Cross Crusade: Overall

OR
Sun, October 5 to Sun, November 16, 2008

Part of the Cross Crusade

Updated February 11, 2014 at 2:56 PM

Beginner Men CCX

Name Team Points
1 Cody Gervase 92
2 Rob Finch 91
3 Tony Wolff 87
4 Jeff Boehlke 83
5 Kevin Sundberg Showers Pass 65
6 Tony Curtis 63
7 Alex Hansen Fort George Brewery 60
8 Jeff Hendricks 59
9 Dan Lautenbach Team Oregon/Sunset Cycles 53
10 Tyler Jackson Family Jewels 52
11 John Winthrop Team Bob's Red Mill 50
12 Peter Casey 44
13 Cameron Foucht 40
14 Robert McCabe Fort George Brewery 39
15 Robert Rosmus 37
16 Michael Dehner 37
17 Kris Daemler 29
18 Chase Banna 27
19 Matthew Cox Team Bob's Red Mill 26
20 Marcelo silva 25
21 Matthew Westermeyer 25
22 Ken Hahn 24
23 Cory Grove 20
24 Rick Wilkes 16
25 Jim Petrs 15
26 Greg Kempthorn Yakima Bike Vigilantes 14
27 Bret Berner Team BMX 13
28 James Arnold Goodtimes bicycles 10
29 Jamie Pinney 10
30 Andrew Schlesinger Portland Triathlon Club 9
31 Keith Mastranunzio 9
32 Robert Stefanowicz 3

Beginner Women

Name Team Points
1 Vanessa Cass 135
2 Devin Vinson 94
3 Esther Sung 80
4 Suzanne Marcoe Cross Fit Portland 74
5 Diana Rempe 69
6 Jessica Pierce 69
7 Abra McNair 66
8 Amy Christie 1 Error 63
9 Stephanie Hahn 53
10 Beth Orton 48
11 Sara Labarge 44
12 Carrie Barton Foes Racing 33
13 Jennie Cambier 1 Error 32
14 Marca Murphy Therapeutic Associates Cycling/GENR8 32
15 Heather Paris Pacific Power Blue Sky 30
16 Maureen Kavanagh Sorella Forte 24
17 Janel Martin 24
18 Stephanie Rouse 1 Error 21
19 Heather Campbell Team Beer 20
20 Eva VanDeusen Ironclad Performance Wear 16
21 Heather Moller 16
22 Alexandra Burton 15
23 Sara Fletcher 12
24 Kiersten Lake 10
25 Carrie Williams Bike City Racing 8
26 Ariella Odierna Cyclo Sportif 7
27 Tobin Echohawk 6
28 Katherine Fontaine 6
29 Ariel Raymon 5
30 Amber Hilgert 3
31 Rosy Mazaika 3
32 Heather Zadow 2
33 Suzy Renn 2
34 Bonnie Hildebrand OrganicAthlete 2
35 Allison Robbins 1

Category A

Name Team Points
1 Jason Sager SagerSports.com 133
2 Sean Babcock Team S+M 132
3 Chris Sheppard HPChiro/Scott's Cycling of Salem 117
4 Kevin Hulick Gentle Lovers 115
5 Solomon Woras Gentle Lovers 112
6 Shannon Skerritt Gentle Lovers 99
7 Ben Thompson SoBe/Cannondale 71
8 Erik Tonkin Team S+M 65
9 Molly Cameron Gentle Lovers 64
10 Ian Brown River City Bicycles 55
11 Damian Schmitt Sunnyside Sports 54
12 Mark Blackwelder Gentle Lovers 51
13 Spencer Paxson S&M Young Guns/Kona 38
14 Cary Miller Team S+M 38
15 Chris Brandt Collin's Cycle Shop 38
16 Evan Plews Capitol Subaru Cycling 32
17 Eric Sheagley 28
18 Carson Miller Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation 25
19 Steven Hunter Veloshop 25
20 Brett Luelling Capitol Subaru Cycling 22
21 Brig Brandt Hutch's Bend 17
22 Ryan Weaver River City Bicycles 16
23 Ryan Iddings Lapierre USA 16
24 Davy Yeater River City Bicycles 15
25 Michael Benno Veloce Racing 14
26 Matthew Wills Veloshop 12
27 Gant Enderle Cyclepath Racing 11
28 Justin Finn 6
29 David Pilz Gentle Lovers 5
30 Tony Kic Gentle Lovers 5
31 Scotty Carlile Hutch's Bend 5
32 Andy Redden NoLimitz/ICE 4
33 Jeff Bannink Nike Cycling 4
34 Doug Wilmes Marcroft/River City Bicycles 4
35 Seth Hosmer HPChiro/Scott's Cycling of Salem 3
36 Jonathan Smith Team S+M 1

