Boneyard Cycling

Event Category Name Date
4 MBSEF Thrilla Series Masters Open 60+ Dan Davis 9/22
15 MBSEF Thrilla Series Masters Open 50+ Jason Gearhart 9/22
14 MBSEF Thrilla Series Masters Open 50+ JIM WENGLER 9/22
13 MBSEF Thrilla Series Masters Open 50+ Michael Coe 9/22
12 MBSEF Thrilla Series Masters Open 50+ Robert Tadjiki 9/22
8 MBSEF Thrilla Series Masters Open 50+ Steve Brower 9/22
7 MBSEF Thrilla Series Masters Open 50+ Dennis Bennett 9/22
6 MBSEF Thrilla Series Masters Open 50+ Wayne Lewis 9/22
3 MBSEF Thrilla Series Category 4 Open Thomas Hamlik 9/22
3 MBSEF Thrilla Series Category 4 Masters Open 35+ Jon Lacks 9/22
1 MBSEF Thrilla Series Beginner Women Dawn Azevedo 9/22
2 MBSEF Thrilla Series Beginner Open Jeremy Lanford 9/22
5 MBSEF Thrilla Series Category 3 Open Scott Schmidt 9/22
1 MBSEF Thrilla Series Category 3 Masters Women 35+ Lisa Gentz 9/22
5 MBSEF Thrilla Series Category 3 Masters Open 35+ Tony Morales 9/22
3 MBSEF Thrilla Series Category 1/2 Masters Women 35+ Sarah Jane Hash 9/22
15 Harvest Cyclocross Series: Can Chaser Cross Singlespeed Open Scott Schmidt 9/17
12 Harvest Cyclocross Series: Can Chaser Cross Singlespeed Open Wayne Lewis 9/17
16 Harvest Cyclocross Series: Can Chaser Cross Masters Open 50+ David Anderson 9/17
13 Harvest Cyclocross Series: Can Chaser Cross Masters Open 50+ Steve Brower 9/17
12 Harvest Cyclocross Series: Can Chaser Cross Masters Open 50+ Dennis Bennett 9/17
8 Harvest Cyclocross Series: Can Chaser Cross Masters Open 50+ Wayne Lewis 9/17
6 Harvest Cyclocross Series: Can Chaser Cross Category 4 Open Thomas Hamlik 9/17
6 Harvest Cyclocross Series: Can Chaser Cross Category 4 Masters Open 35+ Jon Lacks 9/17
2 Harvest Cyclocross Series: Can Chaser Cross Category 3 Masters Women 35+ Hayley McClure 9/17
20 Harvest Cyclocross Series: Can Chaser Cross Category 3 Masters Open 35+ Rob Shatting 9/17
14 Harvest Cyclocross Series: Can Chaser Cross Category 3 Masters Open 35+ Tony Morales 9/17
5 Harvest Cyclocross Series: Can Chaser Cross Category 1/2 Masters Women 35+ Sarah Jane Hash 9/17
2 MBSEF Thrilla Series Masters Open 60+ Dan Davis 9/15
14 MBSEF Thrilla Series Masters Open 50+ Michael Coe 9/15
13 MBSEF Thrilla Series Masters Open 50+ JIM WENGLER 9/15
11 MBSEF Thrilla Series Masters Open 50+ Robert Tadjiki 9/15
9 MBSEF Thrilla Series Masters Open 50+ Abram Ditman 9/15
8 MBSEF Thrilla Series Masters Open 50+ Steve Brower 9/15
7 MBSEF Thrilla Series Masters Open 50+ Dennis Bennett 9/15
5 MBSEF Thrilla Series Masters Open 50+ Wayne Lewis 9/15
2 MBSEF Thrilla Series Category 4 Women Hayley McClure 9/15
2 MBSEF Thrilla Series Category 4 Open Sebastian Ospina 9/15
2 MBSEF Thrilla Series Category 4 Masters Open 35+ Jon Lacks 9/15
1 MBSEF Thrilla Series Beginner Women Dawn Azevedo 9/15
2 MBSEF Thrilla Series Beginner Open Jeremy Lanford 9/15
12 MBSEF Thrilla Series Category 3 Masters Open 35+ Rob Shatting 9/15
9 MBSEF Thrilla Series Category 3 Masters Open 35+ Tony Morales 9/15
4 MBSEF Thrilla Series Category 1/2 Masters Women 35+ Sarah Jane Hash 9/15
3 MBSEF Thrilla Series Masters Open 60+ Dan Davis 9/8
16 MBSEF Thrilla Series Masters Open 50+ Robert Tadjiki 9/8
14 MBSEF Thrilla Series Masters Open 50+ David Anderson 9/8
12 MBSEF Thrilla Series Masters Open 50+ Abram Ditman 9/8
11 MBSEF Thrilla Series Masters Open 50+ Steve Brower 9/8
6 MBSEF Thrilla Series Masters Open 50+ Wayne Lewis 9/8
1 MBSEF Thrilla Series Category 4 Women Hayley McClure 9/8
3 MBSEF Thrilla Series Category 4 Open Thomas Hamlik 9/8
2 MBSEF Thrilla Series Category 4 Masters Open 35+ Jon Lacks 9/8
2 MBSEF Thrilla Series Beginner Women Dawn Azevedo 9/8
4 MBSEF Thrilla Series Beginner Open Jeremy Lanford 9/8
