2018 Overall BAR: Time Trial BAR

January 01, 2018

Part of the Overall BAR

Updated January 3, 2020 at 2:40 PM

Category 3 Men

Show source results

Name Team Points
1 Chris Sarrett Dialed Cycling Team 106.5
2 Scott Scholz Therapeutic Associates Pacific Office Cycling 59.0
3 Andrew Neill English Cycles 58.0
4 Aaron McClintock Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 57.0
5 Justin Guidroz 56.0
6 Mckenzie Sampson Mettle Cycling 45.0
7 Ryan Menze Team Oregon p/b Rodda Paint 44.0
8 Clara Terrell English Cycles 39.0
9 Cristian Fuentes Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 31.0
10 Matthew White Marys Bicycle Club 23.5
11 Bukie Mabayoje BBC Beaverton Bicycle Club 23.0
12 Paul Armstrong 23.0
13 Tim Mineo TCNF.LEGAL Racing Team 22.0
14 Jeff Thomas Hutch's Eugene 17.0
15 Paul Hynes Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 14.0
16 Aris Sophocles Aris III Sophocles 14.0
17 Keelan Ontiveros V.C. Cascade p/b Slocum 14.0
18 Brendan Sheerin V.C. Cascade p/b Slocum 12.0
19 Nathaniel Sherrett Team Oregon p/b Rodda Paint 12.0
20 Ben Guernsey Mettle Cycling 10.0
21 Philippe Gauthier Holtey Brown p/b Peak Condition 10.0
22 Randall Fransen Mettle Cycling 9.0
23 Jason Whitley Team Oregon p/b Rodda Paint 8.0
24 Scott Carroll Revenge Cycling & Racing 7.5
24 Jesse Coombs Byzick + Company Cycling 7.5
26 Richard Lorenz Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 7.0
27 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 6.5
27 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 6.5
27 Paul Anderson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 6.5
27 Ian Penner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 6.5
31 Weston Martin Mettle Cycling 6.0
32 Bradley Wiltfong Holtey Brown p/b Peak Condition 5.0
33 John Chapman Murder of Crows 4.0
34 Jim Fischer Pacific Power Blue Sky 4.0
35 Edward Wright Holtey Brown p/b Peak Condition 3.0
36 Brian Little BeerMongers 2.0

Category 3 Women

Show source results

Name Team Points
1 Kristi Cutter Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 90
2 Mary Ross Multnomah Athletic Club 28
3 Rob English English Cycles 14
4 Jennifer Haliewicz Metropolis Cycle Repair 14

Category 4 Men

Show source results

Name Team Points
1 Tyler Thessin (blank) 88.5
2 ERIK MILLS Bicycleway.com/OPS/Mountain Crossing 72.0
3 Adam Goulet 68.0
4 John Adams Byzick + Company Cycling 59.5
5 Ed Zulyevic Bicycleway.com/OPS/Mountain Crossing 52.0
6 Aaron Bustard 43.0
7 Anthony Lally 39.0
8 Tim Mineo TCNF.LEGAL Racing Team 37.5
9 Todd Smith Apex Racing Team 30.0
10 Kevin Le 28.0
11 Andy Stahl Co-Motion Factory Racing Team 28.0
12 Eric McKinley 27.0
13 Chris Mays O2 Endurance 24.0
14 Jorge Nava Marin O2 Endurance 22.0
15 Garen Marter O2 Endurance 20.0
16 Emir Aliff Nasran 18.0
17 Justin Lair StudioNINE30 Race Team 15.0
18 James Dunn O2 Endurance 14.0
19 Paul Brown Eugene Velo Racing 14.0
20 Gavin Bowen Bowen Sports Performance 14.0
21 Chris Hanel Dialed Cycling Team 14.0
22 Alex Martin WebCyclery.com 13.0
23 Jordan Kohn GS Adams Avenue Bicycles 13.0
24 Jorge Kaufmann Team Oregon p/b Rodda Paint 12.0
25 Peter Jennings TCNF.LEGAL Racing Team 12.0
26 Stephen Harris 12.0
27 Michael Collins bicycleattorney.com 12.0
28 Scott Rowles 11.0
29 Peter Madsen Murder of Crows 10.0
30 Connor Shimamoto 9.0
31 Ben Rotert Allegro Cyclery 9.0
32 Alan Plank Dialed Cycling Team 9.0
33 Micah Sardell Co-Motion Factory Racing Team 8.0
34 Andrew Thurber 8.0
35 Zachary Hibbs Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 7.5
36 David Reitan 7.0
37 Poul Stefansen 7.0
38 B.J. Boeck 6.0
39 Jason Thurber FAsT Monkeys 6.0
40 Ari Grayzel 6.0
41 Cory Nann Team Planet X USA p/b Xiologix 5.0
42 Ben Marean 4.0
43 Ken Gerts Bethany Bike Repair pb CycleOne Racing Academy 4.0
44 Mark Spencer Allegro Cyclery 3.0
45 Dwan Shepard Co-Motion Factory Racing Team 3.0
46 Gavin McGregor Bethany Bike Repair pb CycleOne Racing Academy 3.0
47 Connor Donahue 2.0
48 Josh Sutton Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 2.0
49 Michael Austin Allegro Cyclery 1.0