Category B

Name Team Points
1 Jason Lemieux Nolimitz / ICE 121
2 Grant Folske Cyclepath Racing 112
3 Ross Brody 107
4 Ryan Brown Chinook Cycling Club 89
5 Tim Joslin 85
6 Matt Fox Sunnyside Sports 85
7 Joe Santos Bridgetown Velo 84
8 Colin Rowan Corner Cycle Cycling Club 72
9 joe martin Veloce Racing 67
10 PAT KUDSZUS Capitol Subaru Cycling 62
11 Daniel Mensher Gentle Lovers 57
12 Samuel Nicoletti Gentle Lovers 53
13 Jeffrey Anderson Cucina Fresca 44
14 Justin DeMallie OSU Cycling Club 43
15 Mitch Lee Portland Velo 43
16 Eric Roesinger Yakima Bike Vigilantes 41
17 Michael Lilienthal 32
18 Chip Sloan Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 31
19 Neal Bibler Team S+M 29
20 Brian Muck 22
21 Max Milverstedt HUP United 20
22 Scott Willson Gentle Lovers 17
23 Patrick O'Herron 14
24 Kyutaek Park 9
25 Julian Deiss 7
26 Brian Hopkins 6
27 Ben Johnson Portland Velo 6
28 Stephen Fitzgerald North River Racing 5
29 Trevor Spahr Word-RCB 5
30 John Currier BORSP 5
31 Steve Davee Veloce Racing 5
32 Josh Cooper Pacific Power Blue Sky 4
33 Sasha Lacey Portland Velo 3
34 Clint Culpepper Team Beer 3
35 Kirk Edwards 3
36 Matt Cline 2
37 Dave Condon Yakima Bike Vigilantes 2
38 Jesse Graden Veloshop 1

Category C

Name Team Points
1 Matt Hutchinson 119
2 Brian Kesselman 99
3 John Lin 72
4 Rawls Moore Revolver-Cascadia 69
5 Luke Sosnowski 62
6 Brent Harmon Cyclepath Racing 61
7 Danny Weikel 61
8 Martin Frye Waterfront Bicycles 60
9 Atlin Sestrich Concrete Artistry 56
10 Gabe Doebler 56
11 Eric Larson Cyclepath Racing 54
12 Jim Anderson Team Oregon/Sunset Cycles 53
13 Sean Burles 51
14 Elliott Usher 45
15 Brian Bowman Cyclepath Racing 42
16 Matt Cline 41
17 Christian Martin River City Bicycles 39
18 Gabriel Ledger Veloshop 38
19 Jeffrey Henderson Portland Velo 31
20 Chris Miller 31
21 Tony Turano 30
22 Scott Kocher 26
23 Steve O'Neill Cyclepath Racing 23
24 Peter Nierengarten Arkadelphia 23
25 Trevor O'Neal 1 Error 18
26 Brent Mattison Team Lazy Tarantulas 16
27 Patrick Gerke Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 16
28 Robert McCarthy Trail Head Cycles 12
29 Laird Novak Vista Ridge Velo 12
30 Brian Gumpert 11
31 Jeff Nelson Yakima Bike Vigilantes 11
32 Isaac Hart ByCycle 10
33 Ryan McMaster Team Bike Tires Direct 9
34 Ryan Larson Pacific Power Blue Sky 7
35 Matthew Cittadini Team S+M 6
36 Garrett Hardin 6
37 Murray Carlisle Tireless Velo 6
38 Jason Freed Vista Ridge Velo 5
39 Brian McCall 3
40 James Buckroyd Yakima Bike Vigilantes 3
41 Ryan Kilgren Pacific Power Blue Sky 2
42 Brent Wallace 2
43 Joel Holly Team BTA 1
44 Jon Pheanis 1

