Mettle Cycling p/b Leave It On The Road

Event Category Name Date
4 Psychocross Men 1/2 Andrew Loaiza 12/8
2 Bridge City CX Singlespeed Men Andrew Loaiza 11/24
5 Bridge City CX Category 2/3 Women Christy Hawkins 11/24
24 Bridge City CX Category 1/2 Women Katelin Mathers 11/24
21 Bridge City CX Category 1/2 Women Annalisa Fish 11/24
31 Bridge City CX Women 1/2/3 Katelin Mathers 11/24
27 Bridge City CX Women 1/2/3 Christy Hawkins 11/24
23 Bridge City CX Women 1/2/3 Annalisa Fish 11/24
85 Bridge City CX Open Men 1/2/3 Grant Headley 11/24
82 Bridge City CX Open Men 1/2/3 Kieran Harden 11/24
57 Bridge City CX Open Men 1/2/3 Eric Zugor 11/24
32 Bridge City CX Open Men 1/2/3 Randall Fransen 11/24
9 Bridge City CX Open Men 1/2/3 Ben Guernsey 11/24
6 Bridge City CX Open Men 1/2/3 Gabriel Linn 11/24
30 Bridge City CX Category 2/3 Men Grant Headley 11/24
27 Bridge City CX Category 2/3 Men Kieran Harden 11/24
48 Bridge City CX Category 1/2 Men Eric Zugor 11/24
33 Bridge City CX Category 1/2 Men Randall Fransen 11/24
9 Bridge City CX Category 1/2 Men Ben Guernsey 11/24
6 Bridge City CX Category 1/2 Men Gabriel Linn 11/24
8 Bridge City CX Open Masters Men 35+ 3/4 Greg Schmitt 11/24
8 Bridge City CX Category 3 Masters 35+ Men Greg Schmitt 11/24
14 Bridge City CX Masters Women Overall Christy Hawkins 11/24
10 Bridge City CX Category 5 Women Piper Schmitt 11/24
3 Bridge City CX Category 3 Masters 35+ Women Christy Hawkins 11/24
3 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 1/2 Women Sierra Domaille 11/17
11 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 1/2 Men Gabriel Linn 11/17
6 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 1/2 Men Charlie Leveroni 11/17
17 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 5 Women Larissa Fransen 11/17
13 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 5 Women Piper Schmitt 11/17
8 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 2/3 Women Christy Hawkins 11/17
4 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 1/2 Masters 35+ Women Annalisa Fish 11/17
5 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Singlespeed Men Gabriel Linn 11/17
1 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Singlespeed Men Ben Guernsey 11/17
34 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 2/3 Men Drew Hankins 11/17
20 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 2/3 Men Kieran Harden 11/17
2 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 3 Masters 35+ Men Greg Schmitt 11/17
4 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 3 Masters 35+ Men Greg Schmitt 11/10
12 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 2/3 Women Christy Hawkins 11/10
23 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 1/2 Men Xander Viray 11/10
15 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 1/2 Men Randall Fransen 11/10
9 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 1/2 Masters 35+ Women Annalisa Fish 11/10
9 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 5 Women Piper Schmitt 11/10
16 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Singlespeed Men Gabriel Linn 11/10
34 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 2/3 Men Drew Hankins 11/10
1 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 2/3 Men Charlie Leveroni 11/10
15 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 4 Men Adam Andrus 11/10
3 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 1/2 Women Sierra Domaille 11/3
15 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 1/2 Men Randall Fransen 11/3
12 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 1/2 Men Matthew Paez 11/3
10 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 5 Women Larissa Fransen 11/3
5 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 5 Women Brooke Salisbury 11/3
9 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 2/3 Women Christy Hawkins 11/3
4 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 1/2 Masters 35+ Women Annalisa Fish 11/3
3 Cyclocross Crusade: Rainier High School Singlespeed Men Gabriel Linn 11/3
39 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 2/3 Men Kieran Harden 11/3
30 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 2/3 Men Grant Headley 11/3
1 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 2/3 Men Charlie Leveroni 11/3
