River City Bicycles - Benchmark

Event Category Name Date
11 USGP of Cyclocross Singlespeed Alex Criss 12/6
6 USGP of Cyclocross Singlespeed Seth Patla 12/6
41 USGP of Cyclocross Masters Men 45+ Roger Joys 12/6
34 USGP of Cyclocross Masters Men 45+ Roger Joys 12/5
58 USGP of Cyclocross Category B Men Christian Martin 12/5
9 Psycho Cross Pseries: Series Standings Women B Sonja Unrau 11/29
23 Kruger's Crossing CCX Singlespeed Jason Borum 11/22
2 Kruger's Crossing CCX Singlespeed Seth Patla 11/22
26 Kruger's Crossing CCX Masters 35+ B tim dodson 11/22
1 Kruger's Crossing CCX Junior Men Jonah Porter 11/22
12 Kruger's Crossing CCX Category A Tim Butler 11/22
5 Kruger's Crossing CCX Category A Seth Patla 11/22
8 Psycho Cross Pseries: Series Standings Women B Sonja Unrau 11/21
3 Psycho Cross Pseries Women B Sonja Unrau 11/21
8 Cross Crusade Women A Nissy Cobb 11/15
4 Cross Crusade Women A Megan Faris 11/15
23 Cross Crusade Category A Seth Patla 11/15
22 Cross Crusade Category A Ryan Weaver 11/15
12 Cross Crusade Category A Davy Yeater 11/15
37 Cross Crusade Masters 35+ A Roger Joys 11/15
9 Cross Crusade Women B Sonja Unrau 11/15
83 Cross Crusade Singlespeed Doug Moak 11/15
76 Cross Crusade Singlespeed Eddie Wang 11/15
57 Cross Crusade Singlespeed Cody Gervase 11/15
39 Cross Crusade Singlespeed Jonas Porter 11/15
4 Cross Crusade Singlespeed Leland Gilmore 11/15
2 Cross Crusade Singlespeed Seth Patla 11/15
56 Cross Crusade Category B Christian Martin 11/15
38 Cross Crusade Category B Andy Letourneau 11/15
48 Cross Crusade Masters 50+ Richard Potestio 11/15
17 Cross Crusade Masters 50+ Dave Guettler 11/15
55 Cross Crusade Masters 35+ B Peter Parker 11/15
34 Cross Crusade Masters 35+ B Richard Slingsby 11/15
33 Cross Crusade Masters 35+ B tim dodson 11/15
89 Cross Crusade Category C Jesse Fairbank 11/15
13 Cross Crusade Women A Nissy Cobb 11/8
11 Cross Crusade Women A Brigette Brown 11/8
3 Cross Crusade Women A Megan Faris 11/8
42 Cross Crusade Category A Davy Yeater 11/8
2 Cross Crusade Masters 35+ A Tim Butler 11/8
29 Cross Crusade Women B Sonja Unrau 11/8
103 Cross Crusade Singlespeed Eddie Wang 11/8
93 Cross Crusade Singlespeed Doug Moak 11/8
76 Cross Crusade Singlespeed Jonas Porter 11/8
68 Cross Crusade Singlespeed Cody Gervase 11/8
47 Cross Crusade Singlespeed Jason Borum 11/8
10 Cross Crusade Singlespeed Leland Gilmore 11/8
7 Cross Crusade Singlespeed Alex Criss 11/8
2 Cross Crusade Singlespeed Seth Patla 11/8
54 Cross Crusade Category B Christian Martin 11/8
41 Cross Crusade Category B Andy Letourneau 11/8
45 Cross Crusade Masters 50+ Richard Potestio 11/8
28 Cross Crusade Masters 50+ Dave Guettler 11/8
95 Cross Crusade Masters 35+ B Jason Bietz 11/8
58 Cross Crusade Masters 35+ B Peter Parker 11/8
45 Cross Crusade Masters 35+ B tim dodson 11/8
43 Cross Crusade Masters 35+ B Richard Slingsby 11/8
106 Cross Crusade Category C Jesse Fairbank 11/8
70 Cross Crusade Category C Scott Goodrich 11/8
35 SSCXWC Women Sscxwc Betsy Platt 11/8
2 SSCXWC Women Sscxwc Megan Faris 11/8
201 SSCXWC Men Sscxwc Ryan Weaver 11/8
127 SSCXWC Men Sscxwc Alex Criss 11/8
124 SSCXWC Men Sscxwc Davy Yeater 11/8
70 SSCXWC Men Sscxwc Cody Gervase 11/8
63 SSCXWC Men Sscxwc Jason Borum 11/8
22 SSCXWC Men Sscxwc Spencer Moersfelder 11/8
6 SSCXWC Men Sscxwc Seth Patla 11/8
29 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Men Category B Christian Martin 11/7
1 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Singlespeed Seth Patla 11/7
69 Cross Crusade Singlespeed Doug Moak 11/1
53 Cross Crusade Singlespeed Cody Gervase 11/1
47 Cross Crusade Singlespeed Jason Borum 11/1
6 Cross Crusade Singlespeed Leland Gilmore 11/1
4 Cross Crusade Singlespeed Alex Criss 11/1
3 Cross Crusade Singlespeed Seth Patla 11/1
48 Cross Crusade Category B Christian Martin 11/1
41 Cross Crusade Category A Spencer Moersfelder 11/1
21 Cross Crusade Category A Seth Patla 11/1
17 Cross Crusade Category A Ryan Weaver 11/1
2 Cross Crusade Masters 35+ A Tim Butler 11/1
20 Cross Crusade Women A Nissy Cobb 11/1
6 Cross Crusade Women A Megan Faris 11/1
29 Cross Crusade Masters 50+ Richard Potestio 11/1
54 Cross Crusade Masters 35+ B Richard Slingsby 11/1
13 Cross Crusade Masters 35+ B Peter Parker 11/1
64 Cross Crusade Singlespeed Eddie Wang 10/31
58 Cross Crusade Singlespeed Doug Moak 10/31
50 Cross Crusade Singlespeed Cody Gervase 10/31
38 Cross Crusade Singlespeed Jason Borum 10/31
11 Cross Crusade Singlespeed Leland Gilmore 10/31
7 Cross Crusade Singlespeed Alex Criss 10/31
2 Cross Crusade Singlespeed Seth Patla 10/31
47 Cross Crusade Category B Christian Martin 10/31
2 Cross Crusade Masters 35+ A Tim Butler 10/31
16 Cross Crusade Category A Ryan Weaver 10/31
6 Cross Crusade Category A Davy Yeater 10/31
3 Cross Crusade Women A Megan Faris 10/31
26 Cross Crusade Masters 50+ Richard Potestio 10/31
1 Cross Crusade Women B Nissy Cobb 10/31
1 Cross Crusade Women B Nissy Cobb 10/25
91 Cross Crusade Singlespeed Eddie Wang 10/25
85 Cross Crusade Singlespeed Doug Moak 10/25
59 Cross Crusade Singlespeed Cody Gervase 10/25
51 Cross Crusade Singlespeed Jason Borum 10/25
