River City Bicycles - Benchmark

Event Category Name Date
45 USGP of Cyclocross Category B Men Christian Martin 12/11
41 USGP of Cyclocross Category B Men Christian Martin 12/10
24 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Category B Christian Martin 12/4
51 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Singlespeed Eddie Wang 12/4
8 GPMC: Winter Cross Category B Christian Martin 12/4
29 Psycho Cross: Series Standings Category B Men Christian Martin 11/27
54 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Category B Christian Martin 11/19
48 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Singlespeed Eddie Wang 11/19
10 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Category B Christian Martin 11/19
21 Cross Crusade Women A Amy Campbell 11/13
52 Cross Crusade Masters 35+ B Peter Parker 11/13
73 Cross Crusade Category C Esteban Vasquez 11/13
60 Cross Crusade Masters 35+ A Bret Berner 11/13
12 Cross Crusade Category A Leland Gilmore 11/13
81 Cross Crusade Singlespeed Eddie Wang 11/13
52 Cross Crusade Category B Christian Martin 11/13
68 Cross Crusade Beginner Women Maria Patla 11/13
45 Cross Crusade Masters 35+ A Bret Berner 11/6
46 Cross Crusade Category A Spencer Moersfelder 11/6
6 Cross Crusade Category A Leland Gilmore 11/6
75 Cross Crusade Singlespeed Eddie Wang 11/6
41 Cross Crusade Category B Christian Martin 11/6
57 Cross Crusade Beginner Women Maria Patla 11/6
70 Cross Crusade Masters 35+ B Richard Slingsby 11/6
63 Cross Crusade Masters 35+ B Peter Parker 11/6
80 Cross Crusade Category C Esteban Vasquez 11/6
41 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Singlespeed Eddie Wang 11/5
3 Pedalers At The Poor Farm CCX @ Edgefield Singlespeed Leland Gilmore 11/5
54 Cross Crusade Category B Doug moak 10/30
45 Cross Crusade Category B Christian Martin 10/30
19 Cross Crusade Women A Amy Campbell 10/30
12 Cross Crusade Category A Leland Gilmore 10/30
55 Cross Crusade Beginner Women Maria Patla 10/29
23 Cross Crusade Women A Amy Campbell 10/29
69 Cross Crusade Masters 35+ A Bret Berner 10/29
23 Cross Crusade Category A Leland Gilmore 10/29
75 Cross Crusade Category B Doug moak 10/29
64 Cross Crusade Category B Christian Martin 10/29
39 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Singlespeed Eddie Wang 10/29
12 GPMC: David Douglas CX #2 Singlespeed Eddie Wang 10/29
12 Blind Date: Final Series Standings Women A Dani Dance 10/26
10 Blind Date: Final Series Standings Women A Brigette Brown 10/26
2 Blind Date: Final Series Standings Singlespeed Leland Gilmore 10/26
1 Blind Date Singlespeed Leland Gilmore 10/26
27 Blind Date Beginner Women Maria Patla 10/26
7 Cross Crusade Category A Hillsboro Leland Gilmore 10/23
6 Cross Crusade Category A Leland Gilmore 10/23
76 Cross Crusade Singlespeed Eddie Wang 10/23
63 Cross Crusade Category B Christian Martin 10/23
29 Cross Crusade Clydesdale Thomas Lyttle 10/23
76 Cross Crusade Category C Esteban Vasquez 10/23
20 Cross Crusade Category C Mark Gyulafia 10/23
122 Cross Crusade Beginner Men Maria Patla 10/23
60 Cross Crusade Masters 35+ A Bret Berner 10/23
26 Blind Date Beginner Women Maria Patla 10/19
1 Blind Date Singlespeed Leland Gilmore 10/19
9 Blind Date Women A Dani Dance 10/19
6 Blind Date Women A Brigette Brown 10/19
7 Cross Crusade Category A Leland Gilmore 10/16
68 Cross Crusade Masters 35+ A Bret Berner 10/16
25 Cross Crusade Women A Megan Weaver 10/16
23 Cross Crusade Women A Amy Campbell 10/16
84 Cross Crusade Category B Doug moak 10/16
63 Cross Crusade Category B Christian Martin 10/16
88 Cross Crusade Beginner Women Maria Patla 10/16
89 Cross Crusade Category C Esteban Vasquez 10/16
29 Cross Crusade Category C Mark Gyulafia 10/16
105 Cross Crusade Masters 35+ B Richard Slingsby 10/16
3 Blind Date Singlespeed Leland Gilmore 10/12
28 Blind Date Beginner Women Maria Patla 10/12
56 Cross Crusade Beginner Women Maria Patla 10/9
