Portland Velo Racing

Event Category Name Date
3 Bike N Hike Santa Cross P/B Giant Men Junior 10-12 Jasper Pollock 12/16
4 Bike N Hike Santa Cross P/B Giant Masters Men 50+ Mark Hildebrandt 12/16
17 GPTB: Winter Cross Masters 35+ A Michael Girard 12/2
14 GPTB: Winter Cross Category A Jeff Ballantine 12/2
24 GPTB: Winter Cross Masters 35+ B Javad Simonsen 12/2
57 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A Michael Girard 11/18
39 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A Ben Johnson 11/18
44 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Category A Jeff Ballantine 11/18
26 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Women C Leila Barker 11/18
9 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 60+ Malcolm Johnson 11/18
62 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 50+ Dean Lee 11/18
58 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 50+ Mitch Gold 11/18
28 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 50+ Mark Hildebrandt 11/18
67 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ B Sam Shiffman 11/18
93 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ C Jamie Gilchrist 11/18
86 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ C Grant Rochelle 11/18
80 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ C Joel Morrissette 11/18
50 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ C Burk Webb 11/18
4 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 60+ Einar Traa 11/17
5 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 50+ Mark Hildebrandt 11/17
35 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ B Erik Spillman 11/17
9 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 45+ Melanie Pratt 11/11
42 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Michael Girard 11/11
12 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 60+ Einar Traa 11/11
8 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 60+ Malcolm Johnson 11/11
3 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 60+ Russell Speirn 11/11
46 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 50+ Dean Lee 11/11
25 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 50+ Mark Hildebrandt 11/11
13 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Mitch Lee 11/11
6 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Ben Johnson 11/11
129 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Mark Castle 11/11
99 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Mike Snelson 11/11
92 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Burk Webb 11/11
83 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Grant Rochelle 11/11
82 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Joel Morrissette 11/11
7 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Women C Leila Barker 11/10
6 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters Women 35+ A Eileen Kelly-Foulston 11/10
8 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Category A Jeff Ballantine 11/10
22 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 50+ Mitch Gold 11/10
16 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 50+ Mark Hildebrandt 11/10
36 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ B Javad Simonsen 11/10
9 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Beginner Men Stewart Campbell 11/10
50 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Michael Girard 11/4
8 Cross Crusade: Barton Park Masters 60+ Malcolm Johnson 11/4
4 Cross Crusade: Barton Park Masters 60+ Russell Speirn 11/4
46 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ Mitch Gold 11/4
34 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ Mark Hildebrandt 11/4
155 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Burk Webb 11/4
126 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Jamie Gilchrist 11/4
110 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Brandon Cornejo 11/4
79 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Grant Rochelle 11/4
2 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Mike Snelson 11/4
23 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ B Sam Shiffman 11/3
21 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ B Amit Kobrowski 11/3
19 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ C Mark Castle 11/3
8 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 60+ Malcolm Johnson 10/28
6 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 60+ Terry Atwood 10/28
5 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 60+ Russell Speirn 10/28
31 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Mark Hildebrandt 10/28
85 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Burk Webb 10/28
74 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Jamie Gilchrist 10/28
10 GPTB: David Douglas CX #2 Category A Jeff Ballantine 10/27
9 GPTB: David Douglas CX #2 Junior Men Ethan Kobrowski 10/27
32 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ B Amit Kobrowski 10/27
27 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ B Javad Simonsen 10/27
17 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ B Paul Formiller 10/27
32 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ C Mark Castle 10/27
30 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ C Matt James 10/27
21 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ C Brandon Cornejo 10/27
2 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ C Mike Snelson 10/27
28 GPTB: David Douglas CX #2 Category C Dan Grabski 10/27
10 GPTB: David Douglas CX #2 Beginner Men Stewart Campbell 10/27
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 60+ Malcolm Johnson 10/27
5 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 60+ Russell Speirn 10/27
40 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Mark Hildebrandt 10/27
76 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Jamie Gilchrist 10/27
62 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Burk Webb 10/27
23 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Women C Kendra Duong 10/24
25 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Masters Men B 35+ Michael Girard 10/24
16 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Masters Men B 35+ Matt D'Elia 10/24
7 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Junior Men 10-13 Ethan Kobrowski 10/24
60 Blind Date at the Dairy Masters Men C Einar Traa 10/24
8 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Michael Girard 10/24
147 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ C Jamie Gilchrist 10/21
119 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ C Joel Morrissette 10/21
117 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ C Burk Webb 10/21
112 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ C Brandon Cornejo 10/21
105 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ C Matt James 10/21
82 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ C Grant Rochelle 10/21
66 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ C David Doughty 10/21
61 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Michael Girard 10/21
41 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Category A Jeff Ballantine 10/21
14 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 60+ Einar Traa 10/21
9 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 60+ Malcolm Johnson 10/21
4 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 60+ Russell Speirn 10/21
65 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 50+ Dean Lee 10/21
53 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 50+ Mitch Gold 10/21
33 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 50+ Mark Hildebrandt 10/21
106 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ B Sam Shiffman 10/21
67 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ B Paul Formiller 10/21
10 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters Women 45+ Melanie Pratt 10/21
31 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Women C Leila Barker 10/21
16 Canby Cross-Word CX Challenge: Junior Cyclocross Series Junior Men 13-14 Ethan Kobrowski 10/20
41 Canby Cross-Word CX Challenge Junior Men Ethan Kobrowski 10/20
30 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ B Javad Simonsen 10/20
21 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ B Larry Chow 10/20