13 Cross Crusade Singlespeed Leland Gilmore 10/25
7 Cross Crusade Singlespeed Alex Criss 10/25
2 Cross Crusade Singlespeed Seth Patla 10/25
74 Cross Crusade Category B tim dodson 10/25
65 Cross Crusade Category B Christian Martin 10/25
50 Cross Crusade Category B Andy Letourneau 10/25
7 Cross Crusade Women A Megan Faris 10/25
4 Cross Crusade Women A Brigette Brown 10/25
28 Cross Crusade Category A Seth Patla 10/25
18 Cross Crusade Category A Ryan Weaver 10/25
42 Cross Crusade Masters 35+ A Roger Joys 10/25
36 Cross Crusade Masters 50+ Richard Potestio 10/25
77 Cross Crusade Masters 35+ B Mike Rosenfeld 10/25
57 Cross Crusade Masters 35+ B Peter Parker 10/25
49 Cross Crusade Masters 35+ B Richard Slingsby 10/25
109 Cross Crusade Category C Kellen Kjera 10/25
100 Cross Crusade Category C Jesse Fairbank 10/25
46 Cross Crusade Category C Scott Goodrich 10/25
11 Willamette Valley Cross Series: Series Standings Men Category A Eirik Schulz 10/24
7 Willamette Valley Cross Series Men Category A Eirik Schulz 10/24
42 Cross Crusade Category A Ryan Weaver 10/18
36 Cross Crusade Category A Spencer Moersfelder 10/18
26 Cross Crusade Category A Seth Patla 10/18
40 Cross Crusade Masters 35+ A Roger Joys 10/18
5 Cross Crusade Masters 35+ A Tim Butler 10/18
8 Cross Crusade Women A Brigette Brown 10/18
51 Cross Crusade Women B Nissy Cobb 10/18
11 Cross Crusade Women B Sonja Unrau 10/18
77 Cross Crusade Singlespeed Eddie Wang 10/18
60 Cross Crusade Singlespeed Cody Gervase 10/18
38 Cross Crusade Singlespeed Jason Borum 10/18
7 Cross Crusade Singlespeed Alex Criss 10/18
5 Cross Crusade Singlespeed Leland Gilmore 10/18
1 Cross Crusade Singlespeed Seth Patla 10/18
92 Cross Crusade Category B Doug Moak 10/18
77 Cross Crusade Category B tim dodson 10/18
29 Cross Crusade Masters 50+ Dave Guettler 10/18
62 Cross Crusade Masters 35+ B Mike Rosenfeld 10/18
36 Cross Crusade Masters 35+ B Peter Parker 10/18
126 Cross Crusade Category C Jesse Fairbank 10/18
85 Cross Crusade Category C Scott Goodrich 10/18
1 Psycho Cross Pseries Junior Girls 13-14 Samantha Schauer 10/17
3 Psycho Cross Pseries Junior Boys 15-16 Trevor Schauer 10/17
6 Blind Date at the Dairy Singlespeed Ryan Weaver 10/14
5 Blind Date at the Dairy Singlespeed Seth Patla 10/14
4 Blind Date at the Dairy Singlespeed Alex Criss 10/14
2 Blind Date at the Dairy Singlespeed Leland Gilmore 10/14
26 Cross Crusade Women B Sonja Unrau 10/11
81 Cross Crusade Singlespeed Eddie Wang 10/11
47 Cross Crusade Singlespeed Jason Borum 10/11
5 Cross Crusade Singlespeed Alex Criss 10/11
2 Cross Crusade Singlespeed Leland Gilmore 10/11
1 Cross Crusade Singlespeed Seth Patla 10/11
85 Cross Crusade Category B Doug Moak 10/11
36 Cross Crusade Masters 35+ A Roger Joys 10/11
2 Cross Crusade Masters 35+ A Tim Butler 10/11
26 Cross Crusade Category A Seth Patla 10/11
23 Cross Crusade Category A Ryan Weaver 10/11
9 Cross Crusade Category A Davy Yeater 10/11
13 Cross Crusade Women A Dani Dance 10/11
10 Cross Crusade Women A Brigette Brown 10/11
6 Cross Crusade Women A Megan Faris 10/11
68 Cross Crusade Masters 50+ Richard Potestio 10/11
35 Cross Crusade Masters 50+ Bob Williams 10/11
89 Cross Crusade Masters 35+ B Jason Bietz 10/11
84 Cross Crusade Masters 35+ B Richard Slingsby 10/11
62 Cross Crusade Masters 35+ B Mike Rosenfeld 10/11
52 Cross Crusade Masters 35+ B Peter Parker 10/11
106 Cross Crusade Category C Jesse Fairbank 10/11
83 Cross Crusade Category C Scott Goodrich 10/11
47 Blind Date at the Dairy Men B Roger Joys 10/7
24 Blind Date at the Dairy Singlespeed Mike Rosenfeld 10/7
21 Blind Date at the Dairy Singlespeed Megan Faris 10/7
4 Blind Date at the Dairy Singlespeed Alex Criss 10/7
3 Blind Date at the Dairy Singlespeed Ryan Weaver 10/7
2 Blind Date at the Dairy Singlespeed Seth Patla 10/7
1 Blind Date at the Dairy Singlespeed Leland Gilmore 10/7
53 Blind Date at the Dairy Men C Rob Williams 10/7
2 Blind Date at the Dairy Men A Davy Yeater 10/7
53 Cross Crusade Masters 35+ A Bret Berner 10/4
50 Cross Crusade Masters 35+ A Roger Joys 10/4
34 Cross Crusade Masters 35+ A Spencer Moersfelder 10/4
3 Cross Crusade Masters 35+ A Tim Butler 10/4
39 Cross Crusade Category A Seth Patla 10/4
22 Cross Crusade Category A Ryan Weaver 10/4
15 Cross Crusade Category A Davy Yeater 10/4
12 Cross Crusade Women A Dani Dance 10/4
11 Cross Crusade Women A Brigette Brown 10/4
4 Cross Crusade Women A Megan Faris 10/4
91 Cross Crusade Singlespeed Eddie Wang 10/4
42 Cross Crusade Singlespeed Cody Gervase 10/4
33 Cross Crusade Singlespeed Jason Borum 10/4
9 Cross Crusade Singlespeed Alex Criss 10/4
4 Cross Crusade Singlespeed Leland Gilmore 10/4
3 Cross Crusade Singlespeed Seth Patla 10/4
90 Cross Crusade Category B Doug Moak 10/4
75 Cross Crusade Category B Andy Letourneau 10/4
55 Cross Crusade Category B Christian Martin 10/4
34 Cross Crusade Women B Sonja Unrau 10/4
19 Cross Crusade Masters Women 35+ B Heather Moller 10/4
45 Cross Crusade Masters 50+ Bob Williams 10/4
33 Cross Crusade Masters 50+ Richard Potestio 10/4
29 Cross Crusade Masters 50+ Mark Ontiveros 10/4
16 Cross Crusade Masters 50+ Dave Guettler 10/4
104 Cross Crusade Masters 35+ B Jason Bietz 10/4
