2022 Ironman

The Ironman Competition is a 'just for fun' record of the number of events riders do. There is no prize just identification of riders who need to get a life.

Updated August 12, 2022 at 8:04 PM

Calculation

Name Team Points
1 Radek Litinsky Team Oregon p/b Rodda Paint 40.0
2 Gavin Newman East Portland Youth Cycling 32.0
3 John O'Brien Evolution Racing 28.0
4 Darell Provencher Team Rose City 28.0
5 Evelyn Boling Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 27.5
6 Luke Talman East Portland Youth Cycling 26.0
7 Patrick Parish Kolektiv 26.0
8 Charlie Goldston Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 26.0
9 Tanya Appuhn Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 25.5
10 Sari Hargand Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 25.5
11 Peter Collins 25.0
12 Cliff Heaberlin River City Bicycles - Bike Law 25.0
13 Ted Collins Team Dr Will Bar 24.0
14 Airlia Oroszváry Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 23.5
15 Felipe Nystrom Costa Rica 23.0
16 Mielle Blomberg Trusty Switchblade 23.0
17 Witali Spuling Team Oregon p/b Rodda Paint 23.0
18 James Green Trusty Switchblade 23.0
19 Ryan Mares Team Oregon p/b Rodda Paint 23.0
20 Eric Anderson Team Dr Will Bar 23.0
21 Mateen Richey WORD RCB presents GRUMMEL & b.i.k.e. 22.0
22 Bob Duffy Team Dr Will Bar 21.0
23 Jim Jeffers The Club Roule 21.0
24 Jack Hampson East Portland Youth Cycling 20.0
25 Ian Gibson Dialed Cycling Team 20.0
26 Gabriel Wolford Gene Johnson Cycling Team 20.0
27 Lisa Timmerman The Club Roule 19.5
28 Whitney Hayden Dialed Cycling Team 19.0
29 Shannon Skerritt River City Bicycles - Bike Law 19.0
30 Matt Radich Team Dr Will Bar 19.0
31 Stephanie Spiak Team 10 Barrel 19.0
32 Stephen Plomer Team Oregon p/b Rodda Paint 19.0
33 Clara Terrell Team The Machine 18.5
34 Mike Bené Rainier Beer Cycling Team 18.5
35 James Umberhandt Stumptown Cycling Club 18.0
36 Kieron Crossley GENE JOHNSON 18.0
37 Travis Richardson Pacific Office Automation Cycling 18.0
38 Emily Slocombe Team Oregon p/b Rodda Paint 18.0
39 Kenneth Wahrenberger Team Oregon p/b Rodda Paint 18.0
40 Ben VanderZanden Pacific Office Automation Cycling 18.0
41 Lauren Bowen Team Oregon p/b Rodda Paint 18.0
42 Jake Johansen Cascadia Junior Cycling 17.0
43 Jeff Leonard Dark Horse Racing p/b TCNF.Legal/Zimmer Biomet Oregon 17.0
44 Austen Davis 17.0
45 Andrew Newman East Portland Youth Cycling 17.0
46 Dylan Wiggins Grouptrail Cycling 17.0
47 Tyler Dretke The Club Roule 17.0
48 Amy Engelhard Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 16.5
49 Sean Hollenbeck 16.0
50 John McCaffrey 16.0
51 Zane Moore 16.0
52 Andrzej Stadnik Biciclista US 16.0
53 Greg Schmitt Mettle cycling P/B Cycle Oregon 16.0
54 David Root Pacific Office Automation Cycling 16.0
55 Josue Jimenez MOUNTAIN VIEW CYCLES 16.0
56 Hannah Thomas Pacific Office Automation Cycling 16.0
57 Robert Umberhandt Stumptown Cycling Club 16.0
58 Dan Litwora Pacific Office Automation Cycling 16.0
59 Ethan Klein Pacific Office Automation Cycling 16.0
60 Giovanni Cafiso Team Dr Will Bar 16.0
61 Tom Ghilarducci Rainier Beer Cycling Team 16.0
62 Max Rink 15.5
63 Caroline Ponzini Team The Machine 15.0
64 Joelle Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 15.0
65 Tad Hodgert Deschutes Brewery Cycling Team 15.0
66 Greg Steele Pacific Office Automation Cycling 15.0
67 Paul Furst Dialed Cycling Team 15.0
68 Ben Taber Team 10 Barrel 15.0
69 Nicole May Team Oregon p/b Rodda Paint 15.0
70 Dennis Liang University of California San Diego 15.0
71 Leah Carter Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 15.0
72 Laryea Quaye The Club Roule 15.0
73 Paul Bourcier Elliston Coaching Race Team 14.0
74 Sarah Umberhandt Stumptown Cycling Club 14.0
75 Rob Thompson Rainier Beer Cycling Team 14.0
76 Craig Schommer 14.0
77 Victoria Spencer Rainier Beer Cycling Team 14.0
78 Brad Davidson Grouptrail Cycling 14.0
79 Tim Reinhart River City Bicycles - Bike Law 14.0
80 Ryan Weaver River City Bicycles - Bike Law 14.0
81 Andrew Loaiza Mettle cycling P/B Cycle Oregon 13.0
82 Warren Atkey Hutch's Bend Dental 13.0
83 Kylee Hanel Dialed Cycling Team 13.0
84 Kevin Wallin Team Oregon p/b Rodda Paint 13.0
85 Jeremy Gomez Metrapolis Cycle Repair 13.0
86 Keith McIntire ZVNBRGN/Kryki Sports 13.0
87 James Walsh Rainier Beer Cycling Team 13.0
88 Austin Duerfeldt 13.0
89 Robert Tornai Pacific Office Automation Cycling 13.0
90 Cian McCann Audi/Krykisports 13.0
91 Tyler Aquino 13.0
92 Michael Medina SEE SEE MOTOR COFFEE 13.0
93 Rick Jacobson 13.0
94 Laurie Kemmerer Trusty Switchblade 13.0
95 Kevin Ryan Grouptrail Cycling 13.0
96 Martin Taylor Team Oregon p/b Rodda Paint 13.0
97 Austin Wick Dialed Cycling Team 13.0
98 Thomas Kelly 13.0
99 Emmett Culp 13.0
100 Antonio Castaneda Jr Pacific Office Automation Cycling 13.0
101 Gregory Topete BikePOC 13.0
102 Joe Moll 13.0
103 Austin Alling Dialed Cycling Team 13.0
104 Mico Macri ME 13.0
105 Adam Vanarsdall 13.0
106 Brenna Wrye-Simpson DNA Pro Cycling Team / Team S&M 12.5
107 Tausha Smith Team The Machine 12.5
108 Keith Lund Hutch's Bend Dental 12.5
109 Julian Ballestas Estrella Racing Team 12.0
110 Taryn Hand 12.0
111 Webster Wilson Perthes Awareness Cycling Team 12.0
112 Peter Koonce Grouptrail Cycling 12.0
113 Stephen Harris 12.0
114 Adrian Bosch Hagen's Berman 12.0
115 Libby White Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 12.0
116 Alex Yale Pacific Office Automation Cycling 12.0
117 Erik Hammerquist 12.0
118 Erik Goodfriend Eliel Factory Team 12.0
119 Jacob Rathe 12.0
120 Tim Reeves 12.0
121 Hans Ibold Perthes Awareness Cycling Team 12.0
122 David Staczek Rolling Thunder p/b The Missing Link 12.0
123 Jakob Juntunen 12.0
124 Shaun Stiles Team 10 Barrel 12.0
125 Cary Newell Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 12.0
126 Ryan Morgan Trusty Switchblade 12.0
127 Karl-Henry Dossous Dialed Cycling Team 12.0
128 Thorsten Oelschlaeger 12.0
129 Connor Shimamoto 12.0
130 Jason Braaten The Club Roule 12.0
131 Mark Hand Planet PDX Cycling 11.5
132 Aris Sophocles Aris III Sophocles 11.0
133 Jade Rohde Land Shark 11.0
134 Alexander Zybin Team UP 11.0
135 Demian Bailey Marys Bicycle Club p/b Tacovore 11.0
136 Dylan Kuhl Landshark & Ashland Devo 11.0
137 Molly Russell-Holmes Mettle Cycling 11.0
138 Zak Winter Pacific Office Automation Cycling Team 11.0
139 Jeremy Russell River City Bicycles - Bike Law 11.0
