The Spokesmen

Event Category Name Date
30 Kruger’s CX p/b Cyclocross Crusade Masters 35+ 4 Stephen Carter 12/2
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Junior Women 17-18 Emma Royce 11/18
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Junior Women 3/4/5 Emma Royce 11/18
46 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 50+ Thomas Royce 11/18
61 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ 4 Stephen Carter 11/18
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ 4 Brian Carrico 11/18
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Clydesdale Dave Wrast 11/18
48 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Masters 35+ 4 Stephen Carter 11/11
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Masters 35+ 4 Brian Carrico 11/11
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Clydesdale Nathan Petz 11/11
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Clydesdale Dave Wrast 11/11
40 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 50+ Jeff Boehlke 11/4
39 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 35+ Category 3 David Hewett 11/4
25 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 35+ 4 Stephen Carter 11/4
25 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Women 5 Olivia Hewett 11/3
41 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 50+ Jeff Boehlke 11/3
53 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 35+ Category 3 David Hewett 11/3
50 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 35+ 4 Stephen Carter 11/3
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Junior Women 17-18 Emma Royce 10/28
20 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Junior Women 3/4/5 Emma Royce 10/28
49 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 50+ Thomas Royce 10/28
25 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ Category 3 David Hewett 10/28
55 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 4 Stephen Carter 10/28
47 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 4 Brian Carrico 10/28
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Clydesdale Nathan Petz 10/28
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Clydesdale Dave Wrast 10/28
59 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Thomas Royce 10/14
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Women 17-18 Emma Royce 10/14
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Women 3/4/5 Emma Royce 10/14
83 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 4 Brian Carrico 10/14
74 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 4 Stephen Carter 10/14
31 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Clydesdale Nathan Petz 10/14
28 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Clydesdale Dave Wrast 10/14
91 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 4 Nathan Petz 10/7
79 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 4 Dave Wrast 10/7
31 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 4 Stephen Carter 10/7
43 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ 4 Stephen Carter 10/6
36 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Stephen Carter 10/3
24 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Masters 3/4 Mark Widlund 10/2
26 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 35+ 4 Stephen Carter 9/29
42 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Stephen Carter 9/26
26 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Masters 3/4 Mark Widlund 9/25
1 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Junior Women 17-18 Emma Royce 9/22
12 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Junior Women 3/4/5 Emma Royce 9/22
36 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 50+ Thomas Royce 9/22
32 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 35+ 4 Stephen Carter 9/22
39 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Stephen Carter 9/19
26 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Raymond Egan 9/19
33 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Kurt Snyder 9/18
12 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Mark Widlund 9/18
21 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Masters 3/4 Mark Widlund 9/18
2 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Junior Women 17-18 Emma Royce 9/15
8 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Junior Women 3/4/5 Emma Royce 9/15
34 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 50+ Thomas Royce 9/15
32 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Stephen Carter 9/12
24 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Raymond Egan 9/12
1 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Junior Women 17-18 Emma Royce 9/8
5 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Junior Women 3/4/5 Emma Royce 9/8
32 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 50+ Thomas Royce 9/8
19 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 4 Stephen Carter 9/8
18 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Mark Widlund 9/5
1 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Junior Women 17-18 Emma Royce 9/1
13 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Junior Women 3/4/5 Emma Royce 9/1
39 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 50+ Thomas Royce 9/1
24 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 50+ Jeff Boehlke 9/1
38 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 4 Brian Carrico 9/1
30 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 4 Stephen Carter 9/1
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeff Boehlke 7/30
5 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Emma Royce 7/30
4 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Olivia Hewett 7/30
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 50+ Thomas Royce 7/30
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeff Boehlke 7/23
4 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Emma Royce 7/23
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 50+ Thomas Royce 7/23
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ larry stryker 7/16
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Emma Royce 7/16
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 50+ Thomas Royce 7/16
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Emma Royce 7/9
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 50+ Thomas Royce 7/9
3 Portland Short Track Series Clydesdale Raymond Egan 7/9
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ larry stryker 7/9
15 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeff Boehlke 7/9
5 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Emma Royce 6/25
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 50+ Thomas Royce 6/25
15 Portland Short Track Series Clydesdale Todd Engblom-Stryker 6/25
7 Portland Short Track Series Clydesdale Raymond Egan 6/25
39 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Brian Carrico 6/25
18 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Tom Kay 6/25
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ larry stryker 6/25
7 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Emma Royce 6/18
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 50+ Thomas Royce 6/18
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 50+ Jeff Boehlke 6/18
10 Portland Short Track Series Clydesdale Stephen Carter 6/18
6 Portland Short Track Series Clydesdale Raymond Egan 6/18
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ larry stryker 6/18
23 Portland Short Track Series Singlespeed David Hewett 6/11
13 Portland Short Track Series Clydesdale Stephen Carter 6/11
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ larry stryker 6/11
6 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Emma Royce 6/11
3 Portland Short Track Series Category 3 Men 50+ Thomas Royce 6/11
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 50+ Jeff Boehlke 6/11
27 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 David Hewett 6/4
24 Portland Short Track Series Singlespeed David Hewett 6/4
6 Portland Short Track Series Clydesdale Raymond Egan 6/4
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ larry stryker 6/4
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 14-18 Emma Royce 6/4
3 Portland Short Track Series Category 3 Men 50+ Thomas Royce 6/4
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 50+ Jeff Boehlke 6/4
12 Oregon Triple Crown: Oregon Gran Fondo Men 40-44 Tom Kay 6/2
14 Monday PIR Masters Men 4/5 50+ Jeff Boehlke 5/7
10 Oregon Triple Crown: Oregon Coast Gravel Epic Men 40-44 Tom Kay 5/5
9 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Clydesdale Men 200+ Stephen Carter 4/29