Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage

Event Category Name Date
17 Psycho Cross: Series Standings Masters Men 35+ C Devin Bailly 12/15
8 Psycho Cross: Series Standings Masters Men 35+ C Matt Richmond 12/15
5 Psycho Cross: Series Standings Men A Richard Horacek 12/15
9 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Men A Stephen Bedford 12/14
1 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Masters 35+ B Spencer White 12/14
18 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Stephen Bedford 12/8
16 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Devin Bailly 12/8
2 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Spencer White 12/8
13 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Masters 35+ B Paul Kelly 12/1
4 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Masters 35+ B Spencer White 12/1
16 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Masters 35+ C Matt Richmond 12/1
23 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Singlespeed Paul Kelly 11/24
12 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Singlespeed Trevor Spahr 11/24
5 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Beginner Women Jennifer Chalmers 11/24
14 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ A Alex Accetta 11/24
22 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ B Cesar Villanueva 11/24
8 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ B Devin Bailly 11/24
5 Southern Oregon Outlaw CX Senior Men Category A/B Stephen Bedford 11/23
58 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Bjorn Clouten 11/17
40 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Alex Accetta 11/17
28 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A ronald kizziar 11/17
29 Cross Crusade: Barton Park Category A Stephen Bedford 11/17
36 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Robert Umberhandt 11/17
33 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Cesar Villanueva 11/17
17 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Spencer White 11/17
15 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Devin Bailly 11/17
26 Cross Crusade: Barton Park Category B Eben Horacek 11/17
36 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Matt Richmond 11/17
6 Cross Crusade: Barton Park Junior Men Eben Horacek 11/17
1 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Aaron Coker 11/17
7 Fazio Farms CX Part Deux Singlespeed Paul Kelly 11/16
2 Fazio Farms CX Part Deux Category A Joshua Liberles 11/16
2 Fazio Farms CX Part Deux Masters 35+ B Spencer White 11/16
138 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ C Matt Richmond 11/10
54 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Cesar Villanueva 11/10
27 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Robert Umberhandt 11/10
16 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Spencer White 11/10
12 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Devin Bailly 11/10
70 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Bjorn Clouten 11/10
33 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Alex Accetta 11/10
32 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Kale Chalmers 11/10
13 Cross Crusade: PIR Infield Category A Stephen Bedford 11/10
55 Cross Crusade: PIR Infield Singlespeed Paul Kelly 11/10
17 Cross Crusade: PIR Infield Masters Women 35+ B Evelyn Kim 11/10
1 Cross Crusade: PIR Infield Clydesdale Aaron Coker 11/10
4 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Men 13-14 Eben Horacek 11/9
40 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ B Patrick Palmer 11/9
19 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ B Devin Bailly 11/9
16 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ B Paul Kelly 11/9
14 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ B Spencer White 11/9
20 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Women A Stephanie Hahn 11/9
6 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ A Seth Hosmer 11/9
21 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category B Eben Horacek 11/3
100 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Devin Bailly 11/3
59 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Robert Umberhandt 11/3
56 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Paul Kelly 11/3
33 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Cesar Villanueva 11/3
93 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Matt Richmond 11/3
1 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Patrick Palmer 11/3
19 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 35+ B Evelyn Kim 11/3
5 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Beginner Women Jennifer Chalmers 11/3
29 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Women A Stephanie Hahn 11/3
69 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Bjorn Clouten 11/3
47 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A ronald kizziar 11/3
35 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Kale Chalmers 11/3
27 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Alex Accetta 11/3
52 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category A Nathan Coffey 11/3
28 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category A Joshua Liberles 11/3
10 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category A Stephen Bedford 11/3
1 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Aaron Coker 11/3
6 Sandy/Boring Corn Cross Masters 35+ A ronald kizziar 11/2
2 Sandy/Boring Corn Cross Masters 35+ A Seth Hosmer 11/2
5 Cross Crusade: Deschutes Brewery Beginner Women Jennifer Chalmers 10/27
53 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Matt Richmond 10/27
51 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Robert Umberhandt 10/27
43 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Cesar Villanueva 10/27
29 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Devin Bailly 10/27
15 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category B Eben Horacek 10/27
18 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women A Stephanie Hahn 10/27
35 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Kale Chalmers 10/27
32 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Alex Accetta 10/27
15 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Richard Horacek 10/27
20 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Stephen Bedford 10/27
22 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women C Catherine Cooper 10/26
17 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters Women 35+ B Evelyn Kim 10/26
9 Cross Crusade: Deschutes Brewery Beginner Women Jennifer Chalmers 10/26
34 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category B Eben Horacek 10/26
11 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Masters 35+ B Paul Kelly 10/26
52 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category C David Eliopulos 10/26
108 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Mark Ginsberg 10/26
64 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Cesar Villanueva 10/26
35 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Ken Hahn 10/26
30 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Robert Umberhandt 10/26
29 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Devin Bailly 10/26
21 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women A Stephanie Hahn 10/26
24 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Richard Horacek 10/26
23 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Kale Chalmers 10/26
48 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Stephen Bedford 10/26
19 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Christopher Bagg 10/26
40 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Matt Richmond 10/26
21 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Patrick Palmer 10/26
14 Blind Date at the Dairy: October Standings Men C Eben Horacek 10/24
22 Blind Date at the Dairy: October Standings Men A Richard Horacek 10/24
5 Blind Date at the Dairy: October Standings Men A Nathan Coffey 10/24
4 Blind Date at the Dairy: October Standings Men A Stephen Bedford 10/24
15 Blind Date at the Dairy: October Standings Masters Men C 35+ Matt Richmond 10/24
3 Blind Date at the Dairy: October Standings Masters Men C 35+ Devin Bailly 10/24
6 Blind Date at the Dairy: October Standings Masters Men B 35+ ronald kizziar 10/24
25 Blind Date at the Dairy: October Standings Masters Men A 40+ Bjorn Clouten 10/24
12 Blind Date at the Dairy: October Standings Masters Men A 40+ Alex Accetta 10/24
20 Blind Date at the Dairy: September Standings Women C Catherine Cooper 10/24
18 Blind Date at the Dairy: September Standings Women C Evelyn Kim 10/24
2 Blind Date at the Dairy: September Standings Women B Stephanie Hahn 10/24
3 Blind Date at the Dairy: September Standings Men A Stephen Bedford 10/24
11 Blind Date at the Dairy: September Standings Masters Men C 35+ Devin Bailly 10/24
7 Blind Date at the Dairy: September Standings Masters Men C 35+ Robert Umberhandt 10/24
22 Blind Date at the Dairy: September Standings Masters Men B 35+ Cesar Villanueva 10/24
8 Blind Date at the Dairy: September Standings Masters Men B 35+ ronald kizziar 10/24
4 Blind Date at the Dairy: September Standings Masters Men A 40+ Richard Horacek 10/24
6 Blind Date at the Dairy: September Standings Junior Men 14-18 Eben Horacek 10/24
38 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Women A Stephanie Hahn 10/20
68 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ A Aaron Coker 10/20
48 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ A ronald kizziar 10/20
30 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ A Kale Chalmers 10/20
29 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ A Richard Horacek 10/20
26 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category A Joshua Liberles 10/20
25 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category A Nathan Coffey 10/20
9 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category A Stephen Bedford 10/20
37 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category B Eben Horacek 10/20
35 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Women C Catherine Cooper 10/20
