River City Bicycles - Benchmark

Event Category Name Date
11 Kruger's Crossing Masters Men A 35+ Richard Slingsby 12/3
12 Kruger's Crossing Men A Ryan Weaver 12/3
4 Kruger's Crossing Men A Ian Brown 12/3
3 Kruger's Crossing Men A Michael Sallashea 12/3
2 Kruger's Crossing Women A Brigette Brown 12/3
1 Kruger's Crossing Women A Wendy Williams 12/3
7 Kruger's Crossing Men B Brigette Brown 12/3
5 Kruger's Crossing Men B Wendy Williams 12/3
40 Cross Crusade (USGP Finale) Men C Eddie Wang 11/19
64 Cross Crusade (USGP Finale) Men B Chipp Ross 11/19
28 Cross Crusade (USGP Finale) Singlespeed Megan Faris 11/19
20 Cross Crusade (USGP Finale) Singlespeed Tony Tapay 11/19
8 Cross Crusade (USGP Finale) Singlespeed Ryan Weaver 11/19
6 Cross Crusade (USGP Finale) Singlespeed John Walrod 11/19
6 Cross Crusade (USGP Finale) Senior Men A Doug Wilmes 11/19
72 Cross Crusade (USGP Finale) Masters 35+ Bret Berner 11/19
41 Cross Crusade (USGP Finale) Masters 35+ Bill Crane 11/19
20 Cross Crusade (USGP Finale) Masters 35+ Tim Butler 11/19
38 Cross Crusade (USGP Finale) Elite Women Brigette Brown 11/19
16 Cross Crusade (USGP Finale) Elite Women Wendy Williams 11/19
14 Cross Crusade (USGP Finale) Elite Women Sue Butler 11/19
27 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Senior Men A Doug Wilmes 11/12
15 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Senior Men A Michael Sallashea 11/12
14 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Senior Men A Brett Nichols 11/12
6 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Senior Men A Ian Brown 11/12
29 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Masters Men A Bret Berner 11/12
26 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Masters Men A Bill Crane 11/12
21 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Masters Men A Andrew Reed 11/12
13 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Masters Men A Brody Anderson 11/12
9 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Masters Men A Tim Butler 11/12
20 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Women A Kristin Hargie 11/12
10 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Women A Megan Faris 11/12
6 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Women A Dani Dance 11/12
4 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Women A Sue Butler 11/12
3 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Women A Brigette Brown 11/12
2 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Women A Wendy Williams 11/12
6 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Singlespeed Dean Lucas 11/12
27 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Masters B 35+ Bob Williams 11/12
18 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Men B Spencer Moersfelder 11/12
31 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Men C Christian Martin 11/12
27 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Men C Jamie Baxter 11/12
9 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Clydesdale Doug Moak 11/12
54 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Masters B 35+ Brad Ross 11/12
53 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Masters B 35+ Brad Ross 11/12
32 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Masters B 35+ Bob Williams 11/12
40 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Men C Eddie Wang 11/12
15 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Men B Spencer Moersfelder 11/12
23 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Singlespeed Tony Tapay 11/12
11 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Women A Megan Faris 11/12
5 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Women A Dani Dance 11/12
4 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Women A Brigette Brown 11/12
3 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Women A Sue Butler 11/12
2 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Women A Wendy Williams 11/12
40 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Senior Men A John Walrod 11/12
38 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Senior Men A Ryan Weaver 11/12
32 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Senior Men A Doug Wilmes 11/12
