Sage Titanium

Event Category Name
42 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Tim Schauer
39 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Harald Graham
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Jon Pearson
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Jeff Standish
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ Category 3 Jerry Inscoe
38 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 1/2 Peter Gutwald
55 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Men 2/3 Jeff Standish
50 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 4 Bret Waldron
41 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Men 5 Trevor Schauer
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Clydesdale Scott Rath
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Clydesdale David Rosen
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Clydesdale Aaron Coker
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Clydesdale Scott Rath
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Clydesdale Tim Schauer
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Clydesdale David Rosen
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Clydesdale Aaron Coker
51 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Men 2/3 Peter Gutwald
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Junior Men 10-12 Jack Hampson
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Junior Men 10-12 Gavin Newman
46 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Junior Men 3/4/5 Jack Hampson
38 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Junior Men 3/4/5 Gavin Newman
38 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 50+ Jon Pearson
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 50+ Jeff Standish
74 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 4 Bret Waldron
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Junior Men 10-12 Gavin Newman
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Junior Men 10-12 Jack Hampson
60 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Junior Men 3/4/5 Gavin Newman
49 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Junior Men 3/4/5 Jack Hampson
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 50+ Jon Pearson
63 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 50+ Tim Schauer
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 50+ Jeff Standish
46 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ Category 3 Jerry Inscoe
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Clydesdale Ryan Jarrell
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Clydesdale Scott Rath
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Clydesdale David Rosen
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Clydesdale Aaron Coker
18 Blind Date at the Dairy Category 5 Men Zachary Standish
5 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Jon Pearson
4 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Jeff Standish
9 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Masters 3/4 Jerry Inscoe
1 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Masters 3/4 Peter Gutwald
25 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open 50+ Tim Schauer
21 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open 50+ Jon Pearson
17 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open 50+ Harald Graham
9 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Junior Open Gavin Newman
45 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Scott Rath
13 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Jerry Inscoe
1 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Peter Gutwald
10 Portland Trophy Cup Junior Open Gavin Newman
14 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Junior Men 9-12/3/4/5 Gavin Newman
9 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Junior Men 9-12/3/4/5 Jack Hampson
42 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Junior Men 3/4/5 Gavin Newman
36 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Junior Men 3/4/5 Jack Hampson
6 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 50+ Jeff Standish
11 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 35+ Category 3 Peter Gutwald
40 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 35+ 4 Jordan Staples
7 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Clydesdale Scott Rath
4 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Clydesdale David Rosen
3 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Clydesdale Jon Pearson
9 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Jeff Standish
8 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Jon Pearson
31 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Scott Rath
6 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Peter Gutwald
7 Portland Trophy Cup Junior Open Gavin Newman
11 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Masters 3/4 Jerry Inscoe
2 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Masters 3/4 Peter Gutwald
24 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open 50+ Tim Schauer
20 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open 50+ Jon Pearson
15 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open 50+ Harald Graham
7 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Junior Open Gavin Newman
10 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 50+ Jeff Standish
10 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Clydesdale Scott Rath
5 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Clydesdale Tim Schauer
4 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Clydesdale David Rosen
3 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Clydesdale Jon Pearson
5 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Jon Pearson
50 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Scott Rath
17 Blind Date at the Dairy Junior Men 9-13 Jack Hampson
2 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Peter Gutwald
8 Portland Trophy Cup Open 50+ Jon Pearson
13 Portland Trophy Cup Junior Open Gavin Newman
8 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Masters 3/4 Jerry Inscoe
2 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Masters 3/4 Peter Gutwald
21 Portland Trophy Cup: Series Standings Open 50+ Tim Schauer
19 Portland Trophy Cup: Series Standings Open 50+ Jon Pearson
14 Portland Trophy Cup: Series Standings Open 50+ Harald Graham
10 Portland Trophy Cup: Series Standings Junior Open Gavin Newman
33 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 50+ Tim Schauer
27 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 50+ Harald Graham
10 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 50+ Jeff Standish
8 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 Peter Gutwald
13 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Clydesdale Ryan Jarrell