62 Cross Crusade Masters 35+ B Peter Parker 10/4
51 Cross Crusade Masters 35+ B Richard Slingsby 10/4
42 Cross Crusade Masters 35+ B Mike Rosenfeld 10/4
115 Cross Crusade Category C Jesse Fairbank 10/4
6 Willamette Valley Cross Series Singlespeed Seth Patla 10/3-11/7
16 Willamette Valley Cross Series Men Category A Eirik Schulz 10/3-11/7
45 Blind Date at the Dairy Men C Rob Williams 9/30
37 Blind Date at the Dairy Singlespeed Megan Faris 9/30
33 Blind Date at the Dairy Singlespeed Mike Rosenfeld 9/30
17 Blind Date at the Dairy Singlespeed Jason Borum 9/30
5 Blind Date at the Dairy Singlespeed Ryan Weaver 9/30
3 Blind Date at the Dairy Singlespeed Seth Patla 9/30
2 Blind Date at the Dairy Singlespeed Alex Criss 9/30
1 Blind Date at the Dairy Singlespeed Leland Gilmore 9/30
4 Blind Date at the Dairy Men A Davy Yeater 9/30
34 Battle at Barlow Singlespeed Eddie Wang 9/27
18 Battle at Barlow Singlespeed Jason Borum 9/27
6 Battle at Barlow Singlespeed Seth Patla 9/27
2 Battle at Barlow Singlespeed Leland Gilmore 9/27
34 Battle at Barlow Men B Christian Martin 9/27
35 Battle at Barlow Masters B Mike Rosenfeld 9/27
44 Battle at Barlow Men C Scott Goodrich 9/27
36 Battle at Barlow Senior Men A Seth Patla 9/27
18 Battle at Barlow Senior Men A Ryan Weaver 9/27
2 Battle at Barlow Women A Brigette Brown 9/27
5 Blind Date at the Dairy Women A Bridget Brown 9/23-10/14
16 Blind Date at the Dairy Singlespeed Jason Borum 9/23-10/14
4 Blind Date at the Dairy Singlespeed Seth Patla 9/23-10/14
3 Blind Date at the Dairy Singlespeed Ryan Weaver 9/23-10/14
2 Blind Date at the Dairy Singlespeed Alex Criss 9/23-10/14
1 Blind Date at the Dairy Singlespeed Leland Gilmore 9/23-10/14
5 Blind Date at the Dairy Men A Davy Yeater 9/23-10/14
2 Blind Date at the Dairy Women A Brigette Brown 9/23
37 Blind Date at the Dairy Men B Rob Williams 9/23
29 Blind Date at the Dairy Men B Cody Gervase 9/23
27 Blind Date at the Dairy Men B Christian Martin 9/23
17 Blind Date at the Dairy Singlespeed Seth Patla 9/23
7 Blind Date at the Dairy Singlespeed Jason Borum 9/23
4 Blind Date at the Dairy Singlespeed Ryan Weaver 9/23
2 Blind Date at the Dairy Singlespeed Alex Criss 9/23
1 Blind Date at the Dairy Singlespeed Leland Gilmore 9/23
61 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined: Combined Combined Bob Williams 9/20
2 Hood River Double Cross Senior Women A Brigette Brown 9/20
17 Hood River Double Cross Masters Men B Richard Slingsby 9/20
14 Hood River Double Cross Beginner Men Stuart Elgin 9/20
55 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike/Road Combined Open Bob Williams 9/20
3 Mt. Ashland Hillclimb/OBRA MTB Hillclimb Championships: Mountain Bike Category 2/40+ Bob Williams 9/20
18 Hood River Double Cross Masters Men B Mike Rosenfeld 9/19
1 Hood River Double Cross Women A Brigette Brown 9/19
18 Hood River Double Cross Singlespeed Eddie Wang 9/19
20 Hood River Double Cross Men B Cody Gervase 9/19
19 Hood River Double Cross Men B Christian Martin 9/19
15 Hood River Double Cross Men B Jason Borum 9/19
9 Psycho Cross Pseries Women B Sonja Unrau 9/13-12/19
18 Pain on the Peak Masters B Mike Rosenfeld 9/12
17 Pain on the Peak Singlespeed Eddie Wang 9/12
16 Pain on the Peak Singlespeed Eddie Wang 9/12
3 Pain on the Peak Singlespeed Seth Patla 9/12
5 Pain on the Peak Women A Brigette Brown 9/12
16 Pain on the Peak Men A Seth Patla 9/12
10 Pain on the Peak Men A Tim Butler 9/12
48 Monday PIR: August Series Masters 1/2/3 Bret Berner 8/31
39 Monday PIR: August Series Masters 1/2/3 Ryan Weaver 8/31
36 Monday PIR: August Series Masters 1/2/3 Roger Joys 8/31
34 Monday PIR Masters 4/5 Eddie Wang 8/31
30 Monday PIR Masters 1/2/3 Tim Butler 8/31
25 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 8/31
22 Monday PIR Masters 1/2/3 Roger Joys 8/31
13 Monday PIR Masters 1/2/3 Ryan Weaver 8/31
27 Eugene Celebration Stage Race: Final General Classification Pro/1/2 Tyler Green 8/30
90 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: Combined Combined Tyler Green 8/30
16 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Pro/1/2 Tyler Green 8/30
28 Eugene Celebration Stage Race: General Classification after Stage 3 Pro/1/2 Tyler Green 8/30
30 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT Pro/1/2 Tyler Green 8/30
1 Salem STXC Race Series Junior Men (10-14) Wylie Bryant 8/29
1 Salem STXC Race Series Pro/Category 1 Men Joel Armstrong 8/29
25 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race: General Classification Pro/1/2 Tyler Green 8/29
32 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race Pro/1/2 Tyler Green 8/29
23 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue: Combined Combined Tyler Green 8/28
17 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue Pro/1/2 Men Tyler Green 8/28
35 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 8/25
1 Salem STXC Race Series: Series Standings Junior Men (10-14) Wylie Bryant 8/24
9 Salem STXC Race Series: Series Standings Pro/Category 1 Men Joel Armstrong 8/24
2 Salem STXC Race Series Junior Men (10-14) Wylie Bryant 8/24
4 Salem STXC Race Series Pro/Category 1 Men Joel Armstrong 8/24