Clydesdale

Name Team Points
1 Daryl Hemenway Guinness Cycling Team 140
2 George Beilstein 117
3 Matthew Lasala Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 111
4 Chris Leach 109
5 Geoff Rogers Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 101
6 Ed Jones Waterfront Bicycles 81
7 James Peale Team Coffee Plant 73
8 Joe Larson 65
9 Damon Schaefer 64
10 Greg Hudson Ironclad Performance Wear 61
11 Chipp Ross River City Bicycles 58
12 Hugo Ortiz 46
13 Benjamin Herring Tsunamis 44
14 Jim Rowan Fort George Brewery 36
15 Matt Brownfield Team Oregon/Sunset Cycles 31
16 jim scott Artisan Family Racing 31
17 Spencer Bohaboy 28
18 Joe Leineweber Ironclad Performance Wear 23
19 brian echerer 17
20 Scott Hamness 11
21 Mike Chombeau Team Rose City 9
22 Bob Libby Tireless Velo 8
23 gerben gerritsen 6
24 Tom Iverson Mountain View Cycles 5
25 Scott Sloat Nike Cycling 4

Junior Men

Name Team Points
1 Andrew Bennett Collin's Cycle Shop 182
2 Weston Fitzsimmons Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 130
3 Jeff Hopkins Willamette Valley Cyclery 118
4 Colton Swearingen Mountain View Cycles 107
5 Madison Chilenski Team Oregon/Sunset Cycles 107
6 Kolben Preble Olsen's Bike 103
7 Dan Birman Beaverton Bicycle Club 90
8 Joe Prettyman Beaverton Bicycle Club 87
9 Andy Su Hutch's Bend 59
10 Ethan Hormann ZteaM 50
11 George Zack 47
12 Julian Roden Waterfront Bicycles 43
13 Gabe Garza Willamette Valley Cyclery 43
14 Lance Pugh Beaverton Bicycle Club 38
15 Joe Gulley 32
16 Eamon Ford ZteaM 24
17 Ty James 21
18 Zachary Mikkelson Mountain View Cycles 20
19 Kyle Fish 19
20 Hans Nussbaum 19
21 Trevor Schauer Specialized River City Bicycles 19
22 Johnny Hergert 13
23 Garrett Johnson Sprout Cycles/Lucky Lab 7
24 Rubin Field Beaverton Bicycle Club 5
25 Drew Jamieson Boone Dog Bikes 5
26 Walker Prettyman 4
27 Camden Morey ZteaM 2
28 Henry Peterson 1
29 Finn Rosenfeld 1
30 Ben Hubbard 1
31 Isabel Ford ZteaM 1

Junior Women

Name Team Points
1 Tatum Tyynismaa Mountain View Cycles 156
2 Carina Hahn Team Rose City 148
3 fiona graham Specialized River City Bicycles 130
4 Mikaela Saltzberg Bridgetown Velo 106
5 Alyssa Hoyt 72
6 Denise Bosak 58
7 Amalia Sletmoe Mountain View Cycles 41
8 Haley Wilson Pacific Power Blue Sky 37

Masters 35+ A

Name Team Points
1 Tim Butler River City Bicycles 154
2 Scott Bradway Team S+M 136
3 John McCaffrey bicycleattorney.com 132
4 Eirik Schulz 100
5 Tre Hendricks Disco Velo 93
6 John Mitchem Guinness Cycling Team 82
7 David Diviney Cyclepath Racing 78
8 Eddie French Guinness Cycling Team 69
9 Shane Fletcher Veloce Racing 63
10 Martin Baker bicycleattorney.com 60
11 Eric MARTIN Guinness Cycling Team 57
12 rich cramer bicycleattorney.com 57
13 Mike Schindler Sunnyside Sports 48
14 Jeff Standish Therapeutic Associates Cycling/GENR8 41
15 Doug Evans bicycleattorney.com 41
16 Tim Jones Therapeutic Associates Cycling/GENR8 39
17 Mike Wilson Pacific Power Blue Sky 36
18 Jason Crago CapoForma Lakeside 34
19 Joshua Liberles Colavita New Mexico 24
20 Dan Porter Cyclepath Racing 24
21 Steve Brown Portland Velo 12
22 Greg Talbert Art by Opsal 10
23 Gene Faes Stumps & Roses 9
24 Todd Rosier Portland Velo 7
25 Michael Szwaya 5
26 Mike Alligood Lactic Acid Cycling 4
27 Brian Nilsson Super Relax Concept 3
28 Jake Rosenfeld 1 Error 2
29 William Goritski Tireless Velo 2

