Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office

Event Category Name Date
3 Bike N Hike Santa Cross P/B Giant Masters Men A 35+ Todd Rosier 12/16
17 Deschutes Brewery Cup Masters Men 45-99 Jeff Standish 12/9
43 Deschutes Brewery Cup Masters Men 45-99 Jeff Standish 12/8
4 GPTB: Winter Cross Masters 35+ A Todd Rosier 12/2
12 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Masters Men 35+, A Neil Green 12/1
4 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Masters Men 35+, A Jeff Standish 12/1
3 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Women Junior 13-14 Natalie Shaw 12/1
4 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Clydesdale Jon Pearson 12/1
2 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Clydesdale Brian Malloy 12/1
70 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A Kirk Edwards 11/18
40 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A Neil Green 11/18
18 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A Todd Rosier 11/18
13 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A Jeff Standish 11/18
36 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Category A Spencer Bushnell 11/18
6 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock): Junior Cyclocross Series Junior Women 13-14 Natalie Shaw 11/18
15 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Junior Women Natalie Shaw 11/18
135 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ C Chris Barney 11/18
76 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ C Aaron Even 11/18
62 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ C Steve Shaw 11/18
4 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ C James Sestric 11/18
13 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Clydesdale Brian Malloy 11/18
4 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Clydesdale Jon Pearson 11/18
3 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Category C Kyle Morris 11/18
47 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Singlespeed Steve Shaw 11/11
54 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Mike Alligood 11/11
38 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Kirk Edwards 11/11
22 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Todd Rosier 11/11
6 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A Jeff Standish 11/11
5 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C James Sestric 11/11
1 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Clydesdale Jon Pearson 11/11
22 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category C Kyle Morris 11/11
3 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield: Junior Cyclocross Series Junior Women 13-14 Natalie Shaw 11/10
30 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ A Neil Green 11/10
10 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ A Jeff Standish 11/10
7 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ A Todd Rosier 11/10
11 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Category A John Lin 11/10
11 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Women Natalie Shaw 11/10
50 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ C Chris Barney 11/10
29 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ C Aaron Even 11/10
15 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ C Steve Shaw 11/10
7 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 35+ C James Sestric 11/10
6 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Clydesdale Brian Malloy 11/10
2 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Clydesdale Jon Pearson 11/10
25 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Mike Alligood 11/4
23 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Jeff Standish 11/4
49 Cross Crusade: Barton Park Category A John Lin 11/4
22 Cross Crusade: Barton Park Category A Spencer Bushnell 11/4
23 Cross Crusade: Barton Park Category B Matthew Studer 11/4
37 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Aaron Even 11/4
4 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C James Sestric 11/4
9 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Brian Malloy 11/4
3 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Jon Pearson 11/4
22 Cross Crusade: Barton Park Category C Kyle Morris 11/4
4 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ A Todd Rosier 11/3
5 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Brian Malloy 10/28
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Women Natalie Shaw 10/28
23 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Jeff Standish 10/28
28 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Spencer Bushnell 10/28
28 Cross Crusade: Deschutes Brewery Singlespeed Michael Fletcher 10/28
96 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Chris Barney 10/28
54 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Steve Shaw 10/28
4 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C James Sestric 10/28
4 GPTB: David Douglas CX #2 Category B Matthew Studer 10/27
4 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ A Jeff Standish 10/27
13 GPTB: David Douglas CX #2 Category A John Lin 10/27
26 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 35+ C Aaron Even 10/27
2 GPTB: David Douglas CX #2 Clydesdale Jon Pearson 10/27
6 Cross Crusade: Deschutes Brewery: Junior Cyclocross Series Junior Women 13-14 Natalie Shaw 10/27
54 Cross Crusade: Deschutes Brewery Singlespeed Michael Fletcher 10/27
33 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Todd Rosier 10/27
25 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Spencer Bushnell 10/27
14 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Women Natalie Shaw 10/27
