Hutch's Bend Dental

Event Category Name Date
5 OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters Women 50+ Mary Dallas 11/19
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters Women 35+ 1/2 Erin Reis 11/12
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 50+ Bruce Rogers 11/12
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Singlespeed Women Erin Reis 11/12
8 S.O. Outlaw Cyclocross Masters 35+ 1/2/3 Colter Chancellor 11/11
1 Corn Cross 2 Masters Women 50+ Mary Dallas 11/11
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Masters 50+ Bruce Rogers 11/5
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Masters Women 50+ Mary Dallas 11/5
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Men 1/2 Matt Russell 10/29
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters Women 50+ Mary Dallas 10/29
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Men 2/3 Tiago Reis 10/29
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 50+ Bruce Rogers 10/29
8 S.O. Outlaw Cyclocross Masters 35+ 1/2/3 Colter Chancellor 10/28
35 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Men 1/2 Matt Russell 10/28
7 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters Women 50+ Mary Dallas 10/28
20 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Men 2/3 Tiago Reis 10/28
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 50+ Bruce Rogers 10/28
68 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 35+ Category 3 Jurgen Fennerl 10/28
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Singlespeed Women Erin Reis 10/28
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 70+ Mark Pearson 10/28
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Masters Women 50+ Mary Dallas 10/22
31 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Men 2/3 Tiago Reis 10/22
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Masters 50+ Bruce Rogers 10/22
7 S.O. Outlaw Cyclocross Masters 35+ 1/2/3 Colter Chancellor 10/21
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Men 2/3 Tiago Reis 10/15
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 50+ Bruce Rogers 10/15
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters Women 50+ Mary Dallas 10/15
6 GPCM: Washougal CX Masters Women 50+ Mary Dallas 10/14
7 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters Women 50+ Mary Dallas 10/8
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 50+ Bruce Rogers 10/8
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 35+ Category 3 Tiago Reis 10/8
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 70+ Mark Pearson 10/8
1 Harvest Cross Masters 35+ 3/4 Colter Chancellor 10/7
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters Women 50+ Mary Dallas 10/7
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 50+ Bruce Rogers 10/7
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 35+ Category 3 Tiago Reis 10/7
46 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 35+ 4 Tyler Rupe 10/7
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series - OVERALL Series Results Category 3 Masters Men Tiago Reis 10/4
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series - OVERALL Series Results Category 1/2 Masters Women Erin Reis 10/4
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series - OVERALL Series Results Category 1/2 Men Cody Peterson 10/4
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series - OVERALL Series Results Category 3 Masters Women Mary Dallas 10/4
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series - OVERALL Series Results 70+ Masters Men Pearson Mark 10/4
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: OCTOBER 3RD Category 3 Masters Men Tiago Reis 10/4
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: OCTOBER 3RD Category 1/2 Masters Women Erin Reis 10/4
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: OCTOBER 3RD Category 3 Masters Women Mary Dallas 10/4
6 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: OCTOBER 3RD Category 1/2 Men Cody Peterson 10/4
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series: OCTOBER 3RD 70+ Masters Men Mark Pearson 10/4
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men Tiago Reis 10/4
