Team Dirt

Event Category Name Date
13 Psycho Cross: Series Standings Masters Men 35+ B Chapell Miller 12/15
16 Psycho Cross: Series Standings Men C Brian Persons 12/15
11 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Women C Lauren Malakowski 12/14
13 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Masters 35+ B Chapell Miller 12/14
30 Cross Crusade: PIR Infield Masters 50+ Mark Miller 11/10
25 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Category C Brian Persons 11/9
26 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 50+ Mark Miller 11/3
46 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Mark Miller 10/20
24 Blind Date at the Dairy Men C Brian Persons 10/16
17 Blind Date at the Dairy Men C Nick Wood 10/16
31 Oregon Coast Gravel Epic: Abomination by Gender Men Mike Webb 10/13
18 Oregon Coast Gravel Epic: Abomination by Gender Men Ron Sines 10/13
8 Oregon Coast Gravel Epic: Abomination by Gender Men scott carroll 10/13
19 Oregon Coast Gravel Epic: Son of abomination Open Brian Hilgert 10/13
11 Oregon Coast Gravel Epic: Son of abomination Open Dave Hill 10/13
6 Psycho Cross Masters Men B 35+ Chapell Miller 10/12
6 Psycho Cross Men C Brian Persons 10/12
40 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 50+ Mark Miller 10/6
5 Twilight Cyclocross Series - September Series Totals Masters Men 50+ Mark Miller 10/1
14 Twilight Cyclocross Series - September Series Totals Men B Chapell Miller 10/1
3 Twilight Cyclocross Series Men 50+ Mark Miller 9/30
8 Psycho Cross Men C Brian Persons 9/22
4 Twilight Cyclocross Series Masters Men 50+ Mark Miller 9/16
2 FAT 55 Mountain Bike Marathon Category 1 Men 45-54 Mike Ripley 9/14
14 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Category A Nick Wood 9/7
7 Twilight Cyclocross Series Men B Chapell Miller 9/2
24 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Category A Nick Wood 8/31
8 Salem STXC Category 2 Men Jeff Hamlin 8/19
44 Tour of Aufderheide Men Mike Ripley 8/10
16 Twilight Criterium Series Men 4/5 Chapell Miller 8/6
24 Twilight Criterium Series Men 4/5 Chapell Miller 7/30
1 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Maggie Rising 7/29
23 Twilight Criterium Series Men 4/5 Chapell Miller 7/23
6 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Maggie Rising 7/22
6 High Cascades 100 Veteran Women 40+ Maggie Rising 7/20
64 High Cascades 100 Veteran Men 40-49 MacDonald Jackson 7/20
45 High Cascades 100 Veteran Men 40-49 scott carroll 7/20
8 High Cascades 100 Veteran Men 40-49 Trevor Norland 7/20
1 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Maggie Rising 7/15
17 Twilight Criterium Series Men 4/5 Chapell Miller 7/9
1 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Maggie Rising 7/8
1 Test of Endurance 100K Open Women Melissa Norland 7/6
2 Test of Endurance 100K Clydesdale MacDonald Jackson 7/6
4 Test of Endurance 100K Men 40-49 Trevor Norland 7/6
2 Test of Endurance Category 3 Men 10-12 KELLER NORLAND 7/6
1 Test of Endurance Category 2 Women 50+ Maggie Rising 7/6
2 Test of Endurance Category 2 Men 40-49 Ron Sines 7/6
2 Test of Endurance Category 1 Men 50+ Mike Webb 7/6
1 St. Honore Criterium Men 4/5 Nick Wood 7/6
12 Six Hours of Mt Hood Solo Men Trevor Norland 6/30
2 Pickett's Charge XC Clydesdale 200+ MacDonald Jackson 6/23
8 Pickett's Charge XC Category 2 Men 50-59 Mark Miller 6/23
14 Pickett's Charge XC Category 2 Men 40-49 Jason Saunders 6/23
8 Pickett's Charge XC Category 1 Men 19-39 Nick Wood 6/23