25 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ C Burk Webb 10/20
18 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Mark Hildebrandt 10/17
84 Blind Date at the Dairy Masters Men C Einar Traa 10/17
46 Blind Date at the Dairy Masters Men C Jamie Gilchrist 10/17
46 Blind Date at the Dairy Beginner Men Dean Lee 10/17
45 Cross Crusade: Rainier Category A Jeff Ballantine 10/14
7 Cross Crusade: Rainier Masters 60+ Malcolm Johnson 10/14
4 Cross Crusade: Rainier Masters 60+ Terry Atwood 10/14
3 Cross Crusade: Rainier Masters 60+ Russell Speirn 10/14
30 Cross Crusade: Rainier Masters 50+ Mark Hildebrandt 10/14
41 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Larry Chow 10/14
115 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C Joel Morrissette 10/14
79 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C Burk Webb 10/14
15 Cross Crusade: Rainier Women C Leila Barker 10/14
12 Cross Crusade: Rainier Masters Women 45+ Melanie Pratt 10/14
6 GPTB: Ninkrossi Masters Women 45+ Tina Rainforth 10/13
3 GPTB: Ninkrossi Masters Women 35+ A Eileen Kelly-Foulston 10/13
8 GPTB: Ninkrossi Category A Jeff Ballantine 10/13
9 GPTB: Ninkrossi Junior Men Ethan Kobrowski 10/13
34 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ B Javad Simonsen 10/13
30 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ B Erik Spillman 10/13
26 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ B Amit Kobrowski 10/13
27 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ C Jamie Gilchrist 10/13
26 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ C Brandon Cornejo 10/13
21 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ C Mark Castle 10/13
21 GPTB: Ninkrossi Category C Dan Grabski 10/13
6 GPTB: Ninkrossi Beginner Men Stewart Campbell 10/13
21 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Matt D'Elia 10/10
69 Blind Date at the Dairy Masters Men C Einar Traa 10/10
55 Blind Date at the Dairy Masters Men C Jamie Gilchrist 10/10
39 Blind Date at the Dairy Masters Men C Matt James 10/10
13 Blind Date at the Dairy Beginner Women Judith Davis 10/10
44 Blind Date at the Dairy Beginner Men Dean Lee 10/10
7 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Ethan Kobrowski 10/10
12 Cross Crusade: Alpenrose Masters 60+ Einar Traa 10/7
10 Cross Crusade: Alpenrose Masters 60+ Malcolm Johnson 10/7
4 Cross Crusade: Alpenrose Masters 60+ Russell Speirn 10/7
111 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Sam Shiffman 10/7
100 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Paul Formiller 10/7
56 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Larry Chow 10/7
33 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Matt D'Elia 10/7
60 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ Mitch Gold 10/7
32 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ Mark Hildebrandt 10/7
58 Cross Crusade: Alpenrose Category B Alex Kroman 10/7
31 Cross Crusade: Alpenrose Women C Leila Barker 10/7
20 Cross Crusade: Alpenrose Women C Kendra Duong 10/7
47 Cross Crusade: Alpenrose Category A Jeff Ballantine 10/7
176 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Joel Morrissette 10/7
173 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Jamie Gilchrist 10/7
140 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Mark Castle 10/7
123 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Victor Duong 10/7
105 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Brandon Cornejo 10/7
82 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Burk Webb 10/7
15 GPTB: Heiser Farm CX: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Ethan Kobrowski 10/6
4 GPTB: Heiser Farm CX Masters Women 45+ Melanie Pratt 10/6
7 GPTB: Heiser Farm CX Beginner Women Kristy Huffman 10/6
11 GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ A John Foulston 10/6
52 GPTB: Heiser Farm CX Junior Men Ethan Kobrowski 10/6
4 GPTB: Heiser Farm CX Masters 60+ Malcolm Johnson 10/6
18 GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ B Amit Kobrowski 10/6
4 GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ B Matt D'Elia 10/6
16 GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ C Brandon Cornejo 10/6
12 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Michael Girard 10/3
94 Blind Date at the Dairy Masters Men C Einar Traa 10/3
79 Blind Date at the Dairy Masters Men C Jamie Gilchrist 10/3
73 Blind Date at the Dairy Masters Men C Victor Duong 10/3
12 Blind Date at the Dairy Women C Kendra Duong 10/3
37 Battle at Barlow Category B Alex Kroman 9/30
4 Battle at Barlow Masters 60+ Russell Speirn 9/30
53 Battle at Barlow Masters 35+ B Erik Spillman 9/30
38 Battle at Barlow Masters 35+ B Larry Chow 9/30
31 Battle at Barlow Masters 50+ Mitch Gold 9/30
20 Battle at Barlow Masters 50+ Mark Hildebrandt 9/30
77 Battle at Barlow Masters 35+ C Mark Castle 9/30
2 KFCX Moore Cowbell Category C Dan Grabski 9/30
11 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 35+ A Michael Girard 9/29
9 Fazio Farms CX p/b Ironclad Category A Jeff Ballantine 9/29
8 Fazio Farms CX p/b Ironclad Junior Men Ethan Kobrowski 9/29
14 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 35+ B Amit Kobrowski 9/29
13 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 35+ B Erik Spillman 9/29
3 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 35+ B Matt D'Elia 9/29
3 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 60+ Terry Atwood 9/29
24 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 35+ C Mark Castle 9/29
17 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 35+ C Brandon Cornejo 9/29
12 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 35+ C Matt James 9/29
10 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Matt D'Elia 9/26
1 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Michael Girard 9/26
17 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Mark Hildebrandt 9/26
107 Blind Date at the Dairy Masters Men C Einar Traa 9/26
90 Blind Date at the Dairy Masters Men C Geoff Talbot 9/26
4 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters Women 45+ Maggie Rising 9/22
2 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters Women 35+ A Eileen Kelly-Foulston 9/22
47 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ C Jamie Gilchrist 9/22
2 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 60+ Einar Traa 9/22
33 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ B Paul Formiller 9/22
26 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ B Amit Kobrowski 9/22
3 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ B Matt D'Elia 9/22
14 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Junior Men Ethan Kobrowski 9/22
19 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ A John Foulston 9/22
7 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Beginner Men Stewart Campbell 9/22
15 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Masters Men B 35+ Matt D'Elia 9/19
1 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Masters Men B 35+ Michael Girard 9/19
20 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men B Matt D'Elia 9/19
4 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men B Michael Girard 9/19
23 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men B Matt D'Elia 9/19
4 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men B Michael Girard 9/19
19 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men B Matt D'Elia 9/19
2 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men B Michael Girard 9/19
18 Blind Date at the Dairy Masters Men B Matt D'Elia 9/19
2 Blind Date at the Dairy Masters Men B Michael Girard 9/19
14 Blind Date at the Dairy Masters Men 40+ A Mark Hildebrandt 9/19
78 Blind Date at the Dairy Masters C Einar Traa 9/19
43 Blind Date at the Dairy Masters C Rick Zimmerman 9/19
18 Double Cross Masters 50+ Mark Hildebrandt 9/16
4 Double Cross Masters 60+ Terry Atwood 9/16
3 Double Cross Masters Women 45+ Maggie Rising 9/16
15 GPTB: Double Cross Masters 50+ Mark Hildebrandt 9/15
14 GPTB: Double Cross Masters 35+ B Larry Chow 9/15
6 GPTB: Double Cross Masters Women 45+ Maggie Rising 9/15
35 GPTB: Double Cross Masters 35+ C Rick Zimmerman 9/15
3 GPTB: Het Meer CX Race Masters Women 45+ Maggie Rising 9/9