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Masters Women Erin Reis 10/4
8 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Masters Men Bruce Rogers 10/4
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Women Mary Dallas 10/4
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men Cody Peterson 10/4
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series 70+ Masters Men Mark Pearson 10/4
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men Tiago Reis 9/28
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Masters Women Erin Reis 9/28
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Masters Men Bruce Rogers 9/28
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Masters Men Mike Fusaro 9/28
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Women Mary Dallas 9/28
7 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men Matt Russell 9/28
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men Cody Peterson 9/28
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series 70+ Masters Men Mark Pearson 9/28
16 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men Jurgen Fennerl 9/21
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men Tiago Reis 9/21
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Masters Women Erin Reis 9/21
9 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Masters Men Bruce Rogers 9/21
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Masters Men Mike Fusaro 9/21
5 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men Cody Peterson 9/21
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Women Mary Dallas 9/21
11 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men Tiago Reis 9/13
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Masters Women Erin Reis 9/13
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Women Mary Dallas 9/13
5 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men Cody Peterson 9/13
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series 70+ Masters Men Mark Pearson 9/13
4 Corn Cross 1 Masters 50+ Dan Wolnick 9/10
6 Ochoco Gravel Roubaix Masters Men 50+ (45-Mile) Mark Pearson 8/26
8 Ochoco Gravel Roubaix Masters Men 50+ (80-Mile) Jeff Boulet 8/26
7 Ochoco Gravel Roubaix Masters Men 50+ (80-Mile) John Sorlie 8/26
1 Ochoco Gravel Roubaix Masters Men 50+ (80-Mile) Scott Seaton 8/26
9 Ochoco Gravel Roubaix Men Category 4/5 (80-Mile) Tyler Rupe 8/26
5 Ochoco Gravel Roubaix Men Category 1-3 (80-Mile) Bruce Rogers 8/26
13 Worthy Brewing Crit Series Men 1/2/3 Eric Birky 8/9
12 Worthy Brewing Crit Series Men 1/2/3 Jurgen Fennerl 8/9
12 Worthy Brewing Crit Series Men 3 Jurgen Fennerl 8/9
6 Worthy Brewing Crit Series Men 3 Eric Birky 8/9
3 Worthy Brewing Crit Series Men 3 Billy Bergen 8/9
15 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Jeff Boulet 8/9
10 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Mark Pearson 8/9
17 10 Barrel Brewing OBRA Criterium Championships Men Category 3 Eric Birky 8/6
15 10 Barrel Brewing OBRA Criterium Championships Men Category 3 Billy Bergen 8/6
11 10 Barrel Brewing OBRA Criterium Championships Men Category 3 Jurgen Fennerl 8/6
9 10 Barrel Brewing OBRA Criterium Championships Masters Men 50-59 Greg Canfield 8/6
3 10 Barrel Brewing OBRA Criterium Championships Masters Men 50-59 Doug Perrin 8/6
9 Worthy Brewing Crit Series Men 3 Eric Birky 8/2
10 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Mark Pearson 8/2
14 Worthy Brewing Crit Series Men 3/4/5 Mark Pearson 8/2
5 Velo Cascadia Road Race Series: Lakeshore TT: Combined Combined Colter Chancellor 7/27
5 Velo Cascadia Road Race Series: Lakeshore TT Men A Colter Chancellor 7/27
2 Worthy Brewing Crit Series Men 3/4/5 Eric Birky 7/26
6 Velo Cascadia Road Race Series: Running Y RR Men A Colter Chancellor 7/20
43 2017 OBRA Hillclimb Time Trial Championship - Presented by Sam Barlow Track & Field: Combined Combined Jeff Golden 7/16
2 2017 OBRA Hillclimb Time Trial Championship - Presented by Sam Barlow Track & Field Masters Men 60-69 Jeff Golden 7/16
1 2017 OBRA Hillclimb Time Trial Championship - Presented by Sam Barlow Track & Field Masters Men 65+ Jeff Golden 7/16
9 High Cascades 100 Singlespeed Men Tiago Reis 7/15