1 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 3 Masters 35+ Men Greg Schmitt 11/3
9 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 1/2 Women Sierra Domaille 10/27
9 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 1/2 Men Matthew Paez 10/27
7 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 1/2 Men Gabriel Linn 10/27
18 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 5 Women Jennah Byrd 10/27
7 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 2/3 Women Christy Hawkins 10/27
6 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 2/3 Women Katelin Mathers 10/27
3 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Singlespeed Men Gabriel Linn 10/27
37 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 2/3 Men Drew Hankins 10/27
1 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 2/3 Men Charlie Leveroni 10/27
9 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 4 Men Adam Andrus 10/27
29 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Category 3 Masters 35+ Men Greg Schmitt 10/27
20 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 5 Women Jennah Byrd 10/26
14 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 2/3 Women Christy Hawkins 10/26
7 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 2/3 Women Katelin Mathers 10/26
44 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 2/3 Men Drew Hankins 10/26
2 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 2/3 Men Charlie Leveroni 10/26
12 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 4 Men Adam Andrus 10/26
33 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 3 Masters 35+ Men Greg Schmitt 10/26
6 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 1/2 Women Sierra Domaille 10/26
12 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 1/2 Men Matthew Paez 10/26
9 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 1/2 Men Gabriel Linn 10/26
16 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 1/2 Men Randall Fransen 10/20
10 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 1/2 Men Gabriel Linn 10/20
3 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 1/2 Men Andrew Loaiza 10/20
25 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 5 Women Larissa Fransen 10/20
16 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 5 Women Brooke Salisbury 10/20
6 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 5 Women Jennah Byrd 10/20
10 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 2/3 Women Christy Hawkins 10/20
6 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 2/3 Women Katelin Mathers 10/20
1 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 2/3 Women Annalisa Fish 10/20
4 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Men Ben Guernsey 10/20
2 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Men Gabriel Linn 10/20
46 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 2/3 Men Drew Hankins 10/20
37 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 2/3 Men Grant Headley 10/20
22 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 2/3 Men Kieran Harden 10/20
2 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 2/3 Men Charlie Leveroni 10/20
13 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 3 Masters 35+ Men Greg Schmitt 10/20
15 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 4 Men Adam Andrus 10/20
2 CrossWord CX Challenge Singlespeed Men Ben Guernsey 10/19
11 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Singlespeed Men Ben Guernsey 10/13
1 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Singlespeed Men Gabriel Linn 10/13
39 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Category 2/3 Men Grant Headley 10/13
21 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Category 2/3 Men Kieran Harden 10/13
1 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Category 2/3 Men Charlie Leveroni 10/13
21 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Category 3 Masters 35+ Men Greg Schmitt 10/13
18 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Category 4 Men Adam Andrus 10/13
5 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Category 1/2 Women Sierra Domaille 10/13
14 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Category 1/2 Men Matthew Paez 10/13
4 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Category 1/2 Men Gabriel Linn 10/13
