Oregon Trail Syndicate

Event Category Name Date
33 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Singlespeed Alex Marganski 10/28
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Men 2/3 Andrew Loscutoff 10/28
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series - OVERALL Series Results Singlespeed Men Alex Marganski 10/4
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: OCTOBER 3RD Singlespeed Men Alex Marganski 10/4
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Singlespeed Men Alex Marganski 10/4
8 Cross on the Mountain Masters 35+ Category 3 Thomas Morgan 10/1
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Singlespeed Men Alex Marganski 9/28
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Men Andrew Losentuift 9/28
3 Mountain Man Challenge - Overall Amateur 19-39 Men Jon DeShirley 9/23
3 Mountain Man Challenge Amateur 19-39 Men Jon DeShirley 9/23-24
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Singlespeed Men Alex Marganski 9/13
11 Swift Summit 200/100: Swift Summit 100 Open Men Mike Ripley 8/26
11 Swift Summit 200/100 Open Men Mike Ripley 8/26
24 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Thomas Morgan 8/22
6 Thursday Night Track Racing Category 4/5 Men Scratch Jon DeShirley 8/17
5 Thursday Night Track Racing Category 4/5 Men Points Jon DeShirley 8/17
23 Tuesday Night PIR Category 3/4 Thomas Morgan 8/15
3 Thursday Night Track Racing Open 4/5 Jon DeShirley 8/10
3 Cascade Cream Puff 50 Mile Open Men Andrew Loscutoff 8/5
3 Cascade Cream Puff Open Men Andrew Loscutoff 8/5
4 Mountain Man Challenge Sponsored by Fat Tire Farm: Sandy Super D Amateur 19-39 Men Jon DeShirley 7/30
33 Tuesday Night PIR Men 3/4 Thomas Morgan 7/11
8 Six Hours of Mt Hood Two-Person Women Alexa Loscutoff 7/2
8 Six Hours of Mt Hood Two-Person Women Lisa Loscutoff 7/2
4 Six Hours of Mt Hood Two-Person Men Andrew Loscutoff 7/2
22 Tuesday Night PIR Category 3/4 Thomas Morgan 6/27
7 Mountain Man Challenge Sponsored by Fat Tire Farm: Timberline/Skibowl Enduro Amateur 19-39 Men Jon DeShirley 6/25
2 Skibowl Classic XC Category 3 Men 14-18 Jacob Polachek 6/18
5 Twilight Time Trial Series: Series Final Masters Men 50+ Mike Ripley 5/30
18 Sisters Stampede Clydesdale 200+ Fletcher Tofflemire 5/28
20 Sisters Stampede Category 2 Sport Men 40-49 Thomas Morgan 5/28
10 Sisters Stampede Singlespeed Brennan Morrow 5/28
1 Sisters Stampede Singlespeed Alex Marganski 5/28
4 Sisters Stampede Category 1 Expert Men 19-44 Andrew Loscutoff 5/28
20 Sisters Stampede Category 3 Novice Men 40+ Justin Heide 5/28
3 Sisters Stampede Category 3 Novice Junior Men 14-18 Jacob Polachek 5/28
20 Sisters Stampede Category 2 Men 40-49 Thomas Morgan 5/28
4 Sisters Stampede Category 1 Men 19-44 Andrew Loscutoff 5/28
20 Sisters Stampede Category 3 Men 40+ Justin Heide 5/28
3 Sisters Stampede Category 3 Junior Men 14-18 Jacob Polachek 5/28
1 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Singlespeed Men Alex Marganski 5/13
3 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Category 3 Junior Men 14-18 Jacob Polachek 5/13
8 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Category 2 Men 40-49 Thomas Morgan 5/13
10 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Category 1 Men 19-44 Andrew Loscutoff 5/13
4 Coast Hills Classic MTB Race Category 3 Junior Men 14-18 Jacob Polachek 5/7
2 Coast Hills Classic MTB Race Singlespeed Alex Marganski 5/7
5 Coast Hills Classic MTB Race Category 1 Expert Men 19-44 Andrew Loscutoff 5/7
8 Mountain Man Challenge Sponsored by Fat Tire Farm: Dog River Super D Amateur 19-39 Men Jon DeShirley 5/7
26 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Mike Ripley 5/2
5 Twilight Time Trial Series Masters Men 50+ Mike Ripley 5/2-30
26 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Mike Ripley 5/2
5 Twilight Time Trial Series Masters Men 50+ Mike Ripley 5/2
1 Bear Springs Trap Singlespeed Alex Marganski 4/30
5 Bear Springs Trap Junior Men 14-18 Jacob Polachek 4/30
4 Bear Springs Trap Expert Men 19-44 Andrew Loscutoff 4/30
1 Oregon Coast Gravel Epic: Son of Abomination Oregon Gravel Epic Men 60-69 chris kunc 4/22
1 Oregon Coast Gravel Epic: Son of Abomination Oregon Gravel Epic Women 30-39 Alexa Loscutoff 4/22
5 30th Annual Mudslinger Category 3 Junior Men 14-18 Jacob Polachek 4/15
3 30th Annual Mudslinger Category 2 Sport Women 19-39 Alexa Loscutoff 4/15
23 30th Annual Mudslinger Category 2 Sport Men 40-49 Justin Heide 4/15
13 30th Annual Mudslinger Clydesdale 200+ Fletcher Tofflemire 4/15
2 30th Annual Mudslinger Clydesdale 200+ Scott Housley 4/15
1 30th Annual Mudslinger Singlespeed Alex Marganski 4/15
5 30th Annual Mudslinger Category 1 Expert Men 19-44 Andrew Loscutoff 4/15
3 30th Annual Mudslinger Category 2 Women 19-39 Alexa Loscutoff 4/15
23 30th Annual Mudslinger Category 2 Men 40-49 Justin Heide 4/15
5 30th Annual Mudslinger Category 1 Men 19-44 Andrew Loscutoff 4/15
1 Echo Red 2 Red XC MTB Race Singlespeed Men Alex Marganski 4/1
3 Echo Red 2 Red XC MTB Race Clydesdale 200+ Barron Johnson 4/1
2 Echo Red 2 Red XC MTB Race Category 3 Junior Men 10-13 Jacob Polachek 4/1
8 Echo Red 2 Red XC MTB Race Category 2 Women 19-39 Alexa Loscutoff 4/1
2 Echo Red 2 Red XC MTB Race Category 1 Women 19-44 Nicole Gunton 4/1
5 Echo Red 2 Red XC MTB Race Category 1 Men 19-44 Andrew Loscutoff 4/1
20 Gorge Roubaix Masters 40+ 1/2/3 Thomas Morgan 4/1