61 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C Steve Shaw 10/27
6 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ C James Sestric 10/27
6 Cross Crusade: Deschutes Brewery Clydesdale Brian Malloy 10/27
33 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Masters Men C Steve Shaw 10/24
26 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Men C Brian Malloy 10/24
20 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Men A Spencer Bushnell 10/24
14 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Masters Men A 35+ Jeff Standish 10/24
12 Blind Date at the Dairy Men C Brian Malloy 10/24
53 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ C Steve Shaw 10/21
40 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ C Aaron Even 10/21
17 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ C James Sestric 10/21
5 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Clydesdale Jon Pearson 10/21
6 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Category C Kyle Morris 10/21
80 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Kirk Edwards 10/21
53 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Neil Green 10/21
31 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Mike Alligood 10/21
26 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Jeff Standish 10/21
23 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Todd Rosier 10/21
58 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Category A John Lin 10/21
74 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ B Roger Lloyd 10/21
57 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Singlespeed Michael Fletcher 10/21
56 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Category B Matthew Studer 10/21
5 Canby Cross-Word CX Challenge: Junior Cyclocross Series Junior Women 13-14 Natalie Shaw 10/20
9 Canby Cross-Word CX Challenge Junior Women Natalie Shaw 10/20
6 Canby Cross-Word CX Challenge Masters 35+ C Steve Shaw 10/20
9 Blind Date at the Dairy Men A Spencer Bushnell 10/17
7 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ Jeff Standish 10/17
66 Cross Crusade: Rainier Category A John Lin 10/14
22 Cross Crusade: Rainier Category A Spencer Bushnell 10/14
130 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C Chris Barney 10/14
11 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ C James Sestric 10/14
2 Cross Crusade: Rainier Clydesdale Jon Pearson 10/14
53 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Kirk Edwards 10/14
44 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Neil Green 10/14
21 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Jeff Standish 10/14
20 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Todd Rosier 10/14
11 GPTB: Ninkrossi Category A John Lin 10/13
12 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ C Aaron Even 10/13
2 GPTB: Ninkrossi Clydesdale Jon Pearson 10/13
56 Blind Date at the Dairy Masters Men C Aaron Even 10/10
12 Blind Date at the Dairy Masters Men C Steve Shaw 10/10
3 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Kirk Edwards 10/7
80 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Mike Alligood 10/7
33 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Jeff Standish 10/7
180 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Chris Barney 10/7
37 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C James Sestric 10/7
6 Cross Crusade: Alpenrose Clydesdale Brian Malloy 10/7
1 Cross Crusade: Alpenrose Clydesdale Jon Pearson 10/7
19 Cross Crusade: Alpenrose Category C Kyle Morris 10/7
5 GPTB: Heiser Farm CX: Junior Cyclocross Series Junior Women 13-14 Natalie Shaw 10/6
6 GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ A Jeff Standish 10/6
12 GPTB: Heiser Farm CX Junior Women Natalie Shaw 10/6
9 GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ C Steve Shaw 10/6
1 GPTB: Heiser Farm CX Clydesdale Jon Pearson 10/6
11 Blind Date at the Dairy Men A Mike Kath 10/3
20 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ brett boyles 10/3
19 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Roger Lloyd 10/3
4 Battle at Barlow: Junior Cyclocross Series Junior Women 13-14 Natalie Shaw 9/30
19 Battle at Barlow Category B Matthew Studer 9/30
32 Battle at Barlow Category A Mike Kath 9/30
18 Battle at Barlow Category A Spencer Bushnell 9/30
31 Battle at Barlow Masters 35+ A Neil Green 9/30
28 Battle at Barlow Masters 35+ A Mike Alligood 9/30
14 Battle at Barlow Masters 35+ A Jeff Standish 9/30
10 Battle at Barlow Masters 35+ A Todd Rosier 9/30
14 Battle at Barlow Junior Women Natalie Shaw 9/30
10 Battle at Barlow Masters 35+ B Kirk Edwards 9/30
70 Battle at Barlow Masters 35+ C Aaron Even 9/30
45 Battle at Barlow Masters 35+ C Steve Shaw 9/30
23 Battle at Barlow Category C Kyle Morris 9/30
5 Battle at Barlow Clydesdale Brian Malloy 9/30
2 Battle at Barlow Clydesdale Jon Pearson 9/30
2 Fazio Farms CX p/b Ironclad Clydesdale Jon Pearson 9/29
19 Blind Date at the Dairy Men A Mike Kath 9/26
8 Blind Date at the Dairy Men A Spencer Bushnell 9/26
17 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Jon Pearson 9/26
1 Blind Date at the Dairy Beginner Men Brian Malloy 9/26
33 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ C Aaron Even 9/22
25 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ B Kirk Edwards 9/22
1 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Clydesdale Jon Pearson 9/22
10 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Singlespeed Mike Kath 9/22
11 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Category B Matthew Studer 9/22
26 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ A Neil Green 9/22