5 GPTB: Het Meer CX Race Masters Women 35+ A Eileen Kelly-Foulston 9/9
4 GPTB: Het Meer CX Race Masters 60+ Malcolm Johnson 9/9
2 GPTB: Het Meer CX Race Masters 60+ Terry Atwood 9/9
20 GPTB: Het Meer CX Race Masters 50+ Mitch Gold 9/9
57 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ B Michael Kender 9/9
54 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ B Sam Shiffman 9/9
37 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ B Paul Formiller 9/9
9 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ B Matt D'Elia 9/9
5 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ B Michael Girard 9/9
51 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ C Jamie Gilchrist 9/9
49 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ C Brandon Cornejo 9/9
48 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ C Mark Castle 9/9
26 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ C Matt James 9/9
19 GPTB: Het Meer CX Race Clydesdale Todd Hubbell 9/9
5 GPTB: David Douglas CX #1 Masters Women 45+ Maggie Rising 9/1
6 GPTB: David Douglas CX #1 Masters Women 35+ A Eileen Kelly-Foulston 9/1
4 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 60+ Malcolm Johnson 9/1
2 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 60+ Russell Speirn 9/1
29 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 50+ Mitch Gold 9/1
17 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 50+ Mark Hildebrandt 9/1
56 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Michael Kender 9/1
47 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Sasha Lacey 9/1
44 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Salvatore Bondi 9/1
36 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Paul Formiller 9/1
21 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Matt D'Elia 9/1
17 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Larry Chow 9/1
2 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Michael Girard 9/1
75 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ C Jamie Gilchrist 9/1
59 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ C Rick Zimmerman 9/1
52 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ C Mark Castle 9/1
31 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ C Brandon Cornejo 9/1
17 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ C David Doughty 9/1
18 GPTB: David Douglas CX #1 Clydesdale Todd Hubbell 9/1
10 GPTB: David Douglas CX #1 Beginner Men Johnathan White 9/1
5 Fast Twitch Fridays Novice Men Dan Grabski 8/31
23 Tuesday PIR: August Series Standings Category 3/4 Johnathan White 8/28
10 Tuesday PIR: August Series Standings Category 3/4 Brion Barnett 8/28
41 Tuesday PIR Category 3/4 Mike Snelson 8/28
23 Tuesday PIR Category 3/4 Sasha Lacey 8/28
17 Tuesday PIR Category 3/4 Michael Girard 8/28
3 Tuesday PIR Category 3/4 Brion Barnett 8/28
23 Monday PIR: August Series Standings Maters Men 1/2/3 Michael Girard 8/27
2 Monday PIR: August Series Standings Novice Women Kristy Huffman 8/27
5 Monday PIR Novice Women Kristy Huffman 8/27
4 Masters Track Championships Masters Men 40-44 Kilometer Todd Klapwyk 8/26
2 Masters Track Championships Masters Men 60+ 500m Malcolm Johnson 8/26
4 Masters Track Championships Masters Men 55+ Pursuit Malcolm Johnson 8/25
5 Masters Track Championships Masters Men 40-44 Pursuit Todd Klapwyk 8/25
2 Fast Twitch Fridays Novice Men Dan Grabski 8/24
11 TRC Mst/Jr Track TT Series: August Series Standings Men 50+ Einar Traa 8/21
6 TRC Mst/Jr Track TT Series: August Series Standings Men 50+ Malcolm Johnson 8/21
2 TRC Mst/Jr Track TT Series: August Series Standings Men 40-49 Todd Klapwyk 8/21
7 TRC Mst/Jr Track TT Series Men 50+ Einar Traa 8/21
5 TRC Mst/Jr Track TT Series Men 50+ Malcolm Johnson 8/21
4 TRC Mst/Jr Track TT Series Men 40-49 Todd Klapwyk 8/21
27 Tuesday PIR Category 3/4 Sam Shiffman 8/21
20 Monday PIR: Series Standings Maters Men 1/2/3 Michael Girard 8/20
2 Monday PIR: Series Standings Novice Women Kristy Huffman 8/20
9 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Michael Girard 8/20
3 Monday PIR Novice Women Kristy Huffman 8/20
104 OBRA Hillclimb: Combined Combined Einar Traa 8/19
86 OBRA Hillclimb: Combined Combined Terry Atwood 8/19
92 OBRA Hillclimb: Combined Combined Stewart Campbell 8/19
9 OBRA Hillclimb: Combined Combined Jeffrey Pollock 8/19
90 OBRA Hillclimb: Combined Combined Kristy Huffman 8/19
17 OBRA Hillclimb: Combined Combined David Tarries 8/19
9 OBRA Hillclimb Masters Men 60+ Einar Traa 8/19
8 OBRA Hillclimb Masters Men 60+ Terry Atwood 8/19
5 OBRA Hillclimb Masters Men 35-39 Stewart Campbell 8/19
1 OBRA Hillclimb Masters Men 35-39 Jeffrey Pollock 8/19
4 OBRA Hillclimb Category 4/5 Women Kristy Huffman 8/19
3 OBRA Hillclimb Category 4/5 Men David Tarries 8/19
6 Alpenrose Thursdays Men Category 4/5 Dan Grabski 8/16
1 Monday PIR: Series Standings Novice Women Kristy Huffman 8/13
22 Monday PIR Masters Men 4/5 Lukas Hermes 8/13
1 Monday PIR Novice Women Kristy Huffman 8/13
114 OBRA TT: Combined Combined Malcolm Johnson 8/12
126 OBRA TT: Combined Combined Cindy McCasker 8/12
132 OBRA TT: Combined Combined Stewart Campbell 8/12
34 OBRA TT: Combined Combined Jeffrey Pollock 8/12
115 OBRA TT: Combined Combined Russ Patterson 8/12
3 OBRA TT Masters Men 35-39 Stewart Campbell 8/12
1 OBRA TT Masters Men 35-39 Jeffrey Pollock 8/12
10 OBRA TT Masters Men 55-59 Russ Patterson 8/12
7 OBRA TT Masters Men 60-64 Malcolm Johnson 8/12
3 OBRA TT Masters Women 50-54 Cindy McCasker 8/12
5 OBRA Short Track Championships in Cacade Locks Category 2 Men 55+ Russell Speirn 8/12
9 OBRA Short Track Championships in Cacade Locks Category 2 Men 35-44 Larry Chow 8/12
8 OBRA Short Track Championships in Cacade Locks Category 2 Men 35-44 Michael Girard 8/12
1 OBRA Short Track Championships in Cacade Locks Category 2 Women 45+ Maggie Rising 8/12
16 OBRA Short Track Championships in Cacade Locks Category 3 Men 19+ Mark Castle 8/12
3 OBRA Criterium Men Category 5 Dan Grabski 8/11
15 OBRA Criterium Men Category 4 David McCasker 8/11
4 OBRA Criterium Masters Men 50-59 David McCasker 8/11
8 Tuesday PIR Category 3/4 Johnathan White 8/7
22 Tuesday PIR Category 1/2/3 Michael Girard 8/7
2 TRC Mst/Jr Track TT Series: 3k Men 40-49 Todd Klapwyk 8/7
10 TRC Mst/Jr Track TT Series: 2k Men 50+ Einar Traa 8/7
8 TRC Mst/Jr Track TT Series: 2k Men 50+ Malcolm Johnson 8/7
2 TRC Mst/Jr Track TT Series: 2k Men 40-49 Todd Klapwyk 8/7
37 Monday PIR Masters 3/4 Lukas Hermes 8/6
22 Monday PIR Masters 3/4 Sam Shiffman 8/6
18 Monday PIR Masters 3/4 Mitch Gold 8/6
155 OUCH: Combined Combined Malcolm Johnson 8/5
147 OUCH: Combined Combined Einar Traa 8/5
121 OUCH: Combined Combined Russ Patterson 8/5
4 OUCH: Combined Combined Jeffrey Pollock 8/5
13 OUCH: Combined Combined David Tarries 8/5
137 OUCH: Combined Combined Kristy Huffman 8/5
5 OUCH Women Category 4 Kristy Huffman 8/5
16 OUCH Masters Men 60+ Malcolm Johnson 8/5
13 OUCH Masters Men 60+ Einar Traa 8/5
9 OUCH Masters Men 55-59 Russ Patterson 8/5
2 OUCH Men Category 5 David Tarries 8/5
3 OUCH Men Category 1/2 Jeffrey Pollock 8/5
7 PDW Track Omnium Men 4/5 Dan Grabski 8/5
1 Alsea Falls Switchback 6 Hr Solo 40+ Women Maggie Rising 8/5
9 Alpenrose Thursdays Open 4/5 Dan Grabski 8/2
32 Tuesday PIR: July Series Standings Category 3/4 Johnathan White 7/31
33 Tuesday PIR Category 3/4 Johnathan White 7/31
108 Portland Short Track Series: Series Standings for July Club Overall 7/30
17 Portland Short Track Series: Series Standings for July Club Overall 7/30
48 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 3 Men 19+ Victor Duong 7/30
37 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 3 Men 19+ Rick Zimmerman 7/30
20 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 3 Men 19+ Matt D'Elia 7/30
2 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Women 45+ Maggie Rising 7/30
4 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Women 35-44 Kendra Duong 7/30
13 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 55+ Terry Atwood 7/30
11 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 55+ Dean Lee 7/30
10 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 55+ Mark Hildebrandt 7/30
9 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 55+ Malcolm Johnson 7/30
6 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 55+ Russell Speirn 7/30
