Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office

Event Category Name Date
7 Santa Cross Masters Men A 35+ Neil Green 12/6
3 Santa Cross Masters Men A 35+ Todd Rosier 12/6
2 Santa Cross Masters Men A 35+ Jeff Standish 12/6
10 Santa Cross Masters Men C 35+ Steve Shaw 12/6
2 Santa Cross Clydesdale Brian Malloy 12/6
5 Winter CX Masters Men A 35+ Jeff Standish 11/30
4 Winter CX Masters Men A 35+ Todd Rosier 11/30
5 Winter CX Masters Men B 35+ Andrew Suchocki 11/30
16 Kruger's Crossing CX Masters 35+ A Neil Green 11/23
10 Kruger's Crossing CX Masters 35+ A Jeff Standish 11/23
6 Kruger's Crossing CX Masters 35+ A Todd Rosier 11/23
5 Kruger's Crossing CX Masters 35+ B Andrew Suchocki 11/23
21 Kruger's Crossing CX Masters 35+ C Steve Shaw 11/23
9 Cross Crusade: Barton Park Category B Nate Youngs 11/16
12 Cross Crusade: Barton Park Women C LeiLani Bentley 11/16
9 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Jeff Standish 11/16
8 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Todd Rosier 11/16
38 Cross Crusade: Barton Park Category A Troy Sexton 11/16
67 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Andrew Suchocki 11/16
39 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Steve Shaw 11/16
18 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C brett boyles 11/16
5 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Brian Malloy 11/16
14 Cross Crusade: PIR Infield Women C LeiLani Bentley 11/9
45 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Neil Green 11/9
25 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Todd Rosier 11/9
16 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Jeff Standish 11/9
54 Cross Crusade: PIR Infield Category A Troy Sexton 11/9
115 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ C Chris Barney 11/9
38 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ C Steve Shaw 11/9
7 Cross Crusade: PIR Infield Category C Kyle Morris 11/9
2 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Women C LeiLani Bentley 11/8
10 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Masters 35+ A Todd Rosier 11/8
5 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Clydesdale Brian Malloy 11/8
12 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Category C brett boyles 11/8
62 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Chris Barney 11/2
50 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Steve Shaw 11/2
23 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Jeff Standish 11/2
17 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Todd Rosier 11/2
36 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category B John Morehouse 11/2
13 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women C LeiLani Bentley 11/2
8 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Women Natalie Shaw 11/1
19 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women C LeiLani Bentley 11/1
34 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Roger Lloyd 11/1
27 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Jeff Standish 11/1
17 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Todd Rosier 11/1
3 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Women 15-16 Natalie Shaw 11/1
33 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Patrick Fraser 11/1
46 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Steve Shaw 11/1
6 Sandy/Boring Corn Cross Women Category C Stacey Ruff 11/1
5 Sandy/Boring Corn Cross Men Category C brett boyles 11/1
3 Sandy/Boring Corn Cross Men Category B Nate Youngs 11/1
10 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Junior Women Natalie Shaw 10/26
6 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Women C LeiLani Bentley 10/26
25 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 35+ B Patrick Fraser 10/26
19 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 35+ A Neil Green 10/26
11 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 35+ A Todd Rosier 10/26
8 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 35+ A Jeff Standish 10/26
44 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Category A Troy Sexton 10/26
5 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Junior Women 15-16 Natalie Shaw 10/26
112 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 35+ C Chris Barney 10/26
33 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 35+ C Steve Shaw 10/26
28 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 35+ C brett boyles 10/26
11 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Category C Kyle Morris 10/26
80 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ A Neil Green 10/19
25 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ A Jeff Standish 10/19
14 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ A Todd Rosier 10/19
60 Cross Crusade: Heron Lakes Category A Troy Sexton 10/19
28 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ B Patrick Fraser 10/19
126 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ C Chris Barney 10/19
62 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ C Steve Shaw 10/19
48 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ C brett boyles 10/19
9 Cross Crusade: Heron Lakes Category C Kyle Morris 10/19
13 Cross Crusade: Heron Lakes Category B Scott Kocher 10/19
18 Cross Crusade: Heron Lakes Women C LeiLani Bentley 10/19
9 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters Men 35+ C Dan Saunders 10/18
11 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters Men 35+ B Andrew Suchocki 10/18
13 Cross Crusade: Alpenrose Women C LeiLani Bentley 10/12
57 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Neil Green 10/12
39 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Jeff Standish 10/12
24 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Todd Rosier 10/12
74 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Scott Kocher 10/12
53 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Patrick Fraser 10/12
44 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Andrew Suchocki 10/12
105 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Chris Barney 10/12
48 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Steve Shaw 10/12
9 Cross Crusade: Alpenrose Category C Kyle Morris 10/12
41 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Patrick Fraser 10/11
23 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Andrew Suchocki 10/11
8 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Erik Hofland 10/11
39 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Roger Lloyd 10/11
21 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Jeff Standish 10/11
9 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Todd Rosier 10/11
62 Cross Crusade: Alpenrose Category A Mike Kath 10/11
28 Cross Crusade: Alpenrose Women C Stacey Ruff 10/11
54 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Steve Shaw 10/11
7 Blind Date at the Dairy Singlespeed Erik Hofland 10/8
14 Blind Date at the Dairy Men A Troy Sexton 10/8
7 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Jeff Standish 10/8
58 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Mike Ruff 10/8
19 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Steve Shaw 10/8
13 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ brett boyles 10/8
15 Blind Date at the Dairy Women C Stacey Ruff 10/8
19 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Singlespeed John Lin 10/7
12 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Men B Matthew Studer 10/7
3 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Masters B 40+ Neil Green 10/7
17 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Masters A 40+ Neil Green 10/7
11 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Masters A 40+ Jeff Standish 10/7
9 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Masters A 40+ Todd Rosier 10/7
6 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Masters A 40+ Roger Lloyd 10/7
8 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Women B Jan Moss 10/7
5 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men B Matthew Studer 10/7
7 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters A 40+ Roger Lloyd 10/7
8 GPRT: Heiser Farms CX Singlespeed John Lin 10/4
6 GPRT: Heiser Farms CX Singlespeed Erik Hofland 10/4
24 GPRT: Heiser Farms CX Masters 35+ A Roger Lloyd 10/4
21 GPRT: Heiser Farms CX Masters 35+ A Jeff Standish 10/4
6 GPRT: Heiser Farms CX Masters 35+ A Todd Rosier 10/4
8 GPRT: Heiser Farms CX Junior Women 15-16 Natalie Shaw 10/4
32 GPRT: Heiser Farms CX Masters 35+ C Steve Shaw 10/4
13 Blind Date at the Dairy Men A Troy Sexton 10/1
7 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Patrick Fraser 10/1
18 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Roger Lloyd 10/1
12 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Jeff Standish 10/1
75 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Andrew Nemecek 10/1
65 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Mike Ruff 10/1
34 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Steve Shaw 10/1
20 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ brett boyles 10/1
11 Blind Date at the Dairy Women C Stacey Ruff 10/1
4 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men B Matthew Studer 9/30
6 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters A 40+ Neil Green 9/30
18 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Singlespeed John Lin 9/30
14 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Men B Matthew Studer 9/30
2 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters B 40+ Neil Green 9/30
15 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters A 40+ Neil Green 9/30
9 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters A 40+ Jeff Standish 9/30
8 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters A 40+ Todd Rosier 9/30
7 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters A 40+ Roger Lloyd 9/30
9 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Women B Jan Moss 9/30
11 Battle at Barlow Women C LeiLani Bentley 9/28
4 Battle at Barlow Masters 35+ A Todd Rosier 9/28
13 Battle at Barlow Masters 35+ B Patrick Fraser 9/28
59 Battle at Barlow Masters 35+ C Chris Barney 9/28
48 Battle at Barlow Masters 35+ C Dan Saunders 9/28
22 Battle at Barlow Category C Kyle Morris 9/28
8 GPRT: Ninkrossi Singlespeed Erik Hofland 9/27
3 GPRT: Ninkrossi Singlespeed John Lin 9/27
16 GPRT: Ninkrossi Women C Stacey Ruff 9/27
28 GPRT: Ninkrossi Masters 35+ A Roger Lloyd 9/27
6 GPRT: Ninkrossi Masters 35+ A Todd Rosier 9/27
3 GPRT: Ninkrossi Masters 35+ B Andrew Suchocki 9/27
10 Blind Date at the Dairy Singlespeed Erik Hofland 9/24
6 Blind Date at the Dairy Men B Jeff Crawford 9/24
11 Blind Date at the Dairy Men A Troy Sexton 9/24
5 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Jeff Standish 9/24
36 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Steve Shaw 9/24
21 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ brett boyles 9/24
5 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Patrick Fraser 9/24
12 Blind Date at the Dairy Women C Stacey Ruff 9/24
16 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Singlespeed John Lin 9/23
