Mettle Cycling p/b Leave It On The Road

Event Category Name
16 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 1/2 Men Randall Fransen
10 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 1/2 Men Gabriel Linn
3 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 1/2 Men Andrew Loaiza
25 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 5 Women Larissa Fransen
16 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 5 Women Brooke Salisbury
6 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 5 Women Jennah Byrd
10 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 2/3 Women Christy Hawkins
6 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 2/3 Women Katelin Mathers
1 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 2/3 Women Annalisa Fish
4 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Men Ben Guernsey
2 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Men Gabriel Linn
46 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 2/3 Men Drew Hankins
37 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 2/3 Men Grant Headley
22 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 2/3 Men Kieran Harden
2 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 2/3 Men Charlie Leveroni
13 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 3 Masters 35+ Men Greg Schmitt
15 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 4 Men Adam Andrus
2 CrossWord CX Challenge Singlespeed Men Ben Guernsey
11 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Singlespeed Men Ben Guernsey
1 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Singlespeed Men Gabriel Linn
39 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 2/3 Men Grant Headley
21 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 2/3 Men Kieran Harden
1 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 2/3 Men Charlie Leveroni
21 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 3 Masters 35+ Men Greg Schmitt
18 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 4 Men Adam Andrus
5 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 1/2 Women Sierra Domaille
14 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 1/2 Men Matthew Paez
4 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 1/2 Men Gabriel Linn
2 Cyclocross Crusade: Cross Crusade Cascade Locks Category 2/3 Women Annalisa Fish
11 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Women Sierra Domaille
37 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Men Ben Guernsey
26 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Men Randall Fransen
24 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Men Gabriel Linn
20 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Men Matthew Paez
5 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Men Andrew Loaiza
20 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 2/3 Women Christy Hawkins
5 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 2/3 Women Katelin Mathers
4 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 2/3 Women Annalisa Fish
5 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Men Gabriel Linn
48 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 2/3 Men Grant Headley
42 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 2/3 Men Kieran Harden
1 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 2/3 Men Charlie Leveroni
16 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 4 Men Adam Andrus
10 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Women Sierra Domaille
36 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Men Matthew Paez
35 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Men Ben Guernsey
30 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Men Randall Fransen
11 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Men Gabriel Linn
5 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Men Andrew Loaiza
19 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 5 Women Larissa Fransen
12 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 5 Women Brooke Salisbury
6 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 5 Women Jennah Byrd
7 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 2/3 Women Annalisa Fish
5 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 2/3 Women Katelin Mathers
DNF Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 2/3 Men Eric Zugor
70 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 2/3 Men Charlie Leveroni
20 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 4 Men Adam Andrus
6 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Ben Guernsey
5 Portland Trophy Cup Women 3/4 Christy Hawkins
6 Portland Trophy Cup Women 1/2 Katelin Mathers
23 Portland Trophy Cup Beginner Women Larissa Fransen
14 Portland Trophy Cup Beginner Women Brooke Salisbury
6 Portland Trophy Cup Beginner Women Jennah Byrd