39 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 2 Men 35-44 Michael Girard 7/30
30 Monday PIR: July Series Standings Masters Men 4/5 Steven Russell 7/30
2 Monday PIR: July Series Standings Novice Women Kristy Huffman 7/30
29 Monday PIR Masters Men 4/5 Lukas Hermes 7/30
23 Monday PIR Masters Men 4/5 Mitch Gold 7/30
22 Monday PIR Novice Men Kristy Huffman 7/30
13 Monday PIR Novice Men John LeBrun 7/30
8 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Kendra Duong 7/30
2 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Maggie Rising 7/30
18 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Michael Girard 7/30
13 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Dean Lee 7/30
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Terry Atwood 7/30
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Malcolm Johnson 7/30
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Mark Hildebrandt 7/30
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russell Speirn 7/30
64 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Mark Castle 7/30
44 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Todd Hubbell 7/30
40 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Paul Bascom 7/30
31 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Rick Zimmerman 7/30
28 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Victor Duong 7/30
13 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Matt D'Elia 7/30
26 Vancouver Criterium Category 3 Erik Spillman 7/29
1 Stage Coach XC/OBRA XC Championships Masters Women 40-49 Maggie Rising 7/28
6 Stage Coach XC/OBRA XC Championships Category 2 Men Paul Bascom 7/28
2 Swan Island Criterium Masters 35+ Category 4/5 David McCasker 7/28
14 Swan Island Criterium Category 4/5 Men Dan Grabski 7/28
12 Swan Island Criterium Category 4/5 Men Johnathan White 7/28
5 Swan Island Criterium Category 4/5 Men David McCasker 7/28
11 TRC Mst/Jr Track TT Series: July Series Standings Masters Men 50+ Einar Traa 7/24
10 TRC Mst/Jr Track TT Series: July Series Standings Masters Men 50+ Todd Hubbell 7/24
7 TRC Mst/Jr Track TT Series: July Series Standings Masters Men 50+ Malcolm Johnson 7/24
48 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Jason Feig 7/23
45 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Sean Thielen 7/23
35 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Michael Girard 7/23
43 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Rick Zimmerman 7/23
37 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Mitch Gold 7/23
29 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Steven Russell 7/23
2 Monday PIR: Series Standings Novice Women Kristy Huffman 7/23
29 Monday PIR: Series Standings Novice Men John LeBrun 7/23
13 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Dean Lee 7/23
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Terry Atwood 7/23
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Mark Hildebrandt 7/23
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Malcolm Johnson 7/23
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russell Speirn 7/23
1 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Maggie Rising 7/23
7 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Kendra Duong 7/23
45 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Mark Castle 7/23
44 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Paul Bascom 7/23
42 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Todd Hubbell 7/23
33 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Victor Duong 7/23
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Matt D'Elia 7/23
35 Monday PIR Masters Men 4/5 Mitch Gold 7/23
17 Monday PIR Masters Men 4/5 Sam Shiffman 7/23
11 Tigard Crit Category 5 Men Dan Grabski 7/22
56 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 3 Michael Girard 7/22
89 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 3 Ben Johnson 7/21
66 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 3 Michael Girard 7/21
69 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 3 Ben Johnson 7/21
31 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 3 Michael Girard 7/21
66 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 3 Ben Johnson 7/20
52 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 3 Michael Girard 7/20
23 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Johnathan White 7/17
59 Cascade Classic Men Category 3 Michael Girard 7/17-22
44 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Jason Feig 7/16
41 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Sean Thielen 7/16
30 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Michael Girard 7/16
40 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Rick Zimmerman 7/16
33 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Mitch Gold 7/16
25 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Steven Russell 7/16
2 Monday PIR: Series Standings Novice Women Kristy Huffman 7/16
25 Monday PIR: Series Standings Novice Men John LeBrun 7/16
14 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Dean Lee 7/16
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Mark Hildebrandt 7/16
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russell Speirn 7/16
5 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Maggie Rising 7/16
5 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Kendra Duong 7/16
54 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Todd Hubbell 7/16
52 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Paul Bascom 7/16
42 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Mark Castle 7/16
32 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Victor Duong 7/16
31 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Rick Zimmerman 7/16
39 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Sean Thielen 7/16
23 Monday PIR Masters Men 4/5 Sam Shiffman 7/16
18 Monday PIR Novice Men John LeBrun 7/16
11 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Combined David Tarries 7/15
31 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Combined Russ Patterson 7/15
3 Wildcat Mtn Uphill Challenge Masters Men 55+ Russ Patterson 7/15
1 Wildcat Mtn Uphill Challenge Category 5 Men David Tarries 7/15
2 Gresham Crit Category 4 Men David McCasker 7/14
4 Gresham Crit Masters 35+ 4/5 David McCasker 7/14
6 Gresham Crit Category 5 Men Dan Grabski 7/14
7 Alpenrose Velodrome Challenge: Pursuit Masters 2K Pursuit Malcolm Johnson 7/13
7 Alpenrose Velodrome Challenge Masters 50+ 500m Malcolm Johnson 7/13
21 Mt. Tabor Series Men 3 Sean Thielen 7/11
13 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Michael Girard 7/11
11 Mt. Tabor Series Fixed Gear Einar Traa 7/11
11 TRC Mst/Jr Track TT Series Masters Men 50+ Einar Traa 7/10
10 TRC Mst/Jr Track TT Series Masters Men 50+ Todd Hubbell 7/10
7 TRC Mst/Jr Track TT Series Masters Men 50+ Malcolm Johnson 7/10
10 Tuesday PIR Category 3/4 Johnathan White 7/10
37 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Jason Feig 7/9
34 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Sean Thielen 7/9
23 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Michael Girard 7/9
32 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Rick Zimmerman 7/9
25 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Mitch Gold 7/9
17 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Steven Russell 7/9
2 Monday PIR: Series Standings Novice Women Kristy Huffman 7/9
20 Monday PIR: Series Standings Novice Men John LeBrun 7/9
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Dean Lee 7/9
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Malcolm Johnson 7/9
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russell Speirn 7/9
2 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Maggie Rising 7/9
5 Portland Short Track Series Category 2 Women 35-44 Kendra Duong 7/9
61 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Mark Castle 7/9
50 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Todd Hubbell 7/9
39 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Victor Duong 7/9
17 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Rick Zimmerman 7/9
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Brennan Gilbert 7/9
32 Monday PIR Masters 1/2/3 Sean Thielen 7/9
18 Monday PIR Masters 1/2/3 Michael Girard 7/9