140 Oscar Guevara Biciclista US 11.0
141 Laura Mullen Dialed Cycling Team 11.0
142 Matthew Slater Evolution Racing 11.0
143 Gabriel Love Pacific Office Automation Cycling 11.0
144 Michael Claudio ThirstyBear Cycling 11.0
145 Christopher Phipps ThirstyBear Cycling 11.0
146 Terry Hamness Dialed Cycling Team 11.0
147 Jason Evans Illuminati Cycling 11.0
148 Danny Weikel 11.0
149 Lee Farmer Pacific Office Automation Cycling 11.0
150 Maxwell Yousey 11.0
151 Jerry Pruiett Dialed Cycling Team 11.0
152 Richard Ensworth Pacific Office Automation Cycling 11.0
153 Jack Watson 11.0
154 Eric McKinley Team Oregon p/b Rodda Paint 11.0
155 Cliff Eslinger Evolution Racing 11.0
156 Jack Johnson 11.0
157 Dag Hinrichs 11.0
158 Sean Pinzon 11.0
159 Gil Ormerod Team S&M 11.0
160 Harrison Harb River City Bicycles - Bicycle Law 11.0
161 Chester Artman Grouptrail Cycling 11.0
162 Chris Brown SEE SEE MOTOR COFFEE 11.0
163 Kaitlin Littleford Rainier Beer Cycling Team 11.0
164 Justin Rackley Zevenbergen Cycling Team (Road), Sage Titanium Factory Racing (CX/Gravel) 11.0
165 Jeff Copus Team 10 Barrel 11.0
166 Seth Patla PDX TI p/b Elevator Coffee 10.0
167 Erik Mills Elliston Coaching Race Team 10.0
168 Benicio Thorne BikeFlights.com 10.0
169 Chris Hanel Dialed Cycling Team 10.0
170 Chris Sarrett Dialed Cycling Team 10.0
171 Sean Corey Mettle Cycling 10.0
172 Emily McNary Team Oregon p/b Rodda Paint 10.0
173 Anthony Langford 10.0
174 Kimberly Sass Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Surgery 10.0
175 Eliana Umberhandt Stumptown Cycling Club 10.0
176 Greyson Turner Sunnyside Sports 10.0
177 Michael Brown 10.0
178 Will Fogarty Cascadia Junior Cycling 10.0
179 Dani Stiles Team 10 Barrel 10.0
180 Owen Kuhl Landshark & Ashland Devo 10.0
181 Nathan Kistler 10.0
182 Kyle Strek 10.0
183 Rebecca Heron 10.0
184 Mike Hamness Dialed Cycling Team 10.0
185 Lewis Whiley 10.0
186 Jacob Harrel Harder Cycling 10.0
187 Chris Haverty Pacific Office Automation Cycling 10.0
188 Marty Moran 10.0
189 Martin Acosta Rock Creek Cyclery pb Fit4ever Studio 10.0
190 Evan Murphy River City Bikes - Bike Law 10.0
191 Nathan Koch Dialed Cycling Team 10.0
192 Mark Burton 10.0
193 Leland Gilmore 10.0
194 Jason Whittington Team 10 Barrel 10.0
195 Jeremy Howard Rainier Beer Cycling Team 10.0
196 Guy Polson Infinit Performance 10.0
197 Eamon Haverty TriTech 10.0
198 Justin Foote 10.0
199 Darren Jacobson 10.0
200 Mike Kath Dangerboy racing 10.0
201 Jamin AAsum Bridgetown Velo 10.0
202 Jesse Ortiz 10.0
203 Peter Seelig Team Dr Will Bar 10.0
204 Kim Ely 9.5
205 Matthew Dugan 9.0
206 Cody Peterson Project Bike 9.0
207 Sonja Ebert Dialed Cycling Team 9.0
208 Anna Rischitelli The Velo, Phoenix, AZ 9.0
209 Layla Billowitz Team 10 Barrel 9.0
210 Shawn Kolitch Unattached 9.0
211 Brian Wise Dialed Cycling Team 9.0
212 Cliff Baranowski Team Oregon p/b Rodda Paint 9.0
213 Scott Hood Moe's Bike Shop 9.0
214 Joel Wilson 9.0
215 Owen Rogers Dark Horse Racing p/b TCNF.Legal/Zimmer Biomet Oregon 9.0
216 David Estrin 9.0
217 Calon Russell Team Dr Will Bar 9.0
218 Nic Patton 9.0
219 Kristin Yarris 9.0
220 Mark Lokteff Dialed Cycling Team 9.0
221 Heidi Wood Gene Johnson Cycling Team 9.0
222 Randy Frost Dialed Cycling Team 9.0
223 Maddy Wick Dialed Cycling Team 9.0
224 Derek Koops Hutch's Bend Dental 9.0
225 Kevin Gillas Dialed Cycling Team 9.0
226 Lance Heppler Dialed Cycling Team 9.0
227 Simon Walsh 9.0
228 Keith Solano Dialed Cycling Team 9.0
229 David Taylor 9.0
230 David Gissiner Team Oregon p/b Rodda Paint 9.0
231 Kassandra Meras Dialed Cycling Team 9.0
232 Rowan Newell 9.0
233 Jesse Brewer 9.0
234 Samuel Phillips Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 9.0
235 Reid Curry Thump Racing 9.0
236 Erik Smith 9.0
237 Mark Stoller Stumptown Cycling Club 9.0
238 Dickie Mallison SEE SEE MOTOR COFFEE 9.0
239 Greg Stokes Hammer Velo 9.0
240 Chris Mann 9.0
241 Greg McElravy Grouptrail Cycling 9.0
242 Clay Allred Rainier Beer Cycling Team 9.0
243 Nick Engerran 9.0
244 Serena Bishop Gordon Liv Racing Collective 8.5
245 Kimberly Dowe Team The Machine 8.5
246 Alexa Loscutoff 8.5
247 Jeff Boulet Hutch's Bend Dental 8.5
248 Maia Hampson 8.5
249 Lora Melkonian Team Finger 8.0
250 Tom Webb Team S&M 8.0
251 Jenna Lingwood Point S Nokian 8.0
252 Zane Strait Cascadia Junior Cycling/Sunnyside Sports Race Team 8.0
253 Sophie Russenberger Team S&M 8.0
254 Zachary Kovalcik Black Lodge Cycling 8.0
255 Landon Farnworth Dryve Racing 8.0
256 Nate Scott Dialed Cycling Team 8.0
257 Kira Corbett Team 10 Barrel 8.0
258 Sean Austin Bicycle Way Of Life Cycling 8.0
259 Shantel Mitchell 8.0
260 Erinne Goodell Swift Racing PDX 8.0
261 Stuart Thomas 8.0
262 William Watson 8.0
263 Hunter Westerfield Diehard Bikes 8.0
264 Steven Thorne BikeFlights.com 8.0
265 Keelan Ontiveros Expeditors Elite Cycling 8.0
266 Rob Perry 8.0
267 Jim Luebke 8.0
268 Jennifer Haliewicz Team Oregon p/b Rodda Paint 8.0
269 Simon Wu Kryki Sports 8.0
270 Joshua Boelter Bonk Collective 8.0
271 Matthew Faunt Team Oregon p/b Rodda Paint 8.0
272 Stephen Hartzel 8.0
273 Eric Aldinger Team Finger 8.0
274 Nat Schefler 8.0
275 Collin Faunt Team Oregon p/b Rodda Paint 8.0
276 Josiah Langstaff 8.0
277 Clara Honsinger 8.0
278 Dale Compton 8.0
279 David K Smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack 8.0
280 Yalcin Erhan WORD RCB presents GRUMMEL & b.i.k.e. 8.0
281 Nathan Dramer East Portland Youth Cycling 8.0
282 Erik Voldengen Pacific Office Automation Cycling 8.0
283 Colin Howard 8.0
284 Sebastian Bartnikowski Bonk Collective 8.0
285 Ben Gagosian Swift Racing PDX 8.0
286 Logan Mathiasen 8.0
287 Andrew Lawrence Team Dr Will Bar 8.0
288 Stephen Bartnikowski Bonk Collective 8.0
289 Michael Szwaya BicycleAttorney.com 8.0
290 Tony Wirth 8.0
291 Jonathan Myers Team S&M 7.5
292 Paul Brown 7.5
293 John Hatfield Dialed Cycling Team 7.5
294 Mark Lipchick Dialed Cycling Team 7.5
295 Kalli Phillips 7.5
296 Dave Petermeier Planet PDX Cycling 7.5
297 Jaime Clark 7.0
298 Ryan Crouter Bear Creek Bicycle 7.0
299 Max Ritzow Expeditors Elite Cycling 7.0
300 Flo Leibowitz Marys Bicycle Club p/b Tacovore 7.0
301 Jennifer Hart Moe’s Bike Shop 7.0
302 Brandon Johnson 7.0
303 Julie Ann Smith-Simonsen Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Surgery 7.0
304 Madeline Stover Cascadia Jr. Cycling 7.0
305 Marek Litinsky Team Oregon p/b Rodda Paint 7.0
306 Joe Cooper Twin Peaks Racing Team 7.0
