Word-RCB by Cyclisme

Event Category Name
6 Psycho Cross Series Category B Men Brad Davidson
8 Psycho Cross Series Men B Brad Davidson
12 Kruger's Crossing CX Category B Brad Davidson
33 Cross Crusade: Portland International Raceway Category B Brad Davidson
34 Cross Crusade: Portland International Raceway Category B Brad Davidson
60 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C Jason Skelton
11 Cross Crusade: Barton Park Category B Brad Davidson
6 Corvallis Cross Classic Category B Brad Davidson
25 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category B Brad Davidson
26 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category B Brad Davidson
25 Cross Crusade: Cascade Locks Category B Brad Davidson
2 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Junior Men 15-16 Alex White
8 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Junior Men Alex White
14 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters 35+ C Jason Skelton
7 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Clydesdale Tim White
3 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Unicycle Alex White
13 Blind Date at the Dairy Men B Brad Davidson
39 Cross Crusade: Alpenrose Category B Brad Davidson
31 Cross Crusade: Alpenrose Category B Brad Davidson
13 Blind Date at the Dairy Men B Brad Davidson
38 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Jason Skelton
17 Rapha Portland Trophy Cup: Final Series Standings Men C Brad Davidson
13 Rapha Portland Trophy Cup Men B Brad Davidson
7 Cooper Spur Cyclocross Category B Brad Davidson
12 Cooper Spur Cyclocross Masters 35+ C Jason Skelton
17 GPRM 2015: Heiser Farm Category B Brad Davidson
22 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Jason Skelton
16 Blind Date at the Dairy Men B Brad Davidson
13 Rapha Portland Trophy Cup Men B Brad Davidson
11 GPRM 2015: Ninkrossi Category B Brad Davidson
26 Blind Date at the Dairy Masters Men C 40+ Jason Skelton
13 Rapha Portland Trophy Cup Men B Brad Davidson
10 Rapha Portland Trophy Cup: Series Standings Men C Brad Davidson
2 GPRM 2015: Zaaldercross Category C Brad Davidson
31 Blind Date at the Dairy Men C Jason Skelton
5 Blind Date at the Dairy Men C Brad Davidson
8 Rapha Portland Trophy Cup: Series Standings Men C Brad Davidson
4 Rapha Portland Trophy Cup Men C Brad Davidson
91 OBRA TT: Combined Combined Tim White
21 OBRA TT: Combined Combined Alex White
2 OBRA TT: Combined Combined Willy Campbell
8 OBRA TT Masters Men 40-49 Tim White
11 GPRM 2015: Het Meer CX Category C Brad Davidson
5 OBRA TT Masters Men 45-49 Tim White
2 OBRA TT Junior Men 15-16 Alex White
2 OBRA TT Junior Men 13-14 Willy Campbell
13 Rapha Portland Trophy Cup: Series Standings Men C Brad Davidson
9 Rapha Portland Trophy Cup Men C Brad Davidson
3 GPRM 2015: DDCX Category C Brad Davidson
14 Rapha Portland Trophy Cup Men C Brad Davidson
11 Rapha Portland Trophy Cup Men C Brad Davidson
23 Kruger's Kermesse Farm Crit Men C Jason Skelton
8 Kruger's Kermesse Farm Crit Men C Brad Davidson
16 Kruger's Kermesse Farm Crit Junior Men (12-18) Alex White
11 Kruger's Kermesse Farm Crit Junior Men (12-18) Willy Campbell
14 Fast Twitch Friday: August Series Standings Novice Men and Women Tim White
10 Fast Twitch Friday: August Series Standings Novice Men and Women Willy Campbell
10 Fast Twitch Friday: August Series Standings Sprinter Ben Waters
3 Fast Twitch Friday Sprint B Ben Waters
7 Thursday Track Category 1/2/3 Ben Waters
20 River City Bicycles Tuesday PIR: August Series Standings 3/4 Men Brad Davidson
28 River City Bicycles Tuesday PIR Men 3/4 Fergus Kinnell
27 River City Bicycles Tuesday PIR Men 3/4 Fergus Kinnell
9 River City Bicycles Tuesday PIR Men 3/4 Brad Davidson
3 Fast Twitch Friday Sprint B Ben Waters
1 Thursday Track Category 3/4 Ben Waters
11 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Brad Davidson
5 Thursday Track Category 1/2/3 Ben Waters
