Real West Gravel

Pendleton, OR. March 17, 2024

Updated March 18, 2024 at 7:15 PM

Long Course Men 15-23

Num Name Team Age City Time
1 235 Max Ritzow 23 Eugene, OR 3:11:31
2 93 Will Fogarty 18 Sisters, OR 4:00:29
3 133 Curran Jacobus 20 Bend, OR 4:04:19

Long Course Men 24-39

Num Name Team Age City Time
1 67 Austen Davis Adventure Squad 33 Eugene, OR 3:19:06
2 84 Landon Farnworth 25 Redmond, OR 3:21:13
3 7 Tyler Aquino 33 Portland, OR 3:25:42
4 264 Jordan Sirtoli 33 Redmond, OR 3:26:32
5 287 Kevin Thonney 37 Walla Walla, WA 3:27:27
6 301 Kenneth Wahrenberger 29 Portland, OR 3:30:35
7 120 CLINT HASTINGS 38 Spokane, WA 3:30:54
8 65 Robert Cummings 30 Portland, OR 3:33:38
9 296 Benjamin VanderZanden 28 Sherwood, OR 3:34:12
10 54 Shane Coltharp 32 Fort Mitchell, KY 3:39:00
11 313 Mark Williams 32 Bend, OR 3:40:14
12 70 Chris Deitz 37 Spokane, WA 3:43:17
13 2 Todd Ace 36 Portland, OR 3:46:21
14 132 Collin Hunt 31 Cheney, WA 3:54:48
15 211 Patrick Parish 39 Portland, OR 3:57:01
16 47 Nialls Chavez 34 Portland, OR 3:58:30
17 319 Josh Wray 32 Bend, OR 4:01:36
18 305 Chris Waters 28 Nampa, ID 4:04:55
19 150 Jack Henry Kotnik 29 Portland, OR 4:04:59
20 212 Taylor Pasquariello 33 Milwaukie, OR 4:05:13
21 10 Jeff Ballantine 39 Portland, OR 4:06:02
22 322 Todd Young Trusty Switchblade 35 Portland, OR 4:10:09
23 200 Ethan Nagasing 26 Portland, OR 4:18:49
24 33 Keeler Brynteson 35 Bend, OR 4:20:31
25 236 Colin Robinson 39 Hood River, OR 4:24:10
26 344 Ben Werner 37 Spokane, WA 4:26:50
27 172 Trevor Luu Rolling Thunder p/b The Missing Link 30 Portland, OR 4:27:23
28 202 Eric Nielsen 38 Bend, OR 4:32:15
29 3 Ravi Almeter 33 Bend, OR 4:36:51
30 208 Jason Paeth 39 Meridian, ID 4:37:20
31 64 Kyle Cox 25 Gresham, OR 4:40:30
32 203 Nick Nyden 39 Bend, OR 4:42:58
33 312 Patrick Willetts 34 Portland, OR 4:47:24
34 146 Anson Kirchner 35 Garden City, ID 4:49:06
35 214 Luis Perez 29 Ephrata, WA 4:54:34
36 323 Brett Zimmerman 37 Corvallis, OR 5:05:03
37 193 Sepie Moinipanah 37 Portland, OR 5:16:45
38 267 Connor Smith 35 Happy Valley, OR 5:23:30
39 107 Wes Granath 31 Walla Walla, WA 6:08:02

Long Course Men 40-44

Num Name Team Age City Time
1 270 Aris Sophocles 44 Bend, OR 3:19:39
2 119 Stephen Hartzel 41 Portland, OR 3:22:28
3 175 Ryan Malm 43 Richland, WA 3:29:55
4 204 Felipe Nystrom 41 Portland, OR 3:30:02
5 17 Ben Biggerstaff 44 Boise, ID 3:30:13
6 275 Tim Staloch 44 Kennewick, WA 3:35:45
7 346 Mike Rutledge POA Racing 40 Ridgefield, WA 3:43:49
8 185 Patrick Means 41 Corvallis, OR 3:48:50
9 260 Matt Shechtman 40 Bend, OR 3:49:47
10 13 Andrew Bartlett 40 Tigard, OR 3:50:31
11 213 Ben Pederson Grouptrail Cycling 40 Portland, OR 3:52:08
12 310 Nick Wiarda 40 Spokane, WA 4:12:18
13 262 Matthew Sheeks 41 La Grande, OR 4:13:21
14 15 Lucas Belford 42 Boise, ID 4:17:09
15 37 Greg Burnett 40 Boise, ID 4:34:29
16 194 Brett Montague 41 Seal Rock, OR 4:36:00
17 154 Georgon O Lapham 40 Newport, OR 4:36:12
18 255 Eric Schreiner 41 Portland, OR 4:40:09
19 25 Michael R Bouska 41 Bend, OR 4:44:44
20 339 Saachi Murthy 41 Portland, OR 5:01:53
21 114 Ryan Gwillim 43 Milwaukie, OR 5:27:37
22 316 Brooks Wilson 42 Boise, ID 5:37:39

