Cyclepath PDX Racing

Event Category Name
19 Portland Cup (USGP) UCI races Elite Masters Dan Porter
14 Portland Cup (USGP) UCI races Elite Masters David Diviney
4 Portland Cup (USGP) UCI races Elite Masters Patrick Wilder
17 Portland Cup (USGP) Masters 45+ Johnny Vergis
2 Portland Cup (USGP) Masters Women Julie Browning
38 Portland Cup (USGP) Elite Masters Gant Enderle
10 Portland Cup (USGP) Elite Masters David Diviney
4 Portland Cup (USGP) Singlespeed Patrick Wilder
17 Kruger's Crossing Cyclocross Category A David Diviney
6 Kruger's Crossing Cyclocross Category A Patrick Wilder
16 Kruger's Crossing Cyclocross Women B Ann Leitheiser
7 Kruger's Crossing Cyclocross Women B Brynje Enderle
7 Kruger's Crossing Cyclocross Beginner Women lisa belair
22 Kruger's Crossing Cyclocross Category B bill larson
9 Kruger's Crossing Cyclocross Category B Jesse Luckett
11 Kruger's Crossing Cyclocross Masters Men 50+ John O'Neill
8 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ A David Diviney
5 Cross Crusade #8/OBRA Championships Women B Brynje Enderle
12 Cross Crusade #8/OBRA Championships Women A Julie Browning
63 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category B bill larson
36 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category B Jesse Luckett
33 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category B Jesse Lea
1 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category B Grant Folske
77 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ C James Medeiros
71 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category C Ryan Garrison
5 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category C Brent Harmon
21 Cross Crusade #8/OBRA Championships Beginner Men CCX John O'Neill
28 SSCXWC Singlespeed Men Joshua Hutchens
25 Cross Crusade #7 Category A Ian Leitheiser
41 Cross Crusade #7 Masters 35+ A Johnny Vergis
13 Cross Crusade #7 Masters 35+ A Dan Porter
11 Cross Crusade #7 Masters 35+ A David Diviney
24 Cross Crusade #7 Category B Jesse Luckett
23 Cross Crusade #7 Category B Jesse Lea
2 Cross Crusade #7 Category B Grant Folske
9 Cross Crusade #7 Women B Brynje Enderle
35 Cross Crusade #7 Masters 35+ C David Liebert
74 Cross Crusade #7 Beginner Men CCX Kristine Rotan
21 Cross Crusade #7 Beginner Men CCX John O'Neill
68 Cross Crusade #7 Category C Ryan Garrison
14 Cross Crusade #7 Category C Brent Harmon
63 SSCXWC Qualifier TT Singlespeed Men Joshua Hutchens
17 Cross Crusade #6 Women B Brynje Enderle
45 Cross Crusade #6 Category A Grant Folske
30 Cross Crusade #6 Category A Patrick Wilder
17 Cross Crusade #6 Category A Gant Enderle
25 Cross Crusade #6 Masters 35+ A Johnny Vergis
8 Cross Crusade #6 Masters 35+ A Dan Porter
5 Cross Crusade #6 Masters 35+ A David Diviney
17 Cross Crusade #6 Masters Women 35+ lisa belair
22 Cross Crusade #6 Singlespeed Dan Porter
2 Cross Crusade #6 Singlespeed Patrick Wilder
56 Cross Crusade #6 Category B bill larson
31 Cross Crusade #6 Category B Jesse Luckett
19 Cross Crusade #6 Category B Jesse Lea
148 Cross Crusade #6 Masters 35+ C Brent Dombrowski
48 Cross Crusade #6 Masters 35+ C David Liebert
65 Cross Crusade #6 Category C Ryan Garrison
24 Cross Crusade #6 Beginner Men CCX John O'Neill
56 Cross Crusade #5 Category C Ryan Garrison
5 Cross Crusade #5 Category C Brent Harmon
23 Cross Crusade #5 Masters 35+ A Johnny Vergis
7 Cross Crusade #5 Masters 35+ A David Diviney
27 Cross Crusade #5 Category A Patrick Wilder
13 Cross Crusade #5 Category A Gant Enderle
44 Cross Crusade #5 Masters 35+ C James Medeiros
3 Cross Crusade #5 Singlespeed Patrick Wilder
53 Cross Crusade #5 Category B David Liebert
47 Cross Crusade #5 Category B bill larson
28 Cross Crusade #5 Category B Jesse Luckett
23 Cross Crusade #4 Masters 35+ A Johnny Vergis
8 Cross Crusade #4 Masters 35+ A David Diviney
19 Cross Crusade #4 Category A Gant Enderle
34 Cross Crusade #4 Category B Jesse Lea
5 Cross Crusade #4 Category C Brent Harmon
23 Cross Crusade #3 Beginner Men CCX John O'Neill
58 Cross Crusade #3 Category C Christopher Clarke
12 Cross Crusade #3 Category C Steve O'Neill
48 Cross Crusade #3 Masters 35+ C James Medeiros
51 Cross Crusade #3 Masters 35+ A Christian Tresser
43 Cross Crusade #3 Masters 35+ A Johnny Vergis
