Word-RCB by Cyclisme

Event Category Name
5 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Unicycle Alex White
4 Cross Crusade: Alpenrose Unicycle Alex White
10 Twilight Cross Series: Series Standings Men A Logan Trammell
20 GPRT: Het Meer Singlespeed Sharon Trammell
DNF GPRT: Het Meer Category A Logan Trammell
3 Twilight Cross Series Men A Logan Trammell
17 GPRT: DDCX 1 Category A Logan Trammell
20 GPRT: DDCX 1 Singlespeed Logan Trammell
19 Tuesday PIR Category 3/4 Fergus Kinnell
7 Keizer Rapids Cross Category A Men Logan Trammell
4 Keizer Rapids Cross: Final Series Standings Category A Women Sharon Trammell
9 Keizer Rapids Cross: Final Series Standings Category A Men Logan Trammell
1 Keizer Rapids Cross: Final Series Standings Singlespeed Women Sharon Trammell
3 Keizer Rapids Cross Category A Women Sharon Trammell
1 Kruger's Kermesse Farm Crit Junior Men 15-16 Alex White
9 Keizer Rapids Cross: Series Standings Category A Men Logan Trammell
1 Keizer Rapids Cross: Series Standings Singlespeed Women Sharon Trammell
5 OBRA Masters Track Championships: Pursuits Masters 50-54 Pursuit Dan Dhonau
7 OBRA Masters Track Championships: Pursuits Masters 30-49 Points Race Tim Bergmann
2 OBRA Masters Track Championships: Pursuits Masters 45-49 Pursuit Tim Bergmann
7 Keizer Rapids Cross Category A Men Logan Trammell
1 Keizer Rapids Cross Singlespeed Women Sharon Trammell
86 OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Alex White
88 OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Tim Bergmann
1 OBRA Uphill TT Championship Junior Women 17-18 Gillian Bergmann
83 OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Jaden Salama
93 OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Gillian Bergmann
1 OBRA Uphill TT Championship Junior Women 15-18 Gillian Bergmann
14 OBRA Uphill TT Championship Masters Men 40-49 Tim Bergmann
1 OBRA Uphill TT Championship Junior Men 15-16 Jaden Salama
2 OBRA Uphill TT Championship Junior Men 15-16 Alex White
7 OBRA Uphill TT Championship Masters Men 45-49 Tim Bergmann
3 OBRA TT Junior Men 15-16 Alex White
4 OBRA TT Junior Men 15-16 Jaden Salama
1 OBRA TT Junior Women 17-18 Gillian Bergmann
4 OBRA TT Masters Men 45-49 Timothy Bergmann
1 OBRA TT Junior Women 15-18 Gillian Bergmann
7 OBRA TT Masters Men 40-49 Timothy Bergmann
4 OBRA TT: 12.4 miles Junior Men 15-16 Jaden Salama
21 OBRA TT: 12.4 miles: Combined Combined Gillian Bergmann
13 OBRA TT: 12.4 miles: Combined Combined Jaden Salama
11 OBRA TT: 12.4 miles: Combined Combined Alex White
76 OBRA TT: 24.9 miles: Combined Combined Timothy Bergmann
1 OBRA TT: 12.4 miles Junior Women 17-18 Gillian Bergmann
3 OBRA TT: 12.4 miles Junior Men 15-16 Alex White
4 OBRA TT: 24.9 miles Masters Men 45-49 Timothy Bergmann
46 Revenge of the Disc: Race 2: Combined Combined Alex White
1 Revenge of the Disc: Race 2 Men Junior Alex White
1 Tuesday Masters and Juniors: 500m Masters 50+ Dan Dhonau
3 Tuesday Masters and Juniors: Kilo Masters 40+ Tim Bergmann
2 Tuesday Masters and Juniors: Kilo Women 40+ Cindy Campbell
1 Tuesday Masters and Juniors: Kilo Junior Women Gillian Bergmann
1 Tuesday Masters and Juniors: Kilo Junior Men Jaden Salama
1 Tuesday Masters and Juniors: Kilo Women 40+ Robin Jacobson
2 Tuesday Masters and Juniors: 500m Women 40+ Cindy Campbell
1 Tuesday Masters and Juniors: 500m Women 40+ Robin Jacobson
1 Tuesday Masters and Juniors: 500m Masters 40+ Tim Bergmann
21 Tuesday PIR: July Series Standings Category 4/5 Fergus Kinnell
1 Tuesday Masters and Juniors: 500m Junior Men Jaden Salama
1 Tuesday Masters and Juniors: Kilo Masters 50+ Dan Dhonau
