Dialed Cycling Team

Event Category Name Date
1 Coburg Time Trial Series Masters Open Age 60-69 Mark Lipchick 5/14
2 Monday Night PIR Masters 50+ 1/2/3 Ian Gibson 5/13
1 Monday Night PIR Masters 50+ 4/5 Mike Hanson 5/13
55 Monday Night PIR Open 4/5 Kylee Hanel 5/13
32 Monday Night PIR Open 4/5 Christopher Riehl 5/13
6 Monday Night PIR Women 1/2/3 Kylee Hanel 5/13
19 Monday Night PIR Women 4/5 Camryn Berglin 5/13
10 Monday Night PIR Women 4/5 Jesse Whitaker 5/13
13 Monday Night PIR Junior Open Austin Wick 5/13
4 Monday Night PIR Junior Open Milo Rengert 5/13
2 Bear Spring Trap Women 40-49 (Big Xc) Sonja Ebert 5/12
1 Bear Spring Trap Women 15-18 (Big Xc) Summer Westerfield 5/12
6 Bear Spring Trap Open 50-59 (Big Xc) Brett Edelen 5/12
5 Bear Spring Trap Open 50-59 (Big Xc) Brian Wise 5/12
2 Bear Spring Trap Open 50-59 (Big Xc) Todd Edwards 5/12
1 Bear Spring Trap Open 50-59 (Big Xc) Lance Heppler 5/12
2 Bear Spring Trap Open 40-49 (Big Xc) Chris Sarrett 5/12
1 Bear Spring Trap Open 19-39 (Epic Xc) Paul Furst 5/12
1 Bear Spring Trap Open 19-39 (Big Xc) Jongwon Seo 5/12
1 Barton Park Road Race Masters Men 60+ Kurt Krichko 5/11
5 Barton Park Road Race Masters Men 50+ 3/4/5 Lance Heppler 5/11
10 Barton Park Road Race Masters Men 40+ 3/4/5 Tim Niles 5/11
9 Barton Park Road Race Masters Men 40+ 3/4/5 Mark Lokteff 5/11
5 Barton Park Road Race Masters Men 40+ 3/4/5 David Barna 5/11
12 Barton Park Road Race Men 3 Karl-Henry Dossous 5/11
22 Barton Park Road Race Men 4/5 Tom Counts 5/11
2 Barton Park Road Race Men 4/5 Mikhail Kroshkin 5/11
6 Monday Night PIR Masters 50+ 1/2/3 Ian Gibson 5/6
16 Monday Night PIR Open 1/2/3 Karl-Henry Dossous 5/6
1 Monday Night PIR Masters 50+ 4/5 Lance Heppler 5/6
35 Monday Night PIR Open 4/5 Christopher Riehl 5/6
17 Monday Night PIR Open 4/5 Daniel Beel 5/6
12 Monday Night PIR Novice Austin Alling 5/6
1 Monday Night PIR Novice Christopher Riehl 5/6
1 West Coast Gravel Men 65-69 - Leif Erikson Markl Lipchick 5/5
1 West Coast Gravel Men 60-64 - Leif Erikson Douglas Antelman 5/5
8 West Coast Gravel Men 55-59 - Leif Erikson Chris Hitchcock 5/5
1 West Coast Gravel Men 55-59 - Leif Erikson John Hatfield 5/5
1 West Coast Gravel Men 50-54 - Leif Erikson Chris Hanel 5/5
1 West Coast Gravel Men 40-44 - Leif Erikson Edward Dudlik 5/5
1 West Coast Gravel Women U23 - Leif Erikson Kylee Hanel 5/5
1 Oregon Coast Gravel Epic - OBRA Gravel Championships Men 60-64 - Son of Abomination Douglas Antelman 5/4
9 Oregon Coast Gravel Epic - OBRA Gravel Championships Men 55-59 - Son of Abomination Chris Hitchcock 5/4
8 Oregon Coast Gravel Epic - OBRA Gravel Championships Men 40-44 - Son of Abomination Jin Daikoku 5/4
1 Oregon Coast Gravel Epic - OBRA Gravel Championships Men 40-44 - Son of Abomination Edward Dudlik 5/4
10 Oregon Coast Gravel Epic - OBRA Gravel Championships Men 55-59 - Abomination Andrew LaVeine 5/4
6 Oregon Coast Gravel Epic - OBRA Gravel Championships Men 55-59 - Abomination John Hatfield 5/4
2 Oregon Coast Gravel Epic - OBRA Gravel Championships Men 55-59 - Abomination Scott Carroll 5/4
12 Oregon Coast Gravel Epic - OBRA Gravel Championships Men 50-54 - Abomination Tom Counts 5/4
4 Oregon Coast Gravel Epic - OBRA Gravel Championships Men 50-54 - Abomination Chris Hanel 5/4
7 Oregon Coast Gravel Epic - OBRA Gravel Championships Men 45-49 - Abomination Chris Sarrett 5/4