Category 4 Women

Show source results

Name Team Points
1 Jesse Whitaker Dialed Cycling Team 57
2 Maureen Sweda-Eldridge K2 Racing p/b GQ-6 35
3 Remy Maguire O2 Endurance 35
4 Margaret Stanny Eugene Velo Racing 30
5 Carla Schubiger SwissTriathlonCoaching 30
6 Leah Brown Team 10 Barrel 27
7 Jessi Wilder University of Oregon Triathlon Team 19
8 Tanya Appuhn 15
9 Juliet Hochman Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 15
10 Rachel Serslev Co-Motion Factory Racing Team 14
11 Sarah Layton Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 14
12 Cassi Anderson 14
13 Fay Mobbs Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 14
14 Micaela Martin Fulcrum Properties/WebCyclery 13
15 Stephanie Spiak Team 10 Barrel 13
16 Angela Stevens 12
17 Elise Lagerstrom 12
18 Terry Walton O2 Endurance 10
19 Chanda Willse 10
20 Mari Little BeerMongers 9
21 Joanna Fleskes Harder Cycling 7
22 Elizabeth Wilson 6
23 Alexandra Cohen BeerMongers 5
24 Heather Higgins Honek Team Planet X USA p/b Xiologix 3
25 Jules "DJ" Allison Grown Rogue Cycling Team 2

Junior Men

Show source results

Name Team Points
1 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team 80.500
2 Luke Bolt JoeFroyo p/b Old Town Bicycle 69.000
3 Joshua Morris Word RCB, presents Grummel 56.000
4 Calvin Steele Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 55.000
5 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team 50.333
6 Mateen Richey Word RCB, presents Grummel 50.000
7 Alexander Vogs BBC Beaverton Bicycle Club 44.000
8 Hayden Wierman Dialed Cycling Team 37.500
9 Gavin Newman Sage Titanium 30.000
9 Max Ritzow PDX TI 30.000
11 Brendan Sheerin V.C. Cascade p/b Slocum 28.000
12 Keelan Ontiveros V.C. Cascade p/b Slocum 26.000
13 Kieron Crossley Dialed Cycling Team 21.500
14 Aidan Richards 20.000
15 Ian Brown Bend Endurance Academy 15.000
16 Max Smith PDX Devo Junior Cycling 15.000
17 Jacob Olander Bend Endurance Academy 14.000
18 Nicholas Myers Dialed Cycling Team 14.000
19 Ian Shreve Hutch's Eugene 13.000
20 Halen Harrison PDX Devo Junior Cycling 13.000
21 Zane Strait Bend Endurance Academy 12.000
22 Sebastian Klein Heitman Analytics 12.000
23 Bjorn Blankenship Bend Endurance Academy 11.000
24 Calum Pierce PDX Devo Junior Cycling 11.000
25 Spring Westerfield Dialed Cycling Team 9.333
25 Summer westerfield Dialed Cycling Team 9.333
27 Nels Martin Dialed Cycling Team 7.500

Junior Women

Show source results

Name Team Points
1 Spring Westerfield Dialed Cycling Team 73
2 Kaylie Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 60
3 Summer westerfield Dialed Cycling Team 45
4 Deja Dydasco Dialed Cycling Team 28
5 Natasha Visnack Bend Endurance Academy 15
5 Anna Saltzberg Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 15
7 Madeline Stover PDX Devo Junior Cycling 14
8 Una Mcfadin PDX Devo Junior Cycling 12