Long Course Men 45-49

Num Name Team Age City Time
1 217 Evan Plews 48 Wenatchee, WA 3:36:24
2 230 RUSS RESER 46 Spokane, WA 3:43:32
3 250 Chris Sarrett Dialed Cycling Team 45 Albany, OR 3:50:26
4 345 Michael Gordon 46 Bend, OR 3:50:46
5 232 Geoff Rice 48 Portland, OR 3:53:26
6 156 Gregg Lasher 49 Nampa, ID 3:59:48
7 184 Jeff McManuis 45 Vancouver, WA 4:16:17
8 32 Matt Browning 45 Hermiston, OR 4:16:36
9 105 Charlie Goldston 45 Portland, OR 4:27:34
10 63 Brady Cowing 49 Portland, OR 4:38:18
11 22 Joshua Boelter Bonk Collective 48 Portland, OR 4:38:21
12 117 Arnold Hammari 49 Donnelly, ID 4:54:42
13 147 David Kirchner 46 Hillsboro, OR 5:01:18
14 201 Jeremy Nesbitt 48 Portland, OR 5:12:53
15 171 Nathan Lowe 46 La Grande, OR 6:06:16

Long Course Men 50-54

Num Name Team Age City Time
1 188 Tom Meese 53 Portland, OR 3:38:00
2 178 David Masuda 53 Spokane, WA 3:44:09
3 288 Brian Thoreson 50 West Richland, WA 3:46:19
4 163 Chris Litzsinger 52 Eagle, ID 3:55:31
5 215 Shawn Petersen 52 Portland, OR 3:59:58
6 35 Patrick Buob 54 Walla Walla, WA 4:11:33
7 51 Cameron Coker 50 Bend, OR 4:15:57
8 280 Michael Szwaya BicycleAttorney.com 54 Portland, OR 4:19:38
9 134 Scott Jensen 54 College Place, WA 4:22:37
10 21 Paul Black 54 Boise, ID 4:22:47
11 207 Chris Owen 54 Walla Walla, WA 4:32:19
12 295 Adam Vanarsdall Biciclista US 52 Portland, OR 4:41:48
13 128 Bryan Horsburgh 53 Boise, ID 4:42:43
14 126 Brent Hocklander 54 Boise, ID 4:42:50
15 234 Clark Ritchie 51 Bend, OR 4:43:53
16 283 Dirk Theisen Grouptrail Cycling 51 Milwaukie, OR 4:51:17
17 82 Erich Ericson 54 Portland, OR 4:51:55
18 291 Christopher Tuttle 54 Portland, OR 4:55:51
19 231 Peter Rhodes 51 Forest Grove, OR 4:56:55
20 85 Richard Fattic 53 Portland, OR 5:00:33
21 251 Mark Sather 53 Kent, OR 5:27:50
22 139 Ryan Kallis 51 Yakima, WA 5:47:28
23 259 James M. Sestric 51 Portland, OR 5:52:33
24 149 Heath Korvola 51 Portland, OR 6:02:22
25 170 Chad Lowe 53 Bend, OR 6:05:35