1 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters B 40+ Neil Green 9/23
9 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters A 40+ Jeff Standish 9/23
7 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters A 40+ Todd Rosier 9/23
6 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters A 40+ Roger Lloyd 9/23
11 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Women B Jan Moss 9/23
1 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters B 40+ Neil Green 9/23
5 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters A 40+ Roger Lloyd 9/23
5 GPRT: Zaaldercross Junior Women 15-16 Natalie Shaw 9/20
17 GPRT: Zaaldercross Singlespeed Erik Hofland 9/20
9 GPRT: Zaaldercross Singlespeed John Lin 9/20
24 GPRT: Zaaldercross Masters 35+ A Jeff Standish 9/20
9 GPRT: Zaaldercross Masters 35+ A Todd Rosier 9/20
12 GPRT: Zaaldercross Masters 35+ B Neil Green 9/20
11 GPRT: Zaaldercross Masters 35+ B Andrew Suchocki 9/20
59 GPRT: Zaaldercross Masters 35+ C Mike Ruff 9/20
1 GPRT: Zaaldercross Masters 35+ C Patrick Fraser 9/20
13 Blind Date at the Dairy Singlespeed Erik Hofland 9/17
19 Blind Date at the Dairy Men A Mike Kath 9/17
8 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Jeff Standish 9/17
19 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ brett boyles 9/17
7 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Patrick Fraser 9/17
13 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Singlespeed John Lin 9/16
3 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters B 40+ Neil Green 9/16
7 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters A 40+ Roger Lloyd 9/16
6 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters A 40+ Jeff Standish 9/16
5 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters A 40+ Todd Rosier 9/16
9 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Women B Jan Moss 9/16
14 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Men B Matthew Studer 9/16
1 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters B 40+ Neil Green 9/16
8 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters A 40+ Roger Lloyd 9/16
17 Hood River Double Cross Singlespeed Austin Arguello 9/14
16 Hood River Double Cross Masters 35+ A Roger Lloyd 9/14
12 Hood River Double Cross Masters 35+ A Jeff Standish 9/14
6 Hood River Double Cross Junior Women 15-16 Natalie Shaw 9/14
25 Hood River Double Cross Masters 35+ C Mike Ruff 9/14
23 Hood River Double Cross Masters 35+ C Steve Shaw 9/14
18 Hood River Double Cross Masters 35+ C jason schroeder 9/14
4 Hood River Double Cross Clydesdale Brian Malloy 9/14
8 Hood River Double Cross Women C Stacey Ruff 9/14
37 GPRT: Hood River Double Cross Masters 35+ C jason schroeder 9/13
4 GPRT: Hood River Double Cross Masters 35+ C Patrick Fraser 9/13
5 GPRT: Hood River Double Cross Masters 35+ A Todd Rosier 9/13
14 GPRT: Hood River Double Cross Women C Stacey Ruff 9/13
12 GPRT: Hood River Double Cross Singlespeed John Lin 9/13
3 GPRT: Hood River Double Cross Clydesdale Brian Malloy 9/13
3 Blind Date at the Dairy Men B Jeff Crawford 9/10
7 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Jeff Standish 9/10
24 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Steve Shaw 9/10
23 Blind Date at the Dairy Women C Stacey Ruff 9/10
11 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Singlespeed John Lin 9/9
6 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters B 40+ Neil Green 9/9
7 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters A 40+ Roger Lloyd 9/9
6 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters A 40+ Jeff Standish 9/9
5 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters A 40+ Todd Rosier 9/9
10 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Women B Jan Moss 9/9
7 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Singlespeed John Lin 9/9
6 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters A 40+ Roger Lloyd 9/9
5 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters A 40+ Todd Rosier 9/9
1 Mt. Ashland Hillclimb: Road Road Category 1/Pro Men 19-39 Dillon Caldwell 9/7
4 Fazio Farms Category B Jeff Crawford 9/7
3 Fazio Farms Masters 35+ B Neil Green 9/7
18 Fazio Farms Masters 35+ C jason schroeder 9/7
3 GPRT: Het Meer Singlespeed John Lin 9/6
8 GPRT: Het Meer Women C Stacey Ruff 9/6
11 GPRT: Het Meer Women A Shelley Dunlop 9/6
11 GPRT: Het Meer Masters 35+ A Jeff Standish 9/6
6 GPRT: Het Meer Masters 35+ A Todd Rosier 9/6
19 GPRT: Het Meer Category A Troy Sexton 9/6
51 GPRT: Het Meer Masters 35+ C Mike Ruff 9/6
1 GPRT: Het Meer Masters 35+ C Scott Kocher 9/6
4 GPRT: Het Meer Clydesdale Brian Malloy 9/6
3 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters Men B 40+ Neil Green 9/2
6 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters Men A 40+ Todd Rosier 9/2
4 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters Men A 40+ Jeff Standish 9/2
8 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Women B Jan Moss 9/2
34 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters Men C 40+ Andrew Nemecek 9/2
7 GPRT: DDCX 1 Singlespeed John Lin 8/30
12 GPRT: DDCX 1 Women C Stacey Ruff 8/30
2 GPRT: DDCX 1 Masters Women 45+ Jan Moss 8/30
4 GPRT: DDCX 1 Women A Shelley Dunlop 8/30
25 GPRT: DDCX 1 Masters 35+ A Roger Lloyd 8/30
9 GPRT: DDCX 1 Masters 35+ A Todd Rosier 8/30
2 GPRT: DDCX 1 Clydesdale Brian Malloy 8/30
17 Tuesday PIR: August Series Standings Category 3/4 Patrick Fraser 8/26
16 Tuesday PIR: August Series Standings Category 3/4 Bradley Maier 8/26
17 Tuesday PIR: August Series Standings Category 1/2/3 David Root 8/26
15 Tuesday PIR: August Series Standings Category 1/2/3 Matthew Studer 8/26
9 Tuesday PIR: August Series Standings Category 1/2/3 Christopher Connelly 8/26
8 Tuesday PIR: August Series Standings Category 1/2/3 Martin Acosta 8/26
35 Tuesday PIR Category 3/4 Timothy Smith 8/26
8 Tuesday PIR Category 3/4 Bradley Maier 8/26
49 Tuesday PIR Category 1/2/3 brett boyles 8/26
40 Tuesday PIR Category 1/2/3 Andrew Suchocki 8/26
27 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Haverty 8/26
26 Tuesday PIR Category 1/2/3 Matthew Studer 8/26
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christopher Connelly 8/26
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Martin Acosta 8/26
10 Monday PIR: August Series Standings Women 1/2/3 Sarah Tisdale 8/25
12 Monday PIR: August Series Standings Masters 4/5 Troy Sexton 8/25
8 Monday PIR: August Series Standings Masters 4/5 jason schroeder 8/25
14 Monday PIR: August Series Standings Masters 1/2/3 David Sherman 8/25
13 Monday PIR: August Series Standings Masters 1/2/3 Christopher Connelly 8/25
12 Monday PIR: August Series Standings Masters 1/2/3 David Root 8/25
10 Monday PIR: August Series Standings Masters 1/2/3 Justin Buell 8/25
32 Monday PIR Masters 1/2/3 Cristian Fuentes 8/25
26 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Standish 8/25
15 Monday PIR Masters 1/2/3 Andi Greisel 8/25
13 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Crawford 8/25
8 Monday PIR Masters 1/2/3 David Root 8/25
5 Monday PIR Masters 1/2/3 David Sherman 8/25
4 Monday PIR Masters 1/2/3 Christopher Connelly 8/25
3 Monday PIR Masters 1/2/3 Justin Buell 8/25
10 Monday PIR Women Sarah Tisdale 8/25
5 Monday PIR Masters 4/5 Troy Sexton 8/25
3 Monday PIR Masters 4/5 jason schroeder 8/25
30 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men C 35+ Dan Saunders 8/24
11 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men C 35+ Timothy Smith 8/24
4 Kruger's Kermesse Farm Crit Singlespeed John Lin 8/24
1 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Women 45+ Jan Moss 8/24
10 Kruger's Kermesse Farm Crit Clydesdale Andrew Nemecek 8/24
4 Oregon Coast Gravel Epic Men Abomination 30 To 39 Andrew Suchocki 8/23
14 Oregon Coast Gravel Epic: Overall Abomination Patrick Fraser 8/23
10 Oregon Coast Gravel Epic: Overall Abomination Andrew Suchocki 8/23
28 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeff Standish 8/19
18 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 8/19
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brant Buchholz 8/19
7 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christopher Connelly 8/19
20 Tuesday PIR Category 3/4 Timothy Smith 8/19
13 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3+ David Root 8/18
20 Eugene Celebration: Stage 3 Men Category 1/2 Jeremy Russell 8/17
19 Eugene Celebration: Stage 3 Men Category 1/2 Austin Arguello 8/17
16 Eugene Celebration: Stage 3 Men Category 1/2 Dillon Caldwell 8/17
9 Eugene Celebration: Stage 3 Men Category 1/2 David Sherman 8/17
1 Eugene Celebration: Stage 3 Men Category 1/2 Martin Acosta 8/17
25 Eugene Celebration: GC after stage 2 Men Category 1/2 Austin Arguello 8/17
18 Eugene Celebration: GC after stage 2 Men Category 1/2 David Sherman 8/17
16 Eugene Celebration: GC after stage 2 Men Category 1/2 Martin Acosta 8/17
5 Eugene Celebration: GC after stage 2 Men Category 1/2 Dillon Caldwell 8/17
2 Eugene Celebration: GC after stage 2 Men Category 1/2 Jeremy Russell 8/17
28 Eugene Celebration: Stage 2 Men Category 1/2 Austin Arguello 8/17
21 Eugene Celebration: Stage 2 Men Category 1/2 David Sherman 8/17
18 Eugene Celebration: Stage 2 Men Category 1/2 Martin Acosta 8/17
8 Eugene Celebration: Stage 2 Men Category 1/2 Jeremy Russell 8/17
2 Eugene Celebration: Stage 2 Men Category 1/2 Dillon Caldwell 8/17
24 Eugene Celebration: GC after stage 1 Men Category 1/2 Austin Arguello 8/16
22 Eugene Celebration: GC after stage 1 Men Category 1/2 Martin Acosta 8/16
20 Eugene Celebration: GC after stage 1 Men Category 1/2 David Sherman 8/16
12 Eugene Celebration: GC after stage 1 Men Category 1/2 Dillon Caldwell 8/16
2 Eugene Celebration: GC after stage 1 Men Category 1/2 Jeremy Russell 8/16
15 Eugene Celebration Men Category 1/2 Dillon Caldwell 8/16
8 Eugene Celebration Men Category 1/2 Austin Arguello 8/16
7 Eugene Celebration Men Category 1/2 David Sherman 8/16
5 Eugene Celebration Men Category 1/2 Martin Acosta 8/16
1 Eugene Celebration Men Category 1/2 Jeremy Russell 8/16
19 Eugene Celebration Men Category 1/2 Austin Arguello 8/15-17
13 Eugene Celebration Men Category 1/2 David Sherman 8/15-17
12 Eugene Celebration Men Category 1/2 Martin Acosta 8/15-17
5 Eugene Celebration Men Category 1/2 Dillon Caldwell 8/15-17
2 Eugene Celebration Men Category 1/2 Jeremy Russell 8/15-17
7 Eugene Celebration Women Category 1/2/3 Shelley Dunlop 8/15
35 Eugene Celebration Men Category 1/2 Austin Arguello 8/15
34 Eugene Celebration Men Category 1/2 David Root 8/15
30 Eugene Celebration Men Category 1/2 Matthew Studer 8/15
29 Eugene Celebration Men Category 1/2 Martin Acosta 8/15
25 Eugene Celebration Men Category 1/2 David Sherman 8/15
11 Eugene Celebration Men Category 1/2 Dillon Caldwell 8/15
9 Eugene Celebration Men Category 1/2 Evan Siroky 8/15
26 Tuesday PIR Category 3/4 Timothy Smith 8/12
16 Tuesday PIR Category 3/4 Troy Sexton 8/12
40 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeff Standish 8/12
36 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeremy Russell 8/12
34 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeff Crawford 8/12
28 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky 8/12