10 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Brad Davidson
14 Vancouver Criterium: OBRA Criterium Championships Men Category 5 Tony Escobar
8 Vancouver Criterium: OBRA Criterium Championships Men Category 5 Ben Waters
8 Vancouver Criterium: OBRA Criterium Championships Men Category 4 Brad Davidson
4 Vancouver Criterium: OBRA Criterium Championships Junior Men 15-16 Jaden Salama
4 Vancouver Criterium: OBRA Criterium Championships Junior Men 10-12 Joshua Morris
8 Fast Twitch Friday Novice Men and Women Tim White
7 Fast Twitch Friday Novice Men and Women Willy Campbell
13 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Brad Davidson
32 Franz Bakery Crit Category 4/5 Jaden Salama
24 Franz Bakery Crit Category 4/5 Ben Waters
19 Franz Bakery Crit Category 3 Michael Risner
6 Fast Twitch Friday: July Series Standings Sprinter Ben Waters
17 River City Bicycles Tuesday PIR: July Series Standings 3/4 Men Brad Davidson
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 15-18 Alex White
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Willy Campbell
2 Fast Twitch Friday Sprint A Ben Waters
1 Thursday Track (Movie Night) Category 4 Jaden Salama
5 Thursday Track (Movie Night) Category 3 Ben Waters
25 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Fergus Kinnell
21 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Brad Davidson
20 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Tim Bergmann
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Willy Campbell
73 OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Willy Campbell
76 OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Joshua Morris
65 OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Alex White
48 OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Jaden Salama
54 OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Brad Davidson
11 OBRA Uphill TT Championship Category 4/5 Men Brad Davidson
2 OBRA Uphill TT Championship Junior Men 15-16 Alex White
1 OBRA Uphill TT Championship Junior Men 15-16 Jaden Salama
1 OBRA Uphill TT Championship Junior Men 13-14 Willy Campbell
4 OBRA Uphill TT Championship Junior Men 10-12 Joshua Morris
1 Fast Twitch Friday Sprint C Ben Waters
5 Thursday Track Category 4 Jaden Salama
2 Thursday Track Category 4 Ben Waters
24 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Brad Davidson
6 OBRA Senior Track Championships (500mm TT/Kilo/3k Pursuits/4k Pursuits) Category 4/5 Men 4K Pursuit Fergus Kinnell
5 OBRA Senior Track Championships (500mm TT/Kilo/3k Pursuits/4k Pursuits) Category 4/5 Men 4K Pursuit Jaden Salama
2 OBRA Senior Track Championships (500mm TT/Kilo/3k Pursuits/4k Pursuits) Category 4/5 Men 4K Pursuit Ben Waters
1 OBRA Senior Track Championships (500mm TT/Kilo/3k Pursuits/4k Pursuits) Tandem Exhibition 3K Pursuit Tim/Del Bergmann/Del
8 OBRA Senior Track Championships (500mm TT/Kilo/3k Pursuits/4k Pursuits) Senior Men Kilo Tim Bergmann
5 OBRA Senior Track Championships (500mm TT/Kilo/3k Pursuits/4k Pursuits) Category 5 Men Kilo Joshua Morris
4 OBRA Senior Track Championships (500mm TT/Kilo/3k Pursuits/4k Pursuits) Category 5 Men Kilo Ailim Psmythe
3 OBRA Senior Track Championships (500mm TT/Kilo/3k Pursuits/4k Pursuits) Category 5 Men Kilo Willy Campbell
2 OBRA Senior Track Championships (500mm TT/Kilo/3k Pursuits/4k Pursuits) Category 5 Men Kilo Fergus Kinnell
6 OBRA Senior Track Championships (500mm TT/Kilo/3k Pursuits/4k Pursuits) Category 4 Men Kilo Tim Bergmann
3 OBRA Senior Track Championships (500mm TT/Kilo/3k Pursuits/4k Pursuits) Category 4 Men Kilo Ben Waters
2 OBRA Senior Track Championships (500mm TT/Kilo/3k Pursuits/4k Pursuits) Category 4 Men Kilo Jaden Salama
8 OBRA Senior Track Championships (Sprints/Team Pursuits/Team Sprints) Team Sprint Men Willy Campbell
8 OBRA Senior Track Championships (Sprints/Team Pursuits/Team Sprints) Team Sprint Men Joshua Morris
