Marys Bicycle Club

Event Category Name Date
4 Psycho Cross Men 3 Caleb Dickson 11/27
7 OBRA State Champs at Corn Cross Masters 35+ 1/2 Brian Gruenemay 11/19
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Jordan Wilson 11/13
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 60+ Mark Miller 11/13
1 Corvallis Cross Classic Clydesdale Josh Snyder 11/12
5 Corvallis Cross Classic Masters 60+ Mark Miller 11/12
2 Corvallis Cross Classic Category 4 Men Chris Trask 11/12
12 Corvallis Cross Classic Category 2/3 Men Caleb Dickson 11/12
10 Corvallis Cross Classic Category 2/3 Men Eduardo Guerrero 11/12
7 Corvallis Cross Classic Masters 1/2 35+ Men Matthew White 11/12
3 Corvallis Cross Classic Masters 1/2 35+ Men Brian Gruenemay 11/12
1 Corvallis Cross Classic Women Category 4 Emma Armstrong 11/12
8 Corvallis Cross Classic Singlespeed Men Quincy Gill 11/12
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Brian Gruenemay 11/6
2 Psycho Cross: Pyscho Cross Women 4 Emma Armstrong 11/5
32 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Matthew White 10/30
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Brian Gruenemay 10/30
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 4 Emma Armstrong 10/30
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Jordan Wilson 10/30
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 60+ Mark Miller 10/30
32 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Brian Gruenemay 10/29
28 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Matthew White 10/29
39 River City Bicycles Cyclocross Crusade Women 4 Emma Armstrong 10/29
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale Josh Snyder 10/29
1 Psycho Cross Women 4 Emma Armstrong 10/23
3 Psycho Cross Men 3 Caleb Dickson 10/23
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Brian Gruenemay 10/16
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Jordan Wilson 10/16
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Brian Gruenemay 10/15
37 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Jordan Wilson 10/15
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale Josh Snyder 10/15
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Jordan Wilson 10/9
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Brian Gruenemay 10/9
39 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 35+ 1/2 Brian Gruenemay 10/8
60 River City Bicycles Cyclocross Crusade Men 2/3 Caleb Dickson 10/8
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade Masters 60+ Mark Miller 10/8
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade Clydesdale Josh Snyder 10/8
7 Blind Date at the Dairy Women Category 5 Lorinda Snyder 10/5
24 Grand Prix Brad Ross - Heiser Farms Men 2/3 Caleb Dickson 10/1
21 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Series Results Masters 35+ 3 Brian Gruenemay 9/28
15 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Series Results Men 3 Brian Gruenemay 9/28
8 Twilight Bike Racing Series Cross: Series Standings Men 3 Brian Gruenemay 9/27
6 Twilight Bike Racing Series Cross: Series Standings Men 3 Caleb Dickson 9/27
6 Twilight Bike Racing Series Cross: Series Standings Men 1/2 Brian Gruenemay 9/27
3 Twilight Bike Racing Series Cross: Series Standings Men 1/2 Matthew White 9/27
12 Twilight Bike Racing Series Cross: Series Standings Masters 50+ Mark Miller 9/27
7 Twilight Bike Racing Series Cross: Series Standings Masters 50+ Mark Miller 9/27
7 Twilight Bike Racing Series Cross Men 1/2 Brian Gruenemay 9/27
4 Twilight Bike Racing Series Cross Men 1/2 Matthew White 9/27
6 Twilight Bike Racing Series Cross Masters 50+ Mark Miller 9/27
13 Blind Date at the Dairy Women Category 5 Lorinda Snyder 9/21
7 Blind Date at the Dairy Stampede Josh Snyder 9/21
8 Twilight Bike Racing Series Cross Men 50+ Mark Miller 9/20
6 Twilight Bike Racing Series Cross Men 3 Caleb Dickson 9/20
5 Twilight Bike Racing Series Cross Men 2 Brian Gruenemay 9/20
3 Twilight Bike Racing Series Cross Men 2 Matthew White 9/20
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Masters 35+ 3 Brian Gruenemay 9/14
18 Blind Date at the Dairy Women Category 5 Lorinda Snyder 9/14