9 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ A Jeff Standish 9/22
8 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ A Todd Rosier 9/22
5 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Men A Spencer Bushnell 9/19
16 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Masters Men B 35+ Kirk Edwards 9/19
4 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Beginner Men Brian Malloy 9/19
8 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men A Spencer Bushnell 9/19
21 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men B Kirk Edwards 9/19
10 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men A Spencer Bushnell 9/19
22 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men B Kirk Edwards 9/19
10 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men A Spencer Bushnell 9/19
18 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men B Kirk Edwards 9/19
31 Blind Date at the Dairy Singlespeed Mike Kath 9/19
6 Blind Date at the Dairy Men A Spencer Bushnell 9/19
10 Blind Date at the Dairy Masters Men B Kirk Edwards 9/19
77 Blind Date at the Dairy Masters C Andrew Nemecek 9/19
12 Double Cross Junior Women Natalie Shaw 9/16
16 Double Cross Masters 35+ C Steve Shaw 9/16
8 Double Cross Masters 35+ C Aaron Even 9/16
8 Double Cross Masters 35+ A Jeff Standish 9/16
7 Double Cross Masters 35+ A Todd Rosier 9/16
6 Double Cross: Junior Cyclocross Series Junior Women 13-14 Natalie Shaw 9/16
13 GPTB: Double Cross Masters 35+ A Jeff Standish 9/15
8 GPTB: Double Cross Masters 35+ A Todd Rosier 9/15
16 GPTB: Double Cross Masters 35+ C Steve Shaw 9/15
1 GPTB: Double Cross Clydesdale Jon Pearson 9/15
14 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ A Neil Green 9/9
9 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ A Jeff Standish 9/9
7 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ A Todd Rosier 9/9
30 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ B Kirk Edwards 9/9
25 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ C Aaron Even 9/9
9 GPTB: Het Meer CX Race Clydesdale Jon Pearson 9/9
30 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Neil Green 9/1
18 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Mike Alligood 9/1
13 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Jeff Standish 9/1
11 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Todd Rosier 9/1
82 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ C Chris Barney 9/1
71 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ C Steve Shaw 9/1
23 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ C Aaron Even 9/1
2 GPTB: David Douglas CX #1 Clydesdale Jon Pearson 9/1
23 GPTB: David Douglas CX #1 Category C Kyle Morris 9/1
20 Tuesday PIR: August Series Standings Category 1/2/3 David Root 8/28
42 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jon Pearson 8/28
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Duncan Oliphant 8/28
12 Monday PIR: August Series Standings Maters Men 1/2/3 Richard Ensworth 8/27
8 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Richard Ensworth 8/27
2 Masters Track Championships Masters Men 40-49 Points Race Jeff Standish 8/25
60 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeff Standish 8/21
41 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 8/21
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth 8/21
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Kevin Andrews 8/21
14 Monday PIR: Series Standings Maters Men 1/2/3 Richard Ensworth 8/20
17 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Richard Ensworth 8/20
22 Tuesday PIR Category 3/4 Aaron Even 8/14
55 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeff Standish 8/14
54 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth 8/14
18 Tuesday PIR Category 1/2/3 Kevin Andrews 8/14
8 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 8/14
10 Monday PIR: Series Standings Maters Men 1/2/3 Richard Ensworth 8/13
11 Monday PIR Maters Men 1/2/3 Richard Ensworth 8/13
10 Monday PIR Maters Men 1/2/3 Richard Ensworth 8/13
4 OBRA Short Track Championships in Cacade Locks Category 1 Men 45+ Jeff Standish 8/12
15 OBRA Short Track Championships in Cacade Locks Category 3 Men 19+ Aaron Even 8/12
11 OBRA Short Track Championships in Cacade Locks Category 3 Men 19+ Steve Shaw 8/12
20 Tuesday PIR Category 3/4 Aaron Even 8/7
66 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth 8/7
44 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 8/7
42 Tuesday PIR Category 1/2/3 Kevin Andrews 8/7
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 Spencer Bushnell 8/7
21 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 8/7
31 Monday PIR Masters 1-3 Kevin Andrews 8/6
11 Monday PIR Masters 1-3 Richard Ensworth 8/6
16 OUCH: Combined Combined Todd Rosier 8/5
2 OUCH Masters Men 45-49 Todd Rosier 8/5
16 Franz Criterium Senior Men Mike Kath 8/4
20 Tuesday PIR: July Series Standings Category 5 Men Aaron Even 7/31
10 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 Mike Kath 7/31
9 Tuesday PIR: July Series Standings Category 1/2/3 David Root 7/31
21 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 7/31
16 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth 7/31
6 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 7/31
1 Monday PIR: July Series Standings Masters Men 1/2/3 Kevin Andrews 7/30
32 Monday PIR Masters Men 1/2/3 David Root 7/30
12 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Richard Ensworth 7/30
2 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Kevin Andrews 7/30
11 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Mike Alligood 7/30
