Southern Oregon Outlaw Cyclocross Race

OR. October 23, 2021

Part of the Southern Oregon Outlaw Cyclocross Race

Updated October 25, 2021 at 7:43 PM

Category 1/2/3 Overall

Num Name Team
1 8031 Jade Rohde
2 808 Michael Moody Flywheel Bicycle Solutions
3 173 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions
4 302 Nathan Trimble
5 5657 Matt Weis
6 104 Dave Reitz Team Cycle Sport
7 103 Dan Shepherd Team Cycle Sport
8 648 Gallaher Todd
9 303 Ross Jacques
10 101 Ryan Younkin
11 5559 Michael Davis Cycle Analysis
12 4043 Tim Turk
13 4297 Michael Page
DNF 102 Jace Ives

Category 4/5/Singlespeed/Clydesdale/Junior Overall

Num Name Team
1 173 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions
2 420 Scott Churchill Cycle Analysis
3 808 Michael Moody Flywheel Bicycle Solutions
4 4043 Tim Turk
5 406 Jeff Hollister
6 739 Richard Hogan Cycle Analysis
7 409 Jake Huebert
8 301 Eric Culver Cycle Analysis
9 411 Aaron Bustard Flywheel Bicycle Solutions
10 401 Rebecca Walker
11 4297 Michael Page
12 5286 John Chapman
13 408 Bart Qualls Cycle Analysis
14 402 Molly Beilstein
15 415 Greg Brooks
16 407 Sarah Rockwell
17 5799 Nathan Olson Team Cycle Sport
18 403 Cliiff McCann
19 413 Ryder Sauer
20 414 Porter Younkin
21 410 Rachel Davis Cycle Analysis
22 405 Freya Hoppe Cycle Analysis
23 404 Aaron Hoppe Cycle Analysis
DNF 412 John Slawta

Clydesdale

Num Name Team
1 808 Michael Moody Flywheel Bicycle Solutions
2 739 Richard Hogan Cycle Analysis
3 4297 Michael Page
4 408 Bart Qualls Cycle Analysis
5 5799 Nathan Olson Team Cycle Sport

Junior U14

Num Name Team
1 413 Ryder Sauer
2 414 Porter Younkin
3 405 Freya Hoppe Cycle Analysis

Junior Women U18 Category 4/5

Num Name Team
1 410 Rachel Davis Cycle Analysis

Masters Men 35+ Category 1/2

Num Name Team
1 173 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions
2 101 Ryan Younkin

Masters Men 50+ Category 1/2

Num Name Team
1 808 Michael Moody Flywheel Bicycle Solutions
2 104 Dave Reitz Team Cycle Sport
3 103 Dan Shepherd Team Cycle Sport
4 648 Gallaher Todd

Masters Men 50+ Category 3

Num Name Team
1 5559 Michael Davis Cycle Analysis
2 4043 Tim Turk

Masters Men 50+ Category 4/5

Num Name Team
1 5286 John Chapman
2 403 Cliiff McCann

Masters Men 60+ Category 4/5

Num Name Team
1 406 Jeff Hollister
2 415 Greg Brooks
DNF 412 John Slawta

Masters Women 35+ Category 4/5

Num Name
1 401 Rebecca Walker
2 407 Sarah Rockwell

Men Category 1/2

Num Name Team
1 5657 Matt Weis
DNF 102 Jace Ives

Men Category 3

Num Name Team
1 8031 Jade Rohde
2 302 Nathan Trimble
3 303 Ross Jacques
4 4297 Michael Page

Men Category 4/5

Num Name
1 409 Jake Huebert

Singlespeed Men

Num Name Team
1 173 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions
2 420 Scott Churchill Cycle Analysis
3 4043 Tim Turk
4 404 Aaron Hoppe Cycle Analysis

Women Category 4/5

Num Name
1 402 Molly Beilstein