Long Course Men 55-59

Num Name Team Age City Time
1 24 Paul Bourcier 56 Eugene, OR 3:30:15
2 347 Shannon Wery 56 Seattle, WA 3:30:22
3 265 Dave Sjogren 57 Bend, OR 3:30:38
4 42 Scott Carroll Dialed Cycling Team 59 Corvallis, OR 3:36:11
5 38 John Burton 56 Spokane, WA 3:53:40
6 138 Ken Jones 55 Garden City, ID 3:57:51
7 50 David Cloninger 55 Bend, OR 3:59:23
8 161 Wayne Lewis Boneyard Cycling 55 Bend, OR 4:00:55
9 99 Todd Gallaher 59 Grants Pass, OR 4:05:26
10 336 Javin Berg 56 Dixie, WA 4:09:55
11 182 Don McKie Grouptrail Cycling 56 Portland, OR 4:16:08
12 111 James Gritters 57 Bend, OR 4:16:57
13 279 Paul Suter 57 Spokane, WA 4:22:14
14 59 Jeffrey Cordell 56 Portland, OR 4:22:15
15 14 Randolph Beecham 58 Walla Walla, WA 4:26:28
16 86 Jay Fayloga Planet PDX Cycling 55 Lake Oswego, OR 4:31:42
17 89 Paul Fischer 58 Portland, OR 4:43:07
18 162 Duff Linde 59 Washougal, WA 4:47:27
19 158 Todd Lawrence 56 Boise, ID 4:52:09
20 58 Jeff Copus 55 Portland, OR 5:05:57
21 329 Patrick Fisher 59 Hillsboro, OR 5:10:51
22 195 Mike Moreland 55 Redmond, WA 5:15:28
23 83 Greg Espinosa 55 Lake Oswego, OR 5:35:38
24 155 Rick Larson 55 Portland, OR 5:42:52
25 237 Tom Robinson 58 Yakima, WA 5:46:09
26 216 Ken Peterson Team Finger 56 Hood River, OR 6:05:25
27 11 Andrew Barr 56 Vancouver, BC 6:06:22
28 102 Rick Gencarelli 58 Portland, OR 6:08:50
DNF 335 Jeffery Wallace 58 Boise, ID

Long Course Men 60-64

Num Name Team Age City Time
1 266 Matthew Slater 60 Bend, OR 3:30:32
2 103 Ian Gibson Dialed Cycling Team 63 Gresham, OR 3:58:55
3 190 Michael Metz 62 Renton, WA 4:08:30
4 180 Mick McDonald 62 Bend, OR 4:10:06
5 324 Dennis Bigness 61 Richland, WA 4:11:32
6 97 Kurt Friederich 60 Walla Walla, WA 4:12:59
7 124 David Hill 61 Dallas, OR 4:20:07
8 340 Jon Magnuson Chinook Cycling Club 63 Richland, WA 4:38:08
9 48 Jeff Christianson 61 Boise, ID 4:38:42
10 43 Dean Carson 61 Lake Oswego, OR 4:49:24
11 164 Steven Livermore 60 Hillsboro, OR 5:10:41
12 303 Dominic Walsh 60 Vancouver, BC 5:15:17
13 192 David Miller 63 Kenmore, WA 5:15:28
14 315 Andrew Wilson 60 New Westmsinter, BC 5:17:29
15 191 Stephen Metz 60 Beaverton, OR 5:26:11
16 127 James Hoffman 60 Black River Falls, WI 5:28:36

Long Course Men 65-69

Num Name Team Age City Time
1 333 Scott Seaton 65 Bend, OR 3:34:49
2 27 Eric Brainich 65 Portland, OR 4:09:58
3 56 Mike Condon 68 Sherwood, OR 4:58:10

Long Course Men 70+

Num Name Team Age City Time
1 311 Scott Wilcox 72 Bend, OR 5:06:09
2 52 Duane Cole 71 Walla Walla, WA 5:15:35
3 241 Dennis Rose 72 Portland, OR 5:19:51
4 263 Robert Sheidler 74 Heber City, UT 5:42:02

Long Course Women 24-39

Num Name Team Age City Time
1 101 Rachel Geiter 34 Walla Walla, WA 3:59:06
2 285 Hannah Thomas 28 Portland, OR 4:12:01
3 341 Amelia Mott 25 Walla Walla, WA 4:19:22
4 40 Madelyn Calderon 28 Benton City, WA 6:08:06

Long Course Women 40-44

Num Name Team Age City Time
1 338 Melody Hazi 43 Incline Village, CA 4:38:21
2 26 SARA BOUSKA 40 Bend, OR 5:29:53

