The Spokesmen

Event Category Name Date
1 OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic Junior Women 17-18 Olivia Hewett 11/19
1 OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic Junior Women 15-16 Emma Royce 11/19
20 OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic Junior Men 10-12 Owen Hewett 11/19
10 OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic Junior Women 3/4/5 Emma Royce 11/19
5 OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic Junior Women 3/4/5 Olivia Hewett 11/19
47 OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic Junior Men 3/4/5 Owen Hewett 11/19
55 OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ Category 3 Thomas Royce 11/19
24 OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic Masters 35+ Category 3 David Hewett 11/19
10 OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic Clydesdale Raymond Egan 11/19
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Junior Women 17-18 Olivia Hewett 11/12
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Junior Women 3/4/5 Olivia Hewett 11/12
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ Category 3 David Hewett 11/12
47 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ 4 Raymond Egan 11/12
45 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ 4 Stephen Carter 11/12
32 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ 4 David Kuzma 11/12
49 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Masters 35+ Category 3 Thomas Royce 11/5
33 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Masters 35+ Category 3 David Hewett 11/5
46 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Masters 35+ 4 Brian Carrico 11/5
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Masters 35+ 4 Stephen Carter 11/5
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Junior Women 17-18 Olivia Hewett 11/5
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Junior Women 15-16 Emma Royce 11/5
28 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Junior Men 10-12 Owen Hewett 11/5
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Junior Women 3/4/5 Emma Royce 11/5
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Junior Women 3/4/5 Olivia Hewett 11/5
53 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Junior Men 3/4/5 Owen Hewett 11/5
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 35+ 4 Stephen Carter 10/29
31 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 50+ Jeff Boehlke 10/28
34 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 35+ 4 Stephen Carter 10/28
8 GPCM: Luscher Farm Crosstoberfest Masters 35+ Category 3 David Hewett 10/28
10 GPCM: Luscher Farm Crosstoberfest Clydesdale Dave Wrast 10/28
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Junior Women 17-18 Olivia Hewett 10/22
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Junior Women 15-16 Emma Royce 10/22
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Junior Women 3/4/5 Emma Royce 10/22
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Junior Women 3/4/5 Olivia Hewett 10/22
50 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Masters 35+ Category 3 Thomas Royce 10/22
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Masters 35+ Category 3 David Hewett 10/22
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Clydesdale Dave Wrast 10/22
57 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Masters 35+ 4 Stephen Carter 10/22
42 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Masters 35+ 4 Brian Carrico 10/22
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Masters 35+ 4 David Kuzma 10/22
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Junior Women 17-18 Olivia Hewett 10/15
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Junior Women 15-16 Emma Royce 10/15
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Junior Women 3/4/5 Emma Royce 10/15
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Junior Women 3/4/5 Olivia Hewett 10/15
30 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ Category 3 David Hewett 10/15
63 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 4 Stephen Carter 10/15
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 4 David Kuzma 10/15
29 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Stephen Carter 10/11
2 Portland Trophy Cup - Series Standings Junior Boys 8-9 Henry Kay 10/10
27 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Brian Carrico 10/10
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Junior Women 15-16 Emma Royce 10/8
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Junior Women 3/4/5 Emma Royce 10/8
38 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 50+ Jeff Boehlke 10/8
28 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 35+ Category 3 Thomas Royce 10/8
65 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 35+ 4 Brian Carrico 10/8
64 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 35+ 4 Stephen Carter 10/8
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 35+ 4 Tom Kay 10/8
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 35+ 4 David Kuzma 10/8
25 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Clydesdale Dave Wrast 10/8
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Clydesdale Brian Malloy 10/8
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Junior Women 15-16 Emma Royce 10/7
68 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 50+ Jeff Boehlke 10/7
43 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 35+ 4 Tom Kay 10/7
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 35+ 4 David Kuzma 10/7
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Clydesdale Dave Wrast 10/7
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Clydesdale Brian Malloy 10/7
37 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Stephen Carter 10/4
2 Portland Trophy Cup - Series Standings Junior Boys 9 Henry Kay 10/3