15 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters Women 35+ B Evelyn Kim 10/20
8 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Beginner Women Jennifer Chalmers 10/20
60 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Cesar Villanueva 10/20
15 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ B Devin Bailly 10/20
63 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ C Matt Richmond 10/20
3 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ C Patrick Palmer 10/20
9 Cross-Word CX Challenge Singlespeed Galen Mittermann 10/19
13 Blind Date at the Dairy Men A Richard Horacek 10/16
7 Blind Date at the Dairy Men A Nathan Coffey 10/16
6 Blind Date at the Dairy Men A Stephen Bedford 10/16
18 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Cesar Villanueva 10/16
5 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ ronald kizziar 10/16
6 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Alex Accetta 10/16
19 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Devin Bailly 10/16
16 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Matt Richmond 10/16
11 Blind Date at the Dairy Beginner Women Jennifer Chalmers 10/16
93 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Mark Ginsberg 10/13
57 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Cesar Villanueva 10/13
40 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B Paul Kelly 10/13
3 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ B ronald kizziar 10/13
35 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C Matt Richmond 10/13
32 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C Patrick Palmer 10/13
9 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C Devin Bailly 10/13
10 Cross Crusade: Rainier Masters Women 35+ B Evelyn Kim 10/13
35 Cross Crusade: Rainier Women A Stephanie Hahn 10/13
69 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Bjorn Clouten 10/13
30 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Alex Accetta 10/13
26 Cross Crusade: Rainier Category A Nathan Coffey 10/13
15 Cross Crusade: Rainier Category A Stephen Bedford 10/13
23 Blind Date at the Dairy Singlespeed Ken Hahn 10/9
5 Blind Date at the Dairy Men A Nathan Coffey 10/9
3 Blind Date at the Dairy Men A Stephen Bedford 10/9
35 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Peter Gutwald 10/9
19 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Cesar Villanueva 10/9
3 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ ronald kizziar 10/9
18 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Bjorn Clouten 10/9
5 Blind Date at the Dairy Men C Eben Horacek 10/9
10 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Matt Richmond 10/9
5 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Devin Bailly 10/9
18 Blind Date at the Dairy Women C Evelyn Kim 10/9
40 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category C Ryan McCracken 10/6
18 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category C Eben Horacek 10/6
34 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Beginner Men Phil DeVasto 10/6
26 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Women C Catherine Cooper 10/6
14 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters Women 35+ B Evelyn Kim 10/6
46 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Cesar Villanueva 10/6
10 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B ronald kizziar 10/6
30 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Devin Bailly 10/6
7 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Patrick Palmer 10/6
66 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Singlespeed Robin Wessel 10/6
34 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Women A Stephanie Hahn 10/6
87 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Bjorn Clouten 10/6
86 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Alex Accetta 10/6
74 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Aaron Coker 10/6
47 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Jerry Inscoe 10/6
22 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ A Kale Chalmers 10/6
27 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category A Stephen Bedford 10/6
26 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category A Nathan Coffey 10/6
24 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category A Joshua Liberles 10/6
19 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category A Christopher Bagg 10/6
14 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Women A Stephanie Hahn 10/5
16 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 35+ B Ken Hahn 10/5
15 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 35+ B Paul Kelly 10/5
23 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 35+ C Matt Richmond 10/5
6 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Masters 35+ C Devin Bailly 10/5
7 Blind Date at the Dairy Men A Nathan Coffey 10/2
4 Blind Date at the Dairy Men A Stephen Bedford 10/2
14 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Bjorn Clouten 10/2
11 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Matt Richmond 10/2
2 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Devin Bailly 10/2
5 Twilight Cyclocross Series - September Series Totals Singlespeed Galen Mittermann 10/1
4 Twilight Cyclocross Series Singlespeed Galen Mittermann 9/30
1 Battle At Barlow Women B Stephanie Hahn 9/29
9 Battle At Barlow Masters Women 35+ B Evelyn Kim 9/29
16 Battle At Barlow Category A Stephen Bedford 9/29
9 Battle At Barlow Category A Christopher Bagg 9/29
24 Battle At Barlow Masters 35+ A Alex Accetta 9/29
23 Battle At Barlow Masters 35+ A Kale Chalmers 9/29
10 Battle At Barlow Junior Men 13-14 Eben Horacek 9/29
36 Battle At Barlow Masters 35+ C Patrick Palmer 9/29
13 Battle At Barlow Masters 35+ C Matt Richmond 9/29
5 Battle At Barlow Masters 35+ C Devin Bailly 9/29
18 Battle At Barlow Beginner Men Phil DeVasto 9/29
2 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Women B Stephanie Hahn 9/28
2 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ A Seth Hosmer 9/28
11 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Category A Joshua Liberles 9/28
37 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ B James Newman 9/28
28 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Masters 35+ B Paul Kelly 9/28
23 Blind Date at the Dairy Singlespeed Ken Hahn 9/25
7 Blind Date at the Dairy Men A Stephen Bedford 9/25
4 Blind Date at the Dairy Men A Christopher Bagg 9/25
15 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Cesar Villanueva 9/25
2 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ ronald kizziar 9/25
21 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Bjorn Clouten 9/25
8 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Richard Horacek 9/25
46 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Patrick Palmer 9/25
6 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Devin Bailly 9/25
12 Blind Date at the Dairy Women C Evelyn Kim 9/25
2 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Eben Horacek 9/25
5 Psycho Cross Men A Richard Horacek 9/22
4 Psycho Cross Masters Men 35+, C Devin Bailly 9/22
2 Psycho Cross Masters Men 35+, C Matt Richmond 9/22
8 Fazio Farms Category A Trevor Spahr 9/22
5 Fazio Farms Masters 35+ B ronald kizziar 9/22
29 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Masters 35+ A Bjorn Clouten 9/21
17 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Category A Stephen Bedford 9/21
13 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Category A Christopher Bagg 9/21
12 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Masters 35+ B ronald kizziar 9/21
26 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Category C Ryan McCracken 9/21
26 Blind Date at the Dairy Singlespeed Ken Hahn 9/18
3 Blind Date at the Dairy Men A Stephen Bedford 9/18
18 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Cesar Villanueva 9/18
20 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Bjorn Clouten 9/18
5 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Richard Horacek 9/18
27 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Matt Richmond 9/18
14 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Devin Bailly 9/18
15 Blind Date at the Dairy Women C Evelyn Kim 9/18
14 Blind Date at the Dairy Women C Catherine Cooper 9/18
4 Hood River Double Cross Women B Stephanie Hahn 9/15
10 Hood River Double Cross Category A Christopher Bagg 9/15
6 Hood River Double Cross Category A Stephen Bedford 9/15
4 Hood River Double Cross Category A Brad Winn 9/15
17 Hood River Double Cross Masters 35+ A Kale Chalmers 9/15
11 Hood River Double Cross Masters 35+ B ronald kizziar 9/15
8 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Women C Evelyn Kim 9/14
16 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Masters 35+ A Richard Horacek 9/14
14 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Masters 35+ A Kale Chalmers 9/14
8 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Category A Christopher Bagg 9/14
26 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Masters 35+ B Paul Kelly 9/14
20 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Masters 35+ C Devin Bailly 9/14
13 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Category C Eben Horacek 9/14
3 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Women B Stephanie Hahn 9/7
32 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters 35+ A Jerry Inscoe 9/7
16 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Masters 35+ B Paul Kelly 9/7
21 Monday PIR: August Series Standings Masters 1/2/3 Galen Mittermann 9/3
6 Monday PIR: August Series Standings Masters 1/2/3 Cort Buchholz 9/3
17 Twilight Criterium Series: August Series Standings Men 1/2/3 Galen Mittermann 9/1
7 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Women B Stephanie Hahn 8/31
30 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Bjorn Clouten 8/31
17 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Alex Accetta 8/31
13 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Kale Chalmers 8/31
3 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Seth Hosmer 8/31
10 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Category A Christopher Bagg 8/31
55 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 35+ B James Newman 8/31