7 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Spencer Bushnell 7/30
14 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Jon Pearson 7/30
4 Portland Short Track Series Singlespeed Men Spencer Bushnell 7/30
50 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Aaron Even 7/30
14 Vancouver Criterium Senior Men Mike Kath 7/29
8 Vancouver Criterium Masters 40+ Richard Ensworth 7/29
30 Swan Island Criterium Senior Men Mike Kath 7/28
14 Swan Island Criterium Masters 1/2/3 35+ David Root 7/28
3 TRC Mst/Jr Track TT Series: July Series Standings Masters Men 40-49 Jeff Standish 7/24
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth 7/24
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 7/24
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 7/24
52 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Richard Ensworth 7/23
1 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Kevin Andrews 7/23
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Jeff Standish 7/23
5 Portland Short Track Series Singlespeed Men Spencer Bushnell 7/23
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Jon Pearson 7/23
39 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Don Joling 7/23
27 Monday PIR Masters Men 1/2/3 David Root 7/23
20 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Richard Ensworth 7/23
1 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Kevin Andrews 7/23
83 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 2 Erik Hofland 7/22
25 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 2 Mike Kath 7/22
19 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Men Category 3 Kevin Andrews 7/22
55 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 2 Erik Hofland 7/21
6 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 2 Mike Kath 7/21
36 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Masters 45+ David Root 7/21
43 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Men Category 3 Kevin Andrews 7/21
81 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 2 Mike Kath 7/21
62 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 2 Erik Hofland 7/21
43 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Masters 45+ David Root 7/21
12 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Men Category 3 Kevin Andrews 7/21
1 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 3 Kevin Andrews 7/20
44 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 2 Erik Hofland 7/20
38 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Men Category 2 Mike Kath 7/20
42 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Masters 45+ David Root 7/20
15 Tuesday PIR: Series Standings Category 5 Men Aaron Even 7/17
12 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 David Root 7/17
8 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Mike Kath 7/17
82 Cascade Classic Men Category 2 Erik Hofland 7/17-22
48 Cascade Classic Men Category 2 Mike Kath 7/17-22
9 Cascade Classic Men Category 3 Kevin Andrews 7/17-22
7 Tuesday PIR Category 5 Men Aaron Even 7/17
28 Tuesday PIR Category 1/2/3 Neil Green 7/17
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth 7/17
48 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Richard Ensworth 7/16
1 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Kevin Andrews 7/16
8 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Jeff Standish 7/16
1 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Mike Alligood 7/16
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Spencer Bushnell 7/16
3 Portland Short Track Series Singlespeed Men Spencer Bushnell 7/16
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Jon Pearson 7/16
16 Monday PIR Masters Men 1/2/3 David Root 7/16
2 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Kevin Andrews 7/16
12 Wildcat Mtn Uphill Challenge: Combined Combined Todd Rosier 7/15
5 Alpenrose Velodrome Challenge Masters Miss and Out Jeff Standish 7/15
2 Alpenrose Velodrome Challenge Masters Points Race Jeff Standish 7/15
1 Wildcat Mtn Uphill Challenge Masters Men 45+ Todd Rosier 7/15
9 Gresham Crit Senior Men Mike Kath 7/14
4 Alpenrose Velodrome Challenge: Pursuit Masters 3K Pursuit Jeff Standish 7/13
16 Mt. Tabor Series Senior Men Mike Kath 7/11
6 Mt. Tabor Series Men 4 Matthew Studer 7/11
3 TRC Mst/Jr Track TT Series Masters Men 40-49 Jeff Standish 7/10
19 Tuesday PIR Category 1/2/3 Kevin Andrews 7/10
16 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth 7/10
42 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Richard Ensworth 7/9
2 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Kevin Andrews 7/9
5 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Jeff Standish 7/9
5 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Mike Alligood 7/9
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Jon Pearson 7/9
20 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Ensworth 7/9
5 Monday PIR Masters 1/2/3 Kevin Andrews 7/9
8 St. Honore Criterium Category 1/2 Mike Kath 7/7
20 St. Honore Criterium Category 3 Casey Ehrman 7/7
9 Alpenrose Thursdays Category 1/2/3 Men Jeff Standish 7/5
20 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth 7/3
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 7/3
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 7/3
37 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Richard Ensworth 7/2
1 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Kevin Andrews 7/2
3 Six Hours of Mt Hood Two-Person 80+ Mike Alligood 7/1
3 Six Hours of Mt Hood Two-Person 80+ Jeff Standish 7/1
4 Alpenrose Six Day Men B Jeff Standish 6/30
4 Downtown Longview Twilight Crit Series Category 1/2/3 Don Joling 6/29
