Gentle Lovers

Event Category Name Date
2 Psycho Cross Series - Winter Cross Men A Molly Cameron 12/9
1 Psycho Cross Series - Winter Cross Women A Tina Brubaker 12/9
14 USGP of Cyclocross Race 6 Junior 10-14 Camden Morey 12/2
39 USGP of Cyclocross Race 6 Elite Men Mark Blackwelder 12/2
30 USGP of Cyclocross Race 6 Elite Men Solomon Woras 12/2
20 USGP of Cyclocross Race 6 Elite Men Shannon Skerritt 12/2
22 USGP of Cyclocross Race 5 B Men Scott Willson 12/1
54 USGP of Cyclocross Race 5 Elite Men Mark Blackwelder 12/1
53 USGP of Cyclocross Race 5 Elite Men Solomon Woras 12/1
35 USGP of Cyclocross Race 5 Elite Men Shannon Skerritt 12/1
11 USGP of Cyclocross Race 5 Junior 10-14 Camden Morey 12/1
8 USGP of Cyclocross Race 5 Women B Joanna Mensher 12/1
17 Kruger's Crossing CX Classic Senior Men A Tony Kic 11/25
2 Kruger's Crossing CX Classic Senior Men A Shannon Skerritt 11/25
1 Kruger's Crossing CX Classic Women A Alalia Berry 11/25
15 Kruger's Crossing CX Classic Men C Marc Riera 11/25
3 Psycho Cross Series - Fox Hollow Grand Prix #2 Men A Tony Kic 11/24
1 Psycho Cross Series - Fox Hollow Grand Prix #2 Men A Molly Cameron 11/24
21 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Senior Men A David Pilz 11/18
16 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Senior Men A Tony Kic 11/18
5 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Senior Men A Mark Blackwelder 11/18
2 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Senior Men A Shannon Skerritt 11/18
12 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Women A Erin Playman 11/18
7 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Women A Tina Brubaker 11/18
4 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Women A Alalia Berry 11/18
3 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Women B Joanna Mensher 11/18
46 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Men B Kevin Condron 11/18
18 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Singlespeed Scott Ramsey 11/18
15 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Singlespeed Molly Cameron 11/18
65 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Men C Marc Riera 11/18
46 Cross Crusade - Estacada Senior Men A Sam Richardson 11/11
22 Cross Crusade - Estacada Senior Men A Tony Kic 11/11
16 Cross Crusade - Estacada Senior Men A David Pilz 11/11
7 Cross Crusade - Estacada Senior Men A Kevin Hulick 11/11
6 Cross Crusade - Estacada Senior Men A Mark Blackwelder 11/11
2 Cross Crusade - Estacada Senior Men A Shannon Skerritt 11/11
10 Cross Crusade - Estacada Women A Laurel Gitlen 11/11
8 Cross Crusade - Estacada Women A Alalia Berry 11/11
6 Cross Crusade - Estacada Women A Erin Playman 11/11
4 Cross Crusade - Estacada Women A Tina Brubaker 11/11
2 Cross Crusade - Estacada Women B Joanna Mensher 11/11
41 Cross Crusade - Estacada Men B Kevin Condron 11/11
33 Cross Crusade - Estacada Men B Mark Matson 11/11
59 Cross Crusade - Estacada Singlespeed Pancho Varney 11/11
61 Cross Crusade - Estacada Men C Marc Riera 11/11
65 World Single Speed CX Championship Singlespeed Men Sacha White 11/11
18 World Single Speed CX Championship Singlespeed Men Kevin Stroede 11/11
17 World Single Speed CX Championship Singlespeed Men Scott Ramsey 11/11
9 World Single Speed CX Championship Singlespeed Women Tina Brubaker 11/11
4 World Single Speed CX Championship Singlespeed Women Laurel Gitlen 11/11
13 World Single Speed XC Championships Qualifying Events Wild Card Sacha White 11/10
18 World Single Speed XC Championships Qualifying Events Singlespeed Women Tina Brubaker 11/10
5 World Single Speed XC Championships Qualifying Events Singlespeed Women Laurel Gitlen 11/10
91 World Single Speed XC Championships Qualifying Events Singlespeed Men Sacha White 11/10
21 World Single Speed XC Championships Qualifying Events Singlespeed Men Kevin Stroede 11/10
13 World Single Speed XC Championships Qualifying Events Singlespeed Men Scott Ramsey 11/10
3 World Single Speed XC Championships Qualifying Events Singlespeed Men Shannon Skerritt 11/10
34 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Senior Men A Tony Kic 11/4