23 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 8/24
15 Monday PIR Masters 1/2/3 Roger Joys 8/24
28 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 8/18
13 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Weaver 8/18
27 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 8/17
21 Monday PIR Masters 1/2/3 Roger Joys 8/17
52 OBRA Hillclimb Championship: Combined Combined Joel Armstrong 8/16
5 OBRA Hillclimb Championship: Combined Combined Matthew Karre 8/16
6 OBRA Hillclimb Championship Masters Men 40-44 Joel Armstrong 8/16
2 OBRA Hillclimb Championship Category 3 Men Matthew Karre 8/16
7 Mid-Summer Criterium Series Masters Men 1/2/3 Tim Butler 8/12
4 Salem STXC Race Series Pro/Category 1 Men Joel Armstrong 8/10-29
1 Salem STXC Race Series Junior Men (10-14) Wylie Bryant 8/10-29
27 Monday PIR: Series Standings Men 1/2/3 Bret Berner 8/10
17 Monday PIR: Series Standings Men 1/2/3 Roger Joys 8/10
3 Salem STXC Race Series Junior Men (10-14) Wylie Bryant 8/10
25 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 8/10
19 Monday PIR Masters 1/2/3 Roger Joys 8/10
32 Portland Twilight Criterium Men Category 3 Leland Gilmore 8/7
19 Portland Twilight Criterium Pro/1/2 Davy Yeater 8/7
16 Portland Twilight Criterium Pro/1/2 Tyler Green 8/7
34 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 8/4
13 Tuesday PIR Category 4/5 Jason Borum 8/4
22 Monday PIR Men 1/2/3 Bret Berner 8/3
12 Monday PIR Men 1/2/3 Roger Joys 8/3
5 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Spencer Moersfelder 8/3
4 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Walton Brush 8/3
16 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Joel Armstrong 8/3
14 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Ryan Weaver 8/3
5 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Tim Butler 8/3
4 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Davy Yeater 8/3
61 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Ryan Weaver 8/3
40 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Doug Moak 8/3
2 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Leland Gilmore 8/3
7 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Women U35 Sonja Unrau 8/3
13 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Richard Slingsby 8/3
37 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Men 19+ Eric Bryant 8/3
9 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Men 10-14 Brock Emry 8/3
8 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Men 10-14 Wylie Bryant 8/3
11 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 4 Walton Brush 7/30
14 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Walter Brush 7/30
2 Alpenrose Thursday Series: July Series Women fiona graham 7/30
23 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Weaver 7/28
25 Monday PIR: July Series Masters 1/2/3 Bret Berner 7/27
33 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Men 19+ Eric Bryant 7/27
4 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Men 10-14 Wylie Bryant 7/27
20 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Doug Moak 7/27
6 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Ryan Weaver 7/27
9 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Ryan Weaver 7/27
5 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Joel Armstrong 7/27
4 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Tim Butler 7/27
4 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Walton Brush 7/27
3 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Road Race Category 4 Men Jordan Siemens 7/26
16 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Road Race Category 3 Men Spencer Moersfelder 7/26
62 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Road Race Category 2 Men Seth Patla 7/26
17 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Road Race Category 2 Men Tyler Green 7/26
100 OUCH: Combined Combined Sonja Unrau 7/26
113 OUCH: Combined Combined Bob Williams 7/26
10 OUCH: Combined Combined Tim Butler 7/26
47 OUCH: Combined Combined Joel Armstrong 7/26
35 OUCH: Combined Combined Alex Criss 7/26
1 OUCH: Combined Combined Matthew Karre 7/26
1 OUCH Women Category 3 Sonja Unrau 7/26
11 OUCH Masters Men 5054 Bob Williams 7/26
2 OUCH Masters Men 40-44 Tim Butler 7/26
17 OUCH Men Category 4/5 Joel Armstrong 7/26
10 OUCH Men Category 4/5 Alex Criss 7/26
1 OUCH Men Category 3 Matthew Karre 7/26
202 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial: Combined Combined Jordan Siemens 7/25
99 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial: Combined Combined Spencer Moersfelder 7/25
162 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial: Combined Combined Tyler Green 7/25
101 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial: Combined Combined Seth Patla 7/25
9 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium Category 4 Men Jordan Siemens 7/25
69 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium Category 3 Men Spencer Moersfelder 7/25
102 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium Category 2 Men Seth Patla 7/25
