Deschutes Brewery

Event Category Name
18 Tuesday Night PIR Category 3/4 Randy Scott
36 Tuesday Night PIR Category 3/4 Randy Scott
3 Cooper Spur Short Track Weekend Category 2 Men 55+ Tad Hodgert
2 Cooper Spur Short Track Weekend Category 2 Women 45+ Carolyn Daubeny
2 Cooper Spur Short Track Weekend Singlespeed Men Tad Hodgert
13 Worthy Brewing Criterium Series Men 4/5 Joseph Spampinato
9 Worthy Brewing Criterium Series Men 4/5 Rodney Trespess
13 Worthy Brewing Criterium Series Men 3/4/5 Joseph Spampinato
9 Worthy Brewing Criterium Series Men 3/4/5 Rodney Trespess
DNF Worthy Brewing Criterium Series Men 4/5 Steven Westberg
18 Worthy Brewing Criterium Series Men 4/5 Marcel Russenberg
6 Worthy Brewing Criterium Series Men 4/5 Joseph Spampinato
DNF Worthy Brewing Criterium Series Men 3/4/5 Steven Westberg
26 Worthy Brewing Criterium Series Men 3/4/5 Marcel Russenberg
9 Worthy Brewing Criterium Series Men 3/4/5 Joseph Spampinato
22 Tuesday Night PIR Category 3/4 Randy Scott
33 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Category 2 Men Tad Hodgert
28 Alsea Falls Switchback: OBRA XC Championships Category 2 Men Billy Thomas
8 Alsea Falls Switchback Category 2 Men 60+ Tad Hodgert
6 Alsea Falls Switchback Category 2 Men 50-59 Billy Thomas
22 Worthy Brewing Criterium Series Men 4/5 Marcel Russenbarger
20 Worthy Brewing Criterium Series Men 4/5 Steven Westberg
8 Worthy Brewing Criterium Series Men 4/5 Joseph Spampinato
28 Worthy Brewing Criterium Series Men 3/4/5 Marcel Russenbarger
26 Worthy Brewing Criterium Series Men 3/4/5 Steven Westberg
11 Worthy Brewing Criterium Series Men 3/4/5 Joseph Spampinato
6 Worthy Brewing Criterium Series Women 4/5 Carolyn Daubeny
21 Tuesday Night PIR Category 3/4 Randy Scott
6 Baker City Cycling Classic: Stage 5 - Anthony Lakes Tour d’Horn Road Race Masters Category 4/5 Men Alan Thomason
3 Pickett's Charge Sport (Category 2) Men 50-59 Mike Taylor
3 Pickett's Charge Expert Women (Category 1) Carolyn Day
5 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium: GC After Stage 4 Masters Category 4/5 Men Alan Thomason
5 Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium Masters Category 4/5 Men Alan Thomason
143 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: Combined Combined Alan Thomason
5 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial: GC After Stage 3 Masters Category 4/5 Men Alan Thomason
4 Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial Masters Category 4/5 Men Alan Thomason
6 Baker City Cycling Classic Masters Category 4/5 Men Alan Thomason
171 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: Combined Combined Alan Thomason
6 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial: GC after Stage 2 Masters Category 4/5 Men Alan Thomason
6 Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial Masters Category 4/5 Men Alan Thomason
6 Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race Masters Category 4/5 Men Alan Thomason
8 Worthy Brewing Criterium Series Men 4/5 Joseph Spampinato
9 Worthy Brewing Criterium Series Men 3/4/5 Joseph Spampinato
16 Tuesday Night PIR Category 4/5 Steven Westberg
17 Monday Night PIR Masters 30+ 4/5 Randy Scott
25 High Desert Omnium: Road Race Men Category 4/5 Randy Scott
19 High Desert Omnium: Road Race Men Category 4/5 Alan Thomason
57 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Randy Scott
39 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Alan Thomason
13 High Desert Omnium: Time Trial Masters Men 3/4/5 40+ Randy Scott
3 High Desert Omnium: Time Trial Men 4/5 Alan Thomason
3 High Desert Omnium Men Category 4/5 Alan Thomason
11 High Desert Omnium: Criterium Men 1/2 Bart Bowen
21 High Desert Omnium: Criterium Masters Men 3/4/5 Randy Scott
2 High Desert Omnium: Criterium Men 4/5 Alan Thomason
13 Monday Night PIR Masters 30+ 4/5 Randy Scott
1 Oregon Gran Fondo: Medio Route Men 50-59 Alan Thomason
50 Sagebrush Cycles Time Trial Series: Combined Combined Carolyn Daubeny
42 Sagebrush Cycles Time Trial Series: Combined Combined Bradley Pfeiffer
4 Sagebrush Cycles Time Trial Series Women 4/5 Carolyn Daubeny
13 Sagebrush Cycles Time Trial Series Men 4/5 Bradley Pfeiffer
24 Sisters Stampede Sport Men 50-59 Alan Thomason
8 Sisters Stampede Sport Men 50-59 Mike Taylor
5 Sisters Stampede Fat Bike Steven Westberg
22 Sisters Stampede Sport Men 19-39 Jordan Miller
5 Sisters Stampede Expert Women Carolyn Day
1 Sisters Stampede Novice Women 40+ Holly Pfeiffer
10 Sisters Stampede Novice Men 40+ Craig Mavis
2 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Masters Women 40+ Patricia Strange
5 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Women 4/5 Tracey March
24 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Men 4/5 Alan Thomason
21 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Men 4/5 Joseph Spampinato
47 Sagebrush Cycles Time Trial Series: Combined Combined Ryan Chase
7 Sagebrush Cycles Time Trial Series Men 4/5 Ryan Chase
14 Monday Night PIR Masters 4/5 Randy Scott
6 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Expert (Category 1) Women Carolyn Day
4 Coast Hills Classic MTB Race Fat Bike (Non Gender) Steven Westberg
DNF Chainbreaker Sport (Category 2) Women 50+ Mary Skrzynski
2 Chainbreaker Sport (Category 2) Women 40-49 Renee Skjersaa
1 Chainbreaker Sport (Category 2) Women 40-49 Tracey March
10 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 60+ Tad Hodgert
7 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 50-59 Rodney Trepess
5 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 50-59 Alan Thomason
1 Chainbreaker Sport (Category 2) Men 40-49 Joseph Spampinato
2 Chainbreaker Novice (Category 3) Men 19-39 Jordan Miller
7 Chainbreaker Expert Women (Category 1) Carolyn Day
3 Montinore Road Race Masters Men 50+ 4/5 Alan Thomason
10 Bear Springs Trap Sport Men 50-59 Mike Taylor
19 Monday Night PIR Masters 4/5 Steven Westberg
1 Chainbreaker STXC Category 3 Women Carolyn Daubeny
10 Chainbreaker STXC Masters Men Tad Hodgert
9 Chainbreaker STXC Masters Men Craig Mavis
17 Barton Park Road Race Masters 50+ 3/4/5 Alan Thomason
1 Mudslinger Sport Women 40-49 Carolyn Day
16 Mudslinger Sport Men 50-59 Billy Thomas
18 Gorge Roubaix Masters Men 40+ 4/5 Alan Thomason
20 Gorge Roubaix Masters Men 40+ 4/5 Alan Thomason
1 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Women 50+ Mary Skrzynski
3 Echo Red 2 Red XC & Poker Ride/Run Category 2 Women 40-49 Renee Skjersaa