Masters 35+ B

Name Team Points
1 Aaron Leritz Team S+M 153
2 Andreas Gute Beaverton Bicycle Club 112
3 Wes Swearingen Mountain View Cycles 99
4 Karl Haunold GSC United 69
5 Scott Brown 69
6 John Limbaugh Chinook Cycling Club 68
7 Paolo Dabbeni Nike Cycling 64
8 Bob Jacobs bicycleattorney.com 63
9 Brent Casady Existential Velo 63
10 Jeb Stewart Team S+M 61
11 Salvatore Bondi Portland Velo 60
12 Matt Engel Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 57
13 Gregg Rouse Peak Sports/ Sugoi 56
14 Jeff Edes Team S+M 55
15 Alex Accetta Portland State University 51
16 David Saltzberg Bridgetown Velo 49
17 Christopher Tuttle 42
18 Craig Ruby 28
19 Hugh Gapay Olson's Hammer 27
20 Greg O'Brien Word-RCB 24
21 Justin Serna Guinness Cycling Team 23
22 Alan Ott Rock Lobster 23
23 Darrell Beck Companion Pet Clinic 22
24 Karl Mikkelson Mountain View Cycles 19
25 T. Kenji Sugahara Capitol Subaru Cycling 18
26 Rob Anderson Team Oregon/Sunset Cycles 18
27 Edward Reagan Veloshop 17
28 Evan Smith Seven Corners 17
29 James Tervo Artisan Family Racing 17
30 Jonathan Irick Lombardi Sports 17
31 Michael Rabinowitz Tireless Velo 14
32 Robert Sanders Portland State University 13
33 Wade Miller Sunnyside Sports 10
34 Dave Warwick Team Bike Tires Direct 8
35 Tom Hill NoMad Sports Club 5
36 Harald Graham Specialized River City Bicycles 4
37 Chad Sage Sunnyside Sports 2
38 Buzz Truitt 1

Masters 35+ C

Name Team Points
1 Chad Smeltzer Team Bike Tires Direct 139
2 Mark Proia Bailey Bikes 120
3 John Foulston Chinook Cycling Club 117
4 Ken Pace Team S+M 102
5 Brady Brady NTAC 101
6 Thomas Cody Mountain View Cycles 86
7 Jim Kysela Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 71
8 Mick Desserault Team S+M 63
9 Steve Holmes Cedar Mill Velo 56
10 mike gilbert Tireless Velo 52
11 Paul Formiller Portland Velo 51
12 Greg Deane Rams 51
13 Eric Stolberg Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 43
14 Matt McGuire Cedar Mill Velo 41
15 Michael Grieser 40
16 Michael Kender Portland Velo 33
17 Darren Kotsovos Tireless Velo 26
18 Raymond Whitlow 26
19 Jeff Steiner 26
20 Marc Romano 25
21 Bill Hall 24
22 Timothy Hanson Logie Velo 20
23 Bob Croucher Tireless Velo 18
24 Andrew Peterson Existential Velo 16
25 Ted Gresh Team S+M 16
26 Jason Franklin 15
27 Erin Badaracco BBG 14
28 Scott Ballard 14
29 Jeff Spencer 12
30 Andrew Meigs 10
31 John Dossett 9
32 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com 9
33 Todd Klapwyk 7
34 Matthew Sellens 5
35 Torsten Kjellstrand Team S+M 3
36 Brian List Pacific Power Blue Sky 2
37 Johnny Baldwin 1
38 Matt Eisiminger 1