7 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Senior Men A Mark Blackwelder 11/4
3 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Senior Men A Kevin Hulick 11/4
2 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Senior Men A Shannon Skerritt 11/4
6 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Women B Joanna Mensher 11/4
18 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Women A Laurel Gitlen 11/4
9 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Women A Erin Playman 11/4
7 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Women A Alalia Berry 11/4
6 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Women A Tina Brubaker 11/4
38 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Singlespeed Kevin Stroede 11/4
33 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Singlespeed Scott Ramsey 11/4
70 Cross Crusade - Barton Park Men C Marc Riera 11/4
32 Cross Crusade - Barton Park Senior Men A David Pilz 11/4
17 Cross Crusade - Barton Park Senior Men A Tony Kic 11/4
8 Cross Crusade - Barton Park Senior Men A Kevin Hulick 11/4
7 Cross Crusade - Barton Park Senior Men A Mark Blackwelder 11/4
2 Cross Crusade - Barton Park Senior Men A Shannon Skerritt 11/4
8 Cross Crusade - Barton Park Women A Erin Playman 11/4
6 Cross Crusade - Barton Park Women A Alalia Berry 11/4
5 Cross Crusade - Barton Park Women A Tina Brubaker 11/4
4 Cross Crusade - Barton Park Women B Joanna Mensher 11/4
18 Cross Crusade - Barton Park Men B Scott Willson 11/4
33 Cross Crusade - Barton Park Singlespeed sean garvin 11/4
26 Cross Crusade - Barton Park Singlespeed Scott Ramsey 11/4
25 Cross Crusade - Barton Park Singlespeed Kevin Stroede 11/4
32 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Senior Men A Tony Kic 10/28
8 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Senior Men A Mark Blackwelder 10/28
3 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Senior Men A Kevin Hulick 10/28
2 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Senior Men A Shannon Skerritt 10/28
7 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Women B Joanna Mensher 10/28
15 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Women A Laurel Gitlen 10/28
10 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Women A Erin Playman 10/28
9 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Women A Tina Brubaker 10/28
8 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Women A Alalia Berry 10/28
35 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Singlespeed Kevin Stroede 10/28
30 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Singlespeed Scott Ramsey 10/28
41 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Men B Kevin Condron 10/28
44 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Singlespeed Scott Ramsey 10/28
17 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Singlespeed Kevin Stroede 10/28
12 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Women A Tina Brubaker 10/28
8 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Women A Alalia Berry 10/28
7 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Women A Erin Playman 10/28
19 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Women B Joanna Mensher 10/28
37 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Senior Men A Matt Mahoney 10/28
29 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Senior Men A David Pilz 10/28
23 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Senior Men A Tony Kic 10/28
8 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Senior Men A Mark Blackwelder 10/28
3 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Senior Men A Kevin Hulick 10/28
1 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Senior Men A Shannon Skerritt 10/28
37 Cross Crusade - Rainier HS Men A David Pilz 10/21
32 Cross Crusade - Rainier HS Men A Matt Mahoney 10/21
30 Cross Crusade - Rainier HS Men A Tony Kic 10/21
11 Cross Crusade - Rainier HS Men A Mark Blackwelder 10/21
8 Cross Crusade - Rainier HS Men A Kevin Hulick 10/21
