Veloshop

Event Category Name
3 Psycho Cross #5 Women B Emily Thiboleau
44 Portland Cup (USGP) UCI races Elite Men Steven Hunter
DNS Portland Cup (USGP) Singlespeed Matthew Wills
54 Portland Cup (USGP) Singlespeed Jennifer Schweitzer
34 Portland Cup (USGP) Singlespeed Brad Urban
21 Portland Cup (USGP) Singlespeed John Dorfer
19 Portland Cup (USGP) Singlespeed Brian Garretson
18 Portland Cup (USGP) Singlespeed Mike Bene
DNS Portland Cup (USGP) Category B Brian McCall
71 Portland Cup (USGP) Category B David Bisers
29 Portland Cup (USGP) Category B Edward Reagan
DNF Portland Cup (USGP) Elite Women Heather Wills
25 Portland Cup (USGP) Singlespeed Mike Bene
15 Portland Cup (USGP) Singlespeed John Dorfer
14 Portland Cup (USGP) Singlespeed Brian Garretson
DNS Portland Cup (USGP) Men B Brian McCall
80 Portland Cup (USGP) Men B Scott Ballard
78 Portland Cup (USGP) Men B Brian Ecken
53 Portland Cup (USGP) Men B Edward Reagan
9 Psycho Cross #4: Series Standings Men A Steven Hunter
11 Psycho Cross #4: Series Standings Singlespeed/Fixed John Dorfer
10 Psycho Cross #4: Series Standings Singlespeed/Fixed Brian Garretson
13 Psycho Cross #4: Series Standings Masters Men B 35+ Andrew Wilson
7 Psycho Cross #4 Men A Steven Hunter
6 Psycho Cross #4 Women B Emily Thiboleau
5 Psycho Cross #4 Singlespeed John Dorfer
4 Psycho Cross #4 Singlespeed Brian Garretson
9 Psycho Cross #4 Masters B 35+ Men Andrew Wilson
12 Kruger's Crossing Cyclocross Category A Matthew Wills
67 Kruger's Crossing Cyclocross Singlespeed Andrew Wilson
62 Kruger's Crossing Cyclocross Singlespeed Dawn Riddle
22 Kruger's Crossing Cyclocross Singlespeed David Bisers
17 Kruger's Crossing Cyclocross Singlespeed Thadeous Bamford
6 Kruger's Crossing Cyclocross Singlespeed John Dorfer
4 Kruger's Crossing Cyclocross Singlespeed Brian Garretson
3 Kruger's Crossing Cyclocross Singlespeed Mike Bene
27 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ B Andrew Wilson
72 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ C Jose Sandoval
22 Kruger's Crossing Cyclocross Category C Gabriel Ledger
6 Psycho Cross #3 Women B Emily Thiboleau
DNF Cross Crusade #8/OBRA Championships Category A Matthew Wills
12 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category A Steven Hunter
45 Cross Crusade #8/OBRA Championships Women B Tiah Keever
DNF Cross Crusade #8/OBRA Championships Women A Michelle Savoie
18 Cross Crusade #8/OBRA Championships Women A Elizabeth Cardinal
6 Cross Crusade #8/OBRA Championships Women A Heather Wills
79 Cross Crusade #8/OBRA Championships Singlespeed Andrew Wilson
37 Cross Crusade #8/OBRA Championships Singlespeed Brian Ellin
31 Cross Crusade #8/OBRA Championships Singlespeed David Bisers
21 Cross Crusade #8/OBRA Championships Singlespeed John Dorfer
18 Cross Crusade #8/OBRA Championships Singlespeed Brian Garretson
16 Cross Crusade #8/OBRA Championships Singlespeed Mike Bene
2 Cross Crusade #8/OBRA Championships Singlespeed Anderson Folts
25 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category B Jesse Graden
28 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ B Edward Reagan
9 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category C Gabriel Ledger
11 SSCXWC Singlespeed Women Michelle Savoie
118 SSCXWC Singlespeed Men Erik Fabrizius
109 SSCXWC Singlespeed Men David Bisers
108 SSCXWC Singlespeed Men Jonathan Vinson
103 SSCXWC Singlespeed Men Andrew Wilson
94 SSCXWC Singlespeed Men Brian Garretson
67 SSCXWC Singlespeed Men John Dorfer
50 SSCXWC Singlespeed Men Thadeous Bamford
46 Cross Crusade #7 Category A Jonathan Vinson
31 Cross Crusade #7 Category A Anderson Folts
30 Cross Crusade #7 Category A Matthew Wills
16 Cross Crusade #7 Category A Steven Hunter
76 Cross Crusade #7 Singlespeed Gabriel Ledger
30 Cross Crusade #7 Singlespeed Thadeous Bamford
27 Cross Crusade #7 Singlespeed David Bisers
19 Cross Crusade #7 Singlespeed John Dorfer
18 Cross Crusade #7 Singlespeed Anderson Folts
11 Cross Crusade #7 Singlespeed Mike Bene
10 Cross Crusade #7 Singlespeed Brian Garretson
19 Cross Crusade #7 Category B Jesse Graden
DNF Cross Crusade #7 Women A Elizabeth Cardinal
23 Cross Crusade #7 Women A Michelle Savoie
9 Cross Crusade #7 Women A Heather Wills
17 Cross Crusade #7 Masters 35+ B Edward Reagan
142 Cross Crusade #7 Masters 35+ C Jose Sandoval
12 Cross Crusade #7 Category C Gabriel Ledger
157 SSCXWC Qualifier TT Singlespeed Men Tommy Tuite
156 SSCXWC Qualifier TT Singlespeed Men Brian Ellin
106 SSCXWC Qualifier TT Singlespeed Men Jonathan Vinson
71 SSCXWC Qualifier TT Singlespeed Men Thadeous Bamford
65 SSCXWC Qualifier TT Singlespeed Men Brian Garretson
