Trinity-Dryve

Event Category Name Date
15 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women C Samantha Pharris 11/1
49 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Shane Johnson 11/1
55 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Gary O'Connell 11/1
61 Cross Crusade: Heron Lakes Category A Shane Johnson 10/19
25 Cross Crusade: Heron Lakes Women C Samantha Pharris 10/19
19 Battle at Barlow Masters 50+ David Morrison 9/28
20 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 4 Men C 35+ Dale Nixon 9/24
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 4 Beginner Men Gary O'Connell 9/24
3 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Women C Samantha Pharris 9/20
7 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Masters Men 50+ David Morrison 9/20
9 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Men C Sean Lewis 9/20
10 Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Masters Men C 35+ Dale Nixon 9/20
16 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 Men C 35+ Dale Nixon 9/17
9 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 Beginner Men Gary O'Connell 9/17
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 Women C Samantha Pharris 9/17
15 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 Men A Shane Johnson 9/17
19 Hood River Double Cross Masters 50+ David Morrison 9/14
11 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 Beginner Men Gary O'Connell 9/10
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 Women C Samantha Pharris 9/10
9 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 Men B Cory Tanler 9/10
15 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 Men A Jon Conway 9/10
9 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 Men B Cory Tanler 9/3
29 Tuesday PIR Category 3/4 Michael Grindstaff 8/19
16 Tuesday PIR Category 4/5 Michael Grindstaff 8/19
19 OBRA TT Masters Men 60+ Larry Hunter 8/9
23 OBRA TT: 12.4 miles: Combined Combined Larry Hunter 8/9
9 OBRA TT Masters Men 65+ Larry Hunter 8/9
9 OBRA TT: 12.4 miles Masters Men 65+ Larry Hunter 8/9
5 OBRA Criterium Championships Men Category 5 Michael Grindstaff 8/2
9 Vancouver Criterium Category 5 Men Michael Grindstaff 7/27
5 Vancouver Criterium Category 5 Men Gary O'Connell 7/27
2 Gresham Criterium Category 5 Gary O'Connell 7/26
7 Gresham Criterium Masters 40+ 4/5 Gary O'Connell 7/26
12 Pringle Creek Criterium Men Category 4/5 Michael Grindstaff 7/20
5 High Cascades 100 Singlespeed Men Jon Conway 7/19
83 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Larry Hunter 7/6
5 High Desert Omnium: Time Trial Masters Men 60+ Larry Hunter 7/6
20 High Desert Omnium: Criterium Men 4/5 Gary O'Connell 7/6
17 High Desert Omnium: Criterium Men 4/5 Michael Grindstaff 7/6
10 High Desert Omnium Masters Men 60+ Larry Hunter 7/5-6
6 Pickett's Charge MTB XC Cyldesdale 200+ Robert Gilbert 6/29
1 Pickett's Charge MTB XC Singlespeed Men Jon Conway 6/29
2 Pickett's Charge MTB XC Novice Women Category 3 19-39 Kodi Snider 6/29
2 Pickett's Charge MTB XC Sport Women Category 2 19-39 Samantha Pharris 6/29
1 Pickett's Charge MTB XC Sport Men Category 2 50-59 David Morrison 6/29
11 Pickett's Charge MTB XC Sport Men Category 2 40-49 Gary O'Connell 6/29
8 Pickett's Charge MTB XC Sport Men Category 2 19-39 Cory Tanler 6/29
3 Pickett's Charge MTB XC Expert Men Category 1 45+ Jerry Fox 6/29
12 Pickett's Charge MTB XC Expert Men Category 1 19-44 Shane Johnson 6/29
1 Test of Endurance MTB XC Novice (Category 3) Women 19-39 Kodi Snider 6/28
7 Test of Endurance MTB XC Expert (Category 1) Men 19-44 60-Miler Shane Johnson 6/28
2 Test of Endurance MTB XC Clydesdale 200+ Robert Gilbert 6/28
2 Alsea Falls MTB XC Sport (Category 2) Women 19-39 Samantha Pharris 6/7
1 Alsea Falls MTB XC Sport (Category 2) Men 50-59 David Morrison 6/7
1 Alsea Falls MTB XC Singlespeed Men Jon Conway 6/7
1 Alsea Falls MTB XC Novice (Category 3) Women 19-39 Kodi Snider 6/7
4 Alsea Falls MTB XC Expert (Category 1) Men 19-44 Shane Johnson 6/7
2 Alsea Falls MTB XC Clydesdale 200+ Robert Gilbert 6/7
4 Return on the Jedi: XC Sport (Category 2) Women 19-39 Samantha Pharris 6/1
1 Return on the Jedi: XC Sport (Category 2) Men 50-59 David Morrison 6/1
2 Return on the Jedi: XC Singlespeed Men Jon Conway 6/1
1 Return on the Jedi: XC Novice (Category 3) Women 19-39 Kodi Snider 6/1
1 Return on the Jedi: XC Expert (Category 1) Men 45+ Jerry Fox 6/1
4 Return on the Jedi: XC Expert (Category 1) Men 19-44 Shane Johnson 6/1
1 Return on the Jedi: XC Clydesdale 200+ Robert Gilbert 6/1
1 Return on the Jedi: TT Expert (Category 1) Men 45+ Jerry Fox 5/31
4 Return on the Jedi Elite, Ss, Category 1 Men Jerry Fox 5/31-6/1
