Deschutes River Valley Time Trial Stage Race

Maupin, OR. April 23, 2022

Part of the Deschutes River Valley Time Trial Stage Race

Updated May 1, 2022 at 2:23 PM

Junior Category 3

Num Name Team City Time
1 8031 Jade Rohde x 1:02:58

Men 30+

Num Name Team Age City Time
1 5537 Chris Kee 32 Creswell, OR 1:18:19.987
2 86 Nicholas Surgnier 36 Beaverton, OR 1:46:46.042

Men 4/5

Num Name Team Age City Time
1 1117 Joseph Dominey 50 Astoria, OR 1:10:45
2 61 Dean Westberry 38 Portland, OR 1:20:51
3 76 Adam Peterson 40 Tualatin, OR 1:29:08

Men 40-49

Num Name Team Age City Time
1 911 Robert Tornal 49 Wilsonville, OR 1:00:30.96

Men 50-59

Num Name Team Age City Time
1 377 John Craft Hutch's Bend Dental 50 Bend, OR 1:03:34.042
2 55 Jeff Cummings 50 Poulsbo, WA 1:06:58.032
3 1121 Ian Penner 52 Portland, OR 1:12:57.024
4 87 Douglas Shanks Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 56 Portland, OR 1:14:43.037

Men 60-69

Num Name Team Age City Time
1 1120 John O'Brien 63 Ridgefield, WA 1:06:58.032
2 119 Mick Walsh 60 Seattle, WA 1:10:29.021
3 1119 Scott Hollander 62 Nampa, ID 1:11:09.024
4 92 John Slawta 61 Talent, OR 1:12:34.992
5 28 Rob Hogan 67 Glendora, CA 1:19:57.014
6 176 John Henry Maurice 67 Keizer, OR 1:33:46.022

Men 70-79

Num Name Team Age City Time
1 5005 Timothy Elliot 70 Pendleton, OR 1:17:51.994
2 53 Reed Finfrock 76 Sequim, WA 1:22:13.008
3 1112 Bob Kuehn 72 Bend, OR 1:23:45.024
4 72 Steven Fahmer 70 Bend, OR 1:31:56.035
5 79 Thomas Kelly 70 Portland, OR 1:33:32.026

Women 3

Num Name Team Age City Time
1 283 Clara Terrell 37 Eugene, OR 1:19:07

Women 30+

Num Name Team Age City Time
1 52 Madeleine Faucher 31 Portland, OR 1:13:35.04
2 7227 Rosanna Kyniston 36 Creswell, OR 1:32:29.99

Women 4/5

Num Name Team Age City Time
1 1113 Tausha Smith Team The Machine 35 Corvallis, OR 1:14:22
2 89 Camila Rutford 31 Beaverton, OR 1:16:46
3 88 Clara Quintana 36 Portland, OR 1:19:26
4 62 Emily Arcuri 30 Beaverton, OR 1:19:51
5 7166 Molly Balfe 43 Portland, OR 1:21:55
6 17 Jenny Greeve Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 44 Bend, OR 1:32:21

Women 40-49

Num Name Team Age City Time
1 7011 Carl St. Aubin Team 10 Barrel 47 Bend, OR 1:12:03.974
2 16 Erin Stone 48 Beaverton, OR 1:12:17.021
3 63 Leslie Block 47 Bend, OR 1:32:28.003

Women 50-59

Num Name Team Age City Time
1 90 Jenny Slawta 58 Talent, OR 1:15:48.010
2 51 Lisa Stranc-Bliss 54 Ellensburg, WA 1:27:02.966
3 7085 Mo Callahan 58 Portland, OR 1:33:25.978

Women 60-69

Num Name Team Age City Time
1 227 Martha Walsh 65 Seattle, WA 1:23:29.04

Women Pro/1/2

Num Name Team Age City Time
1 685 Julie Peterson 54 Bend, OR 1:05:48