Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series

Bend, OR
July 1, 2015

Part of the Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series

If you have questions or corrections, please email Molly Cogswell-Kelley.

Updated September 10, 2015 at 4:17 PM

Junior

Num Name Team
1 4477 Levi Kramer FASTER Performance Center
2 5478 Ryder Uetrecht Bend Endurance Academy
3 51 Calvin Keane Bend Endurance Academy
4 5653 Spencer Scott Bend Endurance Academy
5 70 Elijah Krause Bend Endurance Academy
6 8030 Ian Brown Bend Endurance Academy
7 53 Gavin Bowen Bowen Sports Performance Cycling Team
8 52 Tanner Bowen Bowen Sports Performance Cycling Team

Men 1/2

Num Name Team
1 982 Kyle Wuepper BendBroadband/WebCyclery.com
2 954 Ben Thompson Thump Coffee
3 784 Eric Martin BendBroadband/WebCyclery.com
4 849 Lance Haidet Bear Development Team
5 783 Kirk Bjorling Hutch's/Bend Dental
6 770 Andrew Boone TeamOregon
7 785 Peter Vraniak Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
8 83 Cameron Beard NCCF Specialized
9 910 James Kramer FASTER Performance Center
DNF 196 Karsten Hagen Evolution Racing Team/River City Bicycles
DNF 74 Dillon Caldwell Audi
DNF 85 Brian Seguin BendBroadband/WebCyclery.com

Men 3

Num Name Team
1 3010 Brandon Groza Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
2 605 Cliff Eslinger StudioNINE30-Cascade Sotheby's International Race Team
3 683 Paul Hynes Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
4 84 Sean Haidet BendBroadband/WebCyclery.com
5 388 Hutch's/Bend Dental Jurgen
6 675 Todd Berger StudioNINE30-Cascade Sotheby's International Race Team
7 3016 Brandon Gallagher Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
DNF 536 Wade Miller Sunnyside Sports
DNF 597 Mike Brown Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
DNF 3040 Darren Smith

Men 4/5

Num Name Team
1 4348 Eric Birky Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
2 5461 David Krause Trusty Switchblade
3 76 john Chapman
4 79 Thomas Wilkinson
5 5905 Javier Colton Sunnyside Sports
6 5889 Damon Runberg Team 10 Barrel
7 4292 Donovan Birky Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
8 78 Matt Reeves WebCyclery.com
9 4477 Levi Kramer FASTER Performance Center
10 5699 Jeff Johnston Boneyard Cycling
11 5207 Gabriel Linn Trusty Switchblade
12 4266 Daniel Caldwell Sunnyside Sports
13 5197 Michael Grindstaff TrailRags Cycling Team
14 80 Matthew Dial Deschutes Brewery
15 4178 Ryan Altman Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
16 82 Whit Bazemore Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
17 77 Eric McKinley
18 5946 Cliff Cayer
19 5714 Alan Thomason Deschutes Brewery
20 5441 Justin Lair The Hub Cyclery
DNF 5958 Amory Cheney Boneyard Cycling
DNF 73 Barry Holman Sunnyside Sports
DNF 81 Eric Newman Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team

Women 1/2/3

Num Name Team
1 213 Julie Cutts Monster Media Racing p/b Fight Meso
2 271 Jennifer Luebke
3 69 Sophie Andrews
4 75 Megan Horner

Women 4/5

Num Name Team
1 68 Michelle Peariso adventure 12 specialized
2 72 Carolyn Daubeny Deschutes Brewery
3 7211 Tracey March Bowen Sports Performance Cycling Team
4 7256 Patricia Strange Bowen Sports Performance/Deschutes Brewery
5 7101 Rachel Mavis Bowen Sports Performance Cycling Team
6 7219 Ali Halpin Sunnyside Sports
7 5990 Sophie Russenberger Bend Endurance Academy
8 7207 Stephanie Uetrecht WebCyclery.com
9 67 Hannah Mavis Bend Endurance Academy
10 5985 Patti Wolfe TrailRags Cycling Team