14 Monday PIR Masters 1/2/3 Brion Barnett 7/9
22 Monday PIR Masters 4/5 Mitch Gold 7/9
10 Monday PIR Masters 4/5 Steven Russell 7/9
2 Monday PIR Novice Women Kristy Huffman 7/9
14 Monday PIR Novice Men John LeBrun 7/9
9 High Desert Omnium Road Race Women 4/5 Cindy McCasker 7/8
13 High Desert Omnium Road Race Masters Men 3/4/5 40+ David McCasker 7/8
6 OBRA Track Championships Category 5 Men Points Race Dan Grabski 7/8
5 OBRA Track Championships Category 5 Men Points Race Todd Klapwyk 7/8
3 OBRA Track Championships Category 5 Men Putsuit Todd Klapwyk 7/8
25 St. Honore Criterium Category 4/5 Dan Grabski 7/7
12 High Desert Omnium Women 4/5 Cindy McCasker 7/7-8
6 Downtown Longview Twilight Crit Series Category 4/5 Rick Zimmerman 7/6
4 OBRA Track Championships Category 5 Men Dan Grabski 7/6
3 OBRA Track Championships Category 5 Men Todd Klapwyk 7/6
27 Tuesday PIR Category 3/4 Johnathan White 7/3
32 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Jason Feig 7/2
29 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Sean Thielen 7/2
18 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Michael Girard 7/2
20 Monday PIR Masters Men 4/5 Mitch Gold 7/2
18 Monday PIR Novice Men John LeBrun 7/2
5 Six Hours of Mt Hood Solo Women Maggie Rising 7/1
41 Six Hours of Mt Hood Solo Men Paul Bascom 7/1
8 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Tour d'Horn Road Race Pro/1/2 Men Jeffrey Pollock 7/1
22 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: Combined Combined Jeffrey Pollock 6/30
3 Alpenrose Six Day Category 5 Men Dan Grabski 6/30
2 Alpenrose Six Day Men B Sasha Lacey 6/30
31 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium: GC after Stage 3 Pro/1/2 Men Jeffrey Pollock 6/30
38 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Tour d'Town Criterium Pro/1/2 Men Jeffrey Pollock 6/30
30 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial: GC after Stage 2 Pro/1/2 Men Jeffrey Pollock 6/30
16 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Historic Baker City Time Trial Pro/1/2 Men Jeffrey Pollock 6/30
20 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Jeffrey Pollock 6/29-7/1
36 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race: GC after Stage 1 Pro/1/2 Men Jeffrey Pollock 6/29
36 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race Pro/1/2 Men Jeffrey Pollock 6/29
7 Downtown Longview Twilight Crit Series Category 4/5 Rick Zimmerman 6/29
4 Alpenrose Six Day Men B Sasha Lacey 6/29
3 Alpenrose Six Day Category 4/5 Men Nick Manz 6/28
6 Alpenrose Six Day Senior Men Julian Deiss 6/28
2 Alpenrose Six Day Men B Sasha Lacey 6/28
24 Mt. Tabor Series Category 3 Sean Thielen 6/27
14 Mt. Tabor Series Category 4 Sam Shiffman 6/27
10 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Michael Girard 6/27
10 Mt. Tabor Series Fixed Gear Einar Traa 6/27
1 Alpenrose Six Day: Overall after day 3 Men B Sasha Lacey 6/27
1 Alpenrose Six Day: Overall after day 3 Men B Gregg Magnus 6/27
1 Alpenrose Six Day Men B Sasha Lacey 6/27
1 Alpenrose Six Day Men B Gregg Magnus 6/27
31 Tuesday PIR: June Series Standings Category 3/4 Johnathan White 6/26
1 Alpenrose Six Day: Overall after Day 2 Men B Overall Sasha Lacey 6/26
1 Alpenrose Six Day: Overall after Day 2 Men B Overall Gregg Magnus 6/26
1 Alpenrose Six Day: Overall after Day 2 Men B Madison Sasha Lacey 6/26
1 Alpenrose Six Day: Overall after Day 2 Men B Madison Gregg Magnus 6/26
4 Alpenrose Six Day: Overall after Day 2 Men B Omnium Sasha Lacey 6/26
3 Alpenrose Six Day: Overall after Day 2 Men B Omnium Gregg Magnus 6/26
1 Alpenrose Six Day Men B Sasha Lacey 6/26
1 Alpenrose Six Day Men B Gregg Magnus 6/26
34 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 1/2/3 Sean Thielen 6/25
23 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 1/2/3 Michael Girard 6/25
23 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 4/5 Sam Shiffman 6/25
14 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 4/5 Scott Kelly 6/25
9 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 4/5 Erik Spillman 6/25
4 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 4/5 Mike Snelson 6/25
2 Monday PIR: June Series Standings Novice Women Devora Rubin 6/25
26 Monday PIR: June Series Standings Novice Men Terry LeBrun 6/25
4 Alpenrose Six Day Men B Sasha Lacey 6/25-30
15 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Javad Simonsen 6/25
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Dean Lee 6/25
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Malcolm Johnson 6/25
3 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Maggie Rising 6/25
48 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Todd Hubbell 6/25
44 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Mark Castle 6/25
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Jeffrey Pollock 6/25
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Larry Chow 6/25
19 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Michael Girard 6/25
15 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Sean Thielen 6/25
14 Monday PIR Masters Men 4/5 Mitch Gold 6/25
1 Monday PIR Masters Men 4/5 Mike Snelson 6/25
3 Monday PIR Novice Women Devora Rubin 6/25
1 Alpenrose Six Day Men B Sasha Lacey 6/25
1 Alpenrose Six Day Men B Gregg Magnus 6/25
6 Pickett's Charge XC Category 2 Women 35+ Maggie Rising 6/24
10 Pickett's Charge XC Category 2 Men 55+ Russell Speirn 6/24
20 Pickett's Charge XC Category 2 Men 45-54 Paul Bascom 6/24
2 Alpenrose Thursdays Madison B Sasha Lacey 6/21
2 Alpenrose Thursdays Madison B Gregg Magnus 6/21
9 Alpenrose Thursdays Category 3 Sasha Lacey 6/21
7 Alpenrose Thursdays Category 3 Gregg Magnus 6/21
24 Mt. Tabor Series Men 3 Sean Thielen 6/20
6 Mt. Tabor Series Men 3 Michael Girard 6/20
14 Mt. Tabor Series Men 4 Sasha Lacey 6/20
19 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Michael Girard 6/20
11 Mt. Tabor Series Fixed Gear Einar Traa 6/20
16 TRC Mst/Jr Track TT Series: June Series Standings Masters Men 50+ Einar Traa 6/19
12 TRC Mst/Jr Track TT Series: June Series Standings Masters Men 50+ Todd Hubbell 6/19
11 TRC Mst/Jr Track TT Series: June Series Standings Masters Men 50+ Malcolm Johnson 6/19
25 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Johnathan White 6/19
9 TRC Mst/Jr Track TT Series: 2k Masters Men 50+ Einar Traa 6/19
8 TRC Mst/Jr Track TT Series: 2k Masters Men 50+ Malcolm Johnson 6/19
22 Tuesday PIR Category 3/4 Erik Spillman 6/19
22 Monday PIR - Series Standings Masters Men 1/2/3 Michael Girard 6/18
21 Monday PIR - Series Standings Masters Men 4/5 Sam Shiffman 6/18
12 Monday PIR - Series Standings Masters Men 4/5 Scott Kelly 6/18
11 Monday PIR - Series Standings Masters Men 4/5 Mike Snelson 6/18
5 Monday PIR - Series Standings Masters Men 4/5 Erik Spillman 6/18
2 Monday PIR - Series Standings Novice Women Devora Rubin 6/18
20 Monday PIR - Series Standings Novice Men Terry LeBrun 6/18
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Dean Lee 6/18
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Terry Atwood 6/18
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Malcolm Johnson 6/18
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russell Speirn 6/18
23 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Javad Simonsen 6/18
3 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Maggie Rising 6/18
5 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Kendra Duong 6/18
50 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Mark Castle 6/18
47 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Todd Hubbell 6/18
42 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Victor Duong 6/18
30 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Sean Thielen 6/18
9 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Michael Girard 6/18
17 Monday PIR Masters Men 4/5 Mitch Gold 6/18
15 Monday PIR Masters Men 4/5 Sam Shiffman 6/18
4 Monday PIR Masters Men 4/5 Mike Snelson 6/18
2 Monday PIR Novice Women Devora Rubin 6/18
12 Monday PIR Novice Men John LeBrun 6/18
10 OBRA RR Championships Day 2 Masters 30-39 Jeffrey Pollock 6/16
26 OBRA RR Championships Day 2 Masters Men 50-59 Mitch Gold 6/16
18 OBRA RR Championships Day 2 Masters Men 50-59 Scott Kelly 6/16
16 OBRA RR Championships Day 2 Masters Men 50-59 Jamie Cobb 6/16
