Rubicon

Event Category Name
70 Cross Crusade #8/OBRA Championships Singlespeed Chauncey Curl
114 SSCXWC Singlespeed Men Dirty DAVE
84 SSCXWC Singlespeed Men Chauncey Curl
11 Cross Crusade #7 Masters Women 35+ Darien Curl
150 SSCXWC Qualifier TT Singlespeed Men Chauncey Curl
87 SSCXWC Qualifier TT Singlespeed Men Dirty DAVE
10 Cross Crusade #6 Category A Carson Miller
16 Cross Crusade #6 Masters Women 35+ Darien Curl
62 Cross Crusade #6 Singlespeed Chauncey Curl
52 Cross Crusade #5 Singlespeed Chauncey Curl
11 Cross Crusade #4 Category A Carson Miller
48 Cross Crusade #4 Singlespeed Chauncey Curl
11 Cross Crusade #4 Masters Women 35+ Darien Curl
9 Cross Crusade #3 Masters Women 35+ Darien Curl
18 Cross Crusade #3 Category A Carson Miller
69 Cross Crusade #3 Singlespeed Chauncey Curl
59 Cross Crusade #3 Singlespeed David Godfrey
93 Cross Crusade #2 Singlespeed David Godfrey
70 Cross Crusade #2 Singlespeed Chauncey Curl
12 Cross Crusade #2 Category A Carson Miller
16 Cross Crusade #2 Masters Women 35+ Darien Curl
68 Cross Crusade #1 Singlespeed David Godfrey
59 Cross Crusade #1 Singlespeed Chauncey Curl
27 Cross Crusade #1 Singlespeed John Stambaugh
7 Cross Crusade #1 Masters Women 35+ Darien Curl
3 Veloshop Rickreall Rampage Masters Women 35+ Darien Curl
19 Hood River Double Cross #2 Senior Men A Carson Miller
2 Hood River Double Cross #1 Senior Men A Carson Miller
4 Thrilla Cross Series Men A Carson Miller
7 Mt Ashland Hillclimb/MTB Hillclimb Championships: Road Bikes: Combined Results by Time: Combined Combined Carson Miller
7 Mt Ashland Hillclimb/MTB Hillclimb Championships: Road Bikes: Combined Combined Carson Miller
6 Kruger's Kermesse Farm Crit Singlespeed David Godfrey
2 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Women 35 Darien Curl
7 Mt Ashland Hillclimb/MTB Hillclimb Championships: Road Bikes: Combined Results by Time Combined Carson Miller
3 Mt Ashland Hillclimb/MTB Hillclimb Championships: Road Bikes Category 1/2 Carson Miller
4 Masters Track Championship (Men's Points Races) Masters 40-49 Chauncey Curl
7 Kruger's Kermesse Farm Crit Singlespeed David Godfrey
31 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters B 35 Chauncey Curl
2 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Women 35+ Darien Curl
14 Thrilla Cross Series Men A Carson Miller
1 Eugene Celebration Stage Race: Wolf Creek Road Race Pro/1/2 Men Carson Miller
10 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Combined Carson Miller
17 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Category Pro/1/2 Men Carson Miller
9 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial Category Pro/1/2 Men Carson Miller
3 OBRA Masters Track Championships: Points Race Masters Women Darien Curl
2 OBRA Masters Track Championships: Points Race Masters Women Heather VanValkenburg
1 OBRA Masters Track Championships: Pursuits Masters Women 40-44 Darien Curl
2 OBRA Masters Track Championships: Pursuits Masters Women 30-34 Heather VanValkenburg
10 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race Pro/1/2 Men Carson Miller
2 Eugene Celebration Stage Race Pro/1/2 Men Carson Miller
5 OBRA Masters Track Championships: Team Sprints Masters Men Chauncey Curl
3 OBRA Masters Track Championships: Sprints Masters Men 40-49 Chauncey Curl
2 OBRA Masters Track Championships: Sprints Masters Women Heather VanValkenburg
6 OBRA Masters Track Championships: Keirin Masters Men 40+ Chauncey Curl
3 OBRA Masters Track Championships: Keirin Masters Women Heather VanValkenburg
2 OBRA Masters Track Championships: 500 meter TT Masters Women 30 Heather VanValkenburg
30 Fast Twitch Fridays: August Series Sprinter Heather VanValkenburg
14 Fast Twitch Fridays: August Series Sprinter David Godfrey
7 Alpenrose Thursday Series: August Series Women Carolyn Cartwright