2 Portland Trophy Cup Open 3/4 Eric Zugor
DNF Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Men 1/2 Ben Guernsey
5 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Men 1/2 Randall Fransen
3 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Women 2/3 Katelin Mathers
2 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters Women 35+ 3 Christy Hawkins
3 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters Women 35+ 1/2 Sierra Domaille
DNF Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Singlespeed Xander Viray
1 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Singlespeed Gabriel Linn
17 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Men 2/3 Charlie Leveroni
12 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters 35+ 3 Greg Schmitt
8 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Men 4 Adam Andrus
16 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Xander Viray
DNF Portland Trophy Cup Open 1/2 Randall Fransen
5 Portland Trophy Cup Women 3/4 Christy Hawkins
32 Portland Trophy Cup Beginner Women Larissa Fransen
8 Portland Trophy Cup Beginner Women Jennah Byrd
21 Portland Trophy Cup Open 3/4 Grant Headley
2 Portland Trophy Cup Open 3/4 Eric Zugor
1 Portland Trophy Cup Open 3/4 Charlie Leveroni
4 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Greg Schmitt
9 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Men 1/2 Randall Fransen
8 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Men 1/2 Gabriel Linn
3 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Men 1/2 Andrew Loaiza
1 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Women 2/3 Katelin Mathers
3 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters Women 35+ 3 Christy Hawkins
DNF Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Singlespeed Gabriel Linn
24 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Singlespeed Xander Viray
27 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Men 2/3 Grant Headley
3 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Men 2/3 Charlie Leveroni
8 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Men 4 Adam Andrus
4 Blind Date at the Dairy Women 3 Christy Hawkins
19 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Xander Viray
5 Portland Trophy Cup Open 1/2 Randall Fransen
2 Portland Trophy Cup Women 3/4 Christy Hawkins
6 Portland Trophy Cup Women 1/2 Katelin Mathers
17 Portland Trophy Cup Beginner Women Larissa Fransen
15 Portland Trophy Cup Open 3/4 Adam Andrus
4 Portland Trophy Cup Open 3/4 Eric Zugor
1 Portland Trophy Cup Open 3/4 Charlie Leveroni
DNF Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Greg Schmitt
5 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Women 1/2 Sierra Domaille
16 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Men 1/2 Randall Fransen
11 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Men 1/2 Gabriel Linn
2 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Men 1/2 Andrew Loaiza
11 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Women 5 Jennah Byrd
10 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Women 5 Larissa Fransen
2 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters Women 35+ 3 Christy Hawkins
16 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Singlespeed Xander Viray
2 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Singlespeed Gabriel Linn
DNF Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Men 2/3 Charlie Leveroni
30 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Men 2/3 Grant Headley
3 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Men 2/3 Eric Zugor
21 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters 35+ 3 Michael Tabtabai
8 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters 35+ 3 Greg Schmitt
6 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Men 4 Adam Andrus
5 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men Gabriel Linn
2 Portland Trophy Cup Women 3/4 Christy Hawkins
9 Portland Trophy Cup Women 1/2 Katelin Mathers
16 Portland Trophy Cup Beginner Women Brooke Salisbury
6 Portland Trophy Cup Beginner Women Jennah Byrd
40 Portland Trophy Cup Open 3/4 Adam Andrus
30 Portland Trophy Cup Open 3/4 Grant Headley
4 Portland Trophy Cup Open 3/4 Eric Zugor
1 Portland Trophy Cup Open 3/4 Charlie Leveroni
10 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Men 1/2 Gabriel Linn
5 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Women 5 Jennah Byrd
3 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Women 2/3 Katelin Mathers
2 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Masters Women 35+ 3 Christy Hawkins
3 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Singlespeed Gabriel Linn
23 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Men 2/3 Grant Headley
10 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Men 4 Adam Andrus