4 Test of Endurance 50/100 Category 2/35+ Women Maggie Rising 6/16
5 Fast Twitch Fridays Beginner Men Todd Klapuyk 6/15
4 Fast Twitch Fridays Beginner Men Dan Grabski 6/15
3 Alpenrose Thursdays Masters Men Sasha Lacey 6/14
24 Mt. Tabor Series Men 3 Sean Thielen 6/13
18 Mt. Tabor Series Men 4 Michael Aylward 6/13
17 Mt. Tabor Series Men 4 Sasha Lacey 6/13
4 Mt. Tabor Series Masters 40+ Michael Girard 6/13
27 Mt. Tabor Series Men 5 Nate Shoemaker 6/13
17 Mt. Tabor Series Fixed Gear Einar Traa 6/13
19 Tuesday PIR - Series Standings Category 3/4 Johnathan White 6/12
5 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Kendra Duong 6/11
16 Monday PIR - Series Standings Masters Men 4/5 Sam Shiffman 6/11
9 Monday PIR - Series Standings Masters Men 4/5 Scott Kelly 6/11
4 Monday PIR - Series Standings Masters Men 4/5 Erik Spillman 6/11
6 Monday PIR - Series Standings Novice Women Devora Rubin 6/11
16 Monday PIR - Series Standings Novice Men Terry LeBrun 6/11
3 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Maggie Rising 6/11
81 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Jon John 6/11
79 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Todd Hubbell 6/11
20 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Rick Zimmerman 6/11
14 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Dean Lee 6/11
13 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Terry Atwood 6/11
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Malcolm Johnson 6/11
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russell Speirn 6/11
53 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Victor Duong 6/11
23 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Javad Simonsen 6/11
23 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Sean Thielen 6/11
33 Monday PIR Masters Men 4/5 Dan Grabski 6/11
23 Monday PIR Masters Men 4/5 Sam Shiffman 6/11
14 Monday PIR Masters Men 4/5 Scott Kelly 6/11
1 Monday PIR Masters Men 4/5 Erik Spillman 6/11
6 Monday PIR Novice Women Devora Rubin 6/11
10 Monday PIR Novice Men Terry LeBrun 6/11
18 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Men Category 3 Michael Girard 6/10
57 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Jeffrey Pollock 6/9
110 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Michael Girard 6/9
105 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Pro/1/2 Jeffrey Pollock 6/9
13 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Category 3 Men Michael Girard 6/9
1 Humbug Hurryup Men Category 2 45-54 Larry Chow 6/9
1 Humbug Hurryup Men Category 2/35-44 David Tarries 6/9
99 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Pro/1/2 Men Jeffrey Pollock 6/9
7 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Category 3 Men Michael Girard 6/9
47 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Pro/1/2 Jeffrey Pollock 6/9
7 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men Michael Girard 6/9
14 Mt. Hood Cycling Classic Men Category 3 Michael Girard 6/8-10
19 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Category 3 Men Michael Girard 6/8
104 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Pro Men Jeffrey Pollock 6/8
4 Alpenrose Thursdays Masters Sasha Lacey 6/7
23 Mt. Tabor Series Category 3 Men Jason Feig 6/6
18 Mt. Tabor Series Category 3 Men Sean Thielen 6/6
34 Mt. Tabor Series Category 4 Men Scott Kelly 6/6
16 Mt. Tabor Series Category 4 Men Sasha Lacey 6/6
15 Mt. Tabor Series Category 4 Men Michael Aylward 6/6
6 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Michael Girard 6/6
6 Mt. Tabor Series Category 5 Men Dominic Mara 6/6
4 TRC Mst/Jr Track TT Series: Kilo Masters Men 50+ Todd Hubbell 6/5
14 TRC Mst/Jr Track TT Series: 500m Masters Men 50+ Einar Traa 6/5
10 TRC Mst/Jr Track TT Series: 500m Masters Men 50+ Todd Hubbell 6/5
9 TRC Mst/Jr Track TT Series: 500m Masters Men 50+ Malcolm Johnson 6/5
10 Tuesday PIR Category 3/4 Johnathan White 6/5
73 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Todd Hubbell 6/4
68 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Stewart Campbell 6/4
34 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Rick Zimmerman 6/4
13 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Javad Simonsen 6/4
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Terry Atwood 6/4
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Malcolm Johnson 6/4
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Russell Speirn 6/4
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 55+ Mark Hildebrandt 6/4
4 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Maggie Rising 6/4
27 Monday PIR Masters Men 4/5 Mitch Gold 6/4
26 Monday PIR Masters Men 4/5 Erik Spillman 6/4
9 Monday PIR Masters Men 4/5 Sam Shiffman 6/4
5 Monday PIR Masters Men 4/5 Scott Kelly 6/4
1 OBRA TTT: Combined Combined Jeffrey Pollock 6/3
17 OBRA TTT: Combined Combined Cindy McCasker 6/3
8 Alpenrose Heartbreaker Men 5 Points Race Mitch Govo 6/3
7 Alpenrose Heartbreaker Men 5 Points Race Dan Grabski 6/3
4 Return on the Jedi XC Category 2 Women 35+ Maggie Rising 6/3
8 Return on the Jedi XC Category 2 Men 45-54 Paul Bascom 6/3
1 OBRA TTT Senior Men Jeffrey Pollock 6/3
1 OBRA TTT Women 4 Ann Davidson 6/3
1 OBRA TTT Women 4 Erika Pollock 6/3
1 OBRA TTT Women 4 Susie Rabiah 6/3
1 OBRA TTT Women 4 Cindy McCasker 6/3
41 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Stewart Campbell 6/2
16 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined David Tarries 6/2
3 Mary's Peak Hillclimb Category 4/5 Men David Tarries 6/2
1 Mary's Peak Hillclimb Masters 30+ Men Stewart Campbell 6/2
4 Mary's Peak Hillclimb Masters 50+ Men Mitch Gold 6/2
1 Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe Masters Men 50+ Category 3/4/5 David McCasker 6/2
13 Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe Men 4/5 Dan Grabski 6/2
2 Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe Men 4/5 David McCasker 6/2
19 Mt. Tabor Series Men 3 Sean Thielen 5/30
9 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Michael Girard 5/30
16 Tuesday PIR: May Series Standings Category 4 Scott Kelly 5/29
33 Tuesday PIR: May Series Standings Category 3/4 Erik Spillman 5/29
26 Tuesday PIR: May Series Standings Category 3/4 Johnathan White 5/29
70 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jonathan McCoy 5/29
50 Tuesday PIR Category 1/2/3 Sean Thielen 5/29
61 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 4/5 David Tarries 5/28
53 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 4/5 Erik Spillman 5/28
50 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 4/5 Rick Zimmerman 5/28
39 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 4/5 Mitch Gold 5/28
3 Monday PIR - May Series Standings Novice Women Devora Rubin 5/28
74 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Dan Grabski 5/28
2 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Jeffrey Pollock 5/28
67 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Cindy McCasker 5/28
51 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Malcolm Johnson 5/28
60 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Russ Patterson 5/28
34 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Paul Formiller 5/28
13 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Michael Girard 5/28
4 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Jeffrey Pollock 5/28
20 Monday PIR Masters Men 4/5 Scott Kelly 5/28
17 Monday PIR Masters Men 4/5 Erik Spillman 5/28
1 Western Bike Works TT @ PIR Masters Women 50+ Cindy McCasker 5/28
5 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 60+ Malcolm Johnson 5/28
10 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 50+ Russ Patterson 5/28
3 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 30+ Dan Grabski 5/28
1 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 30+ Jeffrey Pollock 5/28
7 Western Bike Works TT @ PIR Men 3 Paul Formiller 5/28
3 Western Bike Works TT @ PIR Men 3 Michael Girard 5/28
3 Western Bike Works TT @ PIR Men 1/2 Jeffrey Pollock 5/28
7 Sisters Stampede Category 2 Women 35+ Maggie Rising 5/27
12 Sisters Stampede Category 2 Men 55+ Mark Hildebrandt 5/27
42 Sisters Stampede Category 2 Men 45-54 Paul Bascom 5/27
3 Bend Don't Brake Men 4/5 Erik Spillman 5/26
2 Bend Don't Brake Men 4/5 David McCasker 5/26