61 SSCXWC Qualifier TT Singlespeed Men Erik Fabrizius
54 SSCXWC Qualifier TT Singlespeed Men John Dorfer
44 SSCXWC Qualifier TT Singlespeed Men David Bisers
DNF Cross Crusade #6 Women B Elicia Cardenas
37 Cross Crusade #6 Women B Tiah Keever
DNF Cross Crusade #6 Category A Tommy Tuite
43 Cross Crusade #6 Category A Jonathan Vinson
24 Cross Crusade #6 Category A Matthew Wills
12 Cross Crusade #6 Category A Steven Hunter
19 Cross Crusade #6 Women A Michelle Savoie
12 Cross Crusade #6 Women A Elizabeth Cardinal
4 Cross Crusade #6 Women A Heather Wills
48 Cross Crusade #6 Singlespeed Thadeous Bamford
47 Cross Crusade #6 Singlespeed Isaac Harris
24 Cross Crusade #6 Singlespeed Tommy Tuite
23 Cross Crusade #6 Singlespeed David Bisers
19 Cross Crusade #6 Singlespeed Mike Bene
18 Cross Crusade #6 Singlespeed John Dorfer
8 Cross Crusade #6 Singlespeed Brian Garretson
4 Cross Crusade #6 Singlespeed Anderson Folts
58 Cross Crusade #6 Category B Andrew Smith
13 Cross Crusade #6 Masters 35+ B Edward Reagan
DNF Cross Crusade #6 Category C Gabriel Ledger
8 Cross Crusade #5 Category C Gabriel Ledger
DNF Cross Crusade #5 Category A Tommy Tuite
DNF Cross Crusade #5 Category A Mike Bene
18 Cross Crusade #5 Category A Steven Hunter
12 Cross Crusade #5 Masters 35+ C Scott Ballard
51 Cross Crusade #5 Women B Tiah Keever
22 Cross Crusade #5 Women A Michelle Savoie
10 Cross Crusade #5 Women A Heather Wills
DNF Cross Crusade #5 Singlespeed Ryan Forrest Thiele
62 Cross Crusade #5 Singlespeed Andrew Wilson
40 Cross Crusade #5 Singlespeed Gabriel Ledger
38 Cross Crusade #5 Singlespeed Thadeous Bamford
31 Cross Crusade #5 Singlespeed Brian Ellin
30 Cross Crusade #5 Singlespeed Brian Garretson
29 Cross Crusade #5 Singlespeed Jonathan Vinson
28 Cross Crusade #5 Singlespeed Brad Urban
21 Cross Crusade #5 Singlespeed Tommy Tuite
19 Cross Crusade #5 Singlespeed David Bisers
17 Cross Crusade #5 Singlespeed John Dorfer
15 Cross Crusade #5 Singlespeed Mike Bene
10 Cross Crusade #5 Singlespeed Anderson Folts
18 Cross Crusade #5 Category B Jesse Graden
DNF Cross Crusade #4 Category A Matthew Wills
39 Cross Crusade #4 Category A Jonathan Vinson
33 Cross Crusade #4 Category A Tommy Tuite
20 Cross Crusade #4 Category A Steven Hunter
DNF Cross Crusade #4 Singlespeed Brad Urban
52 Cross Crusade #4 Singlespeed John Dorfer
51 Cross Crusade #4 Singlespeed Andrew Wilson
33 Cross Crusade #4 Singlespeed Gabriel Ledger
29 Cross Crusade #4 Singlespeed Tommy Tuite
22 Cross Crusade #4 Singlespeed Brian Ellin
21 Cross Crusade #4 Singlespeed Brian Garretson
20 Cross Crusade #4 Singlespeed Mike Bene
15 Cross Crusade #4 Singlespeed David Bisers
6 Cross Crusade #4 Singlespeed Anderson Folts
23 Cross Crusade #4 Category B Jesse Graden
61 Cross Crusade #4 Masters 35+ C Scott Ballard
21 Cross Crusade #4 Beginner Women Emily Thiboleau
DNF Cross Crusade #4 Women A Heather Wills
DNF Cross Crusade #4 Women A Devin Moeller
21 Cross Crusade #4 Women A Michelle Savoie
20 Cross Crusade #4 Women A Jennifer Schweitzer
19 Cross Crusade #4 Women A Elizabeth Cardinal
38 Cross Crusade #4 Women B Tiah Keever
DNF Cross Crusade #3 Category C Jose Sandoval
53 Cross Crusade #3 Category C Gabriel Ledger
119 Cross Crusade #3 Masters 35+ C Jose Sandoval
19 Cross Crusade #3 Masters 35+ C Scott Ballard
22 Cross Crusade #3 Women A Jennifer Schweitzer
18 Cross Crusade #3 Women A Elizabeth Cardinal
7 Cross Crusade #3 Women A Heather Wills
37 Cross Crusade #3 Women B Tiah Keever
DNF Cross Crusade #3 Category A Tommy Tuite
58 Cross Crusade #3 Category A Jesse Graden
54 Cross Crusade #3 Category A Jonathan Vinson
53 Cross Crusade #3 Category A Anderson Folts
47 Cross Crusade #3 Category A Jimmy Udall
28 Cross Crusade #3 Category A Matthew Wills
23 Cross Crusade #3 Category A Steven Hunter
10 Cross Crusade #3 Masters 35+ B Edward Reagan
DNF Cross Crusade #3 Singlespeed Isaac Harris
81 Cross Crusade #3 Singlespeed Andrew Wilson
53 Cross Crusade #3 Singlespeed Thadeous Bamford
26 Cross Crusade #3 Singlespeed Brian Ellin
25 Cross Crusade #3 Singlespeed David Bisers
21 Cross Crusade #3 Singlespeed Mike Bene
19 Cross Crusade #3 Singlespeed John Dorfer
16 Cross Crusade #3 Singlespeed Brad Urban
15 Cross Crusade #3 Singlespeed Tommy Tuite
11 Cross Crusade #3 Singlespeed Brian Garretson
8 Cross Crusade #3 Singlespeed Anderson Folts
30 Cross Crusade #3 Category B Jesse Graden
7 Psycho Cross #2 Women B Emily Thiboleau
75 Cross Crusade #2 Category B Andrew Smith
65 Cross Crusade #2 Category B Jesse Graden
DNF Cross Crusade #2 Singlespeed John Dorfer
DNF Cross Crusade #2 Singlespeed Mike Bene
DNF Cross Crusade #2 Singlespeed Brian Ellin
