Portland Velo Racing

Event Category Name
60 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 4 Burk Webb
44 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 4 Burk Webb
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Runners Merrill Beermongers
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Runners Rabbit Faat Fun Nice
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Runners Spiak Team 10 Barrel
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Runners Cortez Oregon Bike Shop Racing Team
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Runners Lind Team Oregon p/b Rodda Paint
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Runners Dufour Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Runners Edick Swift Racing
54 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ 4 Burk Webb
6 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Junior Women Claire Chasse
7 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Junior Women Claire Chasse
5 Portland Trophy Cup: Series Standings Junior Women Claire Chasse
5 Portland Trophy Cup: Series Standings Junior Women Claire Chasse
22 Corn Cross Masters 35+ 4 Gerardo Perez
4 Portland Trophy Cup Junior Women Claire Chasse
13 Twilight Criterium: Overall Series Points Men 4/5 Paul Brown
DNF Elite Track State Championships: Sunday Open Women Points Race Hilary Luther
7 The Red Line Criterium 3/4/5 40+ Men Ken Gerts
DNF Swift Summit 200/100: Swift Summit 200 Open Men David Dorr
12 Twilight Criterium: Overall Series Points Men 4/5 Paul Brown
12 Twilight Criterium: Series Points Men 4/5 Paul Brown
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Mark Hildebrandt
3 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Kyle Roberts
10 Twilight Criterium: Series Points Men 4/5 Paul Brown
6 Twilight Criterium Men 4/5 Paul Brown
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Mark Hildebrandt
9 Twilight Hill Climb Men 4/5 Steve Lamper
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Mark Hildebrandt
11 Mt. Tabor Series Category 5 Ken Gerts
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Mark Hildebrandt
11 Six Hours of Mt Hood Two-Person Men Ken Gerts
14 Mt. Tabor Series Men 5 Ken Gerts
14 Twilight Criterium: Overall Points Men 4/5 Paul Brown
9 Tuesday Night PIR: Individual Series Points Men 4/5 Ken Gerts
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Mark Hildebrandt
14 Twilight Criterium: Series Points Men 4/5 Paul Brown
8 Tuesday Night PIR: Individual Series Standings Men 4/5 Ken Gerts
5 Tuesday Night PIR Category 4/5 Ken Gerts
15 Twilight Criterium Men 4/5 David Hackett
7 Twilight Criterium Men 4/5 Paul Brown
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Mark Hildebrandt
8 Tuesday Night PIR Men 4/5 Ken Gerts
9 Tuesday Night PIR Men 5 Gerardo Perez
10 Tuesday Night PIR: Series Points - Individuals Men 4/5 Ken Gerts
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Mark Hildebrandt
26 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Otis Rubottom
18 Tuesday Night PIR Men 3/4 Roger Lloyd
7 Tuesday Night PIR Men 4/5 Ken Gerts
7 Tuesday Night PIR - Individual Series Points Men 4/5 Ken Gerts
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Mark Hildebrandt
10 Oregon Triple Crown: Oregon Gran Fondo Men 50-54 Jerry Hilts
3 Oregon Triple Crown: Oregon Gran Fondo: Oregon Gran Fondo - Medio Men 50-54 Steve Lamper
13 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 60+ Mark Hildebrandt
125 Jack Frost TT: Combined Combined Erik Spillman
161 Jack Frost TT: Combined Combined Russ Patterson
75 Jack Frost TT: Combined Combined Ken Gerts
25 Jack Frost TT Eddy Senior Men Russ Patterson
12 Jack Frost TT Category 4/5 Men Ken Gerts
18 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Erik Spillman
161 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Russ Patterson
75 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Ken Gerts
125 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Erik Spillman
25 Jack Frost TT Overall Eddy Senior Men Russ Patterson
12 Jack Frost TT Overall Category 4/5 Men Ken Gerts
18 Jack Frost TT Overall Masters Men 50-59 Erik Spillman