Bend Endurance Academy

Event Category Name
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-13 Bjorn Blankenship
14 OBRA Omnium Championships: Time Trial Men Category 4/5 Sam Myers
11 OBRA Omnium Championships: Criterium Men 4/5 Sam Myers
1 Coast Hills Classic Category 3 Junior Women 14-18 Kylie Eckert
1 Coast Hills Classic Category 3 Junior Women 10-13 Neve Gerard
10 Coast Hills Classic Category 3 Junior Men 14-18 Cameron Zipper
1 Coast Hills Classic Category 3 Junior Men 14-18 Ethan Neumaier
3 Coast Hills Classic Category 3 Junior Men 10-13 Jack Billowitz
2 Coast Hills Classic Category 3 Junior Men 10-13 Bjorn Blankenship
1 Coast Hills Classic Category 3 Junior Men 10-13 Peter Bentley
2 Coast Hills Classic Category 2 Junior Men 14-18 Caiden Hartrich
1 Coast Hills Classic Category 2 Junior Men 14-18 Ian Brown
6 Coast Hills Classic Category 1 Men 19-44 Gavin Beer
1 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Women Junior Natasha Visnack
- #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Junior Kai Blankenship
- #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Junior Bjorn Blankenship
2 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Junior Zane Strait
1 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Junior Ian Brown
- #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Kai Blankenship
- #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Bjorn Blankenship
18 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Zane Strait
4 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Ian Brown
3 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Women Overall Natasha Visnack
- #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Kai Blankenship
- #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Bjorn Blankenship
21 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Zane Strait
19 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Natasha Visnack
4 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Ian Brown
DNS Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Junior Men 14-18 Henry Winnenberg
DNS Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Junior Men 14-18 Cameron Zipper
7 Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Junior Men 14-18 Nyall Trout
4 Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Junior Men 14-18 Henry Winnenberg
3 Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Junior Men 14-18 Caiden Hartrich
1 Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Junior Men 14-18 Ian Brown
7 Sisters Stampede/XC Mtb Category 1 Men 19-44 Gavin Beer
1 Sisters Stampede/XC Mtb Category 3 Junior Women 14-18 Kylie Eckert
1 Sisters Stampede/XC Mtb Category 3 Junior Women 10-13 Neve Gerard
1 Sisters Stampede/XC Mtb Category 3 Junior Men 14-18 Ethan Neumaier
5 Sisters Stampede/XC Mtb Category 3 Junior Men 10-13 Jack Billowitz
3 Sisters Stampede/XC Mtb Category 3 Junior Men 10-13 Bjorn Blankenship
2 Sisters Stampede/XC Mtb Category 3 Junior Men 10-13 Peter Bentley
1 Sisters Stampede/XC Mtb Category 3 Junior Men 10-13 Zane Strait
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Kai Blankenship
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Bjorn Blankenship
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Zane Strait
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Ian Brown
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Kai Blankenship
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Bjorn Blankenship
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Zane Strait
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Ian Brown
7 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Junior Men Kai Blankenship
6 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Junior Men Bjorn Blankenship
5 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Junior Men Zane Strait
3 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Junior Men Jacob Olander
2 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Junior Men Ian Brown
26 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Kai Blankenship
24 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Bjorn Blankenship
19 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Zane Strait
7 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Jacob Olander
6 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Ian Brown
35 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Kai Blankenship
32 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Bjorn Blankenship
24 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Zane Strait
10 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Jacob Olander
8 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Ian Brown
2 Cascade Chainbreaker Category 3 Junior Women 14-18 Kylie Eckert
3 Cascade Chainbreaker Category 3 Junior Men 14-18 Evan Grover
1 Cascade Chainbreaker Category 3 Junior Men 14-18 Ethan Neumaier
5 Cascade Chainbreaker Category 3 Junior Men 10-13 Jack Billowitz