30 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Paul Kelly 8/31
1 Tuesday PIR: August Team Standings Category 1/2/3 8/29
17 Tuesday PIR: August Series Standings Category 1/2/3 Robin Wessel 8/29
2 Tuesday PIR: August Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 8/29
1 Tuesday PIR: August Series Standings Category 1/2/3 Nathan Coffey 8/29
43 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jason Riffle 8/27
40 Tuesday PIR Category 1/2/3 Timothy Lang 8/27
33 Tuesday PIR Category 1/2/3 Sean Thielen 8/27
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cort Buchholz 8/27
7 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robin Wessel 8/27
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Nathan Coffey 8/27
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 8/27
15 Monday PIR Masters 1/2/3 Sean Thielen 8/26
1 Monday PIR Masters 1/2/3 Cort Buchholz 8/26
11 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: Combined Combined Stephen Bedford 8/25
81 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: Combined Combined Eben Horacek 8/25
44 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: Combined Combined Richard Horacek 8/25
8 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: GC after stage 2 Men 1/2 Stephen Bedford 8/25
11 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: GC after stage 2 Men 4/5 Eben Horacek 8/25
14 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: GC after stage 2 Men 3 Richard Horacek 8/25
4 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Men 1/2 Stephen Bedford 8/25
18 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Men 4/5 Eben Horacek 8/25
9 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Men 3 Richard Horacek 8/25
2 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Combined Brad Winn 8/25
2 Wildcat Mtn Uphill Challenge Senior Men 1/2 Brad Winn 8/25
10 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT Men 1/2 Stephen Bedford 8/25
12 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT Men 4/5 Eben Horacek 8/25
15 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT Men 3 Richard Horacek 8/25
10 Eugene Celebration Stage Race: Briggs Hill RR: GC after Stage 1 Men 1/2 Stephen Bedford 8/24
3 Eugene Celebration Stage Race: Briggs Hill RR: GC after Stage 1 Men 4/5 Eben Horacek 8/24
9 Eugene Celebration Stage Race: Briggs Hill RR: GC after Stage 1 Men 3 Richard Horacek 8/24
5 Eugene Celebration Stage Race: Briggs Hill RR Men 1/2 Stephen Bedford 8/24
3 Eugene Celebration Stage Race: Briggs Hill RR Men 4/5 Eben Horacek 8/24
8 Eugene Celebration Stage Race: Briggs Hill RR Men 3 Richard Horacek 8/24
31 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue: Combined Combined Eben Horacek 8/23
45 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue: Combined Combined Richard Horacek 8/23
12 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue: Combined Combined Stephen Bedford 8/23
3 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue Men 4/5 Eben Horacek 8/23
10 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue Men 3 Richard Horacek 8/23
11 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue Men 1/2 Stephen Bedford 8/23
8 Eugene Celebration Stage Race Men 1/2 Stephen Bedford 8/23-25
11 Eugene Celebration Stage Race Men 4/5 Eben Horacek 8/23-25
14 Eugene Celebration Stage Race Men 3 Richard Horacek 8/23-25
47 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cort Buchholz 8/20
10 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 8/20
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Nathan Coffey 8/20
4 Salem STXC Pro/Category 1 Men Joshua Liberles 8/19
6 Salem STXC Singlespeed Men Joshua Liberles 8/19
12 Gresham Criterium Men Category 3 John Banks 8/17
3 Gresham Criterium Senior Men Nathan Coffey 8/17
1 Gresham Criterium Senior Men Stephen Bedford 8/17
57 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cort Buchholz 8/13
27 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robin Wessel 8/13
14 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan McCracken 8/13
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 8/13
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Nathan Coffey 8/13
12 OUCH OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Timothy Lang 8/11
7 OUCH OBRA Uphill TT Championship Senior Men 1/2 Timothy Lang 8/11
43 Tour of Aufderheide Men James Newman 8/10
34 Cirque du Cycling Men 1/2 Christopher Bagg 8/9
33 Cirque du Cycling Men 1/2 Robin Wessel 8/9
32 Cirque du Cycling Men 1/2 Nathan Coffey 8/9
28 Cirque du Cycling Men 1/2 Aaron Coker 8/9
16 Cirque du Cycling Men 1/2 Brad Winn 8/9
7 Cirque du Cycling Men 1/2 Jason Riffle 8/9
3 Cirque du Cycling Men 1/2 Joshua Liberles 8/9
24 Cirque du Cycling Men 3 Ryan McCracken 8/9
18 Cirque du Cycling Men 3 Richard Horacek 8/9
6 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Galen Mittermann 8/6
46 Tuesday PIR Category 1/2/3 Timothy Lang 8/6
29 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cort Buchholz 8/6
19 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joshua Liberles 8/6
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Trevor Spahr 8/6
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Nathan Coffey 8/6
13 Tuesday PIR Category 3/4 Jerry Inscoe 8/6
18 Monday PIR Masters 1/2/3 Drew Russell 8/5
12 Monday PIR Masters 1/2/3 Robin Wessel 8/5
7 Monday PIR Masters 1/2/3 Galen Mittermann 8/5
28 OBRA Time Trial: Combined Combined Jason Riffle 8/4
25 OBRA Time Trial: Combined Combined Joshua Liberles 8/4
36 OBRA Time Trial: Combined Combined John Banks 8/4
2 OBRA Time Trial Men 3 John Banks 8/4
6 OBRA Time Trial Men 1/2 Jason Riffle 8/4
4 OBRA Time Trial Men 1/2 Joshua Liberles 8/4
25 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Senior Men Timothy Lang 8/3
20 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Senior Men Jason Riffle 8/3
10 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Senior Men Nathan Coffey 8/3
6 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Senior Men Joshua Liberles 8/3
3 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Senior Men Stephen Bedford 8/3
2 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Senior Men Trevor Spahr 8/3
12 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Men Category 3 Ryan McCracken 8/3
1 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Men 30-39 Aaron Coker 8/3
12 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Masters Men 40-49 Robin Wessel 8/3
39 Tuesday PIR Category 1/2/3 Drew Russell 7/30
34 Tuesday PIR Category 1/2/3 Timothy Lang 7/30
27 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robin Wessel 7/30
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cort Buchholz 7/30
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Trevor Spahr 7/30
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joshua Liberles 7/30
7 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Horacek 7/30
2 Tuesday PIR Category 3/4 Ryan McCracken 7/30
12 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Galen Mittermann 7/30
17 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Bjorn Clouten 7/29
15 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Cort Buchholz 7/29
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Cesar Villanueva 7/29
6 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Stephanie Hahn 7/29
10 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Matt Richmond 7/29
34 Vancouver Criterium Senior Men Jason Riffle 7/28
32 Vancouver Criterium Senior Men Trevor Spahr 7/28
18 Vancouver Criterium Senior Men Cort Buchholz 7/28
14 Vancouver Criterium Senior Men Nathan Coffey 7/28
13 Vancouver Criterium Senior Men Brad Winn 7/28
5 Vancouver Criterium Senior Men Joshua Liberles 7/28
1 Vancouver Criterium Senior Men Stephen Bedford 7/28
11 Vancouver Criterium Masters Men 40+ Robin Wessel 7/28
18 Vancouver Criterium Category 3 Men John Banks 7/28
9 Vancouver Criterium Category 3 Men Ryan McCracken 7/28
19 Revenge of the Disc: July 27: Combined Combined Ryan Jarrell 7/27
10 Revenge of the Disc: July 27: Combined Combined John Banks 7/27
2 Revenge of the Disc: July 27 Masters 30+ Men Ryan Jarrell 7/27
1 Revenge of the Disc: July 27 Masters 30+ Men John Banks 7/27
11 Alpenrose Thursday Series Category A Robin Wessel 7/25
2 Alpenrose Thursday Series Category A Stephen Bedford 7/25
54 Tuesday PIR Category 3/4 Jerry Inscoe 7/23
2 Tuesday PIR Category 3/4 Ryan McCracken 7/23
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cort Buchholz 7/23
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jason Riffle 7/23
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Nathan Coffey 7/23
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 7/23
26 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Sean Thielen 7/22
14 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Drew Russell 7/22
14 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Bjorn Clouten 7/22
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Cesar Villanueva 7/22
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Matt Richmond 7/22
9 Rolf Prima Downtown Criterium Men 1/2/3 Jason Riffle 7/21
5 Rolf Prima Downtown Criterium Men 1/2/3 Nathan Coffey 7/21
4 OBRA Masters Track Championships: Sunday Masters Men 30-44 Keirin Mark Ginsberg 7/21
6 Alpenrose Thursday Series Category A Robin Wessel 7/18
47 Tuesday PIR Category 1/2/3 Sean Thielen 7/16
45 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mark Ginsberg 7/16
42 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cort Buchholz 7/16
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robin Wessel 7/16
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jason Riffle 7/16
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Nathan Coffey 7/16
29 Tuesday PIR Category 3/4 Alex Accetta 7/16
9 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Horacek 7/16
5 Tuesday PIR Category 3/4 Ryan McCracken 7/16
10 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Galen Mittermann 7/16
8 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Stephanie Hahn 7/15
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Cesar Villanueva 7/15
10 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Bjorn Clouten 7/15