6 Twilight Bike Racing Series Cross Masters 50+ Mark Miller 9/13
10 Twilight Bike Racing Series Cross Men 3 Caleb Dickson 9/13
2 Twilight Bike Racing Series Cross Men 2 Matthew White 9/13
2 Corn Cross Masters 35+ Category 3 Brian Gruenemay 9/11
3 Oregon 12/24: 12 Hour Women 40+ Shelley Starkey 9/10
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Masters 3 35+ Brian Gruenemay 9/7
6 Twilight Bike Racing Series Cross Men 3 Caleb Dickson 9/6
1 Twilight Bike Racing Series Cross Men 3 Brian Gruenemay 9/6
4 Twilight Bike Racing Series Cross Men 2 Matthew White 9/6
7 Twilight Bike Racing Series Cross Masters 50+ Mark Miller 9/6
6 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Men 3 Brian Gruenemay 8/31
2 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Women 50+ Shelley Starkey 8/24
6 Keizer Rapids Cyclocross Race: Final Series Standings Women 5 Shelley Starkey 8/24
2 Keizer Rapids Cyclocross Race Masters 50+ Women Shelley Starkey 8/24
4 Keizer Rapids Cyclocross Race Women 5 Shelley Starkey 8/17
2 Keizer Rapids Cyclocross Race Masters 50+ Women Shelley Starkey 8/17
5 Keizer Rapids Cyclocross Race: Current Series Standings Women 5 Shelley Starkey 8/17
2 Keizer Rapids Cyclocross Race: Current Series Standings Masters 50+ Women Shelley Starkey 8/17
4 Twilight Bike Racing Series Crit Men 4/5 Matthew White 8/16
1 Twilight Bike Racing Series Crit Men 4/5 Matthew White 8/9
2 Twilight Bike Racing Series Crit Men 4/5 Matthew White 8/2
3 Twilight Bike Racing Series Crit Men 4/5 Matthew White 7/19
39 High Cascades 100 Open Men Eduardo Guerrero 7/16
14 Twilight Bike Racing Series Crit Men 4/5 Chris Trask 7/12
2 Twilight Bike Racing Series Crit Men 4/5 Matthew White 7/12
10 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Category 2 Women Sarah Frey 7/2
4 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Category 2 Women Ema Armstrong 7/2
6 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Elite Men Adam Hadley 7/2
17 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Category 2 Men Mark Miller 7/2
6 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Category 2 Men John Trimble 7/2
2 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Category 2 Men Matthew White 7/2
1 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Category 2 Men Brian Gruenemay 7/2
12 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Category 1 Men Chris Trask 7/2
6 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Category 1 Men Matt Betts 7/2
3 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Category 1 Men John Rolshoven 7/2
3 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Junior Women Ava Betts 7/2
2 Alsea Falls Switchback Category 3 Junior Women 10-13 Ava Betts 7/2
6 Alsea Falls Switchback Category 2 Women 19-39 Sarah Frey 7/2
3 Alsea Falls Switchback Category 2 Women 19-39 Ema Armstrong 7/2
6 Alsea Falls Switchback Elite Men Adam Hadley 7/2
4 Alsea Falls Switchback Category 2 Men 60+ Mark Miller 7/2
4 Alsea Falls Switchback Category 2 Men 19-39 John Trimble 7/2
2 Alsea Falls Switchback Category 2 Men 19-39 Matthew White 7/2
1 Alsea Falls Switchback Category 2 Men 19-39 Brian Gruenemay 7/2
2 Alsea Falls Switchback Category 1 Men 45+ Matt Betts 7/2
9 Alsea Falls Switchback Category 1 Men 19-44 Chris Trask 7/2
3 Alsea Falls Switchback Category 1 Men 19-44 John Rolshoven 7/2
3 Pickett's Charge Sport (Category 2) Women 19-39 Emma Armstrong 6/26
4 Pickett's Charge Sport (Category 2) Men 60+ Mark Miller 6/26
12 Pickett's Charge Sport (Category 2) Men 40-49 Garth Herring 6/26
1 Pickett's Charge Sport (Category 2) Men 19-39 Brian Gruenemay 6/26
3 Pickett's Charge Novice (Category 3) Women 19-39 alicea meredith 6/26
4 Pickett's Charge Expert (Category 1) Men 19-44 John Rolshoven 6/26
5 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Category 2 Men 19-39 Caleb Dickson 6/18
1 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Category 2 Men 19-39 Brian Gruenemay 6/18
1 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Category 2 Men 60+ Mark Miller 6/18
4 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Category 2 Women 19-39 alicea meredith 6/18