5 Cross Crusade - Rainier HS Men A Shannon Skerritt 10/21
14 Cross Crusade - Rainier HS Women A Laurel Gitlen 10/21
10 Cross Crusade - Rainier HS Women A Erin Playman 10/21
9 Cross Crusade - Rainier HS Women A Tina Brubaker 10/21
4 Cross Crusade - Rainier HS Women B Joanna Mensher 10/21
34 Cross Crusade - Rainier HS Men B Mark Matson 10/21
66 Cross Crusade - Rainier HS Singlespeed Pancho Varney 10/21
24 Cross Crusade - Rainier HS Singlespeed sean garvin 10/21
14 Cross Crusade - Rainier HS Singlespeed Scott Ramsey 10/21
12 Cross Crusade - Horning's Hideout Women A Tina Brubaker 10/14
9 Cross Crusade - Horning's Hideout Women A Erin Playman 10/14
7 Cross Crusade - Horning's Hideout Women A Laurel Gitlen 10/14
4 Cross Crusade - Horning's Hideout Women A Alalia Berry 10/14
13 Cross Crusade - Horning's Hideout Women B Joanna Mensher 10/14
27 Cross Crusade - Horning's Hideout Senior Men A Matt Mahoney 10/14
17 Cross Crusade - Horning's Hideout Senior Men A Tony Kic 10/14
5 Cross Crusade - Horning's Hideout Senior Men A Kevin Hulick 10/14
3 Cross Crusade - Horning's Hideout Senior Men A Mark Blackwelder 10/14
76 Cross Crusade - Horning's Hideout Men C Marc Riera 10/14
24 Cross Crusade - Horning's Hideout Singlespeed sean garvin 10/14
42 Cross Crusade Senior Men A Tony Kic 10/7-11/18
32 Cross Crusade Senior Men A David Pilz 10/7-11/18
7 Cross Crusade Senior Men A Kevin Hulick 10/7-11/18
4 Cross Crusade Senior Men A Mark Blackwelder 10/7-11/18
1 Cross Crusade Senior Men A Shannon Skerritt 10/7-11/18
2 Cross Crusade Women B Joanna Mensher 10/7-11/18
17 Cross Crusade Women A Laurel Gitlen 10/7-11/18
10 Cross Crusade Women A Erin Playman 10/7-11/18
8 Cross Crusade Women A Tina Brubaker 10/7-11/18
5 Cross Crusade Women A Alalia Berry 10/7-11/18
43 Cross Crusade Singlespeed Kevin Stroede 10/7-11/18
27 Cross Crusade Singlespeed Molly Cameron 10/7-11/18
26 Cross Crusade Singlespeed Scott Ramsey 10/7-11/18
84 Cross Crusade - Alpenrose Men C Marc Riera 10/7
49 Cross Crusade - Alpenrose Singlespeed Kevin Stroede 10/7
37 Cross Crusade - Alpenrose Singlespeed sean garvin 10/7
26 Cross Crusade - Alpenrose Women A Erin Playman 10/7
16 Cross Crusade - Alpenrose Women A Laurel Gitlen 10/7
9 Cross Crusade - Alpenrose Women A Alalia Berry 10/7
7 Cross Crusade - Alpenrose Women A Tina Brubaker 10/7
9 Cross Crusade - Alpenrose Women B Joanna Mensher 10/7
27 Cross Crusade - Alpenrose Senior Men A David Pilz 10/7
24 Cross Crusade - Alpenrose Senior Men A Matt Mahoney 10/7
21 Cross Crusade - Alpenrose Senior Men A Tony Kic 10/7
16 Cross Crusade - Alpenrose Senior Men A Mark Blackwelder 10/7
12 Cross Crusade - Alpenrose Senior Men A Kevin Hulick 10/7
1 Cross Crusade - Alpenrose Senior Men A Shannon Skerritt 10/7
4 Battle at Barlow CCX Singlespeed Pancho Varney 9/30
35 Battle at Barlow CCX Senior Men A David Pilz 9/30
33 Battle at Barlow CCX Senior Men A Matt Mahoney 9/30
24 Battle at Barlow CCX Senior Men A Tony Kic 9/30
10 Battle at Barlow CCX Senior Men A Kevin Hulick 9/30
7 Battle at Barlow CCX Senior Men A Mark Blackwelder 9/30
2 Battle at Barlow CCX Senior Men A Shannon Skerritt 9/30
9 Battle at Barlow CCX Women A Erin Playman 9/30
8 Battle at Barlow CCX Women A Alalia Berry 9/30
5 Battle at Barlow CCX Women A Tina Brubaker 9/30
13 Battle at Barlow CCX Women B Joanna Mensher 9/30
11 Hood River Cyclocross Classic Women B Joanna Mensher 9/23
6 Hood River Cyclocross Classic Singlespeed Pancho Varney 9/23
4 Hood River Cyclocross Classic Senior Men A Tony Kic 9/23
8 Sunset Criterium Pro/1/2 Tony Kic 9/22
2 Alpenrose Thursday Series: September Overall Category 1/2 Tony Kic 9/20
19 Kruger's Kermesse Singlespeed Kevin Stroede 9/15
6 Kruger's Kermesse Singlespeed Pancho Varney 9/15
11 Kruger's Kermesse Men A Kevin Hulick 9/15
7 Kruger's Kermesse Men A Tony Kic 9/15
3 Kruger's Kermesse Men A Shannon Skerritt 9/15
19 Thrilla Cross Series Men B sean garvin 9/13
21 Thrilla Cross Series Men B sean garvin 9/6-10/4
11 Thrilla Cross Series Category B Men sean garvin 9/6
2 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Tony Kic 9/6
12 Fast Twitch Fridays: August Series Sprinter Tony Kic 8/31