Long Course Women 45-49

Num Name Team Age City Time
1 45 Annick Chalier 46 Lyle, WA 4:08:27
2 79 Kim Ely Boneyard Cycling 49 Bend, OR 4:29:00
3 328 Liane Davis 46 Portland, OR 4:39:03
4 220 Beverly Quenzer 45 Portland, OR 4:54:49
5 39 Melissa Byrd 48 La Pine, OR 5:17:04
6 177 Alexis Martin 45 Sisters, OR 5:28:40

Long Course Women 50-54

Num Name Team Age City Time
1 34 Anna Buckley 50 Portland, OR 4:47:31
2 227 Leeann Reed 54 Lenexa, KS 5:39:52

Long Course Women 55-59

Num Name Team Age City Time
1 254 Ana Schneider 57 Sherwood, OR 4:56:29

Long Course Women 60-64

Num Name Team Age City Time
1 189 Donna Metz 60 Renton, WA 4:58:17

Short Course E-Bike

Num Name Team Age City Time
1 308 DeWayne Weaver 61 Madras, OR 3:37:06

Short Course Men 15-23

Num Name Team Age City Time
1 19 Jack Billowitz Biciclista US 16 Bend, OR 2:32:19
2 95 Austin Freyer 17 Boise, ID 2:39:05
3 8 Jacob Babiak 19 Boise, ID 2:42:18
4 18 Noah Biggerstaff 15 Boise, ID 3:02:56

Short Course Men 24-39

Num Name Team Age City Time
1 169 Andrew Loscutoff 36 Redmond, OR 2:51:02
2 109 Samuel Greydanus 31 Portland, OR 2:54:00
3 98 Paul Furst Dialed Cycling Team 26 Vancouver, WA 2:55:31
4 321 Alexander Yersak 34 Portland, OR 2:56:53
5 69 Christian Deering 25 Portland, OR 2:57:26
6 92 Carl Flores 31 Portland, OR 3:01:18
7 159 Malcolm Lee 39 Portland, OR 3:02:53
8 326 Gustavo Calderon 34 Benton City, WA 3:06:00
9 74 Cedric Easley 38 Marysville, WA 3:14:50
10 320 Cameron Wynhof 37 Hillsboro, OR 3:15:19
11 343 Frank Rinard 37 Clarkston, WA 3:24:22
12 300 Greg Vosters 37 White Salmon, WA 3:24:51
13 142 Matt Keene 34 Milwaukie, OR 3:24:57
14 57 Blair Cook 39 Portland, OR 3:28:15
15 110 Taylor GRIFFITH 33 Portland, OR 3:31:23
16 144 Randy Kerr 36 Portland, OR 3:49:28
17 166 Matt Loera 33 Portland, OR 3:49:48
18 140 James Kally 33 Hillsboro, OR 4:09:11
19 16 Joel Bentley 31 Packwood, WA 4:09:36
20 210 Dale Palmer 37 Portland, OR 4:15:21
21 153 Phil Lamb 38 Portland, OR 4:46:07
22 293 Daniel Valdez 38 Portland, OR 4:46:13
23 135 Josue Jimenez 39 Bingen, WA 4:54:12

Short Course Men 40-44

Num Name Team Age City Time
1 258 Justin Seely 44 Seattle, WA 2:53:41
2 116 Brian Halvorsen 42 Scappoose, OR 2:59:44
3 141 Christophe Kasel 44 Nampa, ID 3:26:31
4 247 Jaime Salazar 43 Portland, OR 3:36:29
5 268 Dan Smith 42 Nampa, ID 3:41:43
6 209 Matt Pakinas 44 Wenatchee, WA 3:53:01
7 290 Justin Tunis 44 Portland, OR 4:53:36
8 41 Micah Carrick 43 Portland, OR 5:21:37

Short Course Men 45-49

Num Name Team Age City Time
1 327 James Cope 46 Bend, OR 2:32:39
2 289 Bryan Torian 47 Olympia, WA 2:47:27
3 60 Will Cortez 46 Portland, OR 3:00:46
4 337 Richie Frahm 47 Spokane Valley, WA 3:07:55
5 23 Brad Bolinger 46 Bend, OR 3:29:47
6 233 Niccolo Righetti 45 Boise, ID 3:30:54
7 197 Ken Moriyasu 48 Beaverton, OR 3:47:16
8 306 Ben Watkins 48 Boise, ID 3:57:25
9 199 Rafael Muneton Becerra 46 Vancouver, BC 3:57:30
10 248 Greg Sanchez Planet PDX Cycling 49 Portland, OR 3:57:40
11 224 David Rapoza Chinook Cycling Club 45 Richland, WA 4:06:54
12 269 Andre Sonne 46 Goldendale, WA 4:17:43
13 44 Steve Carter Planet PDX Cycling 45 Longview, WA 4:51:23