47 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium Category 2 Men Tyler Green 7/25
8 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial Category 4 Men Jordan Siemens 7/25
11 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial Category 3 Men Spencer Moersfelder 7/25
74 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial Category 2 Men Tyler Green 7/25
50 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial Category 2 Men Seth Patla 7/25
2 Junior/Tandem Track Championships: Pursuit Tandem David/Sue Ripp/Ripp 7/25
6 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race Category 4 Men Jordan Siemens 7/24
12 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race Category 3 Men Spencer Moersfelder 7/24
79 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race Category 2 Men Tyler Green 7/24
44 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race Category 2 Men Seth Patla 7/24
3 Alpenrose Thursday Series Senior Men Walter Brush 7/23
6 Cascade Cycling Classic Category 4 Men Jordan Siemens 7/21-26
8 Cascade Cycling Classic Category 3 Men Spencer Moersfelder 7/21-26
56 Cascade Cycling Classic Category 2 Men Seth Patla 7/21-26
54 Cascade Cycling Classic Category 2 Men Tyler Green 7/21-26
44 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ian Brown 7/21
29 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 7/21
22 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 7/20
13 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Davy Yeater 7/20
5 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Tim Butler 7/20
4 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Joel Armstrong 7/20
1 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Walton Brush 7/20
20 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Doug Moak 7/20
2 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Ryan Weaver 7/20
9 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Women U35 Sonja Unrau 7/20
7 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Richard Slingsby 7/20
47 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Men 19+ Eric Bryant 7/20
4 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Men 10-14 Wylie Bryant 7/20
10 Alpenrose Velodrome Challenge: Miss & Out Senior Women Jeanie Bihlmaier 7/19
13 Alpenrose Velodrome Challenge: Scratch Race Senior Women fiona graham 7/18
10 Alpenrose Velodrome Challenge: Scratch Race Senior Women Jeanie Bihlmaier 7/18
3 Alpenrose Velodrome Challenge: Scratch Race Senior Women Erica Allar 7/18
9 Alpenrose Velodrome Challenge: 200 meter TT Masters Jay DeBender 7/18
1 Alpenrose Velodrome Challenge Women Erica Allar 7/17-19
1 Alpenrose Velodrome Challenge Men Jame Carney 7/17-19
7 Alpenrose Velodrome Challenge: 500 meter TT Women Erica Allar 7/17
1 Alpenrose Thursday Series Women Sonja Unrau 7/16
1 Alpenrose Thursday Series Category 4/5 Walton Brush 7/16
21 Mt. Tabor Series Masters Men Bret Berner 7/15
18 Mt. Tabor Series Masters Men Roger Joys 7/15
5 Mt. Tabor Series Masters Men Tim Butler 7/15
6 Mt. Tabor Series Category 4 Men Leland Gilmore 7/15
25 Mt. Tabor Series Senior Men Davy Yeater 7/15
2 Mt. Tabor Series Senior Men Tyler Green 7/15
36 Tuesday PIR Men 1/2/3 Bret Berner 7/14
16 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Bret Berner 7/13
8 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Ryan Weaver 7/13
4 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Joel Armstrong 7/13
3 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Davy Yeater 7/13
21 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Doug Moak 7/13
1 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Walton Brush 7/13
27 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Doug Moak 7/13
7 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Leland Gilmore 7/13
6 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Tim Butler 7/13
5 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Ryan Weaver 7/13
3 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Richard Slingsby 7/13
3 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Men 10-14 Wylie Bryant 7/13
49 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Men 19+ Eric Bryant 7/13
29 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men U35 Eddie Wang 7/13
19 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 7/13
5 Cascade Creampuff Pro Women Megan Faris 7/12
19 High Desert Omnium: Road Race Pro/1/2 Men Seth Patla 7/12
23 High Desert Omnium: Criterium Pro/1/2 Men Seth Patla 7/11
39 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Seth Patla 7/11
17 High Desert Omnium: Time Trial Pro/1/2 Men Seth Patla 7/11
1 Alpenrose Thursday Series Women fiona graham 7/9
19 Mt. Tabor Series Masters Men Roger Joys 7/8
3 Mt. Tabor Series Category 4 Men Leland Gilmore 7/8
43 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 7/7
7 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Richard Slingsby 7/6
5 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Women U35 Sonja Unrau 7/6
7 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Men U14 Wylie Bryant 7/6
3 Portland Mountain Bike STXC Pro/Category 1 Women Megan Faris 7/6
