MBSEF Thrilla CX Series

Bend, OR. September 2, 2021

Part of the MBSEF Thrilla CX Series

Updated September 9, 2021 at 10:01 PM

Category 1/2 Masters Men 35+

Num Name Team 10 Barrel Age City
1 501 Jeff Johnston Boneyard Cycling 42 BEND
2 504 Scott Scholz Biciclista US 38 Portland
3 500 Paul Armstrong 39 Bend
4 550 Dave Sjogren Hutches 54 Bend
5 556 Dustin Henderson Deschutes Brewery 43 BEND

Category 1/2 Masters Women 35+

Num Name Team 10 Barrel Age
1 505 Alicia Prusinski Murder of Crows 43
2 508 Erica Wescott Deschutes Brewery 52
3 506 Sarah Jane Hash Boneyard Cycling 40
4 507 Carrie Carney Hutch's Bend Dental 48
5 560 Susan Renee Skjersaa Deschutes Brewery

Category 1/2 Men

Num Name Team 10 Barrel Age City
1 565 Henry Nadell CZ Racing 24
2 562 Lance Haidet Legion of Los Angeles 23
3 539 Landon Farnworth Dryve Racing 23 BEND
4 549 Gabriel Linn Mettle Cycling 45 Bend
5 511 Tanner Wescott ANTHM Collective 18 Bend
6 555 Zane Strait Sunnyside Cascadia Junior Cycling 16
7 566 Damian Schmitt Deschutes Brewery 43 Bend
8 558 Rebecca Fahringer Kona Maxis Shimano 32
9 553 Brian Jorgensen Gear Fix 30
10 510 John Chapman Murder of Crows 31 BEND
11 538 Cassidy Keeland Team Yacht Club 38 Bend
12 557 Josh Kelley Breadwinner Cycles 38

Category 1/2 Women

Num Name Team 10 Barrel Age City
1 513 Natasha Visnack 18 Bend
2 552 Emma Maaranen KS Kendra Women's Elite Team 44
3 564 Sophie Russenberger Team S&M CX 25

Category 3 Masters Men 35+

Num Name Team 10 Barrel Age City
1 517 Paul Hynes Pacific Office Automation Cycling 39 Bend
2 543 Christopher VanWaning Project Bike 49 Bend
3 559 Luke Mason The Gear Fix 47
4 516 John Adkins 42 Bend
5 540 Anthony Morales Boneyard Cycling 46 Bend
6 547 Jurgen Fennerl Hutch's Bend Dental 53 Bend
7 568 David Stonich 49
8 541 Derek Koops Hutch's Race Team 52 Bend
9 521 Russ Morgenson ChainSlap Racing 52 Bend
10 515 Bradley Pfeiffer Deschutes Brewery 54 Bend
11 522 Justin Hall 45 Bend
12 520 Rob Shatting Boneyard Cycling 46 BEND
13 518 Mark Backus 56 BEND
14 542 Brett Golden Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 46 Bend
15 519 Matthew Dial Deschutes Brewery 46 Bend
16 514 Pat Addabbo 36 Bend

Category 3 Masters Women

Num Name Team 10 Barrel Age City
1 523 Lisa Gentz Boneyard Cycling 41 Bend
2 548 Carolyn Daubeny Deschutes Brewery 58 Bend
3 561 Jenny Adkins 45
4 563 Julia Austin Deschutes Brewery 48

Category 3 Men

Num Name Team 10 Barrel Age City
1 551 TYLER WINANS Cascadia Junior Cycling 17 Bend
2 528 Carter Schultz 27 Portland
3 524 Ben Taber Team 10 Barrel 32 Bend
4 527 Reid Curry Murder of Crows 35 Bend
5 529 Bryce White Cascadia Junior Cycling 17 Bend
6 526 Casey DePeel Bonk Collective 34 Bend
7 525 Ryan McLaughlin Boneyard Cycling 33 Bend

Category 3 Women

Num Name Team 10 Barrel Age City
1 546 Hannah Allen 28 Portland
2 533 Bryna Curry Murder of Crows 36 Bend
3 531 Kellie Standish Murder of Crows 30 Bend
4 532 Kristi Cutter Bend 46 Bend
5 567 Anne Marie Stonich Alki Rubicon 46
6 544 Jennifer Greeve Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 44 Bend

