Chilly Crow Time Trial

Crow, OR. April 3, 2022

Part of the Chilly Crow Time Trial

Updated April 4, 2022 at 11:49 AM

Eddy Men

Num Name Team Home Town Age Time
1 876 Paul Bourcier Eugene 53 37:48.78
2 875 Rob English Eugene 44 39:14.36
3 5543 Nate Silva Eugene 40 39:26.97
4 5177 Austen Davis Eugene 30 39:43.65
5 233 Joel Wilson 42:01.87
6 4083 Guy Polson Eugene 56 50:27.65
7 244 Scott Heaton 50:58.85
8 5404 Joe Moll Eugene 56 53:58.25

Eddy Women

Num Name Team Time
1 239 Helena Breuer 0:52:27.79
2 260 Rebecca Heron 1:02:13.56

Junior Men 10-14

Num Name Team Time
1 243 Maurice Richey 1:15:59.80
2 267 Muhamed Hasson 1:28:30.39
DNF 236 Jordan Holterback 0:00:00.00

Masters Men 50-59

Num Name Team Home Town Age Time
1 231 Joseph Tysoe Portland 50 39:37.17
2 771 Randy Word WORD RCB presents GRUMMEL & b.i.k.e. Clackamas 53 43:57.76
3 217 David Morris 46:15.61
4 264 Paul Brown 46:18.09
5 252 Max Rink 55:47.11

Masters Men 60-69

Num Name Team Home Town Age Time
1 596 John O'Brien Evolution Racing Ridgefield 62 0:40:41.70
2 569 Jon Ornstil San Francisco 61 0:41:18.19
3 246 Rick Jacobson 0:45:28.79
4 261 Eric Anderson Team Dr Will Bar Gresham 59 0:50:32.10
5 5742 Yalcin Erhan 0:55:03.55
6 265 Jeff Maurer 0:55:42.19
7 266 Michael Richardson 1:02:38.74

Masters Men 70+

Num Name Team Home Town Age Time
1 4094 Bob Kuehn Bend 70 49:19.73
2 5129 Douglas Sears Eugene 76 49:49.70
3 223 Jim Luebke 53:52.07

Masters Women 50-59

Num Name Team Home Town Age Time
1 7100 Lisa George Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Surgery Portland 58 51:53.55
2 7033 Julie Ann Smith-Simonsen Sorella Forte p/b Blue Lake Oral Surgery Oregon City 53 56:44.61
3 7110 Nori La Rue Portland 58 56:52.59

Masters Women 60-69

Num Name Team Home Town Age Time
1 7232 Laura Jackson Roseburg 64 54:20.67

Masters Women 70+

Num Name Team Home Town Age Time
1 7109 Kathleen Richardson Portland 71 1:00:04.12

Men Category 3

Num Name Team Home Town Age Time
1 511 Sean Austin Bicycle Way Of Life Cycling Eugene 33 39:51.1

Men Category 4/5

Num Name Team Time
1 254 Stephen Harris 0:43:34.53
2 250 David Schwartz 0:45:46.42
3 247 Bill Dash 1:38:06.02

Women Category 1/2

Num Name Team Home Town Age Time
1 294 Sara Youmans 38:56.26
2 248 Brenna Wrye-Simpson Portland 34 40:35.05
3 242 Gina Kavesh 46:34.63

Women Category 3

Num Name Team Home Town Age Time
1 283 Clara Terrell Eugene 36 48:01.99

Women Category 4

Num Name Team Home Town Age Time
1 7078 Rachel Serslev Co-Motion Factory Racing Team Eugene 29 44:17.71
2 7123 Christina Truesdale Hillsboro 44 49:32.22