18 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 8/12
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Duncan Oliphant 8/12
13 Tuesday PIR Category 1/2/3 Connor Reardon 8/12
6 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christopher Connelly 8/12
11 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3+ David Root 8/11
21 Monday PIR Masters 1/2/3 brett boyles 8/11
9 OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Dillon Caldwell 8/10
18 OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Todd Rosier 8/10
25 OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Kyle Brown 8/10
2 OBRA Uphill TT Championship Masters Men 40-49 Todd Rosier 8/10
6 OBRA Uphill TT Championship Men Category 1/2 Dillon Caldwell 8/10
2 OBRA Uphill TT Championship Masters Men 45-49 Todd Rosier 8/10
1 OBRA Uphill TT Championship Eddy Kyle Brown 8/10
3 OBRA TT Masters Women 40-49 Sarah Tisdale 8/9
15 OBRA TT Masters Men 50-59 Timothy Smith 8/9
5 OBRA TT: 24.9 miles: Combined Combined Dillon Caldwell 8/9
82 OBRA TT: 24.9 miles: Combined Combined Sarah Tisdale 8/9
56 OBRA TT: 24.9 miles: Combined Combined Timothy Smith 8/9
59 OBRA TT: 24.9 miles: Combined Combined Kyle Brown 8/9
37 OBRA TT: 24.9 miles: Combined Combined David Masuda 8/9
4 OBRA TT Men Category 1/2 Dillon Caldwell 8/9
2 OBRA TT Masters Women 40-44 Sarah Tisdale 8/9
10 OBRA TT Masters Men 50-54 Timothy Smith 8/9
4 OBRA TT Eddie Men Kyle Brown 8/9
1 OBRA TT Eddie Men David Masuda 8/9
4 OBRA TT: 24.9 miles Men Category 1/2 Dillon Caldwell 8/9
2 OBRA TT: 24.9 miles Masters Women 40-44 Sarah Tisdale 8/9
10 OBRA TT: 24.9 miles Masters Men 50-54 Timothy Smith 8/9
4 OBRA TT: 24.9 miles Eddie Men Kyle Brown 8/9
1 OBRA TT: 24.9 miles Eddie Men David Masuda 8/9
40 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeff Standish 8/5
35 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeff Crawford 8/5
31 Tuesday PIR Category 1/2/3 Connor Reardon 8/5
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 Neil Green 8/5
19 Tuesday PIR Category 1/2/3 Austin Arguello 8/5
8 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 8/5
7 Tuesday PIR Category 1/2/3 Matthew Studer 8/5
24 Tuesday PIR Category 3/4 Troy Sexton 8/5
9 Tuesday PIR Category 3/4 Patrick Fraser 8/5
6 Monday PIR Masters 1/2/3 David Root 8/4
26 Monday PIR Masters 4/5 Timothy Smith 8/4
41 Revenge of the Disc: Race 2: Combined Combined Sarah Tisdale 8/3
2 Revenge of the Disc: Race 2 Masters Women 40+ Sarah Tisdale 8/3
29 OBRA Criterium Championships Senior Men Erik Hofland 8/2
10 OBRA Criterium Championships Senior Men Jeremy Russell 8/2
7 OBRA Criterium Championships Senior Men David Sherman 8/2
6 OBRA Criterium Championships Senior Men Martin Acosta 8/2
1 OBRA Criterium Championships Women Category 3 Courtney Gould 8/2
18 OBRA Criterium Championships Men Category 3 Connor Reardon 8/2
13 OBRA Criterium Championships Men Category 4 Troy Sexton 8/2
2 OBRA Criterium Championships Masters Women 40-49 Sarah Tisdale 8/2
1 OBRA Criterium Championships Masters Women 30-39 Courtney Gould 8/2
4 Alpenrose Thursday Series: State Championship Points Race Category 3 Jeff Standish 7/31
8 Tuesday PIR: July Series Standings Category 3/4 Timothy Smith 7/29
34 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 Brant Buchholz 7/29
28 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 Jeremy Russell 7/29
20 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 Chris Haverty 7/29
19 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 Erik Hofland 7/29
14 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 David Root 7/29
9 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 Christopher Connelly 7/29
6 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 Martin Acosta 7/29
3 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 Justin Buell 7/29
26 Tuesday PIR Category 3/4 Troy Sexton 7/29
20 Tuesday PIR Category 3/4 Patrick Fraser 7/29
11 Tuesday PIR Category 3/4 Timothy Smith 7/29
49 Tuesday PIR Category 1/2/3 Neil Green 7/29
48 Tuesday PIR Category 1/2/3 Connor Reardon 7/29
43 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Haverty 7/29
39 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky 7/29
25 Tuesday PIR Category 1/2/3 Matthew Studer 7/29
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 7/29
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christopher Connelly 7/29
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Justin Buell 7/29
10 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brant Buchholz 7/29
9 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Club Standings 7/28
38 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Singlespeed Erik Hofland 7/28
3 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Clydesdale Jon Pearson 7/28
4 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 2 Women 45+ Jan Moss 7/28
10 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 2 Women 35-44 Sarah Tisdale 7/28
23 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 2 Men U35 Kyle Morris 7/28
41 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 2 Men 45-54 Mike Alligood 7/28
30 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 2 Men 35-44 brett boyles 7/28
13 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 2 Men 35-44 Roger Lloyd 7/28
5 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 1 Men 45+ Jeff Standish 7/28
3 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 1 Men 45+ Todd Rosier 7/28
24 Monday PIR Masters 1/2/3 Andrew Suchocki 7/28
10 Monday PIR Masters 1/2/3 David Root 7/28
6 Monday PIR Women Courtney Gould 7/28
4 Monday PIR: July Series Standings Category Women Courtney Gould 7/28
22 Monday PIR: July Series Standings Masters 1/2/3 David Root 7/28
17 Monday PIR: July Series Standings Masters 1/2/3 Justin Buell 7/28
14 Monday PIR: July Series Standings Masters 1/2/3 Chris Haverty 7/28
8 Monday PIR: July Series Standings Masters 1/2/3 David Sherman 7/28
4 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 45+ Jeff Standish 7/28
3 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 45+ Todd Rosier 7/28
2 Portland Short Track Series MTB STXC Clydesdale Jon Pearson 7/28
22 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Erik Hofland 7/28
10 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men U35 Kyle Morris 7/28
4 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Women 45+ Jan Moss 7/28
40 OUCH: Combined Combined Timothy Smith 7/27
10 OUCH: Combined Combined Todd Rosier 7/27
8 OUCH: Combined Combined Scott Kocher 7/27
26 Vancouver Criterium Senior Men David Sherman 7/27
25 Vancouver Criterium Senior Men Matthew Studer 7/27
19 Vancouver Criterium Senior Men Evan Siroky 7/27
9 Vancouver Criterium Senior Men Austin Arguello 7/27
8 Vancouver Criterium Senior Men Martin Acosta 7/27
5 Vancouver Criterium Senior Men Jeremy Russell 7/27
3 Vancouver Criterium Women Category 3 Courtney Gould 7/27
3 Vancouver Criterium Women Category 1/2 Shelley Dunlop 7/27
15 Vancouver Criterium Masters Men 40+ David Root 7/27
12 Vancouver Criterium Masters Men 40+ Chris Haverty 7/27
15 Vancouver Criterium Category 3 Men Connor Reardon 7/27
14 Vancouver Criterium Category 3 Men Justin Buell 7/27
6 Vancouver Criterium Category 3 Men Christopher Connelly 7/27
5 OUCH Masters Men 50-54 Timothy Smith 7/27
1 OUCH Masters Men 45-49 Todd Rosier 7/27
1 OUCH Men Category 4 Scott Kocher 7/27
28 Revenge of the Disc: Race 1: Combined Combined Kyle Brown 7/26
19 Revenge of the Disc: Race 1: Combined Combined David Masuda 7/26
24 Gresham Criterium Senior Men Evan Siroky 7/26
15 Gresham Criterium Senior Men David Root 7/26
11 Gresham Criterium Senior Men Jeremy Russell 7/26
2 Gresham Criterium Senior Men Martin Acosta 7/26
5 Gresham Criterium Senior Women Courtney Gould 7/26
4 Gresham Criterium Senior Women Shelley Dunlop 7/26
14 Gresham Criterium Masters 40+ 3/4 Roger Lloyd 7/26
18 Gresham Criterium Category 3 Connor Reardon 7/26
3 Gresham Criterium Category 3 Christopher Connelly 7/26
2 Gresham Criterium Category 3 Justin Buell 7/26
12 Gresham Criterium Masters 40+ 4/5 Timothy Smith 7/26
3 Revenge of the Disc: Race 1 Eddy Men Kyle Brown 7/26
2 Revenge of the Disc: Race 1 Eddy Men David Masuda 7/26
2 Alpenrose Thursday Series Category 3/4 Jeff Standish 7/24
20 Tuesday PIR Category 3/4 Timothy Smith 7/22
17 Tuesday PIR Category 3/4 Troy Sexton 7/22
48 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brant Buchholz 7/22
43 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky 7/22
42 Tuesday PIR Category 1/2/3 Matthew Studer 7/22
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 Connor Reardon 7/22
31 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeff Crawford 7/22
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 Erik Hofland 7/22
14 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 7/22
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christopher Connelly 7/22
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeremy Russell 7/22
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Martin Acosta 7/22
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Justin Buell 7/22
3 Monday PIR: Series Standings Category Women Courtney Gould 7/21
16 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3+ Justin Buell 7/21
13 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3+ Chris Haverty 7/21
7 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3+ David Sherman 7/21
4 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 45+ Todd Rosier 7/21
2 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 45+ Jeff Standish 7/21
22 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 35-44 brett boyles 7/21
5 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 35-44 Roger Lloyd 7/21
36 Monday PIR Masters 1/2/3 David Root 7/21
11 Monday PIR Masters 1/2/3 Cristian Fuentes 7/21
6 Monday PIR Masters 1/2/3 Chris Haverty 7/21
9 Pringle Creek Criterium Men Category 1/2 Erik Hofland 7/20
2 Pringle Creek Criterium Men Category 1/2 Martin Acosta 7/20
2 Pringle Creek Criterium Women Category 1/2 Shelley Dunlop 7/20
1 Pringle Creek Criterium Men Category 3 Christopher Connelly 7/20
4 Alpenrose Thursday Series Category 3/4 Jeff Standish 7/17
22 Tuesday PIR Category 3/4 Bradley Maier 7/15
18 Tuesday PIR Category 3/4 Troy Sexton 7/15
6 Tuesday PIR Category 3/4 Timothy Smith 7/15
48 Tuesday PIR Category 1/2/3 Neil Green 7/15
32 Tuesday PIR Category 1/2/3 Connor Reardon 7/15
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeff Crawford 7/15
14 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Haverty 7/15
8 Tuesday PIR Category 1/2/3 Justin Buell 7/15
6 Tuesday PIR Category 1/2/3 Erik Hofland 7/15
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Martin Acosta 7/15
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 7/15
20 Monday PIR Masters 1/2/3 David Root 7/14
19 Monday PIR Masters 1/2/3 Erik Hofland 7/14
3 Monday PIR Masters 1/2/3 David Sherman 7/14
11 Monday PIR Women Stacy Westbrook 7/14
3 Monday PIR Women Courtney Gould 7/14
6 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 45+ Jeff Standish 7/14
4 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 45+ Todd Rosier 7/14