307 Aidan Richards 7.0
308 Bob Kuehn Cinch Cycling 7.0
309 Andrea Chin 7.0
310 Mark Miller Marys Bicycle Club p/b Tacovore 7.0
311 Jesse Coombs Byzick + Company Cycling 7.0
312 Andrea Osterlund The Club Roule 7.0
313 Peter Rudge Team 10 Barrel 7.0
314 Shane Johnson Dryve Racing 7.0
315 Maikey Lopera Elliston Coaching Race Team 7.0
316 Wayne Lewis Boneyard Cycling 7.0
317 Stephan Niquet 7.0
318 Joel West Team Dr Will Bar 7.0
319 Sebastian Ramirez 7.0
320 Kenneth Labeja 7.0
321 Camila Rutford Soas Racing 7.0
322 Jack Billowitz Cascadia Junior Cycling 7.0
323 Matthew Allen Stages Cycling 7.0
324 Doug Brecht Team 10 Barrel 7.0
325 Mike Girard Evolution Racing 7.0
326 Thomas Hope TEAM OREGON P/B RODDA 7.0
327 Tim Valenti 7.0
328 Axel Weaver River City Bicycles - Bike Law 7.0
329 Lyle McCaffrey 7.0
330 Daniel Hoile East Portland Youth Cycling 7.0
331 Jongwon Seo Dialed Cycling Team 7.0
332 Jonathan Nelson 7.0
333 Brad Taylor 7.0
334 Dave Peddie 7.0
335 Andrej Miske Team Dr Will Bar 7.0
336 Scott Goldstein Wyrm of Dread Ltd 7.0
337 Matt Jamison Grouptrail Cycling 7.0
338 Dustin Fortado 7.0
339 Andrew Santos Team Oregon p/b Rodda Paint 7.0
340 Kraig Erickson Team 10 Barrel 7.0
341 Josh Mitchell Team Oregon p/b Rodda Paint 7.0
342 Aaron Baraff 7.0
343 Tyler Rupe Hutch's Bend Dental 7.0
344 Trig Rogers BicycleAttorney.com 7.0
345 Petr Nestratov 7.0
346 Jeff Standish Sage Titanium Factory Racing 7.0
347 Carlos Acosta Rock Creek Cyclery 7.0
348 Dhaulagiri Feriansyah The Club Roule 7.0
349 Rick Gregory Black Dog Velo 6.5
350 Jeff Langford 6.5
351 Andrew LaVeine Dialed Cycling Team 6.5
352 Steve Rearden Blondie Velo 6.0
353 Julie Peterson Baker Loves Bikes/Powered by Cyclesoles 6.0
354 Jason Preuit 6.0
355 Lisa George 6.0
356 Pam Reid Team Rose City 6.0
357 Carolyn Daubeny Deschutes Brewery Cycling Team 6.0
358 Spring Westerfield Diehard Bikes 6.0
359 Gabriel Linn Mettle Cycling 6.0
360 Summer Westerfield Diehard Bikes 6.0
361 Stephanie Taplin Gene Johnson Cycling Team 6.0
362 Isabelle Umberhandt Stumptown Cycling Club 6.0
363 Gerardo Perez 6.0
364 Robert Cummings Dialed Cycling Team 6.0
365 John Weathers BicycleAttorney.com 6.0
366 Scott Scholz Biciclista US 6.0
367 Jonathan Elek Team 10 Barrel 6.0
368 Carl Decker Giant Factory Off-Road team 6.0
369 Bjorn Blankenship Cascadia Junior Cycling 6.0
370 Andrew Suchocki Kryki Sports 6.0
371 Helena Stedman Grouptrail Cycling 6.0
372 Jake von Duering Dialed Cycling Team 6.0
373 Tyler Miller Team 10 Barrel 6.0
374 Skyler Diacou PDX All Stars best team in town 6.0
375 Tim Dorman Dialed Cycling Team 6.0
376 Todd Young 6.0
377 Bill Dolan Team Dr Will Bar 6.0
378 Leah Brown Team 10 Barrel 6.0
379 Aaron McClintock Biciclista US 6.0
380 Adam Goff 6.0
381 Joe Ergle The Club Roule 6.0
382 Doug Merritt BeerMongers 6.0
383 Brad Alderman Vancouver Cyclery 6.0
384 Mike Staats Dialed Cycling Team 6.0
385 Jim Middaugh SEE SEE MOTOR COFFEE 6.0
386 Duncan Oliphant Pacific Office Automation Cycling Team 6.0
387 Mark Sather Team 10 Barrel 6.0
388 David Turner 6.0
389 Andy Leritz Team Lazy Tarantulas 6.0
390 Sam Harbison 6.0
391 Soren Juntunen 6.0
392 David Barna Dialed Cycling Team 6.0
393 Morten Bulow 6.0
394 George Gardner Team Oregon p/b Rodda Paint 6.0
395 Matt Lichtenfels 6.0
396 Brent Casady 6.0
397 Bradford Smith Speedvagen 6.0
398 Daniel Beel 6.0
399 Eric Hagstette Dialed Cycling Team 6.0
400 Joel McLarry 6.0
401 Devin Bailly Team Dr Will Bar 6.0
402 Crossett Freilinger Rainier Beer Cycling Team 6.0
403 Jurgen Fennerl Hutch's Bend Dental 6.0
404 Brett Boyles Planet PDX Cycling 6.0
405 Scott Rider 6.0
406 Stephen Kersten 6.0
407 Derek S Hoenisch Deschutes Brewery Cycling Team 6.0
408 Colin Rowan Team Wooly Mammoth 6.0
409 Sara Halterman Deschutes Brewery Cycling Team 5.5
410 Stephen Hemminger Team Oregon p/b Rodda Paint 5.5
411 Peter Kaspar English cycling 5.0
412 Aaron Groves 5.0
413 Jeff Smith Team Lazy Tarantulas 5.0
414 Amelia Henderson 5.0
415 Cooper Garland Cascadia Junior Cycling 5.0
416 Noah Sanders Zevenbergen 5.0
417 Douglas Sears 5.0
418 Joseph Tysoe 5.0
419 Henry Nadell CZ Racing 5.0
420 Maurice Richey WORD RCB presents GRUMMEL & b.i.k.e. 5.0
421 Scott Barker 5.0
422 Kris Karpstein Team Lazy Tarantulas 5.0
423 Morgan Filer Sorella Forte p/b Blue Lake 5.0
424 Hayden Wierman Dialed Cycling Team 5.0
425 Kerri Miazgowicz 5.0
426 Finn Hurtado 5.0
427 Charlie Leveroni Mettle Cycling 5.0
428 John Browning Evolution Racing 5.0
429 Ian Baker BicycleAttorney.com 5.0
430 Avie Meadows Marys Bicycle Club p/b Tacovore 5.0
431 Dennis Rose 5.0
432 Evan Price Dialed Cycling Team 5.0
433 Daniel Herder The Velo, Phoenix, AZ 5.0
434 Daniel Melkonian Team Finger 5.0
435 Tygre Westerfield Diehard Bikes 5.0
436 Brent Poole Pacific Office Automation Cycling 5.0
437 Maya Feldman-Wang Portland Metro Composite 5.0
438 Mike Reddig Dialed Cycling Team 5.0
439 Irene Franklin Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Surgery 5.0
440 Kyle Miller 5.0
441 David Morris 5.0
442 Kyle Wuepper WebCyclery Racing 5.0
443 Byron Breeden MOUNTAIN VIEW CYCLES 5.0
444 Norm Swygert Planet PDX Cycling 5.0
445 Adam Moore Grouptrail Cycling 5.0
446 James Williams 5.0
447 Edward Lanton 5.0
448 Dave Sjogren Hutch's Bend Dental 5.0
449 J Pearce Beissinger Dialed Cycling Team 5.0
450 Clancy Karpstein Team Lazy Tarantulas 5.0
451 Tim Hazen 5.0
452 Steve Hanson Greenies Bike Shop Richland 5.0
453 Porter Stowers Marys Bicycle Club p/b Tacovore 5.0
454 David Reitan 5.0
455 Andrew Loscutoff 5.0
456 Loren Russell Vegan Fleez! 5.0
457 Brian Fahey Bonk Collective 5.0
458 Kael Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 5.0
459 Ben Guernsey 5.0
460 Wade Goff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 5.0
461 Lindsay Peters Team 10 Barrel 5.0
462 Seth Batcheller Team Oregon p/b Rodda Paint 5.0
463 Jack Abel Planet PDX Cycling 5.0
464 James Tervo Team S&M 5.0
465 David Kuhns Kryki Sports 5.0
466 Ryan Taylor 5.0
467 Duff Linde Camas Bike and Sport 5.0
468 Kyle Kapella 5.0
469 Nick Davis Team 10 Barrel 5.0
470 Alex Schoknecht Team 10 Barrel 5.0
471 Mathew Braun Perthes Awareness Cycling Team 5.0
472 James Bell Eugene Velo Racing 5.0
473 Geoff Wittreich Grouptrail Cycling 5.0
474 Robert Schmidt 5.0
475 Jason Grefrath ThirstyBear Cycling 5.0
476 Edward Dudlik Dialed Cycling Team 5.0
477 Charlotte Copp 5.0
478 Brayden Johnson Dialed Cycling Team 5.0