2 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 1/2 Tony Kic 8/30
2 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Tony Kic 8/30
16 Monday PIR: August Series Open Women Joanna Mensher 8/27
9 Monday PIR: August Series Open Women Erin Playman 8/27
22 Monday PIR Masters 1/2/3 Joanna Whitlatch 8/27
10 Monday PIR Masters 1/2/3 Erin Root 8/27
6 Monday PIR Senior Women Joanna Mensher 8/27
3 Monday PIR Senior Women Erin Playman 8/27
14 Health Net Criterium Category 3 Scott Willson 8/24
10 Health Net Criterium Category 3 Kevin Hulick 8/24
2 Alpenrose Thursday Series Madison Tony Kic 8/23
2 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Tony Kic 8/23
28 PIR Category 1/2/3 David Pilz 8/14
10 OBRA Criterium Championships Senior Women Laurel Gitlen 8/12
47 OBRA Criterium Championships Senior Men Sam Richardson 8/12
46 OBRA Criterium Championships Senior Men Scott Willson 8/12
6 Crawfish Criterium Women 1/2/3 Laurel Gitlen 8/11
1 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Tony Kic 8/9
3 CMG Events/Alpine Mortgage Series: Series Overall Senior Men Tony Kic 8/8
1 CMG Events/Alpine Mortgage Series Pro/1/2 Tony Kic 8/8
24 PIR Category 1/2/3 Kevin Hulick 8/7
124 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined Laurel Gitlen 8/5
124 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined Laurel Gitlen 8/5
124 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined Laurel Gitlen 8/5
3 OBRA Time Trial Championships: 40K Senior Women Laurel Gitlen 8/5
3 Fast Twitch Fridays Keirin Tony Kic 8/3
1 Fast Twitch Fridays B Sprint Tony Kic 8/3
6 CMG Events/Alpine Mortgage Series Pro/1/2 Tony Kic 8/1
6 Portland MTB Short Track Series Pro, Semi-Pro Men Tony Kic 7/30
9 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Laurel Gitlen 7/30
8 Portland MTB Short Track Series Pro, Semi-Pro Men Tony Kic 7/30
5 Portland MTB Short Track Series Pro, Semi-Pro Men Kevin Hulick 7/30
12 Portland MTB Short Track Series: Series Overall Expert Men Tony Kic 7/30
9 Portland MTB Short Track Series: Series Overall Pro/Expert Women Laurel Gitlen 7/30
8 Portland MTB Short Track Series: Series Overall Pro/Semi-pro Men Tony Kic 7/30
5 Portland MTB Short Track Series: Series Overall Pro/Semi-pro Men Kevin Hulick 7/30
6 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men Tony Kic 7/30
12 Vancouver Courthouse Criterium Pro/1/2 Tony Kic 7/29
3 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Tony Kic 7/26
1 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Tony Kic 7/26
11 CMG Events/Alpine Mortgage Series Category 1/2 Mark Blackwelder 7/25
7 CMG Events/Alpine Mortgage Series Category 1/2 Tony Kic 7/25
16 PIR Category 1/2/3 David Pilz 7/24
23 PIR Category 3/4 Ryan Thomson 7/24
7 Portland MTB Short Track Series Pro, Semi-Pro Men Kevin Hulick 7/23
6 Portland MTB Short Track Series Pro, Semi-Pro Men Tony Kic 7/23
7 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men Kevin Hulick 7/23
6 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men Tony Kic 7/23
2 Alpenrose Sixday Six-day A - Final Overall Mark Blackwelder 7/21
2 Alpenrose Sixday Six-day A - Final Overall Tony Kic 7/21
2 Alpenrose Sixday Six-day A - Daily Total Tony Kic 7/21
2 Alpenrose Sixday Six-day A - Daily Total Mark Blackwelder 7/21
2 Alpenrose Sixday Six-day A - Madison Tony Kic 7/21
2 Alpenrose Sixday Six-day A - Madison Mark Blackwelder 7/21
3 Alpenrose Sixday Six-day A - Tempo Tony Kic 7/21
1 Alpenrose Sixday Six-day A - Tempo Mark Blackwelder 7/21
2 Alpenrose Sixday Six-day A - Standings Mark Blackwelder 7/20
2 Alpenrose Sixday Six-day A - Standings Tony Kic 7/20
1 Alpenrose Sixday Six-day A - Daily Total Tony Kic 7/20
1 Alpenrose Sixday Six-day A - Daily Total Mark Blackwelder 7/20
4 Alpenrose Sixday Six-day A - Miss and Out Tony Kic 7/20
3 Alpenrose Sixday Six-day A - Miss and Out Mark Blackwelder 7/20
2 Alpenrose Sixday: Sixday Races Six-day A Overall Standings Mark Blackwelder 7/19
2 Alpenrose Sixday: Sixday Races Six-day A Overall Standings Tony Kic 7/19
2 Alpenrose Sixday: Sixday Races Six-day A Daily Total Tony Kic 7/19