2 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Category 2/3 Women Annalisa Fish 10/13
11 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Women Sierra Domaille 10/6
37 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Men Ben Guernsey 10/6
26 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Men Randall Fransen 10/6
24 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Men Gabriel Linn 10/6
20 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Men Matthew Paez 10/6
5 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 1/2 Men Andrew Loaiza 10/6
20 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 2/3 Women Christy Hawkins 10/6
5 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 2/3 Women Katelin Mathers 10/6
4 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 2/3 Women Annalisa Fish 10/6
5 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Men Gabriel Linn 10/6
48 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 2/3 Men Grant Headley 10/6
42 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 2/3 Men Kieran Harden 10/6
1 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 2/3 Men Charlie Leveroni 10/6
16 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 4 Men Adam Andrus 10/6
10 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Women Sierra Domaille 10/5
36 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Men Matthew Paez 10/5
35 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Men Ben Guernsey 10/5
30 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Men Randall Fransen 10/5
11 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Men Gabriel Linn 10/5
5 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 1/2 Men Andrew Loaiza 10/5
19 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 5 Women Larissa Fransen 10/5
12 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 5 Women Brooke Salisbury 10/5
6 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 5 Women Jennah Byrd 10/5
7 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 2/3 Women Annalisa Fish 10/5
5 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 2/3 Women Katelin Mathers 10/5
70 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 2/3 Men Charlie Leveroni 10/5
20 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 4 Men Adam Andrus 10/5
6 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Ben Guernsey 10/1
5 Portland Trophy Cup Women 3/4 Christy Hawkins 10/1
6 Portland Trophy Cup Women 1/2 Katelin Mathers 10/1
23 Portland Trophy Cup Beginner Women Larissa Fransen 10/1
14 Portland Trophy Cup Beginner Women Brooke Salisbury 10/1
6 Portland Trophy Cup Beginner Women Jennah Byrd 10/1
2 Portland Trophy Cup Open 3/4 Eric Zugor 10/1
5 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Men 1/2 Randall Fransen 9/28
3 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Women 2/3 Katelin Mathers 9/28
2 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters Women 35+ 3 Christy Hawkins 9/28
3 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters Women 35+ 1/2 Sierra Domaille 9/28
1 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Singlespeed Gabriel Linn 9/28
17 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Men 2/3 Charlie Leveroni 9/28
12 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters 35+ 3 Greg Schmitt 9/28
8 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Men 4 Adam Andrus 9/28
16 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Xander Viray 9/24
5 Portland Trophy Cup Women 3/4 Christy Hawkins 9/24
32 Portland Trophy Cup Beginner Women Larissa Fransen 9/24
8 Portland Trophy Cup Beginner Women Jennah Byrd 9/24
21 Portland Trophy Cup Open 3/4 Grant Headley 9/24
2 Portland Trophy Cup Open 3/4 Eric Zugor 9/24
1 Portland Trophy Cup Open 3/4 Charlie Leveroni 9/24
4 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Greg Schmitt 9/24
9 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Men 1/2 Randall Fransen 9/21
8 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Men 1/2 Gabriel Linn 9/21
3 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Men 1/2 Andrew Loaiza 9/21
1 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Women 2/3 Katelin Mathers 9/21
3 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters Women 35+ 3 Christy Hawkins 9/21