86 Cross Crusade #2 Singlespeed David Bisers
81 Cross Crusade #2 Singlespeed Andrew Wilson
73 Cross Crusade #2 Singlespeed Brian Garretson
60 Cross Crusade #2 Singlespeed Gabriel Ledger
34 Cross Crusade #2 Singlespeed Jonathan Vinson
24 Cross Crusade #2 Singlespeed Isaac Harris
11 Cross Crusade #2 Singlespeed Anderson Folts
9 Cross Crusade #2 Singlespeed Brad Urban
7 Cross Crusade #2 Singlespeed Tommy Tuite
19 Cross Crusade #2 Masters 35+ B Edward Reagan
17 Cross Crusade #2 Masters 35+ C Scott Ballard
46 Cross Crusade #2 Category C Gabriel Ledger
DNF Cross Crusade #2 Category A Tommy Tuite
56 Cross Crusade #2 Category A John Dorfer
55 Cross Crusade #2 Category A Brian Garretson
54 Cross Crusade #2 Category A Jonathan Vinson
53 Cross Crusade #2 Category A David Bisers
50 Cross Crusade #2 Category A Mike Bene
28 Cross Crusade #2 Category A Steven Hunter
14 Cross Crusade #2 Category A Matthew Wills
DNF Cross Crusade #2 Beginner Women Carrie Collier
49 Cross Crusade #2 Beginner Women Emily Thiboleau
DNF Cross Crusade #2 Women A Devin Moeller
25 Cross Crusade #2 Women A Michelle Savoie
21 Cross Crusade #2 Women A Heather Wills
18 Cross Crusade #2 Women A Elizabeth Cardinal
39 Cross Crusade #2 Women B Tiah Keever
1 Heiser Farm Cross Singlespeed John Dorfer
3 Heiser Farm Cross Women A Jennifer Schweitzer
114 Cross Crusade #1 Category C Joel Sandoval
14 Cross Crusade #1 Masters 35+ C Scott Ballard
DNF Cross Crusade #1 Category A Brad Urban
65 Cross Crusade #1 Category A Tommy Tuite
61 Cross Crusade #1 Category A Jesse Graden
56 Cross Crusade #1 Category A Jonathan Vinson
53 Cross Crusade #1 Category A Jimmy Udall
47 Cross Crusade #1 Category A Mike Bene
38 Cross Crusade #1 Category A Steven Hunter
26 Cross Crusade #1 Category A Anderson Folts
12 Cross Crusade #1 Category A Matthew Wills
38 Cross Crusade #1 Category B Jesse Graden
DNF Cross Crusade #1 Singlespeed Brad Urban
DNF Cross Crusade #1 Singlespeed Tommy Tuite
86 Cross Crusade #1 Singlespeed Andrew Wilson
80 Cross Crusade #1 Singlespeed Thadeous Bamford
74 Cross Crusade #1 Singlespeed John Dorfer
66 Cross Crusade #1 Singlespeed Gabriel Ledger
58 Cross Crusade #1 Singlespeed Isaac Harris
24 Cross Crusade #1 Singlespeed Brian Ellin
17 Cross Crusade #1 Singlespeed Brian Garretson
15 Cross Crusade #1 Singlespeed David Bisers
11 Cross Crusade #1 Singlespeed Anderson Folts
6 Cross Crusade #1 Singlespeed Mike Bene
22 Cross Crusade #1 Beginner Women Megan Kent
27 Cross Crusade #1 Women A Devin Moeller
21 Cross Crusade #1 Women A Michelle Savoie
20 Cross Crusade #1 Women A Elizabeth Cardinal
16 Cross Crusade #1 Women A Jennifer Schweitzer
10 Cross Crusade #1 Women A Heather Wills
42 Cross Crusade #1 Women B Tiah Keever
2 Cross Crusade #1 Women B Dawn Riddle
9 Psycho Cross Men A Steven Hunter
15 Psycho Cross Singlespeed/Fixed John Dorfer
13 Psycho Cross Singlespeed/Fixed Brian Garretson
13 Psycho Cross Masters Men B 35+ Andrew Wilson
DNF Battle at Barlow Women A Heather Wills
12 Battle at Barlow Women A Jennifer Schweitzer
10 Battle at Barlow Women A Elizabeth Cardinal
34 Battle at Barlow Masters 35+ C Scott Ballard
32 Battle at Barlow Singlespeed Andrew Wilson
12 Battle at Barlow Singlespeed Brad Urban
10 Battle at Barlow Singlespeed John Dorfer
DNF Battle at Barlow Category A Matthew Wills
DNF Battle at Barlow Category A Steven Hunter
22 Battle at Barlow Category A Anderson Folts
2 Veloshop Rickreall Rampage Masters 35+ C Scott Ballard
10 Veloshop Rickreall Rampage Category A Jonathan Vinson
2 Veloshop Rickreall Rampage Category A Matthew Wills
21 Veloshop Rickreall Rampage Category C Joel Sandoval
8 Veloshop Rickreall Rampage Women B Tiah Keever
2 Veloshop Rickreall Rampage Women B Dawn Riddle
6 Veloshop Rickreall Rampage Women A Devin Moeller
5 Veloshop Rickreall Rampage Women A Jennifer Schweitzer
4 Veloshop Rickreall Rampage Women A Heather Wills
10 Veloshop Rickreall Rampage Beginner Women Megan Kent
10 Veloshop Rickreall Rampage Category B Jesse Graden
28 Veloshop Rickreall Rampage Singlespeed Gabriel Ledger
26 Veloshop Rickreall Rampage Singlespeed Ryan Forrest Thiele
19 Veloshop Rickreall Rampage Singlespeed David Bisers
17 Veloshop Rickreall Rampage Singlespeed Thadeous Bamford
9 Veloshop Rickreall Rampage Singlespeed John Dorfer
8 Veloshop Rickreall Rampage Singlespeed Brian Garretson
6 Veloshop Rickreall Rampage Singlespeed Brad Urban
5 Veloshop Rickreall Rampage Singlespeed Anderson Folts
4 Veloshop Rickreall Rampage Singlespeed Mike Bene
2 Veloshop Rickreall Rampage Singlespeed Brian Ellin
6 Vanport Kermesse Series 2 Men Category B John Dorfer
10 Hood River Double Cross #2 Senior Men A Steven Hunter