2 Alpenrose Sixday: Sixday Races Six-day A Daily Total Mark Blackwelder 7/19
1 Alpenrose Sixday: Sixday Races Six-day A Madison Tony Kic 7/19
1 Alpenrose Sixday: Sixday Races Six-day A Madison Mark Blackwelder 7/19
5 Alpenrose Sixday: Sixday Races Six-day A Points Race Tony Kic 7/19
2 Alpenrose Sixday: Sixday Races Six-day A Points Race Mark Blackwelder 7/19
4 Alpenrose Sixday: Sixday Races Six-day A Win and Out Mark Blackwelder 7/19
3 Alpenrose Sixday: Sixday Races Six-day A Win and Out Tony Kic 7/19
2 Alpenrose Sixday Six-day A Standings Mark Blackwelder 7/18
2 Alpenrose Sixday Six-day A Standings Tony Kic 7/18
2 Alpenrose Sixday Six-day A Daily Total Mark Blackwelder 7/18
2 Alpenrose Sixday Six-day A Daily Total Tony Kic 7/18
3 Alpenrose Sixday Six-day A Madison Mark Blackwelder 7/18
3 Alpenrose Sixday Six-day A Madison Tony Kic 7/18
6 Alpenrose Sixday Six-day A Unknown Distance Tony Kic 7/18
4 Alpenrose Sixday Six-day A Unknown Distance Mark Blackwelder 7/18
4 Alpenrose Sixday Six-day A Progressive Points Mark Blackwelder 7/18
3 Alpenrose Sixday Six-day A Progressive Points Tony Kic 7/18
3 Alpenrose Sixday Six-day Overall Standings Mark Blackwelder 7/17
3 Alpenrose Sixday Six-day Overall Standings Tony Kic 7/17
3 Alpenrose Sixday Six-day A Daily Total Mark Blackwelder 7/17
3 Alpenrose Sixday Six-day A Daily Total Tony Kic 7/17
3 Alpenrose Sixday Six-day A Madison Mark Blackwelder 7/17
3 Alpenrose Sixday Six-day A Madison Tony Kic 7/17
5 Alpenrose Sixday Six-day A Tempo Tony Kic 7/17
4 Alpenrose Sixday Six-day A Tempo Mark Blackwelder 7/17
5 Alpenrose Sixday Six-day A Progressive Points Mark Blackwelder 7/17
2 Alpenrose Sixday Six-day A Progressive Points Tony Kic 7/17
6 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Laurel Gitlen 7/16
6 Portland MTB Short Track Series Pro, Semi-Pro Men Kevin Hulick 7/16
18 Portland MTB Short Track Series Expert Men Kevin Condron 7/16
6 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Laurel Gitlen 7/16
6 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men Kevin Hulick 7/16
3 Mt Tabor Series Overall Senior Women Laurel Gitlen 7/11
34 Mt Tabor Series Overall Senior Men Matt Mahoney 7/11
31 Mt Tabor Series Overall Senior Men Kevin Condron 7/11
29 Mt Tabor Series Overall Senior Men Sam Richardson 7/11
18 Mt Tabor Series Overall Senior Men Tony Kic 7/11
1 Mt Tabor Series Overall Senior Men Mark Blackwelder 7/11
41 Mt Tabor Series Overall Men Category 3 Kevin Condron 7/11
31 Mt Tabor Series Overall Men Category 3 Kevin Hulick 7/11
2 Mt Tabor Series Overall Men Category 3 Tony Kic 7/11
1 Mt Tabor Series Overall Fixed Gear Mark Blackwelder 7/11
4 Mt Tabor Series Senior Women Laurel Gitlen 7/11
20 Mt Tabor Series Pro/1/2 Lera Darren 7/11
19 Mt Tabor Series Pro/1/2 Daniel Mensher 7/11
15 Mt Tabor Series Pro/1/2 Kevin Condron 7/11
7 Mt Tabor Series Pro/1/2 Tony Kic 7/11
1 Mt Tabor Series Pro/1/2 Mark Blackwelder 7/11
1 Mt Tabor Series Fixed Gear Mark Blackwelder 7/11
3 Portland MTB Short Track Series Pro, Semi-Pro Men Kevin Hulick 7/9
17 Portland MTB Short Track Series Expert Men Kevin Condron 7/9
3 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men Kevin Hulick 7/9
3 Cascade Creampuff Ultra Endurance Expert 19-39 Men Lee Armstrong 7/8
22 Salem Fairview Circuit Race Category 3 Kevin Hulick 7/8
6 Salem Fairview Circuit Race Category 3 David Pilz 7/8
3 Salem Fairview Circuit Race Category 3 Daniel Mensher 7/8
17 Alpenrose Challenge Men Points Tony Kic 7/8
9 Alpenrose Challenge Men Points Mark Blackwelder 7/8
7 Alpenrose Challenge Madison Tony/Mark Kic/Blackwelder 7/8
13 Alpenrose Challenge Men Miss and Out Tony Kic 7/7
8 Alpenrose Challenge Men Qualifier Points Race Tony Kic 7/6
7 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Tony Kic 7/5
5 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Laurel Gitlen 7/2
6 Portland MTB Short Track Series Pro, Semi-Pro Men Tony Kic 7/2
21 Portland MTB Short Track Series Expert Men Kevin Condron 7/2
18 Portland MTB Short Track Series Expert Men Lee Armstrong 7/2