56 Cross Crusade Singlespeed Eddie Wang 10/9
55 Cross Crusade Masters 35+ A Bret Berner 10/9
52 Cross Crusade Category A John Walrod 10/9
39 Cross Crusade Category A Matthew Karre 10/9
10 Cross Crusade Category A Leland Gilmore 10/9
5 Cross Crusade Category A Seth Patla 10/9
14 Cross Crusade Women A Amy Campbell 10/9
51 Cross Crusade Masters 35+ B Peter Parker 10/9
4 Blind Date Singlespeed Leland Gilmore 10/5
22 Blind Date Beginner Women Maria Patla 10/5
78 Cross Crusade Masters 35+ A Bret Berner 10/2
3 Cross Crusade Masters 35+ A Tim Butler 10/2
10 Cross Crusade Junior Women Haley Guettler 10/2
78 Cross Crusade Beginner Women Maria Patla 10/2
33 Cross Crusade Category A Leland Gilmore 10/2
49 Cross Crusade Clydesdale Chip Rosi 10/2
88 Cross Crusade Singlespeed Eddie Wang 10/2
44 Blind Date Singlespeed Megan Weaver 9/28
36 Blind Date Singlespeed Brice Stivers 9/28
5 Blind Date Singlespeed Leland Gilmore 9/28
26 Blind Date Beginner Women Maria Patla 9/28
26 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Matthew Karre 9/27
25 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Ryan Weaver 9/27
42 Battle at Barlow Beginner Women Maria Patla 9/25
26 Battle at Barlow Category A Leland Gilmore 9/25
5 Battle at Barlow Category A Seth Patla 9/25
42 Battle at Barlow Singlespeed Eddie Wang 9/25
2 Battle at Barlow Singlespeed Seth Patla 9/25
4 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Ryan Weaver 9/20
30 Mt. Ashland Hillclimb: Road: Combined Combined Jason Bietz 9/18
9 Mt. Ashland Hillclimb: Road Masters Men 40+ Jason Bietz 9/18
23 Hood River Double Cross Singlespeed Seth Patla 9/18
13 Hood River Double Cross Category A Seth Patla 9/18
12 Hood River Double Cross Category A Leland Gilmore 9/18
59 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open John Walrod 9/13
51 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Matthew Karre 9/13
43 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Alex Criss 9/13
28 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Eddie Wang 9/13
14 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Ryan Weaver 9/13
6 Pain and Suffer'n CX Category A Leland Gilmore 9/11
1 Pain and Suffer'n CX Women A Sue Butler 9/11
7 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Men Ryan Weaver 9/6-27
24 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open John Walrod 9/6
6 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Ryan Weaver 9/6
8 Oregon Super D Sandy Ridge Category 1/Category 2 Women 35+ Dani Dance 9/4
9 Oregon Super D Sandy Ridge Category 1/Category 2 Women 35+ Dani Dance 9/3-4
8 Oregon Super D Sandy Ridge Pro Women (Open) Jill Hardiman 9/3-4
25 Oregon Super D Sandy Ridge Pro Men (Open) Ian Brown 9/3-4
8 Oregon Super D Sandy Ridge-Split Times Category 1/Category 2 Women 35+ Dani Dance 9/3
29 Tuesday PIR-August Series Category 4/5 Esteban Vasquez 8/30
34 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 8/30
26 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Weaver 8/30
16 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 8/29
7 Kruger's Kermesse Women A Meagan Wearer 8/28
16 Kruger's Kermesse Men A John Walrod 8/28
11 Kruger's Kermesse Men A Richard Formage 8/28
7 Kruger's Kermesse Men A Leland Gilmore 8/28
5 Kruger's Kermesse Men A Ryan Weaver 8/28
17 Kruger's Kermesse Masters Men 50+ Richard Potestio 8/28
55 Fast Twitch Fridays: July/August Sprinter Kate Grossweiler 8/26
8 Fast Twitch Fridays: July/August Novice Women Kate Grossweiler 8/26
24 Fast Twitch Fridays: July/August Novice Men Mark Gyulafia 8/26
1 Fast Twitch Fridays Novice Men Mark Gyulafia 8/26
2 Fast Twitch Fridays Sprint E Kate Grossweiler 8/26
29 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 8/23
16 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Weaver 8/23
24 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 8/22
76 OBRA Uphill TT: Combined Combined Christian Martin 8/21
