Metropolis Cycle Repair

Event Category Name
29 Cross Crusade: Barton Park Category B Aaron Mcpike
23 Cross Crusade: Barton Park Category B matt danielson
21 Cross Crusade: Barton Park Category B Jason Uland
13 Cross Crusade: Barton Park Women B Jo Fidler
5 Cross Crusade: Barton Park Women B Kim Danielson
4 Cross Crusade: Barton Park Beginner Women Amber Collett
35 Cross Crusade: Barton Park Category A Stephen Hartzel
8 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Matthew Schwartz
72 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Nathan Roll
DNF Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Nathan Roll
53 Cross Crusade: Barton Park Category C Aaron Mcpike
52 Cross Crusade: Barton Park Category C matt danielson
31 Cross Crusade: Barton Park Category C Bradley Parker
11 Cross Crusade: Barton Park Singlespeed Women Jo Fidler
18 Cross Crusade: Barton Park Category C David Hymans
30 Cross Crusade: PIR Infield Category B Jason Uland
24 Cross Crusade: PIR Infield Women C Petra Whitacre
10 Cross Crusade: PIR Infield Women B Kim Danielson
1 Cross Crusade: PIR Infield Masters Women 35+ B Melissa Thomsen
45 Cross Crusade: PIR Infield Category A Stephen Hartzel
22 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Dave Kosanke
43 Cross Crusade: PIR Infield Category C Aaron Mcpike
17 Cross Crusade: PIR Infield Singlespeed Women crystal eppinger
39 Cross Crusade: PIR Infield Clydesdale Nathan Roll
63 Cross Crusade: PIR Infield Category C matt danielson
46 Cross Crusade: PIR Infield Category C Bradley Parker
13 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Matthew Schwartz
4 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Masters 35+ B Matthew Schwartz
6 Cross Crusade: Deschutes Brewery Beginner Women Amber Collett
17 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women C Petra Whitacre
23 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women B Jo Fidler
6 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women B Kim Danielson
38 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Stephen Hartzel
20 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Dave Kosanke
DNF Cross Crusade: Deschutes Brewery Category C matt danielson
55 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category C David Hymans
49 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category C Sam Haffner
42 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category C Bradley Parker
11 Cross Crusade: Deschutes Brewery Singlespeed Women crystal eppinger
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Dave Kosanke
63 Cross Crusade: Deschutes Brewery Singlespeed Bradley Parker
20 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women B Jo Fidler
3 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women B Kim Danielson
2 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters Women 35+ B Melissa Thomsen
50 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Stephen Hartzel
108 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Jason Uland
14 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Matthew Schwartz
DNF Cross Crusade: Deschutes Brewery Singlespeed Andrew Sullivan
21 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Nathan Roll
61 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category C David Hymans
32 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category C matt danielson
7 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Women B Jo Fidler
10 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Women B Kim Danielson
3 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters Women 35+ B Melissa Thomsen
106 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 35+ B Johnny Burrell
53 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 35+ B Jason Uland
29 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 35+ B Matthew Schwartz
20 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 35+ B Dave Kosanke
60 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Singlespeed Andrew Sullivan
DNF Cross Crusade: WA County Fairgrounds Category A Stephen Hartzel
41 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Clydesdale Nathan Roll
57 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Category C Bradley Parker
37 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Category C matt danielson
36 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Category C Aaron Mcpike
25 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Category C David Hymans
1 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Category C Cameron Duff
20 Cross Crusade: Heron Lakes Women B Jo Fidler
67 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ B Jason Uland
23 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ B Matthew Schwartz