9 Hood River Double Cross #2 Singlespeed Jonathan Vinson
5 Hood River Double Cross #2 Singlespeed Brad Urban
4 Hood River Double Cross #2 Singlespeed David Bisers
2 Hood River Double Cross #2 Singlespeed Anderson Folts
8 Hood River Double Cross #2 Women B Dawn Riddle
12 Hood River Double Cross #2 Women A Michelle Savoie
10 Hood River Double Cross #2 Women A Elizabeth Cardinal
15 Hood River Double Cross #1 Women B Tiah Keever
5 Hood River Double Cross #1 Women B Dawn Riddle
5 Hood River Double Cross #1 Women A Elizabeth Cardinal
3 Hood River Double Cross #1 Singlespeed Brad Urban
5 Hood River Double Cross #1 Men B Jesse Graden
DNF Hood River Double Cross #1 Masters C Scott Ballard
2 Eugene Short Cross Series Men A Steven Hunter
2 Eugene Short Cross Series Men A Steven Hunter
12 Vanport Kermesse Series 2: Series Standings Men B John Dorfer
7 Vanport Kermesse Series 2 Men Category B John Dorfer
20 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters C 35 Andrew Wilson
5 Kruger's Kermesse Farm Crit Women A Heather Wills
9 Kruger's Kermesse Farm Crit Singlespeed Brian Garretson
5 Kruger's Kermesse Farm Crit Singlespeed David Bisers
2 Kruger's Kermesse Farm Crit Singlespeed Mike Bene
13 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Matthew Wills
11 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Steven Hunter
9 Kruger's Kermesse Farm Crit Men B Jesse Graden
2 Kruger's Kermesse Farm Crit Men B Jonathan Vinson
3 Kruger's Kermesse Farm Crit Beginner Women Megan Kent
45 Kruger's Kermesse Farm Crit Beginner Men CCX Jose Sandoval
8 Pain on the Peak Singlespeed John Dorfer
3 Pain on the Peak Singlespeed Brad Urban
7 Pain on the Peak Senior Men A Matthew Wills
8 Vanport Kermesse Series 2 Men B John Dorfer
1 Kruger's Kermesse Farm Crit Singlespeed Mike Bene
29 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Jimmy Udall
28 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Steven Hunter
27 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters C 35 Andrew Wilson
1 Kruger's Kermesse Farm Crit Men B Jonathan Vinson
2 Kruger's Kermesse Farm Crit Beginner Women Megan Kent
34 Kruger's Kermesse Farm Crit Beginner Men CCX Jose Sandoval
DNF Eugene Celebration Stage Race: Wolf Creek Road Race Category 3 Men Jonathan Vinson
68 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Combined Jonathan Vinson
9 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Category 3 Men Jonathan Vinson
21 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial Category 3 Men Jonathan Vinson
30 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race Category 3 Men Jonathan Vinson
25 Monday PIR: August Series Masters Category 1/2/3 Jonathan Vinson
3 Kruger's Kermesse Farm Crit Singlespeed Mike Bene
16 Kruger's Kermesse Farm Crit Men C Jason Skelton
5 Kruger's Kermesse Farm Crit Men B Jesse Graden
2 Kruger's Kermesse Farm Crit Men B Jonathan Vinson
25 Kruger's Kermesse Farm Crit Beginner Men Jose Sandoval
4 Kruger's Kermesse Farm Crit Beginner Women Megan Kent
DNF Kruger's Kermesse Farm Crit Women B Dawn Riddle
8 Kruger's Kermesse Farm Crit Women B Tiah Keever
21 Monday PIR: Series Standings Masters Category 1/2/3 Jonathan Vinson
10 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Jonathan Vinson
16 Swan Island Criterium Men Pro/1/2 Molly Cameron
15 Sunset Criterium Category 4 Men Todd Foreman-Kinder
DNF Portland Twilight Criterium Category 3 Jonathan Vinson
29 Portland Twilight Criterium Category 3 joel madrone
1 Portland Twilight Criterium Category 3 Jimmy Udall
21 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 4 David Bisers
16 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 3 Jonathan Vinson
4 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Dawn Riddle
53 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Mike Bene
22 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Anderson Folts
20 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Jackson Wild
19 Portland MTB Short Track Series Singlespeed John Dorfer
11 Portland MTB Short Track Series Singlespeed David Bisers
41 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Andrew Wilson
15 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Scott Ballard
1 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Jonathan Vinson
11 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Mike Bene
25 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 David Bisers
17 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Thadeous Bamford
12 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Brian Ellin
10 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Matthew Wills