4 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Spencer Moersfelder 7/6
1 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Walton Brush 7/6
41 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Doug Moak 7/6
4 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Ryan Weaver 7/6
2 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Leland Gilmore 7/6
12 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Ryan Weaver 7/6
7 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Joel Armstrong 7/6
2 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Davy Yeater 7/6
10 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 7/6
2 Mt. Tabor Series Fixed Gear Tyler Green 7/1
13 Mt. Tabor Series Masters Men Roger Joys 7/1
31 Mt. Tabor Series Senior Men Davy Yeater 7/1
29 Mt. Tabor Series Senior Men Seth Patla 7/1
4 Mt. Tabor Series Senior Men Tyler Green 7/1
1 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Richard Slingsby 6/29
1 Portland Mountain Bike STXC Pro/Category 1 Women Wendy Williams 6/29
3 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Walton Brush 6/29
27 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Doug Moak 6/29
3 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Ryan Weaver 6/29
12 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Ryan Weaver 6/29
16 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 6/29
14 Salem Fairview Circuit Race Masters 40+ Roger Joys 6/28
20 Salem Fairview Circuit Race Masters Overall Roger Joys 6/28
11 The Hood River Super D Category 1 19-39 Davy Yeater 6/27
10 The Hood River Super D Pro Men Jesse Jackson 6/27
41 Swan Island Criterium Men 3 Bret Berner 6/27
5 Swan Island Criterium Women 1/2/3 Amy Campbell 6/27
31 Swan Island Criterium Masters Men 40+ Bret Berner 6/27
9 Alpenrose Thursday Series: June Series Women Sonja Unrau 6/25
5 Alpenrose Thursday Series Women Sonja Unrau 6/25
22 Mt. Tabor Series Masters Men Bret Berner 6/24
19 Mt. Tabor Series Masters Men Roger Joys 6/24
4 Mt. Tabor Series Masters Men Tim Butler 6/24
6 Mt. Tabor Series Senior Men Tyler Green 6/24
4 Mt. Tabor Series Senior Men Davy Yeater 6/24
36 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 6/23
23 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Men 10-14 Brock Emry 6/22-8/3
4 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Men 10-14 Wylie Bryant 6/22-8/3
13 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Women 19+ Sonja Unrau 6/22-8/3
13 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Women U35 Sonja Unrau 6/22-8/3
4 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Richard Slingsby 6/22-8/3
20 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men U35 Leland Gilmore 6/22-8/3
13 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Tim Butler 6/22-8/3
7 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Leland Gilmore 6/22-8/3
3 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Ryan Weaver 6/22-8/3
6 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Spencer Moersfelder 6/22-8/3
2 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Walton Brush 6/22-8/3
16 Portland Mountain Bike STXC Pro/Category 1 Women Megan Faris 6/22-8/3
13 Portland Mountain Bike STXC Pro/Category 1 Women Wendy Williams 6/22-8/3
12 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Ryan Weaver 6/22-8/3
9 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Tim Butler 6/22-8/3
7 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Davy Yeater 6/22-8/3
5 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Joel Armstrong 6/22-8/3
4 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Walton Brush 6/22
52 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Doug Moak 6/22
2 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Tim Butler 6/22
8 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Davy Yeater 6/22
27 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 6/22
22 Monday PIR Masters 1/2/3 David Miller 6/22
5 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification: OBRA Stage Race Championship Men 1/2 Seth Patla 6/21
6 Test of Endurance 50 Category 2 (Sport) 19-34 Men Christian Martin 6/21
3 Test of Endurance 50 Category 1 (Expert) 35-44 Men Tim Butler 6/21
5 Test of Endurance 50 Category 1 (Expert) 19-34 Men Spencer Moersfelder 6/21
11 Test of Endurance 50 Singlespeed Open Ryan Weaver 6/21
3 Test of Endurance 50 Pro Women Megan Faris 6/21
5 Test of Endurance 50 Pro Men Brett Nichols 6/21
29 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Pro/1/2 Men Seth Patla 6/21
16 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Pro/1/2 Men Seth Patla 6/21
57 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Pro/1/2 Men Seth Patla 6/20
104 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Time Trial: Combined Combined Seth Patla 6/20
60 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Time Trial Pro/1/2 Men Seth Patla 6/20
43 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Pro/1/2 Seth Patla 6/19
6 Alpenrose Thursday Series Women Sonja Unrau 6/18
1 Mt. Tabor Series Fixed Gear Walton Brush 6/17
19 Mt. Tabor Series Masters Men Roger Joys 6/17
