BrewHaus Cross: Series Results

Jacksonville, OR
September 20, 2018

Part of the BrewHaus Cross

Updated October 13, 2018 at 11:34 AM

Clydesdale

Num Name Team
1 190 Richard Hogan Land Shark
2 5625 Nathan Olson Team Cycle Sport
3 506 Erric McKee
4 4051 Bart Qualls
5 190 Kellan Cullen Cycle Analysis

Junior Men 15-18

Num Name Team
1 198 Ryan Kanahele
2 8030 Griffin Smith Land Shark
3 180 Sean Lenn
4 195 Justin Bauman

Junior Men U14

Num Name Team
1 169 Korbin Jones
2 191 Luke Cook
3 194 Reason Townsend
4 174 Paydon Salliotte
5 182 Oden Martinz
6 197 Farris Holden
7 188 Isa Culver

Junior U10

Name
1 Porter Younkin
2 Miles Younkin
3 Jaxx Hendrickson
4 Jesse Penner
5 Asher Page
6 Theron Blair
7 Freya Hoppe
8 Parker Bogards
9 Ian Bogards
10 Asher Siemer
11 Haaken Hoppe
12 Moses Townsend
13 Sage Blair
14 Ryder Gracey
15 Liam Bustard
16 Samantha Botts
17 Diego Bronze
18 Dylan Penner
19 Aubry Botts
20 Bristole Campenelli
21 Jordynn Campenelli
22 Ajha Olson

Masters 35+ 1/2/3

Num Name Team
1 315 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions
2 714 Dave Reitz Team Cycle Sport
3 346 Max Lawson Flywheel Bicycle Solutions
4 333 Michael Moody Team Cycle Sport
5 178 Bear Perrin
6 935 Reny Townsend
7 373 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions
8 162 Ryan Younkin
9 4069 Bryan Simpson
10 166 Doug Striley
11 158 Colter Chancellor Hutch's Bend Dental
12 201 Scott Churchill

Masters 35+ 3/4/5

Num Name Team
1 5310 Aaron Bustard
2 373 Jason Singleton

Masters 50+ 1/2/3

Num Name Team
1 658 Mark Williams Flywheel Bicycle Solutions
2 845 Todd Gallaher
3 179 Dan Shepherd Team Cycle Sport
4 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions
5 199 Bill Myers Cycle Analysis
6 4148 Nathan Sheafor
7 624 Ron Laverty Team Cycle Sport
8 748 Jeff Smith
9 193 Michael Davis Cycle Analysis
10 4197 Mike Campbell
11 4098 Tim Turk Land Shark

Masters 50+ 3/4/5

Num Name Team
1 167 John Lulich
2 5895 Chris Wilkey Cycle Analysis
3 157 Cliff McCann
4 183 Brian Dwyer
5 200 Jason Jantzer

Masters 60+ 3/4/5

Num Name Team
1 5071 Chris Stapleton Cycle Analysis
2 161 Michael Bansmer
3 192 Kenneth Stringer
4 185 Tom Neuman

Masters Women 35+ 1/2/3

Num Name Team
1 7025 Sheri Masessa Flywheel Bicycle Solutions
2 200 Linda Tesman

Masters Women 35+ 3/4/5

Num Name Team
1 292 Kate Rodriguez
2 170 Mindy Blair
3 203 Sarah Rockwell
4 189 Barbara Culver Cycle Analysis

Masters Women 50+ 3/4/5

Num Name
1 184 Karen Dwyer

Men 1/2/3

Num Name Team
1 177 Jace Ives
2 181 Ross Jacques
3 859 Nathan Trimble
4 159 Adam Artner Cycle Analysis
5 187 Richard Hogan Land Shark
6 866 Mark Severy

Men 3/4/5

Num Name
1 171 Michael Page
2 176 Shane Ausprey
3 186 Jim Janousek
4 187 Justin Fortado

Singlespeed

Num Name Team
1 333 Michael Moody Team Cycle Sport
2 196 Alexander A J Palmer
3 373 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions
4 315 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions
5 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions
6 166 Doug Striley
7 520 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions
8 165 Douglas Hecox
9 5314 Aaron Hoppe Cycle Analysis
10 714 Dave Reitz Team Cycle Sport
11 624 Ron Laverty Team Cycle Sport

Singlespeed Women

Num Name Team
1 7025 Sheri Masessa Flywheel Bicycle Solutions

Women 1/2/3

Num Name Team
1 160 Rebeccah Bieri
2 168 Elise Donovan

Women 3/4/5

Num Name
1 287 Niles McGee
2 173 Emmeline Hall