20 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ B Dave Kosanke
16 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ B Johnny Burrell
DNF Cross Crusade: Heron Lakes Category C Aaron Mcpike
62 Cross Crusade: Heron Lakes Category C Bradley Parker
40 Cross Crusade: Heron Lakes Category C Sam Haffner
3 Cross Crusade: Heron Lakes Category C Cameron Duff
47 Cross Crusade: Heron Lakes Singlespeed Matthew Schwartz
26 Cross Crusade: Heron Lakes Women C Petra Whitacre
DNF Cross Crusade: Heron Lakes Category A Stephen Hartzel
10 Cross Crusade: Heron Lakes Women B Kim Danielson
3 Cross Crusade: Heron Lakes Masters Women 35+ B Melissa Thomsen
48 Cross Crusade: Alpenrose Category A Stephen Hartzel
15 Cross Crusade: Alpenrose Women C Petra Whitacre
23 Cross Crusade: Alpenrose Women B Kim Danielson
21 Cross Crusade: Alpenrose Women B Jo Fidler
2 Cross Crusade: Alpenrose Masters Women 35+ B Melissa Thomsen
56 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Andrew Sullivan
65 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Jason Uland
23 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Dave Kosanke
14 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Matthew Schwartz
11 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Johnny Burrell
63 Cross Crusade: Alpenrose Category C Sam Haffner
57 Cross Crusade: Alpenrose Category C Bradley Parker
18 Cross Crusade: Alpenrose Category C Aaron Mcpike
41 Cross Crusade: Alpenrose Category C David Hymans
66 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Jason Uland
15 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Matthew Schwartz
5 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Johnny Burrell
DNF Cross Crusade: Alpenrose Category A Stephen Hartzel
15 Cross Crusade: Alpenrose Women B Kim Danielson
15 Cross Crusade: Alpenrose Category C Aaron Mcpike
DNF Cross Crusade: Alpenrose Category C David Hymans
DNF Cross Crusade: Alpenrose Masters Women 35+ B Melissa Thomsen
12 Blind Date at the Dairy Women B Jo Fidler
29 Blind Date at the Dairy Men C Bradley Parker
5 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Johnny Burrell
9 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Women B Jo Fidler
3 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Men C Dave Kosanke
17 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Women B Jo Fidler
13 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Masters B 40+ Jason Uland
1 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Men B Stephen Hartzel
16 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men A Stephen Hartzel
7 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Men C Cameron Duff
13 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men C Aaron Mcpike
1 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men C Cameron Duff
3 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men C Dave Kosanke
12 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men C David Hymans
15 Blind Date at the Dairy Women B Jo Fidler
15 Blind Date at the Dairy Men C Aaron Mcpike
31 Blind Date at the Dairy Men C Bradley Parker
32 Blind Date at the Dairy Men C Sam Haffner
11 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Johnny Burrell
3 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Men C Dave Kosanke
5 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men C Dave Kosanke
13 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men C David Hymans
2 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters B 40+ Jason Uland
12 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men A Stephen Hartzel
1 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Men B Stephen Hartzel
9 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters B 40+ Jason Uland
4 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men C Cameron Duff
13 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Men C Cameron Duff
16 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Women B Jo Fidler
26 Battle at Barlow Category A Stephen Hartzel
4 Battle at Barlow Masters 35+ B Johnny Burrell
19 GPRT: Ninkrossi Category A Stephen Hartzel
21 GPRT: Ninkrossi Masters 35+ B Matthew Schwartz
3 Blind Date at the Dairy Men B Stephen Hartzel
30 Blind Date at the Dairy Men C Sam Haffner
16 Blind Date at the Dairy Women B Jo Fidler
19 Blind Date at the Dairy Men C Aaron Mcpike
34 Blind Date at the Dairy Men C Bradley Parker
16 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Women B Jo Fidler
1 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Men B Stephen Hartzel
3 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Men C Dave Kosanke
22 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Singlespeed Andrew Sullivan
1 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men B Stephen Hartzel