5 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Laurel Gitlen 7/2
6 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men Tony Kic 7/2
1 OBRA Road Race Masters Women 30-39 Laurel Gitlen 7/1
35 OBRA Road Race Senior Men Daniel Mensher 7/1
19 OBRA Road Race Senior Men Tony Kic 7/1
16 OBRA Road Race Senior Men Mark Blackwelder 7/1
3 OBRA Track Championships: Points Race Senior Men Mark Blackwelder 6/30
6 Alpenrose Thursday Series: June Series Category 1/2 Mark Blackwelder 6/28
5 Alpenrose Thursday Series: June Series Category 1/2 Tony Kic 6/28
1 Mt Tabor Series Fixed Gear Mark Blackwelder 6/27
4 Mt Tabor Series Senior Women Laurel Gitlen 6/27
33 Mt Tabor Series Category 3 Laurel Gitlen 6/27
21 Mt Tabor Series Category 3 Kevin Condron 6/27
1 Mt Tabor Series Category 3 Tony Kic 6/27
9 Mt Tabor Series Senior Men Mark Blackwelder 6/27
1 Portland MTB Short Track Series Expert Men Tony Kic 6/25
64 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Pro/1/2 Sam Richardson 6/24
29 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Pro/1/2 Mark Blackwelder 6/24
60 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Category 3 Kevin Condron 6/24
37 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Category 3 Tony Kic 6/24
23 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Category 3 David Pilz 6/24
14 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Category 3 Daniel Mensher 6/24
4 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Women 1/2/3 Laurel Gitlen 6/24
61 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Pro/1/2 Sam Richardson 6/24
42 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Pro/1/2 Mark Blackwelder 6/24
58 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Category 3 Kevin Condron 6/24
41 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Category 3 Tony Kic 6/24
27 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Category 3 David Pilz 6/24
19 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Category 3 Daniel Mensher 6/24
6 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Women 1/2/3 Laurel Gitlen 6/24
256 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Laurel Gitlen 6/23
198 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Kevin Condron 6/23
180 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Tony Kic 6/23
174 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined David Pilz 6/23
113 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Daniel Mensher 6/23
197 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Sam Richardson 6/23
72 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Mark Blackwelder 6/23
11 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Senior Women Laurel Gitlen 6/23
60 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Category 3 Kevin Condron 6/23
36 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Category 3 David Pilz 6/23
21 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Category 3 Daniel Mensher 6/23
15 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Category 3 Tony Kic 6/23
93 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Senior Men Sam Richardson 6/23
51 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Senior Men Mark Blackwelder 6/23
10 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Senior Women Laurel Gitlen 6/23
60 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Category 3 Kevin Condron 6/23
54 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Category 3 Tony Kic 6/23
51 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Category 3 David Pilz 6/23
31 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Category 3 Daniel Mensher 6/23
86 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Senior Men Sam Richardson 6/23
52 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Senior Men Mark Blackwelder 6/23
6 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Richland Road Race Women 1/2 Laurel Gitlen 6/22
72 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Richland Road Race Pro/1/2 Sam Richardson 6/22
11 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Richland Road Race Pro/1/2 Mark Blackwelder 6/22