2 Portland Short Track Series MTB STXC Clydesdale Jon Pearson 7/14
22 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Mike Alligood 7/14
24 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 35-44 brett boyles 7/14
3 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Women 45+ Jan Moss 7/14
7 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Women 35-44 Sarah Tisdale 7/14
9 Wildcat Mtn Uphill Challenge Masters Men 50-59 Timothy Smith 7/13
2 Wildcat Mtn Uphill Challenge Masters Men 40-49 Todd Rosier 7/13
20 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Combined Bradley Maier 7/13
8 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Combined Scott Kocher 7/13
9 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Combined David Masuda 7/13
7 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Combined Kyle Brown 7/13
33 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Combined Timothy Smith 7/13
6 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Combined Todd Rosier 7/13
3 Wildcat Mtn Uphill Challenge Men Category 3 Bradley Maier 7/13
1 Wildcat Mtn Uphill Challenge Men Category 4 Scott Kocher 7/13
1 Wildcat Mtn Uphill Challenge Masters Men 45-49 Todd Rosier 7/13
6 Wildcat Mtn Uphill Challenge Masters Men 50-54 Timothy Smith 7/13
2 Wildcat Mtn Uphill Challenge Eddy David Masuda 7/13
1 Wildcat Mtn Uphill Challenge Eddy Kyle Brown 7/13
27 Mt. Tabor Series Senior Men Mike Kath 7/9
22 Mt. Tabor Series Senior Men Erik Hofland 7/9
13 Mt. Tabor Series Senior Men Martin Acosta 7/9
8 Mt. Tabor Series Senior Men Jeremy Russell 7/9
6 Mt. Tabor Series Senior Men David Sherman 7/9
14 Mt. Tabor Series Masters Men Roger Lloyd 7/9
12 Mt. Tabor Series Men Category 3 Andi Greisel 7/9
7 Mt. Tabor Series Men Category 3 Christopher Connelly 7/9
6 Mt. Tabor Series Men Category 3 Matthew Studer 7/9
1 Mt. Tabor Series Men Category 3 Jeff Crawford 7/9
6 Mt. Tabor Series Men Category 4 Troy Sexton 7/9
12 Mt. Tabor Series Senior Women Jan Moss 7/9
10 Mt. Tabor Series Senior Women Shelley Dunlop 7/9
22 Tuesday PIR Category 3/4 Timothy Smith 7/8
56 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 7/8
45 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brant Buchholz 7/8
33 Tuesday PIR Category 1/2/3 Neil Green 7/8
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 7/8
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky 7/8
13 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Haverty 7/8
7 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christopher Connelly 7/8
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Justin Buell 7/8
17 Tuesday PIR Category 4/5 Scott Jones 7/8
12 Monday PIR Masters 1/2/3 Erik Hofland 7/7
8 Monday PIR Masters 1/2/3 Justin Buell 7/7
1 Monday PIR Women Courtney Gould 7/7
3 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 45+ Todd Rosier 7/7
20 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 35-44 brett boyles 7/7
1 Portland Short Track Series MTB STXC Clydesdale Jon Pearson 7/7
3 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Women 45+ Jan Moss 7/7
6 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Women 35-44 Sarah Tisdale 7/7
1 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Dillon Caldwell 7/6
64 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Connor Reardon 7/6
1 High Desert Omnium: Time Trial Men 1/2 Dillon Caldwell 7/6
14 High Desert Omnium: Time Trial Men 3 Connor Reardon 7/6
5 High Desert Omnium: Criterium Men 1/2 Dillon Caldwell 7/6
14 High Desert Omnium: Criterium Men 3 Connor Reardon 7/6
7 St. Honoré Criterium Men 1/2/3 Jeremy Russell 7/5
15 St. Honoré Criterium Women 1/2/3 Stacy Westbrook 7/5
11 St. Honoré Criterium Women 1/2/3 Shelley Dunlop 7/5
9 St. Honoré Criterium Women 1/2/3 Courtney Gould 7/5
20 St. Honoré Criterium Men 3 Roger Lloyd 7/5
7 St. Honoré Criterium Men 3 Christopher Connelly 7/5
20 St. Honoré Criterium Masters 40+ 1/2/3 Chris Haverty 7/5
2 High Desert Omnium Men 1/2 Dillon Caldwell 7/5-6
28 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Men 1/2 David Sherman 7/5
26 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Men 1/2 David Root 7/5
15 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Men 1/2 Dillon Caldwell 7/5
7 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Men 1/2 Brant Buchholz 7/5
21 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Men 3 Connor Reardon 7/5
9 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Men 3 Justin Buell 7/5
19 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Men 4/5 Patrick Fraser 7/5
21 Mt. Tabor Series Senior Men Mike Kath 7/2
12 Mt. Tabor Series Senior Men Jeremy Russell 7/2
6 Mt. Tabor Series Senior Men David Sherman 7/2
4 Mt. Tabor Series Senior Men Martin Acosta 7/2
18 Mt. Tabor Series Masters Men Roger Lloyd 7/2
13 Mt. Tabor Series Men Category 3 Cristian Fuentes 7/2
12 Mt. Tabor Series Men Category 3 Connor Reardon 7/2
9 Mt. Tabor Series Men Category 3 Christopher Connelly 7/2
3 Mt. Tabor Series Men Category 3 Matthew Studer 7/2
2 Mt. Tabor Series Men Category 3 Jeff Crawford 7/2
9 Mt. Tabor Series Men Category 4 Patrick Fraser 7/2
8 Mt. Tabor Series Men Category 4 John Lin 7/2
5 Mt. Tabor Series Men Category 4 Troy Sexton 7/2
1 Mt. Tabor Series Men Category 4 Scott Kocher 7/2
23 Tuesday PIR Category 1/2/3 Andi Greisel 7/1
21 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeremy Russell 7/1
20 Tuesday PIR Category 1/2/3 Erik Hofland 7/1
16 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 7/1
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 7/1
14 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky 7/1
7 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Haverty 7/1
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Martin Acosta 7/1
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christopher Connelly 7/1
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Justin Buell 7/1
17 Tuesday PIR Category 3/4 Connor Reardon 7/1
3 Tuesday PIR Category 3/4 Timothy Smith 7/1
3 Tuesday PIR Category 5 Mark Clayton 7/1
12 Monday PIR: June Series Standings Category Women Shelley Dunlop 6/30
8 Monday PIR: June Series Standings Category Women Stacy Westbrook 6/30
2 Monday PIR: June Series Standings Category Women Sarah Tisdale 6/30
1 Monday PIR: June Series Standings Category Women Courtney Gould 6/30
1 Monday PIR: June Series Standings Category 4/5+ Matthew Curry 6/30
23 Monday PIR: June Series Standings Category 1/2/3+ Christopher Connelly 6/30
17 Monday PIR: June Series Standings Category 1/2/3+ Justin Buell 6/30
16 Monday PIR: June Series Standings Category 1/2/3+ David Root 6/30
10 Monday PIR: June Series Standings Category 1/2/3+ Kyle Brown 6/30
5 Monday PIR Masters 1/2/3 David Root 6/30
7 Monday PIR Women Sarah Tisdale 6/30
2 Monday PIR Women Courtney Gould 6/30
5 Six Hours of Mt. Hood MTB XC Two-Person Women Sarah Tisdale 6/29
5 Six Hours of Mt. Hood MTB XC Two-Person Women Jan Moss 6/29
9 Six Hours of Mt. Hood MTB XC Two-Person Men Brian Malloy 6/29
3 Six Hours of Mt. Hood MTB XC Two-Person Masters 80+ Jeff Standish 6/29
3 Six Hours of Mt. Hood MTB XC Two-Person Masters 80+ Todd Rosier 6/29
6 Six Hours of Mt. Hood MTB XC Two-Person Co-ed Courtney Gould 6/29
12 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Women Stacy Westbrook 6/29
31 Baker City Cycling Classic Category 3 Men Matthew Studer 6/29
22 Baker City Cycling Classic Category 3 Men Cristian Fuentes 6/29
5 Baker City Cycling Classic Category 3 Men Jeff Crawford 6/29
41 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Mike Kath 6/29
31 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Dillon Caldwell 6/29
25 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Erik Hofland 6/29
7 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial: Tour d'Town Criterium Pro/1/2 Women Stacy Westbrook 6/28
34 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial: Tour d'Town Criterium Category 3 Men Matthew Studer 6/28
29 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial: Tour d'Town Criterium Category 3 Men Cristian Fuentes 6/28
12 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial: Tour d'Town Criterium Category 3 Men Jeff Crawford 6/28
45 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial: Tour d'Town Criterium Pro/1/2 Men Dillon Caldwell 6/28
19 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial: Tour d'Town Criterium Pro/1/2 Men Erik Hofland 6/28
16 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial: Tour d'Town Criterium Pro/1/2 Men Mike Kath 6/28
17 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial Pro/1/2 Women Stacy Westbrook 6/28
57 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial Category 3 Men Cristian Fuentes 6/28
40 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial Category 3 Men Matthew Studer 6/28
32 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial Category 3 Men Jeff Crawford 6/28
50 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial Pro/1/2 Men Mike Kath 6/28
31 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial Pro/1/2 Men Erik Hofland 6/28
11 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial Pro/1/2 Men Dillon Caldwell 6/28
5 Alpenrose Six Day: Overall Standings Category A Jeff Standish 6/28
5 Alpenrose Six Day: Overall Standings Category A Neil Green 6/28
5 Alpenrose Six Day Category A Neil Green 6/28
5 Alpenrose Six Day Category A Jeff Standish 6/28
49 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race: GC after stage 1 Pro/1/2 Men Mike Kath 6/27
33 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race: GC after stage 1 Pro/1/2 Men Dillon Caldwell 6/27
30 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race: GC after stage 1 Pro/1/2 Men Erik Hofland 6/27
49 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race Pro/1/2 Men Mike Kath 6/27
33 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race Pro/1/2 Men Dillon Caldwell 6/27
30 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race Pro/1/2 Men Erik Hofland 6/27
13 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Women Stacy Westbrook 6/27-29
27 Baker City Cycling Classic Category 3 Men Matthew Studer 6/27-29
22 Baker City Cycling Classic Category 3 Men Cristian Fuentes 6/27-29
4 Baker City Cycling Classic Category 3 Men Jeff Crawford 6/27-29
42 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Mike Kath 6/27-29
27 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Dillon Caldwell 6/27-29
23 Baker City Cycling Classic Pro/1/2 Men Erik Hofland 6/27-29
15 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race: GC after stage 1 Pro/1/2 Women Stacy Westbrook 6/27
21 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race: GC after stage 1 Category 3 Men Matthew Studer 6/27
17 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race: GC after stage 1 Category 3 Men Cristian Fuentes 6/27
7 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race: GC after stage 1 Category 3 Men Jeff Crawford 6/27
15 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race Pro/1/2 Women Stacy Westbrook 6/27
21 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race Category 3 Men Matthew Studer 6/27
17 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race Category 3 Men Cristian Fuentes 6/27