14 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Senior Men A Brett Nichols 11/12
9 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Senior Men A Ian Brown 11/12
33 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Masters Men A Bret Berner 11/12
26 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Masters Men A Richard Slingsby 11/12
22 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Masters Men A Bill Crane 11/12
11 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Masters Men A Tim Butler 11/12
8 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Masters Men A Brody Anderson 11/12
23 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Masters Men A Bret Berner 11/5
14 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Masters Men A Bill Crane 11/5
11 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Masters Men A Tim Butler 11/5
6 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Masters Men A Brody Anderson 11/5
24 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Senior Men A Ryan Weaver 11/5
22 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Senior Men A Doug Wilmes 11/5
3 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Senior Men A Ian Brown 11/5
5 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Women A Megan Faris 11/5
3 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Women A Dani Dance 11/5
1 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Women A Brigette Brown 11/5
19 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Singlespeed Tony Tapay 11/5
50 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Men B Doug Moak 11/5
14 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Men B Spencer Moersfelder 11/5
29 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Men C Eddie Wang 11/5
10 Fox Hollow Grand Prix CCX #2 Men C Eddie Wang 11/4
9 Fox Hollow Grand Prix CCX #2 Masters 35+ Rob Williams 11/4
1 Fox Hollow Grand Prix CCX #2 Men A Brett Nichols 11/4
16 Cross Crusade Masters Men A Bret Berner 10/29
5 Cross Crusade Masters Men A Tim Butler 10/29
50 Cross Crusade Senior Men A Ryan Weaver 10/29
33 Cross Crusade Senior Men A Doug Wilmes 10/29
11 Cross Crusade Senior Men A Brett Nichols 10/29
9 Cross Crusade Senior Men A Michael Sallashea 10/29
7 Cross Crusade Senior Men A Ian Brown 10/29
18 Cross Crusade Women A Kristin Hargie 10/29
12 Cross Crusade Women A Megan Faris 10/29
5 Cross Crusade Women A Dani Dance 10/29
4 Cross Crusade Women A Brigette Brown 10/29
2 Cross Crusade Women A Sue Butler 10/29
1 Cross Crusade Women A Wendy Williams 10/29
56 Cross Crusade Men B Dylan Herbert 10/29
11 Cross Crusade Men B Spencer Moersfelder 10/29
45 Cross Crusade Singlespeed Zach Blacksher 10/29
38 Cross Crusade Singlespeed Robert Stout 10/29
28 Cross Crusade Singlespeed Tony Tapay 10/29
20 Cross Crusade Singlespeed Ryan Weaver 10/29
3 Cross Crusade Singlespeed Dean Lucas 10/29
47 Cross Crusade Men C Stephanie Sullivan 10/29
43 Cross Crusade Men C Craig Bowen 10/29
31 Cross Crusade Men C Eddie Wang 10/29
56 Cross Crusade Men C Craig Bowen 10/22
54 Cross Crusade Men C Christian Martin 10/22
49 Cross Crusade Men C Eddie Wang 10/22
31 Cross Crusade Men C Jamie Baxter 10/22
1 Cross Crusade Men C Spencer Moersfelder 10/22
52 Cross Crusade Singlespeed Marjon Marik 10/22
4 Cross Crusade Singlespeed Dean Lucas 10/22
67 Cross Crusade Men B Doug Moak 10/22
20 Cross Crusade Women A Kristin Hargie 10/22
19 Cross Crusade Women A Amy Campbell 10/22
18 Cross Crusade Women A Megan Faris 10/22
6 Cross Crusade Women A Dani Dance 10/22
5 Cross Crusade Women A Brigette Brown 10/22
4 Cross Crusade Women A Sue Butler 10/22
2 Cross Crusade Women A Wendy Williams 10/22
40 Cross Crusade Senior Men A Ryan Weaver 10/22
38 Cross Crusade Senior Men A John Walrod 10/22
15 Cross Crusade Senior Men A Doug Wilmes 10/22
7 Cross Crusade Senior Men A Brett Nichols 10/22
3 Cross Crusade Senior Men A Michael Sallashea 10/22
18 Cross Crusade Masters Men A Andrew Reed 10/22
6 Cross Crusade Masters Men A Tim Butler 10/22
52 Cross Crusade Men C Craig Bowen 10/15
44 Cross Crusade Men C Stephanie Sullivan 10/15
41 Cross Crusade Men C Eddie Wang 10/15
18 Cross Crusade Men C Christian Martin 10/15
4 Cross Crusade Men C Spencer Moersfelder 10/15