2 Downtown Longview Twilight Crit Series Category 1/2/3 David Root 6/29
2 Alpenrose Six Day Men B Jeff Standish 6/29
3 Alpenrose Six Day Men B Jeff Standish 6/28
13 Mt. Tabor Series Senior Men Mike Kath 6/27
2 Mt. Tabor Series Category 4 Matthew Studer 6/27
2 Alpenrose Six Day: Overall after day 3 Men B Jeff Standish 6/27
2 Alpenrose Six Day Men B Jeff Standish 6/27
26 Tuesday PIR: June Series Standings Category 1/2/3 Duncan Oliphant 6/26
25 Tuesday PIR: June Series Standings Category 1/2/3 Richard Ensworth 6/26
4 Tuesday PIR: June Series Standings Category 1/2/3 Mike Kath 6/26
3 Alpenrose Six Day: Overall after Day 2 Men B Overall Jeff Standish 6/26
2 Alpenrose Six Day: Overall after Day 2 Men B Madison Jeff Standish 6/26
5 Alpenrose Six Day: Overall after Day 2 Men B Omnium Jeff Standish 6/26
3 Alpenrose Six Day Men B Jeff Standish 6/26
23 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 6/26
14 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth 6/26
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 6/26
18 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 1/2/3 Brant Buchholz 6/25
15 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 1/2/3 Richard Ensworth 6/25
1 Alpenrose Six Day Men B Jeff Standish 6/25-30
5 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Mike Alligood 6/25
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Spencer Bushnell 6/25
4 Portland Short Track Series Singlespeed Men Spencer Bushnell 6/25
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Jon Pearson 6/25
6 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Richard Ensworth 6/25
3 Alpenrose Six Day Men B Jeff Standish 6/25
16 Pickett's Charge XC Category 1 Men 45+ Jeff Standish 6/24
2 Downtown Longview Twilight Crit Series Category 1/2/3 David Root 6/22
6 Alpenrose Thursdays Category 3 Jeff Standish 6/21
6 Mt. Tabor Series Senior Men Mike Kath 6/20
9 Mt. Tabor Series Men 4 Matthew Studer 6/20
34 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth 6/19
29 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 6/19
28 Tuesday PIR Category 1/2/3 Kevin Andrews 6/19
6 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 6/19
27 Monday PIR - Series Standings Masters Men 1/2/3 Richard Ensworth 6/18
14 Monday PIR - Series Standings Masters Men 1/2/3 Brant Buchholz 6/18
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Mike Alligood 6/18
5 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Jeff Standish 6/18
8 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Spencer Bushnell 6/18
6 Portland Short Track Series Singlespeed Men Spencer Bushnell 6/18
10 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Jon Pearson 6/18
12 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Richard Ensworth 6/18
3 Blue Ribbon Track Race Men Category 5 Neil Green 6/17
19 OBRA RR Championships Day 2 Senior Men Mike Kath 6/16
6 Test of Endurance 50/100 Category 1 45+ Men Jeff Standish 6/16
4 Alpenrose Thursdays Masters Men Jeff Standish 6/14
4 Alpenrose Thursdays Category 4/5 Men Neil Green 6/14
7 Mt. Tabor Series Senior Men Mike Kath 6/13
15 Tuesday PIR - Series Standings Category 1/2/3 Duncan Oliphant 6/12
14 Tuesday PIR - Series Standings Category 1/2/3 Richard Ensworth 6/12
8 Tuesday PIR - Series Standings Category 1/2/3 Mike Kath 6/12
27 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 6/12
16 Tuesday PIR Category 1/2/3 Kevin Andrews 6/12
10 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth 6/12
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 6/12
12 Monday PIR - Series Standings Masters Men 1/2/3 Brant Buchholz 6/11
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Jon Pearson 6/11
5 Portland Short Track Series Singlespeed Men Spencer Bushnell 6/11
58 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Steve Shaw 6/11
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Mike Alligood 6/11
3 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Jeff Standish 6/11
34 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Don Joling 6/11
7 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Brant Buchholz 6/11
40 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Masters 40+ Richard Ensworth 6/10
37 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Masters 40+ David Root 6/10
12 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Men Category 4 Matthew Studer 6/10
261 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Richard Ensworth 6/9
238 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined David Root 6/9
207 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Matthew Studer 6/9
164 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Kevin Andrews 6/9
11 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Category 4 Men Matthew Studer 6/9
45 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Masters 40+ David Root 6/9
44 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Masters 40+ Richard Ensworth 6/9
34 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Category 3 Men Kevin Andrews 6/9
1 Washougal 3/6 Hr MTB Race Two Men 80+ 6-Hour Todd Rosier 6/9
12 Washougal 3/6 Hr MTB Race Solo Men 3-Hour Aaron Even 6/9
2 Washougal 3/6 Hr MTB Race Solo Men 3-Hour Jeff Standish 6/9
50 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Masters Men 40+ Richard Ensworth 6/9
47 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Masters Men 40+ David Root 6/9
18 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Category 3 Men Kevin Andrews 6/9
11 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Category 4 Men Matthew Studer 6/9
48 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Masters 40+ Richard Ensworth 6/9