2 Giro di Portland Women 1/2/3 Sue Butler 8/21
8 Giro di Portland Masters 1/2/3 Tim Butler 8/21
12 OBRA Uphill TT Category 4/5 Men Christian Martin 8/21
24 Tuesday PIR-Series Totals Category 4/5 Esteban Vasquez 8/16
6 Mile Night Scratch Race Group B Sue Butler 8/16
9 Mile Night Scratch Race Group A Sue Butler 8/16
40 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 8/16
27 Tuesday PIR Category 3/4 John Walrod 8/16
25 Tuesday PIR Category 3/4 Eddie Wang 8/16
21 Tuesday PIR Category 4/5 Esteban Vasquez 8/16
30 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 8/15
1 Alsea Falls Switchback/OBRA MTB XC Champs Masters Men 30-39 Seth Patla 8/14
47 Portland Twilight Criterium Category 3 Men Bret Berner 8/12
68 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Weaver 8/9
23 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 8/8
21 Oregon Super D Oakridge: Series totals after Oakridge Pro Men (Open) Ian Brown 8/7
33 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 8/2
10 Tuesday PIR Category 4/5 Esteban Vasquez 8/2
9 Portland Short Track Series - July/Aug Series Singlespeed Women Dani Dance 8/1
17 Portland Short Track Series - July/Aug Series Singlespeed Men Leland Gilmore 8/1
15 Portland Short Track Series - July/Aug Series Singlespeed Men joel armstrong 8/1
2 Portland Short Track Series - July/Aug Series Singlespeed Men Ryan Weaver 8/1
8 Portland Short Track Series - July/Aug Series Pro/Category 1 Women Sue Butler 8/1
10 Portland Short Track Series - July/Aug Series Pro Men Ryan Weaver 8/1
30 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 8/1
2 Portland Short Track Series Singlespeed Women Dani Dance 8/1
36 Portland Short Track Series Singlespeed Men Brice Stivers 8/1
25 Portland Short Track Series Singlespeed Men joel armstrong 8/1
8 Portland Short Track Series Singlespeed Men Leland Gilmore 8/1
3 Portland Short Track Series Singlespeed Men Ryan Weaver 8/1
40 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Doug moak 8/1
34 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Christian Martin 8/1
17 Portland Short Track Series Pro Men Ian Brown 8/1
13 Portland Short Track Series Pro Men Ryan Weaver 8/1
1 Portland Short Track Series Pro/Category 1 Women Sue Butler 8/1
20 Tuesday PIR-July Series Category 4/5 Stuart Elgin 7/26
61 Tuesday PIR Category 1/2/3 Matthew Karre 7/26
38 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Walrod 7/26
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Weaver 7/26
36 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 7/26
11 Tuesday PIR Category 4/5 Esteban Vasquez 7/26
3 Portland Short Track Series Singlespeed Men Ryan Weaver 7/25
18 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 7/25
1 OUCH: Combined Combined Matthew Karre 7/24
1 OUCH Men Category 1/2 Matthew Karre 7/24
54 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Category 4 Men Eddie Wang 7/24
52 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Category 4 Men Eddie Wang 7/24
61 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Category 4 Men Eddie Wang 7/23
63 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Category 4 Men Eddie Wang 7/23
57 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Category 4 Men Eddie Wang 7/23
58 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Category 4 Men Eddie Wang 7/23
63 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Category 4 Men Eddie Wang 7/22
63 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Category 4 Men Eddie Wang 7/22
16 Tuesday PIR-Series Totals Category 4/5 Stuart Elgin 7/19
49 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Potestio 7/19
46 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Walrod 7/19
21 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 7/19
14 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Weaver 7/19
6 Portland Short Track Series Pro Men Ryan Weaver 7/18