24 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Singlespeed Xander Viray 9/21
27 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Men 2/3 Grant Headley 9/21
3 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Men 2/3 Charlie Leveroni 9/21
8 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Men 4 Adam Andrus 9/21
4 Blind Date at the Dairy Women 3 Christy Hawkins 9/18
19 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Xander Viray 9/17
5 Portland Trophy Cup Open 1/2 Randall Fransen 9/17
2 Portland Trophy Cup Women 3/4 Christy Hawkins 9/17
6 Portland Trophy Cup Women 1/2 Katelin Mathers 9/17
17 Portland Trophy Cup Beginner Women Larissa Fransen 9/17
15 Portland Trophy Cup Open 3/4 Adam Andrus 9/17
4 Portland Trophy Cup Open 3/4 Eric Zugor 9/17
1 Portland Trophy Cup Open 3/4 Charlie Leveroni 9/17
5 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Women 1/2 Sierra Domaille 9/14
16 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Men 1/2 Randall Fransen 9/14
11 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Men 1/2 Gabriel Linn 9/14
2 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Men 1/2 Andrew Loaiza 9/14
11 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Women 5 Jennah Byrd 9/14
10 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Women 5 Larissa Fransen 9/14
2 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters Women 35+ 3 Christy Hawkins 9/14
16 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Singlespeed Xander Viray 9/14
2 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Singlespeed Gabriel Linn 9/14
30 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Men 2/3 Grant Headley 9/14
3 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Men 2/3 Eric Zugor 9/14
21 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters 35+ 3 Michael Tabtabai 9/14
8 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters 35+ 3 Greg Schmitt 9/14
6 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Men 4 Adam Andrus 9/14
5 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men Gabriel Linn 9/12
2 Portland Trophy Cup Women 3/4 Christy Hawkins 9/10
9 Portland Trophy Cup Women 1/2 Katelin Mathers 9/10
16 Portland Trophy Cup Beginner Women Brooke Salisbury 9/10
6 Portland Trophy Cup Beginner Women Jennah Byrd 9/10
40 Portland Trophy Cup Open 3/4 Adam Andrus 9/10
30 Portland Trophy Cup Open 3/4 Grant Headley 9/10
4 Portland Trophy Cup Open 3/4 Eric Zugor 9/10
1 Portland Trophy Cup Open 3/4 Charlie Leveroni 9/10
10 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Men 1/2 Gabriel Linn 9/7
5 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Women 5 Jennah Byrd 9/7
3 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Women 2/3 Katelin Mathers 9/7
2 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Masters Women 35+ 3 Christy Hawkins 9/7
3 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Singlespeed Gabriel Linn 9/7
23 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Men 2/3 Grant Headley 9/7
10 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Men 4 Adam Andrus 9/7
2 Blind Date at the Dairy Women 3 Christy Hawkins 9/4
35 Portland Trophy Cup Open 3/4 Adam Andrus 9/3
3 Portland Trophy Cup Open 3/4 Eric Zugor 9/3
1 Portland Trophy Cup Open 3/4 Charlie Leveroni 9/3
6 Portland Trophy Cup Women 3/4 Christy Hawkins 9/3
8 Portland Trophy Cup Women 1/2 Katelin Mathers 9/3
29 Portland Trophy Cup Beginner Women Larissa Fransen 9/3
10 Portland Trophy Cup Beginner Women Brooke Salisbury 9/3
6 Portland Trophy Cup Beginner Women Jennah Byrd 9/3
8 Portland Trophy Cup Open 1/2 Randall Fransen 9/3
13 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Men 1/2 Randall Fransen 8/31
11 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Men 1/2 Gabriel Linn 8/31
2 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Women 35+ 3 Christy Hawkins 8/31
2 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Singlespeed Men Gabriel Linn 8/31
11 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Men 4 Adam Andrus 8/31
1 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Men 4 Charlie Leveroni 8/31
5 Ochoco Gravel Roubaix 80-Mile Men Open 18-39 Gabriel Linn 8/24
3 Ochoco Gravel Roubaix 80-Mile Men Open 18-39 Ben Guernsey 8/24
2 Keizer Rapids Cyclocross Series: Overall Series Results Category 3 Women Christy Hawkins 8/21