Masters Men

Show source results

Name Team Points
1 Mark Lipchick 103.500
2 Jonathan Lyons Hammer Velo 102.000
3 Tom Webb Team Rose City 94.333
4 Loren Russell Vegan Fleez! 94.000
5 Robert Tornai Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 90.000
6 Allan Wright 88.000
7 Roger Johnson Team Rose City 83.000
8 Demian Bailey Marys Bicycle Club 81.500
9 John OBrien Evolution Racing Team/Project Bike 74.000
10 Steven R Holland Illy Coffee-River City Bicycles 73.500
11 Jens Heycke Hawaii Cycling Club 70.000
12 Michael Moody Team Cycle Sport 69.000
13 Paul Mautner Veloforma 65.500
14 Chad Butler Team S&M de Femmes 60.000
15 Greg Steele Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 56.000
16 Tom Kelly 56.000
17 Bob Kuehn Hammer Nuttrition / 53x11 55.000
18 Christopher Ramsey Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 53.000
19 Rich Julyan Team Cycle Sport 51.000
20 Mark westerfield Dialed Cycling Team 50.500
21 James Bell Hutch's Eugene 48.000
22 Kyle Kotwica Kyle Kotwica 45.500
23 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions 45.000
24 Charles Hall Hutch's Eugene 45.000
25 John Craft Hutch's Bicycles/Bend Dental Cycling Team 44.000
26 Dan Litwora Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 44.000
27 Jeremy Wilson 44.000
28 Steve Kjobech 43.000
29 Jon Nelson Team Cycle Sport 42.000
30 Ian Gibson Dialed Cycling Team 42.000
31 Shane Spano Team Cycle Sport 41.000
32 Eric Schuman Tete de la Course 40.000
33 John Slawta Land Shark 40.000
34 Christine A Holland Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 39.000
35 Keith Peters 39.000
36 Einar Traa 38.000
37 Peter Gierga 38.000
38 Cesar Espinoza Lost Cascades 37.000
39 Alex Telitsine Apex Racing Team 36.000
40 Todd Rosier Therapeutic Associates Pacific Office Cycling 35.500
41 Bryant Howard O2 Endurance, PCG 34.000
42 Jeff Maurer 34.000
43 Mike Gilbert Rebound/Tireless Velo 33.000
44 Andy Stahl Co-Motion Factory Racing Team 32.500
45 Richard Hogan Land Shark 31.000
46 Alan Whitney Team Oregon p/b Rodda Paint 30.500
47 Nathan Sheafor Marty's Cycles 30.000
48 Galen Mittermann Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 30.000
49 Greg Kempthorn 30.000
50 Scott Carroll Revenge Cycling & Racing 29.000
51 Karsten Hagen Evolution Racing Team/Project Bike 29.000
52 Doug Palmer Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 28.000
52 Jake von Duering Dialed Cycling Team 28.000
54 David K. Smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack 28.000
55 Peter Kaspar English cycling 27.500
56 Jon Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 27.000
57 Scott Wilcox VooDoo Endurance 26.000
57 Michael Longmire Revenge Cycling & Racing 26.000
57 Mickey Mcdonald 26.000
57 Shaun Martin Dialed Cycling Team 26.000
61 Darell Provencher Team Rose City 25.500
62 Mark Magilner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 24.000
63 Erik Spillman Team Oregon p/b Rodda Paint 24.000
64 Jorge Kaufmann Team Oregon p/b Rodda Paint 24.000
65 Michael Myers Dialed Cycling Team 22.500
66 Evan Cumpston Team Rose City 22.333
67 Ian Penner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 22.000
68 Thom Meyers no team 22.000
68 Edward Lanton 22.000
68 Tim Ellerbruch Rebound/Tireless Velo 22.000
68 John Prosser Revenge Cycling & Racing 22.000
72 Destry Stoner Cycle Analysis 21.000
73 Ron Babcock 20.500
74 Michael Richardson Unattached 20.000
75 Rich Wolf Cloud Cap Cycling 18.000
76 Stephen Hemminger Team Oregon p/b Rodda Paint 17.500
77 Steve Gerdemann Revenge Cycling & Racing 17.000
78 Richard Lorenz Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 15.000
79 Jeffrey Patterson Old Town Bicycles 15.000
79 Matt LeGrand Dialed Cycling Team 15.000
81 Paul Coffee JoeFroyo racing p/b Old Town Bicycle 14.000
81 A.R. ElMously 14.000
83 Whitney Phillips Dialed Cycling Team 13.500
84 James Kramer Fleming Wealth Strategies 13.000
85 Rob Angelo Evolution Racing Team/Project Bike 13.000
86 Dwan Shepard Co-Motion Factory Racing Team 13.000
87 Joseph Holcomb 13.000
88 Dale Harless Apex Racing Team 13.000
88 Cory Erickson Team 10 Barrel 13.000
90 Allen Neel Lost River Cycling Club 12.000
91 Richie Frahm River City Red Racing 12.000
92 Nick Duckstein Velobody / Gerks 12.000
93 Ken LeGros Guinness Cycling Team 11.000
94 Max Lawson Flywheel Bicycle Solutions 10.000
95 Jim Patton US Military Endurance Sports 10.000
96 Rick Hammel Land Shark 10.000
97 Juan Manuel Torres 10.000
98 Joseph Tysoe 10.000
99 Dave Faust Team Rose City 9.333
100 Douglas Sears 9.000
101 Tom James Team Oregon p/b Rodda Paint 9.000
101 Bradley Taylor Hutch's Eugene 9.000
101 Benjamin Drucker Swift Racing 9.000
104 Andrew LaVeine Dialed Cycling Team 8.000
105 Tim Mayer Hutch's Eugene 8.000
106 Jesse Coombs Byzick + Company Cycling 8.000
107 Virgil Hall Virgil Hall 8.000
108 Mike Reddig Dialed Cycling Team 7.500
108 John Wilson Team S+M 7.500
108 Harry Phinney Revenge Cycling & Racing 7.500
108 Steve Troseth 7.500
108 Chris Wierman Dialed Cycling Team 7.500
113 Kerry Farrell 7.000
113 Aaron Leritz Evolution Racing Team/Project Bike 7.000
115 Tony Dirks Team Oregon p/b Rodda Paint 7.000
116 Michael Manning Bethany Bike Repair pb CycleOne Racing Academy 7.000
116 Thomas Wood Speedvagen 7.000
118 Colin DuPlantis 6.000
119 Scott Goodrich Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 6.000
120 David Engstrom Team 10 Barrel 5.000
120 Robby Halterman Dialed Cycling Team 5.000
122 Larry Hunter Trinity-Dryve 4.000
123 Mark Schwyhart Team S+M 4.000
123 Karl Bailey Dialed Cycling Team 4.000
125 Eric Stolberg ANTHM Collective 3.000
125 David Cowperthwaite 3.000
127 David Saltzberg Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 2.000
127 Mark Biedrzycki Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 2.000
129 Brady Cowing Team 10 Barrel 1.000