17 Ashland Mountain Challenge Category 1 Men 40+ Greg Creswick 6/22
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series Elite Men James Ceccorulli 6/13
1 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Maggie Rising 6/10
1 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Maggie Rising 6/3
4 Return on the Jedi Weekend: Cross Country Category 2 Men 50-59 Mark Miller 6/2
11 Return on the Jedi Weekend: Cross Country Category 2 Men 40-49 Jason Saunders 6/2
4 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Women 50+ Maggie Rising 5/26
4 Sisters Stampede MTB XC Clydesdale 200+ MacDonald Jackson 5/26
13 Sisters Stampede MTB XC Category 3 Men 40+ Brian Quigley 5/26
8 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Men 50-59 Mark Miller 5/26
6 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Men 19-39 Jeremy Andresen 5/26
5 Sisters Stampede MTB XC Category 1 Men 50+ Mike Webb 5/26
7 Sisters Stampede MTB XC Category 1 Men 19-39 Nick Wood 5/26
4 Spring Thaw XC Category 2 Men 50-59 Mark Miller 5/18
5 Cascade Chainbreaker XC Category 3 10-12 Junior Men KELLER NORLAND 5/11
1 Cascade Chainbreaker XC Clydesdale 200+ MacDonald Jackson 5/11
10 Cascade Chainbreaker XC Category 2 50-59 Men Mark Miller 5/11
15 Cascade Chainbreaker XC Category 1 Men 40-49 Mike Ripley 5/11
5 Cascade Chainbreaker XC Category 1 Men 40-49 Trevor Norland 5/11
7 Cascade Chainbreaker XC Category 1 Men 19-39 Nick Wood 5/11
8 Coast Hills Classic XC Men Category 2 40-49 Ron Sines 5/5
5 Coast Hills Classic XC Men Category 2 40-49 Chapell Miller 5/5
2 Coast Hills Classic XC Elite Men James Ceccorulli 5/5
1 Bear Springs Trap XC Clydesdale 200+ MacDonald Jackson 4/28
2 Bear Springs Trap XC Category 2 Women 50+ Maggie Rising 4/28
3 Bear Springs Trap XC Category 2 Men 50-59 Mark Miller 4/28
9 Bear Springs Trap XC Category 1 Men 19-39 Nick Wood 4/28
2 Bear Springs Trap STXC Category 2/3 Women 35+ Maggie Rising 4/27
22 Kings Valley Road Race Masters 40+ scott carroll 4/13
13 Mudslinger XC Singlespeed Men Todd Embree 4/7
4 Mudslinger XC Elite Men James Ceccorulli 4/7
1 Mudslinger XC Clydesdale 200+ MacDonald Jackson 4/7
3 Mudslinger XC Category 3 Women 19-39 Avie Meadows 4/7
5 Mudslinger XC Category 3 Men 19-39 Bo Camero 4/7
4 Mudslinger XC Category 3 10-12 Junior Men KELLER NORLAND 4/7
2 Mudslinger XC Category 2 50+ Women Maggie Rising 4/7
2 Mudslinger XC Category 2 40-49 Women Kirstin Carroll 4/7
17 Mudslinger XC Category 2 40-49 Men Joe Wright 4/7
16 Mudslinger XC Category 2 40-49 Men Jason Saunders 4/7
3 Mudslinger XC Category 2 19-39 Women Amber Hilgert 4/7
4 Mudslinger XC Category 2 19-39 Men Jeremy Andresen 4/7
10 Mudslinger XC Category 1 Men 40-49 Greg Creswick 4/7
5 Mudslinger XC Category 1 Men 40-49 Trevor Norland 4/7
5 Mudslinger XC Category 1 Men 19-39 Nick Wood 4/7
18 Mudslinger XC Beginner Men Daniel Reichert 4/7
2 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Nick Wood 4/4
2 Echo Red to Red MTB XC Category 2 50+ Women Maggie Rising 3/2
4 Echo Red to Red MTB XC Category 3 Junior Men 10-12 KELLER NORLAND 3/2
11 Echo Red to Red MTB XC Category 2 50-59 Men Mark Miller 3/2
6 Echo Red to Red MTB XC Category 2 19-39 Men Jeremy Andresen 3/2
18 Echo Red to Red MTB XC Category 1 40-49 Men Trevor Norland 3/2
18 Echo Red to Red MTB XC Category 1 19-39 Men Nick Wood 3/2
4 Echo Red to Red MTB XC Pro Men James Ceccorulli 3/2
1 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 2 Women 45+ Maggie Rising 1/1