7 High Cascades 100 50+ Masters Men Scott Seaton 7/15
11 Worthy Brewing Crit Series Men 1/2/3 Greg Canfield 7/12
11 Worthy Brewing Crit Series Men 3 Eric Birky 7/12
10 Worthy Brewing Crit Series Men 3 Jurgen Fennerl 7/12
6 Worthy Brewing Crit Series Men 3 Chris Sarrett 7/12
24 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Jeff Boulet 7/12
2 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Billy Bergen 7/12
6 Worthy Brewing Crit Series Men 1/2 Warren Atkey 7/5
15 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Billy Bergen 7/5
4 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Rodney Trepess 7/5
18 Worthy Brewing Crit Series Men 3/4/5 Billy Bergen 7/5
6 Worthy Brewing Crit Series Men 3/4/5 Eric Birky 7/5
5 Worthy Brewing Crit Series Men 3/4/5 Rodney Trepess 7/5
23 Thump Coffee High Desert Omnium: Road Race Masters Men 40+ Greg Canfield 7/2
10 Thump Coffee High Desert Omnium: Road Race Masters Men 40+ Warren Atkey 7/2
3 Thump Coffee High Desert Omnium: Criterium Men Pro/1/2 Criterium Warren Atkey 7/1
26 Thump Coffee High Desert Omnium: Criterium Masters Men 40+ Criterium Jurgen Fennerl 7/1
3 Worthy Brewing Crit Series Men 1/2 Warren Atkey 6/28
5 Worthy Brewing Crit Series Men 3 Doug Perrin 6/28
19 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Jeff Boulet 6/28
2 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Billy Bergen 6/28
24 Worthy Brewing Crit Series Men 3/4/5 Jeff Boulet 6/28
17 Worthy Brewing Crit Series Men 3/4/5 Eric Birky 6/28
14 Worthy Brewing Crit Series Men 3/4/5 Jurgen Fennerl 6/28
2 Worthy Brewing Crit Series Men 3/4/5 Billy Bergen 6/28
12 Hammer Velo Crit Senior Men Warren Atkey 6/17
5 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men Eddy Jeff Boulet 6/14
2 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Duathlon Women Mary Dallas 6/14
21 OBRA TT Championships: Combined Combined Mark Pearson 6/11
12 OBRA TT Championships: Combined Combined Mark Pearson 6/11
1 OBRA TT Championships Masters Men 70+ Mark Pearson 6/11
1 OBRA TT Championships Masters Men 70-75 Mark Pearson 6/11
55 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Mary Dallas 6/7
24 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Jeff Boulet 6/7
9 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men Eddy Jeff Boulet 6/7
2 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Duathlon Women Mary Dallas 6/7
6 Hammer Velo Crit Men Category 3 Jurgen Fennerl 6/3
74 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Mary Dallas 5/31
31 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Jeff Boulet 5/31
9 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men Eddy Jeff Boulet 5/31
5 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Duathlon Women Mary Dallas 5/31
6 Sisters Stampede Clydesdale 200+ Colter Chancellor 5/28
2 Sisters Stampede Category 2 Sport Women 50+ Mary Dallas 5/28
2 Sisters Stampede Category 2 Sport Women 40-49 Erin Reis 5/28
1 Sisters Stampede Category 2 Sport Men 40-49 Eric Birky 5/28
4 Sisters Stampede Singlespeed Tiago Reis 5/28
8 Sisters Stampede Category 1 Expert Men 45+ Dan Wolnick 5/28
1 Sisters Stampede Category 1 Expert Men 45+ Bruce Rogers 5/28
11 Sisters Stampede Elite Men Donovan Birky 5/28
6 Sisters Stampede Elite Men Matt Russell 5/28
3 Sisters Stampede Elite Men Cody Peterson 5/28
2 Sisters Stampede Category 2 Women 50+ Mary Dallas 5/28
2 Sisters Stampede Category 2 Women 40-49 Erin Reis 5/28
1 Sisters Stampede Category 2 Men 40-49 Eric Birky 5/28
8 Sisters Stampede Category 1 Men 45+ Dan Wolnick 5/28
1 Sisters Stampede Category 1 Men 45+ Bruce Rogers 5/28
8 Sisters Stampede Category 2 Men 45+ Dan Wolnick 5/28
1 Sisters Stampede Category 2 Men 45+ Bruce Rogers 5/28
1 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Men Category 4/5 Billy Bergen 5/27
18 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Masters Men 50+ Jeff Boulet 5/27
15 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Masters Men 50+ Greg Canfield 5/27
4 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Masters Men 50+ Bruce Rogers 5/27
1 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Masters Men 50+ Doug Perrin 5/27