3 Mt. Tabor Series Masters Men Tim Butler 6/17
22 Mt. Tabor Series Senior Men Tyler Green 6/17
41 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 6/15
19 Cirque du Cycling Criterium Men 1/2 Davy Yeater 6/13
10 Mt. Tabor Series Masters Men Tim Butler 6/10
34 Mt. Tabor Series Senior Men Ryan Weaver 6/10
6 Mt. Tabor Series Senior Men Davy Yeater 6/10
3 Mt. Tabor Series Senior Men Spencer Moersfelder 6/10
2 Mt. Tabor Series Category 3 Tyler Green 6/10
18 Mt. Tabor Series Category 4 Walton Brush 6/10
17 Mt. Tabor Series Category 4 Jason Borum 6/10
33 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 6/9
32 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 6/8
37 Monday PIR Masters 4/5 Jason Borum 6/8
19 Mount Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Women 3/4 Sonja Unrau 6/7
5 Mount Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Women 3/4 Amy Campbell 6/7
30 Mount Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Masters Men Tim Butler 6/7
59 Mount Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Pro/1/2 Men Seth Patla 6/7
5 Pickett's Charge XC Pro Men Brett Nichols 6/7
31 Mount Hood Cycling Classic: Wy’East Road Race Women 3/4 Amy Esnard 6/6
21 Mount Hood Cycling Classic: Wy’East Road Race Women 3/4 Sonja Unrau 6/6
14 Mount Hood Cycling Classic: Wy’East Road Race Women 3/4 Amy Campbell 6/6
13 Mount Hood Cycling Classic: Wy’East Road Race Masters Men Tim Butler 6/6
53 Mount Hood Cycling Classic: Wy’East Road Race Pro/1/2 Men Seth Patla 6/6
329 Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Amy Esnard 6/5
310 Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Sonja Unrau 6/5
288 Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Amy Campbell 6/5
120 Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Tim Butler 6/5
107 Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Seth Patla 6/5
38 Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Category 3/4 Women Amy Esnard 6/5
25 Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Category 3/4 Women Sonja Unrau 6/5
9 Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Category 3/4 Women Amy Campbell 6/5
18 Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Masters Men Tim Butler 6/5
78 Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Pro/1/2 Men Seth Patla 6/5
6 Mount Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Road Race Masters Men Tim Butler 6/4
78 Mount Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Road Race Pro/1/2 Men Seth Patla 6/4
81 Mount Hood Cycling Classic: Prologue: Combined Combined Seth Patla 6/3
22 Mount Hood Cycling Classic: Final General Classification Category 3/4 Women Sonja Unrau 6/3
11 Mount Hood Cycling Classic: Final General Classification Category 3/4 Women Amy Campbell 6/3
12 Mount Hood Cycling Classic: Final General Classification Masters Men Tim Butler 6/3
60 Mount Hood Cycling Classic: Final General Classification Pro/1/2 Men Seth Patla 6/3
81 Mount Hood Cycling Classic: Prologue Pro/1/2 Men Seth Patla 6/3
37 Twilight Crit Series Men 4/5 Sonja Unrau 6/2
81 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Weaver 6/2
60 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 6/2
31 OBRA Road Race/OBRA Championship Senior Men Davy Yeater 5/30
5 OBRA Road Race/OBRA Championship Masters Men 30-39 Seth Patla 5/30
5 OBRA Road Race/OBRA Championship Masters Men 40-49 Tim Butler 5/30
16 Fast Twitch Fridays: May Series Beginner Men Jonah Porter 5/29
1 Alpenrose Thursday Series Category 4 Walton Brush 5/28
10 Alpenrose Thursday Series Category 3 (B Field) Ryan Weaver 5/28
6 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 4 Walton Brush 5/28
24 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 3 Ryan Weaver 5/28
3 Tuesday PIR: May Series Category 3/4 Walton Brush 5/26
56 Tuesday PIR Category 3/4 Megan Faris 5/26
5 Tuesday PIR Category 3/4 Walton Brush 5/26
48 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 5/26
32 Tuesday PIR Category 1/2/3 Tim Butler 5/26
24 Monday PIR: May Series Masters 1/2/3 Bret Berner 5/25
21 Monday PIR: May Series Masters 1/2/3 Shaun Conley 5/25
24 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 5/25
9 Rehearsal Road Race Category 3 Women Amy Campbell 5/23
18 Rehearsal Road Race Pro/1/2 Seth Patla 5/23
17 Rehearsal Road Race: Oregon Cup Women Amy Campbell 5/23
23 Hutch's TT Series: Combined Combined Roger Johnson 5/19
3 Hutch's TT Series: Series Standings Masters 50+ Men Roger Johnson 5/19
2 Hutch's TT Series Masters Men 50+ Roger Johnson 5/19
40 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 5/19
28 Tuesday PIR Category 3/4 Walton Brush 5/19
10 Tuesday PIR Category 4/5 Jesse Jackson 5/19
23 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 5/18
1 Silverton RR Masters 40+ Tim Butler 5/17
53 Silverton RR Men 1/2 Ryan Weaver 5/17
21 Silverton RR Men 1/2 Seth Patla 5/17
10 Silverton RR Masters Women 40+ Heather Moller 5/17
13 Silverton RR Women 3 Sonja Unrau 5/17
8 Silverton RR Women 3 Amy Campbell 5/17
6 Silverton RR Tandem David/Sue Ripp/Ripp 5/17
3 Silverton RR Tandem Gerry/John Ellis/Hatfield 5/17
8 Spring Thaw XC Pro Men (Open) Davy Yeater 5/16