Short Course Men 50-54

Num Name Team Age City Time
1 123 Lance Heppler Dialed Cycling Team 54 Vancouver, WA 2:41:08
2 96 Eddie Freyer 53 Boise, ID 2:45:05
3 152 Rocky Kumlin Adventure Squad 52 Cottage Grove, OR 3:05:16
4 130 Dustin Householder 53 Eagle, ID 3:09:33
5 136 Curt Johnson 54 Pullman, WA 3:10:25
6 342 Michael Pruitt 53 Cashmere, WA 3:12:26
7 61 Tom Counts Dialed Cycling Team 53 Vancouver, WA 3:24:21
8 91 Ian Fitzpatrick 51 Donnelly, ID 3:43:12
9 104 James Godfrey Boneyard Cycling 50 Bend, OR 3:45:38
10 196 Nathan Morgan 54 Boise, ID 3:45:56
11 298 Robert Velez 53 Issaquah, WA 3:53:12
12 46 Jack Chandler 54 Portland, OR 6:05:09
13 331 Herman Kluever 51 Portland, OR 6:41:15
DNF 245 Anthony Russell 54 Bothell, WA

Short Course Men 55-59

Num Name Team Age City Time
1 5 Dino Andereggen POA Racing 58 Portland, OR 2:42:39
2 243 Todd Rosier 59 Hillsboro, OR 2:49:43
3 81 Richard Ensworth POA Racing 57 Vancouver, WA 2:54:12
4 94 Mark FREEDLE 59 Walla Walla, WA 3:06:27
5 239 Trig Rogers BicycleAttorney.com 58 Portland, OR 3:09:23
6 252 David Schmitz Team Finger 56 Hood River, OR 3:23:48
7 226 Mark Rasmussen 55 Portland, OR 3:25:26
8 221 Brian Quigley Capitol Velo Cycling 58 Stayton, OR 3:33:06
9 238 Christopher Robison Bonk Collective 59 Beaverton, OR 3:34:57
10 282 Michael Terrell 57 Black Diamond, WA 3:49:51
11 330 JESSE KADINGER 58 Kennewick, WA 3:56:34
12 31 Steve Brower Boneyard Cycling 57 Bend, OR 4:05:52
13 71 Greg Doan 56 Mt Hood Parkdale, OR 4:17:34
14 334 Devin Stinger 59 Walla Walla, WA 4:29:35
15 157 Rob LaVigne 55 Underwood, WA 4:32:21
16 148 Jeff KOGER 57 Kirkland, WA 5:00:53
17 173 Steve Lytle 58 Portland, OR 5:19:19
18 87 Richard Ferrer 59 Vancouver, WA 6:41:17
DNF 176 Matthew Martel 59 Portland, OR

Short Course Men 60-64

Num Name Team Age City Time
1 281 Bradley Taylor 64 Forest Grove, OR 2:43:20
2 129 Eric Horvath 61 Newport, OR 2:51:39
3 165 Connell Lloyd 62 Eagle, ID 2:51:56
4 113 Timothy GUNDY 63 Clarkston, WA 3:21:48
5 278 James Sunderland BicycleAttorney.com 60 Troutdale, OR 3:34:51
6 218 Rob Pool 60 Brush Prairie, WA 3:46:29
7 179 Rob May 64 Philomath, OR 3:55:34
8 160 David Lenhart Boneyard Cycling 63 Bend, OR 4:09:15
9 78 Tim Elvins 61 Tacoma, WA 4:17:50
10 49 Damon Clegg 60 Hood River, OR 4:23:32

Short Course Men 65-69

Num Name Team Age City Time
1 325 Jeff Boulet 66 Bend, OR 3:13:51
2 100 Dave Geiter 65 Milwaukie, OR 3:16:50
3 137 Michael Johnson 66 Middleton, ID 3:27:23
4 174 Nick Madronio Cowlitz Racing 65 Kelso, WA 3:32:22
5 66 Robert Cummings 66 Hood River, OR 4:12:24
6 118 Mark Hand Planet PDX Cycling 65 Tigard, OR 4:55:14