71 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Richland Road Race Category 3 Men Kevin Condron 6/22
43 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Richland Road Race Category 3 Men Tony Kic 6/22
13 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Richland Road Race Category 3 Men David Pilz 6/22
3 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Richland Road Race Category 3 Men Daniel Mensher 6/22
37 Mt Tabor Series Category 3 Scott Willson 6/20
27 Mt Tabor Series Category 3 Kevin Condron 6/20
4 Mt Tabor Series Category 3 Tony Kic 6/20
1 Mt Tabor Series Fixed Mark Blackwelder 6/20
22 Mt Tabor Series Category 4/5 Montgomery Hill 6/20
4 Mt Tabor Series Senior Men Mark Blackwelder 6/20
5 Mt Tabor Circuit Race Senior Women Laurel Gitlen 6/17
31 Mt Tabor Circuit Race Category 3 David Pilz 6/17
28 Mt Tabor Circuit Race Category 3 Kevin Condron 6/17
2 Mt Tabor Circuit Race Category 3 Daniel Mensher 6/17
10 Mt Tabor Circuit Race Pro/1/2 Mark Blackwelder 6/17
10 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Mark Blackwelder 6/14
2 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Tony Kic 6/14
13 Mt Tabor Series Senior Men Matt Mahoney 6/13
3 Mt Tabor Series Senior Men Mark Blackwelder 6/13
1 Mt Tabor Series Category 3 Tony Kic 6/13
2 Mt Tabor Series Senior Women Laurel Gitlen 6/13
1 Mt Tabor Series Fixed Gear Mark Blackwelder 6/13
5 OBRA Rehearsal Race Senior Women Laurel Gitlen 6/10
5 OBRA Rehearsal Race Men Category 3 David Pilz 6/10
3 OBRA Rehearsal Race Men Category 3 Tony Kic 6/10
12 OBRA Rehearsal Race Men Pro/1/2 Mark Blackwelder 6/10
9 Alpenrose Thursday Series: Long Points Races Category 1/2 Tony Kic 6/7
3 Alpenrose Thursday Series: Long Points Races Category 1/2 Mark Blackwelder 6/7
3 Mt Tabor Series Women 1/2/3 Laurel Gitlen 6/6
17 Mt Tabor Series Women Category 4 Joanna Mensher 6/6
1 Mt Tabor Series Fixed Gear Mark Blackwelder 6/6
22 Mt Tabor Series Men 3 Ryan Thomson 6/6
9 Mt Tabor Series Men 3 Kevin Hulick 6/6
1 Mt Tabor Series Men 3 Tony Kic 6/6
9 Mt Tabor Series Pro/1/2 Mark Blackwelder 6/6
8 Mt Tabor Series Pro/1/2 Sam Richardson 6/6
8 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 1/2 Mark Blackwelder 5/31
6 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 1/2 Tony Kic 5/31
8 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Mark Blackwelder 5/31
4 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Tony Kic 5/31
4 Mt Tabor Series Senior Men Mark Blackwelder 5/30
13 Mt Tabor Series Men Category 3 Kevin Condron 5/30
3 Mt Tabor Series Men Category 3 Tony Kic 5/30
2 Mt Tabor Series Senior Women Laurel Gitlen 5/30
1 Mt Tabor Series Fixed Gear Mark Blackwelder 5/30
28 Monday PIR: May Series Masters 30+ 1/2/3 Kevin Hulick 5/28
13 Monday PIR: May Series Masters 30+ 1/2/3 Sam Richardson 5/28
45 Monday PIR Category 1/2/3 Masters Ryan Thomson 5/28
11 Monday PIR Category 1/2/3 Masters Kevin Hulick 5/28
5 Monday PIR Category 1/2/3 Masters Sam Richardson 5/28
3 Silverton Road Race Women 1/2/3 Laurel Gitlen 5/27
7 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Tony Kic 5/24
5 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Mark Blackwelder 5/24
71 PIR Category 1/2/3 Laurel Gitlen 5/22
65 PIR Category 1/2/3 Ryan Thomson 5/22
54 PIR Category 1/2/3 Sam Richardson 5/22
7 Falls City Firecracker MTB Pro, Expert Women Erin Playman 5/20
2 Falls City Firecracker MTB Expert Women Erin Playman 5/20
47 PIR Category 1/2/3 Ryan Thomson 5/15
37 PIR Category 1/2/3 Kevin Condron 5/15
1 Eric Kautzky Memorial Track Race Men Category 1/2 Mark Blackwelder 5/12
41 PIR Category 1/2/3 Ryan Thomson 5/8
64 PIR Category 1/2/3 Ryan Thomson 5/1
19 PIR Category 1/2/3 Tony Kic 5/1
5 Bear Springs MTB XC Expert Singlespeed Men sean garvin 4/29
22 Bear Springs MTB XC Expert Men 19-39 Kevin Condron 4/29
12 Bear Springs MTB XC Expert Men 19-39 Tony Kic 4/29
4 Eugene Roubaix Women 1/2/3 Erin Playman 4/28
2 Eugene Roubaix Women 1/2/3 Laurel Gitlen 4/28
12 Eugene Roubaix Men 3 David Pilz 4/28
7 Eugene Roubaix Men 3 Tony Kic 4/28