479 Susan Dixon Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 5.0
480 David Sherman Team Dr Will Bar 5.0
481 Gavin McGregor Dark Horse Racing p/b TCNF.Legal/Zimmer Biomet Oregon 5.0
482 Paul Laxer 5.0
483 Jorge Kaufmann 5.0
484 Ryan Price The Club Roule 5.0
485 Sara Standish 5.0
486 Jerry Haxby US Military Endurance Sports 5.0
487 Mike Abel Planet PDX Cycling 5.0
488 Kevin Jenson 5.0
489 Ben Pederson Grouptrail Cycling 5.0
490 Steven Sprinkle None 5.0
491 Michael Stadnisky 5.0
492 Natalie Moser Dialed Cycling Team 5.0
493 Zac Garrard Jacuzzi Boys Athletic Club 5.0
494 Brian Lynch Team Dr Will Bar 5.0
495 Andrew Bartlett 5.0
496 Joseph Hagedorn Grouptrail Cycling 5.0
497 John Dendiuk 5.0
498 Matthew Wilkins Team Coastal 5.0
499 Tom Cole MCC Racing 5.0
500 Jeff Chochon Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 5.0
501 Cody Herriges Team Oregon p/b Rodda Paint 5.0
502 Ryan Isaacs 5.0
503 Chris Peddie 5.0
504 Eric Schmidt 5.0
505 Greg van Amerongen 5.0
506 Jenny Slawta Land Shark 4.5
507 Scott Carroll Dialed Cycling Team 4.5
508 John Wilson Team S&M 4.5
509 Liza Gualandi Murder of Crows 4.5
510 John Slawta Land Shark 4.5
511 Katherine Ellis Bonk Collective 4.5
512 John Mersmann 4.5
513 Melissa Byrd Team 10 Barrel 4.5
514 Dan Davis BONE YARD CYCLING 4.5
515 Cari St. Aubin Team 10 Barrel 4.0
516 Sara Youmans Orion Racing 4.0
517 Laura Jackson 4.0
518 Erica Wescott Deschutes Brewery Cycling Team 4.0
519 Rachel Serslev Co-Motion Factory Racing Team 4.0
520 Holland LaRue Team Finger 4.0
521 Rob English English Cycles 4.0
522 Amanda Abel Planet PDX Cycling 4.0
523 Cort Johnson Team 10 Barrel 4.0
524 Alicia Prusinski Murder of Crows 4.0
525 G Boyd Tarin Splunk Race Team 4.0
526 Angharad Porteous BicycleAttorney.com 4.0
527 Kate Drennan Team Nonstop 4.0
528 Carrie Day Deschutes Brewery Cycling Team 4.0
529 Jenna Raymond Cascadia Junior Cycling 4.0
530 Helen Moore Hutch's Bend Dental 4.0
531 Fred Mills 4.0
532 Saskia Kuehl The Club Roule 4.0
533 Rachel Geiter Team Walla Walla 4.0
534 Hannah Allen Fount Cycling Guild 4.0
535 Nate Silva 4.0
536 Scott Faunt TEAM OREGON P/B RODDA 4.0
537 Evan Plews RIDGE Cyclesport 4.0
538 Patrick Reedy CX Pistols p/b Gigantic Brewing 4.0
539 Martha Paulus Capitol Velo Cycling 4.0
540 Joe Hamilton Rebound/Tireless Velo 4.0
541 Jay Small Dialed Cycling Team 4.0
542 Jordan Sirtoli 4.0
543 Ryan Younkin 4.0
544 Brian Quigley Capitol Velo Cycling 4.0
545 Jenny Greeve Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 4.0
546 Kris Ullman Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 4.0
547 Thomas Duffly HiFi Sound Cycling Components 4.0
548 Kai Blankenship Cascadia Junior Cycling 4.0
549 Karen Goritski Rebound/ tirelessvelo 4.0
550 Michelle Willet RIDGE Cyclesport 4.0
551 Andrew Stringer 4.0
552 Stella Cafiso Team Dr Will Bar 4.0
553 Adam Rehmann Dialed Cycling Team 4.0
554 Daniel Peterson Grouptrail Cycling 4.0
555 Kristina Gray Dialed Cycling Team 4.0
556 Martin Baker BicycleAttorney.com 4.0
557 Steve Brower Boneyard Cycling 4.0
558 Michael Catterall Stages Cycling 4.0
559 Dan Sprouse Cyclepath PDX Racing 4.0
560 Spencer Bonney AMCC-Colavitta 4.0
561 Jeremiah Romano Dialed Cycling Team 4.0
562 Bruce Willingham Capitol Velo Cycling 4.0
563 Andrew Zurn The Club Roule 4.0
564 Alessandro D'Anna Portland Metro Composite 4.0
565 Ruarri Day-Stirrat 787 Racing 4.0
566 Max Smith Cascadia Junior Cycling 4.0
567 Chris Kutach Hutch's Bend Dental 4.0
568 Ryan Kruse 4.0
569 Chris Lind 4.0
570 James Jaggard Northwest Competitive Adventure 4.0
571 Ken Wilson RIDGE Cyclesport 4.0
572 David Cloninger 4.0
573 Ángel Guevara 4.0
574 Chris Wierman Dialed Cycling Team 4.0
575 Brian Anthony ANTHM Collective 4.0
576 Jose Mendoza 4.0
577 Kevin Claggett Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 4.0
578 Denzel Lall LABA Presents WordRCB Grummel & b.i.k.e 4.0
579 Bradley Pfeiffer Deschutes Brewery Cycling Team 4.0
580 Jon DeShirley Team Stages 4.0
581 Seth Gunderson 717cycling 4.0
582 Mark Westerfield Dialed Cycling Team 4.0
583 Justin Hall 4.0
584 Tom Dolan 4.0
585 Megan Elsberry Dialed Cycling Team 4.0
586 Evan Elken None 4.0
587 Matthew Borisch Capitol Velo Cycling 4.0
588 Will Cortez HiFi Sound Cycling Components 4.0
589 Konnor Elek Team 10 Barrel 4.0
590 Stefan Furst Dialed Cycling Team 4.0
591 Simon Noling 4.0
592 Will Harrison Apex Racing Team 4.0
593 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 4.0
594 Dominic Chung 4.0
595 susan oh 4.0
596 Walter Bartnikowski Bonk Collective 4.0
597 Jennifer Edwards 4.0
598 Matthew Flodin 4.0
599 Jeffrey Whitaker Cyclepath PDX Racing 4.0
600 Scott Lindbloom 4.0
601 Aaron Smith 4.0
602 Carl Aldrich BeerMongers 4.0
603 Sawyer Lasof 4.0
604 Charles Barrett Cyclepath PDX Racing 4.0
605 Tim Niles Dialed Cycling Team 4.0
606 Jake Szymanski Rapha North America 4.0
607 Brian Bailey 4.0
608 Ryan Knox 4.0
609 Juan Valle 4.0
610 Izaak Heredia 4.0
611 Trevor Niblock 4.0
612 Joseph King 4.0
613 Eric Nielsen 4.0
614 John Lulich 4.0
615 Yann Blindert Isabel 4.0
616 Ryan Dalling 4.0
617 Michael Metz Montana State University 4.0
618 Eric Stolberg ANTHM Collective 4.0
619 Landon Holbert 4.0
620 Kenneth Stedman Grouptrail Cycling 4.0
621 Devin Peters 4.0
622 Jacob Robertson 4.0
623 Christian Arca The Club Roule 4.0
624 David Willett 4.0
625 Scott Chamberlain Planet PDX Cycling 4.0
626 Mitchell Trux PDX TI p/b Elevator Coffee 4.0
627 Tom McDaniel 4.0
628 Greg Gizinski ChainSlap Racing 4.0
629 Tim Richter Lost River Cycling 4.0
630 Michael Kolb ANTHM Collective 4.0
631 Travis Schlafke 4.0
632 Neil Friedrich Team Finger 4.0
633 Michael Longmire SEE SEE MOTOR COFFEE 3.5
634 Todd Rosier Pacific Office Automation Cycling 3.5
635 Katie Linton Planet PDX Cycling 3.5
636 Randy Pratt 3.5
637 Todd Gallaher Team Glass Forge 3.5
638 Billy Thomas Deschutes Brewery Cycling Team 3.5
639 Emma Maaranen Moxie Kinetics p/b Kenda Tire 3.0
640 Kurt Krichko Dialed Cycling Team 3.0
641 Isa Culver 3.0
642 Paul Hynes Pacific Office Automation Cycling 3.0
643 Debra Krichko Dialed Cycling Team 3.0
644 Sheryl Johnson Recycled Cycle Racing 3.0
645 Helen Reedy CX Pistols p/b Gigantic Brewing 3.0
646 John Craft Hutch's Bend Dental 3.0
647 William Goritski Rebound/Tireless Velo 3.0
648 Jodee Varney Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Surgery 3.0
649 Aly Nielson 3.0
650 Molly Cameron Point S Auto Nokian Tyres 3.0