2 Blind Date at the Dairy Women 3 Christy Hawkins
35 Portland Trophy Cup Open 3/4 Adam Andrus
3 Portland Trophy Cup Open 3/4 Eric Zugor
1 Portland Trophy Cup Open 3/4 Charlie Leveroni
6 Portland Trophy Cup Women 3/4 Christy Hawkins
8 Portland Trophy Cup Women 1/2 Katelin Mathers
29 Portland Trophy Cup Beginner Women Larissa Fransen
10 Portland Trophy Cup Beginner Women Brooke Salisbury
6 Portland Trophy Cup Beginner Women Jennah Byrd
8 Portland Trophy Cup Open 1/2 Randall Fransen
13 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Men 1/2 Randall Fransen
11 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Men 1/2 Gabriel Linn
2 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Women 35+ 3 Christy Hawkins
2 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Singlespeed Men Gabriel Linn
11 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Men 4 Adam Andrus
1 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Men 4 Charlie Leveroni
5 Ochoco Gravel Roubaix 80-Mile Men Open 18-39 Gabriel Linn
3 Ochoco Gravel Roubaix 80-Mile Men Open 18-39 Ben Guernsey
2 Keizer Rapids Cyclocross Series: Overall Series Results Category 3 Women Christy Hawkins
2 Keizer Rapids Cyclocross Series Category 3 Women Christy Hawkins
8 Tuesday Night PIR: August Oliphant Memorial Team Series Points Category 1/2/3
11 Tuesday Night PIR: August Individual Series Points Category 3/4 Charlie Leveroni
21 Tuesday Night PIR: August Individual Series Points Category 1/2/3 Greg Schmitt
19 Tuesday Night PIR: August Individual Series Points Category 1/2/3 Randall Fransen
42 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Grant Headley
9 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Greg Schmitt
6 Tuesday Night PIR Men 3/4 Charlie Leveroni
2 Keizer Rapids Cyclocross Series Category 3 Women Christy Hawkins
7 Tuesday Night PIR: Oliphant Memorial Team Points Category 1/2/3
16 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 1/2/3 Randall Fransen
70 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Xander Viray
21 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Grant Headley
6 Tuesday Night PIR: Oliphant Memorial Series Team Points Category 1/2/3
9 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 1/2/3 Randall Fransen
65 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Weston Martin
32 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Grant Headley
26 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Greg Schmitt
9 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Randall Fransen
17 The Red Line Criterium Men Category 3 Weston Martin
3 The Red Line Criterium Men Category 3 Greg Schmitt
7 Tuesday Night PIR: Oliphant Memorial Team Series Points Category 1/2/3
17 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 4/5 Adam Andrus
4 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 3/4 Greg Schmitt
15 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 1/2/3 Eric Zugor
13 Portland Short Track Series Elite Men Gabriel Linn
DNS OUCH TT Men 3 Greg Schmitt
1 Tuesday Night PIR Category 3/4 Greg Schmitt
6 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Eric Zugor
6 Tuesday Night PIR: Oliphant Memorial Team Series Points Category 1/2/3
17 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 4/5 Adam Andrus
3 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 3/4 Greg Schmitt
14 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 1/2/3 Eric Zugor
12 Tuesday Night PIR: Current Individual Series Points Category 4/5 Adam Andrus
8 Tuesday Night PIR Category 4/5 Adam Andrus
6 Mt. Tabor Series Men 3 Weston Martin
2 Mt. Tabor Series Men 3 Greg Schmitt
12 Baker City Cycling Classic: Overall GC Pro/1/2 Men Robert Cummings
9 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Robert Cummings
14 Baker City Cycling Classic: TT: Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 3 Pro/1/2 Men Robert Cummings
6 Baker City Cycling Classic: TT: Baker City Cycling Classic: Crit Pro/1/2 Men Robert Cummings
14 Baker City Cycling Classic: TT: Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 2 Pro/1/2 Men Robert Cummings
30 Baker City Cycling Classic: TT Pro/1/2 Men Robert Cummings
13 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Day 1 Pro/1/2 Men Robert Cummings
13 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Robert Cummings
4 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 4/5 Adam Andrus
10 Tuesday Night PIR: Oliphant Memorial Team Series Points Open Men
6 Tuesday Night PIR Category 4/5 Adam Andrus
17 Monday Night PIR Road Circuit Race Men 4/5 30+ Adam Andrus
26 Mt. Tabor Series Senior Men Grant Headley
23 Mt. Tabor Series Senior Men Randall Fransen
17 Mt. Tabor Series Men 3 Xander Viray
4 Mt. Tabor Series Men 3 Weston Martin
9 Tuesday Night PIR: Oliphant Memorial Team Series Results Open Men
5 Tuesday Night PIR: Individual Series Results Category 4/5 Adam Andrus