42 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Masters 40+ David Root 6/9
9 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Category 4 Men Matthew Studer 6/9
23 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men Kevin Andrews 6/9
39 Mt. Hood Cycling Classic Masters 40+ Richard Ensworth 6/8-10
38 Mt. Hood Cycling Classic Masters 40+ David Root 6/8-10
11 Mt. Hood Cycling Classic Men Category 4 Matthew Studer 6/8-10
47 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Masters 40+ Richard Ensworth 6/8
44 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Masters 40+ David Root 6/8
2 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Category 3 Men Kevin Andrews 6/8
15 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Category 4 Men Matthew Studer 6/8
5 Alpenrose Thursdays Masters Jeff Standish 6/7
9 Mt. Tabor Series Senior Men Mike Kath 6/6
2 Mt. Tabor Series Fixed Gear Erik Hofland 6/6
53 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth 6/5
46 Tuesday PIR Category 1/2/3 Kevin Andrews 6/5
43 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brant Buchholz 6/5
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 6/5
10 Tuesday PIR Category 1/2/3 Duncan Oliphant 6/5
36 Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Aaron Even 6/4
10 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Jeff Standish 6/4
2 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Spencer Bushnell 6/4
37 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 James Sestric 6/4
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Mike Alligood 6/4
4 Portland Short Track Series Singlespeed Men Spencer Bushnell 6/4
17 Portland Short Track Series Category 2 Men 45-54 Jon Pearson 6/4
13 Mary's Peak Hillclimb: Combined Combined Todd Rosier 6/2
2 Mary's Peak Hillclimb Masters 40+ Men Todd Rosier 6/2
29 Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe Senior Men Kevin Andrews 6/2
15 Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe Senior Men David Root 6/2
3 Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe Senior Men Duncan Oliphant 6/2
11 Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe Masters Men 40+ Category 3/4/5 Don Joling 6/2
4 Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe Men 4/5 Matthew Studer 6/2
6 Alpenrose Thursdays Madison Jeff Standish 5/31
4 Alpenrose Thursdays Masters Jeff Standish 5/31
18 Mt. Tabor Series Senior Men Mike Kath 5/30
4 Mt. Tabor Series Fixed Gear Mike Kath 5/30
22 Tuesday PIR: May Series Standings Category 5 Aaron Even 5/29
24 Tuesday PIR: May Series Standings Category 3/4 Matthew Studer 5/29
33 Tuesday PIR: May Series Standings Category 1/2/3 David Root 5/29
27 Tuesday PIR: May Series Standings Category 1/2/3 Kevin Andrews 5/29
26 Tuesday PIR: May Series Standings Category 1/2/3 Mike Kath 5/29
21 Tuesday PIR: May Series Standings Category 1/2/3 Brant Buchholz 5/29
12 Tuesday PIR: May Series Standings Category 1/2/3 Duncan Oliphant 5/29
64 Tuesday PIR Category 1/2/3 Casey Ehrman 5/29
53 Tuesday PIR Category 1/2/3 Spencer Bushnell 5/29
43 Tuesday PIR Category 1/2/3 Neil Green 5/29
41 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brant Buchholz 5/29
35 Tuesday PIR Category 1/2/3 Kevin Andrews 5/29
21 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 5/29
8 Tuesday PIR Category 1/2/3 Duncan Oliphant 5/29
32 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Kevin Andrews 5/28
25 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Richard Ensworth 5/28
5 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 David Root 5/28
3 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Duncan Oliphant 5/28
41 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 4/5 Aaron Even 5/28
49 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Andrew Nemecek 5/28
35 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Richard Ensworth 5/28
4 Monday PIR Masters Men 1/2/3 David Root 5/28
2 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Duncan Oliphant 5/28
12 Western Bike Works TT @ PIR Men 4/5 Andrew Nemecek 5/28
17 Sisters Stampede Category 1 Men 45+ Jeff Standish 5/27
4 Fast Twitch Fridays - May Series Standings Beginner Men Neil Green 5/25
1 Fast Twitch Fridays Beginner Men Neil Green 5/25
5 Alpenrose Thursdays Category 3 Jeff Standish 5/24
18 Tuesday PIR - Series Standings Category 5 Aaron Even 5/22
19 Tuesday PIR - Series Standings Category 3/4 Matthew Studer 5/22
28 Tuesday PIR - Series Standings Category 1/2/3 David Root 5/22
23 Tuesday PIR - Series Standings Category 1/2/3 Kevin Andrews 5/22
22 Tuesday PIR - Series Standings Category 1/2/3 Mike Kath 5/22
21 Tuesday PIR - Series Standings Category 1/2/3 Duncan Oliphant 5/22
18 Tuesday PIR - Series Standings Category 1/2/3 Brant Buchholz 5/22
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth 5/22
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 5/22
8 Tuesday PIR Category 1/2/3 Kevin Andrews 5/22
27 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Kevin Andrews 5/21
21 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Richard Ensworth 5/21
8 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 David Root 5/21
6 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Duncan Oliphant 5/21
36 Monday PIR: Series Standings Masters Men 4/5 Aaron Even 5/21
9 Monday PIR Masters 1/2/3 Richard Ensworth 5/21
2 Monday PIR Masters 1/2/3 David Root 5/21
7 Mt. Tabor Circuit Race Category 1/2/3 Mike Kath 5/19
12 Mt. Tabor Circuit Race Category 3 Kevin Andrews 5/19
8 Mt. Tabor Circuit Race Category 4 Matthew Studer 5/19
26 Mt. Tabor Circuit Race Masters 40+ Category 1/2/3 Jeff Standish 5/19