14 Cross Crusade #3 Masters 35+ A David Diviney
12 Cross Crusade #3 Masters 35+ A Dan Porter
5 Cross Crusade #3 Masters 35+ A John Bravard
17 Cross Crusade #3 Masters Women 35+ lisa belair
6 Cross Crusade #3 Women A Julie Browning
10 Cross Crusade #3 Women B Brynje Enderle
26 Cross Crusade #3 Category A Ian Leitheiser
16 Cross Crusade #3 Category A Gant Enderle
43 Cross Crusade #3 Singlespeed Brent Harmon
6 Cross Crusade #3 Singlespeed Patrick Wilder
55 Cross Crusade #3 Category B Jesse Luckett
38 Cross Crusade #3 Category B Jesse Lea
1 Cross Crusade #3 Category B Grant Folske
39 Cross Crusade #2 Category B bill larson
9 Cross Crusade #2 Category B Joshua Hutchens
5 Cross Crusade #2 Category B Grant Folske
40 Cross Crusade #2 Singlespeed Brent Harmon
30 Cross Crusade #2 Masters 50+ John O'Neill
11 Cross Crusade #2 Masters 35+ B Daniel Sprouse
30 Cross Crusade #2 Masters 35+ C James Medeiros
9 Cross Crusade #2 Clydesdale Cody Huber
109 Cross Crusade #2 Category C Christopher Clarke
5 Cross Crusade #2 Category C Steve O'Neill
38 Cross Crusade #2 Masters 35+ A Johnny Vergis
8 Cross Crusade #2 Masters 35+ A David Diviney
9 Cross Crusade #2 Women A Julie Browning
35 Cross Crusade #2 Women B Brynje Enderle
9 Heiser Farm Cross Category B David Liebert
17 Cross Crusade #1 Category C Steve O'Neill
23 Cross Crusade #1 Category A Gant Enderle
30 Cross Crusade #1 Masters 35+ A Dan Porter
14 Cross Crusade #1 Masters 35+ A David Diviney
4 Cross Crusade #1 Masters 35+ A John Bravard
62 Cross Crusade #1 Category B bill larson
49 Cross Crusade #1 Singlespeed Brent Harmon
18 Cross Crusade #1 Women A Hillary Huchens
7 Cross Crusade #1 Women A Julie Browning
10 Cross Crusade #1 Women B Ann Leitheiser
18 Cross Crusade #1 Masters 35+ B Daniel Sprouse
10 Battle at Barlow Women B Brynje Enderle
5 Battle at Barlow Women A Julie Browning
4 Battle at Barlow Masters Women 35+ Ann Leitheiser
49 Battle at Barlow Masters 35+ C James Medeiros
37 Battle at Barlow Singlespeed Patrick Wilder
28 Battle at Barlow Category A Gant Enderle
18 Battle at Barlow Category A John Bravard
17 Battle at Barlow Category A Patrick Wilder
16 Battle at Barlow Category A Ian Leitheiser
22 Battle at Barlow Masters 35+ A joseph fricke
13 Battle at Barlow Masters 35+ A Dan Porter
6 Battle at Barlow Masters 35+ A David Diviney
6 Veloshop Rickreall Rampage Category C Steve O'Neill
3 Veloshop Rickreall Rampage Women A Julie Browning
4 Veloshop Rickreall Rampage Masters Women 35+ Ann Leitheiser
2 Vanport Kermesse Series 2 Women Ann Leitheiser
6 Vanport Kermesse Series 2 Men Category A Gant Enderle
5 Vanport Kermesse Series 2 Men Category A Patrick Wilder
1 Vanport Kermesse Series 2 Men Category A Christian Tresser
26 Hood River Double Cross #2 Masters C James Medeiros
13 Hood River Double Cross #2 Senior Men A Gant Enderle
23 Hood River Double Cross #2 Masters B 35+ David Liebert
6 Hood River Double Cross #2 Women A Julie Browning
3 Hood River Double Cross #1 Women A Julie Browning
6 Hood River Double Cross #1 Masters Women 35+ Ann Leitheiser
5 Hood River Double Cross #1 Men C Steve O'Neill
5 Vanport Kermesse Series 2: Series Standings Women Catherine Diviney
4 Vanport Kermesse Series 2: Series Standings Women Ann Leitheiser
1 Vanport Kermesse Series 2: Series Standings Men A Christian Tresser
3 Vanport Kermesse Series 2 Women Catherine Diviney
1 Vanport Kermesse Series 2 Men Category A Christian Tresser
17 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters C 35 James Medeiros
21 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Nelson Snyder
18 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Patrick Wilder
30 Kruger's Kermesse Farm Crit Men C Christopher Clarke
18 Kruger's Kermesse Farm Crit Men B Jesse Luckett
3 Kruger's Kermesse Farm Crit Women B Brynje Enderle
9 Pain on the Peak Senior Men A Ian Leitheiser
3 Pain on the Peak Masters Men A David Diviney
1 Thrilla Cross Series Women Julie Browning
7 Vanport Kermesse Series 2 Women Catherine Diviney
3 Vanport Kermesse Series 2 Women Ann Leitheiser
13 Vanport Kermesse Series 2 Men A David Diviney
10 Vanport Kermesse Series 2 Men A Gant Enderle
9 Vanport Kermesse Series 2 Men A Patrick Wilder