6 Eugene Roubaix Men 3 Scott Willson 4/28
10 Eugene Roubaix Men 1/2 Sam Richardson 4/28
22 PIR: April Series Category 1/2/3 Daniel Mensher 4/24
75 PIR Category 1/2/3 4/24
71 PIR Category 1/2/3 Kevin Condron 4/24
69 PIR Category 1/2/3 Kevin Condron 4/24
49 PIR Category 1/2/3 Ryan Thomson 4/24
43 PIR Category 1/2/3 Daniel Mensher 4/24
33 PIR Category 1/2/3 Tony Kic 4/24
7 21st Peak Sports Mudslinger MTB Singlespeed Men sean garvin 4/22
1 21st Peak Sports Mudslinger MTB Expert Men 19-39 Matt Mahoney 4/22
4 Three Rivers Road Race Category 1/2 Mark Blackwelder 4/22
28 Three Rivers Road Race Category 3 Tony Kic 4/22
21 Three Rivers Road Race Category 3 Kevin Condron 4/22
6 Three Rivers Road Race Category 3 David Pilz 4/22
10 PIR Category 1/2/3 Daniel Mensher 4/17
15 Kings Valley Road Race Women 1/2/3 Erin Playman 4/14
14 Kings Valley Road Race Women Category 4 Joanna Mensher 4/14
62 Kings Valley Road Race Category 3 Scott Willson 4/14
45 Kings Valley Road Race Category 3 Kevin Condron 4/14
33 Kings Valley Road Race Category 3 Daniel Mensher 4/14
10 Kings Valley Road Race Category 3 Tony Kic 4/14
7 Kings Valley Road Race Category 3 David Pilz 4/14
25 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Sam Richardson 4/14
7 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Mark Blackwelder 4/14
16 Horning's MTB: Horning's Hustle XC MTB Expert Men 19-39 Lee Armstrong 3/25
16 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Women Category 4 Joanna Mensher 3/18
1 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Women Category 4 Erin Playman 3/18
7 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Women 1/2/3 Laurel Gitlen 3/18
50 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Category 3 Scott Willson 3/18
48 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Category 3 Daniel Mensher 3/18
39 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Category 3 Kevin Condron 3/18
21 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Category 3 David Pilz 3/18
7 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Category 3 Tony Kic 3/18
39 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Pro/1/2 Sam Richardson 3/18
14 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Pro/1/2 Mark Blackwelder 3/18
23 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Women Category 4 Joanna Mensher 3/11
1 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Women Category 4 Erin Playman 3/11
6 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Pro/1/2 Mark Blackwelder 3/11
42 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Category 3 David Pilz 3/11
35 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Category 3 Kevin Condron 3/11
8 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Category 3 Tony Kic 3/11
1 Banana Belt Road Race Series Women Category 4 Erin Playman 3/4-18
15 Banana Belt Road Race Series Women 1/2/3 Laurel Gitlen 3/4-18
23 Banana Belt Road Race Series Category 3 Daniel Mensher 3/4-18
11 Banana Belt Road Race Series Category 3 Tony Kic 3/4-18
16 Banana Belt Road Race Series Pro/1/2 Mark Blackwelder 3/4-18
17 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Women Category 4 Joanna Mensher 3/4
2 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Women Category 4 Erin Playman 3/4
20 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Pro/1/2 Mark Blackwelder 3/4
273 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Joanna Mensher 2/25
175 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined David Pilz 2/25
273 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Joanna Mensher 2/25
175 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined David Pilz 2/25
20 Jack Frost Time Trial Women Category 4/5 Joanna Mensher 2/25
24 Jack Frost Time Trial Men Category 3 David Pilz 2/25
2 Cherry Pie Road Race Women 1/2 Laurel Gitlen 2/18
46 Cherry Pie Road Race Men 3 David Pilz 2/18
4 Cherry Pie Road Race Men 3 Tony Kic 2/18
36 Cherry Pie Road Race Men 1/2 Mark Blackwelder 2/18
24 Cherry Pie Road Race Men 1/2 Sam Richardson 2/18
3 Cherry Pie Road Race Women 4 Erin Playman 2/18