9 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Women B Jo Fidler
5 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Johnny Burrell
2 Blind Date at the Dairy Men B Stephen Hartzel
4 Blind Date at the Dairy Men C Nick Schreiner
11 Blind Date at the Dairy Women B Jo Fidler
3 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men B Stephen Hartzel
2 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men C Dave Kosanke
1 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Men C Dave Kosanke
1 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Men B Stephen Hartzel
3 Hood River Double Cross Category B Stephen Hartzel
5 GPRT: Hood River Double Cross Masters 35+ B Matthew Schwartz
46 Blind Date at the Dairy Men C Sam Haffner
13 Blind Date at the Dairy Women B Petra Whitacre
2 Blind Date at the Dairy Men C Nick Schreiner
27 Blind Date at the Dairy Men C Bradley Parker
11 Blind Date at the Dairy Women B Jo Fidler
7 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Johnny Burrell
1 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Men C Dave Kosanke
1 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Men B Stephen Hartzel
1 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men B Stephen Hartzel
3 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men C Dave Kosanke
15 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men C David Hymans
7 Fazio Farms Category C Dave Kosanke
6 GPRT: Het Meer Masters 35+ B Matthew Schwartz
4 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men C Dave Kosanke
3 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men B Stephen Hartzel
6 GPRT: DDCX 1 Category B Stephen Hartzel
25 GPRT: DDCX 1 Masters 35+ B Johnny Burrell
10 GPRT: DDCX 1 Masters 35+ B Matthew Schwartz
2 Alpenrose Thursday Series Category 3/4/5 Aaron Mcpike
3 Alpenrose Thursday Series Women Alex Ode
4 PDW Omnium Men 1/2 Cameron Duff
8 PDW Omnium Men 4/5 James Odom
6 PDW Omnium Men 4/5 Aaron Mcpike
23 Tuesday PIR Category 4/5 Matthew Schwartz
16 OBRA Criterium Championships Masters Men 40-49 Johnny Burrell
8 OBRA Criterium Championships Men Category 5 Aaron Mcpike
3 Alpenrose Thursday Series: State Championship Points Race Category 4/5 Aaron Mcpike
5 Alpenrose Thursday Series: State Championship Points Race Category 4/5 James Odom
21 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Club Standings
8 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 1 Men 19-34 Stephen Hartzel
24 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 2 Men U35 Andrew Sullivan
2 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 2 Women 35-44 Melissa Thomsen
29 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Singlespeed Johnny Burrell
1 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Women 35-44 Melissa Thomsen
6 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 2 Men U35 Stephen Hartzel
27 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 35-44 Jason Uland
6 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Stephen Hartzel
33 Portland Short Track Series MTB STXC Category 3 Men 19-44 Sam Haffner
42 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 35-44 David Hymans
17 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Johnny Burrell
12 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men U35 Andrew Sullivan
27 Portland Short Track Series MTB STXC Category 3 Men 19-44 Bradley Parker
4 Vancouver Criterium Category 5 Men Aaron Mcpike
3 Gresham Criterium Category 5 James Odom
4 Gresham Criterium Category 5 Aaron Mcpike
6 Alpenrose Thursday Series Category 3/4 Aaron Mcpike
10 Alpenrose Thursday Series Category 3/4 James Odom
3 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 19-34 Stephen Hartzel
22 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Johnny Burrell
60 High Cascades 100 Open Men Matthew Schwartz
15 Alpenrose Velodrome Challenge Senior Men Qualifier Aaron Mcpike
31 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 35-44 Jason Uland
3 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Women 35-44 Melissa Thomsen
1 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men U35 Stephen Hartzel
3 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Senior Men Team Sprints Cameron Duff
10 Fast Twitch Fridays: July Series Standings Sprinter Cameron Duff
2 Fast Twitch Fridays Sprint B Cameron Duff
6 Alpenrose Thursday Series Category 3/4 Aaron Mcpike
20 Mt. Tabor Series Men Category 3 Johnny Burrell
1 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Women 35-44 Melissa Thomsen
28 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Jason Uland
1 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men U35 Stephen Hartzel
13 St. Honoré Criterium Masters 40+ 1/2/3 Johnny Burrell
4 Alpenrose Thursday Series Category 3/4/5 Aaron Mcpike