1 Vanport Kermesse Series 2 Men A Christian Tresser
2 Vanport Kermesse Series 2 Women Ann Leitheiser
5 Vanport Kermesse Series 2 Men Category A Christian Tresser
9 Kruger's Kermesse Farm Crit Women A Hillary Hutchens
6 Kruger's Kermesse Farm Crit Women A Julie Browning
4 Kruger's Kermesse Farm Crit Singlespeed Joshua Hutchens
25 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Patrick Wilder
20 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Christian Tresser
15 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Ian Leitheiser
7 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Gant Enderle
23 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters C 35 James Medeiros
7 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Women 35+ Catherine Diviney
6 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Women 35+ Ann Leitheiser
9 Thrilla Cross Series Women Julie Browning
7 Tuesday PIR: August Series Category 1/2/3 Christian Tresser
2 Monday PIR: August Series Masters Category 1/2/3 Christian Tresser
2 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Christian Tresser
9 Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Aaron Sander
5 Kruger's Kermesse Farm Crit Singlespeed Nelson Snyder
12 Kruger's Kermesse Farm Crit Men B Jesse Luckett
30 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters C 35 Jesse Lea
15 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters C 35 James Medeiros
2 Monday PIR: Series Standings Masters Category 1/2/3 Christian Tresser
1 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Christian Tresser
15 OBRA Criterium Championships Senior Men Aaron Sander
4 OBRA Criterium Championships Senior Men Christian Tresser
25 OBRA Criterium Championships Masters Men 30-39 Patrick Wilder
39 OBRA Criterium Championships Category 3 Patrick Wilder
7 Swan Island Criterium Men Pro/1/2 Aaron Sander
3 Swan Island Criterium Men Pro/1/2 Christian Tresser
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Men Aaron Sander
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Men Christian Tresser
3 Monday PIR: Series Standings Masters Category 1/2/3 Christian Tresser
6 Monday PIR Masters Men Christian Tresser
3 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Aaron Sander
3 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time Combined Aaron Sander
3 OBRA Time Trial Championships Senior Men Aaron Sander
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
4 Monday PIR Masters Men Christian Tresser
1 Tuesday PIR: July Team Competition Teams
9 Tuesday PIR: July Series Category 1/2/3 Aaron Sander
1 Tuesday PIR: July Series Category 1/2/3 Christian Tresser
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
11 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Tacia Miller
12 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Kristine Rotan
2 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Julie Browning
8 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Jesse Lea
8 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Johnny Vergis
19 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Joshua Hutchens
7 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Grant Folske
11 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Hillary Hutchens
5 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men Patrick Wilder
10 Monday PIR: July Series Women Catherine Diviney
13 Monday PIR: July Series Masters Men 1/2/3 Gant Enderle
3 Monday PIR: July Series Masters Men 1/2/3 Christian Tresser
32 Vancouver Courthouse Criterium Senior Men Christian Tresser
17 Vancouver Courthouse Criterium Senior Men Aaron Sander
2 Vancouver Courthouse Criterium Masters Men Christian Tresser
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
1 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Brynje Enderle
6 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Kristine Rotan
4 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Dan Porter
41 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Brent Dombrowski
12 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Jesse Lea
11 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Jesse Luckett
1 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ David Diviney