4 Fast Twitch Fridays Novice Men Jonah Porter 5/15
23 Hutch's TT Series: Combined Combined Roger Johnson 5/12
5 Hutch's TT Series Standings Masters 50+ Men Roger Johnson 5/12
68 Tuesday PIR Category 1/2/3 Tim Butler 5/12
4 Tuesday PIR Category 3/4 Walton Brush 5/12
4 Hutch's TT Series Men 50+ Roger Johnson 5/12
24 Monday PIR Masters 1/2/3 Bret Berner 5/11
27 WebCyclery Cascade Chainbreaker Category 2 19-34 Men Christian Martin 5/10
2 WebCyclery Cascade Chainbreaker Category 1 35-44 Men Tim Butler 5/10
2 Icebreaker Criterium Women 4 Sonja Unrau 5/10
16 Eric Kautzky Memorial Track Race Men Category 3 Jay DeBender 5/9
6 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters Men 40-49 Jay DeBender 5/9
6 Hutch's TT Series Masters 50+ Men Roger Johnson 5/5-26
1 Tuesday PIR Category 3/4 Walton Brush 5/5
6 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Shaun Conley 5/4
23 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 3 35+ Men (18) Eric Bryant 5/3
7 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 3 10-14 Men (15) Wylie Bryant 5/3
1 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 1 35-44 Men (3) Tim Butler 5/3
6 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 1 19-34 Men (2) Spencer Moersfelder 5/3
20 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steve Marcy 4/28
2 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Combined Seth Patla 4/26
20 Bear Springs Trap XC Category 1 Men 35-44 Tim Butler 4/26
5 Bear Springs Trap XC Category 1 Men 19-34 Spencer Moersfelder 4/26
2 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three Pro/1/2 Men Seth Patla 4/26
2 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Combined Seth Patla 4/25
1 Bear Springs Trap STXC Category 1 Men 35-44 Tim Butler 4/25
2 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two Pro/1/2 Men Seth Patla 4/25
3 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Combined Seth Patla 4/24
2 Deschutes River Valley TT Festival: Combined Combined Seth Patla 4/24
2 Deschutes River Valley TT Festival Pro/1/2 Men Seth Patla 4/24-26
1 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One Pro/1/2 Men Seth Patla 4/24
57 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Weaver 4/21
5 Estacada TT: 20 Miles: Combined Combined Tim Butler 4/19
3 Estacada TT: 20 Miles Masters Men 40-49 Tim Butler 4/19
5 Table Rock RR Pro/1/2 Men Seth Patla 4/19
2 Eugene Roubaix Masters Men 40+ Tim Butler 4/18
18 Eugene Roubaix Men 1/2 Seth Patla 4/18
12 Eugene Roubaix Men 1/2 Davy Yeater 4/18
47 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bret Berner 4/14
31 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ryan Weaver 4/14
25 King's Valley RR Masters 50+ Bob Williams 4/11
18 King's Valley RR Masters 40+ Bret Berner 4/11
18 King's Valley RR Men Category 4/5 Jason Borum 4/11
21 King's Valley RR Men Category 3 Spencer Moersfelder 4/11
10 King's Valley RR Men Category 3 Tyler Green 4/11
14 Tuesday PIR Category 1/2/3 Tyler Green 4/7
48 Estacada TT: 10 Miles: Combined Combined Amy Campbell 4/5
5 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race Masters Men 40+/50+ Tim Butler 4/5
3 Horning's Hustle Category 1 Men 19-34 Spencer Moersfelder 4/5
1 Estacada TT: 10 Miles Women Senior Amy Campbell 4/5
50 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined Combined Tim Butler 4/4
12 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Three Masters Men 40+/50+ Tim Butler 4/4
11 Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium Masters Men 40+/50+ Tim Butler 4/4
12 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Two Masters Men 40+/50+ Tim Butler 4/4
13 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial Masters Men 40+/50+ Tim Butler 4/4
7 Cherry Blossom Classic Stage Race Masters Men 40+/50+ Tim Butler 4/3-5
6 Cherry Blossom Classic Stage Race Masters Men 40+ Tim Butler 4/3-5
9 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage One Masters Men 40+/50+ Tim Butler 4/3
9 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race Masters Men 40+/50+ Tim Butler 4/3
8 Piece of Cake RR Women 1/2/3 Jeanie Bihlmaier 3/29
41 Piece of Cake RR Men 4 Christian Martin 3/29
26 Piece of Cake RR Masters 1/2/3 Bret Berner 3/29
13 Piece of Cake RR Masters 1/2/3 Tim Butler 3/29
33 Piece of Cake RR Men 1/2 Seth Patla 3/29
13 Banana Belt Series Category 1/2 Men Seth Patla 3/22
3 Banana Belt Series Masters Men 1/2/3 Tim Butler 3/15
23 Banana Belt Series Pro/1/2 Ryan Weaver 3/15
4 Banana Belt Series Pro/1/2 Seth Patla 3/15
38 Banana Belt Series Men Category 4 Jason Borum 3/15
29 Banana Belt Series Men Category 4 Jason Borum 3/15
2 Banana Belt Series Masters 1/2/3 Tim Butler 3/1
23 Banana Belt Series Pro/1/2 Ryan Weaver 3/1
9 Banana Belt Series Women Category 4 Sonja Unrau 3/1
301 Jack Frost TT: Combined Combined Elizabeth Sederbaum 2/22
11 Jack Frost TT: Combined Combined Seth Patla 2/22
3 Echo Red to Red XC Category 1 Men 19-34 Davy Yeater 2/22
27 Jack Frost TT Women Category 4 Elizabeth Sederbaum 2/22
1 Jack Frost TT Masters Men 30-39 Seth Patla 2/22
46 Cherry Pie Men 1/2 Ryan Weaver 2/15
18 Cherry Pie Women 4 Sonja Unrau 2/15