1 Bend Don't Brake Masters Women 50+ Cindy McCasker 5/26
5 Fast Twitch Fridays Beginner Men Dan Grabski 5/25
13 Tuesday PIR - Series Standings Category 4 Scott Kelly 5/22
29 Tuesday PIR - Series Standings Category 3/4 Erik Spillman 5/22
21 Tuesday PIR - Series Standings Category 3/4 Johnathan White 5/22
10 Tuesday PIR Category 3/4 Erik Spillman 5/22
41 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Desmond 5/22
8 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Gregg Magnus 5/22
3 Twilight Time Trial Series Men 3 Gregg Magnus 5/22
57 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 David Tarries 5/21
49 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Erik Spillman 5/21
45 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Rick Zimmerman 5/21
34 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Mitch Gold 5/21
3 Monday PIR: Series Standings Novice Women Devora Rubin 5/21
11 Monday PIR Masters 1/2/3 Michael Girard 5/21
8 Mt. Tabor Circuit Race Masters 40+ Category 4 Sam Shiffman 5/19
3 Mt. Tabor Circuit Race Masters 40+ Category 4 David Bachman 5/19
1 Mt. Tabor Circuit Race Masters 40+ Category 4 Sean Bergman 5/19
7 Spring Thaw XC Singlespeed Open John Foulston 5/19
5 Alpenrose Thursdays Masters 40+ Sasha Lacey 5/17
4 Alpenrose Thursdays Masters 50+ Malcolm Johnson 5/17
17 Twilight Time Trial Series: Combined Combined Paul Formiller 5/15
4 Twilight Time Trial Series Masters Men 40+ Paul Formiller 5/15
23 Tuesday PIR Men 5 Adam Valls 5/15
90 Tuesday PIR Category 1/2/3 Otis Rubottom 5/15
52 Monday PIR Masters Men 4/5 David Tarries 5/14
44 Monday PIR Masters Men 4/5 Erik Spillman 5/14
38 Monday PIR Masters Men 4/5 Rick Zimmerman 5/14
26 Monday PIR Masters Men 4/5 Mitch Gold 5/14
6 Monday PIR Novice Women Devora Rubin 5/14
6 Cascade Chainbreaker XC Category 2 Women 35+ Maggie Rising 5/13
39 Cascade Chainbreaker XC Category 2 Men 35-44 Paul Bascom 5/13
15 OBRA RR Championships Day 1 Men Category 3 Jeff Ballantine 5/12
4 OBRA RR Championships Day 1 Men Category 3 Jeffrey Pollock 5/12
2 OBRA RR Championships Day 1 Category 3/40+ Michael Girard 5/12
3 OBRA RR Championships Day 1 Category 4/5 50+ Jamie Cobb 5/12
2 OBRA RR Championships Day 1 Category 4/5 50+ David McCasker 5/12
10 OBRA RR Championships Day 1 Category 4/5 40+ Erik Spillman 5/12
8 OBRA RR Championships Day 1 Category 4/5 40+ David Bachman 5/12
4 OBRA RR Championships Day 1 Category 4/5 40+ Sean Bergman 5/12
1 Fast Twitch Fridays Masters 60+ Malcolm Johnson 5/11
8 Alpenrose Thursdays Masters 50+ Einar Traa 5/10
4 Alpenrose Thursdays Masters 50+ Malcolm Johnson 5/10
6 Tuesday PIR Men 4 Scott Kelly 5/8
53 Tuesday PIR Category 3/4 Johnathan White 5/8
78 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Huff 5/8
70 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brent Casady 5/8
39 Tuesday PIR Category 1/2/3 Al Urbanski 5/8
24 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Michael Girard 5/7
57 Monday PIR Masters Men 4/5 Dan Grabski 5/7
38 Monday PIR Masters Men 4/5 Sam Shiffman 5/7
29 Monday PIR Masters Men 4/5 Mitch Gold 5/7
19 Monday PIR Masters Men 4/5 Yonsoo Lee 5/7
17 Monday PIR Masters Men 4/5 Rick Zimmerman 5/7
3 Monday PIR Novice Women Devora Rubin 5/7
1 Coast Hills Classic XC Women Category 2 45-54 Maggie Rising 5/6
4 Coast Hills Classic XC Men Category 2 55+ Russell Speirn 5/6
9 Coast Hills Classic XC Men Category 2 45-54 Paul Bascom 5/6
3 Coast Hills Classic XC Men Category 1 19-34 Jeff Ballantine 5/6
25 Montinore Road Race Masters 35+ Category 4/5 John Foulston 5/6
19 Montinore Road Race Masters 35+ Category 4/5 Scott Kelly 5/6
4 Montinore Road Race Masters 35+ Category 4/5 Sasha Lacey 5/6
15 Montinore Road Race Men 1/2 Brendan Treacy 5/6
60 As the Raven Flies TT: Combined Combined Cindy McCasker 5/5
77 As the Raven Flies TT: Combined Combined Dan Grabski 5/5
63 As the Raven Flies TT: Combined Combined Stewart Campbell 5/5
1 As the Raven Flies TT-Series Standings Masters 50+ Women Cindy McCasker 5/5
10 As the Raven Flies TT-Series Standings Masters 60+ Men Malcolm Johnson 5/5
10 As the Raven Flies TT-Series Standings Masters 50+ Men Russ Patterson 5/5
3 As the Raven Flies TT-Series Standings Masters 30+ Men Dan Grabski 5/5
2 As the Raven Flies TT-Series Standings Masters 30+ Men Stewart Campbell 5/5
2 As the Raven Flies TT Masters 50+ Women Cindy McCasker 5/5
3 As the Raven Flies TT Masters 30+ Men Dan Grabski 5/5
2 As the Raven Flies TT Masters 30+ Men Stewart Campbell 5/5
7 Alpenrose Thursdays Masters 50+ Einar Traa 5/3
5 Alpenrose Thursdays Masters 50+ Malcolm Johnson 5/3
7 Tuesday PIR Category 3/4 Johnathan White 5/1
16 Monday PIR-April Series Standings Masters 4/5 Yonsoo Lee 4/30
12 Monday PIR-April Series Standings Masters 4/5 Geoff Talbot 4/30
5 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Women Category 2/35+ Maggie Rising 4/29
7 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Men Category 2 55+ Mark Hildebrandt 4/29
19 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Men Category 2 45-54 Paul Bascom 4/29
5 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Men Category 1 19-34 Jeff Ballantine 4/29
13 Eugene Roubaix Masters Men 4/5 Sean Bergman 4/28
8 Eugene Roubaix Masters Men 4/5 Erik Spillman 4/28
4 Eugene Roubaix Masters Men 4/5 David McCasker 4/28
10 Eugene Roubaix Masters Men 1/2/3 Michael Girard 4/28
5 Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap STXC Men Category 2/3 35+ Javad Simonsen 4/28
38 As the Raven Flies TT: Combined Combined Cindy McCasker 4/28
42 As the Raven Flies TT: Combined Combined Malcolm Johnson 4/28
33 As the Raven Flies TT: Combined Combined Russ Patterson 4/28
1 As the Raven Flies TT Masters 50+ Women Cindy McCasker 4/28
6 As the Raven Flies TT Masters 60+ Men Malcolm Johnson 4/28
8 As the Raven Flies TT Masters 50+ Men Russ Patterson 4/28
7 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 1/2/3 40+ Men Brion Barnett 4/26
1 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 1/2/3 40+ Men Michael Girard 4/26
4 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 4/5 40+ Men Sean Bergman 4/26
1 Rose Garden Circuit Race Series Masters 40+ Category 1/2/3 Michael Girard 4/26
2 Rose Garden Circuit Race Series Masters 40+ Category 4/5 Sean Bergman 4/26
1 Tuesday PIR: April Series Standings Category 4 Johnathan White 4/24
3 Tuesday PIR Category 4 Men Johnathan White 4/24
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 Sean Thielen 4/24
39 Monday PIR Men 4/5 Rick Zimmerman 4/23
30 Monday PIR Men 4/5 Sean Bergman 4/23
28 Monday PIR Men 4/5 Yonsoo Lee 4/23
61 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Cindy McCasker 4/22
84 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Einar Traa 4/22
68 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Malcolm Johnson 4/22
97 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Todd Hubbell 4/22
55 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Russ Patterson 4/22
81 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Dan Grabski 4/22
77 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Stewart Campbell 4/22
1 Beautiful Estacada Time Trial Masters Women 50+ Cindy McCasker 4/22
10 Beautiful Estacada Time Trial Masters Men 60+ Einar Traa 4/22
6 Beautiful Estacada Time Trial Masters Men 60+ Malcolm Johnson 4/22
21 Beautiful Estacada Time Trial Masters Men 50+ Todd Hubbell 4/22
17 Beautiful Estacada Time Trial Masters Men 50+ Russ Patterson 4/22
3 Beautiful Estacada Time Trial Masters Men 30-39 Dan Grabski 4/22
2 Beautiful Estacada Time Trial Masters Men 30-39 Stewart Campbell 4/22
7 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 1/2/3 40+ Men Brion Barnett 4/19
2 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 1/2/3 40+ Men Michael Girard 4/19
6 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 4/5 40+ Men Sean Bergman 4/19
1 Rose Garden Circuit Race Series Masters 40+ 4/5 Sean Bergman 4/19
1 Rose Garden Circuit Race Series Masters 40+ 1/2/3 Michael Girard 4/19
1 Tuesday PIR Men Category 4 Johnathan White 4/17
35 Tuesday PIR Category 1/2/3 Sean Thielen 4/17
29 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Michael Girard 4/16
30 Monday PIR Masters Men 4/5 Rick Zimmerman 4/16
26 Monday PIR Masters Men 4/5 Sean Bergman 4/16
24 Monday PIR Masters Men 4/5 Dan Grabski 4/16