14 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Elizabeth Cardinal
13 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Jennifer Schweitzer
3 Vancouver Courthouse Criterium Men Category 3 Jimmy Udall
7 Vancouver Courthouse Criterium Junior U14 Clyde Bailey
4 Co-Motion Classic Tandem Stage Race: King Estate Road Race Tandem B Jonathan/Devin Vinson/Vinson
4 Co-Motion Classic Tandem Stage Race: Co-Motion Criterium Tandem B Jonathan/Devin Vinson/Vinson
11 Co-Motion Classic Tandem Stage Race: Kent Peterson Time Trial Tandem B Jonathan/Devin Vinson/Vinson
4 Co-Motion Classic Tandem Stage Race Tandem B Jonathan/Devin Vinson/Vinson
15 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Devin Moeller
5 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Dawn Riddle
DNF Portland MTB Short Track Series Singlespeed Jackson Wild
14 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Anderson Folts
13 Portland MTB Short Track Series Singlespeed John Dorfer
8 Portland MTB Short Track Series Singlespeed David Bisers
29 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Andrew Wilson
13 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Scott Ballard
2 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Jonathan Vinson
DNF Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Brian Ellin
17 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Thadeous Bamford
15 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 David Bisers
6 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Matthew Wills
8 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Jennifer Schweitzer
6 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Elizabeth Cardinal
4 Alpenrose Thursday Series Category 4/5 David Bisers
16 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Heather Wills
7 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Dawn Riddle
DNF Portland MTB Short Track Series Singlespeed Anderson Folts
DNF Portland MTB Short Track Series Singlespeed David Bisers
21 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Jackson Wild
14 Portland MTB Short Track Series Singlespeed John Dorfer
20 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Andrew Wilson
16 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Scott Ballard
DNF Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Matthew Wills
16 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Thadeous Bamford
14 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 David Bisers
9 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Elizabeth Cardinal
12 OBRA Track Championships: Sprints Men Category 4/5 Jose Sandoval
5 Alpenrose Thursday Series Men Category 3 Jonathan Vinson
6 Mt Tabor Series Category 3 Men Matthew Wills
3 Mt Tabor Series Category 4 Women Dawn Riddle
18 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Devin Moeller
10 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Dawn Riddle
8 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Heather Wills
DNF Portland MTB Short Track Series Singlespeed Tommy Tuite
22 Portland MTB Short Track Series Singlespeed David Bisers
19 Portland MTB Short Track Series Singlespeed John Dorfer
11 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Mike Bene
27 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Andrew Wilson
8 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Jonathan Vinson
6 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Anderson Folts
DNF Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Matthew Wills
11 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Thadeous Bamford
2 OBRA Junior and Team Event Track Championships Junior Men 13-14 Clyde Bailey
18 Mt Tabor Series Category 4 Women Jennifer Schweitzer
6 Mt Tabor Series Senior Women Heather Wills
44 Mt Tabor Series Category 3 Men Jonathan Vinson
35 Mt Tabor Series Category 3 Men Mike Bene
26 Mt Tabor Series Category 3 Men Matthew Wills
4 Mt Tabor Series Category 3 Men Jimmy Udall
DNF Portland MTB Short Track Series Sport Women 40+ Devin Moeller
11 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Thadeous Bamford
7 Portland MTB Short Track Series Singlespeed John Dorfer
28 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Andrew Wilson
29 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Quin Thompson
2 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Jonathan Vinson
8 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Brian Ellin
5 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Matthew Wills
9 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Jennifer Schweitzer
8 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Elizabeth Cardinal