1 Cross Crusade Men C Leland Gilmore 10/15
41 Cross Crusade Singlespeed Colin Maher 10/15
38 Cross Crusade Singlespeed Tony Tapay 10/15
5 Cross Crusade Singlespeed Dean Lucas 10/15
77 Cross Crusade Men B Doug Moak 10/15
20 Cross Crusade Women B Cyn Slingsby 10/15
18 Cross Crusade Women A Kristin Hargie 10/15
10 Cross Crusade Women A Megan Faris 10/15
9 Cross Crusade Women A Dani Dance 10/15
4 Cross Crusade Women A Brigette Brown 10/15
3 Cross Crusade Women A Sue Butler 10/15
2 Cross Crusade Women A Wendy Williams 10/15
42 Cross Crusade Senior Men A Doug Wilmes 10/15
22 Cross Crusade Senior Men A Ryan Weaver 10/15
20 Cross Crusade Senior Men A Brett Nichols 10/15
10 Cross Crusade Senior Men A Ian Brown 10/15
37 Cross Crusade Masters Men A Bret Berner 10/15
30 Cross Crusade Masters Men A Richard Slingsby 10/15
23 Cross Crusade Masters Men A Bill Crane 10/15
12 Cross Crusade Masters Men A Andrew Reed 10/15
11 Cross Crusade Masters Men A Tim Butler 10/15
25 Veloce's Battle at Barlow CCX Masters B 35+ Brad Ross 10/8
19 Veloce's Battle at Barlow CCX Beginner Men Eddie Wang 10/8
5 Veloce's Battle at Barlow CCX Women A Megan Faris 10/8
7 Veloce's Battle at Barlow CCX Masters Men A Andrew Reed 10/8
3 Veloce's Battle at Barlow CCX Masters Men A Tim Butler 10/8
25 Veloce's Battle at Barlow CCX Senior Men A Doug Wilmes 10/8
20 Veloce's Battle at Barlow CCX Senior Men A Ryan Weaver 10/8
5 Veloce's Battle at Barlow CCX Senior Men A Ian Brown 10/8
4 Veloce's Battle at Barlow CCX Senior Men A Brett Nichols 10/8
9 Fox Hollow Grand Prix CCX #1 Men A Tim Butler 10/7
1 Fox Hollow Grand Prix CCX #1 Men A Brett Nichols 10/7
39 Cross Crusade Beginner Men Eddie Wang 10/1
75 Cross Crusade Masters C Chipp Ross 10/1
62 Cross Crusade Men C Craig Bowen 10/1
23 Cross Crusade Men C Christian Martin 10/1
2 Cross Crusade Men C Leland Gilmore 10/1
63 Cross Crusade Singlespeed Marjon Marik 10/1
39 Cross Crusade Singlespeed Robert Stout 10/1
27 Cross Crusade Singlespeed Tony Tapay 10/1
25 Cross Crusade Singlespeed Matthew Karre 10/1
3 Cross Crusade Singlespeed Dean Lucas 10/1
75 Cross Crusade Men B Doug Moak 10/1
65 Cross Crusade Men B Dylan Herbert 10/1
60 Cross Crusade Men B Dave Guettler 10/1
11 Cross Crusade Women A Amy Campbell 10/1
4 Cross Crusade Women A Dani Dance 10/1
3 Cross Crusade Women A Sue Butler 10/1
1 Cross Crusade Women A Wendy Williams 10/1
33 Cross Crusade Senior Men A Doug Wilmes 10/1
9 Cross Crusade Senior Men A Brett Nichols 10/1
6 Cross Crusade Senior Men A Michael Sallashea 10/1
30 Cross Crusade Masters Men A Richard Slingsby 10/1
21 Cross Crusade Masters Men A Bill Crane 10/1
9 Cross Crusade Masters Men A Tim Butler 10/1
29 Veloce PIR Handicap Series - Series Totals Senior Men James Randall 9/26
14 Veloce PIR Handicap Series - Series Totals Women 9/26
10 Veloce PIR Handicap Series - Series Totals Women Kristin Hargie 9/26
7 Veloce PIR Handicap Series - Series Totals Women Kemberlea Brainerd 9/26
4 Hood River Cyclocross Classic Singlespeed Matthew Karre 9/24
1 Hood River Cyclocross Classic Singlespeed Dean Lucas 9/24
14 Hood River Cyclocross Classic Beginner Men Eddie Wang 9/24
11 Hood River Cyclocross Classic Men C Christian Martin 9/24
20 Hood River Cyclocross Classic Men A Doug Wilmes 9/24
6 Hood River Cyclocross Classic Men A Brett Nichols 9/24
16 Hood River Cyclocross Classic Masters Men A Richard Slingsby 9/24
14 Hood River Cyclocross Classic Masters Men A Bill Crane 9/24
8 Hood River Cyclocross Classic Masters Men A Tim Butler 9/24
3 Hood River Cyclocross Classic Masters Men A Andrew Reed 9/24
4 Hood River Cyclocross Classic Women B Kristin Hargie 9/24
11 Hood River Cyclocross Classic Women A Amy Campbell 9/24
10 Hood River Cyclocross Classic Women A Dani Dance 9/24
4 Hood River Cyclocross Classic Women A Sue Butler 9/24
2 Hood River Cyclocross Classic Women A Wendy Williams 9/24
2 Eugene Short Cyclocross Series - Series Points Men A Brett Nichols 9/19
2 Eugene Short Cyclocross Series Men A Brett Nichols 9/19
2 Eugene Short Cyclocross Series Men A Brett Nichols 9/12
10 Veloce PIR Handicap Series Women 9/12
4 Veloce PIR Handicap Series Women Kemberlea Brainerd 9/12
18 Veloce PIR Handicap Series Senior Men Andrew Reed 9/12