12 Monday PIR Masters Men 4/5 Erik Spillman 4/16
8 Monday PIR Masters Men 4/5 Yonsoo Lee 4/16
5 Monday PIR Masters Men 4/5 Geoff Talbot 4/16
17 Monday PIR Novice Men Victor Delgado 4/16
7 Kings Valley RR Women 40+ Category 3/4 Maggie Rising 4/14
16 Kings Valley RR Masters 50+ (Category 3/4/5) Jeff Golden 4/14
27 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) Erik Spillman 4/14
17 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) Sean Bergman 4/14
6 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 2 Category 1/2/3 40+ Men Brion Barnett 4/12
2 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 2 Category 1/2/3 40+ Men Michael Girard 4/12
35 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Zach Rotstein 4/12
33 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Bradley Buselli 4/12
4 Rose Garden Circuit Race Series Masters 40+ 1/2/3 Brion Barnett 4/12
90 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Dan Grabski 4/8
78 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Stewart Campbell 4/8
2 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Jeffrey Pollock 4/8
83 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Cindy McCasker 4/8
98 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Erika Pollock 4/8
69 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Malcolm Johnson 4/8
67 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Russ Patterson 4/8
37 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Paul Formiller 4/8
3 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Jeffrey Pollock 4/8
2 Western Bike Works TT @ PIR Masters Women 50+ Cindy McCasker 4/8
3 Western Bike Works TT @ PIR Women 4/5 Erika Pollock 4/8
5 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 60+ Malcolm Johnson 4/8
14 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 50+ Russ Patterson 4/8
7 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 40+ Paul Formiller 4/8
5 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 30+ Dan Grabski 4/8
4 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 30+ Stewart Campbell 4/8
1 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 30+ Jeffrey Pollock 4/8
1 Western Bike Works TT @ PIR Men 3 Jeffrey Pollock 4/8
7 Piece of Cake RR Masters Women 40+ Maggie Rising 4/7
32 Piece of Cake RR Masters 40+ Category 4/5 Sam Shiffman 4/7
23 Piece of Cake RR Masters 40+ Category 4/5 Erik Spillman 4/7
19 Piece of Cake RR Masters 40+ Category 4/5 Mitch Gold 4/7
16 Piece of Cake RR Masters 40+ Category 4/5 Sean Bergman 4/7
7 Piece of Cake RR Masters 40+ Category 2/3 Michael Girard 4/7
46 Piece of Cake RR Men 4/5 Dan Grabski 4/7
15 Piece of Cake RR Men 3 Ben Johnson 4/7
2 Rose Garden Circuit Race Series Masters 40+ Category 1/2/3 Men Michael Girard 4/5
4 Peak Sports Mudslinger XC Women Category 2/35+ Maggie Rising 4/1
7 Peak Sports Mudslinger XC Men Category 2 55+ Mark Hildebrandt 4/1
14 Peak Sports Mudslinger XC Men Category 2 45-54 Paul Bascom 4/1
2 Banana Belt Men 60+ Jeff Golden 3/18
9 Banana Belt Men 50+ Jamie Cobb 3/18
36 Banana Belt Masters Men 4/5 Russ Patterson 3/18
35 Banana Belt Masters Men 4/5 David Bachman 3/18
29 Banana Belt Masters Men 4/5 Sam Shiffman 3/18
18 Banana Belt Masters Men 4/5 Scott Kelly 3/18
2 Banana Belt Masters Men 4/5 Sean Bergman 3/18
11 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Michael Girard 3/18
2 Banana Belt: Series Points Men 60+ Jeff Golden 3/18
9 Banana Belt: Series Points Men 50+ Jamie Cobb 3/18
2 Banana Belt: Series Points Masters Men 4/5 Sean Bergman 3/18
11 Banana Belt: Series Points Masters Men 1/2/3 Michael Girard 3/18
10 Banana Belt Series Standings Men 60+ Malcolm Johnson 3/11
9 Banana Belt Series Standings Men 60+ Terry Atwood 3/11
14 Banana Belt Series Standings Masters Men 4/5 Sam Shiffman 3/11
8 Banana Belt Series Standings Masters Men 4/5 David Bachman 3/11
3 Banana Belt Series Standings Masters Men 4/5 Sean Bergman 3/11
2 Banana Belt Series Standings Masters Men 4/5 Erik Spillman 3/11
27 Banana Belt Series Standings Men 3 Michael Girard 3/11
6 Banana Belt Series Standings Men 3 Ben Johnson 3/11
2 Banana Belt Series Standings Men 3 Jeffrey Pollock 3/11
9 Banana Belt: Series Points Masters Men 4/5 Sam Shiffman 3/11
3 Banana Belt: Series Points Masters Men 4/5 Sean Bergman 3/11
2 Banana Belt: Series Points Masters Men 4/5 Erik Spillman 3/11
3 Banana Belt: Series Points Men Category 3 Ben Johnson 3/11
2 Banana Belt: Series Points Men Category 3 Jeffrey Pollock 3/11
9 Banana Belt Masters Men 4/5 Sam Shiffman 3/11
3 Banana Belt Masters Men 4/5 Sean Bergman 3/11
2 Banana Belt Masters Men 4/5 Erik Spillman 3/11
3 Banana Belt Men Category 3 Ben Johnson 3/11
2 Banana Belt Men Category 3 Jeffrey Pollock 3/11
2 Banana Belt: Hot Spots Men 3 Hotspot Jeffrey Pollock 3/11
11 Banana Belt Men 60+ Malcolm Johnson 3/4-18
10 Banana Belt Men 60+ Terry Atwood 3/4-18
5 Banana Belt Men 60+ Jeff Golden 3/4-18
17 Banana Belt Men 50+ Jamie Cobb 3/4-18
19 Banana Belt Masters Men 4/5 Sam Shiffman 3/4-18
12 Banana Belt Masters Men 4/5 David Bachman 3/4-18
4 Banana Belt Masters Men 4/5 Erik Spillman 3/4-18
2 Banana Belt Masters Men 4/5 Sean Bergman 3/4-18
19 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Michael Girard 3/4-18
32 Banana Belt Men 3 Michael Girard 3/4-18
12 Banana Belt Men 3 Ben Johnson 3/4-18
2 Banana Belt Men 3 Jeffrey Pollock 3/4-18
43 Banana Belt Men 5 Yonsoo Lee 3/4
10 Banana Belt Men 60+ Malcolm Johnson 3/4
9 Banana Belt Men 60+ Terry Atwood 3/4
22 Banana Belt Men 50+ Scott Kelly 3/4
16 Banana Belt Men 50+ Jamie Cobb 3/4
16 Banana Belt Masters Men 4/5 Sam Shiffman 3/4
6 Banana Belt Masters Men 4/5 Erik Spillman 3/4
5 Banana Belt Masters Men 4/5 Sean Bergman 3/4
3 Banana Belt Masters Men 4/5 David Bachman 3/4
31 Banana Belt Men 3 Gregg Magnus 3/4
28 Banana Belt Men 3 Ben Johnson 3/4
25 Banana Belt Men 3 Brion Barnett 3/4
15 Banana Belt Men 3 Michael Girard 3/4
1 Banana Belt Men 3 Jeffrey Pollock 3/4
10 Banana Belt Series Points Men 60+ Malcolm Johnson 3/4
9 Banana Belt Series Points Men 60+ Terry Atwood 3/4
6 Banana Belt Series Points Masters Men 4/5 Erik Spillman 3/4
5 Banana Belt Series Points Masters Men 4/5 Sean Bergman 3/4
3 Banana Belt Series Points Masters Men 4/5 David Bachman 3/4
16 Banana Belt Series Points Men 3 Michael Girard 3/4
2 Banana Belt Series Points Men 3 Jeffrey Pollock 3/4
3 Echo Red to Red Category 2/35+ Women Maggie Rising 3/3
17 Echo Red to Red Clydesdale 200+ Men Dean Lee 3/3
15 Echo Red to Red Category 3 35-44 Men Matt D'Elia 3/3
2 Echo Red to Red Category 3 35-44 Men Larry Chow 3/3
12 Echo Red to Red Category 2 55+ Men Russell Speirn 3/3
31 Echo Red to Red Category 2 45-54 Men Paul Bascom 3/3
11 Echo Red to Red Category 2 45-54 Men Michael Kender 3/3
179 Jack Frost TT: Combined Combined Terry Atwood 2/26
135 Jack Frost TT: Combined Combined Malcolm Johnson 2/26
99 Jack Frost TT: Combined Combined Russ Patterson 2/26
169 Jack Frost TT: Combined Combined Johnathan White 2/26
153 Jack Frost TT: Combined Combined Erik Spillman 2/26
73 Jack Frost TT: Combined Combined Paul Formiller 2/26
12 Jack Frost TT: Combined Combined Michael Girard 2/26
171 Jack Frost TT: Combined Combined Stewart Campbell 2/26
170 Jack Frost TT: Combined Combined Dan Grabski 2/26
208 Jack Frost TT: Combined Combined Jamie Gilchrist 2/26
3 Jack Frost TT: Combined Combined Jeffrey Pollock 2/26
11 Jack Frost TT Men 60+ Terry Atwood 2/26
7 Jack Frost TT Men 60+ Malcolm Johnson 2/26
20 Jack Frost TT Men 50-59 Russ Patterson 2/26
37 Jack Frost TT Men 40-49 Johnathan White 2/26
34 Jack Frost TT Men 40-49 Erik Spillman 2/26
18 Jack Frost TT Men 40-49 Paul Formiller 2/26
1 Jack Frost TT Men 40-49 Michael Girard 2/26
29 Jack Frost TT Men 4/5 Jamie Gilchrist 2/26
7 Jack Frost TT Men 30-39 Stewart Campbell 2/26
6 Jack Frost TT Men 30-39 Dan Grabski 2/26
1 Jack Frost TT Men 3 Jeffrey Pollock 2/26
5 Cherry Pie Men 60+ Malcolm Johnson 2/19
4 Cherry Pie Men 60+ Terry Atwood 2/19
21 Cherry Pie Men 50+ Scott Kelly 2/19
23 Cherry Pie Men 3 Jeffrey Pollock 2/19
7 Cherry Pie Men 3 Michael Girard 2/19
5 Cherry Pie Women Category 4/5-40/50+ Maggie Rising 2/19
8 Cherry Pie Men 4/5-50/60+ Russ Patterson 2/19
6 Cherry Pie Men 4/5-50/60+ Scott Kelly 2/19
7 Cherry Pie Men 4/5-40+ Sean Bergman 2/19
6 Cherry Pie Men 4/5-40+ David Bachman 2/19