14 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men Molly Cameron
7 Alpenrose Sixday: Omnium Category 1/2/3 Tommy Tuite
29 Mt Tabor Series Category 3 Men Tommy Tuite
17 Mt Tabor Series Category 3 Men Mike Bene
4 Mt Tabor Series Category 3 Men Matthew Wills
13 Mt Tabor Series Category 4 Women Dawn Riddle
11 Mt Tabor Series Category 4 Women Jennifer Schweitzer
12 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Jennifer Schweitzer
11 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Elizabeth Cardinal
25 Portland MTB Short Track Series Pro, Semi-Pro Men Molly Cameron
23 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Devin Moeller
15 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Dawn Riddle
31 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Devin Moeller
24 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Heather Wills
5 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Dawn Riddle
32 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Anderson Folts
28 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Mike Bene
25 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Thadeous Bamford
22 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Thadeous Bamford
17 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men David Bisers
16 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men John Dorfer
31 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Scott Ballard
17 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Anderson Folts
4 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Jonathan Vinson
21 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Mike Bene
28 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 David Bisers
24 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Thadeous Bamford
11 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Brian Ellin
9 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Matthew Wills
12 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Jennifer Schweitzer
11 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Elizabeth Cardinal
25 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men Molly Cameron
6 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Devin Moeller
2 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Dawn Riddle
20 Portland MTB Short Track Series Singlespeed John Dorfer
14 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Thadeous Bamford
4 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Brian Ellin
8 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Jennifer Schweitzer
6 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Women 4 Heather Wills
55 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Men 3 Matthew Wills
53 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Men 3 Mike Bene
35 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Men 3 Steven Hunter
1 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Women 4 Heather Wills
60 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Men 3 Mike Bene
59 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Men 3 Steven Hunter
35 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Men 3 Matthew Wills
346 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Heather Wills
218 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Mike Bene
197 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Matthew Wills
135 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Steven Hunter
222 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Devin Zoller
7 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Women 4 Heather Wills
60 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Men 3 Mike Bene
49 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Men 3 Matthew Wills
24 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Men 3 Steven Hunter
84 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Men Pro/1/2 Devin Zoller
16 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Women 4 Heather Wills
54 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Men 3 Matthew Wills
49 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Men 3 Mike Bene
9 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Men 3 Steven Hunter
85 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Men Pro/1/2 Devin Zoller
4 Alpenrose Thursday Series: June Series Men Category 3 Jonathan Vinson
15 Mt Tabor Series Fixed Gear David Bisers
10 Mt Tabor Series Fixed Gear John Dorfer
8 Mt Tabor Series Fixed Gear Mike Bene
12 Mt Tabor Series Category 4 Women Dawn Riddle
29 Mt Tabor Series Category 3 Men Tommy Tuite
20 Mt Tabor Series Category 3 Men Jonathan Vinson
2 Mt Tabor Series Category 3 Men Jimmy Udall