13 Scotty Graham MTB XC #4 - Final Series Standings Sport Open Women Julia Bestland 9/10
14 Scotty Graham MTB XC #4 - Final Series Standings Pro/Expert Women Megan Faris 9/10
7 Scotty Graham MTB XC #4 - Final Series Standings Pro/Expert Women Dani Dance 9/10
6 Scotty Graham MTB XC #4 - Final Series Standings Expert Singlespeed Men Colin Maher 9/10
2 Scotty Graham MTB XC #4 - Final Series Standings Expert Singlespeed Men Ryan Weaver 9/10
16 Scotty Graham MTB XC #4 - Final Series Standings Expert Men 40+ Dean Lucas 9/10
1 Scotty Graham MTB XC #4 - Final Series Standings Expert Men 40+ Tim Butler 9/10
24 Scotty Graham MTB XC #4 - Final Series Standings Expert Open Men Ryan Weaver 9/10
1 Scotty Graham MTB XC #4 Expert 40+ Men Tim Butler 9/10
21 Scotty Graham MTB DH #5 - Final Series Standings Expert Men 19-29 Zach Blacksher 9/9
24 Veloce PIR Handicap Series Men Andrew Reed 9/5
10 Veloce PIR Handicap Series Men James Randall 9/5
4 Veloce PIR Handicap Series Women Kristin Hargie 9/5
5 Fast Twitch Fridays - Season Totals Novice Women Brigette Brown 9/1
52 Fast Twitch Fridays - Season Totals Sprinter Brigette Brown 9/1
15 Monday PIR - August Series Novice Women Kemberlea Brainerd 8/28
40 Monday PIR - August Series Masters - Category 4/5 Curt Dewees 8/28
25 Monday PIR - August Series Masters 30+ 1/2/3 Bret Berner 8/28
33 PIR Category 1/2/3 Bret Berner 8/22
13 Monday PIR - Series Standings Novice Women Kemberlea Brainerd 8/21
37 Monday PIR - Series Standings Masters - Category 4/5 Curt Dewees 8/21
23 Monday PIR - Series Standings Masters 30+ 1/2/3 Bret Berner 8/21
9 Falls City Firecracker MTB Expert Men 13-39 Colin Maher 8/20
1 Woodland Road Race Women 1/2/3 Wendy Williams 8/20
13 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Pro, Expert Women Marjon Marik 8/14
3 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Pro, Expert Women Brigette Brown 8/14
2 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Pro, Expert Women Dani Dance 8/14
5 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Pro, Expert Women Dani Dance 8/14
1 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Pro, Expert Women Brigette Brown 8/14
37 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall Beginner Men Christian Martin 8/14
2 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall Sport Women Kristin Hargie 8/14
8 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall Singlespeed Men Colin Maher 8/14
6 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall Singlespeed Men Tim Butler 8/14
2 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall Singlespeed Men Ryan Weaver 8/14
1 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall Singlespeed Men John Walrod 8/14
36 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall Expert Men Brad Ross 8/14
22 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall Expert Men Dean Lucas 8/14
21 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall Expert Men Colin Maher 8/14
1 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall Expert Men Ryan Weaver 8/14
13 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall Pro-Elite-Expert Women Marjon Marik 8/14
3 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall Pro-Elite-Expert Women Brigette Brown 8/14
2 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall Pro-Elite-Expert Women Dani Dance 8/14
15 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Beginner Men Christian Martin 8/14
2 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Sport Women Kristin Hargie 8/14
8 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Singlespeed Tim Butler 8/14
5 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Singlespeed Colin Maher 8/14
2 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Singlespeed Ryan Weaver 8/14
1 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Singlespeed John Walrod 8/14
15 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Expert Men Colin Maher 8/14
11 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Expert Men Dean Lucas 8/14
3 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Expert Men John Walrod 8/14
1 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Expert Men Ryan Weaver 8/14
5 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Pro/Elite/Expert Women Dani Dance 8/14