6 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Clydesdale Scott Rath
4 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Clydesdale Tim Schauer
3 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Clydesdale Jon Pearson
11 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Jon Pearson
4 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Jeff Standish
38 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Scott Rath
12 Blind Date at the Dairy Stampede David Rosen
10 Blind Date at the Dairy Junior Men 9-13 Jack Hampson
5 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Masters 3/4 Jerry Inscoe
2 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Masters 3/4 Peter Gutwald
18 Portland Trophy Cup: Series Standings Open 50+ Tim Schauer
9 Portland Trophy Cup: Series Standings Open 50+ Harald Graham
7 Portland Trophy Cup: Series Standings Junior Open Gavin Newman
5 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Jerry Inscoe
2 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Peter Gutwald
11 Portland Trophy Cup Open 50+ Tim Schauer
5 Portland Trophy Cup Open 50+ Harald Graham
11 Portland Trophy Cup Junior Open Gavin Newman
15 Corn Cross Junior Men 9-12 3/4/5 Gavin Newman
10 Corn Cross Junior Men 9-12 3/4/5 Jack Hampson
DNF Corn Cross Junior Men 10-12 Gavin Newman
9 Corn Cross Junior Men 10-12 Jack Hampson
DNF Corn Cross Junior Men 3/4/5 Gavin Newman
27 Corn Cross Junior Men 3/4/5 Jack Hampson
3 Corn Cross Clydesdale Scott Rath
7 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 50+ Jeff Standish
21 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ Category 3 Jerry Inscoe
4 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Clydesdale Scott Rath
2 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Clydesdale Jon Pearson
12 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Jon Pearson
4 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Jeff Standish
9 Blind Date at the Dairy Category 5 Men Zachary Standish
7 Portland Trophy Cup Junior Open Gavin Newman
29 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 50+ Harald Graham
21 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 50+ Tim Schauer
10 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Clydesdale Scott Rath
6 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Clydesdale Jon Pearson
4 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Clydesdale Aaron Coker
2 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Clydesdale David Rosen
2 PVC Alpenrose Cup Junior B Omnium Gavin Newman
1 PVC Alpenrose Cup Junior B Omnium Jack Hampson
1 PVC Alpenrose Cup Junior B Team Sprint 3-Lap Gavin Newman
1 PVC Alpenrose Cup Junior B Team Sprint 3-Lap Jack Hampson
3 PVC Alpenrose Cup Juniosr B Kilo Gavin Newman
1 PVC Alpenrose Cup Juniosr B Kilo Jack Hampson
2 PVC Alpenrose Cup Junior B 500m Gavin Newman
1 PVC Alpenrose Cup Junior B 500m Jack Hampson
3 PVC Alpenrose Cup Junior B Omnium Gavin Newman
1 PVC Alpenrose Cup Junior B Omnium Jack Hampson
2 PVC Alpenrose Cup Junior B Unknown Distance Gavin Newman
1 PVC Alpenrose Cup Junior B Unknown Distance Jack Hampson
3 PVC Alpenrose Cup Junior B 8-Lap Scratch Gavin Newman
1 PVC Alpenrose Cup Junior B 8-Lap Scratch Jack Hampson
3 PVC Alpenrose Cup Junior B Standing Lap Gavin Newman
1 PVC Alpenrose Cup Junior B Standing Lap Jack Hampson
2 PVC Alpenrose Cup Junior B Omnium Gavin Newman
1 PVC Alpenrose Cup Junior B Omnium Jack Hampson
2 PVC Alpenrose Cup Junior B Unknown Distance Gavin Newman
1 PVC Alpenrose Cup Junior B Unknown Distance Jack Hampson
2 PVC Alpenrose Cup Junior B 1-Lap Chariot Jack Hampson
1 PVC Alpenrose Cup Junior B 1-Lap Chariot Gavin Newman
4 PVC Alpenrose Cup Junior B Flying Mile Gavin Newman
1 PVC Alpenrose Cup Junior B Flying Mile Jack Hampson
1 Master & Junior State Track Championships Men 10-12 Omnium Jack Hampson
2 Master & Junior State Track Championships Junior Men 10-12 2K Pursuit Gavin Newman
1 Master & Junior State Track Championships Junior Men 10-12 2K Pursuit Jack Hampson
2 Master & Junior State Track Championships Junior Men 10-12 500m Gavin Newman
1 Master & Junior State Track Championships Junior Men 10-12 500m Jack Hampson
2 Thursday Night Track Racing Junior Jack Hampson
1 PVC Alpenrose Cup Junior B 2K Jack Hampson
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 David Rosen
19 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Tim Schauer
4 Portland Short Track Series Clydesdale Jon Pearson
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Tim Schauer
1 Thursday Night Track Racing Junior Jack Hampson
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 David Rosen
2 Portland Short Track Series Clydesdale Jon Pearson
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Tim Schauer
5 OBRA Criterium Championship 10 Barrel Brewing Junior Men 10-13 Gavin Newman
1 PVC Alpenrose Cup Junior Omnium Group B Jack Hampson
1 PVC Alpenrose Cup Junior 6-Lap Scratch Group B Jack Hampson
2 PVC Alpenrose Cup Junior Standing Half Mile Group B Jack Hampson
2 PVC Alpenrose Cup Junior Standing Lap Group B Jack Hampson
6 Six Hours of Mt Hood Two-Person 100+ Tim Schauer
5 Blue Ribbon Track Omnium Junior 10-13 Jack Hampson
15 Fast Twitch Fridays: Monthly Series Points Junior Jack Hampson
15 Fast Twitch Fridays Sprint Junior Jack Hampson
9 Thursday Night Track Racing Junior 1 Omnium Gavin Newman
7 Thursday Night Track Racing Junior 1 Omnium Jack Hampson
5 Portland Short Track Series Clydesdale Jon Pearson
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Tim Schauer
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 David Rosen
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Tim Schauer
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 David Rosen
3 PVC Alpenrose Cup Junior Omnium Group A Jack Hampson
3 PVC Alpenrose Cup Junior 6-Lap Scratch Group A Jack Hampson
4 PVC Alpenrose Cup Junior 1-Lap Chariot Group B Jack Hampson
3 PVC Alpenrose Cup Junior Boys 500m Jack Hampson
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 David Rosen
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Tim Schauer
2 PVC Alpenrose Cup Junior Omnium Jack Hampson
1 PVC Alpenrose Cup Junior Unknown Distance Jack Hampson
2 PVC Alpenrose Cup Junior 500m Jack Hampson
2 PVC Alpenrose Cup Junior Flying Lap Jack Hampson
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 David Rosen
4 Portland Short Track Series Clydesdale Jon Pearson
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Tim Schauer
12 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 50-59 Tim Schauer
24 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 40-49 David Rosen
43 Tuesday Night PIR Men 3/4 David Rosen
35 Tuesday Night PIR Men 3/4 David Rosen
33 Tuesday Night PIR Men 3/4 Jeff Standish
43 Tuesday Night PIR Men 3/4 Jeff Standish
20 Sagebrush Cycles Bust Your Butte Gravel Challenge Short Course Masters 40+ Men Jeff Standish