37 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Drew Russell 7/15
11 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Ryan McCracken 7/15
23 Montinore Road Race Masters Men 35+ Category 1/2/3 James Randall 7/14
11 Montinore Road Race Masters Men 35+ Category 1/2/3 Sean Thielen 7/14
6 Montinore Road Race Masters Men 35+ Category 1/2/3 Richard Horacek 7/14
33 Montinore Road Race Men Category 1/2/3 Robin Wessel 7/14
23 Montinore Road Race Men Category 1/2/3 Aaron Coker 7/14
20 Montinore Road Race Men Category 1/2/3 Jonathan McCoy 7/14
2 Montinore Road Race Men Category 1/2/3 Stephen Bedford 7/14
12 Revenge of the Disc: Combined Combined John Banks 7/13
28 Revenge of the Disc: Combined Combined Ryan Jarrell 7/13
2 Revenge of the Disc Masters 30+ Men John Banks 7/13-27
1 Revenge of the Disc Masters 30+ Men Ryan Jarrell 7/13-27
14 Revenge of the Disc: July 13: Combined Combined Ryan Jarrell 7/13
1 Revenge of the Disc: July 13 Masters 30+ Men Ryan Jarrell 7/13
8 Alpenrose Thursday Series Category A Robin Wessel 7/11
1 Alpenrose Thursday Series Category A Stephen Bedford 7/11
1 Alpenrose Thursday Series Category C Jason Riffle 7/11
53 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Jarrell 7/9
50 Tuesday PIR Category 1/2/3 Sean Thielen 7/9
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robin Wessel 7/9
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cort Buchholz 7/9
53 Tuesday PIR Category 3/4 Jerry Inscoe 7/9
14 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Horacek 7/9
5 Tuesday PIR Category 3/4 James Randall 7/9
1 Tuesday PIR Category 3/4 Ryan McCracken 7/9
33 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Mark Ginsberg 7/8
31 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Drew Russell 7/8
4 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Jason Riffle 7/8
6 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Richard Horacek 7/8
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Cesar Villanueva 7/8
29 Portland Short Track Series Singlespeed Evelyn Kim 7/8
4 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Stephanie Hahn 7/8
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Matt Richmond 7/8
42 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Men 1/2 Timothy Lang 7/7
40 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Men 1/2 Joshua Liberles 7/7
34 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Men 1/2 Christopher Bagg 7/7
27 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Men 1/2 David Kuhns 7/7
26 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Men 1/2 Brad Winn 7/7
20 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Men 1/2 Cort Buchholz 7/7
14 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Men 1/2 Galen Mittermann 7/7
6 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Men 1/2 Trevor Spahr 7/7
1 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Men 1/2 Stephen Bedford 7/7
38 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Men 3 Patrick Palmer 7/7
24 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Men 3 Ryan McCracken 7/7
21 High Desert Omnium: Road Race—Men's OBRA Championship RR Men 3 Sean Thielen 7/7
28 St. Honore Criterium Men 1/2 Ryan Jarrell 7/6
18 St. Honore Criterium Men 1/2 Trevor Spahr 7/6
12 St. Honore Criterium Men 1/2 Brad Winn 7/6
6 St. Honore Criterium Men 1/2 Joshua Liberles 7/6
36 St. Honore Criterium Men 3 Sean Thielen 7/6
20 St. Honore Criterium Men 3 James Randall 7/6
16 St. Honore Criterium Men 3 Patrick Palmer 7/6
27 St. Honore Criterium Masters Men 40+ 1/2/3 Mark Ginsberg 7/6
15 High Desert Omnium Men 1/2 Trevor Spahr 7/6-7
5 High Desert Omnium Men 1/2 Stephen Bedford 7/6-7
4 High Desert Omnium Men 3 Ryan McCracken 7/6-7
25 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Ryan McCracken 7/6
17 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Timothy Lang 7/6
14 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Cort Buchholz 7/6
4 High Desert Omnium: Time Trial Men 3 Ryan McCracken 7/6
14 High Desert Omnium: Time Trial Men 1/2 Timothy Lang 7/6
12 High Desert Omnium: Time Trial Men 1/2 Cort Buchholz 7/6
2 High Desert Omnium: Criterium Men 3 Ryan McCracken 7/6
26 Mt. Tabor Series Senior Men Jonathan McCoy 7/3
25 Mt. Tabor Series Senior Men Nathan Coffey 7/3
22 Mt. Tabor Series Senior Men Stephen Bedford 7/3
18 Mt. Tabor Series Senior Men Timothy Lang 7/3
13 Mt. Tabor Series Senior Men Cort Buchholz 7/3
4 Mt. Tabor Series Senior Men Trevor Spahr 7/3
24 Mt. Tabor Series Category 3 Men Sean Thielen 7/3
13 Mt. Tabor Series Masters Men Sean Thielen 7/3
7 Mt. Tabor Series Category 5 Men ronald kizziar 7/3
4 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Galen Mittermann 7/2
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 7/2
35 Tuesday PIR Category 3/4 Jerry Inscoe 7/2
10 Tuesday PIR Category 3/4 James Randall 7/2
8 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Horacek 7/2
2 Tuesday PIR Category 3/4 Ryan McCracken 7/2
30 Monday PIR Masters 1/2/3 Cort Buchholz 7/1
23 Monday PIR Masters 1/2/3 Mark Ginsberg 7/1
15 Monday PIR Masters 1/2/3 Sean Thielen 7/1
4 Monday PIR Masters 1/2/3 Robin Wessel 7/1
2 Monday PIR Masters 1/2/3 Jason Riffle 7/1
4 Six Hours of Mt Hood Two-Person Men Kale Chalmers 6/30
4 Six Hours of Mt Hood Two-Person Men Richard Horacek 6/30
30 Six Hours of Mt Hood Solo Men Cesar Villanueva 6/30
56 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Pro/1/2 Men Jonathan McCoy 6/30
45 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Pro/1/2 Men Stephen Bedford 6/30
43 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Pro/1/2 Men David Kuhns 6/30
36 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Pro/1/2 Men Timothy Lang 6/30
24 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Pro/1/2 Men Joshua Liberles 6/30
13 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Pro/1/2 Men Christopher Bagg 6/30
9 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Pro/1/2 Men Brad Winn 6/30
3 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Pro/1/2 Men Galen Mittermann 6/30
1 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Pro/1/2 Men Trevor Spahr 6/30
44 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Pro/1/2 Men Timothy Lang 6/30
24 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Pro/1/2 Men Stephen Bedford 6/30
21 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Pro/1/2 Men Brad Winn 6/30
20 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Pro/1/2 Men Trevor Spahr 6/30
12 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Pro/1/2 Men Joshua Liberles 6/30
4 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Pro/1/2 Men Galen Mittermann 6/30
56 Baker City Cycling Classic: Stage 3 Pro/1/2 Men Jonathan McCoy 6/30
54 Baker City Cycling Classic: Stage 3 Pro/1/2 Men Timothy Lang 6/30
51 Baker City Cycling Classic: Stage 3 Pro/1/2 Men David Kuhns 6/30
50 Baker City Cycling Classic: Stage 3 Pro/1/2 Men Christopher Bagg 6/30
24 Baker City Cycling Classic: Stage 3 Pro/1/2 Men Galen Mittermann 6/30
22 Baker City Cycling Classic: Stage 3 Pro/1/2 Men Brad Winn 6/30
18 Baker City Cycling Classic: Stage 3 Pro/1/2 Men Trevor Spahr 6/30
8 Baker City Cycling Classic: Stage 3 Pro/1/2 Men Joshua Liberles 6/30
1 Baker City Cycling Classic: Stage 3 Pro/1/2 Men Stephen Bedford 6/30
12 Pringle Creek Criterium Men 3 Jerry Inscoe 6/30
11 Pringle Creek Criterium Men 3 Sean Thielen 6/30
7 Pringle Creek Criterium Men 3 Patrick Palmer 6/30
6 Pringle Creek Criterium Men 3 John Banks 6/30
4 Pringle Creek Criterium Men 3 Ryan McCracken 6/30
6 Pringle Creek Criterium Men 1/2 Cort Buchholz 6/30
57 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Pro/1/2 Men Stephen Bedford 6/29
56 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Pro/1/2 Men Jonathan McCoy 6/29
49 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Pro/1/2 Men David Kuhns 6/29
35 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Pro/1/2 Men Timothy Lang 6/29
29 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Pro/1/2 Men Brad Winn 6/29
21 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Pro/1/2 Men Joshua Liberles 6/29
13 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Pro/1/2 Men Christopher Bagg 6/29
6 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Pro/1/2 Men Galen Mittermann 6/29
1 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Pro/1/2 Men Trevor Spahr 6/29
2 Six Day: Saturday Category 1/2/3 Robin Wessel 6/29
39 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Timothy Lang 6/28-30
29 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Stephen Bedford 6/28-30
19 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Brad Winn 6/28-30
17 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Trevor Spahr 6/28-30
13 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Joshua Liberles 6/28-30
2 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Galen Mittermann 6/28-30
56 Baker City Cycling Classic: Stage 1 Pro/1/2 Men Jonathan McCoy 6/28
42 Baker City Cycling Classic: Stage 1 Pro/1/2 Men David Kuhns 6/28
37 Baker City Cycling Classic: Stage 1 Pro/1/2 Men Timothy Lang 6/28
24 Baker City Cycling Classic: Stage 1 Pro/1/2 Men Joshua Liberles 6/28
18 Baker City Cycling Classic: Stage 1 Pro/1/2 Men Stephen Bedford 6/28
15 Baker City Cycling Classic: Stage 1 Pro/1/2 Men Christopher Bagg 6/28
11 Baker City Cycling Classic: Stage 1 Pro/1/2 Men Galen Mittermann 6/28
2 Baker City Cycling Classic: Stage 1 Pro/1/2 Men Trevor Spahr 6/28
1 Baker City Cycling Classic: Stage 1 Pro/1/2 Men Brad Winn 6/28
24 Mt. Tabor Series Senior Men Jonathan McCoy 6/26
9 Mt. Tabor Series Senior Men Nathan Coffey 6/26
5 Mt. Tabor Series Senior Men Trevor Spahr 6/26
1 Mt. Tabor Series Senior Men Stephen Bedford 6/26
18 Mt. Tabor Series Men Category 3 Sean Thielen 6/26
10 Mt. Tabor Series Men Category 3 Richard Horacek 6/26
13 Mt. Tabor Series Masters Men Sean Thielen 6/26
35 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mark Ginsberg 6/25
13 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Jarrell 6/25
6 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jason Riffle 6/25
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 6/25
6 Tuesday PIR Category 3/4 Ryan McCracken 6/25