1 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Pro/Elite/Expert Women Brigette Brown 8/14
13 Monday PIR - Series Standings Novice Women Kemberlea Brainerd 8/14
33 Monday PIR - Series Standings Masters 4/5 Curt Dewees 8/14
22 Monday PIR - Series Standings Masters 30+ 1/2/3 Bret Berner 8/14
4 OBRA Criterium Championships Masters Women 40 Kemberlea Brainerd 8/13
7 OBRA Criterium Championships Category 3 Joe Dengel 8/13
15 PIR Category 1/2/3 Ian Brown 8/8
3 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Brigette Brown 8/7
1 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Dani Dance 8/7
8 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Colin Maher 8/7
2 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Ryan Weaver 8/7
1 Portland MTB Short Track Series Singlespeed John Walrod 8/7
17 Portland MTB Short Track Series Expert Men Richard Slingsby 8/7
11 Portland MTB Short Track Series Expert Men Dean Lucas 8/7
9 Portland MTB Short Track Series Expert Men Colin Maher 8/7
1 Portland MTB Short Track Series Expert Men Ryan Weaver 8/7
3 Portland MTB Short Track Series Pro/Elite/Expert Women Brigette Brown 8/7
1 Portland MTB Short Track Series Pro/Elite/Expert Women Dani Dance 8/7
22 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 8/7
21 Monday PIR Masters 4/5 Curt Dewees 8/7
8 Monday PIR Novice Women Kemberlea Brainerd 8/7
26 The Mid-Summer Criterium Series - Series Overall Category 1/2/3 Doug Wilmes 8/2
13 The Mid-Summer Criterium Series Category 1/2/3 Doug Wilmes 8/2
20 PIR Category 3/4 Colin Maher 8/1
5 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Dani Dance 7/31
4 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Brigette Brown 7/31
2 Portland MTB Short Track Series Sport Women Kristin Hargie 7/31
4 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Tim Butler 7/31
3 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Ryan Weaver 7/31
1 Portland MTB Short Track Series Singlespeed John Walrod 7/31
15 Portland MTB Short Track Series Expert Men Brad Ross 7/31
4 Portland MTB Short Track Series Expert Men Ryan Weaver 7/31
5 Portland MTB Short Track Series Pro/Elite/Expert Women Dani Dance 7/31
4 Portland MTB Short Track Series Pro/Elite/Expert Women Brigette Brown 7/31
17 Monday PIR - July Series Novice Women Kemberlea Brainerd 7/31
17 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 7/31
13 Vancouver Courthouse Criterium Women 3/4 Kemberlea Brainerd 7/30
24 Vancouver Courthouse Criterium Category 3 Doug Wilmes 7/30
11 Shiloh's Showdown DH #4 MTB Expert Men 19-29 Zach Blacksher 7/30
42 Long Days Night TT Series - Series Overall: Combined Results by Time Combined Roger Johnson 7/26
2 Long Days Night TT Series - Series Overall Men 60+ Roger Johnson 7/26
12 The Mid-Summer Criterium Series Category 1/2/3 Doug Wilmes 7/26
9 PIR Pro/1/2 John Walrod 7/25
5 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Dani Dance 7/24
6 Portland MTB Short Track Series Sport Women Kristin Hargie 7/24
10 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Colin Maher 7/24
4 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Tim Butler 7/24
3 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Ryan Weaver 7/24
2 Portland MTB Short Track Series Singlespeed John Walrod 7/24
16 Portland MTB Short Track Series Expert Men Ryan Weaver 7/24
13 Portland MTB Short Track Series Expert Men Colin Maher 7/24
5 Portland MTB Short Track Series Pro/Elite/Expert Women Dani Dance 7/24
14 Monday PIR - Series Standings Novice Women Kemberlea Brainerd 7/24
3 Oakridge Fat Tire MTB Pro, Semi-Pro Men Brett Nichols 7/23
9 Oakridge Fat Tire MTB Sport 40+ Michael Adamson 7/23
1 Oakridge Fat Tire MTB Semi-pro Brett Nichols 7/23
7 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Marjon Marik 7/17
3 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Dani Dance 7/17
2 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Brigette Brown 7/17
6 Portland MTB Short Track Series Sport Women Kristin Hargie 7/17
24 Portland MTB Short Track Series Sport Men U45 Richard Slingsby 7/17
5 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Colin Maher 7/17
4 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Tim Butler 7/17