6 MBSEF Thrilla Series Category 3 Open Scott Schmidt 9/8
1 MBSEF Thrilla Series Category 3 Masters Women 35+ Lisa Gentz 9/8
14 MBSEF Thrilla Series Category 3 Masters Open 35+ Rob Shatting 9/8
9 MBSEF Thrilla Series Category 3 Masters Open 35+ Tony Morales 9/8
5 MBSEF Thrilla Series Category 1/2 Open Jeff Johnston 9/8
2 Sasquatch Duro Men 50-54 Wayne Lewis 8/20
6 Sasquatch Duro Men 25-39 Pat Addabbo 8/20
2 Sasquatch Duro 50-54 Men Wayne Lewis 8/20
6 Sasquatch Duro 25-39 Men Pat Addabbo 8/20
9 Ochoco Gravel Grinder - Big: Ochoco Gravel Grinder - Small Open Women Dawn Azevedo 7/16
8 Oregon 24/12: Oregon 24Hr Team 24-Hour 4-Person Men Open (U200 Years) JIM WENGLER 7/10
8 Oregon 24/12: Oregon 24Hr Team 24-Hour 4-Person Men Open (U200 Years) Jack Eickelman 7/10
8 Oregon 24/12: Oregon 24Hr Team 24-Hour 4-Person Men Open (U200 Years) Alec Campbell 7/10
8 Oregon 24/12: Oregon 24Hr Team 24-Hour 4-Person Men Open (U200 Years) Steve Brower 7/10
8 Oregon 24/12: Oregon 24Hr Solo Open Men Brad Herauf 7/10
1 Oregon 24/12: Oregon 12Hr Solo Singlespeed Men Wayne Lewis 7/9
4 Takelma Gravel Grinder Bold-Long Men 50-54 Wayne Lewis 6/25
10 10th Anniversary Oregon Gran Fondo - Medio Men 55-59 Kyle Gorman 6/4
1 10th Anniversary Oregon Gran Fondo - Adventure Men 50-54 Wayne Lewis 6/4
17 Sisters Stampede Singlespeed Men Dain Gilbert 5/29
7 Sisters Stampede Category 2 Women 19-39 Taylor Gilbert 5/29
10 Sisters Stampede Category 2 Men 60+ Dan Davis 5/29
21 Sisters Stampede Category 2 Men 40-49 Jon Lacks 5/29
12 Sisters Stampede Category 1 Men 19-44 Jonathan Enns 5/29
4 Silver Falls XC Mountain Bike Race Category 2 Men 19-39 Thomas Hamlik 5/21
2 Coast Hills Classic XC MTB Singlespeed Men Dain Gilbert 5/15
2 Coast Hills Classic XC MTB Category 2 Women 19-39 Taylor Gilbert 5/15
32 Cascade Gravel Grinder Open Men - Big Grinder Jonathan Enns 5/15
31 Cascade Gravel Grinder Open Men - Big Grinder Jonathan Enns 5/14
35 Cascade Gravel Grinder Open Men Jonathan Enns 5/13
6 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series C Race Steve Brower 5/11
6 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series B Race Wayne Lewis 5/11
9 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series C Race Jason Gearhart 5/4
2 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series C Race Steve Brower 5/4
5 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series B Race Wayne Lewis 5/4
9 West Coast Gravel Men 50-54 Wayne Lewis 5/1
10 10th Annual Oregon Coast Gravel Epic Men 50-54 Wayne Lewis 4/30
6 10th Annual Oregon Coast Gravel Epic Men 60-64 Dan Davis 4/30
6 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series C Race Steve Brower 4/27
11 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series B Race Wayne Lewis 4/27
6 Bone Crusher XCO Elite Open Jeff Johnston 4/24
11 Bone Crusher XCO Category 2 Women Heather Lynch 4/24
7 Bone Crusher XCO Category 2 Open 50-59 Dennis Bennett 4/24
33 Gorge Gravel Grinder Open Men - Medium Grinder James Collins 4/24
67 Gorge Gravel Grinder Open Men - Big Grinder Jonathan Enns 4/24
6 Bone Crusher Short Track Women "B" Sport Category (Non-Championship) Heather Lynch 4/23
7 Bone Crusher Short Track Men A Race Category (Championship) Jeff Johnston 4/23
9 Bone Crusher Short Track Men "B" Sport Category (Non-Championship) Dennis Bennett 4/23
3 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series C Race Steve Brower 4/20
8 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series B Rce Dan Davis 4/20
4 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series B Rce Wayne Lewis 4/20
6 Hatfield Ponds Gravel Circuit Series A Race Jeff Johnston 4/20