Bike Newport-Bier One

Event Category Name Date
17 Psycho Cross: Series Standings Masters Men 50+ Dale Webster 12/15
14 Psycho Cross: Series Standings Masters Men 35+ C simon Burn 12/15
20 Psycho Cross: Series Standings Men C Dale Webster 12/15
19 Psycho Cross: Series Standings Men C dave Carey 12/15
8 Psycho Cross: Series Standings Men B Chris Magel 12/15
8 Psycho Cross: Series Standings Clydesdale Elliott Crowder 12/15
6 Psycho Cross Masters Men 50+ Dale Webster 12/15
5 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Men B Chris Magel 12/14
3 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Men B Matthew White 12/14
16 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Masters 35+ B simon Burn 12/14
15 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category B Chris Magel 12/8
11 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Dale Webster 12/8
6 Psycho Cross Masters Men 35+ C simon Burn 11/30
8 Psycho Cross Men C dave Carey 11/30
29 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 50+ Dale Webster 11/24
45 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ Dale Webster 11/17
3 Psycho Cross Men B Chris Magel 11/16
9 Psycho Cross Masters Men 50+ Dale Webster 11/16
8 Psycho Cross Masters C 35+ Men simon Burn 11/16
53 Cross Crusade: PIR Infield Masters 50+ Dale Webster 11/10
34 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 50+ Dale Webster 11/9
28 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category B Chris Magel 11/3
46 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 50+ Dale Webster 11/3
81 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Eric Getz 11/3
11 Sandy/Boring Corn Cross Category B Matthew White 11/2
41 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Dale Webster 10/27
47 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category B Chris Magel 10/27
37 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category B Matthew White 10/27
42 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category B Chris Magel 10/26
38 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category B Matthew White 10/26
30 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Elliott Crowder 10/26
50 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Dale Webster 10/26
43 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category B Matthew White 10/20
62 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Dale Webster 10/20
144 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ C Eric Getz 10/20
55 Cross Crusade: Rainier Category C Dale Webster 10/13
114 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Eric Getz 10/6
46 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B Chris Magel 10/6
37 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B Matthew White 10/6
10 Twilight Cyclocross Series - September Series Totals Men B Matthew White 10/1
15 Battle At Barlow Category B Chris Magel 9/29
5 Psycho Cross Men B Chris Magel 9/22
3 Psycho Cross Clydesdale Elliott Crowder 9/22
9 Psycho Cross Men C Dale Webster 9/22
8 Twilight Cyclocross Series Men B Matthew White 9/16
8 Twilight Cyclocross Series Men B Matthew White 9/9
19 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Category B Chris Magel 9/7
13 Twilight Criterium Series: August Series Standings Men 4/5 Matthew White 9/1
2 Twilight Criterium Series Men 4/5 Matthew White 8/20
30 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Men Category 3 Jonathan Sun 8/3
34 Vancouver Criterium Category 3 Men Jonathan Sun 7/28
4 Vancouver Criterium Category 5 Men Robert Lavrakas 7/28
23 Rolf Prima Downtown Criterium Men 4/5 Robert Lavrakas 7/21
20 Rolf Prima Downtown Criterium Men 4/5 Dennis Gaskill 7/21
9 Rolf Prima Downtown Criterium Men 4/5 Matthew White 7/21
6 Rolf Prima Downtown Criterium Men 4/5 Adam DeMarzo 7/21
1 Rolf Prima Downtown Criterium Men 4/5 Jonathan Sun 7/21
11 Twilight Criterium Series Men 4/5 Matthew White 7/16
36 Montinore Road Race Men Category 4/5 Dale Webster 7/14
34 Montinore Road Race Men Category 4/5 Eric Getz 7/14
31 Montinore Road Race Men Category 4/5 Jonathan Sun 7/14
14 Montinore Road Race Men Category 4/5 Chris Magel 7/14