14 Salem STXC: Final Series Standings Category 2 Men Jeff Hamlin 1/1
12 Tour of Aufderheide: Individual Results Men 40-49 Mike Ripley 1/1
1 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 2 Women 45+ Maggie Rising 1/1
9 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Singlespeed Men Todd Embree 1/1
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Elite Women Melissa Norland 1/1
2 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Clydesdale 200+ MacDonald Jackson 1/1
3 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Category 3 Men 10-12 KELLER NORLAND 1/1
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Category 2 Women 50+ Maggie Rising 1/1
5 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Category 2 Men 50-59 Mark Miller 1/1
12 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Category 2 Men 40-49 Jason Saunders 1/1
3 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Category 1 Men 50+ Mike Webb 1/1
6 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Category 1 Men 19-39 Nick Wood 1/1
9 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Singlespeed Men Todd Embree 1/1
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Elite Women Melissa Norland 1/1
2 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Clydesdale MacDonald Jackson 1/1
30 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Category 2 Men Jason Saunders 1/1
20 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Category 2 Men Mark Miller 1/1
28 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Category 1 Men Mike Webb 1/1
12 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Category 1 Men Nick Wood 1/1
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Masters Women 50-59 Maggie Rising 1/1
2 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Masters Women 30-39 Melissa Norland 1/1
4 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Masters Men 55-59 Mark Miller 1/1
5 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Masters Men 50-54 Mike Webb 1/1
14 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Masters Men 45-49 Jason Saunders 1/1
11 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Masters Men 45-49 Todd Embree 1/1
5 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Masters Men 30-34 Nick Wood 1/1
3 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Junior Men 10-12 KELLER NORLAND 1/1
7 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Men 4/5 Nick Wood 1/1
7 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Men 4/5 Nick Wood 1/1
1 Mudslinger Super D/Uphill TT: Mudslinger Super D Category 2 50+ Women Maggie Rising 1/1
6 Mudslinger Super D/Uphill TT: Mudslinger Super D Category 2 19-39 Men Brian Persons 1/1
3 Mudslinger Super D/Uphill TT: Mudslinger Super D Category 1 Men 40-49 Trevor Norland 1/1
7 Mudslinger Super D/Uphill TT: Mudslinger Super D Beginner Men Daniel Reichert 1/1
1 Mudslinger Super D/Uphill TT: Mudslinger Uphill TT Category 2 50+ Women Maggie Rising 1/1
7 Mudslinger Super D/Uphill TT: Mudslinger Uphill TT Category 2 19-39 Men Brian Persons 1/1
2 Mudslinger Super D/Uphill TT: Mudslinger Uphill TT Category 1 Men 40-49 Trevor Norland 1/1
3 Mudslinger Super D/Uphill TT: Mudslinger Uphill TT Beginner Men Daniel Reichert 1/1
1 Mudslinger XC: Ultimate Mudslinger Overall Results Category 2 50+ Women Maggie Rising 1/1
2 Mudslinger XC: Ultimate Mudslinger Overall Results Category 1 Men 40-49 Trevor Norland 1/1
4 Mudslinger XC: Ultimate Mudslinger Overall Results Beginner Men Daniel Reichert 1/1