25 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Christian Martin 7/18
31 Portland Short Track Series Singlespeed Men Brice Stivers 7/18
2 Portland Short Track Series Singlespeed Men Ryan Weaver 7/18
26 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie Wang 7/18
19 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 7/18
19 Alpenrose Velodrome Challenge Women 500m Kate Grossweiler 7/15
12 Tuesday PIR-Series Totals Category 4/5 Stuart Elgin 7/12
25 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 7/12
8 Portland Short Track Series Singlespeed Men joel armstrong 7/11
5 Portland Short Track Series Singlespeed Men Ryan Weaver 7/11
8 Portland Short Track Series Pro Men Ryan Weaver 7/11
27 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 7/11
1 OBRA Track Championships Category 4 Women Sprints Kate Grossweiler 7/9
8 Ironclad Street Sprints Senior Women Kate Grossweiler 7/9
1 OBRA Track Championships-500m Category 4 Women Kate Grossweiler 7/8
33 Mt. Tabor Series Masters Men Bret Berner 7/6
21 Mt. Tabor Series Category 5 Men James Aylmer 7/6
22 Mt. Tabor Series Category 4 Men James Aylmer 7/6
15 Mt. Tabor Series Category 3 Men Leland Gilmore 7/6
27 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 7/5
19 Tuesday PIR Category 4/5 Esteban Vasquez 7/5
7 Tuesday PIR Category 4/5 Stuart Elgin 7/5
8 The PIR 100 Open 1/2/3/4 Men and Women Bret Berner 7/4
15 Oregon Super D Bend-Series Points Pro Men (Open) Ian Brown 7/3
11 Oregon Super D Bend Pro Men (Open) Ian Brown 7/3
19 Swan Island Rose Festival Criterium Category 3 Bret Berner 7/2
24 Swan Island Rose Festival Criterium Masters 35+ 1/2/3 Bret Berner 7/2
28 Mt. Tabor Series Masters Men Bret Berner 6/29
19 Tuesday PIR-June Series Category 4/5 Stuart Elgin 6/28
23 Tuesday PIR-June Series Category 1/2/3 Ryan Weaver 6/28
35 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 6/28
3 Portland Short Track Series-June Series Singlespeed Women Dani Dance 6/27
24 Portland Short Track Series-June Series Singlespeed Men John Walrod 6/27
8 Portland Short Track Series-June Series Singlespeed Men joel armstrong 6/27
2 Portland Short Track Series-June Series Singlespeed Men Ryan Weaver 6/27
7 Portland Short Track Series-June Series Pro/Category 1 Women Sue Butler 6/27
5 Portland Short Track Series-June Series Pro/Category 1 Women Brigette Brown 6/27
23 Portland Short Track Series-June Series Pro Men joel armstrong 6/27
8 Portland Short Track Series-June Series Pro Men Ryan Weaver 6/27
7 Portland Short Track Series-June Series Pro Men Ian Brown 6/27
12 Portland Short Track Series-June Series Category 1 Men 35+ Spencer Moersfelder 6/27
33 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 6/27
27 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie Wang 6/27
2 Portland Short Track Series Singlespeed Women Dani Dance 6/27
11 Portland Short Track Series Pro Men Ryan Weaver 6/27
10 Portland Short Track Series Pro Men joel armstrong 6/27
6 Portland Short Track Series Category 1 Men 35+ Spencer Moersfelder 6/27
29 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Christian Martin 6/27
19 Portland Short Track Series Singlespeed Men John Walrod 6/27
7 Portland Short Track Series Singlespeed Men joel armstrong 6/27
3 Portland Short Track Series Singlespeed Men Ryan Weaver 6/27
5 Pickett's Charge Category 1 19-34 Men Seth Patla 6/26
13 Mt. Tabor Series Senior Men Matthew Karre 6/22
15 Tuesday PIR-Series Totals Category 4/5 Stuart Elgin 6/21
16 Tuesday PIR-Series Totals Category 1/2/3 Ryan Weaver 6/21
25 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 6/21
8 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Weaver 6/21
16 Tuesday PIR Category 4/5 Stuart Elgin 6/21
11 Tuesday PIR Category 4/5 Esteban Vasquez 6/21
29 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 6/20
17 Monday PIR Masters 4/5 Eddie Wang 6/20