4 Montinore Road Race Men Category 4/5 Adam DeMarzo 7/14
1 Test of Endurance Category 3 Women 40+ Rhonda Haynes 7/6
31 St. Honore Criterium Men 4/5 Dennis Gaskill 7/6
3 St. Honore Criterium Men 4/5 Jonathan Sun 7/6
19 Pringle Creek Criterium Men 4/5 Robert Lavrakas 6/30
16 Pringle Creek Criterium Men 4/5 Dennis Gaskill 6/30
15 Pringle Creek Criterium Men 4/5 Eric Getz 6/30
12 Pringle Creek Criterium Men 4/5 Chris Magel 6/30
6 Pringle Creek Criterium Men 4/5 Matthew White 6/30
4 Pringle Creek Criterium Men 4/5 Jonathan Sun 6/30
13 Pickett's Charge XC Category 1 Men 19-39 Adam DeMarzo 6/23
4 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Men 4/5 Jonathan Sun 6/16
8 Return on the Jedi Weekend: Cross Country Category 1 Men 19-39 Adam DeMarzo 6/2
23 Hammer Velo Criterium Men Category 4/5 Dennis Gaskill 6/1
1 Hammer Velo Criterium Men Category 4/5 Jonathan Sun 6/1
17 Sisters Stampede MTB XC Category 3 Beginner Women Sandy Hyduchak 5/26
12 Sisters Stampede MTB XC Category 3 Men 40+ Dale Webster 5/26
10 Sisters Stampede MTB XC Category 1 Men 19-39 Adam DeMarzo 5/26
16 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Masters Men 50+ Dale Webster 5/19
1 Spring Thaw XC Category 1 Men 19-39 Adam DeMarzo 5/18
5 Coast Hills Classic XC Women Category 3/45+ Sandy Hyduchak 5/5
2 Coast Hills Classic XC Men Category 3/45+ Dale Webster 5/5
8 Coast Hills Classic XC Men Category 2 19-39 Matthew White 5/5
2 Coast Hills Classic XC Men Category 1 19-39 Adam DeMarzo 5/5
2 Coast Hills Classic XC Men Clydesdale Robert Lavrakas 5/5
20 Willamette Gran Fondo Gran > Men > 40-49 dave Carey 4/28
3 Bear Springs Trap XC Category 3 Men 19-39 Men Robert Lavrakas 4/28
2 Bear Springs Trap XC Category 3 Men 19-39 Men Ryan Lekberg 4/28
4 Bear Springs Trap XC Category 3/40+ Men Dale Webster 4/28
15 Eugene Roubaix Men 5 Eric Getz 4/27
13 Eugene Roubaix Men 5 Matthew White 4/27
41 Kings Valley Road Race Category 4/5 Matthew White 4/13
31 Kings Valley Road Race Category 4/5 Jonathan Sun 4/13
11 Kings Valley Road Race Category 4/5 Chris Magel 4/13
3 Mudslinger XC Clydesdale 200+ Robert Lavrakas 4/7
15 Mudslinger XC Category 2 19-39 Men Matt Hawkyard 4/7
19 Mudslinger XC Category 1 Men 19-39 Chris Magel 4/7
8 Mudslinger XC Category 1 Men 19-39 Adam DeMarzo 4/7
6 Mudslinger XC Beginner Women Sandy Hyduchak 4/7
11 Mudslinger XC Beginner Men Dale Webster 4/7
23 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Men Category 4/5 Robert Lavrakas 3/16
8 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Men Category 4/5 Jonathan Sun 3/16
2 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Men Category 4/5 Adam DeMarzo 3/16
25 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 4/5 Jonathan Sun 3/9
23 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 4/5 Dennis Gaskill 3/9
11 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 4/5 Adam DeMarzo 3/9
18 Echo Red to Red MTB XC Category 3/40+ Men Dale Webster 3/2
19 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 4/5 Jonathan Sun 2/23-3/16
5 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 4/5 Adam DeMarzo 2/23-3/16
4 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Category 1 Men 19-39 Adam DeMarzo 1/1
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Beginner Men Dale Webster 1/1
7 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Category 1 Men Adam DeMarzo 1/1
4 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Masters Men 30-34 Adam DeMarzo 1/1
64 Willamette Gran Fondo by Distance Gran (100-Miles) dave Carey 1/1
3 Mudslinger Super D/Uphill TT: Mudslinger Super D Beginner Men Dale Webster 1/1
4 Mudslinger Super D/Uphill TT: Mudslinger Uphill TT Beginner Men Dale Webster 1/1
3 Mudslinger XC: Ultimate Mudslinger Overall Results Beginner Men Dale Webster 1/1
8 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 3 Series Points Men Category 4/5 Jonathan Sun 1/1
2 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 3 Series Points Men Category 4/5 Adam DeMarzo 1/1
18 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Category 4/5 Adam DeMarzo 1/1
11 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 2 Series Points Category 4/5 Adam DeMarzo 1/1