7 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race Category 3 Men Jeff Crawford 6/27
5 Alpenrose Six Day: Overall Standings Category A Jeff Standish 6/27
5 Alpenrose Six Day: Overall Standings Category A Neil Green 6/27
5 Alpenrose Six Day Category A Jeff Standish 6/27
5 Alpenrose Six Day Category A Neil Green 6/27
2 Mt. Tabor Series Senior Men David Sherman 6/25
9 Mt. Tabor Series Men Category 3 Christopher Connelly 6/25
6 Mt. Tabor Series Men Category 3 Cristian Fuentes 6/25
4 Mt. Tabor Series Men Category 3 Jeff Crawford 6/25
1 Mt. Tabor Series Men Category 3 Matthew Studer 6/25
7 Mt. Tabor Series Men Category 4 John Lin 6/25
7 Mt. Tabor Series Senior Women Shelley Dunlop 6/25
1 Mt. Tabor Series Fixed Erik Hofland 6/25
26 Tuesday PIR: June Series Standings Category 3/4 Andi Greisel 6/24
25 Tuesday PIR: June Series Standings Category 3/4 Matthew Studer 6/24
22 Tuesday PIR: June Series Standings Category 3/4 Troy Sexton 6/24
12 Tuesday PIR: June Series Standings Category 3/4 Neil Green 6/24
9 Tuesday PIR: June Series Standings Category 3/4 Christopher Connelly 6/24
7 Tuesday PIR: June Series Standings Category 3/4 Jeff Crawford 6/24
1 Tuesday PIR: June Series Standings Category 3/4 Justin Buell 6/24
11 Tuesday PIR: June Series Standings Category 1/2/3 Chris Haverty 6/24
6 Tuesday PIR: June Series Standings Category 1/2/3 Kyle Brown 6/24
2 Tuesday PIR: June Series Standings Category 1/2/3 Martin Acosta 6/24
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 6/24
28 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeremy Russell 6/24
26 Tuesday PIR Category 1/2/3 Erik Hofland 6/24
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 6/24
14 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brant Buchholz 6/24
8 Tuesday PIR Category 1/2/3 Martin Acosta 6/24
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Haverty 6/24
35 Tuesday PIR Category 3/4 Matthew Curry 6/24
34 Tuesday PIR Category 3/4 Roger Lloyd 6/24
12 Tuesday PIR Category 3/4 Timothy Smith 6/24
11 Tuesday PIR Category 3/4 Patrick Fraser 6/24
10 Tuesday PIR Category 3/4 Andi Greisel 6/24
9 Tuesday PIR Category 3/4 Troy Sexton 6/24
8 Tuesday PIR Category 3/4 Jeff Crawford 6/24
2 Tuesday PIR Category 3/4 Christopher Connelly 6/24
1 Tuesday PIR Category 3/4 Justin Buell 6/24
5 Alpenrose Six Day: Overall after day two Category A Jeff Standish 6/24
5 Alpenrose Six Day: Overall after day two Category A Neil Green 6/24
5 Alpenrose Six Day Category A Jeff Standish 6/24
5 Alpenrose Six Day Category A Neil Green 6/24
10 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Club Standings 6/23
32 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Singlespeed Jeff Standish 6/23
10 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Clydesdale Brian Malloy 6/23
1 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Clydesdale Jon Pearson 6/23
4 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 2 Women 45+ Jan Moss 6/23
5 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 1 Men 45+ Jeff Standish 6/23
3 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 1 Men 45+ Todd Rosier 6/23
9 Monday PIR: June Series Standings Category Women Shelley Dunlop 6/23
6 Monday PIR: June Series Standings Category Women Stacy Westbrook 6/23
3 Monday PIR: June Series Standings Category Women Courtney Gould 6/23
2 Monday PIR: June Series Standings Category Women Sarah Tisdale 6/23
1 Monday PIR: June Series Standings Category 4/5+ Matthew Curry 6/23
20 Monday PIR: June Series Standings Category 1/2/3+ Christopher Connelly 6/23
15 Monday PIR: June Series Standings Category 1/2/3+ Justin Buell 6/23
8 Monday PIR: June Series Standings Category 1/2/3+ Kyle Brown 6/23
4 Monday PIR Women Courtney Gould 6/23
1 Monday PIR Women Sarah Tisdale 6/23
1 Monday PIR Masters 4/5 Matthew Curry 6/23
3 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 45+ Todd Rosier 6/23
1 Portland Short Track Series MTB STXC Clydesdale Jon Pearson 6/23
8 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Women 45+ Jan Moss 6/23
4 Alpenrose Six Day Category A Jeff Standish 6/23
4 Alpenrose Six Day Category A Neil Green 6/23
9 Laurelhurst Dentistry (Rainier) Road Race- Women's OBRA Championship RR Senior Women 1/2/3 Stacy Westbrook 6/22
4 Laurelhurst Dentistry (Rainier) Road Race- Women's OBRA Championship RR Men 4/5 John Lin 6/22
16 Laurelhurst Dentistry (Rainier) Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Men 2/3 35+ David Root 6/22
10 Laurelhurst Dentistry (Rainier) Road Race- Women's OBRA Championship RR Masters Men 2/3 35+ David Masuda 6/22
13 Laurelhurst Dentistry (Rainier) Road Race- Women's OBRA Championship RR Senior Men 1/2/3 Cristian Fuentes 6/22
7 Blue Ribbon Track Race Masters 35+ Neil Green 6/22
6 Blue Ribbon Track Race Masters 35+ Jeff Standish 6/22
14 Mt. Tabor Circuit Race Senior Men David Sherman 6/21
9 Mt. Tabor Circuit Race Men Category 3 David Masuda 6/21
8 Mt. Tabor Circuit Race Men Category 3 Bradley Maier 6/21
7 Mt. Tabor Circuit Race Men Category 3 Christopher Connelly 6/21
2 Mt. Tabor Circuit Race Men Category 3 Matthew Studer 6/21
6 Mt. Tabor Circuit Race Women Category 1/2 Shelley Dunlop 6/21
3 Mt. Tabor Circuit Race Women Category 1/2 Stacy Westbrook 6/21
9 Mt. Tabor Circuit Race Masters Men 40+ Category 1/2/3 Chris Haverty 6/21
6 Mt. Tabor Circuit Race Men Category 4 John Lin 6/21
3 Mt. Tabor Circuit Race Men Category 4 Troy Sexton 6/21
4 Mt. Tabor Circuit Race Masters Men 40+ Category 3/4 Roger Lloyd 6/21
1 Alpenrose Thursday Series Category 4 Neil Green 6/19
5 Alpenrose Thursday Series Category 3 Jeff Standish 6/19
35 Mt. Tabor Series Senior Men Jeremy Russell 6/18
34 Mt. Tabor Series Senior Men Martin Acosta 6/18
10 Mt. Tabor Series Senior Men Andrew Suchocki 6/18
9 Mt. Tabor Series Senior Men Erik Hofland 6/18
2 Mt. Tabor Series Senior Men David Sherman 6/18
32 Mt. Tabor Series Masters Men David Root 6/18
22 Mt. Tabor Series Masters Men David Root 6/18
12 Mt. Tabor Series Masters Men David Masuda 6/18
21 Mt. Tabor Series Men Category 3 Cristian Fuentes 6/18
20 Mt. Tabor Series Men Category 3 Justin Buell 6/18
18 Mt. Tabor Series Men Category 3 Andi Greisel 6/18
14 Mt. Tabor Series Men Category 3 Christopher Connelly 6/18
10 Mt. Tabor Series Men Category 3 Matthew Studer 6/18
7 Mt. Tabor Series Men Category 3 David Masuda 6/18
3 Mt. Tabor Series Men Category 3 Jeff Crawford 6/18
20 Mt. Tabor Series Men Category 4 Matthew Curry 6/18
17 Mt. Tabor Series Men Category 4 John Lin 6/18
6 Mt. Tabor Series Men Category 4 Patrick Fraser 6/18
5 Mt. Tabor Series Men Category 4 Troy Sexton 6/18
3 Mt. Tabor Series Fixed Erik Hofland 6/18
62 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeremy Russell 6/17
54 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Haverty 6/17
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 Erik Hofland 6/17
13 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 6/17
8 Tuesday PIR Category 1/2/3 Martin Acosta 6/17
49 Tuesday PIR Category 3/4 Troy Sexton 6/17
29 Tuesday PIR Category 3/4 Connor Reardon 6/17
27 Tuesday PIR Category 3/4 Courtney Gould 6/17
25 Tuesday PIR Category 3/4 Matthew Curry 6/17
17 Tuesday PIR Category 3/4 Patrick Fraser 6/17
14 Tuesday PIR Category 3/4 Roger Lloyd 6/17
12 Tuesday PIR Category 3/4 Jeff Crawford 6/17
9 Tuesday PIR Category 3/4 Matthew Studer 6/17
5 Tuesday PIR Category 3/4 Neil Green 6/17
1 Tuesday PIR Category 3/4 Justin Buell 6/17
9 Monday PIR: Series Standings Category Women Shelley Dunlop 6/16
6 Monday PIR: Series Standings Category Women Stacy Westbrook 6/16
3 Monday PIR: Series Standings Category Women Sarah Tisdale 6/16
1 Monday PIR: Series Standings Category Women Courtney Gould 6/16
1 Monday PIR: Series Standings Category 4/5+ Matthew Curry 6/16
17 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3+ Christopher Connelly 6/16
13 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3+ Justin Buell 6/16
6 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3+ Kyle Brown 6/16
5 Monday PIR Women Sarah Tisdale 6/16
4 Monday PIR Women Stacy Westbrook 6/16
1 Monday PIR Women Courtney Gould 6/16
1 Monday PIR Masters 4/5 Matthew Curry 6/16
4 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 45+ Todd Rosier 6/16
3 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 45+ Jeff Standish 6/16
7 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Women 45+ Jan Moss 6/16
3 Portland Short Track Series MTB STXC Clydesdale Jon Pearson 6/16
2 Portland Short Track Series MTB STXC Clydesdale Brian Malloy 6/16
38 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 35-44 brett boyles 6/16
13 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Dillon Caldwell 6/14
6 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Zach Winter 6/14
21 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Todd Rosier 6/14
26 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined David Masuda 6/14
19 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Kyle Brown 6/14
9 Mary's Peak Hillclimb Senior Men Pro/1/2 Dillon Caldwell 6/14
4 Mary's Peak Hillclimb Senior Men Pro/1/2 Zach Winter 6/14
1 Mary's Peak Hillclimb Masters Men 40-49 Todd Rosier 6/14
2 Mary's Peak Hillclimb Eddy Senior Men David Masuda 6/14
1 Mary's Peak Hillclimb Eddy Senior Men Kyle Brown 6/14
28 Mt. Tabor Series Senior Men Mike Kath 6/11
18 Mt. Tabor Series Senior Men Martin Acosta 6/11
17 Mt. Tabor Series Senior Men Erik Hofland 6/11
13 Mt. Tabor Series Senior Men Jeremy Russell 6/11
4 Mt. Tabor Series Senior Men David Sherman 6/11
24 Mt. Tabor Series Masters Men Roger Lloyd 6/11
23 Mt. Tabor Series Masters Men David Root 6/11
21 Mt. Tabor Series Men Category 3 Christopher Connelly 6/11
17 Mt. Tabor Series Men Category 3 Cristian Fuentes 6/11
9 Mt. Tabor Series Men Category 3 Jeff Crawford 6/11
7 Mt. Tabor Series Men Category 3 Matthew Studer 6/11
27 Mt. Tabor Series Men Category 4 Matthew Curry 6/11
15 Mt. Tabor Series Men Category 4 Troy Sexton 6/11
4 Mt. Tabor Series Men Category 4 Patrick Fraser 6/11
3 Mt. Tabor Series Men Category 4 John Lin 6/11
2 Mt. Tabor Series Senior Women Stacy Westbrook 6/11
24 Mt. Tabor Series Men Category 5 James Sestric 6/11
3 Mt. Tabor Series Fixed Erik Hofland 6/11
38 Tuesday PIR Category 3/4 Cristian Fuentes 6/10
26 Tuesday PIR Category 3/4 Matthew Curry 6/10
21 Tuesday PIR Category 3/4 Bradley Maier 6/10
20 Tuesday PIR Category 3/4 Patrick Fraser 6/10
3 Tuesday PIR Category 3/4 Jeff Crawford 6/10
55 Tuesday PIR Category 1/2/3 Andrew Suchocki 6/10
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Haverty 6/10
26 Tuesday PIR Category 1/2/3 Erik Hofland 6/10
21 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 6/10
20 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brant Buchholz 6/10
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeremy Russell 6/10
6 Tuesday PIR Category 1/2/3 Kyle Brown 6/10
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Martin Acosta 6/10
1 Portland Short Track Series MTB STXC Clydesdale Jon Pearson 6/9
37 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 35-44 brett boyles 6/9
4 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 45+ Todd Rosier 6/9