5 Tuesday PIR Category 3/4 James Randall 6/25
32 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Robin Wessel 6/24
22 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Patrick Palmer 6/24
21 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Mark Ginsberg 6/24
11 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Nathan Coffey 6/24
7 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Sean Thielen 6/24
2 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Aaron Coker 6/24
14 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Bjorn Clouten 6/24
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Cesar Villanueva 6/24
33 Portland Short Track Series Singlespeed Evelyn Kim 6/24
12 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Matt Richmond 6/24
9 Pickett's Charge XC Category 1 Men 19-39 Richard Horacek 6/23
9 Mt. Tabor Series Senior Men Stephen Bedford 6/19
6 Mt. Tabor Series Senior Men Brad Winn 6/19
2 Mt. Tabor Series Senior Men Trevor Spahr 6/19
17 Mt. Tabor Series Category 3 Men Sean Thielen 6/19
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Trevor Spahr 6/18
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joshua Liberles 6/18
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jason Riffle 6/18
49 Tuesday PIR Category 3/4 Patrick Palmer 6/18
35 Tuesday PIR Category 3/4 Jerry Inscoe 6/18
15 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Horacek 6/18
7 Tuesday PIR Category 3/4 Ryan McCracken 6/18
4 Tuesday PIR Category 3/4 James Randall 6/18
13 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Bjorn Clouten 6/17
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Cesar Villanueva 6/17
8 Portland Short Track Series Category 2 Women U35 Stephanie Hahn 6/17
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Matt Richmond 6/17
28 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-44 Phil DeVasto 6/17
55 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Ryan McCracken 6/17
43 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 John Banks 6/17
41 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Sean Thielen 6/17
2 Monday PIR Masters Men Category 1/2/3 Aaron Coker 6/17
43 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Senior Men 1/2/3 Timothy Lang 6/16
42 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Senior Men 1/2/3 Galen Mittermann 6/16
33 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Senior Men 1/2/3 Trevor Spahr 6/16
13 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Senior Men 1/2/3 Nathan Coffey 6/16
4 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Senior Men 1/2/3 Joshua Liberles 6/16
38 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Men 35+ 2/3 Patrick Palmer 6/16
21 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Men 35+ 2/3 Robin Wessel 6/16
20 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Men 35+ 2/3 Sean Thielen 6/16
9 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Men 35+ 2/3 Richard Horacek 6/16
5 One Day Fun Day! Category 1/2 Mark Ginsberg 6/15
4 One Day Fun Day! Masters Mark Ginsberg 6/15
4 Gorge Mountain Bike Short Track Series Category 1 Men 35-44 Bjorn Clouten 6/13
6 Mt. Tabor Series Senior Men Trevor Spahr 6/12
4 Mt. Tabor Series Senior Men Nathan Coffey 6/12
14 Mt. Tabor Series Category 3 Men Sean Thielen 6/12
23 Tuesday PIR Men 1/2/3 Ryan Jarrell 6/11
15 Tuesday PIR Men 1/2/3 Brad Winn 6/11
9 Tuesday PIR Men 1/2/3 Jason Riffle 6/11
5 Tuesday PIR Men 1/2/3 Joshua Liberles 6/11
3 Tuesday PIR Men 1/2/3 Trevor Spahr 6/11
17 Tuesday PIR Men 3/4 Jerry Inscoe 6/11
16 Tuesday PIR Men 3/4 Patrick Palmer 6/11
10 Tuesday PIR Men 3/4 Richard Horacek 6/11
5 Tuesday PIR Men 3/4 James Randall 6/11
32 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Sean Thielen 6/10
17 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Cort Buchholz 6/10
16 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Richard Horacek 6/10
8 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Patrick Palmer 6/10
1 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Aaron Coker 6/10
15 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Bjorn Clouten 6/10
8 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Kale Chalmers 6/10
13 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Cesar Villanueva 6/10
37 Portland Short Track Series Singlespeed Evelyn Kim 6/10
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 45+ Matt Richmond 6/10
98 OBRA TTT: Combined Combined Jason Riffle 6/9
100 OBRA TTT: Combined Combined Ryan Jarrell 6/9
101 OBRA TTT: Combined Combined Cort Buchholz 6/9
99 OBRA TTT: Combined Combined David Kuhns 6/9
5 OBRA TTT: Combined Combined Joshua Liberles 6/9
6 OBRA TTT: Combined Combined Trevor Spahr 6/9
7 OBRA TTT: Combined Combined Galen Mittermann 6/9
4 OBRA TTT: Combined Combined John Banks 6/9
7 OBRA TTT Senior Men Jason Riffle 6/9
7 OBRA TTT Senior Men Ryan Jarrell 6/9
7 OBRA TTT Senior Men Cort Buchholz 6/9
7 OBRA TTT Senior Men David Kuhns 6/9
2 OBRA TTT Senior Men Joshua Liberles 6/9
2 OBRA TTT Senior Men Trevor Spahr 6/9
2 OBRA TTT Senior Men Galen Mittermann 6/9
2 OBRA TTT Senior Men John Banks 6/9
6 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Timothy Lang 6/8
5 Mary's Peak Hillclimb Senior Men Timothy Lang 6/8
2 Gorge Mountain Bike Short Track Series Category 1 Men 35-44 Bjorn Clouten 6/6
29 Mt. Tabor Series Senior Men Stephen Bedford 6/5
28 Mt. Tabor Series Senior Men Brad Winn 6/5
19 Mt. Tabor Series Senior Men Nathan Coffey 6/5
15 Mt. Tabor Series Senior Men Cort Buchholz 6/5
2 Mt. Tabor Series Senior Men Trevor Spahr 6/5
18 Mt. Tabor Series Masters Men Sean Thielen 6/5
36 Mt. Tabor Series Category 3 Men Sean Thielen 6/5
54 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jason Riffle 6/4
18 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brad Winn 6/4
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joshua Liberles 6/4
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 6/4
46 Tuesday PIR Category 3/4 Jerry Inscoe 6/4
19 Tuesday PIR Category 3/4 James Randall 6/4
11 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Horacek 6/4
4 Tuesday PIR Category 3/4 Ryan McCracken 6/4
27 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Sean Thielen 6/3
15 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Craig Broberg 6/3
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Cesar Villanueva 6/3
13 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Bjorn Clouten 6/3
10 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Kale Chalmers 6/3
9 PDW Omnium Men 4/5 Omnium Ryan Jarrell 6/2
60 Hammer Velo Criterium Senior Men Ryan Jarrell 6/1
24 Hammer Velo Criterium Senior Men Robin Wessel 6/1
9 Hammer Velo Criterium Senior Men Nathan Coffey 6/1
3 Hammer Velo Criterium Senior Men Aaron Coker 6/1
11 Hammer Velo Criterium Men Category 3 Ryan McCracken 6/1
8 Hammer Velo Criterium Men Category 3 James Randall 6/1
2 Hammer Velo Criterium Masters Men 40+ Category 3/4/5 Craig Broberg 6/1
3 Gorge Mountain Bike Short Track Series Category 1 Men 35-45 Bjorn Clouten 5/30
20 Mt. Tabor Series Senior Men Stephen Bedford 5/29
10 Mt. Tabor Series Senior Men Brad Winn 5/29
5 Mt. Tabor Series Senior Men Nathan Coffey 5/29
1 Mt. Tabor Series Senior Men Trevor Spahr 5/29
33 Mt. Tabor Series Category 3 Sean Thielen 5/29
5 Mt. Tabor Series Category 3 Richard Horacek 5/29
17 Mt. Tabor Series Masters Sean Thielen 5/29
9 Tuesday PIR Category 4/5 Spencer White 5/28
10 Monday PIR Masters 1/2/3 Sean Thielen 5/27
7 Sisters Stampede MTB XC Category 3 Beginner Men Phil DeVasto 5/26
43 Sisters Stampede MTB XC Category 3 Men 40+ Patrick Palmer 5/26
19 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Men 40-49 Paul Kelly 5/26
3 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Men 19-39 Cort Buchholz 5/26
20 Sisters Stampede MTB XC Category 1 Men 40-49 Bjorn Clouten 5/26
13 Sisters Stampede MTB XC Category 1 Men 40-49 Alex Accetta 5/26
28 Sisters Stampede MTB XC Category 1 Men 19-39 Richard Horacek 5/26
7 Bend Don't Brake Masters Men 40+ Craig Broberg 5/25
19 Bend Don't Brake Men Category 3 John Banks 5/25
8 Bend Don't Brake Men Category 3 Patrick Palmer 5/25
27 Bend Don't Brake Men Pro/1/2 Cort Buchholz 5/25
19 Bend Don't Brake Men Pro/1/2 Christopher Bagg 5/25
8 Bend Don't Brake Men Pro/1/2 Joshua Liberles 5/25
5 Bend Don't Brake Men Pro/1/2 Galen Mittermann 5/25
1 Bend Don't Brake Men Pro/1/2 Stephen Bedford 5/25
2 Gorge Mountain Bike Short Track Series Category 1 Men 35-45 Bjorn Clouten 5/23
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 5/21
79 Monday PIR Masters 1/2/3 Joshua Liberles 5/20
20 Monday PIR Masters 1/2/3 Robin Wessel 5/20
9 Monday PIR Masters 1/2/3 Cort Buchholz 5/20
1 Monday PIR Masters 1/2/3 Aaron Coker 5/20
10 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Masters Men A 35+ Bjorn Clouten 5/19
11 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Clydesdale Dan Alexander 5/19
24 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 35+ Category 1/2/3 Sean Thielen 5/19
15 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 35+ Category 1/2/3 Patrick Palmer 5/19
10 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 35+ Category 1/2/3 Robin Wessel 5/19
3 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 35+ Category 1/2/3 Richard Horacek 5/19
31 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Category 1/2 Jonathan McCoy 5/19
22 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Category 1/2 Joshua Liberles 5/19
21 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Category 1/2 Cort Buchholz 5/19
14 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Category 1/2 Nathan Coffey 5/19
11 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Category 1/2 Trevor Spahr 5/19
7 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Category 1/2 Stephen Bedford 5/19
4 Gorge Mountain Bike Short Track Series Category 1 Men 35-45 Bjorn Clouten 5/16
3 Twilight TT Series: Combined Combined John Banks 5/14
4 Twilight TT Series: Combined Combined Galen Mittermann 5/14
1 Twilight TT Series Men 3 John Banks 5/14
3 Twilight TT Series Men 1/2 Galen Mittermann 5/14
99 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Jarrell 5/14
53 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cort Buchholz 5/14