1 Return on the Jedi: STXC Expert (Category 1) Men 45+ Jerry Fox 5/31
1 Sister's Stampede MTB XC Novice (Category 3) Women 19-39 Kodi Snider 5/25
8 Sister's Stampede MTB XC Clydesdale 200+ Robert Gilbert 5/25
45 Sister's Stampede MTB XC Sport Men 40-49 Gary O'Connell 5/25
4 Sister's Stampede MTB XC Singlespeed Men Jon Conway 5/25
5 Sister's Stampede MTB XC Expert Men 45+ Jerry Fox 5/25
5 Sister's Stampede MTB XC Expert Men Shane Johnson 5/25
9 Bend Don't Brake Men Category 4 Jake Akerberg 5/24
15 Bend Don't Brake Men Category 4/5 Jake Akerberg 5/24
23 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Masters Men C 35+ Dale Nixon 5/18
1 Spring Thaw Mountain Bike Festival: XC Sport Men 50-59 David Morrison 5/17
3 Spring Thaw Mountain Bike Festival: XC Singlespeed Men Jon Conway 5/17
1 Spring Thaw Mountain Bike Festival: XC Novice (Category 3) Women 19-39 Kodi Snider 5/17
3 Spring Thaw Mountain Bike Festival: XC Expert Men 45+ Jerry Fox 5/17
7 Spring Thaw Mountain Bike Festival: XC Expert Men Shane Johnson 5/17
1 Spring Thaw Mountain Bike Festival: XC Clydesdale 200+ Robert Gilbert 5/17
3 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Sport Men 50-59 David Morrison 5/10
21 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Sport Men 40-49 Gary O'Connell 5/10
11 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Sport Men 19-39 Cory Tanler 5/10
2 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Singlespeed Men Jon Conway 5/10
3 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Novice (Category 3) Women 19-39 Kodi Snider 5/10
8 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Expert Men 45+ Jerry Fox 5/10
8 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Expert Men Shane Johnson 5/10
4 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Clydesdale 200+ Robert Gilbert 5/10
1 Coast Hills Classic MTB XC Singlespeed Men Jon Conway 5/4
2 Coast Hills Classic MTB XC Novice (Category 3) Women 19-39 Kodi Snider 5/4
1 Coast Hills Classic MTB XC Sport (Category 2) Men 50-59 David Morrison 5/4
3 Coast Hills Classic MTB XC Expert (Category 1) Men 19-44 Shane Johnson 5/4
2 Coast Hills Classic MTB XC Clydesdale 200+ Robert Gilbert 5/4
8 Bear Springs: MTB XC Sport (Category 2) Women 19-39 Samantha Pharris 4/27
1 Bear Springs: MTB XC Sport (Category 2) Men 50-59 David Morrison 4/27
5 Bear Springs: MTB XC Sport (Category 2) Men 19-39 Cory Tanler 4/27
2 Bear Springs: MTB XC Singlespeed Men Jon Conway 4/27
2 Bear Springs: MTB XC Novice (Category 3) Women 19-39 Kodi Snider 4/27
5 Bear Springs: MTB XC Expert (Category 1) Men 19-44 Shane Johnson 4/27
2 Bear Springs: MTB XC Clydesdale 200+ Robert Gilbert 4/27
2 Eugene Roubaix Men Category 5 Jon Conway 4/26
38 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 Michael Grindstaff 4/12
34 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 sean galloway 4/12
19 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 Jon Conway 4/12
4 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 Ville Suominen 4/12
2 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 Shane Johnson 4/12
23 Kings Valley Road Race Masters Men 50+ 3/4/5 David Morrison 4/12
4 Mudslinger: MTB XC Singlespeed Men Jon Conway 4/6
11 Mudslinger: MTB XC Sport (Category 2) Women 19-39 Samantha Pharris 4/6
2 Mudslinger: MTB XC Sport (Category 2) Men 50-59 David Morrison 4/6
7 Mudslinger: MTB XC Sport (Category 2) Men 19-39 Cory Tanler 4/6
3 Mudslinger: MTB XC Novice (Category 3) Women 19-39 Kodi Snider 4/6
25 Mudslinger: MTB XC Expert (Category 1) Men 19-44 Robert Gilbert 4/6
9 Mudslinger: MTB XC Expert (Category 1) Men 19-44 Shane Johnson 4/6
35 Gorge Roubaix Masters Men Category 4/5 David Morrison 3/30
40 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Michael Grindstaff 3/30
15 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Jon Conway 3/30
11 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Shane Johnson 3/30
37 Gorge Roubaix Masters Men Category 4/5 David Morrison 3/29
47 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Michael Grindstaff 3/29
14 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Jon Conway 3/29
5 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Shane Johnson 3/29
19 Cherry Pie Women Category 4/5 Samantha Pharris 3/23
13 Cherry Pie Men Category 5 Cory Tanler 3/23
5 Cherry Pie Men Category 5 Jon Conway 3/23
16 Cherry Pie Men Category 4 Shane Johnson 3/23
10 Echo Red to Red MTB XC Category 3 Women 19-39 Kodi Snider 3/1
7 Echo Red to Red MTB XC Category 2 Women 19-39 Samantha Pharris 3/1
19 Echo Red to Red MTB XC Category 1 Men 19-39 Robert Gilbert 3/1
4 Echo Red to Red MTB XC Category 1 Men 19-39 Shane Johnson 3/1