4 Oregon Coast Gravel Epic - OBRA Gravel Championships Men 45-49 - Abomination David Barna 5/4
1 Oregon Coast Gravel Epic - OBRA Gravel Championships Women U23 - Abomination Kylee Hanel 5/4
34 Monday Night PIR Open 4/5 Daniel Beel 4/29
29 Monday Night PIR Open 4/5 Christopher Riehl 4/29
14 Monday Night PIR Open 4/5 Chris Mann 4/29
23 Monday Night PIR Open 1/2/3 Karl-Henry Dossous 4/29
6 Monday Night PIR Junior Milo Rengert 4/29
5 Gorge Gravel Grinder Masters Men 60+ Small Gravel Don Schloth 4/28
30 Gorge Gravel Grinder Masters Men 45-59 - Small Gravel Bryan Floyd 4/28
10 Gorge Gravel Grinder Masters Men 45-59 - Small Gravel Mike Hanson 4/28
7 Gorge Gravel Grinder Masters Men 45-59 - Small Gravel Jim O’Brien 4/28
4 Gorge Gravel Grinder Masters Men 45-59 - Small Gravel Eric Dugger 4/28
2 Gorge Gravel Grinder Masters Men 45-59 - Small Gravel Mike Hamness 4/28
1 Gorge Gravel Grinder Masters Men 45-59 - Small Gravel Lance Heppler 4/28
6 Gorge Gravel Grinder Open Men - Small Gravel Justin Sipple 4/28
1 Gorge Gravel Grinder Open Men - Small Gravel Edward Dudlik 4/28
2 Gorge Gravel Grinder Masters Women 45-59 - Medium Gravel Tracy Ellwein 4/28
4 Gorge Gravel Grinder Masters Men 60+ Medium Gravel Gary Cornilles 4/28
2 Gorge Gravel Grinder Masters Men 60+ Medium Gravel Ian Gibson 4/28
96 Gorge Gravel Grinder Masters Men 45-59 - Medium Gravel Allen Kraft 4/28
93 Gorge Gravel Grinder Masters Men 45-59 - Medium Gravel Chris Hitchcock 4/28
40 Gorge Gravel Grinder Masters Men 45-59 - Medium Gravel P. Greg Pacheco 4/28
39 Gorge Gravel Grinder Masters Men 45-59 - Medium Gravel Christopher Hull 4/28
32 Gorge Gravel Grinder Masters Men 45-59 - Medium Gravel Tom Counts 4/28
15 Gorge Gravel Grinder Masters Men 45-59 - Medium Gravel John Hatfield 4/28
2 Gorge Gravel Grinder Masters Men 45-59 - Medium Gravel Mark Lokteff 4/28
44 Gorge Gravel Grinder Open Men - Medium Gravel Jongwon Seo 4/28
17 Gorge Gravel Grinder Open Men - Medium Gravel Mikhail Kroshkin 4/28
3 Gorge Gravel Grinder Open Men - Medium Gravel Paul Furst 4/28
40 Gorge Gravel Grinder Masters Men 45-59 - Big Gravel Chris Sarrett 4/28
34 Gorge Gravel Grinder Masters Men 45-59 - Big Gravel David Barna 4/28
12 Gorge Gravel Grinder Masters Men 45-59 - Big Gravel Andrew LaVeine 4/28
3 Coast Hills Classic XC Mountain Bike Race Category 3 Men 50-59 Brett Edelen 4/28
1 Coast Hills Classic XC Mountain Bike Race Category 2 Women 50+ Mary Halbleib 4/28
1 Coast Hills Classic XC Mountain Bike Race Category 2 Women 19-39 Camryn Berglin 4/28
4 Coast Hills Classic XC Mountain Bike Race Category 2 Men 50-59 Scott Trautman 4/28
2 Coast Hills Classic XC Mountain Bike Race Category 2 Men 50-59 Todd Edwards 4/28
2 Coast Hills Classic XC Mountain Bike Race Category 2 Men 19-39 Hayden Wierman 4/28
3 Coast Hills Classic XC Mountain Bike Race Category 1 Junior Men U18 Evan Halbleib 4/28
1 Chilly Crow Time Trial Men 50-59 Lance Heppler 4/21
5 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher XC Olympic Category 3 Junior Boys Carter Hayden 4/14
7 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher XC Olympic Category 3 40-59 Men Christopher Riehl 4/14
1 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher XC Olympic Category 3 40-59 Men Aaron Sander 4/14
1 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher XC Olympic Category 2 Junior Girls Whitney Hayden 4/14