2 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 45+ Jeff Standish 6/9
5 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Women 45+ Jan Moss 6/9
7 Monday PIR: Series Standings Women Shelley Dunlop 6/9
3 Monday PIR: Series Standings Women Courtney Gould 6/9
2 Monday PIR: Series Standings Women Sarah Tisdale 6/9
1 Monday PIR: Series Standings Category 4/5+ Matthew Curry 6/9
14 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Christopher Connelly 6/9
9 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Justin Buell 6/9
4 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Kyle Brown 6/9
8 Monday PIR Masters 1/2/3 Christopher Connelly 6/9
5 Monday PIR Women Shelley Dunlop 6/9
2 Monday PIR Women Courtney Gould 6/9
1 Monday PIR Women Sarah Tisdale 6/9
1 Monday PIR Masters 4/5 Matthew Curry 6/9
2 Montinore Road Race Masters Men 35+ 4/5 Scott Kocher 6/8
8 Montinore Road Race Men Category 4 John Lin 6/8
1 Montinore Road Race Women Category 1/2 Stacy Westbrook 6/8
7 Montinore Road Race Masters Men 35+ 1/2/3 David Masuda 6/8
7 Montinore Road Race Men Category 3 Cristian Fuentes 6/8
4 Montinore Road Race Men Category 3 Matthew Studer 6/8
27 Montinore Road Race Men Category 1/2 Brant Buchholz 6/8
22 Montinore Road Race Men Category 1/2 Erik Hofland 6/8
17 Montinore Road Race Men Category 1/2 Jeremy Russell 6/8
5 Montinore Road Race Men Category 1/2 David Sherman 6/8
7 Alsea Falls MTB XC Expert (Category 1) Men 45+ Jeff Standish 6/7
6 Alsea Falls MTB XC Expert (Category 1) Men 45+ Todd Rosier 6/7
26 Mt. Tabor Series Senior Men Mike Kath 6/4
17 Mt. Tabor Series Senior Men Erik Hofland 6/4
13 Mt. Tabor Series Senior Men Martin Acosta 6/4
11 Mt. Tabor Series Senior Men Jeremy Russell 6/4
6 Mt. Tabor Series Senior Men Kyle Brown 6/4
2 Mt. Tabor Series Senior Men David Sherman 6/4
24 Mt. Tabor Series Men Category 3 Christopher Connelly 6/4
18 Mt. Tabor Series Men Category 3 Andi Greisel 6/4
16 Mt. Tabor Series Men Category 3 Matthew Studer 6/4
10 Mt. Tabor Series Men Category 3 Jeff Crawford 6/4
8 Mt. Tabor Series Men Category 3 Justin Buell 6/4
24 Mt. Tabor Series Men Category 4 Troy Sexton 6/4
18 Mt. Tabor Series Men Category 4 Matthew Curry 6/4
8 Mt. Tabor Series Men Category 4 Patrick Fraser 6/4
5 Mt. Tabor Series Men Category 4 John Lin 6/4
18 Mt. Tabor Series Senior Women Jan Moss 6/4
5 Mt. Tabor Series Senior Women Stacy Westbrook 6/4
3 Mt. Tabor Series Fixed Erik Hofland 6/4
8 Tuesday PIR Category 3/4 Neil Green 6/3
2 Tuesday PIR Category 3/4 Justin Buell 6/3
63 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 6/3
59 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Haverty 6/3
32 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 6/3
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 Erik Hofland 6/3
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Kyle Brown 6/3
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Martin Acosta 6/3
44 Monday PIR Masters 1/2/3 David Root 6/2
37 Monday PIR Masters 1/2/3 Roger Lloyd 6/2
25 Monday PIR Masters 1/2/3 Cristian Fuentes 6/2
23 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Crawford 6/2
19 Monday PIR Masters 1/2/3 Cristian Fuentes 6/2
18 Monday PIR Masters 1/2/3 Christopher Connelly 6/2
6 Monday PIR Masters 1/2/3 Justin Buell 6/2
3 Monday PIR Masters 1/2/3 Kyle Brown 6/2
3 Monday PIR Women Sarah Tisdale 6/2
2 Monday PIR Women Courtney Gould 6/2
4 Monday PIR Masters 4/5 Matthew Curry 6/2
18 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Jeff Standish 6/2
33 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 35-44 brett boyles 6/2
4 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Women 45+ Jan Moss 6/2
11 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 45+ Jeff Standish 6/2
5 Portland Short Track Series MTB STXC Category 1 Men 45+ Todd Rosier 6/2
2 Portland Short Track Series MTB STXC Clydesdale Jon Pearson 6/2
6 Alpenrose Heartbreaker Men Madison Neil Green 6/1
6 Alpenrose Heartbreaker Men Madison Jeff Standish 6/1
7 Alpenrose Heartbreaker Masters 35+ Neil Green 6/1
5 Alpenrose Heartbreaker Masters 35+ Jeff Standish 6/1
2 Return on the Jedi: XC Sport (Category 2) Women 50+ Jan Moss 6/1
1 Return on the Jedi: XC Sport (Category 2) Women 40-49 Sarah Tisdale 6/1
62 Hammer Velo Criterium Senior Men David Root 5/31
58 Hammer Velo Criterium Senior Men Jeremy Russell 5/31
43 Hammer Velo Criterium Senior Men Matthew Studer 5/31
40 Hammer Velo Criterium Senior Men Erik Hofland 5/31
20 Hammer Velo Criterium Senior Men Mike Kath 5/31
14 Hammer Velo Criterium Senior Men Brant Buchholz 5/31
11 Hammer Velo Criterium Senior Men David Sherman 5/31
3 Hammer Velo Criterium Senior Men Martin Acosta 5/31
3 Hammer Velo Criterium Senior Women Courtney Gould 5/31
44 Hammer Velo Criterium Men 3 Roger Lloyd 5/31
34 Hammer Velo Criterium Men 3 Christopher Connelly 5/31
23 Hammer Velo Criterium Men 3 Matthew Studer 5/31
16 Hammer Velo Criterium Men 3 Justin Buell 5/31
18 Hammer Velo Criterium Men 4/5 Matthew Curry 5/31
6 Hammer Velo Criterium Men 4/5 Troy Sexton 5/31
5 Hammer Velo Criterium Men 4/5 Patrick Fraser 5/31
2 Return on the Jedi: TT Sport (Category 2) Women 50+ Jan Moss 5/31
1 Return on the Jedi: TT Sport (Category 2) Women 40-49 Sarah Tisdale 5/31
3 Return on the Jedi Sport (Category 2) Women Sarah Tisdale 5/31-6/1
2 Return on the Jedi Sport (Category 2) Women Jan Moss 5/31-6/1
2 Return on the Jedi: STXC Sport (Category 2) Women 50+ Jan Moss 5/31
1 Return on the Jedi: STXC Sport (Category 2) Women 40-49 Sarah Tisdale 5/31
2 Alpenrose Thursday Series: May Omnium Results Masters Men 40+ Jeff Standish 5/29
2 Tuesday PIR: May Series Standings Category 3/4 Justin Buell 5/27
24 Tuesday PIR: May Series Standings Category 1/2/3 Brant Buchholz 5/27
18 Tuesday PIR: May Series Standings Category 1/2/3 David Sherman 5/27
3 Tuesday PIR: May Series Standings Category 1/2/3 Martin Acosta 5/27
51 Tuesday PIR Category 3/4 Troy Sexton 5/27
40 Tuesday PIR Category 3/4 Matthew Curry 5/27
16 Tuesday PIR Category 3/4 Patrick Fraser 5/27
2 Tuesday PIR Category 3/4 Justin Buell 5/27
76 Tuesday PIR Category 1/2/3 Neil Green 5/27
73 Tuesday PIR Category 1/2/3 Erik Hofland 5/27
72 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 5/27
66 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Haverty 5/27
58 Tuesday PIR Category 1/2/3 Andrew Suchocki 5/27
54 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky 5/27
34 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 5/27
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeff Crawford 5/27
27 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christopher Connelly 5/27
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Martin Acosta 5/27
17 Monday PIR: May Series Standings Category Women Sarah Tisdale 5/26
13 Monday PIR: May Series Standings Category Women Courtney Gould 5/26
12 Monday PIR: May Series Standings Category Women Jan Moss 5/26
2 Monday PIR: May Series Standings Category Women Stacy Westbrook 5/26
4 Monday PIR: May Series Standings Category 4/5+ Matthew Curry 5/26
18 Monday PIR: May Series Standings Category 1/2/3+ David Root 5/26
13 Monday PIR: May Series Standings Category 1/2/3+ Kyle Brown 5/26
7 Monday PIR: May Series Standings Category 1/2/3+ Jeremy Russell 5/26
26 Monday PIR Masters 1/2/3 Mike Kath 5/26
15 Monday PIR Masters 1/2/3 Erik Hofland 5/26
10 Monday PIR Masters 1/2/3 David Root 5/26
3 Monday PIR Masters 4/5 Matthew Curry 5/26
19 Sister's Stampede MTB XC Clydesdale 200+ Jon Pearson 5/25
17 Sister's Stampede MTB XC Expert Men 45+ Jeff Standish 5/25
12 Sister's Stampede MTB XC Expert Men 45+ Todd Rosier 5/25
14 Sister's Stampede MTB XC Elite Men Dillon Caldwell 5/25
2 Bend Don't Brake Masters Women 50+ Jan Moss 5/24
16 Bend Don't Brake Women Category 4/Master Women 40+/50+/60+ Jan Moss 5/24
12 Bend Don't Brake Women Category 3 Sarah Tisdale 5/24
8 Bend Don't Brake Women Category 1/2 Stacy Westbrook 5/24
25 Bend Don't Brake Women Category 1/2/3 Sarah Tisdale 5/24
11 Bend Don't Brake Women Category 1/2/3 Stacy Westbrook 5/24
18 Bend Don't Brake Men Category 3 Matthew Studer 5/24
22 Bend Don't Brake Men Category 1/2 Brant Buchholz 5/24
10 Bend Don't Brake Men Category 1/2 Dillon Caldwell 5/24
5 Bend Don't Brake Men Category 1/2 Jeremy Russell 5/24
3 Alpenrose Thursday Series Masters Men 40+ Jeff Standish 5/22
51 Tuesday PIR Category 3/4 Matthew Curry 5/20
46 Tuesday PIR Category 3/4 Troy Sexton 5/20
19 Tuesday PIR Category 3/4 Patrick Fraser 5/20
4 Tuesday PIR Category 3/4 Justin Buell 5/20
80 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 5/20
72 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeff Standish 5/20
53 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Haverty 5/20
51 Tuesday PIR Category 1/2/3 Andi Greisel 5/20
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 5/20
36 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brant Buchholz 5/20
31 Tuesday PIR Category 1/2/3 Neil Green 5/20
20 Tuesday PIR Category 1/2/3 Erik Hofland 5/20
19 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky 5/20
14 Monday PIR: Series Standings Category Women Sarah Tisdale 5/19
11 Monday PIR: Series Standings Category Women Courtney Gould 5/19
10 Monday PIR: Series Standings Category Women Jan Moss 5/19
1 Monday PIR: Series Standings Category Women Stacy Westbrook 5/19
8 Monday PIR: Series Standings Category 4/5+ Matthew Curry 5/19
17 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3+ David Root 5/19
12 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3+ Kyle Brown 5/19
6 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3+ Jeremy Russell 5/19
26 Monday PIR Masters 1/2/3 Roger Lloyd 5/19
21 Monday PIR Masters 1/2/3 Christopher Connelly 5/19
16 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Crawford 5/19
11 Monday PIR Masters 1/2/3 Brant Buchholz 5/19
3 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeremy Russell 5/19
11 Monday PIR Women Jan Moss 5/19
10 Monday PIR Women Sarah Tisdale 5/19
2 Monday PIR Women Stacy Westbrook 5/19
3 Monday PIR Masters 4/5 Matthew Curry 5/19
6 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Two-Person Men Open Brian Malloy 5/18
1 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Two-Person Men 80+ Neil Green 5/18
1 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Two-Person Men 80+ Jeff Standish 5/18
4 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Masters Men B 35+ Neil Green 5/18
2 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Masters Men A 35+ Jeff Standish 5/18
1 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Clydesdale Brian Malloy 5/18
4 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Women 1/2 Stacy Westbrook 5/18
12 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 4 Patrick Fraser 5/18
8 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 4 Scott Kocher 5/18
7 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 4 Matthew Curry 5/18
3 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 4 Justin Buell 5/18
13 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 3 Matthew Studer 5/18
29 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 1/2 David Root 5/18
26 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 1/2 Brant Buchholz 5/18