40 Tuesday PIR Category 1/2/3 Timothy Lang 5/14
13 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mark Ginsberg 5/14
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Trevor Spahr 5/14
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 5/14
1 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Horacek 5/14
37 Monday PIR Masters 1/2/3 Jerry Inscoe 5/13
23 Monday PIR Masters 1/2/3 Sean Thielen 5/13
7 Monday PIR Masters 1/2/3 Stephen Bedford 5/13
6 Monday PIR Masters 1/2/3 Mark Ginsberg 5/13
16 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 35+ Category 1/2/3 Patrick Palmer 5/12
12 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 35+ Category 1/2/3 Sean Thielen 5/12
7 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 35+ Category 1/2/3 Richard Horacek 5/12
41 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men Category 1/2 Aaron Coker 5/12
34 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men Category 1/2 Trevor Spahr 5/12
33 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men Category 1/2 Brad Winn 5/12
29 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men Category 1/2 Nathan Coffey 5/12
28 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men Category 1/2 Galen Mittermann 5/12
24 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men Category 1/2 Timothy Lang 5/12
23 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men Category 1/2 Stephen Bedford 5/12
19 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men Category 1/2 Cort Buchholz 5/12
9 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men Category 1/2 Joshua Liberles 5/12
2 Cascade Chainbreaker XC Category 3 Men 19-39 Derek Halvorson 5/11
15 Cascade Chainbreaker XC Category 2 40-49 Men Cesar Villanueva 5/11
26 Cascade Chainbreaker XC Category 2 19-39 Men David Elivpulos 5/11
11 Cascade Chainbreaker XC Category 1 Men 40-49 Kale Chalmers 5/11
8 Fast Twitch Fridays Sprint C Mark Ginsberg 5/10
88 Tuesday PIR Category 1/2/3 Trevor Spahr 5/7
66 Tuesday PIR Category 1/2/3 Sean Thielen 5/7
45 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jason Riffle 5/7
13 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joshua Liberles 5/7
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cort Buchholz 5/7
10 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mark Ginsberg 5/7
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 5/7
4 Tuesday PIR Category 3/4 Patrick Palmer 5/7
2 Tuesday PIR Category 4/5 Richard Horacek 5/7
40 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Jerry Inscoe 5/6
33 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Sean Thielen 5/6
23 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Robin Wessel 5/6
14 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Mark Ginsberg 5/6
23 Banana Belt Series Masters Men 35+ 1/2/3 Sean Thielen 5/5-19
20 Banana Belt Series Masters Men 35+ 1/2/3 Robin Wessel 5/5-19
5 Banana Belt Series Masters Men 35+ 1/2/3 Richard Horacek 5/5-19
8 Banana Belt Series Masters Men 35+ 4/5 Richard Horacek 5/5-19
31 Banana Belt Series Men Category 1/2 Nathan Coffey 5/5-19
19 Banana Belt Series Men Category 1/2 Joshua Liberles 5/5-19
17 Banana Belt Series Men Category 1/2 Trevor Spahr 5/5-19
10 Banana Belt Series Men Category 1/2 Stephen Bedford 5/5-19
9 Banana Belt Series Men Category 1/2 Brad Winn 5/5-19
7 Coast Hills Classic XC Men Category 1 19-39 Brian Gerow 5/5
1 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 35+ Category 4/5 Richard Horacek 5/5
47 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Category 1/2 Robin Wessel 5/5
37 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Category 1/2 Aaron Coker 5/5
16 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Category 1/2 Cort Buchholz 5/5
2 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Category 1/2 Brad Winn 5/5
67 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robin Wessel 4/30
65 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cort Buchholz 4/30
62 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jason Riffle 4/30
55 Tuesday PIR Category 1/2/3 Aaron Coker 4/30
52 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan McCracken 4/30
13 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mark Ginsberg 4/30
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Trevor Spahr 4/30
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 4/30
9 Tuesday PIR Category 3/4 Jerry Inscoe 4/30
8 Tuesday PIR Category 3/4 Patrick Palmer 4/30
39 Monday PIR Masters 1/2/3 Brad Winn 4/29
31 Monday PIR Masters 1/2/3 Sean Thielen 4/29
23 Monday PIR Masters 1/2/3 Ryan McCracken 4/29
14 Monday PIR Masters 1/2/3 Mark Ginsberg 4/29
4 Monday PIR Masters 1/2/3 Joshua Liberles 4/29
3 Monday PIR Masters 1/2/3 Cort Buchholz 4/29
11 Willamette Gran Fondo Gran > Men > 50-59 Mark Vohr 4/28
10 Willamette Gran Fondo Gran > Men > 50-59 Mark Clausen 4/28
7 Bear Springs Trap XC Elite Men Brad Winn 4/28
14 Bear Springs Trap XC Category 1 Men 40-49 Bjorn Clouten 4/28
13 Bear Springs Trap XC Category 1 Men 40-49 Kale Chalmers 4/28
21 Eugene Roubaix Masters Men 40+ 1/2/3 Ryan McCracken 4/27
16 Eugene Roubaix Men 3 Ryan McCracken 4/27
5 Eugene Roubaix Men 3 John Banks 4/27
22 Eugene Roubaix Men 1/2 Jason Riffle 4/27
12 Eugene Roubaix Men 1/2 Stephen Bedford 4/27
6 Eugene Roubaix Men 1/2 Aaron Coker 4/27
3 Bear Springs Trap STXC Category 1 Men 35+ Bjorn Clouten 4/27
5 Rose Garden Circuit Race Series Masters 1/2/3 40+ Alex Accetta 4/25
1 Rose Garden Circuit Race Series Category 1/2/3 Stephen Bedford 4/25
15 Rose Garden Circuit Race Series Masters Category 4/5 40+4 Bjorn Clouten 4/25
11 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Richard Horacek 4/25
45 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jason Riffle 4/23
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 Trevor Spahr 4/23
36 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cort Buchholz 4/23
29 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan McCracken 4/23
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 4/23
6 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mark Ginsberg 4/23
1 Tuesday PIR Men Category 4/5 Richard Horacek 4/23
23 Monday PIR Masters 1/2/3 Ryan McCracken 4/22
10 Monday PIR Masters 1/2/3 Mark Ginsberg 4/22
10 Rose Garden Circuit Race Series Masters Men 40+ 4/5 Bjorn Clouten 4/18
17 Tuesday PIR Category 3/4 Richard Horacek 4/16-8/27
10 Tuesday PIR Category 3/4 James Randall 4/16-8/27
1 Tuesday PIR Category 3/4 Ryan McCracken 4/16-8/27
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cort Buchholz 4/16-8/27
7 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jason Riffle 4/16-8/27
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Nathan Coffey 4/16-8/27
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 4/16-8/27
82 Tuesday PIR Category 1/2/3 Patrick Palmer 4/16
81 Tuesday PIR Category 1/2/3 Trevor Spahr 4/16
57 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan McCracken 4/16
42 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jason Riffle 4/16
35 Tuesday PIR Category 1/2/3 Timothy Lang 4/16
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joshua Liberles 4/16
13 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mark Ginsberg 4/16
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Stephen Bedford 4/16
2 Tuesday PIR Category 4/5 Richard Horacek 4/16
29 Monday PIR Masters 1/2/3 Ryan McCracken 4/15-8/26
14 Monday PIR Masters 1/2/3 Robin Wessel 4/15-8/26
3 Monday PIR Masters 1/2/3 Jason Riffle 4/15-8/26
9 Monday PIR Masters 1/2/3 Mark Ginsberg 4/15
57 Kings Valley Road Race Pro/1/2/3 Jason Riffle 4/13
56 Kings Valley Road Race Pro/1/2/3 Aaron Coker 4/13
32 Kings Valley Road Race Pro/1/2/3 Cort Buchholz 4/13
20 Kings Valley Road Race Pro/1/2/3 Timothy Lang 4/13
19 Kings Valley Road Race Pro/1/2/3 Nathan Coffey 4/13
5 Kings Valley Road Race Pro/1/2/3 Joshua Liberles 4/13
14 Kings Valley Road Race Masters 40+ Patrick Palmer 4/13
5 Kings Valley Road Race Category 4/5 Richard Horacek 4/13
4 Rose Garden Circuit Race Series Men 1/2/3 Stephen Bedford 4/11
2 Rose Garden Circuit Race Series Men 1/2/3 Trevor Spahr 4/11
28 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Richard Horacek 4/11
11 Rose Garden Circuit Race Series Category 4 40+ Bjorn Clouten 4/11
1 Mudslinger XC Category 2 50-59 Men Terry Keele 4/7
6 Mudslinger XC Category 2 40-49 Men Paul Kelly 4/7
17 Mudslinger XC Category 1 Men 40-49 Alex Accetta 4/7
20 Mudslinger XC Category 1 Men 19-39 Richard Horacek 4/7
1 Rose Garden Circuit Race Series Senior Men Trevor Spahr 4/4
8 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Richard Horacek 4/4
9 Rose Garden Circuit Race Series Masters Men 4/5 40+ Bjorn Clouten 4/4
76 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Ryan McCracken 3/31
6 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined John Banks 3/31
17 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Timothy Lang 3/31
8 Crank Bicycles TT @ PIR Senior Men (Pro/1/2) Timothy Lang 3/31
1 Crank Bicycles TT @ PIR Masters Men 30+ John Banks 3/31
8 Crank Bicycles TT @ PIR Eddy Senior Men Ryan McCracken 3/31
29 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Stephen Bedford 3/24
20 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Cort Buchholz 3/24
18 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Jason Riffle 3/24
13 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Nathan Coffey 3/24
12 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Trevor Spahr 3/24
6 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Joshua Liberles 3/24
23 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Richard Horacek 3/24
18 As the Raven Flies TT: Combined Combined Patrick Palmer 3/23
70 As the Raven Flies TT: Combined Combined Ryan McCracken 3/23
7 As the Raven Flies TT Eddy Senior Men Ryan McCracken 3/23
2 As the Raven Flies TT Category 3 Men Patrick Palmer 3/23
49 Dirty Circles Men 1/2/3 Cort Buchholz 3/17
47 Dirty Circles Men 1/2/3 Stephen Bedford 3/17
32 Dirty Circles Men 1/2/3 Robin Wessel 3/17
20 Dirty Circles Men 1/2/3 Joshua Liberles 3/17
18 Dirty Circles Men 1/2/3 Trevor Spahr 3/17
14 Dirty Circles Men 1/2/3 Galen Mittermann 3/17
11 Dirty Circles Men 1/2/3 Jason Riffle 3/17
1 Dirty Circles Men 1/2/3 Brad Winn 3/17