7 Monday PIR: Series Standings Women Catherine Diviney
11 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Gant Enderle
1 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Christian Tresser
6 Monday PIR Masters Men Christian Tresser
3 Monday PIR Masters Men Gant Enderle
7 Monday PIR Senior Women Catherine Diviney
1 State Games of Oregon Sport Men 40-49 Johnny Vergis
2 State Games of Oregon Sport Men 19-39 Jesse Luckett
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Aaron Sander
11 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Tacia Miller
4 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Brynje Enderle
2 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Julie Browning
6 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Dan Porter
6 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ Tracy Wilder
46 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Brent Dombrowski
14 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Jesse Luckett
12 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Jesse Lea
1 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ David Diviney
10 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men Patrick Wilder
1 Monday PIR Masters Men Christian Tresser
14 Cascade Classic: Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race Masters Men 35+ Ian Leitheiser
13 Cascade Classic: Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race Masters Men 35+ John Browning
31 Cascade Classic: Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race Category 2 Men Aaron Sander
13 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Category 2 Men Aaron Sander
16 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Masters 35+ Ian Leitheiser
13 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Masters 35+ John Browning
135 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Aaron Sander
183 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Ian Leitheiser
159 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined John Browning
54 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Category 2 Men Aaron Sander
37 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Masters 35+ Ian Leitheiser
3 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Masters 35+ John Browning
20 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Category 2 Men Aaron Sander
14 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Masters 35+ Ian Leitheiser
10 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Masters 35+ John Browning
10 Cascade Classic Masters 35+ Ian Leitheiser
9 Cascade Classic Masters 35+ John Browning
14 Cascade Classic Category 2 Men Aaron Sander
20 Mt Tabor Series Senior Men John Browning
9 Mt Tabor Series Senior Men Ian Leitheiser
3 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Christian Tresser
1 Mt Tabor Series Masters Men 40+ John Browning
8 Mt Tabor Series Category 3 Men Gant Enderle
3 Mt Tabor Series Fixed Gear Dan Porter
18 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 John Browning
1 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Christian Tresser
19 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ian Leitheiser
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
9 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Tacia Miller
2 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Brynje Enderle
7 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Kristine Rotan
1 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Julie Browning
18 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Dan Porter
3 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Nelson Snyder
47 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 David Liebert
39 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Brent Dombrowski
21 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Jesse Luckett
1 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ David Diviney
10 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men Patrick Wilder
6 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men Nelson Snyder
7 Monday PIR Masters Men Christian Tresser
6 Monday PIR Senior Women Catherine Diviney
3 Mt Tabor Series Fixed Gear Dan Porter
9 Mt Tabor Series Senior Women Catherine Diviney