54 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 5/15
16 Tuesday PIR Category 1/2/3 Duncan Oliphant 5/15
13 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth 5/15
10 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 5/15
39 Monday PIR Masters Men 1/2/3 David Root 5/14
21 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Kevin Andrews 5/14
15 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Richard Ensworth 5/14
4 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Duncan Oliphant 5/14
28 Monday PIR Masters Men 4/5 Aaron Even 5/14
11 OBRA RR Championships Day 1 Men Category 3 Kevin Andrews 5/12
4 OBRA RR Championships Day 1 Men Category 4 Matthew Studer 5/12
7 Tuesday PIR Men 5 Aaron Even 5/8
26 Tuesday PIR Category 3/4 Matthew Studer 5/8
88 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 5/8
72 Tuesday PIR Category 1/2/3 Kevin Andrews 5/8
54 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth 5/8
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 5/8
7 Tuesday PIR Category 1/2/3 Duncan Oliphant 5/8
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brant Buchholz 5/8
22 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Richard Ensworth 5/7
7 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Duncan Oliphant 5/7
6 Montinore Road Race Men 4/5 Matthew Studer 5/6
11 Montinore Road Race Men 1/2 Brant Buchholz 5/6
5 Montinore Road Race Men 1/2 Mike Kath 5/6
5 Montinore Road Race Men 3 Kevin Andrews 5/6
71 As the Raven Flies TT: Combined Combined Andrew Nemecek 5/5
8 As the Raven Flies TT-Series Standings Masters 40+ Men Duncan Oliphant 5/5
19 As the Raven Flies TT Category 4/5 Men Andrew Nemecek 5/5
6 Tuesday PIR Category 3/4 Matthew Studer 5/1
26 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 5/1
18 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth 5/1
7 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 5/1
14 Monday PIR-April Series Standings Masters 1/2/3 Richard Ensworth 4/30
12 Monday PIR-April Series Standings Masters 1/2/3 Duncan Oliphant 4/30
6 Monday PIR-April Series Standings Masters 1/2/3 David Root 4/30
18 Monday PIR Men 1/2/3 Kevin Andrews 4/30
6 Monday PIR Men 1/2/3 Richard Ensworth 4/30
2 Monday PIR Men 1/2/3 David Root 4/30
6 Deschutes River Valley TT: Stage Three: Combined Combined Todd Rosier 4/29
1 Deschutes River Valley TT: Stage Three Masters Men 40-49 Todd Rosier 4/29
7 Deschutes River Valley TT: Stage Two: Combined Combined Todd Rosier 4/29
2 Deschutes River Valley TT: Stage Two Masters Men 40-49 Todd Rosier 4/29
7 Deschutes River Valley TT: Combined Combined Todd Rosier 4/28
6 Deschutes River Valley TT: Combined Combined Todd Rosier 4/28
1 Deschutes River Valley TT Masters Men 40-49 Todd Rosier 4/28
1 Deschutes River Valley TT Masters Men 40-49 Todd Rosier 4/28-29
13 Eugene Roubaix Men 3 Kevin Andrews 4/28
18 Eugene Roubaix Men 1/2 Erik Hofland 4/28
16 Eugene Roubaix Men 1/2 David Root 4/28
13 Eugene Roubaix Men 1/2 Mike Kath 4/28
6 Eugene Roubaix Men 1/2 Brant Buchholz 4/28
13 As the Raven Flies TT: Combined Combined Duncan Oliphant 4/28
5 As the Raven Flies TT Masters 40+ Men Duncan Oliphant 4/28
17 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 1/2/3 Senior Men Mike Kath 4/26
1 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 4/5 Men Kevin Andrews 4/26
2 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Men Kevin Andrews 4/26
6 Tuesday PIR: April Series Standings Category 3/4 Kevin Andrews 4/24
4 Tuesday PIR: April Series Standings Category 1/2/3 Mike Kath 4/24
11 Tuesday PIR Category 3/4 Kevin Andrews 4/24
26 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Ensworth 4/24
21 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 4/24
6 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 4/24
55 Monday PIR Men 1/2/3 David Root 4/23
4 Monday PIR Men 1/2/3 Duncan Oliphant 4/23
11 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Todd Rosier 4/22
2 Beautiful Estacada Time Trial Masters Men 40-49 Todd Rosier 4/22
17 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 1/2/3 Senior Men Casey Ehrman 4/19
16 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 1/2/3 Senior Men Mike Kath 4/19
1 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 4/5 Men Kevin Andrews 4/19
2 Rose Garden Circuit Race Series Men Category 4/5 Kevin Andrews 4/19
3 Tuesday PIR Category 3/4 Kevin Andrews 4/17
29 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Root 4/17
16 Tuesday PIR Category 1/2/3 Neil Green 4/17
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Kath 4/17
31 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Richard Ensworth 4/16
27 Monday PIR Masters Men 1/2/3 David Root 4/16
16 Monday PIR Masters Men 4/5 Aaron Even 4/16
42 Kings Valley RR Category 4/5 Men Kevin Andrews 4/14
6 Kings Valley RR Category 4/5 Men Matthew Studer 4/14
2 Kings Valley RR Masters 50+ (Category 3/4/5) Jon Nigbor 4/14
23 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) Jeff Standish 4/14
5 Kings Valley RR Category 3 Men Casey Ehrman 4/14
46 Kings Valley RR Pro/1/2 Men Duncan Oliphant 4/14
24 Kings Valley RR Pro/1/2 Men Mike Kath 4/14
14 Kings Valley RR Pro/1/2 Men Brant Buchholz 4/14
15 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 2 Category 1/2/3 Senior Men Casey Ehrman 4/12
14 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 2 Category 1/2/3 Senior Men Mike Kath 4/12
3 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Kevin Andrews 4/12
12 Rose Garden Circuit Race Series Men 1/2/3 Mike Kath 4/12
9 Rose Garden Circuit Race Series Men 1/2/3 Casey Ehrman 4/12
123 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Megan Shaw 4/8