1 Tuesday Masters and Juniors: 500m Junior Women Gillian Bergmann
2 Revenge of the Disc: Race 1 Men Junior Jaden Salama
1 Revenge of the Disc: Race 1 Men Junior Alex White
55 Revenge of the Disc: Race 1: Combined Combined Alex White
1 Revenge of the Disc: Race 1 Junior Men 15-16 Alex White
2 Revenge of the Disc: Race 1 Junior Men 15-16 Jaden Salama
65 Revenge of the Disc: Race 1: Combined Combined Jaden Salama
8 Tuesday PIR Category 4/5 Fergus Kinnell
2 Tuesday Masters and Juniors: 3k Pursuits Masters Men 40+ Tim Bergmann
3 Tuesday Masters and Juniors: 3k Pursuits Masters Men 50+ Dan Dhonau
2 Tuesday Masters and Juniors: 3k Pursuits Junior Men Willy Campbell
1 Tuesday Masters and Juniors: 3k Pursuits Junior Men Jaden Salama
3 Tuesday Masters and Juniors: 2k Pursuits Masters 50+ Dan Dhonau
2 Tuesday Masters and Juniors: 2k Pursuits Masters 40+ Tim Bergmann
1 Tuesday Masters and Juniors: 2k Pursuits Masters Women Cindy Campbell
2 Tuesday Masters and Juniors: 2k Pursuits Junior Men Willy Campbell
1 Tuesday Masters and Juniors: 3k Pursuits Masters Women Cindy Campbell
1 Tuesday Masters and Juniors: 2k Pursuits Junior Men Jaden Salama
32 Tuesday PIR Category 3/4 Fergus Kinnell
1 OBRA Senior Track Championships: Pursuit/Points Women Category 5 Gillian Bergmann
2 OBRA Senior Track Championships: Pursuit/Points Women Category 5 Robin Jacobson
3 OBRA Senior Track Championships: Pursuit/Points Category 5 Men Jaden Salama
1 OBRA Senior Track Championships: Pursuit/Points Category 4 Men Dan Dhonau
2 OBRA Senior Track Championships: Pursuit/Points Category 4 Men Tim Bergmann
50 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Combined Alex White
1 Wildcat Mtn Uphill Challenge Junior 15-16 Alex White
6 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Senior Men Team Sprints Fergus Kinnell
6 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Senior Men Team Sprints Tim Bergmann
5 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Senior Women Team Sprint Robin Jacobson
5 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Senior Women Team Sprint Gillian Bergmann
7 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Senior Men Team Sprints Dan Dhonau
7 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Senior Men Team Sprints Willy Campbell
7 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Senior Men Team Sprints Jaden Salama
5 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Category 4K Tim Bergmann
1 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Category 5K Jaden Salama
6 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Senior Men Team Sprints Peter Smith
2 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Category 5K Dan Dhonau
4 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Category 5K Fergus Kinnell
2 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Women Category 4/500m Gillian Bergmann
2 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Senior Men Team Time Trial Peter Smith
2 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Junior 13-14 Willy Campbell
1 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Junior 15-16 Jaden Salama
1 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Junior Women Gillian Bergmann
2 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Senior Men Team Time Trial Dan Dhonau
2 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Senior Men Team Time Trial Tim Bergmann
2 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Senior Men Team Time Trial Fergus Kinnell
2 OBRA Senior Track Championships: Kilo/500/Jr/Team Women Category 5 50meter Robin Jacobson
29 Mt. Tabor Series Men Category 5 Alex White