3 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Ryan Weaver 7/17
1 Portland MTB Short Track Series Singlespeed John Walrod 7/17
14 Portland MTB Short Track Series Expert Men Ryan Weaver 7/17
7 Portland MTB Short Track Series Pro/Elite/Expert Women Marjon Marik 7/17
3 Portland MTB Short Track Series Pro/Elite/Expert Women Dani Dance 7/17
2 Portland MTB Short Track Series Pro/Elite/Expert Women Brigette Brown 7/17
19 Mt Tabor Series - July Results Category 3 Men Spencer Moersfelder 7/12
5 Mt Tabor Series - July Results Category 3 Men Doug Wilmes 7/12
19 Mt Tabor Series - July Results Category 4/5 Men Colin Maher 7/12
12 Mt Tabor Series - July Results Senior Women Brigette Brown 7/12
10 Mt Tabor Series - July Results Senior Women Wendy Williams 7/12
7 Mt Tabor Series - July Results Senior Women Sue Butler 7/12
9 Mt Tabor Series - July Results Senior Men Ian Brown 7/12
14 Mt Tabor Series Category 4/5 Colin Maher 7/12
13 Mt Tabor Series Category 3 Spencer Moersfelder 7/12
4 Mt Tabor Series Category 3 Doug Wilmes 7/12
14 PIR Category 4/5 Men 7/11
11 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Tim Butler 7/10
6 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Colin Maher 7/10
3 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Ryan Weaver 7/10
2 Portland MTB Short Track Series Singlespeed John Walrod 7/10
8 Portland MTB Short Track Series Sport Women Kristin Hargie 7/10
37 Portland MTB Short Track Series Sport Men Marjon Marik 7/10
8 Mt Tabor Series Senior Women Brigette Brown 7/5
6 Mt Tabor Series Senior Women Wendy Williams 7/5
3 Mt Tabor Series Senior Women Sue Butler 7/5
20 Mt Tabor Series Category 3 Spencer Moersfelder 7/5
18 Mt Tabor Series Category 3 Spencer Moersfelder 7/5
16 Mt Tabor Series Category 3 Tim Butler 7/5
18 Mt Tabor Series Senior Men Ian Brown 7/5
6 Monday PIR Novice Women Kemberlea Brainerd 7/3
1 Outback Challenge MTB Pro, Semi-Pro Men Brett Nichols 7/2
22 Mt Tabor Circuit Race Masters 40+ Bret Berner 7/2
2 Mt Tabor Circuit Race Women 4 Kristin Hargie 7/2
2 Mt Tabor Circuit Race Category 5 Colin Maher 7/2
1 Outback Challenge MTB Pro/Semi-Pro Brett Nichols 7/2
1 State Games XC MTB Expert 40+ Men Tim Butler 7/1
1 State Games Short Track MTB Expert Men Tim Butler 7/1
35 Fast Twitch Fridays - June Overall Sprinters Brigette Brown 6/30
11 Alpenrose Thursday Series - June Series Women Brigette Brown 6/29
8 Long Days Night TT Series: Combined Results by Time: Combined Combined Roger Johnson 6/28
3 Long Days Night TT Series - June Series: Combined Results by Time Combined Roger Johnson 6/28
8 Long Days Night TT Series: Combined Results by Time Combined Roger Johnson 6/28
15 Mt Tabor Series - June Results Category 3 Men Doug Wilmes 6/28
5 Mt Tabor Series - June Results Category 4/5 Men Tim Butler 6/28
13 Mt Tabor Series - June Results Category 4 Women Dani Dance 6/28
1 Mt Tabor Series - June Results Category 4 Women Kristin Hargie 6/28
9 Mt Tabor Series - June Results Senior Women Brigette Brown 6/28
7 Mt Tabor Series - June Results Senior Women Sue Butler 6/28
9 Mt Tabor Series - June Results Senior Men Ian Brown 6/28
3 Long Days Night TT Series - June Series Combined Roger Johnson 6/28
8 Long Days Night TT Series Combined Roger Johnson 6/28
7 Mt Tabor Series Category 3 Doug Wilmes 6/28
2 Mt Tabor Series Fixed Gear David Auker 6/28
4 Mt Tabor Series Senior Women Sue Butler 6/28
2 Mt Tabor Series Women Category 4 Kristin Hargie 6/28
16 Mt Tabor Series Senior Men Ian Brown 6/28
8 PIR - June Series Category 3/4 Tim Butler 6/27
12 PIR Category 4/5 Men Colin Maher 6/27
3 PIR Category 3/4 Men Tim Butler 6/27
14 PIR Pro/1/2 Men James Morrison 6/27
4 Monday PIR - June Series Novice Women Sue Butler 6/26
20 Monday PIR - June Series Masters 1/2/3 Tim Butler 6/26
46 Elkhorn Classic Stage Race - Dooley Mountain Road Race Category 3 Men Spencer Moersfelder 6/25
42 Elkhorn Classic Stage Race - Final General Classification Category 3 Spencer Moersfelder 6/25
142 Elkhorn Classic Stage Race - Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Spencer Moersfelder 6/24
53 Elkhorn Classic Stage Race - Individual Time Trial Category 3 Men Spencer Moersfelder 6/24
77 Elkhorn Classic Stage Race - Gold Rush Criterium Category 3 Men Spencer Moersfelder 6/24