6 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher XC Olympic Category 2 Junior Boys Israel Jr. Melson 4/14
2 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher XC Olympic Category 2 60+ Women Debra Krichko 4/14
2 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher XC Olympic Category 2 60+ Men Kurt Krichko 4/14
3 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher XC Olympic Category 2 50-59 Men Todd Edwards 4/14
1 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher XC Olympic Category 2 50-59 Men Lance Heppler 4/14
2 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher XC Olympic Category 2 40-49 Men Chris Sarrett 4/14
2 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher XC Olympic Category 1 Junior Boys Evan Halbleib 4/14
1 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher Short Track - OBRA STXC Championships Women 60+ Debra Krichko 4/13
2 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher Short Track - OBRA STXC Championships Women 19-29 Kylee Hanel 4/13
2 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher Short Track - OBRA STXC Championships Men 60+ Kurt Krichko 4/13
1 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher Short Track - OBRA STXC Championships Men 50-59 Lance Heppler 4/13
13 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher Short Track - OBRA STXC Championships Men 40-49 Christopher Riehl 4/13
3 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher Short Track - OBRA STXC Championships Men 40-49 Chris Sarrett 4/13
1 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher Short Track - OBRA STXC Championships Junior Girls 13-14 Whitney Hayden 4/13
3 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher Short Track - OBRA STXC Championships Junior Boys 17-18 Israel Jr. Melson 4/13
1 Bone Crusher Short Track and XC Olympic: Bone Crusher Short Track - OBRA STXC Championships Junior Boys 09-12 Carter Hayden 4/13
4 Mudslinger Category 3 Men 10-13 Carter Hayden 4/6
1 Mudslinger Category 2 Women 14-18 Whitney Hayden 4/6
5 Mudslinger Category 2 Men 50-59 Todd Edwards 4/6
4 Mudslinger Category 2 Men 50-59 Scott Carroll 4/6
1 Mudslinger Category 2 Men 50-59 Lance Heppler 4/6
1 Mudslinger Category 1 Women 19+ Kylee Hanel 4/6
4 Mudslinger Category 1 Men 45+ Mark Lokteff 4/6
1 Mudslinger Category 1 Junior Men U18 Evan Halbleib 4/6
1 Real West Gravel Short Course Women 50-54 Tracy Ellwein 3/17
7 Real West Gravel Short Course Men 50-54 Tom Counts 3/17
1 Real West Gravel Short Course Men 50-54 Lance Heppler 3/17
3 Real West Gravel Short Course Men 24-39 Paul Furst 3/17
2 Real West Gravel Long Course Men 60-64 Ian Gibson 3/17
4 Real West Gravel Long Course Men 55-59 Scott Carroll 3/17
3 Real West Gravel Long Course Men 45-49 Chris Sarrett 3/17
4 Echo Red to REd Category 3 Women 19-39 Camryn Berglin 3/16
1 Echo Red to REd Category 3 Women 10-13 Whitney Hayden 3/16
8 Echo Red to REd Category 3 Men 50-59 Jim O’Brien 3/16
1 Echo Red to REd Category 3 Men 50-59 Chris Hanel 3/16
6 Echo Red to REd Category 3 Men 40-49 Rolland Hayden 3/16
1 Echo Red to REd Category 3 Men 40-49 Eric Dugger 3/16
8 Echo Red to REd Category 3 Men 19-39 Levi Carlton 3/16
6 Echo Red to REd Category 3 Men 10-13 Carter Hayden 3/16
15 Echo Red to REd Category 2 Men 60+ Stefan Furst 3/16
4 Echo Red to REd Category 2 Men 60+ Kurt Krichko 3/16
