Worthy Brewing Criterium Series

Bend, OR
June 29, 2016

Part of the Worthy Brewing Criterium Series

For Results Questions, please contact Chuck Kenlan

Updated June 30, 2016 at 8:41 AM

Junior

Num Name Team
1 8027 Calvin Keane Bend Endurance Academy
2 5317 Elijah Krause Bend Endurance Academy
3 92 Gavin Bowen Bowen Sports Performance
4 5564 Aidan Whitelaw BendBroadband/WebCyclery.com
5 8016 Spencer Scott Bend Endurance Academy
6 5395 Ian Brown Bend Endurance Academy
7 38 Jacob Olander Bend Endurance Academy
8 8072 Tanner Wescott Bend Endurance Academy
9 5833 Zane Strait
10 5577 Anton Micek BendBroadband/WebCyclery.com

Men 1/2

Num Name Team
1 951 Connor McCutcheon Team Illuminate
2 923 Dillon Caldwell Audi
3 125 Kyle Wuepper BendBroadband/WebCyclery.com
4 44 Carl Decker Giant Co-Factory Off-Road Team
5 869 Edward Micek BendBroadband/WebCyclery.com
6 42 Bart Bowen Bowen Sports Performance
7 930 Ben Thompson
8 828 Doug Perrin Hutch's/Bend Dental
9 919 Peter Vranic Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
10 949 Roger Worthington Worthy Brewing
11 808 Adam Artner Team Oregon presented by Laurelwood Brewing
12 43 Brig Brandt
13 37 Mike Olson WebCyclery.com
14 920 Doug Smith BendBroadband/WebCyclery.com
15 963 Michael Martin Sunnyside Sports

Men 3

Num Name Team
1 672 Cliff Eslinger Studionine30 - Cascade Sotheby's International Race Team
2 9015 Justin Guidroz Audi
3 733 Todd Berger StudioNINE30-Cascade Sotheby's International Race Team
4 674 Anthony Broadman StudioNINE30-Cascade Sotheby's International Race Team
5 939 Brent Poole Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
6 627 Jeremy Tufts Giant Co-Factory Off-Road Team
7 37 Mike Olson WebCyclery.com
8 3016 Brandon Gallagher StudioNINE30-Cascade Sotheby's International Race Team
9 524 Paul Hynes Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
10 4301 Eric Birky Hutch's/Bend Dental
11 4414 Donovan Birky Hutch's/Bend Dental
DNS 737 Greg Freyberg Sunnyside Sports

Men 3/4/5

Num Name Team
1 5449 Paul Armstrong Audi
2 737 Greg Freyberg Sunnyside Sports
3 5766 John Chapman OSU-cascades cycling team
4 518 Rob Angelo Evolution Racing Team/River City Bicycles
5 4417 Chris Peariso Adventure212/Specialized
6 5677 Trevor Lane Boneyard Cycling
7 33 Billy Bergen Hutch's/Bend Dental
8 5771 Justin Lair Audi
9 5486 Jeff Johnston Boneyard Cycling
10 674 Anthony Broadman StudioNINE30-Cascade Sotheby's International Race Team
11 5685 Joseph Spampinato Deschutes Brewery
12 3016 Brandon Gallagher StudioNINE30-Cascade Sotheby's International Race Team
13 606 Michael Brown Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
14 5682 albert rodriguez The Hub Cyclery
15 5392 Damon Runberg Audi
16 5316 David Krause Trusty Switchblade
17 11 Ryan McGlone Boneyard Cycling
18 5183 Robert Uetrecht BendBroadband/WebCyclery.com
19 5703 Bryce Clark
20 700 Mark Reinecke
21 100 Whit Bazemore
22 5184 Ryder Uetrecht BendBroadband/WebCyclery.com
23 4233 Daniel Caldwell Audi
24 4288 Kyle Gorman WebCyclery.com
25 9015 Justin Guidroz Audi
26 4166 Steven Westberg Deschutes Brewery
27 4345 Henry Abel Pine Mountain Sports
28 41 Marcel Russenbarger Deschutes Brewery
29 5306 Mark Pearson Hutch's/Bend Dental
30 740 Jay Palubeski
31 5889 John Wolf
DNF 5808 Steve Campbell Athletes Lounge Cycling Team
DNF 579 Wade Miller Sunnyside Sports
DNF 638 Tyler Rupe Hutch's/Bend Dental
DNF 5638 Elliot Carroll The Hub Cyclery
DNS 220 Nicole Pressprich Portland Bicycle Studio
DNS 5091 Brian Nelson TrailRags Cycling Team

Men 4/5

Num Name Team
1 5449 Paul Armstrong Audi
2 5766 John Chapman OSU-cascades cycling team
3 4417 Chris Peariso Adventure212/Specialized
4 5677 Trevor Lane Boneyard Cycling
5 33 Billy Bergen Hutch's/Bend Dental
6 5771 Justin Lair Audi
7 5486 Jeff Johnston Boneyard Cycling
8 5685 Joseph Spampinato Deschutes Brewery
9 5682 albert rodriguez The Hub Cyclery
10 5392 Damon Runberg Audi
11 5316 David Krause Trusty Switchblade
12 11 Ryan McGlone Boneyard Cycling
13 5183 Robert Uetrecht BendBroadband/WebCyclery.com
14 5703 Bryce Clark
15 700 Mark Reinecke
16 100 Whit Bazemore
17 5184 Ryder Uetrecht BendBroadband/WebCyclery.com
18 4233 Daniel Caldwell Audi
19 4288 Kyle Gorman WebCyclery.com
20 4166 Steven Westberg Deschutes Brewery
21 4345 Henry Abel Pine Mountain Sports
22 41 Marcel Russenbarger Deschutes Brewery
23 5306 Mark Pearson Hutch's/Bend Dental
24 5889 John Wolf
DNF 5808 Steve Campbell Athletes Lounge Cycling Team
DNF 5638 Elliot Carroll The Hub Cyclery
DNS 5091 Brian Nelson TrailRags Cycling Team

Women 1/2/3

Num Name Team
1 216 Serena Bishop Gordon LIV | Giant Co-Factory
2 7102 Allison Halpin Portland Bicycle Studio
3 220 Nicole Pressprich Portland Bicycle Studio
DNF 213 Mary Angelo Sunnyside Sports
DNS 297 Megan Horner
DNS 211 Brenna Lopez-Otero Monster Media Racing p/b Western Bike Works
DNS 285 Kerry Martin Sunny Sports

Women 4/5

Num Name Team
1 40 Sophie Russenberger GS Russi
2 5904 Patricia Strange Bowen Sports Performance
3 5980 Kristi Cutter Sunnyside Sports
4 7062 Stephanie Uetrecht WebCyclery.com
5 39 Susan Barrows
6 5905 Carolyn Daubeny Deschutes Brewery
DNS 5909 Tracey March Bowen Sports Performance