22 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 1/2 Mike Kath 5/18
14 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 1/2 Erik Hofland 5/18
4 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 1/2 David Sherman 5/18
7 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 4/5 50+ Timothy Smith 5/18
4 Washougal XC at the MX - Race for the Future!: Wa. Student League Fundraiser Race MTB Expert Men 45+ Todd Rosier 5/17
4 Alpenrose Thursday Series Masters Men 40+ Jeff Standish 5/15
64 Tuesday PIR Category 3/4 Timothy Smith 5/13
58 Tuesday PIR Category 3/4 Troy Sexton 5/13
31 Tuesday PIR Category 3/4 Matthew Curry 5/13
21 Tuesday PIR Category 3/4 Patrick Fraser 5/13
1 Tuesday PIR Category 3/4 Justin Buell 5/13
59 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 5/13
57 Tuesday PIR Category 1/2/3 Erik Hofland 5/13
53 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 5/13
35 Tuesday PIR Category 1/2/3 Andi Greisel 5/13
18 Tuesday PIR Category 1/2/3 Andrew Suchocki 5/13
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 Kyle Brown 5/13
10 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brant Buchholz 5/13
12 Monday PIR: Series Standings Women 1/2/3 Sarah Tisdale 5/12
8 Monday PIR: Series Standings Women 1/2/3 Courtney Gould 5/12
7 Monday PIR: Series Standings Women 1/2/3 Jan Moss 5/12
2 Monday PIR: Series Standings Women 1/2/3 Stacy Westbrook 5/12
16 Monday PIR: Series Standings Category 4/5+ Matthew Curry 5/12
15 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3+ David Root 5/12
13 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3+ Jeremy Russell 5/12
10 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3+ Kyle Brown 5/12
58 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Standish 5/12
47 Monday PIR Masters 1/2/3 Roger Lloyd 5/12
39 Monday PIR Masters 1/2/3 Cristian Fuentes 5/12
24 Monday PIR Masters 1/2/3 Mike Kath 5/12
22 Monday PIR Masters 1/2/3 Erik Hofland 5/12
9 Monday PIR Masters 1/2/3 David Root 5/12
8 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeremy Russell 5/12
6 Monday PIR Masters 1/2/3 Kyle Brown 5/12
14 Monday PIR Women Sarah Tisdale 5/12
13 Monday PIR Women Jan Moss 5/12
5 Monday PIR Women Courtney Gould 5/12
3 Monday PIR Women Stacy Westbrook 5/12
10 Monday PIR Masters 4/5 Matthew Curry 5/12
1 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Women 1/2 Stacy Westbrook 5/10
3 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Women 1/2 Stacy Westbrook 5/10
19 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Men 4 Matthew Curry 5/10
18 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Men 4 Timothy Smith 5/10
13 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Men 4 Troy Sexton 5/10
5 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Men 4 John Lin 5/10
2 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Men 4 Justin Buell 5/10
18 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Men 3 Matthew Studer 5/10
6 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Men 3 Cristian Fuentes 5/10
24 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Men 1/2 Chris Haverty 5/10
23 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Men 1/2 Brant Buchholz 5/10
22 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Men 1/2 Casey Ehrman 5/10
21 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Men 1/2 Andrew Suchocki 5/10
19 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Men 1/2 Mike Kath 5/10
15 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Men 1/2 Jeremy Russell 5/10
5 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Men 1/2 David Sherman 5/10
4 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Men 1/2 Evan Siroky 5/10
11 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Masters Men 4/5 50+ Timothy Smith 5/10
8 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Masters Men 4/5 40+ Patrick Fraser 5/10
24 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Masters Men 1/2/3 40+ Todd Rosier 5/10
13 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 4 Matthew Curry 5/10
12 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 4 Timothy Smith 5/10
9 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 4 Troy Sexton 5/10
5 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 4 John Lin 5/10
2 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 4 Justin Buell 5/10
13 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 3 Matthew Studer 5/10
8 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 3 Cristian Fuentes 5/10
27 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 1/2 Erik Hofland 5/10
26 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 1/2 Chris Haverty 5/10
18 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 1/2 Jeremy Russell 5/10
13 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 1/2 Brant Buchholz 5/10
12 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 1/2 Andrew Suchocki 5/10
4 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 1/2 David Sherman 5/10
1 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 1/2 Evan Siroky 5/10
13 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 1/2/3 40+ Todd Rosier 5/10
13 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Expert Men 45+ Jeff Standish 5/10
14 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Elite Men Dillon Caldwell 5/10
8 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Elite Men Zach Winter 5/10
78 Tuesday PIR Category 1/2/3 Neil Green 5/6
56 Tuesday PIR Category 1/2/3 Andrew Suchocki 5/6
50 Tuesday PIR Category 1/2/3 Erik Hofland 5/6
44 Tuesday PIR Category 1/2/3 Casey Ehrman 5/6
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Haverty 5/6
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 5/6
21 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brant Buchholz 5/6
16 Tuesday PIR Category 1/2/3 Kyle Brown 5/6
7 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Sherman 5/6
52 Tuesday PIR Category 3/4 Timothy Smith 5/6
21 Tuesday PIR Category 3/4 Matthew Curry 5/6
20 Tuesday PIR Category 3/4 Justin Buell 5/6
29 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Standish 5/5
19 Monday PIR Masters 1/2/3 Cristian Fuentes 5/5
8 Monday PIR Women Sarah Tisdale 5/5
4 Monday PIR Women Jan Moss 5/5
2 Monday PIR Women Stacy Westbrook 5/5
1 Banana Belt Series Women 1/2 Stacy Westbrook 5/4-18
21 Banana Belt Series Men 4 Timothy Smith 5/4-18
20 Banana Belt Series Men 4 Patrick Fraser 5/4-18
17 Banana Belt Series Men 4 Troy Sexton 5/4-18
16 Banana Belt Series Men 4 Scott Kocher 5/4-18
8 Banana Belt Series Men 4 Matthew Curry 5/4-18
7 Banana Belt Series Men 4 John Lin 5/4-18
2 Banana Belt Series Men 4 Justin Buell 5/4-18
19 Banana Belt Series Men 3 Matthew Studer 5/4-18
7 Banana Belt Series Men 3 Cristian Fuentes 5/4-18
32 Banana Belt Series Men 1/2 Chris Haverty 5/4-18
31 Banana Belt Series Men 1/2 Erik Hofland 5/4-18
30 Banana Belt Series Men 1/2 Brant Buchholz 5/4-18
29 Banana Belt Series Men 1/2 Casey Ehrman 5/4-18
28 Banana Belt Series Men 1/2 Andrew Suchocki 5/4-18
26 Banana Belt Series Men 1/2 Mike Kath 5/4-18
20 Banana Belt Series Men 1/2 Jeremy Russell 5/4-18
9 Banana Belt Series Men 1/2 Evan Siroky 5/4-18
2 Banana Belt Series Men 1/2 David Sherman 5/4-18
8 Banana Belt Series Masters Men 4/5 50+ Timothy Smith 5/4-18
8 Banana Belt Series Masters Men 4/5 40+ Patrick Fraser 5/4-18
24 Banana Belt Series Masters Men 1/2/3 40+ Todd Rosier 5/4-18
3 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Women 1/2 Stacy Westbrook 5/4
2 Coast Hills Classic MTB XC Expert (Category 1) Men 45+ Todd Rosier 5/4
8 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 4 John Lin 5/4
2 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 4 Justin Buell 5/4
6 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 3 Cristian Fuentes 5/4
17 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 1/2 David Root 5/4
16 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 1/2 Erik Hofland 5/4
14 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 1/2 Chris Haverty 5/4
13 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 1/2 David Sherman 5/4
12 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 1/2 Casey Ehrman 5/4
10 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 1/2 Mike Kath 5/4
8 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 1/2 Jeremy Russell 5/4
8 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 4/5 50+ Timothy Smith 5/4
3 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 4/5 40+ Patrick Fraser 5/4
30 Willamette Gran Fondo - Overall Overall Bradley Maier 5/3
10 Willamette Gran Fondo - Overall Overall Rob Angelo 5/3
9 Willamette Gran Fondo - Overall Overall Scott Kocher 5/3
10 Willamette Gran Fondo Men > 40-49 Bradley Maier 5/3
3 Willamette Gran Fondo Men > 40-49 Rob Angelo 5/3
6 Willamette Gran Fondo Men > 19-39 Scott Kocher 5/3
5 Alpenrose Thursday Series Masters Men 40+ Jeff Standish 5/1
73 Tuesday PIR Category 1/2/3 Neil Green 4/29
55 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeremy Russell 4/29
54 Tuesday PIR Category 1/2/3 Andi Greisel 4/29
46 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 4/29
42 Tuesday PIR Category 1/2/3 Erik Hoffland 4/29
39 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 4/29
33 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brant Buchholz 4/29
53 Tuesday PIR Category 3/4 Timothy Smith 4/29
42 Tuesday PIR Category 3/4 Troy Sexton 4/29
4 Tuesday PIR: April Series Standings Category 4/5 Justin Buell 4/29
14 Tuesday PIR: April Series Standings Category 1/2/3 David Sherman 4/29
6 Tuesday PIR: April Series Standings Category 1/2/3 Mike Kath 4/29
71 Monday PIR Masters 1/2/3 Calon Russell 4/28
22 Monday PIR Masters 1/2/3 David Root 4/28
16 Monday PIR Masters 1/2/3 Chris Haverty 4/28
11 Monday PIR Masters 1/2/3 Kyle Brown 4/28
12 Monday PIR Women Jan Moss 4/28
4 Monday PIR Women Stacy Westbrook 4/28
11 Monday PIR Masters 4/5 Matthew Curry 4/28
7 Monday PIR Masters 4/5 Patrick Fraser 4/28
19 Monday PIR: April Series Standings Women 1/2/3 Sarah Tisdale 4/28
8 Monday PIR: April Series Standings Women 1/2/3 Courtney Gould 4/28
6 Monday PIR: April Series Standings Women 1/2/3 Shelley Dunlop 4/28
1 Monday PIR: April Series Standings Women 1/2/3 Stacy Westbrook 4/28
17 Monday PIR: April Series Standings Category 4/5+ Patrick Fraser 4/28
1 Monday PIR: April Series Standings Category 4/5+ Justin Buell 4/28
8 Monday PIR: April Series Standings Category 1/2/3+ David Root 4/28
6 Monday PIR: April Series Standings Category 1/2/3+ Kyle Brown 4/28
5 Bear Springs: MTB XC Novice (Category 3) Women 40+ Stacey Ruff 4/27
12 As the Raven Flies... only longer: Combined Combined David Masuda 4/26
5 As the Raven Flies... only longer: Combined Combined Kyle Brown 4/26
2 Eugene Roubaix Women Category 1/2 Shelley Dunlop 4/26
2 Eugene Roubaix Women Category 1/2/3 Shelley Dunlop 4/26
11 Eugene Roubaix Men Category 3 Cristian Fuentes 4/26
8 Eugene Roubaix Men Category 3 Jeff Crawford 4/26
2 Eugene Roubaix Men Category 3 Matthew Studer 4/26
4 Eugene Roubaix Men Category 1/2 Evan Siroky 4/26
14 Eugene Roubaix Men Category 4 John Lin 4/26
3 As the Raven Flies... only longer Eddy Senior Men David Masuda 4/26