4 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Christian Tresser
2 Mt Tabor Series Masters Men 40+ John Browning
16 Mt Tabor Series Category 3 Men Patrick Wilder
9 Mt Tabor Series Senior Men Ian Leitheiser
1 Mt Tabor Series Senior Men John Browning
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Browning
6 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
22 Monday PIR: June Series Masters 30+ 1/2/3 John Bravard
8 Monday PIR: June Series Masters 30+ 1/2/3 John Browning
2 Monday PIR: June Series Masters 30+ 1/2/3 Christian Tresser
12 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Tacia Miller
6 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Kristine Rotan
2 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Julie Browning
43 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Brent Dombrowski
23 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 David Liebert
12 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Jesse Luckett
5 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Jesse Lea
1 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Joshua Hutchens
5 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ David Diviney
7 Monday PIR Senior Women Catherine Diviney
3 Return on the Jedi XC/State Championships Sport Men 40-49 Johnny Vergis
10 Mt Tabor Series Senior Men Ian Leitheiser
2 Mt Tabor Series Senior Men John Browning
1 Mt Tabor Series Masters Men 40+ John Browning
20 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Hillary Hutchens
19 Portland MTB Short Track Series Pro, Semi-Pro Men Nelson Snyder
11 Portland MTB Short Track Series Pro, Semi-Pro Men Patrick Wilder
18 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Tacia Miller
3 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Brynje Enderle
20 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Hillary Hutchens
9 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Kristine Rotan
1 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Julie Browning
10 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Nelson Snyder
7 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Dan Porter
15 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ Tracy Wilder
29 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Zach Sachen
21 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Jesse Luckett
10 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Jesse Lea
7 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Joshua Hutchens
18 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Johnny Vergis
1 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ David Diviney
21 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Grant Folske
20 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Hillary Hutchens
19 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men Nelson Snyder
11 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men Patrick Wilder
25 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Tacia Miller
16 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Brynje Enderle
1 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Julie Browning
9 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Nelson Snyder
3 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Dan Porter
23 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 David Liebert
11 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Zach Sachen
5 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Jesse Lea
1 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Joshua Hutchens
1 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ David Diviney
9 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men Patrick Wilder
28 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Men 3 Patrick Wilder
25 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Men 3 Patrick Wilder
10 Picketts Charge MTB Sport Men 40-49 Johnny Vergis
3 Picketts Charge MTB Expert Men 40 Plus David Diviney
170 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Patrick Wilder
38 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Men 3 Patrick Wilder
45 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Men 3 Patrick Wilder
3 Mt Tabor Series Fixed Gear Dan Porter