2 Tuesday Masters and Juniors: 500m Junior Men 15-16 Alex White
2 Tuesday Masters and Juniors: Kilo Junior Men 15-16 Alex White
1 Tuesday Masters and Juniors: Kilo Junior Men 15-16 Jaden Salama
2 Tuesday Masters and Juniors: Kilo Masters Women 40+ Cindy Campbell
1 Tuesday Masters and Juniors: Kilo Masters Women 40+ Robin Jacobson
2 Tuesday Masters and Juniors: Kilo Masters Men 40+ Tim Bergmann
1 Tuesday Masters and Juniors: Kilo Masters Men 40+ Fergus Kimmell
1 Tuesday Masters and Juniors: Kilo Masters Men 50+ Dan Dhonau
1 Tuesday Masters and Juniors: 500m Junior Men 13-14 Willy Campbell
1 Tuesday Masters and Juniors: 500m Junior Women 17-18 Gillian Bergmann
1 Tuesday Masters and Juniors: Kilo Junior Men 13-14 Willy Campbell
1 Tuesday Masters and Juniors: Kilo Junior Women 17-18 Gillian Bergmann
3 Tuesday Masters and Juniors: 500m Masters Women 40+ Cindy Campbell
2 Tuesday Masters and Juniors: 500m Masters Women 40+ Robin Jacobson
3 Tuesday Masters and Juniors: 500m Masters Men 40+ Tim Bergmann
2 Tuesday Masters and Juniors: 500m Masters Men 40+ Fergus Kimmell
3 Tuesday Masters and Juniors: 500m Masters Men 50+ Dan Dhonau
1 Tuesday Masters and Juniors: 500m Junior Men 15-16 Jaden Salama
8 Blue Ribbon Track Race Category 4/5 Fergus Kinnell
7 Blue Ribbon Track Race Category 4/5 Nicholas Gustafson
10 Blue Ribbon Track Race Women Gillian Bergmann
6 Blue Ribbon Track Race Junior 12-18 Willy Campbell
4 Mt. Tabor Circuit Race Junior Alex White
110 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Sharon Trammell
7 NW JR Champs Omnium: Mary's Peak Hillclimb Junior Men 15-16 Jaden Salama
6 NW JR Champs Omnium Junior Men 13-14 Willy Campbell
9 NW JR Champs Omnium Junior Men 15-16 Alex White
10 NW JR Champs Omnium Junior Men 15-16 Jaden Salama
1 NW JR Champs Omnium Junior Women 17-18 Gillian Bergmann
111 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Willy Campbell
96 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Alex White
97 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Jaden Salama
109 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Gillian Bergmann
68 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Fergus Kinnell
89 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Tim Bergmann
105 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Robin Jacobson
6 NW JR Champs Omnium: Mary's Peak Hillclimb Junior Men 15-16 Alex White
1 NW JR Champs Omnium: Mary's Peak Hillclimb Junior Women 15-18 Gillian Bergmann
4 NW JR Champs Omnium: Mary's Peak Hillclimb Junior Men 13-14 Willy Campbell
71 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Logan Trammell
7 Mary's Peak Hillclimb Masters Men 40-49 Tim Bergmann
6 Mary's Peak Hillclimb Masters Men 40-49 Fergus Kinnell
4 Mary's Peak Hillclimb Junior Men 13-14 Willy Campbell
1 Mary's Peak Hillclimb Junior Women 15-18 Gillian Bergmann
4 Mary's Peak Hillclimb Eddy Senior Men Logan Trammell
7 Mary's Peak Hillclimb Junior Men 15-16 Jaden Salama
3 Mary's Peak Hillclimb Masters Women 40-49 Robin Jacobson
8 Mary's Peak Hillclimb Category 4/5 Women Sharon Trammell
6 Mary's Peak Hillclimb Junior Men 15-16 Alex White
34 Mt. Tabor Series Men Category 5 Alex White
22 Mt. Tabor Series Men Category 5 Alex White
14 Alpenrose Thursday Series: May Omnium Results Senior Men Ian Connors
11 Alpenrose Thursday Series Men 1/2/3 Ian Connors
1 Tuesday PIR Junior Jaden Salama
66 Sister's Stampede MTB XC Sport Men 40-49 Jeffrey Gerwing
49 Tuesday PIR Category 3/4 Fergus Kinnell
107 OBRA TTT: Combined Combined Robin Jacobson
81 OBRA TTT: Combined Combined Fergus Kinnell
107 OBRA TTT: Combined Combined Sharon Trammell