2 Keizer Rapids Cyclocross Series Category 3 Women Christy Hawkins 8/21
8 Tuesday Night PIR: August Oliphant Memorial Team Series Points Category 1/2/3 8/20
11 Tuesday Night PIR: August Individual Series Points Category 3/4 Charlie Leveroni 8/20
21 Tuesday Night PIR: August Individual Series Points Category 1/2/3 Greg Schmitt 8/20
19 Tuesday Night PIR: August Individual Series Points Category 1/2/3 Randall Fransen 8/20
42 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Grant Headley 8/20
9 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Greg Schmitt 8/20
6 Tuesday Night PIR Men 3/4 Charlie Leveroni 8/20
2 Keizer Rapids Cyclocross Series Category 3 Women Christy Hawkins 8/14
7 Tuesday Night PIR: Oliphant Memorial Team Points Category 1/2/3 8/13
16 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 1/2/3 Randall Fransen 8/13
70 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Xander Viray 8/13
21 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Grant Headley 8/13
6 Tuesday Night PIR: Oliphant Memorial Series Team Points Category 1/2/3 8/6
9 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 1/2/3 Randall Fransen 8/6
65 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Weston Martin 8/6
32 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Grant Headley 8/6
26 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Greg Schmitt 8/6
9 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Randall Fransen 8/6
17 The Red Line Criterium Men Category 3 Weston Martin 8/3
3 The Red Line Criterium Men Category 3 Greg Schmitt 8/3
7 Tuesday Night PIR: Oliphant Memorial Team Series Points Category 1/2/3 7/30
17 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 4/5 Adam Andrus 7/30
4 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 3/4 Greg Schmitt 7/30
15 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 1/2/3 Eric Zugor 7/30
13 Portland Short Track Series Elite Men Gabriel Linn 7/29
1 Tuesday Night PIR Category 3/4 Greg Schmitt 7/23
6 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Eric Zugor 7/23
6 Tuesday Night PIR: Oliphant Memorial Team Series Points Category 1/2/3 7/23
17 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 4/5 Adam Andrus 7/23
3 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 3/4 Greg Schmitt 7/23
14 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 1/2/3 Eric Zugor 7/23
12 Tuesday Night PIR: Current Individual Series Points Category 4/5 Adam Andrus 7/16
8 Tuesday Night PIR Category 4/5 Adam Andrus 7/16
6 Mt. Tabor Series Men 3 Weston Martin 7/3
2 Mt. Tabor Series Men 3 Greg Schmitt 7/3
12 Baker City Cycling Classic: Overall GC Pro/1/2 Men Robert Cummings 6/30
9 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Robert Cummings 6/30
49 Baker City Cycling Classic: TT: Combined Combined Robert Cummings 6/29
14 Baker City Cycling Classic: TT: Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 3 Pro/1/2 Men Robert Cummings 6/29
6 Baker City Cycling Classic: TT: Baker City Cycling Classic: Crit Pro/1/2 Men Robert Cummings 6/29
14 Baker City Cycling Classic: TT: Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 2 Pro/1/2 Men Robert Cummings 6/29
30 Baker City Cycling Classic: TT Pro/1/2 Men Robert Cummings 6/29
13 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Day 1 Pro/1/2 Men Robert Cummings 6/28
13 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Robert Cummings 6/28
4 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 4/5 Adam Andrus 6/25
10 Tuesday Night PIR: Oliphant Memorial Team Series Points Open Men 6/25
6 Tuesday Night PIR Category 4/5 Adam Andrus 6/25
17 Monday Night PIR Road Circuit Race Men 4/5 30+ Adam Andrus 6/24
26 Mt. Tabor Series Senior Men Grant Headley 6/19
23 Mt. Tabor Series Senior Men Randall Fransen 6/19
17 Mt. Tabor Series Men 3 Xander Viray 6/19
4 Mt. Tabor Series Men 3 Weston Martin 6/19
9 Tuesday Night PIR: Oliphant Memorial Team Series Results Open Men 6/18
5 Tuesday Night PIR: Individual Series Results Category 4/5 Adam Andrus 6/18
6 Tuesday Night PIR Category 4/5 Adam Andrus 6/18
28 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Randall Fransen 6/18
4 OBRA Omnium Championships: Criterium: Overall Omnium Points Senior Men Randall Fransen 6/16
7 OBRA Omnium Championships: Time Trial Men Category 1/2 Randall Fransen 6/16