52 Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race Category 3 Men Spencer Moersfelder 6/23
9 Mt Tabor Series Senior Women Brigette Brown 6/21
2 Mt Tabor Series Senior Women Sue Butler 6/21
9 Mt Tabor Series Category 4 Women Dani Dance 6/21
1 Mt Tabor Series Category 4 Women Wendy Williams 6/21
26 Mt Tabor Series Category 3 Doug Wilmes 6/21
13 Mt Tabor Series Category 1/2 Ian Brown 6/21
1 Monday PIR Novice Women Sue Butler 6/19
35 Monday PIR Category 4/5 Curt Dewees 6/19
10 Monday PIR Category 1/2/3 Tim Butler 6/19
2 Shiloh Cyclery Super Sunday XC Pro, Expert Women Dani Dance 6/18
2 Shiloh Cyclery Super Sunday XC Pro/Expert Women Dani Dance 6/18
1 Shiloh Cyclery Super Sunday XC Expert 40+ Men Tim Butler 6/18
9 Shiloh Cyclery Super Sunday XC Expert Open Men Ryan Weaver 6/18
2 Shiloh Cyclery Super Sunday Short Track Pro, Expert Women Dani Dance 6/18
2 Shiloh Cyclery Super Sunday Short Track Pro/Elite/Expert Women Dani Dance 6/18
4 Shiloh Cyclery Super Sunday Short Track Expert Men Colin Maher 6/18
1 Shiloh Cyclery Super Sunday Short Track Expert Men Tim Butler 6/18
2 Alpenrose Sixday: Alpenrose Six Day: Alpenrose Six Day - Category Racing Women Brigette Brown 6/15
5 Long Days Night TT Series: Combined Results by Time: Combined Combined Roger Johnson 6/14
5 Long Days Night TT Series: Combined Results by Time Combined Roger Johnson 6/14
9 Mt Tabor Series Men 3 Doug Wilmes 6/14
1 Mt Tabor Series Men 4 Tim Butler 6/14
8 Mt Tabor Series Category 4 Women Dani Dance 6/14
2 Mt Tabor Series Category 4 Women Kristin Hargie 6/14
37 Mt Tabor Series Category 1/2 Robert Stout 6/14
35 Mt Tabor Series Category 1/2 Ryan Weaver 6/14
8 Mt Tabor Series Category 1/2 Ian Brown 6/14
5 Long Days Night TT Series Combined Roger Johnson 6/14
4 OBRA Rehearsal Race Category 3 Men Doug Wilmes 6/10
1 OBRA Rehearsal Race Women Category 4 Kristin Hargie 6/10
16 Mt Tabor Series Category 3 Men Doug Wilmes 6/7
1 Mt Tabor Series Category 4 Women Kristin Hargie 6/7
3 Mt Tabor Series Senior Women Brigette Brown 6/7
5 Mt Tabor Series Category 1/2 Ian Brown 6/7
20 PIR Category 4/5 Colin Maher 6/6
40 Mt Hood Cycling Classic - Final General Classification Women Pro 1-3 Amy Campbell 6/4
4 Mt Hood Cycling Classic - Final General Classification Category 4 Men Tim Butler 6/4
31 Mt Hood Cycling Classic - Three Summit Road Race Women Pro 1-3 Amy Campbell 6/4
3 Mt Hood Cycling Classic - Three Summit Road Race Category 4 Men Tim Butler 6/4
326 Mt Hood Cycling Classic - Scenic Gorge Time Trial: Combined Results by Time Combined Amy Campbell 6/3
194 Mt Hood Cycling Classic - Scenic Gorge Time Trial: Combined Results by Time Combined Tim Butler 6/3
6 Picketts Charge (State Championships) MTB Pro, Semi-Pro Men Brett Nichols 6/3
2 Picketts Charge (State Championships) MTB Semi-Pro Men Brett Nichols 6/3
5 Picketts Charge (State Championships) MTB Singlespeed Colin Maher 6/3
1 Picketts Charge (State Championships) MTB Singlespeed Ryan Weaver 6/3
36 Mt Hood Cycling Classic - Scenic Gorge Time Trial Women Pro 1-3 Amy Campbell 6/3
14 Mt Hood Cycling Classic - Scenic Gorge Time Trial Category 4 Men Tim Butler 6/3
44 Mt Hood Cycling Classic - Downtown Criterium Women Pro 1-3 Amy Campbell 6/3
6 Fast Twitch Fridays Sprinters D Brigette Brown 6/2
58 Mt Hood Cycling Classic - Cooper Spur Circuit Race Women Pro 1-3 Amy Campbell 6/2
7 Mt Hood Cycling Classic - Cooper Spur Circuit Race Category 4 Men Tim Butler 6/2
48 Mt Hood Cycling Classic - Columbia Hills Road Race Pro Women 1-3 Amy Campbell 6/1
162 Mt Hood Cycling Classic - Panorama Point Prologue: Combined Results by Time: Combined Combined Amy Campbell 5/31
162 Mt Hood Cycling Classic - Panorama Point Prologue: Combined Results by Time Combined Amy Campbell 5/31
41 Mt Hood Cycling Classic - Panorama Point Prologue Pro Women 1-3 Amy Campbell 5/31
45 PIR - May Series Category 1/2/3 Matthew Karre 5/30
24 PIR Category 1/2/3 Ian Brown 5/30
29 Silverton Road Race Category 3 Doug Wilmes 5/28
1 Fast Twitch Fridays - May Series Category 4 Women Brigette Brown 5/26
13 PIR Category 3/4 Amy Campbell 5/23
20 PIR Category 1/2/3 Tim Butler 5/23
5 Swan Island Criterium Masters 40+ 1/2/3 Brad Ross 5/21
32 PIR Category 1/2/3 Spencer Moersfelder 5/16