39 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Mark Ginsberg 3/17
35 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Cort Buchholz 3/17
32 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Ryan Jarrell 3/17
30 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Aaron Coker 3/17
24 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Craig Broberg 3/17
13 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Stephen Bedford 3/17
11 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Robin Wessel 3/17
4 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Jason Riffle 3/17
2 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Joshua Liberles 3/17
5 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 3/4 Patrick Palmer 3/16
40 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Men Category 1/2/3 Cort Buchholz 3/16
30 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Men Category 1/2/3 Galen Mittermann 3/16
26 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Men Category 1/2/3 Stephen Bedford 3/16
5 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Men Category 1/2/3 Joshua Liberles 3/16
3 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Men Category 1/2/3 Aaron Coker 3/16
2 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Men Category 1/2/3 Jason Riffle 3/16
28 Dirty Circles Men 1/2/3 Ryan McCracken 3/10
24 Dirty Circles Men 1/2/3 Robin Wessel 3/10
30 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Sean Thielen 3/10
20 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Scott Harman 3/10
16 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Craig Broberg 3/10
7 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Robin Wessel 3/10
14 Dirty Circles Masters Men 4/5 Richard Horacek 3/10
30 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 1/2/3 Aaron Coker 3/9
29 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 1/2/3 Nathan Coffey 3/9
22 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 1/2/3 Timothy Lang 3/9
2 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 1/2/3 Stephen Bedford 3/9
1 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 1/2/3 Joshua Liberles 3/9
58 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Sean Thielen 3/3-17
58 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Aaron Coker 3/3-17
33 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Stephen Bedford 3/3-17
33 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Patrick Palmer 3/3-17
28 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Scott Harman 3/3-17
17 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Craig Broberg 3/3-17
7 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Robin Wessel 3/3-17
3 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Joshua Liberles 3/3-17
51 Dirty Circles Men 1/2/3 Robin Wessel 3/3-17
40 Dirty Circles Men 1/2/3 Ryan McCracken 3/3-17
39 Dirty Circles Men 1/2/3 Trevor Spahr 3/3-17
29 Dirty Circles Men 1/2/3 Galen Mittermann 3/3-17
10 Dirty Circles Men 1/2/3 Joshua Liberles 3/3-17
20 Dirty Circles Men 1/2/3 Ryan McCracken 3/3
4 Dirty Circles Men 1/2/3 Joshua Liberles 3/3
16 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Scott Harman 3/3
14 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Craig Broberg 3/3
13 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Patrick Palmer 3/3
7 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Robin Wessel 3/3
2 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 Joshua Liberles 3/3
2 Echo Red to Red MTB XC Category 2 50-59 Men Terry Keele 3/2
23 Echo Red to Red MTB XC Category 2 40-49 Men ronald kizziar 3/2
10 Echo Red to Red MTB XC Category 2 40-49 Men Paul Kelly 3/2
43 Echo Red to Red MTB XC Category 1 40-49 Men Bjorn Clouten 3/2
19 Echo Red to Red MTB XC Category 1 19-39 Men Richard Horacek 3/2
123 Jack Frost TT: Combined Combined Ryan McCracken 2/24
43 Jack Frost TT: Combined Combined Craig Broberg 2/24
16 Jack Frost TT: Combined Combined John Banks 2/24
11 Jack Frost TT: Combined Combined Timothy Lang 2/24
9 Jack Frost TT: Combined Combined Trevor Spahr 2/24
5 Jack Frost TT: Combined Combined Joshua Liberles 2/24
3 Jack Frost TT Men 3 John Banks 2/24
8 Jack Frost TT Men 1/2 Timothy Lang 2/24
7 Jack Frost TT Men 1/2 Trevor Spahr 2/24
2 Jack Frost TT Men 1/2 Joshua Liberles 2/24
14 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Craig Broberg 2/24
7 Jack Frost TT Eddy Senior Men Ryan McCracken 2/24
14 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Masters Men Category 3/4 Patrick Palmer 2/23-3/16
31 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 1/2/3 Timothy Lang 2/23-3/16
21 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 1/2/3 Robin Wessel 2/23-3/16
11 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 1/2/3 Jason Riffle 2/23-3/16
6 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 1/2/3 Aaron Coker 2/23-3/16
2 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 1/2/3 Joshua Liberles 2/23-3/16
1 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 1/2/3 Stephen Bedford 2/23-3/16
15 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 1/2/3 Timothy Lang 2/23
10 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 1/2/3 Robin Wessel 2/23
4 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 1/2/3 Aaron Coker 2/23
2 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 1/2/3 Stephen Bedford 2/23
8 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 3 Men 45+ Matt Richmond 1/1
6 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 2 Women U35 Stephanie Hahn 1/1
6 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 2 Men 35-44 Cesar Villanueva 1/1
15 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 1 Men 35-44 Bjorn Clouten 1/1
7 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
1 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Nathan Coffey 1/1
18 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Galen Mittermann 1/1
11 Salem STXC: Final Series Standings Singlespeed Men Joshua Liberles 1/1
10 Salem STXC: Final Series Standings Pro/Category 1 Men Joshua Liberles 1/1
6 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Nathan Coffey 1/1
5 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
12 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Galen Mittermann 1/1
11 Tour of Aufderheide: Individual Results Men 40-49 James Newman 1/1
1 Tuesday PIR: July Team Standings Category 1/2/3 1/1
12 Tuesday PIR: July Series Standings Category 3/4 James Randall 1/1
10 Tuesday PIR: July Series Standings Category 3/4 Richard Horacek 1/1
1 Tuesday PIR: July Series Standings Category 3/4 Ryan McCracken 1/1
30 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 Trevor Spahr 1/1
28 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 Cort Buchholz 1/1
12 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 Joshua Liberles 1/1
8 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 Jason Riffle 1/1
6 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 Nathan Coffey 1/1
3 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
34 Monday PIR: July Series Standings Masters 1/2/3 Ryan McCracken 1/1
18 Monday PIR: July Series Standings Masters 1/2/3 Robin Wessel 1/1
3 Monday PIR: July Series Standings Masters 1/2/3 Jason Riffle 1/1
16 Twilight Criterium Series: July Series Standings Men 1/2/3 Galen Mittermann 1/1
29 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Ryan McCracken 1/1
14 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Robin Wessel 1/1
3 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Jason Riffle 1/1
26 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Ryan McCracken 1/1
9 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Robin Wessel 1/1
2 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Jason Riffle 1/1
14 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Richard Horacek 1/1
9 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 James Randall 1/1
1 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Ryan McCracken 1/1
22 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Cort Buchholz 1/1
13 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Jason Riffle 1/1
10 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Nathan Coffey 1/1
4 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
6 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Robin Wessel 1/1
2 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Jason Riffle 1/1
12 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Richard Horacek 1/1
7 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 James Randall 1/1
1 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Ryan McCracken 1/1
17 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Cort Buchholz 1/1
2 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
10 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 James Randall 1/1
8 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Richard Horacek 1/1
2 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Ryan McCracken 1/1
1 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
57 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Pro/1/2 Men Jonathan McCoy 1/1
45 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Pro/1/2 Men Stephen Bedford 1/1
43 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Pro/1/2 Men David Kuhns 1/1
36 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Pro/1/2 Men Timothy Lang 1/1
24 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Pro/1/2 Men Joshua Liberles 1/1
13 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Pro/1/2 Men Christopher Bagg 1/1
9 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Pro/1/2 Men Brad Winn 1/1
3 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Pro/1/2 Men Galen Mittermann 1/1
1 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Pro/1/2 Men Trevor Spahr 1/1
2 Tuesday PIR: June Team Standings Category 3/4 1/1
1 Tuesday PIR: June Team Standings Category 1/2/3 1/1
23 Tuesday PIR: June Series Standings Category 3/4 Richard Horacek 1/1
6 Tuesday PIR: June Series Standings Category 3/4 Ryan McCracken 1/1
5 Tuesday PIR: June Series Standings Category 3/4 James Randall 1/1
25 Tuesday PIR: June Series Standings Category 1/2/3 Jason Riffle 1/1