11 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Masters Men 40+ Tiago Reis 5/27
10 Desert Orthopedics Bend Don't Brake Road Race Masters Men 40+ Warren Atkey 5/27
80 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Mary Dallas 5/24
42 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Jeff Boulet 5/24
12 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men Eddy Jeff Boulet 5/24
3 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Duathlon Women Mary Dallas 5/24
29 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Jeff Boulet 5/17
7 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men Eddy Jeff Boulet 5/17
3 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Singlespeed Men Tiago Reis 5/13
14 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Elite Men Donovan Birky 5/13
4 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Elite Men Cody Peterson 5/13
1 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Category 2 Women 50+ Mary Dallas 5/13
1 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Category 2 Women 40-49 Erin Reis 5/13
13 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Category 2 Men 40-49 Tyler Rupe 5/13
4 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Category 2 Men 40-49 Eric Birky 5/13
1 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Category 1 Men 45+ Bruce Rogers 5/13
26 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Jeff Boulet 5/10
23 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Doug Perrin 5/10
71 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Mary Dallas 5/10
31 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Mark Pearson 5/10
8 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men Eddy Jeff Boulet 5/10
7 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men Eddy Doug Perrin 5/10
4 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men 4/5 Mark Pearson 5/10
2 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Duathlon Women Mary Dallas 5/10
5 Lost Cascades Road Race Series: Lakeshore Time Trial: Combined Combined Colter Chancellor 5/9
1 Coast Hills Classic MTB Race Category 2 Sport Women 50+ Mary Dallas 5/7
5 Lost Cascades Road Race Series: Lakeshore Time Trial Men A Colter Chancellor 5/4
4 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: Short-Track Race #2 Open Women Mary Dallas 5/3
1 Bear Springs Trap Sport Women 50+ Mary Dallas 4/30
14 Bear Springs Trap Sport Men 40-49 Tyler Rupe 4/30
2 Bear Springs Trap Sport Men 40-49 Eric Birky 4/30
5 Bear Springs Trap Expert Men 45+ Dan Wolnick 4/30
1 Bear Springs Trap Expert Men 45+ Bruce Rogers 4/30
8 Bear Springs Trap Elite Men Donovan Birky 4/30
3 Bear Springs Trap Elite Men Matt Russell 4/30
4 Bear Springs Trap Clydesdale 200+ Colter Chancellor 4/30
141 Revenge Of The Disc: Combined Combined Mark Pearson 4/29
1 Revenge Of The Disc Masters Men 70+ Mark Pearson 4/29
1 Revenge Of The Disc - 24.8 Miles: Revenge Of The Disc - Series Standings Masters Men 70+ Mark Pearson 4/29
3 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: Short-Track Race #1 Open A Bruce Rogers 4/26
8 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: Short-Track Race #1 Open B Doug Perrin 4/26
4 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: Short-Track Race #1 Open Women Mary Dallas 4/26
1 30th Annual Mudslinger Category 2 Sport Women 50+ Mary Dallas 4/15
7 30th Annual Mudslinger Clydesdale 200+ Colter Chancellor 4/15
1 30th Annual Mudslinger Category 2 Women 50+ Mary Dallas 4/15
4 Silverton Road Race Masters Men 60+ (3/4/5) Mark Pearson 4/15
22 Silverton Road Race Masters Men 50+ (3/4/5) Jeff Boulet 4/15
22 Silverton Road Race Pro/1/2 Men Bruce Rogers 4/15
17 Silverton Road Race Masters Men 40-49 (3/4/5) Tiago Reis 4/15
12 Silverton Road Race Masters Men 40-49 (3/4/5) Richard Albrow 4/15
2 Revenge Of The Disc 13.1 Miles: Combined Combined Mark Pearson 4/9
1 Revenge Of The Disc 13.8 Miles Masters Men 70-75 Mark Pearson 4/9
1 Echo Red 2 Red XC MTB Race Singlespeed Women Erin Reis 4/1
4 Echo Red 2 Red XC MTB Race Singlespeed Men Tiago Reis 4/1
6 Echo Red 2 Red XC MTB Race Clydesdale 200+ Colter Chancellor 4/1
13 Gorge Roubaix Men Category 3/4 Billy Bergen 4/1
12 Piece of Cake Road Race Pro/1/2 Men Warren Atkey 3/19