4 Cascade Chainbreaker Category 3 Junior Men 10-13 Peter Grover
3 Cascade Chainbreaker Category 3 Junior Men 10-13 Bjorn Blankenship
2 Cascade Chainbreaker Category 3 Junior Men 10-13 Peter Bentley
1 Cascade Chainbreaker Category 3 Junior Men 10-13 Zane Strait
4 Cascade Chainbreaker Category 2 14-18 Men Henry Winnenberg
2 Cascade Chainbreaker Category 2 14-18 Men Caiden Hartrich
1 Cascade Chainbreaker Category 2 14-18 Men Ian Brown
7 Dog River Super D Pro Men Tanner Wescott
4 Dog River Super D Pro Men Sam Day
4 Dog River Super D Junior Men 15-18 Tanner Bermudez
2 Dog River Super D Junior Men 15-18 Parke Chapin
1 Dog River Super D Junior Men 15-18 Eli Prochaska
1 Dog River Super D Junior Men 10-14 Cooper Day
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Junior Men Kai Blankenship
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Junior Men Bjorn Blankenship
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Junior Men Zane Strait
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Junior Men Ian Brown
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Kai Blankenship
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Bjorn Blankenship
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Zane Strait
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Ian Brown
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Kai Blankenship
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Bjorn Blankenship
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Zane Strait
DNS #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Ian Brown
1 Bear Springs Trap Category 3 (Novice) Women 14-18 Kylie Eckert
2 Bear Springs Trap Category 3 (Novice) Men 14-18 Ethan Neumaier
4 Bear Springs Trap Category 3 (Novice) Men 10-13 Jack Billowitz
3 Bear Springs Trap Category 3 (Novice) Men 10-13 Bjorn Blankenship
2 Bear Springs Trap Category 3 (Novice) Men 10-13 Peter Bentley
1 Bear Springs Trap Category 3 (Novice) Men 10-13 Zane Strait
7 Bear Springs Trap Category 2 (Sport) Men 14-18 Jacob Olander
6 Bear Springs Trap Category 2 (Sport) Men 14-18 Henry Winnenberg
5 Bear Springs Trap Category 2 (Sport) Men 14-18 Nyall Trout
2 Bear Springs Trap Category 2 (Sport) Men 14-18 Caiden Hartrich
1 Bear Springs Trap Category 2 (Sport) Men 14-18 Ian Brown
17 Bear Springs Trap Category 1 (Expert) Men 19-44 Gavin Beer
- #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Junior Men Blankenship Kai
- #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Junior Men Strait Zane
6 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Junior Men Blankenship Bjorn
1 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Junior Men Brown Ian
- #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Blankenship Kai
- #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Strait Zane
22 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Blankenship Bjorn
7 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Men Overall Brown Ian
- #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Blankenship Kai
- #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Strait Zane
29 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Blankenship Bjorn
9 #NoLimits Skyliners Series TT - Presented by Copperline Homes Overall Combined Brown Ian
4 Cascade Gravel Grinder: Overall Omnium Points Small Grinder Open Women Natasha Visnack
1 Cascade Gravel Grinder Junior Men Small Gravel Grinder Sunday Ian Brown
DNF Cascade Gravel Grinder Small Grinder Omnium Open Women Natasha Visnack
1 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Omnium Junior Men Caiden Hartrich
1 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Omnium Open Women Natasha Visnack
2 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Women Open Natasha Visnack
2 OBRA XC Championships 17-18 Junior Men Elijah Krause
1 OBRA XC Championships 15-16 Junior Women Kylie Eckert
1 OBRA XC Championships 15-16 Junior Men Caiden Hartrich
3 OBRA XC Championships 13-14 Junior Men Zane Strait
1 OBRA XC Championships 13-14 Junior Men Ian Brown
4 OBRA XC Championships 10-12 Junior Men Jack Billowitz
2 OBRA XC Championships 10-12 Junior Men Bjorn Blankenship
1 OBRA XC Championships 10-12 Junior Men Peter Bentley
DNS OBRA XC Championships Category 1 Expert Men Elijah Krause
3 OBRA XC Championships Category 1 Expert Men Ian Brown
DNS OBRA XC Championships 19-29 Men Caiden Hartrich
6 Piece of Cake RR Junior Men Zane Strait
1 Piece of Cake RR Junior Men Ian Brown
DNS Echo Red to Red Category 2 Women 19-39 Natasha Visnack
1 Echo Red to Red Category 3 Junior Men 10-13 Bjorn Blankenship
1 Echo Red to Red Category 2 Men 15-18 Ian Brown
7 Echo Red to Red Category 1 Men 19-44 Caiden Hartrich
6 Echo Red to Red Category 1 Men 19-44 Sam Day
3 Echo Red to Red Category 1 Men 19-44 Jacob Olander
3 Great Nordeen Fat Bike Race U34 Men Jacob Olander
2 Great Nordeen Fat Bike Race U34 Men Zane Strait
1 Great Nordeen Fat Bike Race U34 Men Ian Brown