Boneyard Cycling

Event Category Name Date
10 10th Anniversary Oregon Gran Fondo - Medio Men 55-59 Kyle Gorman 6/4
1 10th Anniversary Oregon Gran Fondo - Adventure Men 50-54 Wayne Lewis 6/4
17 Sisters Stampede Singlespeed Men Dain Gilbert 5/29
7 Sisters Stampede Category 2 Women 19-39 Taylor Gilbert 5/29
10 Sisters Stampede Category 2 Men 60+ Dan Davis 5/29
21 Sisters Stampede Category 2 Men 40-49 Jon Lacks 5/29
12 Sisters Stampede Category 1 Men 19-44 Jonathan Enns 5/29
4 Silver Falls XC Mountain Bike Race Category 2 Men 19-39 Thomas Hamlik 5/21
2 Coast Hills Classic XC MTB Singlespeed Men Dain Gilbert 5/15
2 Coast Hills Classic XC MTB Category 2 Women 19-39 Taylor Gilbert 5/15
32 Cascade Gravel Grinder Open Men - Big Grinder Jonathan Enns 5/15
31 Cascade Gravel Grinder Open Men - Big Grinder Jonathan Enns 5/14
35 Cascade Gravel Grinder Open Men Jonathan Enns 5/13
6 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series C Race Steve Brower 5/11
6 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series B Race Wayne Lewis 5/11
9 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series C Race Jason Gearhart 5/4
2 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series C Race Steve Brower 5/4
5 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series B Race Wayne Lewis 5/4
9 West Coast Gravel Men 50-54 Wayne Lewis 5/1
10 10th Annual Oregon Coast Gravel Epic Men 50-54 Wayne Lewis 4/30
6 10th Annual Oregon Coast Gravel Epic - Son of Abomination Men 60-64 Dan Davis 4/30
6 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series C Race Steve Brower 4/27
11 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series B Race Wayne Lewis 4/27
6 Bone Crusher XCO Elite Open Jeff Johnston 4/24
11 Bone Crusher XCO Category 2 Women Heather Lynch 4/24
7 Bone Crusher XCO Category 2 Open 50-59 Dennis Bennett 4/24
33 Gorge Gravel Grinder Open Men - Medium Grinder James Collins 4/24
67 Gorge Gravel Grinder Open Men - Big Grinder Jonathan Enns 4/24
6 Bone Crusher Short Track Women "B" Sport Category (Non-Championship) Heather Lynch 4/23
7 Bone Crusher Short Track Men A Race Category (Championship) Jeff Johnston 4/23
9 Bone Crusher Short Track Men "B" Sport Category (Non-Championship) Dennis Bennett 4/23
3 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series C Race Steve Brower 4/20
8 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series B Rce Dan Davis 4/20
4 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series B Rce Wayne Lewis 4/20
6 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series A Race Jeff Johnston 4/20