33 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Stephen Carter 9/27
1 Portland Trophy Cup - Series Standings Junior Boys 9 Henry Kay 9/26
45 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Brian Carrico 9/26
33 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Tom Kay 9/26
28 Battle at Barlow Masters 35+ 4 Stephen Carter 9/24
9 Battle at Barlow Masters 35+ 4 Tom Kay 9/24
25 Battle at Barlow Masters 50+ Jeff Boehlke 9/24
1 GPCM: NINKROSSI Junior Women 15-16 Emma Royce 9/23
3 GPCM: NINKROSSI Junior Women 3/4/5 Emma Royce 9/23
38 GPCM: NINKROSSI Masters 35+ 4 Stephen Carter 9/23
26 GPCM: NINKROSSI Masters 35+ 4 Tom Kay 9/23
36 Blind Date at the Dairy: in Men 3/4 Stephen Carter 9/20
31 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Tom Kay 9/19
1 Portland Trophy Cup Series Standings Junior Boys 9 Henry Kay 9/19
1 Portland Trophy Cup Junior Boys 9 Henry Kay 9/19
1 GPCM: Zaaldercross Junior Women 15-16 Emma Royce 9/16
4 GPCM: Zaaldercross Junior Men 9 Henry Kay 9/16
5 GPCM: Zaaldercross Junior Women 3/4/5 Emma Royce 9/16
59 GPCM: Zaaldercross Junior Men 3/4/5 Henry Kay 9/16
36 GPCM: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 Thomas Royce 9/16
40 GPCM: Zaaldercross Masters 35+ 4 Stephen Carter 9/16
23 GPCM: Zaaldercross Masters 35+ 4 Tom Kay 9/16
14 GPCM: Zaaldercross Masters 35+ 4 Raymond Egan 9/16
36 Blind Date at the Dairy Category 3/4 Men Stephen Carter 9/13
27 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Raymond Egan 9/13
2 Portland Trophy Cup Junior Boys 8-9 Henry Kay 9/12-10/10
1 Portland Trophy Cup Junior Men 9 Henry Kay 9/12
46 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Brian Carrico 9/12
42 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Dave Wrast 9/12
38 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Tom Kay 9/12
25 GPCM: Het Meer CX Masters 50+ Jeff Boehlke 9/9
43 GPCM: Het Meer CX Masters 35+ 4 Brian Carrico 9/9
36 GPCM: Het Meer CX Masters 35+ 4 Stephen Carter 9/9
12 GPCM: Het Meer CX Masters 35+ 4 David Kuzma 9/9
1 GPCM: Het Meer CX Junior Women 17-18 Olivia Hewett 9/9
6 GPCM: Het Meer CX Junior Women 10-12 Avalon Boehlke 9/9
9 GPCM: Het Meer CX Junior Women 3/4/5 Avalon Boehlke 9/9
4 GPCM: Het Meer CX Junior Women 3/4/5 Olivia Hewett 9/9
1 GPCM: DDCX Junior Women 15-16 Emma Royce 9/2
7 GPCM: DDCX Junior Women 10-12 Avalon Boehlke 9/2
12 GPCM: DDCX Junior Women 3/4/5 Avalon Boehlke 9/2
10 GPCM: DDCX Junior Women 3/4/5 Emma Royce 9/2
24 GPCM: DDCX Masters 50+ Jeff Boehlke 9/2
45 GPCM: DDCX Masters 35+ Category 3 Thomas Royce 9/2
35 GPCM: DDCX Masters 35+ Category 3 David Hewett 9/2
46 GPCM: DDCX Masters 35+ 4 Brian Carrilo 9/2
31 GPCM: DDCX Masters 35+ 4 David Kuzma 9/2
2 GPCM: DDCX Masters 35+ 4 Brian Malloy 9/2
14 GPCM: DDCX Clydesdale Stephen Carter 9/2
4 GPCM: DDCX Clydesdale Todd Engblom-Stryker 9/2
14 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 David Hewett 7/31
22 Portland Short Track Series Singlespeed David Hewett 7/31
16 Portland Short Track Series Clydesdale Stephen Carter 7/31
14 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Thomas Royce 7/31
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Jeff Boehlke 7/31
4 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Olivia Hewett 7/31
9 Portland Short Track Series Clydesdale Stephen Carter 7/24
5 Portland Short Track Series Clydesdale Raymond Egan 7/24
17 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 David Hewett 7/17
24 Portland Short Track Series Singlespeed David Hewett 7/17
9 Portland Short Track Series Clydesdale Stephen Carter 7/17
18 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Michael Farber 7/17
13 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Thomas Royce 7/17
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Emma Royce 7/17
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Olivia Hewett 7/17
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Emma Royce 7/10
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Olivia Hewett 7/10
21 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Thomas Royce 7/10
3 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Jeff Boehlke 7/10
5 Six Hours of Mt Hood Two-Person Masters 80+ David Hewett 7/2
5 Six Hours of Mt Hood Two-Person Masters 80+ Ryan Morrisey 7/2
12 Portland Short Track Series Clydesdale Stephen Carter 6/26
5 Portland Short Track Series Clydesdale Raymond Egan 6/26
15 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Tom Kay 6/26
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Jeff Boehlke 6/26
11 Portland Short Track Series Clydesdale Stephen Carter 6/19
5 Portland Short Track Series Clydesdale Raymond Egan 6/19
17 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Thomas Royce 6/19
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Jeff Boehlke 6/19
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Emma Royce 6/19
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Emma Royce 6/12
1 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Olivia Hewett 6/12
10 Portland Short Track Series Clydesdale Stephen Carter 6/12
4 Portland Short Track Series Clydesdale Raymond Egan 6/12
18 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Thomas Royce 6/12
13 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Tom Kay 6/12
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Emma Royce 6/5
11 Portland Short Track Series Category 1 Men U45 Mark Widlund 6/5
9 Portland Short Track Series Clydesdale Stephen Carter 6/5
3 Portland Short Track Series Clydesdale Raymond Egan 6/5
17 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Thomas Royce 6/5
19 Monday Night PIR Masters Men 4/5 Jeff Boehlke 5/29
9 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Clydesdale 200+ Men Stephen Carter 5/13
1 Bear Springs Trap Novice Men 19-39 Stephen Carter 4/30
87 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Brian Malloy 3/5
18 Jack Frost Time Trial Eddy Senior Men Brian Malloy 3/5