Hutch's Bend Dental

Event Category Name Date
9 Bend Criterium Series 4/5 Scott Rowles 7/21
6 Bend Criterium Series Senior Warren Atkey 7/21
25 Hammer Crit Open Pro/1/2/3 Warren Atkey 7/17
8 Hammer Crit Masters 35+ Open Category 1/2/3 Warren Atkey 7/17
21 Bend Criterium Series Open 4/5 Jeff Boulet 7/14
19 Bend Criterium Series Open Jurgen Fennerl 7/14
6 Bend Criterium Series Open Warren Atkey 7/14
17 Bend Criterium Series Open 3/4/5 Erin Reis 7/7
18 Bend Criterium Series Open 1/2/3 David Pilz 7/7
6 Bend Criterium Series Open 1/2/3 Warren Atkey 7/7
1 Bend Criterium Series Women 4/5 Erin Reis 7/3
4 Bend Criterium Series Men 1/2/3 Warren Atkey 7/3
6 Mt Tabor Circuit Race Masters 40+ Warren Atkey 6/30
1 Mt Tabor Circuit Race Masters 50+ Warren Atkey 6/30
3 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Anthony Lakes Road Race: Overall GC > Stage 4 Category 4/5 Women Erin Reis 6/27
19 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Anthony Lakes Road Race: Overall GC > Stage 4 Masters Category 1/2/3 Men David Pilz 6/27
15 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Anthony Lakes Road Race: Overall GC > Stage 4 Category 4/5 Men Scott Rowles 6/27
4 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Anthony Lakes Road Race Category 4/5 Women Erin Reis 6/27
20 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Anthony Lakes Road Race Masters Category 1/2/3 Men David Pilz 6/27
15 Baker City Cycling Classic: Stage 4: Anthony Lakes Road Race Category 4/5 Men Scott Rowles 6/27
3 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Downtown Criterium: Overall GC > Stage 3 Category 4/5 Women Erin Reis 6/26
23 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Downtown Criterium: Overall GC > Stage 3 Masters Category 1/2/3 Men David Pilz 6/26
14 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Downtown Criterium: Overall GC > Stage 3 Category 4/5 Men Scott Rowles 6/26
3 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Downtown Criterium Category 4/5 Women Erin Reis 6/26
17 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Downtown Criterium Masters Category 1/2/3 Men David Pilz 6/26
12 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Downtown Criterium Category 4/5 Men Scott Rowles 6/26
3 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Time Trial: Overall GC > Stage 2 Category 4/5 Women Erin Reis 6/26
23 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Time Trial: Overall GC > Stage 2 Masters Category 1/2/3 Men David Pilz 6/26
14 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Time Trial: Overall GC > Stage 2 Category 4/5 Men Scott Rowles 6/26
3 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Time Trial Category 4/5 Women Erin Reis 6/26
25 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Time Trial Masters Category 1/2/3 Men David Pilz 6/26
15 Baker City Cycling Classic: Stage 2: Time Trial Category 4/5 Men Scott Rowles 6/26
3 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race: Overall GC > Stage 1 Category 4/5 Women Erin Reis 6/25
23 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race: Overall GC > Stage 1 Masters Category 1/2/3 Men David Pilz 6/25
14 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race: Overall GC > Stage 1 Category 4/5 Men Scott Rowles 6/25
3 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race Category 4/5 Women Erin Reis 6/25
25 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race Masters Category 1/2/3 Men David Pilz 6/25
13 Baker City Cycling Classic: Stage 1: Catherine Creek Road Race Category 4/5 Men Scott Rowles 6/25
12 Mt Tabor Circuit Race Masters 40+ Warren Atkey 6/23
1 Mt Tabor Circuit Race Masters 50+ Warren Atkey 6/23
12 Red R Criterium at Swan Island Masters 50-59 Warren Atkey 6/19
24 Red R Criterium at Swan Island Senior Open Warren Atkey 6/19
1 Sasquatch Duro: Monster Squatch Men 60-64 Scott Seaton 6/12
1 Sasquatch Duro: Big Squatch Men 65-69 Clinton Andring 6/12
1 Sasquatch Duro: Big Squatch Men 40-44 Cody Peterson 6/12
2 Oregon Gran Fondo: Medio Women 65-69 Carla Pfund 6/5
3 Oregon Gran Fondo Men 60-64 Keith Lund 6/5
1 Sisters Stampede Elite Men Cody Peterson 5/30
4 Sisters Stampede Category 2 Men 50-59 Warren Atkey 5/30
19 Sisters Stampede Category 2 Men 40-49 Tyler Rupe 5/30
6 Sisters Stampede Category 1 Women 19+ Carrie Carney 5/30
4 Sisters Stampede Category 1 Women 19+ Erin Reis 5/30
1 Sisters Stampede Category 1 Men 45+ Bruce Rogers 5/30
1 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 60+ Clinton Andring 5/8
3 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 50-59 Warren Atkey 5/8
4 Cascade Chainbreaker Singlespeed Men Tiago Reis 5/8
1 Cascade Chainbreaker Category 1 Women Erin Reis 5/8
2 Cascade Chainbreaker Category 1 Men 45+ David Cloninger 5/8
1 Cascade Chainbreaker Category 1 Men 45+ Bruce Rogers 5/8
8 Cascade Chainbreaker Elite Men Matt Russell 5/8
1 Cascade Chainbreaker Elite Men Cody Peterson 5/8
8 West Coast Gravel - Erik the Red Men 45-49 Tyler Rupe 5/2
1 West Coast Gravel - Erik the Red Men 40-44 Cody Peterson 5/2
1 West Coast Gravel - Leif Erickson Short Course - Men 55-59 Chuck Kenlan 5/2
11 Oregon Coast Gravel Epic: Abomination Results Men 45-49 Tyler Rupe 5/1
1 Oregon Coast Gravel Epic: Abomination Results Men 40-44 Cody Peterson 5/1
11 Bonecrusher XCO Elite Men Matt Russell 4/17
10 Bonecrusher XCO Elite Men Bruce Rogers 4/17
2 Bonecrusher XCO Category 1 Women 45+ Carrie Carney 4/17
1 Bonecrusher XCO Category 2 Senior Men 60+ Clinton Andring 4/17
4 Bonecrusher XCO Category 2 Men 40-59 Warren Atkey 4/17
1 Echo Red to Red Category 1 Women Erin Reis 3/20
7 Shasta Gravel Hugger Men 50+ 100-Mile Scott Seaton 3/6
4 Shasta Gravel Hugger Open Women 18-49 62.5-Mile Tiago Erin 3/6
34 Shasta Gravel Hugger Open Men 18-49 62.5-Mile Tyler Rupe 3/6
24 Shasta Gravel Hugger Men 50+ 62.5-Mile Jeff Boulet 3/6
8 Shasta Gravel Hugger Men 50+ 62.5-Mile Richard Albrow 3/6
7 Shasta Gravel Hugger Men 50+ 62.5-Mile Tiago Reis 3/6
2 Shasta Gravel Hugger Men 50+ 62.5-Mile David Sjogren 3/6