Category 3/4/5 Junior Men

Num Name Team 10 Barrel Age City
1 100 Jack Billowitz Cascadia Junior Cycling 13 Bend
2 102 Tyler Morgenson Cascadia Junior Cycling 15 Bend
3 153 Gavin Willard 15
4 103 Cameron Wescott 15 Bend
5 137 Jase Henderson Deschutes Brewery 11 Gresham
6 101 Konnor Elek Team 10 Barrel 11 Bend

Category 3/4/5 Junior Women

Num Name Team 10 Barrel Age
1 151 Annika Ramey Team Finger 12

Category 4 Masters Men 35+

Num Name Age City
1 104 Scott Lindbloom 47 Bend

Category 4 Men

Num Name Team 10 Barrel Age City
1 107 Paul Francis Team 10 Barrel 42 Bend
2 139 Andrew Houghton Team 10 Barrel 31 Bend
3 108 Michael O'Neil Knickerbocker Racing 27 Eugene
4 155 Scott Rants Hutch's Bend Dental 36

Category 4 Women

Num Name Team 10 Barrel Age City
1 110 Kira Corbett 22 Bend
2 141 Hayley McClure 36 Bend
3 109 Jeri Chapin Team Chapin 48 Bend
4 140 Germaine Dougherty Ace Window Tinting 42 Bend
5 149 Sharon Mathis 46

Category 5 Men

Num Name Team 10 Barrel Age City
1 143 Robert Tadjiki 51 Bend
2 152 Kyle Ramey Team Finger 45
3 142 Cameron Allen 35 Bend

Category 5 Women

Num Name Team 10 Barrel Age City
1 113 Kelly Hughes 38 Bend
2 114 Libby McKnight Deschutes Brewery 22 Bend
3 144 Lindsay Peters Team 10 Barrel 42 Bend
4 112 Dawn Azevedo 39 Bend

Clydesdale

Num Name Team 10 Barrel Age
1 117 Jonathan Elek Team 10 Barrel 49
2 118 Walter Mcknight Deschutes Brewery 54
3 145 Rodney Billowitz 57

Masters Men 50+

Num Name Team 10 Barrel Age City
1 127 Dave Sjogren Hutch's Bend Dental 54 Bend
2 125 David Visnack 53 Bend
3 124 James Coats 58 Bend
4 146 Jurgen Fennerl Hutch's Bend Dental 54 Bend
5 154 Warren Atkey Hutch's Bend Dental 53
6 122 Stephen Smith 57 Bend
7 119 Kraig Erickson Team 10 Barrel 51 Bend
8 120 Rob Kerr Boneyard Cycling 55 Bend
9 126 Michael Coe Boneyard Cycling 57 Bend
10 121 Dave Torrance 52 Bend
11 123 Michael Lilly 51 Bend
12 147 david buckenberger 54 Bend

Masters Men 60+

Num Name Team 10 Barrel Age City
1 148 Dan Davis Boneyard Cycling 64 Bend
2 128 Billy Thomas Deschutes Brewery 61 Bend
3 129 Alan Thomason Deschutes Brewery 62 Redmond
4 130 David Lenhart Boneyard Cycling 61 Bend

Masters Men 70+

Num Name Team 10 Barrel Age City
1 131 Frank Fleetham Murder of Crows 79 Bend

Masters Women 50+

Num Name Age
1 133 Carolyn Daubeny 57
2 134 Sha-Marie Brown 54

Masters Women 60+

Num Name Team 10 Barrel Age City
1 135 Susan Foster Deschutes Brewery 64 Bend

Singlespeed Men

Num Name Team 10 Barrel Age City
1 536 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions 45 Medford
2 569 Matt Fox Team Sparkling Reisling 43
3 535 Mark Goodman Murder of Crows 41 Bend

Singlespeed Women

Num Name Team 10 Barrel Age City
1 545 Layla Billowitz Team 10 Barrel 49 Bend
2 554 Megan Ramey Team Finger 45