Metropolis Cycle Repair

Event Category Name
5 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Janelle Bickford
4 Portland Short Track Series Elite Men Stephen Hartzel
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Dave Kosanke
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Chris Page
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ John Napier
36 Portland Short Track Series Singlespeed John Napier
1 Portland Short Track Series Singlespeed Stephen Hartzel
27 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Eddie Barksdale
DNS High Cascades 100 Veteran Women 40+ Melissa Uland
32 Tuesday Night PIR Men 3/4 Johnny Burrell
26 Tuesday Night PIR Men 3/4 Garret Holbrook
13 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Dave Kosanke
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Chris Page
2 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ John Napier
27 Portland Short Track Series Singlespeed John Napier
24 Portland Short Track Series Singlespeed Dennis Starkey
1 Portland Short Track Series Singlespeed Stephen Hartzel
27 Larch Mt. Hill Climb: Combined Combined Garret Holbrook
4 Larch Mt. Hill Climb Category 4 Men Garret Holbrook
13 Mt. Tabor Series Men 3 Johnny Burrell
4 Mt. Tabor Series Men 4 Garret Holbrook
11 Mt. Tabor Series Men 3 Johnny Burrell
1 Mt. Tabor Series Men 5 Garret Holbrook
25 Portland Short Track Series Singlespeed John Napier
17 Portland Short Track Series Singlespeed Dennis Starkey
1 Portland Short Track Series Singlespeed Stephen Hartzel
22 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Eddie Barksdale
3 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Jade Koide
3 Portland Short Track Series Elite Men Stephen Hartzel
15 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Chris Page
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ John Napier
1 Mountain Man Challenge Sponsored by Fat Tire Farm: Timberline/Skibowl Enduro Amateur 40+ Men Chris Page
13 Mt Tabor Circuit Race Men 3 Johnny Burrell
2 Mt Tabor Circuit Race Men 5 Garret Holbrook
5 Tuesday Night PIR: Team Standings Team Competition 3/4
9 Tuesday Night PIR: Individual Standings Category 3/4 Johnny Burrell
4 Tuesday Night PIR Men 3/4 Johnny Burrell
6 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Jade Koide
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Chris Page
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ John Napier
27 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Eddie Barksdale
35 Portland Short Track Series Singlespeed Dennis Starkey
23 Portland Short Track Series Singlespeed John Napier
1 Portland Short Track Series Singlespeed Stephen Hartzel
3 Skibowl Classic XC Category 2 Men 40-49 Chris Page
8 Hammer Velo Crit Category 3 Johnny Burrell
12 Mt Tabor Circuit Race Men 3 Johnny Burrell
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Petra Whitacre
20 Portland Short Track Series Singlespeed John Napier
19 Portland Short Track Series Singlespeed Dennis Starkey
1 Portland Short Track Series Singlespeed Stephen Hartzel
20 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Archie Wann
18 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Eddie Barksdale
7 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Janelle Bickford
4 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Jade Koide
14 Portland Short Track Series Elite Men Stephen Hartzel
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Chris Page
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ John Napier
10 Mt Tabor Circuit Race Men 3 Johnny Burrell
8 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Janelle Bickford
6 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Jade Koide
15 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Chris Page
6 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ John Napier
25 Portland Short Track Series Singlespeed John Napier
20 Portland Short Track Series Singlespeed Dennis Starkey
1 Portland Short Track Series Singlespeed Stephen Hartzel
22 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Eddie Barksdale
13 Mt Tabor Circuit Race Men 3 Johnny Burrell
36 Sisters Stampede Category 2 Sport Men 19-39 Eddie Barksdale
30 Sisters Stampede Category 2 Sport Men 19-39 Kirk Eastman
35 Sisters Stampede Category 2 Men 19-39 Eddie Barksdale
30 Sisters Stampede Category 2 Men 19-39 Kirk Eastman
16 Tuesday Night PIR Category 3/4 Johnny Burrell
5 Tuesday Night PIR Men 3/4 Johnny Burrell
6 Tuesday Night PIR 3/4 Results Johnny Burrell
4 Wooden Shoe Kermesse Masters Men 1/2 Dave Kosanke
2 Mountain Man Challenge Sponsored by Fat Tire Farm: Dog River Super D Amateur 40+ Men Chris Page
3 Tuesday Night PIR Men 3/4 Johnny Burrell
3 Monday Night PIR Women 1/2/3 Hotspots Jennifer Haliewicz
4 Monday Night PIR Women 1/2/3 Jennifer Haliewicz
15 Bear Springs Trap Sport Men 40-49 Chris Page
4 Bear Springs Trap Sport Men 40-49 Johnny Burrell
12 Bear Springs Trap Sport Men 19-39 Eddie Barksdale
DNF Bear Springs Trap Expert Women Jennifer Haliewicz
17 30th Annual Mudslinger Category 2 Sport Men 40-49 Johnny Burrell
7 30th Annual Mudslinger Elite Men Stephen Hartzel
17 30th Annual Mudslinger Category 2 Men 40-49 Johnny Burrell
DNF Silverton Road Race Women 3 Jennifer Haliewicz
DNF Silverton Road Race Women 1/2/3 Jennifer Haliewicz
10 Echo Red 2 Red XC MTB Race Elite Men Stephen Hartzel
3 Echo Red 2 Red XC MTB Race Category 3 Women 19-39 Petra Whitacre
9 Echo Red 2 Red XC MTB Race Category 3 Men 19-39 Eddie Barksdale
13 Echo Red 2 Red XC MTB Race Category 2 Men 40-49 Chris Page
1 Echo Red 2 Red XC MTB Race Category 2 Men 40-49 Johnny Burrell
5 Echo Red 2 Red XC MTB Race Category 1 Women 19-44 Jade Koide
4 Echo Red 2 Red XC MTB Race Category 1 Women 19-44 JANELLE BRICKFORD
DNF Piece of Cake Road Race Women 3 Jennifer Haliewicz
13 Piece of Cake Road Race Masters Men 40-49 3/4/5 Johnny Burrell
124 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Jennifer Haliewicz
3 Jack Frost Time Trial Category 3 Women Jennifer Haliewicz