Short Course Men 70+

Num Name Team Age City Time
1 167 Michael Longmire 70 Adair Village, OR 2:51:42
2 246 David Sailors Deschutes Brewery Cycling Team 70 Redmond, OR 3:33:06
3 332 Hil Percell 76 Adna, WA 3:44:41
4 261 Mark Sheeks 70 Woodinville, WA 3:44:50
5 108 Rick Gregory 71 Eugene, OR 4:02:18
6 151 Bob Kuehn 73 Bend, OR 4:34:12
7 187 Gary Medley 72 Portland, OR 4:44:42

Short Course Non-Binary

Num Name Team Age City Time
1 143 Laurie Kemmerer Trusty Switchblade 41 Hood River, OR 4:21:53

Short Course Tandem

Num Name Team Age Time
1 1 Henry Abel 53 4:51:56
1 1 Amy Mitchell 52 4:51:56

Short Course Women 15-23

Num Name Team Age City Time
1 307 Grace Watkins 14 Boise, ID 3:27:34

Short Course Women 24-39

Num Name Team Age City Time
1 244 Hayley Roth 35 Spokane, WA 2:51:46
2 292 Kristen Ullman 39 Vancouver, WA 3:23:38
3 88 Caislin Firth 33 Seattle, WA 3:30:14
4 12 Katie Barrett 33 Vancouver, WA 4:01:30
5 168 Alexa Loscutoff 37 Redmond, OR 4:04:46

Short Course Women 40-44

Num Name Team Age City Time
1 309 Janessa Wells 40 Bend, OR 3:12:08
2 62 Emilie Cousins 44 Pullman, WA 3:49:47
3 225 Sarah Rapoza Chinook Cycling Club 40 Richland, WA 3:56:47
4 222 Joy Raimondo 41 Hillsboro, OR 4:30:20

Short Course Women 45-49

Num Name Team Age City Time
1 28 Sarah Brewer 49 Silverton, OR 3:12:23
2 55 Erin Compton 47 Boise, ID 3:22:52
3 223 Anu Räisänen 45 Albany, OR 4:11:36
4 29 Desirae Briggs 46 Boise, ID 4:41:30

Short Course Women 50-54

Num Name Team Age City Time
1 77 Tracy Ellwein Dialed Cycling Team 54 Camas, WA 3:06:28
2 271 Stephanie Spiak 52 Portland, OR 3:47:12
3 297 Jodee Varney Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Surgery 54 Portland, OR 4:00:34
4 30 Nicoli Brower Boneyard Cycling 51 Bend, OR 4:05:52
5 229 Mary Reiman 54 Boise, ID 4:11:22
6 302 Kirsten Wallace 54 Boise, ID 5:21:03
7 106 Nicole Goode Team Finger 51 Hood River, OR 6:05:08

Short Course Women 55-59

Num Name Team Age City Time
1 125 Juliet Hochman Team Finger 57 Hood River, OR 2:41:08
2 294 Laura Vallion Team Finger 59 Hood River, OR 3:23:56
3 273 Mindy St. Onge 55 Kirkland, WA 3:49:50
4 131 Bobbie Howard 57 Kirkland, WA 4:13:13
5 318 Patti Wolfe Deschutes Brewery Cycling Team 55 Redmond, OR 4:25:20
6 4 Kirby Amacker 57 Richland, WA 5:33:37

Short Course Women 60-64

Num Name Team Age City Time
1 284 Ann Thomas Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Surgery 61 Portland, OR 3:27:56
2 122 Julie Heidt 63 Sammamish, WA 3:37:34
3 186 Marta Medcalf Adventure Squad 63 Vashon, WA 5:01:45

Short Course Women 65-69

Num Name Team Age City Time
1 253 Joanne Schmitz 69 Walla Walla, WA 3:38:53
2 121 Jennifer HECTOR 68 Corvallis, OR 3:50:59
3 314 Sally Williams 65 Vancouver, WA 4:11:45
4 145 Pat Ketcham 66 Salem, OR 4:20:03
DNF 36 Cari Burk 68 Cosmopolis, WA