1 As the Raven Flies... only longer Eddy Senior Men Kyle Brown 4/26
10 Rose Garden Circuit Race Category 4/5 Men Troy Sexton 4/24
7 Rose Garden Circuit Race Category 4/5 Men Scott Kocher 4/24
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 4/22
10 Monday PIR Masters 1/2/3 David Root 4/21
9 Monday PIR Women Sarah Tisdale 4/21
3 Monday PIR Women Stacy Westbrook 4/21
1 Monday PIR Masters 4/5 Justin Buell 4/21
43 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined David Masuda 4/20
26 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined Kyle Brown 4/20
37 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined Andi Greisel 4/20
25 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined Bradley Maier 4/20
11 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined Calon Russell 4/20
52 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined Mike Kath 4/20
13 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined Erik Hofland 4/20
7 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Senior Men Pro/1/2 Mike Kath 4/20
4 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Senior Men Pro/1/2 Erik Hofland 4/20
4 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Eddy Senior Men David Masuda 4/20
1 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Eddy Senior Men Kyle Brown 4/20
7 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Category 3 Men Andi Greisel 4/20
5 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Category 3 Men Bradley Maier 4/20
2 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Category 3 Men Calon Russell 4/20
1 Gorge Short Track Shoot-Out: Morning Category 1 Men 45+ Todd Rosier 4/19
5 Rose Garden Circuit Race Category 1/2/3 Men Jeff Crawford 4/17
62 Tuesday PIR Category 1/2/3 Neil Green 4/15
59 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Haverty 4/15
41 Tuesday PIR Category 1/2/3 Andrew Suchocki 4/15
40 Tuesday PIR Category 1/2/3 Casey Ehrman 4/15
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 Andi Greisel 4/15
28 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeremy Russell 4/15
20 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 4/15
14 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 4/15
7 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Sherman 4/15
1 Tuesday PIR Category 4/5 Justin Buell 4/15
18 Monday PIR Masters 1/2/3 Brant Buchholz 4/14
4 Monday PIR Masters 1/2/3 David Root 4/14
3 Monday PIR Masters 1/2/3 Kyle Brown 4/14
5 Monday PIR Women Courtney Gould 4/14
2 Monday PIR Women Shelley Dunlop 4/14
1 Monday PIR Women Stacy Westbrook 4/14
1 Monday PIR Masters 4/5 Justin Buell 4/14
11 Kings Valley Road Race Women Category 3 Courtney Gould 4/12
12 Kings Valley Road Race Women Category 1/2 Shelley Dunlop 4/12
2 Kings Valley Road Race Women Category 1/2 Stacy Westbrook 4/12
21 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 John Lin 4/12
17 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 Patrick Fraser 4/12
24 Kings Valley Road Race Men Category 3 Christopher Connelly 4/12
16 Kings Valley Road Race Men Category 3 Jeff Crawford 4/12
15 Kings Valley Road Race Men Category 3 Cristian Fuentes 4/12
10 Kings Valley Road Race Men Category 3 Matthew Studer 4/12
43 Kings Valley Road Race Men Category 1/2 Mike Kath 4/12
39 Kings Valley Road Race Men Category 1/2 Evan Siroky 4/12
37 Kings Valley Road Race Men Category 1/2 Brant Buchholz 4/12
35 Kings Valley Road Race Men Category 1/2 Erik Hofland 4/12
34 Kings Valley Road Race Men Category 1/2 Kyle Brown 4/12
11 Kings Valley Road Race Men Category 1/2 David Sherman 4/12
5 Kings Valley Road Race Men Category 1/2 Casey Ehrman 4/12
17 Kings Valley Road Race Masters Men 50+ 3/4/5 Timothy Smith 4/12
27 Kings Valley Road Race Masters Men 40+ 3/4/5 Jeff Standish 4/12
17 Rose Garden Circuit Race Category 4/5 Men Troy Sexton 4/10
2 Rose Garden Circuit Race Category 4/5 Masters Men 40+ Patrick Fraser 4/10
8 Rose Garden Circuit Race Category 1/2/3 Men Kyle Brown 4/10
5 Mudslinger: MTB XC Expert (Category 1) Men 45+ Jeff Standish 4/6
3 Mudslinger: MTB XC Expert (Category 1) Men 45+ Todd Rosier 4/6
12 Mudslinger: MTB XC Expert (Category 1) Men 19-44 Brant Buchholz 4/6
8 As the Raven Flies: Combined Combined Bradley Maier 4/5
3 As the Raven Flies Category 3 Men Bradley Maier 4/5
1 Mudslinger Stage Race Expert (Category 1) Men 19-44 Brant Buchholz 4/5
1 Mudslinger: MTB Super D Expert (Category 1) Men 19-44 Brant Buchholz 4/5
1 Mudslinger: MTB Hill Climb Expert (Category 1) Men 19-44 Brant Buchholz 4/5
6 Rose Garden Circuit Race Senior Men Jeff Crawford 4/3
25 Gorge Roubaix Men Category 3 Matthew Studer 3/30
12 Gorge Roubaix Men Category 3 Jeff Crawford 3/30
7 Gorge Roubaix Men Category 3 Cristian Fuentes 3/30
6 Gorge Roubaix Men Category 3 Jeremy Russell 3/30
32 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Kyle Brown 3/30
26 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Troy Sexton 3/30
22 Gorge Roubaix Men Category 3 Cristian Fuentes 3/29
8 Gorge Roubaix Men Category 3 Jeremy Russell 3/29
7 Gorge Roubaix Men Category 3 Jeff Crawford 3/29
29 Gorge Roubaix Men Category 4/5 John Lin 3/29
44 Cherry Pie Men Category 1/2 Chris Haverty 3/23
39 Cherry Pie Men Category 1/2 David Root 3/23
38 Cherry Pie Men Category 1/2 Kyle Brown 3/23
31 Cherry Pie Men Category 1/2 Casey Ehrman 3/23
18 Cherry Pie Men Category 1/2 Andrew Suchocki 3/23
5 Cherry Pie Men Category 1/2 Brant Buchholz 3/23
2 Cherry Pie Men Category 1/2 David Sherman 3/23
47 Cherry Pie Men Category 3 Jeremy Russell 3/23
15 Cherry Pie Men Category 3 Cristian Fuentes 3/23
14 Cherry Pie Men Category 3 Bradley Maier 3/23
10 Cherry Pie Men Category 3 Matthew Studer 3/23
9 Cherry Pie Men Category 4 John Lin 3/23
7 Cherry Pie Men Category 4 Justin Buell 3/23
2 Cherry Pie Men Category 4 Scott Kocher 3/23
15 Cherry Pie Masters Men 50+ Timothy Smith 3/23
12 Cherry Pie Women Category 1/2/3 Courtney Gould 3/23
7 Cherry Pie Women Category 1/2/3 Shelley Dunlop 3/23
4 Cherry Pie Women Category 1/2/3 Stacy Westbrook 3/23
8 Dirty Circles 3 Women 1/2/3 Courtney Gould 3/16
6 Dirty Circles 3 Women 1/2/3 Stacy Westbrook 3/16
4 Dirty Circles 3 Women 1/2/3 Shelley Dunlop 3/16
24 Dirty Circles 3 Men 1/2/3 David Sherman 3/16
18 Dirty Circles 3 Men 1/2/3 Matthew Studer 3/16
17 Dirty Circles 3 Men 1/2/3 Erik Hofland 3/16
13 Dirty Circles 3 Men 1/2/3 Cristian Fuentes 3/16
9 Dirty Circles 3 Men 1/2/3 Brant Buchholz 3/16
8 Dirty Circles 3 Men 1/2/3 Casey Ehrman 3/16
5 Dirty Circles 3 Men 1/2/3 Mike Kath 3/16
1 Dirty Circles 3 Masters Men 3/4 50+ Timothy Smith 3/16
22 Dirty Circles 3 Men 4/5 Patrick Fraser 3/16
17 Dirty Circles 3 Men 4/5 John Lin 3/16
5 Dirty Circles 3 Men 4/5 Justin Buell 3/16
2 Dirty Circles 2 Women 1/2/3 Shelley Dunlop 3/9
34 Dirty Circles 2 Men 1/2/3 Andi Greisel 3/9
29 Dirty Circles 2 Men 1/2/3 David Masuda 3/9
28 Dirty Circles 2 Men 1/2/3 Casey Ehrman 3/9
27 Dirty Circles 2 Men 1/2/3 Matthew Studer 3/9
25 Dirty Circles 2 Men 1/2/3 Jeff Crawford 3/9
24 Dirty Circles 2 Men 1/2/3 David Root 3/9
22 Dirty Circles 2 Men 1/2/3 Cristian Fuentes 3/9
18 Dirty Circles 2 Men 1/2/3 Erik Hofland 3/9
10 Dirty Circles 2 Men 1/2/3 Mike Kath 3/9
7 Dirty Circles 2 Men 1/2/3 David Sherman 3/9
1 Dirty Circles 2 Men 1/2/3 Jeremy Russell 3/9
11 Dirty Circles 2 Masters Men 3/4 50+ Timothy Smith 3/9
10 Dirty Circles 2 Masters Men 3/4 Bradley Maier 3/9
9 Dirty Circles 2 Masters Men 3/4 Scott Kocher 3/9
5 Dirty Circles 2 Masters Men 3/4 Neil Green 3/9
16 Dirty Circles 2 Masters Men 1/2/3 David Masuda 3/9
12 Dirty Circles 2 Men 4/5 Justin Buell 3/9
9 Dirty Circles 2 Men 4/5 John Lin 3/9
7 Dirty Circles 2 Men 4/5 Patrick Fraser 3/9
15 Dirty Circles Women 1/2/3 Courtney Gould 3/2-16
14 Dirty Circles Women 1/2/3 Stacy Westbrook 3/2-16
2 Dirty Circles Women 1/2/3 Shelley Dunlop 3/2-16
12 Dirty Circles Men 4/5 John Lin 3/2-16
6 Dirty Circles Men 4/5 Patrick Fraser 3/2-16
1 Dirty Circles Men 4/5 Justin Buell 3/2-16
51 Dirty Circles Men 1/2/3 David Masuda 3/2-16
47 Dirty Circles Men 1/2/3 Jeff Crawford 3/2-16
47 Dirty Circles Men 1/2/3 Kyle Brown 3/2-16
46 Dirty Circles Men 1/2/3 David Root 3/2-16
39 Dirty Circles Men 1/2/3 Evan Siroky 3/2-16
31 Dirty Circles Men 1/2/3 Matthew Studer 3/2-16
22 Dirty Circles Men 1/2/3 Brant Buchholz 3/2-16
18 Dirty Circles Men 1/2/3 Erik Hofland 3/2-16
15 Dirty Circles Men 1/2/3 Cristian Fuentes 3/2-16
11 Dirty Circles Men 1/2/3 Casey Ehrman 3/2-16
10 Dirty Circles Men 1/2/3 David Sherman 3/2-16
7 Dirty Circles Men 1/2/3 Mike Kath 3/2-16
6 Dirty Circles Men 1/2/3 Jeremy Russell 3/2-16
30 Dirty Circles Masters Men 4/5 35+ Timothy Smith 3/2-16
7 Dirty Circles Masters Men 4/5 35+ Scott Kocher 3/2-16
4 Dirty Circles Masters Men 3/4 50+ Timothy Smith 3/2-16
20 Dirty Circles Masters Men 3/4 35+ Bradley Maier 3/2-16
19 Dirty Circles Masters Men 3/4 35+ Scott Kocher 3/2-16
14 Dirty Circles Masters Men 3/4 35+ Neil Green 3/2-16
27 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 35+ David Root 3/2-16
26 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 35+ Brant Buchholz 3/2-16
20 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 35+ David Masuda 3/2-16
13 Dirty Circles 1 Women 1/2/3 Shelley Dunlop 3/2
27 Dirty Circles 1 Men 1/2/3 Matthew Studer 3/2
25 Dirty Circles 1 Men 1/2/3 Kyle Brown 3/2
24 Dirty Circles 1 Men 1/2/3 Erik Hofland 3/2
21 Dirty Circles 1 Men 1/2/3 Cristian Fuentes 3/2
20 Dirty Circles 1 Men 1/2/3 Jeremy Russell 3/2
19 Dirty Circles 1 Men 1/2/3 Evan Siroky 3/2
15 Dirty Circles 1 Men 1/2/3 Mike Kath 3/2
9 Dirty Circles 1 Men 1/2/3 David Sherman 3/2
8 Dirty Circles 1 Men 1/2/3 Casey Ehrman 3/2
12 Dirty Circles 1 Masters Men 1/2/3 David Root 3/2
11 Dirty Circles 1 Masters Men 1/2/3 Brant Buchholz 3/2
10 Dirty Circles 1 Masters Men 1/2/3 David Masuda 3/2
11 Dirty Circles 1 Masters Men 4/5 Timothy Smith 3/2
1 Dirty Circles 1 Masters Men 4/5 Scott Kocher 3/2
11 Dirty Circles 1 Men 4/5 John Lin 3/2
3 Dirty Circles 1 Men 4/5 Patrick Fraser 3/2
1 Dirty Circles 1 Men 4/5 Justin Buell 3/2
12 Echo Red to Red MTB XC Category 3 Men 40+ Steve Shaw 3/1
2 Echo Red to Red MTB XC Category 2 Men 19-39 Nate Youngs 3/1
20 Echo Red to Red MTB XC Category 1 Men 40+ Jeff Standish 3/1
7 Echo Red to Red MTB XC Category 1 Men 40+ Brant Buchholz 3/1
130 Jack Frost TT: Combined Combined Patrick Fraser 2/23
73 Jack Frost TT: Combined Combined David Masuda 2/23
46 Jack Frost TT: Combined Combined Casey Ehrman 2/23
31 Jack Frost TT: Combined Combined Kyle Brown 2/23
112 Jack Frost TT: Combined Combined Neil Green 2/23
24 Jack Frost TT: Combined Combined David Masuda 2/23
40 Jack Frost TT: Combined Combined Scott Kocher 2/23
34 Jack Frost TT: Combined Combined Bradley Maier 2/23
5 Jack Frost TT: Combined Combined Erik Hofland 2/23
8 Jack Frost TT Men 4/5 Scott Kocher 2/23
5 Jack Frost TT Men 3 Bradley Maier 2/23
4 Jack Frost TT Men 1/2 Erik Hofland 2/23
19 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Neil Green 2/23
5 Jack Frost TT Masters Men 40-49 David Masuda 2/23
9 Jack Frost TT Eddy Senior Men Patrick Fraser 2/23
4 Jack Frost TT Eddy Senior Men David Masuda 2/23
2 Jack Frost TT Eddy Senior Men Casey Ehrman 2/23
1 Jack Frost TT Eddy Senior Men Kyle Brown 2/23