651 Courtney Micheletti HiFi Sound Cycling Components 3.0
652 Kat Hampton Marys Bicycle Club p/b Tacovore 3.0
653 Henry Linn Mettle Cycling 3.0
654 Adam Mendel 3.0
655 Rebecca Fahringer Kona Maxxis Shimano 3.0
656 Quin Kennedy SeattleRush Racing 3.0
657 Randy Word WORD RCB presents GRUMMEL & b.i.k.e. 3.0
658 Louis Sepulchre 3.0
659 Dave Burnard 3.0
660 Jackson Rich 3.0
661 Jon Ornstil Unattached 3.0
662 Aaron Bailey Marys Bicycle Club p/b Tacovore 3.0
663 Mitchell McGuire 3.0
664 Barron Johnson 3.0
665 Peter Serrurier 3.0
666 Grant Berry Team Evolution PB Project Bike 3.0
667 Casey Collier 3.0
668 Andrew Coe PDX TI p/b Elevator Coffee 3.0
669 James Mckinney 3.0
670 Sean A Carline CX Pistols p/b Gigantic Brewing 3.0
671 Eric Martin WebCyclery Racing 3.0
672 Ethan Cotton 3.0
673 Kevin Johnson Recycled Cycles Racing 3.0
674 Destry Stoner Mudslinger Adventure Squad 3.0
675 Kara Tennant 3.0
676 Adam Fast 3.0
677 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions 3.0
678 Ryan Gunther 3.0
679 Ken Elser Planet PDX Cycling 3.0
680 David Schwartz 3.0
681 Christina Truesdale Audi/Krykisports 3.0
682 Tom Heywood Ridge Cycle Sports 3.0
683 Erik Tonkin Team S&M 3.0
684 Dean Westberry 3.0
685 Logan Divelbiss Half Penny Cycling Team 3.0
686 Howard Draper 3.0
687 Ian Brown BEAR NATIONAL TEAM 3.0
688 Chris Ivey 3.0
689 Christine Holland Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 3.0
690 Shannon Sardell CO Motion Factory Racing Team 3.0
691 Mark Magilner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 3.0
692 Jeffrey Kalbacher 3.0
693 Jeff Steiner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 3.0
694 Thomas Steiger 3.0
695 Chris DiStefano Biciclista Team 3.0
696 Timothy Breault Planet PDX Cycling 3.0
697 Aukai Lee 3.0
698 Brandon Gallagher Murder of Crows 3.0
699 Taylor Kennedy Team Finger 3.0
700 Hannah Green 3.0
701 Burk Webb 3.0
702 Nick Madronio 3.0
703 Matthew Smith Swift Racing PDX 3.0
704 Michael Clark Stumptown Cycling Club 3.0
705 Taylor Johnston Team 10 Barrel 3.0
706 Gary Hoag 3.0
707 Eric Johnson 3.0
708 Karen Dwyer 3.0
709 Samuel Medrano Jr Celilo Cycles 3.0
710 Brian Rowbotham Rocky Mountain Gravity Labs 3.0
711 Peter Madsen Team Deschutes Brewery 3.0
712 Nathaniel Sherrett Team Oregon p/b Rodda Paint 3.0
713 Paul Greenwalt BicycleAttorney.com 3.0
714 Stuart Garth 3.0
715 Ryan P. Gilles Byzick + Company Cycling 3.0
716 Stephen McLaughry Bike Central/Barbur Vet 3.0
717 Ben Gillette 3.0
718 Jaime Kathleen Reed Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Surgery 3.0
719 Damon Dimick Beef Train 3.0
720 Jamie King Grouptrail Cycling 3.0
721 Summer Newlands 3.0
722 Noah Affolder BHG cycling 3.0
723 David Thielen II 3.0
724 Cami Palmer Hammer Nutrition 3.0
725 David Rayls 3.0
726 Michael Heywood 3.0
727 Lindsay Holmes Planet PDX Cycling 3.0
728 Anthony Ohotto ANTHM Collective 3.0
729 Steffen Furholm 3.0
730 Gabriel McCoy 3.0
731 Justin W Sipple Dialed Cycling Team 3.0
732 Carl Brakenhielm 3.0
733 Aaron Bustard Flywheel Bicycle Solutions 3.0
734 Nolan Restivo ANTHM Collective 3.0
735 Kayla Moore 3.0
736 Joshua Nordell Green Ridge/Blazin Saddles 3.0
737 Jeff Johnston Boneyard Cycling 3.0
738 Marcelo Heredia 3.0
739 Julia Barna Dialed Cycling Team 3.0
740 Fisher Gunderson 717cycling 3.0
741 Adam Thuss Scattered Endurance Collective 3.0
742 Brian Halvorsen 3.0
743 Eric Whitworth Hutchs/Bend Dental Group 3.0
744 Aaron Anderson Biciclista US 3.0
745 Ross Vimr 3.0
746 Jason Donald Pursuit Cycles 3.0
747 Ryder Uetrecht ASU Devo 3.0
748 Joshua Dinwiddie Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 3.0
749 Von Winkelmann 3.0
750 Colleen Cloud 3.0
751 Zachery Miller 3.0
752 Quinn Tirpak Team 10 Barrel 3.0
753 Eric Speakman Team Lost Highway 3.0
754 Ethan Beaver The Club Roule 3.0
755 Bob Jacobs BicycleAttorney.com 3.0
756 John Wilger Team Oregon p/b Rodda Paint 3.0
757 Spencer Rockwell Half Penny Cycling Team 3.0
758 Susan C Moote Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 3.0
759 Nick O'Connell 3.0
760 Raeseong Kang 3.0
761 Griffin Heredia Camas Bike and Sport 3.0
762 Charles Patzner 3.0
763 Maxwell Holter 3.0
764 David English Filth and Fury 3.0
765 Ryan Altman Team 10 Barrel 3.0
766 Ryan Coons Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 3.0
767 Christopher Muhs Grouptrail Cycling 3.0
768 Joseph Dengel Team Dr Will Bar 3.0
769 Alan Plank Dialed Cycling Team 3.0
770 James Coats 3.0
771 Joel Meyer 3.0
772 Alex Charles 3.0
773 Max Jones Capitol Velo Cycling 3.0
774 Ben Hein Westy Basecamp / Karma Garage 3.0
775 Tom Counts 3.0
776 Luther Beale 3.0
777 Matt Bloom Byzick + Company Cycling 3.0
778 Gary Cornilles Dialed Cycling Team 3.0
779 Louis-David Gendron-Herndon 3.0
780 Allen Clements 3.0
781 Victor Jackson 3.0
782 Ramon Martinez 3.0
783 Dean Maclean Planet PDX Cycling 3.0
784 John Walrod River City Bicycles - Bike Law 3.0
785 Derick Mosman Capitol Velo Cycling 3.0
786 Jason Moore 3.0
787 Todd Littlehales VC Roger 3.0
788 Neil Green 3.0
789 Alex Rose 3.0
790 Donald Moote Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 3.0
791 Jared Hall 3.0
792 Sheri Masessa Flywheel Bicycle Solutions 2.5
793 Scott Seaton Hutch's Bend Dental 2.5
794 Andy Stahl Co-Motion Factory Racing Team 2.5
795 Dwan Shepard Co-Motion Factory Racing Team 2.5
796 Shelly Boelter Bonk Collective 2.5
797 Brian Dwyer Bear Creek Bicycle 2.5
798 Tracy Ellwein Team 10 Barrel 2.0
799 Alan Spencer 2.0
800 Kamea Padaca Dark Horse Racing p/b TCNF.Legal/Zimmer Biomet Oregon 2.0
801 Charley Erickson Gladiators 2.0
802 Tessa Beebe BYRDS 2.0
803 Andrea Smith Sunnyside Sports 2.0
804 Julie Robertson Zivin Colavita Hello Fresh 2.0
805 Martha Walsh 2.0
806 Kathleen Richardson Unattached 2.0
807 Jesse Whitaker Dialed Cycling Team 2.0
808 Yi-Jou Chou Dark Horse Racing p/b TCNF.Legal/Zimmer Biomet Oregon 2.0
809 Bre Rue West Coast Women's Cycling p/b Oakshire Brewing 2.0
810 Hazel Gallagher Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 2.0
811 Graham Sheley 2.0
812 Connor Olsen Cascadia Junior Cycling 2.0
813 Kaler Marshall Expeditors Elite Cycling 2.0
814 Hilary Luther 43 Degrees 2.0
815 Shannon Coates Octagon 2.0
816 Matt Appleby 2.0
817 Janelle Bickford Metropolis Cycle Repair 2.0
818 Jeff Edes 2.0
819 Darragh Hildreth KS KENDA WOMENS ELITE 2.0
820 Peter Bentley Cascadia Junior Cycling 2.0
821 Erin Reis Hutch's Bend Dental 2.0
822 Jacob Olander 2.0