8 Portland Short Track Series Pro Men Ryan Weaver 6/20
22 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Christian Martin 6/20
2 Portland Short Track Series Singlespeed Women Dani Dance 6/20
32 Portland Short Track Series Singlespeed Men Brice Stivers 6/20
15 Portland Short Track Series Singlespeed Men John Walrod 6/20
13 Portland Short Track Series Singlespeed Men joel armstrong 6/20
7 Portland Short Track Series Singlespeed Men Ryan Weaver 6/20
3 Test of Endurance 50 MTB XC Category 1 19-34 Men Seth Patla 6/19
9 Ashland Mt Challenge MTB: Ashland Mt Challenge-Super D Pro Women Brigette Brown 6/18
55 Fast Twitch Fridays: May/June Series Sprinter Kate Grossweiler 6/17
8 Fast Twitch Fridays: May/June Series Novice Women Kate Grossweiler 6/17
24 Fast Twitch Fridays: May/June Series Novice Men Mark Gyulafia 6/17
7 Tuesday PIR-June Series Category 4/5 Stuart Elgin 6/14
41 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Weaver 6/14
29 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 6/14
20 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 6/13
15 Monday PIR Masters 4/5 Eddie Wang 6/13
28 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Christian Martin 6/13
2 Portland Short Track Series Singlespeed Women Dani Dance 6/13
23 Portland Short Track Series Singlespeed Men John Walrod 6/13
5 Portland Short Track Series Singlespeed Men joel armstrong 6/13
3 Portland Short Track Series Singlespeed Men Ryan Weaver 6/13
2 Portland Short Track Series Pro/Category 1 Women Brigette Brown 6/13
1 Portland Short Track Series Pro/Category 1 Women Sue Butler 6/13
17 Portland Short Track Series Pro Men Ryan Weaver 6/13
5 Portland Short Track Series Pro Men Ian Brown 6/13
11 Portland Short Track Series Category 1 Men 35+ Spencer Moersfelder 6/13
8 Sublime Sublimity Men 4 Eddie Wang 6/11
8 Sublime Sublimity Men 1/2 Seth Patla 6/11
9 Mt. Tabor Series Senior Women Brigette Brown 6/8
33 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 6/7
29 Tuesday PIR Category 4/5 Esteban Vasquez 6/7
6 Tuesday PIR Category 4/5 Stuart Elgin 6/7
24 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 6/6
33 Portland Short Track Series Singlespeed Men Peter Parker 6/6
17 Portland Short Track Series Singlespeed Men John Walrod 6/6
10 Portland Short Track Series Singlespeed Men joel armstrong 6/6
2 Portland Short Track Series Singlespeed Men Ryan Weaver 6/6
10 Portland Short Track Series Category 1 Men 35+ Spencer Moersfelder 6/6
9 Portland Short Track Series Pro Men Ryan Weaver 6/6
5 Portland Short Track Series Pro Men Ian Brown 6/6
2 Portland Short Track Series Pro/Category 1 Women Brigette Brown 6/6
3 Vanport Kermesse Category 3 Ian Brown 6/5
25 Vanport Kermesse Category 4/5 Kate Grossweiler 6/5
3 Vanport Kermesse Category 4/5 James Aylmer 6/5
57 Mt. Hood Cycling Classic: Three Summits Road Race Pro/1/2 Matthew Karre 6/5
28 Mt. Hood Cycling Classic: Three Summits Road Race Category 4 Men Eddie Wang 6/5
158 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial: Combined Combined Mark Gyulafia 6/4
124 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial: Combined Combined Matthew Karre 6/4
361 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial: Combined Combined Eddie Wang 6/4
97 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial Pro/1/2 Mark Gyulafia 6/4
83 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial Pro/1/2 Matthew Karre 6/4
30 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial Category 4 Men Eddie Wang 6/4
72 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 3 Pro/1/2 Matthew Karre 6/4
30 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 3 Category 4 Men Eddie Wang 6/4
119 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Pro/1/2 Matthew Karre 6/4
30 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Category 4 Men Eddie Wang 6/4
132 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Pro/1/2 Mark Gyulafia 6/4