8 OBRA Senior Track Championships (Sprints/Team Pursuits/Team Sprints) Team Sprint Men Jaden Salama
6 OBRA Senior Track Championships (Sprints/Team Pursuits/Team Sprints) Team Sprint Men Brad Davidson
6 OBRA Senior Track Championships (Sprints/Team Pursuits/Team Sprints) Team Sprint Men Fergus Kinnell
5 OBRA Senior Track Championships (Sprints/Team Pursuits/Team Sprints) Team Sprint Men Jaden Salama
5 OBRA Senior Track Championships (Sprints/Team Pursuits/Team Sprints) Team Sprint Men Ben Waters
5 OBRA Senior Track Championships (Sprints/Team Pursuits/Team Sprints) Team Sprint Men Tim Bergmann
3 OBRA Senior Track Championships (Sprints/Team Pursuits/Team Sprints) Team Pursuit Ben Waters
3 OBRA Senior Track Championships (Sprints/Team Pursuits/Team Sprints) Team Pursuit Jaden Salama
3 OBRA Senior Track Championships (Sprints/Team Pursuits/Team Sprints) Team Pursuit Brad Davidson
3 OBRA Senior Track Championships (Sprints/Team Pursuits/Team Sprints) Team Pursuit Fergus Kinnell
2 OBRA Senior Track Championships (Sprints/Team Pursuits/Team Sprints) Category 4/5 Final Ben Waters
8 Thursday Track Category 3/4 Jaden Salama
4 Thursday Track Category 3/4 Ben Waters
20 Mt. Tabor Series Men 4 Fergus Kinnell
31 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Tim Bergmann
7 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Brad Davidson
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Willy Campbell
2 Alpenrose Six Day Category 4/5 Ben Waters
4 Alpenrose Six Day Category 3/4/5 Jaden Salama
1 Alpenrose Six Day Category 3/4/5 Ben Waters
18 Mt. Tabor Series Category 5 Men Alex White
11 River City Bicycles Tuesday PIR: June Series Standings 4/5 Men Cliff Theisen
8 River City Bicycles Tuesday PIR: June Team Standings Category 3/4
40 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Tim Bergmann
36 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Fergus Kinnell
16 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Brad Davidson
22 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 4/5 Willy Campbell
21 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 4/5 Alex White
12 Six Hours of Mt. Hood Two-Person Men Brad Davidson
26 Fast Twitch Friday: June Series Standings Sprinter Jordan Saloma
19 Mt. Tabor Series Men Category 5 Willy Campbell
22 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Tim Bergmann
12 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Brad Davidson
11 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Fergus Kinnell
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 15-18 Alex White
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Willy Campbell
2 PDX Devo Track Omnium - OBRA Junior State Champs 15-18 Sprints Jaden Salama
1 PDX Devo Track Omnium - OBRA Junior State Champs 15-16 500m Jaden Salama
2 PDX Devo Track Omnium - OBRA Junior State Champs 15-16 Omnium Jaden Salama
5 PDX Devo Track Omnium - OBRA Junior State Champs 10-12 Omnium Joshua Morris
3 Fast Twitch Friday Sprint D Jaden Salama
1 Thursday Track Category 4 and Junior Jaden Salama
45 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Tim Bergmann
17 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Brad Davidson
13 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Fergus Kinnell
8 Blue Ribbon Track Omnium Category 4/5 Fergus Kinnell
6 Alpenrose Heartbreaker: Championship Points Race Category 5 Points Race Fergus Kinnell
3 Alpenrose Heartbreaker: Championship Points Race Category 5 Points Race Jaden Salama
36 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Brad Davidson
15 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Fergus Kinnell
4 River City Bicycles Tuesday PIR Category 5 Cliff Theisen
DNF Hammer Velo Criterium Men Category 4/5 Jaden Salama
21 Hammer Velo Criterium Men Category 4/5 Brad Davidson
3 Hammer Velo Criterium Junior Men 14-18 Jaden Salama
11 Mt. Tabor Series Men Category 5 Jason Skelton
24 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Tim Bergmann