823 Ben Marean Eugene Velo Racing 2.0
824 Joshua Monda Dialed Cycling Team 2.0
825 Erin Blenkiron BicycleAttorney.com 2.0
826 Tanner Wescott ANTHM Collective 2.0
827 Tim Staloch MCC Racing 2.0
828 Madison Brown 2.0
829 Joshua Johansen 2.0
830 Kendal Johnson Sagebrush Cycles 2.0
831 Tim Schauer Sage Titanium Factory Racing 2.0
832 Jacob Olsen 2.0
833 Amy VanTassel Campfire Endurance 2.0
834 Tiago Reis Hutch's Bend Dental 2.0
835 Laura Schmitt CX Pistols p/b Gigantic Brewing 2.0
836 Trina Staloch 2.0
837 Hayli Hay Breadwinner CX Team p/b Benchmark and Astral 2.0
838 Stephen Snider Mudslinger Adventure Squad 2.0
839 Lisa Congdon Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Surgery 2.0
840 Mick Walsh Gerard Cycles 2.0
841 Nori La Rue Unattached 2.0
842 Cameron Collins 2.0
843 Cade Collins 2.0
844 Cecilia Becerra Grouptrail Cycling 2.0
845 Keoni Padaca Dark Horse Racing p/b TCNF.Legal/Zimmer Biomet Oregon 2.0
846 Gabriel Cabatic Trusty Switchblade 2.0
847 Michael Nyberg Deschutes Brewing Cycling Team 2.0
848 Muhamed Hasson WORD RCB presents GRUMMEL & b.i.k.e. 2.0
849 Paul Francis Team 10 Barrel 2.0
850 Robert Callahan 2.0
851 Billy Holcomb Trusty Switchblade 2.0
852 Lily Stover 2.0
853 Markus D'Anna Portland Metro Composite 2.0
854 Susan Koonce Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Surgery 2.0
855 Andy Edick 2.0
856 Naomi Hester 2.0
857 Daniel Smith Sunnyside Sports 2.0
858 Marcel Russenberger Deschutes Brewery Cycling Team 2.0
859 Anthony T. Smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack 2.0
860 Brennan Morrow Team 10 Barrel 2.0
861 Ian Penner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 2.0
862 Marie Major ANTHM Collective 2.0
863 Dan Handorff Bonk Collective 2.0
864 Joe Bartlett 2.0
865 Austin Jackson Dialed Cycling Team 2.0
866 Phil de la Motte 2.0
867 Allison Bridgewater 2.0
868 Liz Arollo Murder of Crows 2.0
869 Tim Jacobson 2.0
870 Christopher Ramsey 2.0
871 Crystal Floyd Dialed Cycling Team 2.0
872 Alex Redshaw 2.0
873 Cody Stekly 2.0
874 Mike Kordus 2.0
875 Tony Pereira Breadwinner CX Team p/b Benchmark and Astral 2.0
876 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions 2.0
877 Michael Gallagher Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 2.0
878 Tao Rohde 2.0
879 Kimberlee Stafford Grouptrail Cycling 2.0
880 Katlyn Giombolini 2.0
881 Scott Trautman Dialed Cycling Team 2.0
882 Anthony Monteleone Team Wooly Mammoth p/b Ultradynamico 2.0
883 Phillip Graham Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 2.0
884 Jordan Norris Oregon Bike Shop Racing Team 2.0
885 Onno van Baaren 2.0
886 Rachel Brekke-Schmidt 2.0
887 Gregory Kell Team Wooly Mammoth 2.0
888 Eric Cress Team 10 Barrel 2.0
889 Jack Eickelman 2.0
890 Molly Balfe 2.0
891 Brent H Knapp 2.0
892 Bob Crow Team Lazy Tarantulas 2.0
893 Braden Stiles Dialed Cycling Team 2.0
894 Ruben Murillo 2.0
895 Ursula Mavila Planet PDX Cycling 2.0
896 Andrew Smith Swift Racing PDX 2.0
897 Lisa Zich 2.0
898 Tony O'Dell 2.0
899 Jamey Gouin 2.0
900 Toby Janku Eugene Composite 2.0
901 Bradley Ling 2.0
902 Scott Mares Threshold Velo 2.0
903 Jeff Crawford Pacific Office Automation Cycling 2.0
904 Mike Garritson 2.0
905 Greg Adams Cyclepath PDX Racing 2.0
906 David Pilz Hutch's Bend Dental 2.0
907 Marika Yumang Rolling Thunder p/b The Missing Link 2.0
908 Heather Lynch Boneyard Cycling 2.0
909 Shawn Petersen 2.0
910 Pierce Martin Team Finger 2.0
911 Brendan Quinlan Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 2.0
912 Dennis Bennett Boneyard Cycling 2.0
913 Gwen Hryciw Team 10 Barrel 2.0
914 Julia Austin Deschutes Brewery Cycling Team 2.0
915 Nikolaus Kashey ANTHM Collective 2.0
916 Rich Soennichsen 2.0
917 Jackson Webb Dialed Cycling Team 2.0
918 Kieran Stover 2.0
919 Richard Lorenz Pacific Office Automation Cycling 2.0
920 Sam Haines Bonk Collective 2.0
921 Eric Stouck Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 2.0
922 Justin Day 2.0
923 Paul LaCava Team S&M 2.0
924 David Bussey Dialed Cycling Team 2.0
925 Laura Trace BicycleAttorney.com 2.0
926 Steven Crowthers Team Handlebar 2.0
927 Grace Perkins 2.0
928 Jason Jones Planet PDX Cycling 2.0
929 Steven Ohlhaber 2.0
930 Justin Barnhart Justin Barnhart 2.0
931 Birger Olsen 2.0
932 Jeff Lorenzen Unattached 2.0
933 Harry Watson 2.0
934 Ella Webb Dialed Cycling Team 2.0
935 Justin Acciavatti 2.0
936 Andy Kraft The Club Roule 2.0
937 Nathan Trimble Colavita 2.0
938 Kiel Fletcher Grouptrail Cycling 2.0
939 Tom Williamson Team 10 Barrel 2.0
940 Eddie Whittemore 2.0
941 Stefano Spedini Biciclista Team PDX 2.0
942 Mikhail Kroshkin Dialed Cycling Team 2.0
943 Aaron Tarnow MURDER OF CROWS CYCLING 2.0
944 Sal Collura Co-Motion Factory Racing Team 2.0
945 Jeremy Cucco Illuminati Cycling 2.0
946 Shannon Herriges Swift Racing PDX 2.0
947 Evan Heisler 2.0
948 Brian Austin 2.0
949 David Goodman Dialed Cycling Team 2.0
950 Joshua Berry Unicorn Princess 2.0
951 Israel Jr. Melson Dialed Cycling Team 2.0
952 Erick Taft Dialed Cycling Team 2.0
953 Victor Karpstein Team Lazy Tarantulas 2.0
954 Mark Braun USMES 2.0
955 Christopher Riehl Dialed Cycling Team 2.0
956 Bjorn Clouten Stumptown Cycling Club 2.0
957 Vladi Gleba 2.0
958 Cameron Allen 2.0
959 Gordy Bolstad Velobody/Gerks 2.0
960 Andrew Jarolimek Team 10 Barrel 2.0
961 Silas Sanderson HiFi Sound Cycling Components 2.0
962 Michael Dix 2.0
963 Mike Ripley Mudslinger Adventure Squad 2.0
964 Will Cucco Illuminati Cycling 2.0
965 Justin Philips Grouptrail Cycling 2.0
966 Jarred McDonald Team 10 Barrel 2.0
967 Tom Jeanne 2.0
968 Micah Sardell Co-Motion Factory Racing Team 2.0
969 Tim Goss Rebound/Tireless Velo 2.0
970 James Emond Rolling Thunder p/b The Missing Link 2.0
971 Cesar Villegas Team 10 Barrel 2.0
972 Dillon Maloney Metropolis Cycle Repair 2.0
973 Earl Hazekamp Capitol Velo Cycling 2.0
974 Mark Llinares 2.0
975 Tyler Holmes Planet PDX Cycling 2.0
976 John Ohotto Swift Racing PDX 2.0
977 Carter Hagedorn Group Trail Cycling 2.0
978 Ellen West Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 2.0
979 Michael Risner 2.0
980 Steve Chapin Castelli 2.0
981 Jim McGurl Dark Horse Racing p/b TCNF.Legal/Zimmer Biomet Oregon 2.0
982 Everett Plocek 2.0
983 Sid Hariharan Godt Byzick + Company Cycling 2.0
984 Ryan Studt 2.0
985 Chris Thoman Perthes Awareness p/b PANW 2.0
986 Thomas Cody 2.0
987 Chris Alling Sage Titanium Factory Racing 2.0
988 Brandon Pendergrass 2.0
