Worthy Brewing Criterium Series

Bend, OR
July 27, 2016

Part of the Worthy Brewing Criterium Series

Results Questions: Chuck Kenlan

Updated July 28, 2016 at 9:35 AM

Junior

Num Name Team
1 8027 Calvin Keane Bend Endurance Academy
2 8063 Gavin Bowen Bowen Sports Performance
3 5564 Aidan Whitelaw BendBroadband/WebCyclery.com
4 5395 Ian Brown Bend Endurance Academy
5 8096 Jacob Olander Bend Endurance Academy
6 8058 Hayden Rupe
7 5577 Anton Micek BendBroadband/WebCyclery.com

Men 1/2

Num Name Team Category
1 923 Dillon Caldwell Audi 1.0
2 869 Edward Micek BendBroadband/WebCyclery.com 1.0
3 64 Steven Davis Centric 1.0
4 63 Steve Matous Rocky Mountain Cancer Centers 2.0
5 62 Brig Brandt 2.0

Men 3

Num Name Team
1 733 Todd Berger StudioNINE30-Cascade Sotheby's International Race Team
2 939 Brent Poole Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
3 674 Anthony Broadman StudioNINE30-Cascade Sotheby's International Race Team
4 9015 Justin Guidroz Audi
5 606 Michael Brown Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
6 61 Logan Jones-Wilkins
DNF 632 Matt Engel StudioNINE30-Cascade Sotheby's International Race Team

Men 3/4/5

Num Name Team Category
1 5449 Paul Armstrong Audi 4.0
2 5486 Jeff Johnston Boneyard Cycling 4.0
3 737 Greg Freyberg Sunnyside Sports 3.0
4 5682 albert rodriguez The Hub Cyclery 5.0
5 5703 Bryce Clark 5.0
6 61 Logan Jones-Wilkins 3.0
7 5677 Trevor Lane Boneyard Cycling 4.0
8 5877 Aaron Goodwin WebCyclery.com 5.0
9 5392 Damon Runberg Audi 4.0
10 5771 Justin Lair Audi 4.0
11 5693 Matt Reeves WebCyclery.com 5.0
12 5306 Mark Pearson Hutch's/Bend Dental 5.0
13 5685 Joseph Spampinato Deschutes Brewery 5.0
14 100 Whit Bazemore 4.0
15 58 Chuck Meyer Murder of Crows 5.0
16 60 Thomas McCullough Montery Bay Racing Team 4.0
17 4516 Kiel Fletcher 5.0
18 4288 Kyle Gorman 4.0
19 56 Ron Patch 4.0
20 740 Jay Palubeski 3.0
DNF 55 Ryan McGlone Boneyard Cycling 4.0
DNF 4490 Andrew Young 4.0
DNF 5714 Jacob Huebert AMCC-Colavita 5.0
DNF 9015 Justin Guidroz Audi 3.0

Men 4/5

Num Name Team Category
1 5449 Paul Armstrong Audi 4.0
2 5486 Jeff Johnston Boneyard Cycling 4.0
3 5682 albert rodriguez The Hub Cyclery 5.0
4 5703 Bryce Clark 5.0
5 5677 Trevor Lane Boneyard Cycling 4.0
6 5877 Aaron Goodwin WebCyclery.com 5.0
7 5392 Damon Runberg Audi 4.0
8 5771 Justin Lair Audi 4.0
9 5693 Matt Reeves WebCyclery.com 5.0
10 5306 Mark Pearson Hutch's/Bend Dental 5.0
11 5685 Joseph Spampinato Deschutes Brewery 5.0
12 100 Whit Bazemore 4.0
13 58 Chuck Meyer Murder of Crows 5.0
14 60 Thomas McCullough Montery Bay Racing Team 4.0
15 4516 Kiel Fletcher 5.0
16 4288 Kyle Gorman 4.0
17 56 Ron Patch 4.0

Women 1/2

Num Name Team Category
1 211 Brenna Lopez-Otero Monster Media Racing p/b Western Bike Works 1.0
2 220 Nicole Pressprich Portland Bicycle Studio 2.0

Women 4/5

Num Name Team Category
1 Ryan M Levering Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 3.0
2 5904 Patricia Strange Bowen Sports Performance 4.0
3 57 Marika Stone Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 5.0
4 5980 Kristi Cutter Sunnyside Sports 4.0
5 7062 Stephanie Uetrecht WebCyclery.com 4.0