122 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Natalie Shaw 4/8
100 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Steve Shaw 4/8
2 Western Bike Works TT @ PIR Junior Women Megan Shaw 4/8
1 Western Bike Works TT @ PIR Junior Women Natalie Shaw 4/8
10 Western Bike Works TT @ PIR Eddy Men Steve Shaw 4/8
4 Piece of Cake RR Masters 40+ Category 2/3 Todd Rosier 4/7
7 Piece of Cake RR Men 4/5 Matthew Studer 4/7
1 Piece of Cake RR Men 4/5 Kevin Andrews 4/7
24 Piece of Cake RR Men 1/2 Mike Kath 4/7
14 Piece of Cake RR Men 1/2 David Root 4/7
13 Piece of Cake RR Men 1/2 Brant Buchholz 4/7
1 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Men Kevin Andrews 4/5
11 Rose Garden Circuit Race Series Senior Men (Category 1/2/3) Erik Hofland 4/5
9 Rose Garden Circuit Race Series Senior Men (Category 1/2/3) Mike Kath 4/5
3 Peak Sports Mudslinger XC Men Category 2/35-44 Brant Buchholz 4/1
2 Banana Belt Men 5 Kevin Andrews 3/18
1 Banana Belt Men 50+ Jon Nigbor 3/18
39 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Neil Green 3/18
30 Banana Belt Masters Men 1/2/3 David Root 3/18
23 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Brant Buchholz 3/18
17 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Jeff Standish 3/18
9 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Duncan Oliphant 3/18
7 Banana Belt Men 4 Matthew Studer 3/18
2 Banana Belt Men 4 Casey Ehrman 3/18
26 Banana Belt Men 1/2 Mike Kath 3/18
5 Banana Belt Men 1/2 Erik Hofland 3/18
2 Banana Belt: Series Points Men 5 Kevin Andrews 3/18
1 Banana Belt: Series Points Men 50+ Jon Nigbor 3/18
15 Banana Belt: Series Points Masters Men 1/2/3 Brant Buchholz 3/18
9 Banana Belt: Series Points Masters Men 1/2/3 Duncan Oliphant 3/18
7 Banana Belt: Series Points Men 4 Matthew Studer 3/18
2 Banana Belt: Series Points Men 4 Casey Ehrman 3/18
6 Banana Belt: Series Points Men 1/2 Erik Hofland 3/18
4 Banana Belt Series Standings Men 5 Kevin Andrews 3/11
1 Banana Belt Series Standings Men 50+ Jon Nigbor 3/11
3 Banana Belt Series Standings Masters Men 1/2/3 Duncan Oliphant 3/11
13 Banana Belt Series Standings Men 4 Matthew Studer 3/11
1 Banana Belt Series Standings Men 4 Casey Ehrman 3/11
20 Banana Belt Series Standings Men 3 Jeff Standish 3/11
26 Banana Belt Series Standings Men 1/2 Mike Kath 3/11
23 Banana Belt Series Standings Men 1/2 Erik Hofland 3/11
20 Banana Belt Series Standings Men 1/2 David Root 3/11
1 Banana Belt: Series Points Men Category 5 Kevin Andrews 3/11
1 Banana Belt: Series Points Masters Men 50+ Jon Nigbor 3/11
5 Banana Belt: Series Points Masters Men 1/2/3 Duncan Oliphant 3/11
7 Banana Belt: Series Points Men Category 4 Matthew Studer 3/11
2 Banana Belt: Series Points Men Category 4 Casey Ehrman 3/11
12 Banana Belt: Series Points Men Category 3 Jeff Standish 3/11
14 Banana Belt: Series Points Men 1/2 Erik Hofland 3/11
1 Banana Belt Men Category 5 Kevin Andrews 3/11
1 Banana Belt Masters Men 50+ Jon Nigbor 3/11
5 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Duncan Oliphant 3/11
7 Banana Belt Men Category 4 Matthew Studer 3/11
2 Banana Belt Men Category 4 Casey Ehrman 3/11
12 Banana Belt Men Category 3 Jeff Standish 3/11
16 Banana Belt Men 1/2 Mike Kath 3/11
14 Banana Belt Men 1/2 Erik Hofland 3/11
2 Banana Belt Men 5 Kevin Andrews 3/4-18
1 Banana Belt Men 50+ Jon Nigbor 3/4-18
28 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Brant Buchholz 3/4-18
3 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Duncan Oliphant 3/4-18
9 Banana Belt Men 4 Matthew Studer 3/4-18
1 Banana Belt Men 4 Casey Ehrman 3/4-18
25 Banana Belt Men 3 Jeff Standish 3/4-18
36 Banana Belt Men 1/2 Mike Kath 3/4-18
32 Banana Belt Men 1/2 David Root 3/4-18
12 Banana Belt Men 1/2 Erik Hofland 3/4-18
9 Banana Belt Men 5 Kevin Andrews 3/4
2 Banana Belt Men 50+ Jon Nigbor 3/4
36 Banana Belt Masters Men 4/5 Aaron Even 3/4
2 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Duncan Oliphant 3/4
1 Banana Belt Men 4 Casey Ehrman 3/4
38 Banana Belt Men 3 Neil Green 3/4
35 Banana Belt Men 3 Richard Ensworth 3/4
37 Banana Belt Men 1/2 Erik Hofland 3/4
24 Banana Belt Men 1/2 Brant Buchholz 3/4
15 Banana Belt Men 1/2 Mike Kath 3/4
12 Banana Belt Men 1/2 David Root 3/4
9 Banana Belt Series Points Men 5 Kevin Andrews 3/4
2 Banana Belt Series Points Men 50+ Jon Nigbor 3/4
2 Banana Belt Series Points Masters Men 1/2/3 Duncan Oliphant 3/4
1 Banana Belt Series Points Men 4 Casey Ehrman 3/4
15 Banana Belt Series Points Men 1/2 Mike Kath 3/4
12 Banana Belt Series Points Men 1/2 David Root 3/4
16 Echo Red to Red Clydesdale 200+ Men Jon Pearson 3/3
1 Echo Red to Red Category 3 19-34 Men Kyle Morris 3/3
11 Echo Red to Red Category 1 45+ Men Jeff Standish 3/3
8 Echo Red to Red Category 1 45+ Men Todd Rosier 3/3
195 Jack Frost TT: Combined Combined Steve Shaw 2/26
26 Jack Frost TT: Combined Combined Todd Rosier 2/26
257 Jack Frost TT: Combined Combined Megan Shaw 2/26
256 Jack Frost TT: Combined Combined Natalie Shaw 2/26
127 Jack Frost TT: Combined Combined Neil Green 2/26
18 Jack Frost TT: Combined Combined Adam Blanchard 2/26
5 Jack Frost TT Men 40-49 Todd Rosier 2/26
14 Jack Frost TT Men 3 Neil Green 2/26
9 Jack Frost TT Men 1/2 Adam Blanchard 2/26
4 Jack Frost TT Junior Women 15-16 Megan Shaw 2/26
1 Jack Frost TT Junior Women 13-14 Natalie Shaw 2/26
14 Jack Frost TT Eddy - Men Steve Shaw 2/26
1 Cherry Pie Men 50+ Jon Nigbor 2/19
1 Cherry Pie Men 4 Casey Ehrman 2/19
14 Cherry Pie Masters 40+ Duncan Oliphant 2/19
36 Cherry Pie Men 1/2 David Root 2/19
34 Cherry Pie Men 1/2 Adam Blanchard 2/19
24 Cherry Pie Men 1/2 Mike Kath 2/19
9 Cherry Pie Men 1/2 Erik Hofland 2/19
12 Cherry Pie Men 4/5-40+ Aaron Even 2/19