3 Test of Endurance 50 Pro, Expert Women Jennifer Schweitzer
5 Test of Endurance 50 Singlespeed David Bisers
3 Test of Endurance 50 Expert Women Jennifer Schweitzer
22 Test of Endurance 50 Expert 19-39 Men Brian Ellin
3 Mount Tabor Circuit Race Category 4 Women Heather Wills
9 Mount Tabor Circuit Race Category 3 Matthew Wills
21 Cirque du Cycling Criterium Category 1/2/3 Steven Hunter
4 Alpenrose Thursday Series Category 3 Jonathan Vinson
29 Mt Tabor Series Category 3 Men Mike Bene
28 Mt Tabor Series Category 3 Men Steven Hunter
43 Mt Tabor Series Category 4 Men Thadeous Bamford
9 Mt Tabor Series Category 4 Men David Bisers
7 Mt Tabor Series Category 4 Men Brian Garretson
2 Mt Tabor Series Category 4 Men Matthew Wills
25 Mt Tabor Series Category 4 Women Jennifer Schweitzer
18 Mt Tabor Series Category 4 Women Megan Kent
10 Mt Tabor Series Category 4 Women Dawn Riddle
1 Mt Tabor Series Category 4 Women Heather Wills
10 Mt Tabor Series Fixed Gear John Dorfer
6 Mt Tabor Series Fixed Gear David Bisers
9 Mt Tabor Series Category 3 Men Steven Hunter
2 Mt Tabor Series Category 4/5 Men Matthew Wills
19 Mt Tabor Series Category 4 Women Megan Kent
10 Mt Tabor Series Category 4 Women Dawn Riddle
8 Mt Tabor Series Category 4 Women Heather Wills
10 Mt Tabor Series Fixed Gear David Bisers
6 Mt Tabor Series Fixed Gear John Dorfer
5 Falls City Firecracker MTB Singlespeed David Bisers
21 Silverton Road Race Women Category 4 Devin Moeller
8 Silverton Road Race Women Category 4 Dawn Riddle
7 Silverton Road Race Women Category 4 Megan Kent
2 Silverton Road Race Women Category 4 Heather Wills
3 Silverton Road Race Category 4/5 Matthew Wills
31 Fast Twitch Fridays Novice Men Jason Skelton
16 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 3 Matt Fox
13 Alpenrose Thursday Series Category 3 Matt Fox
18 Tuesday PIR: May Series Category 3/4 Jonathan Vinson
46 Tuesday PIR Category 3/4 Heather Wills
9 Tuesday PIR Category 3/4 Matthew Wills
34 Rehearsal Road Race Category 3 Mike Bene
9 Rehearsal Road Race Category 3 Steven Hunter
6 Rehearsal Road Race Women Category 4 Heather Wills
5 Rehearsal Road Race Tandem Jonathan/Devin Vinson/Vinson
23 Tuesday PIR Category 3/4 Heather Wills
9 Bear Springs Trap MTB Pro, Expert Women Jennifer Schweitzer
10 Bear Springs Trap MTB Sport Women Open Devin Moeller
9 Bear Springs Trap MTB Sport Women Open Heather Wills
DNF Bear Springs Trap MTB Expert Women Elizabeth Cardinal
6 Bear Springs Trap MTB Expert Women Jennifer Schweitzer
13 Bear Springs Trap MTB Singlespeed Brian Garretson
12 Bear Springs Trap MTB Singlespeed John Dorfer
10 Bear Springs Trap MTB Singlespeed Tony Pereira
20 Bear Springs Trap MTB Expert Men 19-39 Brian Ecken
16 Bear Springs Trap MTB Expert Men 19-39 Brian Ellin
5 Bear Springs Trap MTB Expert Men 19-39 Matthew Wills
37 Mt. Hood Stage Race: Final General Classification Category 3 Men Jesse Graden
30 Mt. Hood Stage Race: Final General Classification Category 3 Men Steven Hunter
37 Mt. Hood Stage Race: Final General Classification Category 3 Men Jesse Graden
30 Mt. Hood Stage Race: Final General Classification Category 3 Men Steven Hunter
36 Mt. Hood Stage Race: Downtown Hood River Criterium Category 3 Men Jesse Graden
16 Mt. Hood Stage Race: Downtown Hood River Criterium Category 3 Men Steven Hunter
9 Bear Springs Trap MTB: Bear Springs Trap Short Track MTB Pro/Expert Matthew Wills
8 Bear Springs Trap MTB: Bear Springs Trap Short Track MTB Pro/Expert Brian Garretson
7 Bear Springs Trap MTB: Bear Springs Trap Short Track MTB Pro/Expert John Dorfer
5 Bear Springs Trap MTB: Bear Springs Trap Short Track MTB Pro/Expert Brian Ellin
DNF Mt. Hood Stage Race: Wy' East Road Race Category 3 Men Mike Bene
50 Mt. Hood Stage Race: Wy' East Road Race Category 3 Men Jesse Graden
37 Mt. Hood Stage Race: Wy' East Road Race Category 3 Men Steven Hunter
49 Mt. Hood Stage Race: Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men Jesse Graden
45 Mt. Hood Stage Race: Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men Steven Hunter
36 Mt. Hood Stage Race: Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men Mike Bene
57 Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race Category 3 Men Jesse Graden
50 Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race Category 3 Men Steven Hunter
45 Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race Category 3 Men Mike Bene
31 Tuesday PIR Category 3/4 Heather Wills
15 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Expert Men 19-39 Matt Fox
7 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Expert Men 19-39 David Bisers
15 Fast Twitch Fridays Novice Men Jason Skelton