35 Six Hours of Mt. Hood MTB XC Solo Men Dave Kosanke
2 Test of Endurance MTB XC Sport (Category 2) Women 19-39 Melissa Thomsen
5 Test of Endurance MTB XC Sport (Category 2) Men 40-49 Jason Uland
7 Mt. Tabor Series Men Category 3 Johnny Burrell
23 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 2 Men 35-44 Matthew Schwartz
8 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 2 Men U35 Stephen Hartzel
5 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 2 Women 35-44 Melissa Thomsen
15 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 3 Women 19+ Petra Whitacre
30 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Singlespeed Jason Uland
1 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men U35 Stephen Hartzel
93 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Club Standings
39 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Club Standings
3 Blue Ribbon Track Race Category 4/5 Aaron Mcpike
1 Blue Ribbon Track Race Team Sprint - Men Cameron Duff
3 Fast Twitch Fridays Sprint A Cameron Duff
3 Fast Twitch Fridays: June Series Standings Novice Men James Odom
1 Fast Twitch Fridays: June Series Standings Novice Men Aaron Mcpike
4 Fast Twitch Fridays: June Series Standings Sprinter Cameron Duff
12 Mt. Tabor Series Men Category 5 Nick Schreiner
1 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Women 35-44 Melissa Thomsen
20 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Jason Uland
5 OBRA Sprint & Keirin Championships Category 4/5 Sprints Aaron Mcpike
3 OBRA Sprint & Keirin Championships Senior Men Keirin Cameron Duff
5 The Athletic Sprint Omnium/OBRA Sprint & Keirin Championships: The Athletic Sprint Omnium Senior Men Cameron Duff
9 OBRA Sprint & Keirin Championships Senior Men Sprints Cameron Duff
1 Fast Twitch Fridays Novice Men Aaron Mcpike
4 Fast Twitch Fridays Novice Men James Odom
5 Mt. Tabor Series Masters Men Johnny Burrell
4 Portland Short Track Series MTB STXC Category 3 Women 19+ Petra Whitacre
10 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 35-44 Matthew Schwartz
3 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Women 35-44 Melissa Thomsen
26 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Jason Uland
2 Fast Twitch Fridays Novice Men Aaron Mcpike
4 Fast Twitch Fridays Novice Men James Odom
3 Fast Twitch Fridays Sprint A Cameron Duff
10 Mt. Tabor Series Men Category 4 Matthew Schwartz
23 Mt. Tabor Series Men Category 3 Johnny Burrell
19 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Jason Uland
25 Hammer Velo Criterium Men 4/5 Aaron Mcpike
4 Hammer Velo Criterium Men 3 Cameron Duff
27 Hammer Velo Criterium Men 3 Johnny Burrell
4 Fast Twitch Fridays Novice Men James Odom
7 Fast Twitch Fridays: May Series Sprinter Cameron Duff
2 Fast Twitch Fridays: May Series Novice Men Aaron Mcpike
4 Fast Twitch Fridays: May Series Novice Men James Odom
1 Fast Twitch Fridays Sprint C Cameron Duff
3 Fast Twitch Fridays Novice Men Aaron Mcpike
1 Fast Twitch Fridays Sprint B Cameron Duff
2 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 4/5 40+ Johnny Burrell
2 Washougal XC at the MX - Race for the Future!: Wa. Student League Fundraiser Race MTB Sport Women 19-39 Melissa Thomsen
5 Fast Twitch Fridays Novice Men James Odom
3 Fast Twitch Fridays Novice Men Aaron Mcpike
6 May Hijinks Track Race Category 4/5 Aaron Mcpike
7 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Men 5 Nicholas Schreiner
11 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 4 Matthew Schwartz
16 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Men 4 Matthew Schwartz
2 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Masters Men 4/5 40+ Johnny Burrell
2 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 4/5 40+ Johnny Burrell
21 Tuesday PIR Category 4/5 James Odom
10 Banana Belt Series Men 5 Nicholas Schreiner
1 Banana Belt Series Masters Men 4/5 40+ Johnny Burrell
19 Banana Belt Series Men 4 Matthew Schwartz
4 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 4/5 40+ Johnny Burrell
4 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 5 Nicholas Schreiner
4 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 4/5 Aaron Mcpike
1 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 3 Cameron Duff
5 Fast Twitch Fridays Senior Men Cameron Duff
1 Eugene Roubaix Masters Men Category 4/5 40+ Johnny Burrell
8 Rose Garden Circuit Race Category 4/5 Men Dave Kosanke
3 Rose Garden Circuit Race Category 4/5 Masters Men 40+ Johnny Burrell
1 Rose Garden Circuit Race Category 4/5 Masters Men 40+ Johnny Burrell
14 Rose Garden Circuit Race Category 4/5 Men Dave Kosanke
3 Rose Garden Circuit Race Masters 4/5 40+ Johnny Burrell
7 Rose Garden Circuit Race Category 4/5 Dave Kosanke
12 Echo Red to Red MTB XC Category 2 Men 19-39 Matthew Schwartz