13 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Fergus Kinnell
12 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Brad Davidson
3 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 4/5 Cliff Theisen
8 PDW Omnium Men Category 5 Brad Davidson
6 PDW Omnium Men Category 5 Fergus Kinnell
1 PDW Omnium Men Category 5 Jaden Salama
4 PDW Omnium Junior Men Joshua Morris
1 PDW Omnium Junior Men Jaden Salama
7 PDW Omnium Men Category 4 Tim Bergmann
2 Thursday Track: May Series Standings Junior Men Jaden Salama
15 River City Bicycles Tuesday PIR: May Series Standings 4/5 Men Fergus Kinnell
11 River City Bicycles Tuesday PIR: May Series Standings 4/5 Men Jaden Salama
7 River City Bicycles Tuesday PIR: May Series Standings 4/5 Men Brad Davidson
6 River City Bicycles Tuesday PIR Junior Joshua Morris
10 River City Bicycles Tuesday PIR Category 5 Cliff Theisen
6 River City Bicycles Tuesday PIR Category 5 Alex White
11 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Brad Davidson
16 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Fergus Kinnell
7 Monday PIR: May Series Standings Novice Brad Davidson
49 Hutch's Twilight TT Eddy Championship: Combined Combined Tony Escobar
49 Hutch's Twilight TT Eddy Championship: Combined Combined Jaden Salama
49 Hutch's Twilight TT Eddy Championship: Combined Combined Cliff Theisen
49 Hutch's Twilight TT Eddy Championship: Combined Combined Brad Davidson
60 Hutch's Twilight TT Eddy Championship: Combined Combined Del/Tim Del/Bergman
71 Hutch's Twilight TT Eddy Championship: Combined Combined Tim White
42 Hutch's Twilight TT Eddy Championship: Combined Combined Brad Davidson
55 Hutch's Twilight TT Eddy Championship: Combined Combined Alex White
76 Hutch's Twilight TT Eddy Championship: Combined Combined Willy Campbell
79 Hutch's Twilight TT Eddy Championship: Combined Combined Joshua Morris
4 Hutch's Twilight TT Eddy Championship Eddy Team Tony Escobar
4 Hutch's Twilight TT Eddy Championship Eddy Team Jaden Salama
4 Hutch's Twilight TT Eddy Championship Eddy Team Cliff Theisen
4 Hutch's Twilight TT Eddy Championship Eddy Team Brad Davidson
5 Hutch's Twilight TT Eddy Championship Category 4/5 Men Brad Davidson
3 Hutch's Twilight TT Eddy Championship Masters Men 40-49 Tim White
1 Hutch's Twilight TT Eddy Championship Junior Men 15-16 Alex White
1 Hutch's Twilight TT Eddy Championship Junior Men 13-14 Willy Campbell
1 Hutch's Twilight TT Eddy Championship Junior Men 10-12 Joshua Morris
2 Hutch's Twilight TT Eddy Championship Tandem Men Del/Tim Del/Bergman
15 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Jaden Salama
6 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Brad Davidson
5 River City Bicycles Tuesday PIR Category 5 Cliff Theisen
5 River City Bicycles Tuesday PIR Junior Joshua Morris
4 Monday PIR: Series Standings Masters Novice Brad Davidson
15 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Cliff Theisen
12 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Alex White
7 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Brad Davidson
3 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Jaden Salama
2 River City Bicycles Tuesday PIR Junior Joshus Morris
4 Monday PIR: Series Standings Masters Novice Brad Davidson
2 Track DAZE Junior Alex White
6 Track DAZE Men 4/5 Tim Bergmann
3 Track DAZE Men 4/5 Jaden Salama
1 Thursday Track Junior Men Jaden Salama
5 River City Bicycles Tuesday PIR Junior Jaden Salama
3 River City Bicycles Tuesday PIR Junior Joshua Morris
1 River City Bicycles Tuesday PIR Junior Alex White
21 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Cliff Theisen
20 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Alex White
6 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Brad Davidson
5 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Fergus Kinnell
2 Monday PIR Special Try Bike Racing Day Novice Men Brad Davidson
