Southern Oregon Time Trial Series: Combined

Medford, OR
March 14, 2015

Part of the Southern Oregon Time Trial Series

Updated December 31, 2017 at 7:53 AM

Combined

Name Team Category Time
1 Dave Reitz Team Cycle Sport Masters Men 40+ 0:32:08
2 Jonathan Cotta Team Cycle Sport Men 4/5 0:32:11
3 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions Masters Men 40+ 0:32:13
4 John Slawta Land Shark Masters Men 50+ 0:32:42
5 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions Men 4/5 0:32:54
6 Ron Laverty Team Cycle Sport Masters Men 40+ 0:33:28
7 Nathan Sheafor Marty's Cycles Masters Men 50+ 0:33:31
8 Jason Peters Marty's Cycles Masters Men 40+ 0:33:45
9 Mark Williams Team Cycle Sport Masters Men 40+ 0:34:09
10 Scott Toll Masters Men 50+ 0:34:15
11 Paul Mautner Veloforma Masters Men 50+ 0:34:23
12 Bryan Simpson Marty's Cycles Merckx 0:34:29
13 Alex Hayes Team Cycle Sport Men 1/2/3 0:34:36
14 Chadd Hendrickson Team Cycle Sport Men 4/5 0:34:44
15 Joe Chaves Marty's Cycles Men 1/2/3 0:34:52
15 Clara Honsinger River City Bicycles Women 1/2/3 0:34:52
17 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions Masters Men 40+ 0:35:23
18 Doug Striley Marty's Cycles Men 4/5 0:35:33
19 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions Masters Men 40+ 0:35:46
20 Chad Butler Hapi-Go! Masters Men 40+ 0:35:48
21 Tim Turk Masters Men 40+ 0:35:49
22 Tom Keller Marty's Cycles Masters Men 40+ 0:36:14
23 Eugene Anderson Cycle Analysis Masters Men 50+ 0:36:23
24 Lauren Trolley Team Cycle Sport Women 1/2/3 0:36:39
25 Dominic Barth Team Cycle Sport Merckx 0:36:56
26 Eric Frye Team Cycle Sport Men 4/5 0:36:59
27 Erik Peterson MARTYS Merckx 0:37:02
28 Andrew Maddox Cycle Analysis Men 4/5 0:37:05
29 Jenny Slawta Land Shark Women 1/2/3 0:37:14
30 Rebeccah Bieri Women 1/2/3 0:37:25
31 Sheri Zwagerman Flywheel Bicycle Solutions Women 4 0:37:41
32 Rick Hammel Land Shark Masters Men 40+ 0:37:51
33 Dennis Cramer Masters Men 60+ 0:38:21
34 Jody Schmidt Team Cycle Sport Masters Women 40+ 0:39:25
35 Richard Hogan Land Shark Merckx 0:40:09
36 Richard Hogan Land Shark Men 1/2/3 0:40:35
37 Daniel Daley Masters Men 50+ 0:40:42
38 Ruth Hill Team Cycle Sport Women 4 0:40:51
39 Aaron Hoppe Cycle Analysis Merckx 0:41:14
40 Chris Chavez Masters Men 60+ 0:41:42
41 Lillian Schiavo-Gilmour Hutch's-Slocum-Co-Motion Masters Women 50+ 0:42:26
42 Sara Slawta Land Shark Women 4 0:42:35
43 Greg Eyerly Half Penny Cycling Team Masters Men 50+ 0:43:20
44 Kellan Cullan Cycle Analysis Merckx 0:44:00
45 Michael Bansmer Team Cycle Sport Masters Men 60+ 0:45:26
46 Mulu Slawta Land Shark Junior (U18) 0:45:32
47 Michael Welch Cycle Analysis Men 4/5 0:45:55
48 Greg Eyerly Half Penny Cycling Team Men 4/5 0:45:57
49 Valentine Welch Cycle Analysis Junior (U18) 0:52:01
50 David Gustafson Back Country Bicycles Masters Men 60+ 0:55:34
51 Fu Gui Slawta Land Shark Junior (U18) 1:03:23