20 Mt Tabor Series Masters Men 40+ David Diviney
14 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Christian Tresser
2 Mt Tabor Series Masters Men 40+ John Browning
1 Mt Tabor Series Masters Men 40+ John Bravard
4 Mt Tabor Series Category 3 Men Gant Enderle
27 Mt Tabor Series Senior Men Ian Leitheiser
24 Mt Tabor Series Senior Men John Bravard
5 Mt Tabor Series Senior Men John Browning
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Christian Tresser
13 Test of Endurance 50 Pro, Semi-Pro Men Patrick Wilder
11 Test of Endurance 50 Pro, Semi-Pro Men Ian Leitheiser
2 Test of Endurance 50 Singlespeed Nelson Snyder
4 Test of Endurance 50 Semi-Pro Men Patrick Wilder
3 Test of Endurance 50 Semi-Pro Men Ian Leitheiser
5 Test of Endurance 50 Expert 40+ Men David Diviney
11 Test of Endurance 50 Expert 19-39 Men Grant Folske
10 Test of Endurance 50 Expert 19-39 Men Gant Enderle
3 Mount Tabor Circuit Race Masters Men 40+ 1/2/3 Christian Tresser
6 Mount Tabor Circuit Race Senior Men Aaron Sander
2 Mount Tabor Circuit Race Senior Men John Browning
23 OBRA Road Race Senior Men Ian Leitheiser
14 OBRA Road Race Senior Men John Browning
2 OBRA Road Race Senior Men Aaron Sander
33 Cirque du Cycling Criterium Category 1/2/3 John Bravard
26 Mt Tabor Series Masters Men 40+ John Bravard
1 Mt Tabor Series Masters Men 40+ John Browning
27 Mt Tabor Series Category 3 Men Christian Tresser
13 Mt Tabor Series Category 3 Men Gant Enderle
35 Mt Tabor Series Senior Men John Bravard
30 Mt Tabor Series Senior Men Aaron Sander
14 Mt Tabor Series Senior Men Ian Leitheiser
2 Mt Tabor Series Senior Men John Browning
15 Tuesday PIR Category 3/4 Jesse Lea
6 Monday PIR Masters 1/2/3 John Bravard
5 Monday PIR Masters 1/2/3 Christian Tresser
1 Monday PIR Masters 1/2/3 John Browning
25 Mt Tabor Series Category 3 Men Patrick Wilder
5 Mt Tabor Series Fixed Gear Dan Porter
39 Tuesday PIR Category 1/2/3 Patrick Wilder
11 Falls City Firecracker MTB Pro, Semi-Pro Men Patrick Wilder
1 Falls City Firecracker MTB Sport 40-49 Johnny Vergis
23 Falls City Firecracker MTB Sport 19-39 Jesse Lea
18 Falls City Firecracker MTB Sport 19-39 Joshua Hutchens
13 Falls City Firecracker MTB Sport 19-39 bill larson
2 Falls City Firecracker MTB Singlespeed Dan Porter
1 Falls City Firecracker MTB Singlespeed Nelson Snyder
4 Falls City Firecracker MTB Semi-Pro Men Patrick Wilder
10 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 5 Patrick Wilder
15 Tuesday PIR: May Series Category 3/4 Patrick Wilder
59 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Bravard
21 Rehearsal Road Race Category 5 Jim Miller
14 Bear Springs Trap MTB Pro, Semi-Pro Men Ian Leitheiser
5 Bear Springs Trap MTB Pro, Semi-Pro Men Patrick Wilder
6 Bear Springs Trap MTB Sport Men 40-49 joseph fricke
18 Bear Springs Trap MTB Sport Men 19-39 bill larson
7 Bear Springs Trap MTB Singlespeed Mike Hilbrandt
7 Bear Springs Trap MTB Semi-Pro Men Ian Leitheiser
1 Bear Springs Trap MTB Semi-Pro Men Patrick Wilder
7 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Pro, Semi-Pro Men Patrick Wilder
5 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Sport Men 40-49 Johnny Vergis
5 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Singlespeed Men Nelson Snyder
1 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Semi-Pro Men Patrick Wilder
8 Tuesday PIR Category 3/4 Patrick Wilder
10 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Category 5 Patrick Wilder
19 Tuesday PIR: April Series Category 3/4 Patrick Wilder
14 Tuesday PIR Category 3/4 Patrick Wilder
7 Peak Sports Mudslinger MTB Pro, Semi-Pro Men Patrick Wilder
6 Peak Sports Mudslinger MTB Pro, Semi-Pro Men Patrick Wilder
12 Peak Sports Mudslinger MTB Sport 19-39 Men Jesse Lea
2 Peak Sports Mudslinger MTB Singlespeed Nelson Snyder
2 Peak Sports Mudslinger MTB Semi-pro Patrick Wilder
5 Peak Sports Mudslinger MTB Pro/Semi-Pro Patrick Wilder
43 Tuesday PIR Category 3/4 Patrick Wilder
8 Tuesday PIR Category 3/4 Patrick Wilder
4 Horning's Hustle Singlespeed Dan Porter
41 Banana Belt Road Race Series Category 3 Patrick Wilder
29 Cherry Pie RR Men 5 B Jesse Luckett
7 Vanport Kermesse Series Standings Men C Jim Miller
3 Vanport Kermesse Series Men C Jim Miller