41 As the Raven Flies.... Only Longer: Combined Combined Alex White
59 As the Raven Flies.... Only Longer: Combined Combined Willy Campbell
38 As the Raven Flies.... Only Longer: Combined Combined Brad Davidson
7 As the Raven Flies.... Only Longer Category 4/5 Men Brad Davidson
1 As the Raven Flies.... Only Longer Junior Men 15-16 Alex White
2 As the Raven Flies.... Only Longer Junior Men 13-14 Willy Campbell
28 Monday PIR Novice Cliff Theisen
7 Monday PIR Novice Tony Escobar
5 Monday PIR Novice Jaden Salama
2 Monday PIR Novice Brad Davidson
13 Monday PIR: April Series Standings Novice Tony Escobar
2 Monday PIR: April Series Standings Novice Jaden Salama
1 Monday PIR: April Series Standings Novice Brad Davidson
19 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Fergus Kinnell
16 Monday PIR Novice Cliff Theisen
11 Monday PIR Novice Tony Escobar
3 Monday PIR Novice Brad Davidson
2 Monday PIR Novice Jaden Salama
59 As The Raven Flies: Combined Combined Jason Skelton
38 As The Raven Flies: Combined Combined Fergus Kinnell
43 As The Raven Flies: Combined Combined Brad Davidson
70 As The Raven Flies: Combined Combined Tim Bergmann
79 As The Raven Flies: Combined Combined Del/Tim Del/Bergmann
88 As The Raven Flies: Combined Combined Gillian Bergmann
57 As The Raven Flies: Combined Combined Alex White
49 As The Raven Flies: Combined Combined Jaden Salama
89 As The Raven Flies: Combined Combined Willy Campbell
94 As The Raven Flies: Combined Combined Joshua Morris
2 As The Raven Flies Tandem Del/Tim Del/Bergmann
1 As The Raven Flies Junior Women 15-18 Gillian Bergmann
2 As The Raven Flies Junior Men 15-16 Alex White
1 As The Raven Flies Junior Men 15-16 Jaden Salama
1 As The Raven Flies Junior Men 13-14 Willy Campbell
1 As The Raven Flies Junior Men 10-12 Joshua Morris
10 As The Raven Flies Masters Men 40-49 Jason Skelton
6 As The Raven Flies Masters Men 40-49 Fergus Kinnell
6 As The Raven Flies Men 4/5 Brad Davidson
5 As The Raven Flies Category 3 Men Tim Bergmann
13 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Fergus Kinnell
12 Cherry Pie Masters Men 50+ 4/5 Cliff Theisen
1 Cherry Pie Junior 16-18 Alex White
1 Dirty Circles 3 Junior Men Jaden Salama
12 Dirty Circles 3 Men 4/5 Brad Davidson
3 Dirty Circles 2 Junior Men Alex White
1 Dirty Circles 2 Junior Men Jaden Salama
31 Dirty Circles 2 Masters Men 4/5 Tony Escobar
20 Dirty Circles Masters Men 3/4 Randy Word
9 Dirty Circles Junior Men Alex White
18 Dirty Circles 1 Masters Men 3/4 Randy Word
1 Dirty Circles 1 Junior Men Jaden Salama
292 Jack Frost TT: Combined Combined Del/Cindy Del/Campbell
219 Jack Frost TT: Combined Combined Tony Escobar
202 Jack Frost TT: Combined Combined Brad Davidson
147 Jack Frost TT: Combined Combined Randy Word
265 Jack Frost TT: Combined Combined Cliff Theisen
200 Jack Frost TT: Combined Combined Jason Skelton
198 Jack Frost TT: Combined Combined Fergus Kinnell
174 Jack Frost TT: Combined Combined Tim Bergmann
300 Jack Frost TT: Combined Combined Maya Bergmann
222 Jack Frost TT: Combined Combined Jaden Salama
166 Jack Frost TT: Combined Combined Alex White
298 Jack Frost TT: Combined Combined Willy Campbell
309 Jack Frost TT: Combined Combined Joshua Morris
3 Jack Frost TT Junior Women 15-18 Maya Bergmann
2 Jack Frost TT Tandem Del/Cindy Del/Campbell
45 Jack Frost TT Men 4/5 Tony Escobar
40 Jack Frost TT Men 4/5 Brad Davidson
10 Jack Frost TT Men 3 Randy Word
37 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Cliff Theisen
29 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Jason Skelton
28 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Fergus Kinnell
24 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Tim Bergmann
1 Jack Frost TT Junior Women 15-16 Maya Bergmann
5 Jack Frost TT Junior Men 15-16 Jaden Salama
4 Jack Frost TT Junior Men 15-16 Alex White
2 Jack Frost TT Junior Men 13-14 Willy Campbell
3 Jack Frost TT Junior Men 10-12 Joshua Morris