69 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Pro/1/2 Matthew Karre 6/4
30 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Category 4 Men Eddie Wang 6/4
34 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: Mt. Hood Cycling Classic-GC after Stage 1 Category 4 Men Eddie Wang 6/3
133 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: Mt. Hood Cycling Classic-GC after Stage 1 Pro/1/2 Men Mark Gyulafia 6/3
70 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: Mt. Hood Cycling Classic-GC after Stage 1 Pro/1/2 Men Matthew Karre 6/3
34 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Category 4 Men Eddie Wang 6/3
133 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Pro/1/2 Men Mark Gyulafia 6/3
66 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Pro/1/2 Men Matthew Karre 6/3
176 Mt. Hood Cycling Classic: Panorama Point Prologue: Combined Combined Amy Campbell 6/2
147 Mt. Hood Cycling Classic: Panorama Point Prologue: Combined Combined Mark Gyulafia 6/2
110 Mt. Hood Cycling Classic: Panorama Point Prologue: Combined Combined Matthew Karre 6/2
56 Mt. Hood Cycling Classic Pro/1/2 Matthew Karre 6/2-5
28 Mt. Hood Cycling Classic Category 4 Men Eddie Wang 6/2-5
35 Mt. Hood Cycling Classic: Panorama Point Prologue: GC After Prologue Pro/1/2 Women Amy Campbell 6/2
134 Mt. Hood Cycling Classic: Panorama Point Prologue: GC After Prologue Pro/1/2 Men Mark Gyulafia 6/2
105 Mt. Hood Cycling Classic: Panorama Point Prologue: GC After Prologue Pro/1/2 Men Matthew Karre 6/2
35 Mt. Hood Cycling Classic: Panorama Point Prologue Pro/1/2 Women Amy Campbell 6/2
134 Mt. Hood Cycling Classic: Panorama Point Prologue Pro/1/2 Men Mark Gyulafia 6/2
105 Mt. Hood Cycling Classic: Panorama Point Prologue Pro/1/2 Men Matthew Karre 6/2
21 Tuesday PIR-May Series Category 4/5 Stuart Elgin 5/31
10 Tuesday PIR Category 4/5 Stuart Elgin 5/31
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 5/31
24 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 5/30
30 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Men 35-44 Christian Martin 5/29
3 Sisters Stampede MTB XC Category 1 Men 19-34 Seth Patla 5/29
9 Bend Don't Brake Men Category 4/5 Eddie Wang 5/28
1 Alpenrose Thursday Series-May Series Women Category 4 Kate Grossweiler 5/26
11 Tuesday PIR Category 4/5 Stuart Elgin 5/24
53 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 5/24
25 Tuesday PIR Category 3/4 Eddie Wang 5/24
19 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 5/23
20 Mt. Tabor Circuit Race Men Category 4 Jonah Porter 5/21
4 Fast Twitch Fridays Novice Women Kate Grossweiler 5/20
18 Tuesday PIR Category 4/5 Stuart Elgin 5/17
22 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 5/16
9 Silverton RR Champs Women 1/2 Amy Campbell 5/14
1 Fast Twitch Fridays Women 4 Kate Grossweiler 5/13
17 Tuesday PIR Category 4/5 Stuart Elgin 5/10
55 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 5/9
3 Cascade Chainbreaker Category 1 Men 19-34 Seth Patla 5/8
1 Alpenrose Thursday Series Women Category 4 Kate Grossweiler 5/5
83 Tuesday PIR Category 1/2/3 Matthew Karre 5/3
66 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 5/3
62 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Weaver 5/3
27 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 5/2
23 Monday PIR Masters 4/5 Eddie Wang 5/2
69 Estacada Time Trial Series: Combined Combined Esteban Vasquez 5/1
2 Estacada Time Trial Series Junior Men 15-18 Esteban Vasquez 5/1
8 Bear Springs XC Category 2/35-44 Men Christian Martin 5/1
10 Bear Springs XC Category 2 19-34 Men Eddie Wang 5/1
7 Bear Springs XC Singlespeed Ryan Weaver 5/1
11 Bear Springs XC Category 1 35-44 Men Spencer Moersfelder 5/1
10 Bear Springs XC Category 1 19-34 Men Seth Patla 5/1
1 Bear Springs STXC Pro Women Sue Butler 4/30
29 Tuesday PIR Category 3/4 Eddie Wang 4/26
66 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Weaver 4/26