12 OBRA Omnium Championships: Criterium Men 4/5 Adam Andrus 6/16
2 OBRA Omnium Championships: Silverton Road Race Senior Men Robert Cummings 6/15
12 OBRA Omnium Championships: Silverton Road Race Men Category 3 Xander Viray 6/15
2 OBRA Omnium Championships: Silverton Road Race Men Category 3 Weston Martin 6/15
15 Mt. Tabor Series Men 3 Xander Viray 6/12
12 Mt. Tabor Series Men 3 Weston Martin 6/12
2 Mt. Tabor Series Men 3 Greg Schmitt 6/12
21 Mt. Tabor Series Men 4 Adam Andrus 6/12
10 Tuesday Night PIR: Oliphant Memorial Series Team Competition Open Men 6/11
9 Tuesday Night PIR: Individual Series Results Category 4/5 Adam Andrus 6/11
13 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Greg Schmitt 6/11
34 Hammer Velo Crit Senior Men Xander Viray 6/8
29 Hammer Velo Crit Senior Men Weston Martin 6/8
26 Hammer Velo Crit Senior Men Randall Fransen 6/8
14 Hammer Velo Crit Category 3 Weston Martin 6/8
13 Hammer Velo Crit Category 3 Xander Viray 6/8
23 Hammer Velo Crit Category 4/5 Adam Andrus 6/8
13 Mt. Tabor Series Men 3 Xander Viray 6/5
3 Mt. Tabor Series Men 3 Weston Martin 6/5
20 Mt. Tabor Series Men 4 Adam Andrus 6/5
5 Tuesday Night PIR Category 4/5 Adam Andrus 6/4
19 Mt. Tabor Series Men 3 Xander Viray 5/29
5 Mt. Tabor Series Men 3 Weston Martin 5/29
4 Mt. Tabor Series Men 3 Grant Headley 5/29
2 Mt. Tabor Series Men 4 Greg Schmitt 5/29
18 Mt. Tabor Series Men 5 Adam Andrus 5/29
13 Tuesday Night PIR: Series Team Points Men 1/2/3 5/21
13 Tuesday Night PIR: Series Team Points Men 1/2/3 5/21
19 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Category 1/2/3 Randall Fransen 5/21
52 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Xander Viray 5/21
25 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Weston Martin 5/21
10 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Randall Fransen 5/21
13 Tuesday Night PIR Category 4/5 Adam Andrus 5/21
2 Monday Night PIR Road Circuit Race: Monday Night PIR: Overall Series Points Men 4/5 30+ Greg Schmitt 5/20
2 Monday Night PIR Men 4/5 30+ Greg Schmitt 5/20
29 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Ben Guernsey 5/14
1 Monday Night PIR - Overall Series Points Men 4/5 30+ Greg Schmitt 5/13
27 Monday Night PIR Men 4/5 30+ Adam Andrus 5/13
1 Monday Night PIR Men 4/5 30+ Greg Schmitt 5/13
2 Cascade Chainbreaker Singlespeed Men Gabriel Linn 5/11
35 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Weston Martin 5/7
25 Tuesday Night PIR Category 4/5 Adam Andrus 5/7
2 Monday Night PIR Men 4/5 30+ Greg Schmitt 5/6
10 Montinore RR Men 3 Weston Martin 5/4
2 Montinore RR Men 3 Grant Headley 5/4
10 Montinore RR Men 1/2 Eric Zugor 5/4
32 Montinore RR Men 4/5 Adam Andrus 5/4
8 Montinore RR Men 4/5 Greg Schmitt 5/4
27 Monday Night PIR Men 4/5 30+ Adam Andrus 4/29
5 Monday Night PIR Men 4/5 30+ Greg Schmitt 4/29
12 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Weston Martin 4/29
11 Monday Night PIR Road Circuit Race: Monday Night PIR - Overall Series Points Men 4/5 30+ Greg Schmitt 4/29
7 Monday Night PIR Road Circuit Race: Monday Night PIR - Overall Series Points Men 1/2/3 30+ Weston Martin 4/29
1 Cascade Gravel Grinder: Overall Omnium Points Big Grinder Open Men Robert Cummings 4/28
2 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Omnium Open Men Robert Cummings 4/28
2 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Omnium Open Men Robert Cummings 4/27
2 Cascade Gravel Grinder Big Grinder Men Open Robert Cummings 4/26
43 Monday Night PIR Men 4/5 30+ Greg Schmitt 4/22
16 Monday Night PIR Men 4/5 30+ Adam Andrus 4/22
8 Monday Night PIR Men 1/2/3 30+ Weston Martin 4/22
7 Yamhill Gravel Fondo Grande - Open Men 18-39 Randall Fransen 4/20
3 Monday Night PIR Masters Men 1/2/3 30+ Weston Martin 4/15
5 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Randall Fransen 4/13
10 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 Greg Schmitt 4/13
2 Dirty Circles Men 3 Grant Headley 3/17
21 Dirty Circles Men 1/2/3 Combined Grant Headley 3/17
30 Dirty Circles Men 4/5 Adam Andrus 3/17
19 Jack Frost TT: Combined Combined Randall Fransen 3/10
71 Jack Frost TT: Combined Combined Greg Schmitt 3/10
44 Jack Frost TT: Combined Combined Grant Headley 3/10
8 Jack Frost TT Senior Men Pro/1/2 Randall Fransen 3/10
5 Jack Frost TT Category 3 Men Grant Headley 3/10
14 Jack Frost TT Category 4/5 Men Greg Schmitt 3/10