Masters Women

Show source results

Name Team Points
1 Janet Howard O2endurance 96.5
2 Laura Jackson 88.0
3 Sandra G Hendy 88.0
4 Jodie Bolt Joe Froyo p/b Old Town Bicycle, US Military Endurance Sports 85.0
5 Andrea Smith Sunnyside Sports 60.0
6 Beth Graff Joe Froyo p/b Old Town Bicycle 45.0
7 Jenny Slawta Land Shark 44.0
8 Ida Thorbek O2 Group 43.0
9 Myra Klettke bicycleattorney.com 36.0
10 Andriana 'Muffy' Kruger Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack 35.0
11 Joanne Heilinger 30.0
11 Kristina Hughes Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 30.0
11 Fay Mobbs Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 30.0
14 Monica Emerick 29.0
15 Joyce Colosimo 28.0
16 Mary Ross Multnomah Athletic Club 26.0
16 Martha Walsh 26.0
18 Allison Couch O2 Endurance 22.5
19 Flo Leibowitz Marys Bicycle Club 18.0
20 Melissa Boyd Marys Bicycle Club 17.0
21 Erin Stone 15.0
22 Kathleen Richardson Unattached 14.0
23 Kristin Yarris 13.0
24 Lisa Wourms Dialed Cycling Team 13.0
25 Trish Jilot Sorella Forte 12.0
26 Lisa Winchester NoMads Racing Team 11.0
26 Robin Yakhour Sorella Forte 11.0
28 Cindy Minick Harder Harder Cycling 10.0
28 Sondra Grable Dialed Cycling Team 10.0
28 Andrea Matsumura O2 Endurance 10.0
31 Nori La Rue Unattached 9.0
32 Beth Whittaker Dialed Cycling Team 8.0
32 Sherri Rohlf Sorella Forte 8.0
34 Terry Walton O2 Endurance 7.5
34 Korrie Hicks O2 Endurance 7.5
34 Julie Deal BeerMongers 7.5
34 Remy Maguire O2 Endurance 7.5
38 Kim Gerhardt Team Planet X USA p/b Xiologix 7.0