2 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Category 1 Men John Rolshoven 6/18
1 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Category 1 Men Chris Trask 6/18
1 Washougal XC at the MX Park Race for the Future NICA Student League Fundraiser Category 1 Women Sarah Frey 6/18
1 Skibowl XC Sport Men 60+ Mark Miller 6/11
2 Skibowl XC Expert Men 19-44 John Rolshoven 6/11
6 Skibowl XC Elite Men Adam Hadley 6/11
12 Oregon Gran Fondo: Gran Route Men 30-39 Chris Trask 6/5
10 Oregon Gran Fondo: Gran Route Men 30-39 Brian Gruenemay 6/5
3 Sisters Stampede Sport Men 60+ Mark Miller 5/29
13 Sisters Stampede Sport Women 19-39 Ema Armstrong 5/29
4 Sisters Stampede Sport Men 40-49 Garth Herring 5/29
25 Sisters Stampede Sport Men 19-39 Brian Gruenemay 5/29
7 Sisters Stampede Sport Men 19-39 Matthew White 5/29
2 Sisters Stampede Expert Men 45+ Matt Betts 5/29
17 Sisters Stampede Expert Men 19-44 Chris Trask 5/29
5 Sisters Stampede Expert Men 19-44 John Rolshoven 5/29
16 Sisters Stampede Novice (Category 3) Women 40+ Shelley Starkey 5/29
9 Sisters Stampede Novice (Category 3) Women 19-39 alicea meredith 5/29
10 Sisters Stampede Junior Novice (Category 3) Women 10-13 Ava Betts 5/29
3 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Sport (Category 2) Women 19-39 Leanne Diss 5/21
3 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Sport (Category 2) Men 60+ Mark Miller 5/21
1 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Sport (Category 2) Men 40-49 Garth Herring 5/21
8 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Expert (Category 1) Women Sarah Frey 5/21
13 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Expert (Category 1) Men 19-44 Chris Trask 5/21
2 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Expert (Category 1) Men 19-44 John Rolshoven 5/21
6 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Elite Men Adam Hadley 5/21
3 Coast Hills Classic MTB Race Grommet (Kids 8-12) Ava Betts 5/14
2 Coast Hills Classic MTB Race Novice (Category 3) Women 19-39 Leanne Diss 5/14
1 Coast Hills Classic MTB Race Novice (Category 3) Women 19-39 Emma Armstrong 5/14
2 Coast Hills Classic MTB Race Sport Men 40-49 Garth Herring 5/14
2 Coast Hills Classic MTB Race Sport Men 19-39 Matthew White 5/14
1 Coast Hills Classic MTB Race Sport Men 19-39 Brian Gruenemay 5/14
5 Coast Hills Classic MTB Race Expert Women Sarah Frey 5/14
2 Coast Hills Classic MTB Race Expert Men 45+ Matt Betts 5/14
9 Coast Hills Classic MTB Race Expert Men 19-44 Chris Trask 5/14
5 Coast Hills Classic MTB Race Expert Men 19-44 John Rolshoven 5/14
2 Coast Hills Classic MTB Race Elite Men Adam Hadley 5/14
1 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 60+ Mark Miller 5/7
4 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 40-49 Garth Herring 5/7
20 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 19-39 John Rolshoven 5/7
6 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 19-39 John Trimble 5/7
23 Chainbreaker Expert (Category 1) Men 19-44 Chris Trask 5/7
18 Chainbreaker Expert (Category 1) Men 19-44 Marcus Benton 5/7
2 Bear Springs Trap Sport Men 60+ Mark Miller 5/1
2 Bear Springs Trap Sport Men 40-49 Garth Herring 5/1
3 Bear Springs Trap Sport Men 19-39 Matthew White 5/1
1 Bear Springs Trap Sport Men 19-39 John Trimble 5/1
2 Bear Springs Trap Expert Men 45+ Matt Betts 5/1
18 Bear Springs Trap Expert Men 19-44 Chris Trask 5/1
14 Bear Springs Trap Expert Men 19-44 Eduardo Guerrero 5/1
4 Bear Springs Trap Expert Men 19-44 Marcus Benton 5/1
8 Bear Springs Trap Elite Men Adam Hadley 5/1
15 Kings Valley Road Race Masters 40+ 3/4/5 Bob Duffy 4/9
2 Mudslinger Novice (Category 3) Women 19-39 Ema Armstrong 4/9
3 Mudslinger Sport Men 60+ Mark Miller 4/9
2 Mudslinger Sport Men 40-49 Garth Herring 4/9
16 Mudslinger Sport Men 19-39 John Trimble 4/9
9 Mudslinger Sport Men 19-39 Caleb Dickson 4/9
6 Mudslinger Sport Men 19-39 Matthew White 4/9
1 Mudslinger Sport Men 19-39 Brian Gruenemay 4/9
12 Mudslinger Expert Men 19-44 Eduardo Guerrero 4/9
8 Mudslinger Expert Men 19-44 Chris Trask 4/9
1 Mudslinger Expert Men 19-44 Marcus Benton 4/9