Southern Oregon Outlaw Cyclocross

Southern Oregon, OR
November 17, 2018

Part of the Southern Oregon Outlaw Cyclocross

For results questions, please contact Vern Jensen

Updated November 20, 2018 at 7:50 AM

Clydesdale

Num Name Team Points
1 417 Thom Kneeland 10
2 139 Richard Hogan Land Shark 9
3 541 Jacob Hammond Cycle Analysis 8
4 288 Bill Salbador 7
5 418 Mike DeSalvo 6
6 4051 Bart Qualls 5

Junior Men U18 3/4/5

Num Name Points
1 5125 Luke Cook 10

Junior U10

Name Points
1 Pearce Atchley 10
2 Porter Younkin 9
3 Miles Younkin 8
4 Jaxx Hendrickson 7
5 Freya Hoppe 6
6 Haaken Hoppe 5
7 Ruby Staha 4
8 Pierce Bustard 3
9 Liam Bustard 2

Junior Women U14 3/4/5

Num Name Team Points
1 189 Rachel Davis Cycle Analysis 10

Masters 35+ 1/2/3

Num Name Team Points
1 373 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions 10
2 935 Reny Townsend 9
3 4059 Chadd Hendrickson Team Cycle Sport 8
4 762 Stephen Staha Team Cycle Sport 7
5 7 Colter Chancellor Hutch's Bend Dental 6
6 8 Ryan Younkin 5
7 545 John Lazur 5
DNF 714 Dave Reitz Team Cycle Sport

Masters 35+ 3/4/5

Num Name Team Points
1 526 Evan MacKenzie Cycle Analysis 10
2 499 Aaron Mock Cycle Analysis 9
3 487 Jason Singleton 8
4 5310 Aaron Bustard 7
5 421 Kai Reynolds 6

Masters 50+ 1/2/3

Num Name Team Points
1 4148 Nathan Sheafor 10
2 658 Mark Williams Flywheel Bicycle Solutions 9
3 543 Dave Tricamo 8
4 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions 7
5 731 Dan Shepherd Team Cycle Sport 6
6 4197 Mike Campbell 5
7 4098 Tim Turk Team Cycle Sport 4
8 193 Michael Davis Cycle Analysis 3
9 748 Jeff Smith 2
10 416 John Lulich 1
11 365 Bill Myers Cycle Analysis
DNF 624 Ron Laverty Team Cycle Sport

Masters 50+ 3/4/5

Num Name Team Points
1 5895 Chris Wilkey Cycle Analysis 10
2 4148 Nathan Sheafor 9
3 413 John Chapman 8
4 486 Mick Reynolds 7

Masters 60+ 3/4/5

Num Name Team Points
1 5071 Chris Stapleton Cycle Analysis 10
2 408 Kerry Smith 9
3 5052 David Gustafson 8

Masters Women 35+ 1/2/3

Num Name Team Points
1 7025 Sheri Masessa Flywheel Bicycle Solutions 10

Masters Women 35+ 3/4/5

Num Name Team Points
1 498 Sarah Rockwell 10
2 292 Kate Rodriguez Flywheel Bicycle Solutions 9
3 416 Aysha Staha 8

Masters Women 50+ 3/4/5

Num Name Team Points
1 7326 Lillian Schiavo-Gilmour 10
2 542 Lynn Sorensen 9
3 7116 Joyce Colosimo 8

Men 1/2/3

Num Name Team Points
1 859 Nathan Trimble 10
2 315 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions 9
3 187 Richard Hogan Land Shark 8

Men 3/4/5

Num Name Points
1 97 Tim Sherry 10
2 410 Shane Ausprey 9
3 535 Matt Jensen 8

Singlespeed

Num Name Team Points
1 520 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 10
2 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions 9
3 7 Colter Chancellor Hutch's Bend Dental 8
4 5314 Aaron Hoppe Cycle Analysis 7
5 624 Ron Laverty Team Cycle Sport 6
6 545 John Lazur

Singlespeed Women

Num Name Team Points
1 7025 Sheri Masessa Flywheel Bicycle Solutions 10

Unicycle

Num Name Points
1 540 Stephen Gann 10

Women 3/4/5

Num Name Points
1 287 Nile McGhie 10
2 818 Devon Frazier 9