Masters 50+

Name Team Points
1 Steve Yenne Capitol Subaru Cycling 176
2 John Wilson Pacific Power Blue Sky 158
3 William Zale 112
4 David Luoma Guinness Cycling Team 103
5 Don Leet Sunnyside Sports 84
6 Tim Ellerbruch United Finance 79
7 Ambrose Su Hutch's Bend 67
8 Dave Guettler River City Bicycles 58
9 Jay Rathe Beaverton Bicycle Club 58
10 Ron Strasser Team S+M 56
11 Cosmic Miller Bicycle Centers/Collision One 55
12 Dan MacNaughton Guinness Cycling Team 54
13 Dave Burnard Olson's Bicycles 49
14 Paul Mautner Team Rose City 42
15 Steve Lacey Team Titus/Cycle Path 40
16 James Thiele Team Rose City 39
17 Dieter Hoffmann 1 Error 37
18 Mark Ontiveros Team Rose City 36
19 Terry Knight 1 Error 31
20 Chris Rycewicz Southtown Velo 23
21 Dan Davis WebCyclery.com 18
22 Mark Hildebrandt 16
23 Hugh Givens 16
24 Richard Potestio River City Bicycles 12
25 Peter Spir Team S+M 7
26 Steven Miller 7
27 Russell Speirn Portland Velo 5
28 Rick Gregory 4
29 Richard Marantz NoMad Sports Club 3
30 Vern Krist Showers Pass 1

Masters Women 35+

Name Team Points
1 Beth Burns Veloce Racing 170
2 Julie Swearingen 154
3 Kim Rueter Sorella Forte 126
4 Stephanie Uetrecht WebCyclery.com 104
5 William Goritski Tireless Velo 100
6 Eileen Kelly-Foulston 95
7 Karen Kenlan Sunnyside Sports 84
8 Laura Hagen 79
9 Pam Fairchild Specialized River City Bicycles 66
10 jennifer wardell 58
11 Sage Fuller Sorella Forte 58
12 Hillary Currier 55
13 Darien Curl Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation 44
14 Elaine Prause 41
15 Angela Horton Gapay Olson's Hammer 40
16 Elizabeth Tutsch Chinook Cycling Club 32
17 Elaine Bothe 20
18 Marca Murphy Therapeutic Associates Cycling/GENR8 20
19 Gina Miller Sunnyside Sports 14
20 Robyn Pfeifer bicycleattorney.com 8
21 Gwen Kurilik Staccato Gelato 5
22 Ann Goss Tireless Velo 4
23 Jennifer Woodruff 2
24 Danielle Machon 1

Masters Women 45+

Name Team Points
1 Mary Skrzynski Portland Velo 154
2 Julie Jennings Sunnyside Sports 130
3 Anne Linton Sorella Forte 122
4 Jan Moss Team Group Health 109
5 Pam Reid Team Rose City 107
6 Debra Stolt-Krichko 83
7 Barbara Thiele Team Rose City 79
8 Sue Ripp Specialized River City Bicycles 77
9 Shari Matyas Sorella Forte 68
10 Meg Mautner Bike Central 65
11 Debra Windus United Finance 64
12 Evelyn West Team S+M 54
13 Melissa Boyd Pacific Power Blue Sky 51
14 Lisa Campbell 39
15 Sue Hanna Tireless Velo 27
16 Renata Hahn Team Rose City 27
17 Renee Pype Team S+M 18
18 Linda Fanning 17
19 Lori Jensen Tireless Velo 17
20 Darquise Cloutier Team Lantere Rouge 10

Singlespeed

Name Team Points
1 Mark Blackwelder Gentle Lovers 176
2 John Rollert WebCyclery.com 114
3 Jacob Furniss Revolver-Cascadia 111
4 Anderson Folts Veloshop 96
5 Seth Patla River City Bicycles 94
6 James Crowe Revolver-Cascadia 83
7 Alex Criss River City Bicycles 70
8 Matthew Slaven Kona Factory Team 60
9 Pete Zlatnik The Bike Gallery 59
10 Scott Ramsey Gentle Lovers 56
11 Patrick Wilder Cyclepath Racing 49
12 Landon Masterfield Oregon Active 48
13 Luke DeMoe Collin's Cycle Shop 43
14 Dylan VanWeelden Yakima Bike Vigilantes 40
15 Kurt Haas Capitol Velo p/b Lifesource 35
16 wille Yli-luoma 34
17 Brian Garretson Veloshop 32
18 Mike Bene Veloshop 31
19 Adrian Olmstead HUP United 31
20 Slate Olson HUP United 27
21 Scott Churchill Desalvo Custom Cycles Racing 17
22 Tommy Tuite Veloshop 16
23 Brad Urban Veloshop 13
24 Patrick Jackson WebCyclery.com 11
25 Peter Lunoak The Bike Gallery 11
26 David Bisers Veloshop 8
27 Brian Nilsson Super Relax Concept 6
28 Mathew Hall IRA Ryan Cycles 4
29 Byron Breeden Counterbalance Bicycles 3
30 John Dorfer Veloshop 3
31 Dan Cheever Revolver-Cascadia 1