62 Tuesday PIR Category 1/2/3 Andrew Reed 4/26
53 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 4/26
22 Monday PIR Men 1/2/3 Bret Berner 4/25
19 Peak Sports Mudslinger MTB XC Singlespeed Eddie Wang 4/23
7 Peak Sports Mudslinger MTB XC Singlespeed Ryan Weaver 4/23
107 Tuesday PIR Category 1/2/3 Richard Potestio 4/19
100 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Weaver 4/19
57 Tuesday PIR Category 1/2/3 Andrew Reed 4/19
43 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 4/19
39 Tuesday PIR Category 4/5 Esteban Vasquez 4/19
42 Monday PIR Men 1/2/3 Sue Butler 4/18
25 Monday PIR Men 1/2/3 Bret Berner 4/18
72 Estacada Time Trial Series: Combined Combined Esteban Vasquez 4/17
6 Deschutes River Valley Time Trial-Series Total: Combined Combined Seth Patla 4/17
3 Deschutes River Valley Time Trial-Series Total Men Pro/1/2 Seth Patla 4/17
3 Deschutes River Valley Time Trial-Race 3 Men Pro/1/2 Seth Patla 4/17
2 Estacada Time Trial Series Junior Men 15-18 Esteban Vasquez 4/17
3 Deschutes River Valley Time Trial-Race 2 Men Pro/1/2 Seth Patla 4/16
3 Deschutes River Valley Time Trial-Race 1 Men Pro/1/2 Seth Patla 4/16
70 Tuesday PIR Category 1/2/3 Andrew Reed 4/12
58 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 4/12
34 Tuesday PIR Category 3/4 Eddie Wang 4/12
5 Hornings Hustle MTB XC Singlespeed Ryan Weaver 4/10
3 Hornings Hustle MTB XC Category 1 Men 35-44 Spencer Moersfelder 4/10
3 Hornings Hustle MTB XC Category 1 Men 19-34 Seth Patla 4/10
20 Kings Valley Road Race Category 1/2 Men Matthew Karre 4/9
33 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Weaver 4/5
26 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 4/5
7 Spring Brake Super D Pro Men joel armstrong 4/3
4 Spring Brake Super D Pro Men Jared Hobbs 4/3
16 Spring Brake Super D: Series after Race 2 Category 1 Men 19-39 Jamie Baxter 3/27
8 Spring Brake Super D: Series after Race 2 Pro Men joel armstrong 3/27
4 Spring Brake Super D: Series after Race 2 Pro Men Jared Hobbs 3/27
7 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Category 1/2 Ryan Weaver 3/27
7 Spring Brake Super D Pro Men joel armstrong 3/27
2 Spring Brake Super D Pro Men Jared Hobbs 3/27
1 Piece of Cake Road Race Women 1/2 Sue Butler 3/26
1 Piece of Cake Road Race: Oregon Cup Women Senior Women Sue Butler 3/26
18 Spring Brake Super D Category 1 Men 19-39 Jamie Baxter 3/20-4/3
7 Spring Brake Super D Pro Men joel armstrong 3/20-4/3
3 Spring Brake Super D Pro Men Jared Hobbs 3/20-4/3
12 Spring Brake Super D: Series after Race 1 Category 1 Men 19-39 Jamie Baxter 3/20
8 Spring Brake Super D: Series after Race 1 Pro Men Jared Hobbs 3/20
6 Spring Brake Super D: Series after Race 1 Pro Men joel armstrong 3/20
14 Spring Brake Super D Category 1 Men 19-39 Ian Brown 3/20
12 Spring Brake Super D Category 1 Men 19-39 Jamie Baxter 3/20
8 Spring Brake Super D Pro Men Jared Hobbs 3/20
6 Spring Brake Super D Pro Men joel armstrong 3/20
7 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series after race 2 Women Category 1/2 Amy Campbell 3/13
23 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series after race 2 Women Category 4 Heather Daniel 3/13
18 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men Category 1/2 Ryan Weaver 3/13
1 Echo Red to Red MTB XC Pro Women Sue Butler 3/12
7 Banana Belt Series Women Category 1/2 Amy Campbell 3/6-27
16 Banana Belt Series Men Category 1/2 Ryan Weaver 3/6-27
28 Banana Belt Series Women Category 4 Heather Daniel 3/6-27
4 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Women Category 1/2 Amy Campbell 3/6
25 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Category 1/2 Matthew Karre 3/6
15 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Women Category 4 Heather Daniel 3/6
39 Cherry Pie Road Race Men Category 4 Eddie Wang 2/19
32 Cherry Pie Road Race Men Category 4 Jonah Porter 2/19