10 Tuesday PIR: June Series Standings Category 1/2/3 Trevor Spahr 1/1
7 Tuesday PIR: June Series Standings Category 1/2/3 Joshua Liberles 1/1
3 Tuesday PIR: June Series Standings Category 1/2/3 Jason Riffle 1/1
2 Tuesday PIR: June Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
56 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 Pro/1/2 Men Jonathan McCoy 1/1
42 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 Pro/1/2 Men David Kuhns 1/1
37 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 Pro/1/2 Men Timothy Lang 1/1
24 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 Pro/1/2 Men Joshua Liberles 1/1
18 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 Pro/1/2 Men Stephen Bedford 1/1
15 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 Pro/1/2 Men Christopher Bagg 1/1
11 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 Pro/1/2 Men Galen Mittermann 1/1
2 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 Pro/1/2 Men Trevor Spahr 1/1
1 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 Pro/1/2 Men Brad Winn 1/1
19 Monday PIR: June Series Standings Masters 1/2/3 Patrick Palmer 1/1
17 Monday PIR: June Series Standings Masters 1/2/3 Sean Thielen 1/1
2 Monday PIR: June Series Standings Masters 1/2/3 Aaron Coker 1/1
9 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 3 Men 45+ Matt Richmond 1/1
9 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 2 Men 35-44 Cesar Villanueva 1/1
15 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 1 Men 35-44 Kale Chalmers 1/1
13 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 1 Men 35-44 Bjorn Clouten 1/1
14 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Patrick Palmer 1/1
3 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Aaron Coker 1/1
19 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Richard Horacek 1/1
7 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Ryan McCracken 1/1
6 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 James Randall 1/1
21 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Jason Riffle 1/1
8 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Trevor Spahr 1/1
6 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
3 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Jason Riffle 1/1
2 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Joshua Liberles 1/1
2 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standing - Final Category 1 Men 35-45 Bjorn Clouten 1/1
16 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Richard Horacek 1/1
9 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 James Randall 1/1
6 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Ryan McCracken 1/1
16 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Jason Riffle 1/1
5 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Trevor Spahr 1/1
3 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
2 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Joshua Liberles 1/1
12 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Patrick Palmer 1/1
4 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Aaron Coker 1/1
2 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Category 1 Men 35-45 Bjorn Clouten 1/1
4 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Ryan McCracken 1/1
3 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Joshua Liberles 1/1
2 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
2 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Category 1 Men 35-45 Bjorn Clouten 1/1
9 Twilight TT Series: Series Standings for May Men 3 John Banks 1/1
9 Twilight TT Series: Series Standings for May Men 1/2 Galen Mittermann 1/1
32 Monday PIR: Series Standings for May Masters 1/2/3 Sean Thielen 1/1
24 Monday PIR: Series Standings for May Masters 1/2/3 Cort Buchholz 1/1
18 Monday PIR: Series Standings for May Masters 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
14 Monday PIR: Series Standings for May Masters 1/2/3 Mark Ginsberg 1/1
3 Monday PIR: Series Standings for May Masters 1/2/3 Aaron Coker 1/1
1 Tuesday PIR: Team Series Standings for May Team 1/1
24 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Spencer White 1/1
7 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Richard Horacek 1/1
14 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 James Randall 1/1
5 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Patrick Palmer 1/1
2 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Richard Horacek 1/1
28 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Mark Ginsberg 1/1
21 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Christopher Bag 1/1
15 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Joshua Liberles 1/1
2 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
5 Twilight TT Series: Series Standings Men 3 John Banks 1/1
6 Twilight TT Series: Series Standings Men 1/2 Galen Mittermann 1/1
5 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Richard Horacek 1/1
10 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Patrick Palmer 1/1
3 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Richard Horacek 1/1
22 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Mark Ginsberg 1/1
2 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
22 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Cort Buchholz 1/1
16 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
12 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Mark Ginsberg 1/1
3 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Aaron Coker 1/1
3 Banana Belt Series: Banana Belt 3: Hot Spots Masters Men 35+ Category 1/2/3 Richard Horacek 1/1
1 Banana Belt Series: Banana Belt 3: Hot Spots Men Category 1/2 Stephen Bedford 1/1
5 Twilight TT Series: Series Standings Men 3 John Banks 1/1
6 Twilight TT Series: Series Standings Men 1/2 Galen Mittermann 1/1
4 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Masters Men 35+ 4/5 Richard Horacek 1/1
18 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Masters Men 35+ 1/2/3 Sean Thielen 1/1
13 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Masters Men 35+ 1/2/3 Richard Horocek 1/1
23 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Men Category 1/3 Stephen Bedford 1/1
14 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Men Category 1/3 Joshua Liberles 1/1
8 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Men Category 1/3 Brad Winn 1/1
3 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Richard Horacek 1/1
8 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Patrick Palmer 1/1
2 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Richard Horacek 1/1
15 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Mark Ginsberg 1/1
2 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
13 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
9 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Mark Ginsberg 1/1
1 Tuesday PIR: Team Series Standings for April Team 1/1
2 Tuesday PIR: April Series Standings Category 4/5 Richard Horacek 1/1
23 Tuesday PIR: April Series Standings Category 3/4 Jerry Inscoe 1/1
20 Tuesday PIR: April Series Standings Category 3/4 Patrick Palmer 1/1
11 Tuesday PIR: April Series Standings Category 1/2/3 Mark Ginsberg 1/1
4 Tuesday PIR: April Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
68 Willamette Gran Fondo by Distance Gran (100-Miles) Mark Vohr 1/1
67 Willamette Gran Fondo by Distance Gran (100-Miles) Mark Clausen 1/1
18 Monday PIR: Series Standings for April Masters 1/2/3 Mark Ginsberg 1/1
8 Monday PIR: Series Standings for April Masters 1/2/3 Joshua Liberles 1/1
21 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Men 4/5 Richard Horacek 1/1
4 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Men 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
2 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Men 1/2/3 Trevor Spahr 1/1
9 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Masters Men 40+ Alex Accetta 1/1
17 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Masters Men 4/5 40+ Bjorn Clouten 1/1
14 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Mark Ginsberg 1/1
1 Tuesday PIR: Team Series Standings Team 1/1
2 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Richard Horacek 1/1
10 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Mark Ginsberg 1/1
4 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
18 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Men 4/5 Richard Horacek 1/1
11 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Men 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
2 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Men 1/2/3 Trevor Spahr 1/1
15 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Masters Men 4/5 40+ Bjorn Clouten 1/1
5 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 3 Series Points Masters Men Category 3/4 Patrick Palmer 1/1
4 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 3 Series Points Men Category 1/2/3 Aaron Coker 1/1
3 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 3 Series Points Men Category 1/2/3 Joshua Liberles 1/1
2 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 3 Series Points Men Category 1/2/3 Jason Riffle 1/1
24 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Category 1/2/3 Timothy Lang 1/1
17 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Category 1/2/3 Robin Wessel 1/1
7 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Category 1/2/3 Aaron Coker 1/1
4 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Category 1/2/3 Joshua Liberles 1/1
1 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Category 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
2 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 2 Series Points Category 1/2/3 Joshua Liberles 1/1
1 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 2 Series Points Category 1/2/3 Stephen Bedford 1/1
15 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings after race #1 Category 1/2/3 Timothy Lang 1/1
10 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings after race #1 Category 1/2/3 Robin Wessel 1/1
4 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings after race #1 Category 1/2/3 Aaron Coker 1/1
2 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings after race #1 Category 1/2/3 Stephen Bedford 1/1