19 PIR Category 1/2/3 Matthew Karre 5/16
34 Monday PIR - Series Standings Masters 4/5 Curt Dewees 5/15
34 Monday PIR Masters 4/5 Curt Dewees 5/15
1 Fast Twitch Fridays Novice Women Brigette Brown 5/12
21 PIR Category 1/2/3 Brad Ross 5/9
32 PIR Category 4/5 Colin Maher 5/9
3 Table Rock Road Race Category 4/5 Men Brett Nichols 5/7
6 Spring Thaw XC MTB Pro, Expert Women Brigette Brown 5/6
10 Spring Thaw XC MTB Pro, Semi-Pro Men Ian Brown 5/6
6 Spring Thaw XC MTB Pro/Expert Women Brigette Brown 5/6
1 Spring Thaw XC MTB Expert Men 19-39 Brett Nichols 5/6
5 Spring Thaw XC MTB Semi-Pro Men Ian Brown 5/6
5 PIR Category 3/4 Tim Butler 5/2
9 Bear Springs Trap MTB XC #1 Pro, Expert Women Megan Faris 4/30
8 Bear Springs Trap MTB XC #1 Pro, Expert Women Wendy Williams 4/30
2 Bear Springs Trap MTB XC #1 Pro, Expert Women Brigette Brown 4/30
7 Bear Springs Trap MTB XC #1 Sport Women Open Julia Bestland 4/30
9 Bear Springs Trap MTB XC #1 Pro/Expert Women Megan Faris 4/30
8 Bear Springs Trap MTB XC #1 Pro/Expert Women Wendy Williams 4/30
2 Bear Springs Trap MTB XC #1 Pro/Expert Women Brigette Brown 4/30
5 Bear Springs Trap MTB XC #1 Expert Singlespeed Men Colin Maher 4/30
1 Bear Springs Trap MTB XC #1 Expert Singlespeed Men Ryan Weaver 4/30
8 Bear Springs Trap MTB XC #1 Expert 40+ Men Dean Lucas 4/30
4 Bear Springs Trap MTB XC #1 Expert 40+ Men Tim Butler 4/30
22 Bear Springs Trap MTB XC #1 Expert Open Men John Walrod 4/30
17 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Tim Butler 4/23
17 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Tim Butler 4/23
3 Estacada Time Trial Category 4 Men Tim Butler 4/23
31 PIR Category 1/2/3 Doug Wilmes 4/18
105 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Christian Martin 4/9
105 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Christian Martin 4/9
18 Estacada Time Trial Category 4 Men Christian Martin 4/9
2 Kings Valley Road Race Category 4/5 Men Brett Nichols 4/8
12 Kings Valley Road Race Category 3 Men Doug Wilmes 4/8
9 Piece of Cake Category 4 Men Tim Butler 4/2
4 20th Peak Sports Mudslinger MTB Pro, Expert Women Brigette Brown 3/26
3 20th Peak Sports Mudslinger MTB Pro, Expert Women Dani Dance 3/26
2 20th Peak Sports Mudslinger MTB Pro, Expert Women Megan Faris 3/26
2 20th Peak Sports Mudslinger MTB Expert Women Dani Dance 3/26
1 20th Peak Sports Mudslinger MTB Expert Women Megan Faris 3/26
2 20th Peak Sports Mudslinger MTB Pro Women Brigette Brown 3/26
2 20th Peak Sports Mudslinger MTB Expert Men 40+ Tim Butler 3/26
4 20th Peak Sports Mudslinger MTB Expert Men 19-39 Ryan Weaver 3/26
1 20th Peak Sports Mudslinger MTB Expert Men 19-39 Brett Nichols 3/26
16 Banana Belt Road Race Series Category 4 Men Tim Butler 3/19
6 Banana Belt Road Race Series Masters Men 40+ Brad Ross 3/19
18 Banana Belt Road Race Series Category 3 Men Doug Wilmes 3/19
11 Banana Belt Road Race Series Women 4 Wendy Williams 3/19
10 Banana Belt Road Race Series Women 4 Stacey Donohue 3/19
6 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Series - Final Overall Masters Men 40+ Brad Ross 3/19
20 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Series - Final Overall Women Category 4 Stacey Donohue 3/19
10 Banana Belt Road Race Series: Series Standings Masters 40+ Brad Ross 3/12
39 Banana Belt Road Race Series Category 3 Doug Wilmes 3/12
13 Banana Belt Road Race Series Masters Men 40+ Brad Ross 3/12
5 Banana Belt Road Race Series Masters Men 40+ Brad Ross 3/5
11 Banana Belt Road Race Series Senior Women 1/2/3 Brigette Brown 3/5
21 Banana Belt Road Race Series Senior Men Category 3 Doug Wilmes 3/5
29 Banana Belt Road Race Series Senior Men Pro/1/2 Ryan Weaver 3/5
72 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Ian Brown 2/26
83 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Tim Butler 2/26
72 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Ian Brown 2/26
83 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Tim Butler 2/26
12 Jack Frost Time Trial Category 3 Ian Brown 2/26
11 Jack Frost Time Trial Category 4/5 Tim Butler 2/26
5 Cherry Pie Road Race Senior Women Category 4 Kristin Hargie 2/19
4 Cherry Pie Road Race Senior Women Category 4 Brigette Brown 2/19
26 Cherry Pie Road Race Senior Men Category 1/2 Ryan Weaver 2/19