Unicycle

Name Team Points
1 Jack Olsen Unicycle Bastards 182
2 Monty Happenstance NoPoSoLoS 124
3 Mike Cobb Clever Cycles 100
4 Ben Schoenberg Seriousjuggling.com 85
5 Michael Jones Nopo Solos 72
6 Josh Armagost PDXK 63
7 Shawn McBride 58
8 Steven Fawcett Unicycle Bastards 49
9 Mats Nordgren Unicycle Bastards 44
10 Daniel Verdugo 35
11 Dinah Foley 33
12 Brett Lee 31
13 Troy Freeman Unicycle Bastards 28
14 Michael Verdugo 20
15 Matthew Verdugo 20

Women A

Name Team Points
1 Wendy Williams River City Bicycles 164
2 Emily VanMeter River City Bicycles 129
3 Rhonda Mazza Team S+M 126
4 Megan Faris River City Bicycles 105
5 Alice Pennington Desalvo Custom Cycles Racing 103
6 Erin Playman Gentle Lovers 95
7 Colleen Flaherty Veloce Racing 82
8 Heather Wills Veloshop 81
9 Tina Brubaker Gentle Lovers 69
10 Sara Johnson Velobella 68
11 Joanna Mensher Gentle Lovers 66
12 Brigette Brown River City Bicycles 55
13 Julie Browning Cyclepath Racing 49
14 Sunny Gilbert Pacific Power Blue Sky 47
15 Marila Alvares The Bike Gallery 37
16 Sarah Post-Holmberg 35
17 Kori Kunz Poplollies 35
18 Betsy Platt 21
19 Anne Davis Usher Bridgetown Velo 17
20 Abby Jenkins Super Relax Concept 15
21 Audrey Brown Team S+M 14
22 Rhonda Morin Sorella Forte 11
23 Elizabeth Cardinal Veloshop 11
24 Anita Dilles Gentle Lovers 10
25 Sarah Sturdy Tireless Velo 6
26 Jennifer Caldwell Gentle Lovers 3
27 Jennifer Schweitzer Veloshop 3
28 Dawn Riddle Veloshop 2
29 Megan Schubel Companion Pet Clinic 2
30 Kristin Wille Portland Velo 1

Women B

Name Team Points
1 Serena Bishop 166
2 Jen Akeroyd Team Group Health 112
3 Renee Scott Sunnyside Sports 98
4 Megan Murray Tireless Velo 90
5 Nissy Cobb 86
6 Patty Garland Disco Velo 84
7 Ellen Miller 77
8 Rebecca Richards 63
9 Margi Lifsey 56
10 Audrey Brown Team S+M 55
11 Sarah Post-Holmberg 53
12 Brynje Enderle Cyclepath Racing 49
13 Anna Clark Ironclad Performance Wear 46
14 Sarah Tisdale Sorella Forte 39
15 Carey Schleicher-Haselhorst 38
16 Lindsay Kandra Team Group Health 33
17 Sara Salo 33
18 Anna Vaughn 30
19 Tiffanie Novakovich Pipsport 26
20 Sarah Tingey Bridgetown Velo 24
21 Maren Nelson Bike Peddler 22
22 Erin Willig Ironclad Performance Wear 22
23 Sierra Callahan Portland Velo 21
24 Catherine Humblet 20
25 Meghan Miller 16
26 Tori Bortman The Bike Gallery 14
27 Mary Zucconi 14
28 Samantha Rousculp 13
29 Heidi Swift Portland Velo 11
30 EJ Barreto Portland State University 11
31 Kelsey Kelley 7
32 Michelle Lichtenfels Bridgetown Velo 4
33 Sharon Anderson 3
34 Kalli Phillips 2
35 Carolyn Goodbrake Veloforma 1
36 Beth Orton 1
37 Amber Clark Team Beer 1