989 Tyler Thessin Dark Horse Racing p/b TCNF.Legal/Zimmer Biomet Oregon 2.0
990 Anthony Hernandez The Club Roule 2.0
991 Nick Payne 2.0
992 Chris Hitchcock Dialed Cycling Team 2.0
993 Richard Fattic 2.0
994 Adam Angert 2.0
995 Aaron Sander 2.0
996 Donnie Harlan 2.0
997 Mike Zoomajian 2.0
998 Greg Myers 2.0
999 Greg Espinosa 2.0
1000 Rick Upton 2.0
1001 Scott Wazny 2.0
1002 Rhonda Morin Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Surgery 1.5
1003 Colleen Murphy Metrapolis Cycle Repair 1.5
1004 Emily Klinger Tyburski Dialed Cycling Team 1.5
1005 Trish Jilot Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Surgery 1.5
1006 Christophe Berteau-pavy 1.5
1007 Sam Reynolds 1.5
1008 Vanessa Usui Grouptrail Cycling 1.5
1009 Ken James Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 1.5
1010 Wendy Werthaiser Flywheel Bicycle Solutions 1.0
1011 Katy Salinas Swift Racing PDX 1.0
1012 Monica Lloyd Country Green Turf Farms 1.0
1012 Dieter Laskowski PCP Racing 1.0
1012 David Caplan WebCyclery.com 1.0
1012 Liam Carmichael Dark Horse Racing p/b TCNF.Legal/Zimmer Biomet Oregon 1.0
1016 Michael Brown 1.0
1017 Jennifer Mix 1.0
1018 Matthew Holliday 1.0
1019 Timothy Gray 1.0
1020 Matthew Trojan 1.0
1021 Craig Bontly 1.0
1022 Kristi Cutter Bend 1.0
1023 Natalie Miller BYRDS (Boise Young Rider Dev Squad) 1.0
1023 Mahika Peterson 1.0
1023 David Schmitz Team Finger 1.0
1023 Hayley Espelund 1.0
1023 Andrew Kreps Rolling Thunder p/b The Missing Link 1.0
1023 Annika Wilson 1.0
1023 Renee Pype Team S&M 1.0
1030 Lisa Wourms Dialed Cycling Team 1.0
1031 Lee Ordonez English Cycles 1.0
1032 Forest Ray 1.0
1033 Nikki Dinger 1.0
1034 Aaron Cargill 1.0
1035 Andy Olsson Team Finger 1.0
1036 Julie Browning Cyclepath PDX Racing 1.0
1037 Ryan Chase Deschutes Brewery Cycling Team 1.0
1038 Laura Vallion Team Finger 1.0
1039 Mary Smart Rebound/Tireless Velo 1.0
1039 Timothy Mineo Dark Horse Racing p/b TCNF.Legal/Zimmer Biomet Oregon 1.0
1039 Timothy Elliott Chinook Cycling Club 1.0
1039 Myra Klettke BicycleAttorney.com 1.0
1043 Ezra Brown Team Dr Will Bar 1.0
1044 Kieran Garigan Bonk Collective 1.0
1045 Leo LaBarge Citizens of Schralp 1.0
1046 Amy Solana BicycleAttorney.com 1.0
1047 Craig Carter Harder Cycling 1.0
1048 Stefanie Sichler 1.0
1049 Benjamin Schultz Bonk Collective 1.0
1049 Steve Herman 1.0
1051 Cherie Touchette 1.0
1052 William Feuz 1.0
1053 Mack Parshall Tete de la Course 1.0
1054 Kori Blankenship 1.0
1055 Karsten Hagen Evolution Racing 1.0
1056 Ryan Levering Sagebrush Cycles/Mudslinger Adventure Squad 1.0
1056 Andy Redden 1.0
1056 Bjorn Swanson Team S&M 1.0
1059 Emily Passey Team 10 Barrel 1.0
1060 Mark Bradley Unattached 1.0
1060 Lillian Schiavo-Gilmour Zach's Bikes 1.0
1060 Jerry Wickham 1.0
1060 Kerstin Maroney Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Surgery 1.0
1060 Evan Kruse 1.0
1060 Eugene Ezman 1.0
1066 Mike Hanson Dialed Cycling Team 1.0
1067 Lourdes Thorne Grouptrail Cycling 1.0
1068 Leo Herriges Swift Racing PDX 1.0
1069 Micah Handorff Bonk Collective 1.0
1069 Annick Chalier 1.0
1071 Ezekiel McFadin Team McFadin 1.0
1072 Layton Knabe 1.0
1072 Naomi Nussbaum 1.0
1072 Chris Hull Dialed Cycling Team 1.0
1075 Lauren Downey The Club Roule 1.0
1076 Allison Halpin PDX TI p/b Elevator Coffee 1.0
1077 Anthony Lally Bike Peddler - Salem 1.0
1078 Stephanie Hahn 1.0
1078 David Miller Team Lazy Tarantulas 1.0
1078 Russell Speirn Cyclepath PDX Racing 1.0
1078 Matt Clark 1.0
1082 Thomas Hamlik Boneyard Cycling 1.0
1083 Leslie Thomas Eugene Velo Racing 1.0
1084 Mike Guyvan Dialed Cycling Team 1.0
1085 Lise Petrauskas Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 1.0
1085 Steven Hyde BicycleAttorney.com 1.0
1085 Alex Wilson Hammer Velo 1.0
1085 Bruce Connelly 1.0
1085 Petr Honek Planet PDX Cycling 1.0
1085 David Fee 1.0
1085 Doug Wilmes Point S Racing 1.0
1092 Fio Ballerini Cascadian Courier Collective 1.0
1093 Brooks Kary 1.0
1094 Brody Connell 1.0
1094 Christopher San Agustin Broken Coastal 1.0
1094 Joaquin Gonzalez 1.0
1094 Sarah Stokes HiFi Sound Cycling Components 1.0
1094 Michael Genovese michael j genovese 1.0
1099 David Salas Costa Rica 1.0
1100 Chuck Williams 1.0
1101 Jim Hinkley 1.0
1102 Stephanie Uetrecht WebCyclery Racing 1.0
1103 Reid Farmer Cascadia Junior Cycling 1.0
1103 Tyler Clark 1.0
1103 Chad Swanson Team S&M 1.0
1106 Ryan Elms 1.0
1107 Cynthia Corbett Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 1.0
1108 Denny Burnett 1.0
1109 Galen Mittermann 1.0
1110 Karen Kenlan Sunnyside Sports 1.0
1111 Adam Haslam 1.0
1112 Taylor Snider Breadwinner CX Team p/b Benchmark and Astral 1.0
1113 Wayne Tonning 1.0
1114 D'Arcy Owen Grouptrail Cycling 1.0
1115 Grayson Steigler 1.0
1116 Robin Wessel Sage Titanium Factory Racing 1.0
1117 Joseph Skokan Bikesale.com 1.0
1118 Ryan Clay Grouptrail Cycling 1.0
1118 Daniel Yeager 1.0
1120 Peter Eschbach Bicycle Way Of Life Cycling 1.0
1121 Cannon Hahn 1.0
1121 Brett Adams Sagebrush Cycles 1.0
1121 Renee Beard Co Motion factory racing 1.0
1124 John Hunt 1.0
1125 Ann Kennedy BicycleAttorney.com 1.0
1126 Caroline Wreszin 1.0
1126 Mary Fanelli Lund Dirty Freehub 1.0
1126 Anna Saltonstall Team Finger 1.0
1129 Jeff Maurer 1.0
1130 Burke Anderson BYRDS 1.0
1130 Ruben Villegas 1.0
1130 Scott Coleman 1.0
1130 Gina Parisi 1.0
1134 Greg Kempthorn 1.0
1135 Max Lawson Flywheel Bicycle Solutions 1.0
1136 Joe Santos Cyclepath PDX Racing 1.0
1136 Eric Lanners 1.0
1138 Paul Wroblewski The Club Roule 1.0
1139 Sidney Walters 1.0
1140 Logan Trost BicycleAttorney.com 1.0
1141 Oscar Pereira Breadwinner CX Team p/b Benchmark and Astral 1.0
1142 Eric Tervo Sprout Cycles/Lucky Lab 1.0
1142 Matthew Zeman 1.0
1144 Sue Hanna Oregon Bike Shop Racing Team 1.0
1145 Jonathan Sharp 1.0
1146 Eric Wiecek 1.0
1147 Chuck Kenlan 1.0
1147 Hayes Kenny 1.0
1149 David Luoma Cyclepath PDX Racing 1.0
1150 Haley Gunderson Dialed Triathlon Club 1.0
1150 David Adams 1.0
1150 Michael Manning Fit4ever pb Rock Creek Cyclery 1.0
1153 Aaron Radspinner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 1.0
1154 Shalhev Elchaiani None 1.0
1154 Julia Gullikson 1.0
1156 Jacob Smith Biciclista Team PDX 1.0
1157 Kelli Badillo 1.0
1158 Julian Ettinger Hopworks 1.0
1158 Jeff Ballantine Cyclepath PDX Racing 1.0
1160 Ben Williams 1.0
1161 Chris Waggoner Pacific Office Automation Cycling 1.0
1162 Jeff Thomas Co-Motion Cycles Factory Team 1.0
