Worthy Brewing Crit Series

Bend, OR
August 05, 2018

Part of the Worthy Brewing Crit Series

For results questions, please contact Chuck Kenlan

Updated August 6, 2018 at 8:40 AM

Junior

Num Name Team
1 8079 Jacob Olander Bend Endurance Academy
2 8127 Tanner Bowen Bowen Sports Performance
3 8086 Lucian Spampinato Bowen Sports Performance
4 8126 Gavin Bowen Bowen Sports Performance
5 8048 Ryder Uetrecht Bear Development Team
6 8076 Zane Strait Sunnyside Sports

Men Category 1/2

Num Name Team
1 115 Kyle Wuepper Fulcrum Properties/WebCyclery
2 881 James Kramer Colorado Mesa University
3 121 Cliff Eslinger Evolution Racing Team/Project Bike
4 928 Eric Martin Fulcrum Properties/WebCyclery
5 899 Scott Jackson
DNF 890 James Coats
DNF 86 Jeevan Philip Husky Cycling/University of Washington

Men Category 3

Num Name Team
1 585 Jeff Johnston BONEYARD CYLING
2 3016 Brandon Gallagher StudioNINE30-Cascade Sotheby's International Race Team
3 541 Rob Angelo Evolution Racing Team/Project Bike
4 86 Jeevan Philip Husky Cycling/University of Washington
5 632 Paul Hynes Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office
6 3000 Paul Armstrong
7 699 Billy Bergen IV Project Bike
8 567 Justin Guidroz
9 387 Brent Poole Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office
10 971 Mike Olson WebCyclery.com
11 733 Todd Berger Studio Nine30 Race Team
12 521 Jurgen Fennerl Hutch's Bend Dental
13 688 Matt Engel Murder of Crows

Men Category 4/5

Num Name Team
1 8048 Ryder Uetrecht
2 4112 Peter Madsen Murder of Crows
3 5672 Alex Martin Fulcrum Properties/WebCyclery
4 84 Johannes Dobler
5 8126 Gavin Bowen Bowen Sports Performance
6 5796 Joseph Spampinato Bowen Sports Performance
7 8079 Jacob Olander Bend Endurance Academy
8 5101 Connor Donahue
9 5010 Miles Benefield Boneyard Cycling
10 400 Kristi Cutter Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office
11 8086 Lucian Spampinato Bowen Sports Performance
12 8076 Zane Strait Sunnyside Sports
13 73 Ryan Jones
14 8127 Tanner Bowen Bowen Sports Performance

Women Category 1/2/3

Num Name Team
1 253 Serena Bishop Gordon Liv Cycling
2 85 Dafne Thieroux-Izquierdo Desjardins Ford
3 400 Kristi Cutter Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office

Women Category 4/5

Num Name Team
1 7097 Stephanie Uetrecht Fulcrum Properties/WebCyclery
2 7052 Patricia Strange Deschutes Brewery
3 7105 Lori Gierloff Sunnyside Sports