Twilight Cyclocross Series

Eugene, OR
September 8, 2015

Part of the Twilight Cyclocross Series

If you have questions or corrections, please email Ron Frerichs.

Updated September 10, 2015 at 4:17 PM

Beginner Men

Num Name Team
1 4048 Martin Lisk Hutch's-Slocum-Co-Motion
2 4061 Billy Ramsey Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
3 9021 John Miles
4 T65 Daniel Upper

Masters Men 40+

Num Name Team
1 325 Wade Goff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing
2 665 Brice Gary Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
3 1096 Jeff Sakacsi Wolf Creek Racing-Kendall Subaru
4 4370 Alan Ott Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
5 4289 Phil Randall Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
6 5167 Ken Rodgers Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
DNF 7112 Bernard Acevedo Real Wheels Bicycle Studio
DNF 813 Sal Collura Hutch's-Slocum-Co-Motion

Masters Men 50+

Num Name Team
1 4347 Michael Longmire MBW
2 173 David Tsai Hutch's-Slocum-Co-Motion
3 667 Timothy Shreve Hutch's-Slocum-Co-Motion
4 4370 Alan Ott Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
5 5272 Mark Bradley Unattached
6 4289 Phil Randall Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
7 4047 Mark Lipchick Hutch's-Slocum-Co-Motion
8 5167 Ken Rodgers Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
9 5503 Thomas Smith Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
10 5232 Tim Broderick Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
11 T47 Tim Tovar
12 4398 Craig Bontly
13 T16 Robert Smith-Gillespie Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports

Masters Women

Num Name Team
1 833 Jaini Van Scholtzen Hutch's-Slocum-Co-Motion
2 434 Melissa Boyd Pacific Power Blue Sky
3 423 Flo Leibowitz Pacific Power Blue Sky
DNF 7027 Deb Bauer Smith&Nephew p/b West End Bikes

Men A

Num Name Team
1 T43 Grant Berry
2 558 Ryan Garner Olympia Cycling Team
3 107 Billy Truelove Co-Motion Cycles Factory Team
4 5873 Ian Jungjohann League of Sportsing Gentlemen
5 T25 Joel Wilson
6 103 Nick Skenzick Hutch's-Slocum-Co-Motion

Men B

Num Name Team
1 4113 Max Ritzow Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
2 5359 Perry Lund Hutch's-Slocum-Co-Motion
3 5621 Micah Sardell Hutch's-Slocum-Co-Motion
4 946 Alexander Hongo cascadiancouriers.com
5 T72 Leif Kytola Hutch's-Slocum-Co-Motion
6 142 Bill Fields Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
7 8134 Brendan Sheerin Hutch's-Slocum-Co-Motion

Men C

Num Name Team
1 T62 Jack Sullivan
2 T34 Okon Udosenata Simply Cycle
3 5039 Chris Sarrett Pacific Power Blue Sky
4 T02 Josh Snyder Rolf Prima
5 4417 Caleb Dickson
6 T46 Lee Miller
7 T49M James Murez
8 5204 Kirk Lange Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
9 T70 Doug Bowman
10 T37 Blaine Zumwalt
11 T66 Tom Upper
12 T07 Marty Taylor Simply Cycle
13 T71 Ian Shreve Hutch's-Slocum-Co-Motion
14 T12 Ralph Peterson
15 T10 Zane Globus-OHarra Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
16 3018 Steven Savich Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
17 599 Gregg Magnus Hutch's-Slocum-Co-Motion
DNF T41 Brian Gruenemay
DNF T63 Jeremy King
DNF T67 Stuart Pearson Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
DNF 5205 Jeff Lange Co-Motion Cycles Factory Team
DNF T64 Gabe Graves
DNF 5088 Scott Pierce Service Course Velo
DNF T68 Gravity Mallory

Singlespeed

Num Name
1 T69 sean Wilson

Women A

Num Name Team
1 7200 Meg Hamilton Hutch's-Slocum-Co-Motion

Women B/C

Num Name Team
1 262 Clara Terrell Co-Motion Cycles Factory Team
2 T19 Emily Mathis Simply Cycle
DNF T49W Jessica Frink Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
DNF T39 Megan Steube