36 Echo Red to REd Category 2 Men 50-59 Tom Counts 3/16
34 Echo Red to REd Category 2 Men 50-59 Terry Hamness 3/16
17 Echo Red to REd Category 2 Men 50-59 Scott Trautman 3/16
4 Echo Red to REd Category 2 Men 50-59 Todd Edwards 3/16
1 Echo Red to REd Category 2 Men 50-59 Lance Heppler 3/16
27 Echo Red to REd Category 2 Men 40-49 Daniel Beel 3/16
2 Echo Red to REd Category 1 Women 19+ Kylee Hanel 3/16
10 Echo Red to REd Elite Men Paul Furst 3/16
1 Michael Myers Memorial Time Trial Tandem Kristina Gray 3/9
1 Michael Myers Memorial Time Trial Tandem John Hatfield 3/9
4 Michael Myers Memorial Time Trial Women Category 3 Annalise Sturtevant 3/9
4 Michael Myers Memorial Time Trial Men Category 4/5 Mark Radford 3/9
1 Michael Myers Memorial Time Trial Men Category 4/5 Evan Price 3/9
3 Michael Myers Memorial Time Trial Masters Women 60+ Debra Krichko 3/9
3 Michael Myers Memorial Time Trial Masters Women 50+ Lisa Wourms 3/9
8 Michael Myers Memorial Time Trial Masters Men 60+ Stefan Furst 3/9
3 Michael Myers Memorial Time Trial Masters Men 60+ Tim Dorman 3/9
1 Michael Myers Memorial Time Trial Masters Men 50+ Chris Hanel 3/9
4 Michael Myers Memorial Time Trial Masters Men 40+ Christopher Riehl 3/9
3 Michael Myers Memorial Time Trial Masters Men 40+ Jeremiah Romano 3/9
1 Michael Myers Memorial Time Trial Masters Men 40+ Chris Sarrett 3/9
1 Michael Myers Memorial Time Trial Junior Women 09-13 Whitney Hayden 3/9
9 Michael Myers Memorial Time Trial Junior Men 14-17 Austin Wick 3/9
6 Michael Myers Memorial Time Trial Junior Men 14-17 Brayden Johnson 3/9
3 Michael Myers Memorial Time Trial Junior Men 14-17 Evan Halbleib 3/9
2 Michael Myers Memorial Time Trial Junior Men 14-17 Milo Rengert 3/9
1 Michael Myers Memorial Time Trial Junior Men 09-13 Carter Hayden 3/9
1 Michael Myers Memorial Time Trial Eddy Road Bike Women Open Kylee Hanel 3/9
29 Michael Myers Memorial Time Trial Eddy Road Bike Men Open Austin Alling 3/9
27 Michael Myers Memorial Time Trial Eddy Road Bike Men Open Jamey Gouin 3/9
19 Michael Myers Memorial Time Trial Eddy Road Bike Men Open Chris Mann 3/9
15 Michael Myers Memorial Time Trial Eddy Road Bike Men Open Jongwon Seo 3/9
11 Michael Myers Memorial Time Trial Eddy Road Bike Men Open Jay Fielding 3/9
8 Michael Myers Memorial Time Trial Eddy Road Bike Men Open Matthew Berkompas 3/9
2 Michael Myers Memorial Time Trial Eddy Road Bike Masters Women 40+ Kristina Gray 3/9
9 Michael Myers Memorial Time Trial Eddy Road Bike Masters Men 55+ Stefan Furst 3/9
8 Michael Myers Memorial Time Trial Eddy Road Bike Masters Men 55+ Chris Hitchcock 3/9
3 Michael Myers Memorial Time Trial Eddy Road Bike Masters Men 55+ John Hatfield 3/9
13 Michael Myers Memorial Time Trial Eddy Road Bike Masters Men 40+ Terry Hamness 3/9
9 Michael Myers Memorial Time Trial Eddy Road Bike Masters Men 40+ Mike Hamness 3/9
7 Michael Myers Memorial Time Trial Eddy Road Bike Masters Men 40+ David Barna 3/9
6 Michael Myers Memorial Time Trial Eddy Road Bike Masters Men 40+ Tim Niles 3/9
4 Michael Myers Memorial Time Trial Eddy Road Bike Masters Men 40+ Daniel Beel 3/9
3 Michael Myers Memorial Time Trial Eddy Road Bike Masters Men 40+ Nate Scott 3/9
1 Michael Myers Memorial Time Trial Eddy Road Bike Masters Men 40+ Chris Hanel 3/9
2 Shasta Gravel Hugger Full Hug Masters Open 50-59 Andrew LaVeine 3/9