Senior Men

Show source results

Name Team Points
1 Chris Waggoner Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 107.5
2 Stephen Rockwood English Cycles 104.0
3 Rob English English Cycles 92.0
4 Michael Hopkins Team Planet X USA p/b Xiologix 69.0
5 Guy Polson Infinit Performance 62.0
6 Daniel Lincoln BeerMongers 52.5
7 Chris Hanel Dialed Cycling Team 42.0
8 Elias Lawson Flywheel Bicycle Solutions 42.0
9 Carl Hoefer Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 37.5
10 Sean Hollenbeck Team Oregon p/b Rodda Paint 32.0
11 Travis Brown 30.0
12 Max Ritzow PDX TI 26.0
13 Karl Mobbs Audi 26.0
14 Colin Gibson Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 22.5
15 Zhaolong Wu Team Oregon p/b Rodda Paint 20.0
16 Brandon Smith River City Bicycles / Bike Law 18.0
17 Chris Wierman Dialed Cycling Team 16.0
18 J Brett Sicilian Landspeed 15.0
19 Adam Kennedy English Cycles 15.0
20 Marek Litinsky Team Oregon p/b Rodda Paint 15.0
21 Zachary Hibbs Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 14.0
22 Richard Hogan Land Shark 14.0
23 Zachary Kovalcik Black Lodge Cycling 14.0
23 Jake von Duering Dialed Cycling Team 14.0
25 Paul Bourcier TCNF.LEGAL Racing Team 13.0
25 Brad Davidson Grouptrail Cycling 13.0
27 Andrew Boone Team Oregon p/b Rodda Paint 13.0
28 Ian Jungjohann Co-Motion Factory Racing Team 13.0
29 Brandon Meinke Grown Rogue Cycling Team 13.0
30 David Reitan 12.0
30 Sam Schartz Beet O2 12.0
32 Maikey Lopera Evolve Cycling 11.0
33 Eric Martin Fulcrum Properties/WebCyclery 11.0
34 Robert Cummings Mettle Cycling 11.0
34 Emmett Culp Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 11.0
36 Scott Kocher Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 10.0
36 Danny Weikel Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 10.0
38 James Kramer Colorado Mesa University 9.0
39 Matt Kline Land Shark 9.0
40 Alex Telitsine Apex Racing Team 9.0
40 Norm Swygert Team Planet X USA p/b Xiologix 9.0
42 Kyle Roberts Holtey Brown p/b Peak Condition 8.0
42 Mike Ott Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 8.0
44 Benjamin Drucker Swift Racing 7.5
44 Larry Hiday Swift Racing 7.5
44 Grant Headley Swift Racing 7.5
44 John Lin Swift Racing 7.5
44 Galen Mittermann Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 7.5
49 Martin Acosta Bethany Bike Repair pb CycleOne Rac 7.0
49 Stephen mcdade Grown Rogue Cycling Team 7.0
49 Andrew Neill English Cycles 7.0
49 Phillip Wiant Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 7.0
49 Thomas Orth Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 7.0
49 Mack Stilson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 7.0
49 Brendan Quinlan Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 7.0
49 Billy Truelove Co-Motion Factory Racing Team 7.0
57 Robert Tornai Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 6.5
57 Michael Moody Team Cycle Sport 6.5
57 Greg Steele Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 6.5
60 Sean Wallace Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 6.0
61 Jonathon Hinkle Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 5.0
62 Shaun Martin Dialed Cycling Team 4.0
63 Dane Rowray Lakesides Bicycles 2.0
64 Andrew LaVeine Dialed Cycling Team 1.0

Senior Women

Show source results

Name Team Points
1 Rachel Lee Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 64.5
2 Annick Chalier Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 59.0
3 Sara Youmans Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 37.5
4 Kristina Hughes Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 33.5
5 Kimberly Kathrein Dialed Cycling Team 30.0
6 Spring Westerfield Dialed Cycling Team 28.0
6 Elise Donovan Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 28.0
8 Gabrielle Lehnert V.C.Cascade/Slocum 15.0
9 Vicky westerfield Dialed Cycling Team 15.0
10 Ivy Audrain Speedvagen 15.0
11 Ryan Levering 14.0
12 Hilary Luther 43 Degrees 14.0
13 Jodie Bolt Joe Froyo p/b Old Town Bicycle, US Military Endurance Sports 13.0
14 Tess Weir Sweetpea Ladies Auxiliary 12.0
15 Angharad Porteous bicycleattorney.com 11.0
15 Kassandra Meras Dialed Cycling Team 11.0
17 Stephanie Chase Point S Racing 10.0
17 Emily McNary Grown Rogue Cycling Team 10.0
19 Juliet Hochman Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 7.5
20 Brittany Cooper Dialed Cycling Team 7.0

Tandem

Show source results

Name Team Points
1 Wendy Werthaiser Flywheel Bicycle Solutions 30.0
2 Martha Walsh 15.0
3 JAY SMALL Dialed Cycling Team 7.5
4 Gavin Newman Sage Titanium 7.0
4 James Newman Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 7.0
6 Jamie Mikami Veloforma 6.5
6 Cavan Mikami Veloforma 6.5