40 Tuesday PIR Category 3/4
9 Tuesday PIR Category 3/4 Jonathan Vinson
46 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jesse Graden
7 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 3 Jonathan Vinson
8 Fast Twitch Fridays Category 5 Jason Skelton
30 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Garretson
24 Tuesday PIR Category 3/4 John Dorfer
20 Eugene Roubaix Category 4/5 John Dorfer
14 Eugene Roubaix Category 4/5 Thadeous Bamford
9 Eugene Roubaix Category 3 Mike Bene
4 Eugene Roubaix Category 3 Steven Hunter
21 Kings Valley Road Race Category 4/5 Sasha Lacey
61 Kings Valley Road Race Category 3 Jesse Graden
51 Kings Valley Road Race Category 3 joel madrone
34 Kings Valley Road Race Category 3 Steven Hunter
33 Kings Valley Road Race Category 3 Anderson Folts
23 Kings Valley Road Race Category 3 Mike Bene
13 Horning's Hustle Singlespeed Brian Garretson
11 Horning's Hustle Singlespeed John Dorfer
5 Horning's Hustle Singlespeed David Bisers
21 Willamette: Final General Classification Category 3 Men Jimmy Udall
DNF Willamette: Wolf Creek Stage Category 3 Men Steven Hunter
23 Willamette: Wolf Creek Stage Category 3 Men Jimmy Udall
45 Willamette: General Classification Category 3 Men Steven Hunter
23 Willamette: General Classification Category 3 Men Jimmy Udall
37 Willamette: Planning Mill Criterium Category 3 Men Steven Hunter
33 Willamette: Planning Mill Criterium Category 3 Men Jimmy Udall
49 Willamette: Alpine Road Race Category 3 Men Steven Hunter
26 Willamette: Alpine Road Race Category 3 Men Jimmy Udall
34 Piece of Cake Road Race Men 4 Sasha Lacey
18 Banana Belt Road Race Series Women 4 Dawn Riddle
9 Banana Belt Road Race Series Women 4 Heather Wills
40 Banana Belt Road Race Series Category 3 joel madrone
39 Banana Belt Road Race Series Category 3 Steven Hunter
1 Banana Belt Road Race Series Category 3 Jimmy Udall
10 Banana Belt Road Race Series Women Category 4 Heather Wills
8 Banana Belt Road Race Series Women Category 4 Dawn Riddle
56 Banana Belt Road Race Series Category 3 Jesse Graden
35 Banana Belt Road Race Series Category 3 Jimmy Udall
8 Banana Belt Road Race Series Category 3 Steven Hunter
49 Banana Belt Road Race Series Pro/1/2 Devin Zoller
18 Banana Belt Road Race Series Category 3 Steven Hunter
7 Banana Belt Road Race Series Category 3 Jimmy Udall
15 Banana Belt Road Race Series Category 4 Women Dawn Riddle
11 Banana Belt Road Race Series Category 4 Women Heather Wills
72 Banana Belt Road Race Series Category 3 Jesse Graden
19 Banana Belt Road Race Series Category 3 Jimmy Udall
50 Banana Belt Road Race Series Pro/1/2 Devin Zoller
54 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Devin Zoller
99 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Mike Bene
75 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Steven Hunter
51 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Jesse Graden
54 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Devin Zoller
99 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Mike Bene
75 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Steven Hunter
51 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Jesse Graden
12 Jack Frost Time Trial Men Category 1/2 Devin Zoller
21 Jack Frost Time Trial Men Category 3 Mike Bene
16 Jack Frost Time Trial Men Category 3 Steven Hunter
9 Jack Frost Time Trial Men Category 3 Jesse Graden
7 Vanport Kermesse Series Standings Singlespeed Mike Bene
6 Vanport Kermesse Series Standings Singlespeed John Dorfer
4 Vanport Kermesse Series Standings Singlespeed David Bisers
8 Vanport Kermesse Series Standings Beginner Men CX Dawn Riddle
13 Vanport Kermesse Series Standings Masters Men A Mike Bene
18 Vanport Kermesse Series Standings Men A Tommy Tuite
7 Vanport Kermesse Series Singlespeed John Dorfer
4 Vanport Kermesse Series Beginner Men CX Dawn Riddle
7 Vanport Kermesse Series Standings Singlespeed John Dorfer
4 Vanport Kermesse Series Standings Singlespeed Mike Bene
2 Vanport Kermesse Series Standings Singlespeed David Bisers
10 Vanport Kermesse Series Standings Masters Men A Mike Bene
14 Vanport Kermesse Series Standings Men A Tommy Tuite
5 Vanport Kermesse Series Singlespeed Mike Bene
4 Vanport Kermesse Series Singlespeed David Bisers
2 Vanport Kermesse Series Singlespeed John Dorfer
DNF Vanport Kermesse Series Category B Men Jimmy Udall
DNF Vanport Kermesse Series Singlespeed John Dorfer
6 Vanport Kermesse Series Singlespeed Mike Bene
2 Vanport Kermesse Series Singlespeed David Bisers
6 Vanport Kermesse Series Masters Men A Mike Bene
11 Vanport Kermesse Series Men A Tommy Tuite
19 Cat 4 Womens Series Category 4 Women Heather Wills