1 OBRA TTT Eddy Senior Women Sharon Trammell
107 OBRA TTT: Combined Combined Cindy Campbell
1 OBRA TTT Eddy Senior Women Cindy Campbell
1 OBRA TTT Eddy Senior Men Fergus Kinnell
1 OBRA TTT Eddy Senior Women Robin Jacobson
9 May Hijinks Track Race Masters Dan Dhonau
7 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters 50+ Dan Dhonau
47 As the Raven Flies... only longer: Combined Combined Alex White
1 As the Raven Flies... only longer Junior Men 15-16 Alex White
53 As the Raven Flies... only longer: Combined Combined Jaden Salama
2 As the Raven Flies... only longer Junior Men 15-16 Jaden Salama
13 Tuesday PIR Category 4/5 Fergus Kinnell
78 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined Logan Trammell
15 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Masters Men 40-49 Tim Bergmann
125 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined Alex White
134 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined Jaden Salama
1 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Junior Men 15-16 Alex White
133 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined Sharon Trammell
84 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined Fergus Kinnell
101 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined Tim Bergmann
14 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Masters Men 40-49 Fergus Kinnell
139 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined Gillian Bergmann
7 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Category 4/5 Women Sharon Trammell
1 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Junior Women 15-18 Gillian Bergmann
2 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Junior Men 15-16 Jaden Salama
10 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Category 4/5 Men Logan Trammell
1 As the Raven Flies Junior Women 15-18 Gillian Bergmann
2 As the Raven Flies Junior Men 15-16 Jaden Salama
1 As the Raven Flies Junior Men 15-16 Alex White
72 As the Raven Flies: Combined Combined Gillian Bergmann
41 As the Raven Flies: Combined Combined Fergus Kinnell
73 As the Raven Flies: Combined Combined Jaden Salama
54 As the Raven Flies: Combined Combined Tim Bergmann
3 As the Raven Flies Masters 40-49 Men Tim Bergmann
65 As the Raven Flies: Combined Combined Alex White
2 As the Raven Flies Masters 40-49 Men Fergus Kinnell
36 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Logan Trammell
37 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Denzel Lall
39 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Denzel Lall
3 Jack Frost TT Junior Women 15-18 Gillian Bergmann
179 Jack Frost TT: Combined Combined Tim White
291 Jack Frost TT: Combined Combined Willy Campbell
228 Jack Frost TT: Combined Combined Alex White
287 Jack Frost TT: Combined Combined Jaden Salama
188 Jack Frost TT: Combined Combined Johnathan Hilde
189 Jack Frost TT: Combined Combined Fergus Kinnell
244 Jack Frost TT: Combined Combined Dan Dhonau
202 Jack Frost TT: Combined Combined Logan Trammell
225 Jack Frost TT: Combined Combined Tim/Cindy Bergmann/Campbell
288 Jack Frost TT: Combined Combined Gillian Bergmann
11 Jack Frost TT Tandem Tim/Cindy Bergmann/Campbell
40 Jack Frost TT Men 4/5 Tim White
34 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Dan Dhonau
28 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Fergus Kinnell
27 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Johnathan Hilde
2 Jack Frost TT Junior Women 17-18 Gillian Bergmann
7 Jack Frost TT Junior Men 15-16 Jaden Salama
5 Jack Frost TT Junior Men 15-16 Alex White
3 Jack Frost TT Junior Men 13-14 Willy Campbell
19 Jack Frost TT Eddy Senior Men Logan Trammell