1162 David Sailors Co-Motion Factory Racing Team 1.0
1164 Owen Kruse 1.0
1165 Bryan Floyd Dialed Cycling Team 1.0
1165 Mark Radford Dialed Cycling Team 1.0
1167 Dave Tricamo Team dfL 1.0
1168 Lauren Coons Fast Fun Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 1.0
1168 Dennis Starkey Metropolis Cycle Repair 1.0
1170 Ian Spivack family bike shop racing 1.0
1171 Steven Westberg Deschutes Brewery Cycling Team 1.0
1172 Ronald Kizziar Beer Mongers Cycling Club (BMCC) 1.0
1173 Deja Dydasco Dialed Cycling Team 1.0
1173 Jason Britton 1.0
1175 Andrew Oneal 1.0
1176 Rick Metz Perthes Awareness Cycling Team 1.0
1177 Todd Ace CX Pistols p/b Gigantic Brewing 1.0
1178 Nicole Goode Team Finger 1.0
1179 Oliver Lupton 1.0
1179 Mitch Angus 1.0
1181 Keith Olsen 1.0
1182 Jason Gearhart Boneyard Cycling 1.0
1183 Pawel Rutkowski 1.0
1184 Jay Fielding 1.0
1185 Alex Hayes Team Cycle Sport 1.0
1186 Philippe Gauthier Team Wooly Mammoth p/b Ultradynamico 1.0
1187 Seth Saby 1.0
1187 Daniel Lincoln River City Bicycles Bike Law 1.0
1189 Eric Blankenship 1.0
1190 Patti Wolfe Co-Motion Factory Racing Team 1.0
1191 Ezra White Marys Bicycle Club p/b Tacovore 1.0
1192 James Stuckey Rebound/Tireless Velo 1.0
1193 Tim Turk Land Shark 1.0
1193 Carlene Perry 1.0
1195 Rick Francisco 1.0
1196 Carrie Hutchison 1.0
1196 Max Showers 1.0
1198 Nicholas Hess 1.0
1199 Marshall Hoopingarner Team Wooly Mammoth 1.0
1200 Anthony Broadman Evolution Racing 1.0
1201 Cody Rewinkle 1.0
1201 Evan Halladay MCC Racing 1.0
1203 Chip Corbett Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 1.0
1204 Neil Byzick Byzick + Company Cycling 1.0
1205 Dave Smits SEE SEE MOTOR COFFEE 1.0
1206 Kellin Stein Murder of Crows 1.0
1207 Carter Schultz 1.0
1208 Daniel Reinkensmeyer 1.0
1209 Casey Carroll 1.0
1210 Caitlin Pellerbruch Kryki Sports 1.0
1211 Tom Meese TeamODZ 1.0
1211 Sha-Marie Brown Deschutes Brewery Cycling Team 1.0
1211 Sara Gardner 1.0
1214 Eugene Anderson Cycle Analysis 1.0
1215 Joshua Liberles HiFi Sound Cycling Components 1.0
1216 Patrick Dailey Pacific Office Automation Cycling 1.0
1217 Jeremy Dunn Team Wooly Mammoth 1.0
1218 James Schneider Dr Wil Bar 1.0
1218 Scott Wilcox 1.0
1220 Brian Gruenemay Marys Bicycle Club p/b Tacovore 1.0
1221 Kira Minehart 1.0
1222 Michael Wing 1.0
1223 Steve Schwaeber 1.0
1224 David Walker 1.0
1225 Will Taplin 1.0
1226 Allison Kozik Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 1.0
1227 Jacob Harvey 1.0
1228 John DeSapio Team 10 Barrel 1.0
1229 Nicholas Sergiwa 1.0
1230 Brian Maxson 1.0
1231 Dirk Theisen BeerMongers 1.0
1232 Michael Rabinowitz Rebound/Tireless Velo 1.0
1233 Andrew Marchington Go Fast Have Fun Be Nice Racing Team p/b Campfire Endurance Coaching 1.0
1234 Emily Pollard 1.0
1235 Chris Robison The Club Roule 1.0
1236 Tim Delisle 1.0
1237 Alexander Agherbi Dialed Cycling Team 1.0
1238 Jon Frommelt BicycleAttorney.com 1.0
1239 Alex Casey 1.0
1240 Nathan Spear 1.0
1241 Judd Rench 1.0
1242 Erik Spillman Team Oregon p/b Rodda Paint 1.0
1243 Linda Fanning Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Surgery 1.0
1244 Richard Hogan Land Shark 1.0
1245 Mike Schrankel Team Finger 1.0
1246 Sean McGhee Team Lazy Tarantulas 1.0
1247 Michael Hopkins Planet PDX Cycling 1.0
1247 Eric Gneckow BicycleAttorney.com 1.0
1249 Dan Shepherd Team Cycle Sport 1.0
1250 Richard Conlon-Jones ThirstyBear Cycling 1.0
1251 Tony Thayer Grouptrail Cycling 1.0
1252 Jerry Inscoe Sage Titanium Factory Racing 1.0
1253 Luke Bergerson Capitol Velo Cycling 1.0
1253 Andrew Voss 1.0
1255 Laurent de Meyrignac 1.0
1256 Jesse Stewart 1.0
1257 Robert Uetrecht WebCyclery Racing 1.0
1258 Trent Kenreigh Mudslinger Adventure Squad 1.0
1259 Matt LeGrand Dialed Cycling Team 1.0
1260 Seth Knight 1.0
1261 Steve Murcott 1.0
1262 Joel Augee 1.0
1263 Anne Zoormajian 1.0
1264 Dino Andereggen Pacific Office Automation Cycling 1.0
1265 Tom Palke ANTHM Collective 1.0
1266 Oscar Plechl-Moriki 1.0
1267 Ryan Houghton 1.0
1268 Patrick Coughlin AOMS Racing 1.0
1269 Reginald Robinson WORD RCB presents GRUMMEL & b.i.k.e. 1.0
1270 Mike Murray Bike Central/Barbur Vet 1.0
1271 Mike Kirkmire 1.0
1272 Kenath Sponsel Team Third Place 1.0
1273 Tony Dirks MOUNTAIN VIEW CYCLES 1.0
1274 Peter Nielsen Rolling Thunder p/b The Missing Link 1.0
1275 Robert Harrison 1.0
1276 Amit Mishra 1.0
1277 Giles Douglas San Jose Bicycle Club/SJBC 1.0
1278 Terry McLeod Vertical Earth 1.0
1279 Andy Frame 1.0
1280 Frank Benish RIDGE Cyclesport 1.0
1280 Paul Toufar BicycleAttorney.com 1.0
1282 Rolland Hayden Dialed Cycling Team 1.0
1283 Ravi Almeter 1.0
1284 Mario Cop Team Oregon p/b Rodda Paint 1.0
1285 Teague Hatfield 1.0
1286 Adam Bergerson Capitol Velo Cycling 1.0
1286 Steve McCallion 1.0
1288 Tom Bird 1.0
1289 Matt Taini 1.0
1290 Prince Racster 1.0
1291 Cary Chantrill 1.0
1292 Jay Fayloga 1.0
1293 Eric Neiwert 1.0
1294 Michael Thoen USMES 1.0
1295 Carlos Lourenco Dialed Cycling Team 1.0
1296 Jason Bietz 1.0
1297 Carmen Tomas 1.0
1298 Elias Lawson Flywheel Bicycle Solutions 1.0
1299 James Collins Boneyard Cycling 1.0
1300 Robin Sarner 1.0
1301 Nicholas Stearns Team 10 Barrel 1.0
1302 Rowan Jacobs BicycleAttorney.com 1.0
1303 Mark Harris 1.0
1304 Logan Gregory 1.0
1305 Devin Feilen 1.0
1305 Chris Deiss 1.0
1305 George Sean Thielen 1.0
1308 Grant Headley Mettle Cycling 1.0
1309 Seth Daniels Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 1.0
1310 Austin Pellerbruch Zevenbergen 1.0
1311 Ren Walkenhorst Thump Racing 1.0
1312 Jeremy Everitt 1.0
1313 Carl Anderson Capitol Velo Cycling 1.0
1314 Raul Cárdenas 1.0
1315 Jim Fischer Pacific Power Blue Sky 1.0
1316 Caiden Hartrich Cascadia Junior Cycling 1.0
1317 Mark Hildebrandt Cyclepath PDX Racing 1.0
1318 Aaron Even Rebound/Tireless Velo 1.0
1319 Brian Strait Mudslinger Adventure Squad 1.0
1320 Joel Sherman 1.0
1321 Curran Jacobus Cascadia Junior Cycling 1.0
1322 David German Hammer Velo 1.0
1323 Bart Qualls Cycle Analysis 1.0
1324 Nathan Olson Team Cycle Sport 1.0
1325 Jeff Dill ANTHM Collective 1.0
1326 Eric Culver Cycle Analysis 1.0
1327 Michael Wehrley 1.0
1328 Jasper Croome 1.0
1329 David Scott Rodeos Pizza 1.0
1330 Walter Mcknight Deschutes Brewery Cycling Team 1.0
1331 Joe Thoits The Club Roule 1.0
1332 Lee Johnson 1.0
1333 Ted Gresh 1.0
1334 Kenneth Pace Team S&M 1.0
1335 Martin Klebes 0.5
1336 Yunji Hatfield Dialed Cycling Team 0.5
1337 Hannah Theisen 0.5
1338 Carl Hampson 0.5
1339 Gregg Sanders 0.5