6 Tuesday Night PIR Category 4/5 Adam Andrus
28 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Randall Fransen
4 OBRA Omnium Championships: Criterium: Overall Omnium Points Senior Men Randall Fransen
7 OBRA Omnium Championships: Time Trial Men Category 1/2 Randall Fransen
12 OBRA Omnium Championships: Criterium Men 4/5 Adam Andrus
DNS OBRA Omnium Championships: Criterium Men 3 Weston Martin
DNS OBRA Omnium Championships: Criterium Men 1/2 Randall Fransen
DNF OBRA Omnium Championships: Silverton Road Race Senior Men Ben Guernsey
DNF OBRA Omnium Championships: Silverton Road Race Senior Men Randall Fransen
2 OBRA Omnium Championships: Silverton Road Race Senior Men Robert Cummings
12 OBRA Omnium Championships: Silverton Road Race Men Category 3 Xander Viray
2 OBRA Omnium Championships: Silverton Road Race Men Category 3 Weston Martin
15 Mt. Tabor Series Men 3 Xander Viray
12 Mt. Tabor Series Men 3 Weston Martin
2 Mt. Tabor Series Men 3 Greg Schmitt
21 Mt. Tabor Series Men 4 Adam Andrus
10 Tuesday Night PIR: Oliphant Memorial Series Team Competition Open Men
9 Tuesday Night PIR: Individual Series Results Category 4/5 Adam Andrus
13 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Greg Schmitt
34 Hammer Velo Crit Senior Men Xander Viray
29 Hammer Velo Crit Senior Men Weston Martin
26 Hammer Velo Crit Senior Men Randall Fransen
14 Hammer Velo Crit Category 3 Weston Martin
13 Hammer Velo Crit Category 3 Xander Viray
23 Hammer Velo Crit Category 4/5 Adam Andrus
DNF Mt. Tabor Series Senior Men Ben Guernsey
DNF Mt. Tabor Series Senior Men Randall Fransen
13 Mt. Tabor Series Men 3 Xander Viray
3 Mt. Tabor Series Men 3 Weston Martin
20 Mt. Tabor Series Men 4 Adam Andrus
5 Tuesday Night PIR Category 4/5 Adam Andrus
19 Mt. Tabor Series Men 3 Xander Viray
5 Mt. Tabor Series Men 3 Weston Martin
4 Mt. Tabor Series Men 3 Grant Headley
2 Mt. Tabor Series Men 4 Greg Schmitt
18 Mt. Tabor Series Men 5 Adam Andrus
13 Tuesday Night PIR: Series Team Points Men 1/2/3
13 Tuesday Night PIR: Series Team Points Men 1/2/3
19 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 1/2/3 Randall Fransen
52 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Xander Viray
25 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Weston Martin
10 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Randall Fransen
13 Tuesday Night PIR Category 4/5 Adam Andrus
2 Monday Night PIR Road Circuit Race: Monday Night PIR: Overall Series Points Men 4/5 30+ Greg Schmitt
2 Monday Night PIR Men 4/5 30+ Greg Schmitt
29 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Ben Guernsey
1 Monday Night PIR - Overall Series Points Men 4/5 30+ Greg Schmitt
27 Monday Night PIR Men 4/5 30+ Adam Andrus
1 Monday Night PIR Men 4/5 30+ Greg Schmitt
2 Cascade Chainbreaker Singlespeed Men Gabriel Linn
35 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Weston Martin
25 Tuesday Night PIR Category 4/5 Adam Andrus
2 Monday Night PIR Men 4/5 30+ Greg Schmitt
10 Montinore RR Men 3 Weston Martin
2 Montinore RR Men 3 Grant Headley
DNF Montinore RR Men 1/2 Randall Fransen
10 Montinore RR Men 1/2 Eric Zugor
32 Montinore RR Men 4/5 Adam Andrus
8 Montinore RR Men 4/5 Greg Schmitt
27 Monday Night PIR Men 4/5 30+ Adam Andrus
5 Monday Night PIR Men 4/5 30+ Greg Schmitt
12 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Weston Martin
11 Monday Night PIR Road Circuit Race: Monday Night PIR - Overall Series Points Men 4/5 30+ Greg Schmitt
7 Monday Night PIR Road Circuit Race: Monday Night PIR - Overall Series Points Men 1/2/3 30+ Weston Martin
1 Cascade Gravel Grinder: Overall Omnium Points Big Grinder Open Men Robert Cummings
2 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Omnium Open Men Robert Cummings
2 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Omnium Open Men Robert Cummings
2 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Men Open Robert Cummings
43 Monday Night PIR Men 4/5 30+ Greg Schmitt
16 Monday Night PIR Men 4/5 30+ Adam Andrus
8 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Weston Martin
7 Yamhill Gravel Fondo Grande - Open Men 18-39 Randall Fransen
3 Monday Night PIR Masters Men 1/2/3 30+ Weston Martin
DNF Kings Valley Road Race Pro/1/2 Ben Guernsey
5 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Randall Fransen
10 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 Greg Schmitt
DNF Piece of Cake RR Men 4/5 Adam Andrus
2 Dirty Circles Men 3 Grant Headley
21 Dirty Circles Men 1/2/3 Combined Grant Headley
30 Dirty Circles Men 4/5 Adam Andrus
19 Jack Frost TT: Combined Combined Randall Fransen
71 Jack Frost TT: Combined Combined Greg Schmitt
44 Jack Frost TT: Combined Combined Grant Headley
8 Jack Frost TT Senior Men Pro/1/2 Randall Fransen
5 Jack Frost TT Category 3 Men Grant Headley
14 Jack Frost TT Category 4/5 Men Greg Schmitt