18 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 3 Darien Curl
15 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 3 Norrene Godfrey
7 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 3 Chauncey Curl
8 Alpenrose Thursday Series Category 3 Norrene Godfrey
18 Tuesday PIR: August Series Category 1/2/3 Shaun Morris
23 Tuesday PIR Category 1/2/3 Norrene Godfrey
23 Monday PIR: August Series Masters Category 1/2/3 David Godfrey
1 Track Nationals Qualifier: Team Time Trial Women Heather VanValkenburg
1 Track Nationals Qualifier: Team Time Trial Women Norrene Godfrey
5 Track Nationals Qualifier: Pursuits Women Norrene Godfrey
3 Track Nationals Qualifier: 500 meter TT Women Heather VanValkenburg
9 Alpenrose Thursday Series Category 3/4 Darien Curl
8 Alpenrose Thursday Series Category 3/4 Norrene Godfrey
5 Alpenrose Thursday Series Category 3/4 Chauncey Curl
19 Monday PIR: Series Standings Masters Category 1/2/3 David Godfrey
15 OBRA Criterium Championships Senior Women Heather VanValkenburg
16 Monday PIR: Series Standings Masters Category 1/2/3 David Godfrey
5 Sunset Criterium Women 1/2/3 Heather VanValkenburg
53 Portland Twilight Criterium Pro/1/2 David Godfrey
46 Portland Twilight Criterium Pro/1/2 Logan Hunn
24 Portland Twilight Criterium Pro/1/2 Roman van Uden
11 Portland Twilight Criterium Pro/1/2 David Vukets
10 Portland Twilight Criterium Pro/1/2 Shaun Morris
10 Alpenrose Thursday Series Category 3 Chauncey Curl
8 Alpenrose Thursday Series Category 3 Chauncey Curl
4 Alpenrose Thursday Series Women Darien Curl
6 Tuesday PIR Category 1/2/3 Shaun Morris
12 Monday PIR Masters Men David Godfrey
38 High Desert Omnium: Road Race Pro/1/2 Logan Hunn
37 High Desert Omnium: Road Race Pro/1/2 Roman van Uden
13 High Desert Omnium: Road Race Pro/1/2 Joshua Bartlett
20 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Results by Time Combined Joshua Bartlett
17 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Results by Time Combined Logan Hunn
8 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Results by Time Combined Carson Miller
34 High Desert Omnium: Criterium Pro/1/2 Joshua Bartlett
33 High Desert Omnium: Criterium Pro/1/2 Logan Hunn
28 High Desert Omnium: Criterium Pro/1/2 Carson Miller
26 High Desert Omnium: Criterium Pro/1/2 Roman van Uden
2 High Desert Omnium: Criterium Pro/1/2 Shaun Morris
27 High Desert Omnium: Time Trial Pro/1/2 Roman van Uden
13 High Desert Omnium: Time Trial Pro/1/2 Joshua Bartlett
10 High Desert Omnium: Time Trial Pro/1/2 Logan Hunn
1 High Desert Omnium: Time Trial Pro/1/2 Carson Miller
21 High Desert Omnium Pro/1/2 Logan Hunn
8 High Desert Omnium Pro/1/2 Shaun Morris
7 High Desert Omnium Pro/1/2 Carson Miller
2 Fast Twitch Fridays Sprint C Heather VanValkenburg
28 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Darien Curl
15 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Shaun Morris
14 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Roman van Uden
9 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men David Godfrey
26 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 3 Jamie Mikami
25 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 3 Darien Curl
9 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 3 Norrene Godfrey
1 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 3 Chauncey Curl
13 Alpenrose Thursday Series: Omnium Category 3 Darien Curl
12 Alpenrose Thursday Series: Omnium Category 3 Norrene Godfrey
1 Alpenrose Thursday Series: Omnium Senior Men David Godfrey
3 High Desert Criterium Series Category 1/2/3 Carson Miller
2 Tuesday PIR: July Team Competition Teams
16 Tuesday PIR: July Series Category 3/4 Chauncey Curl
32 Tuesday PIR: July Series Category 1/2/3 Shaun Morris
16 Tuesday PIR: July Series Category 1/2/3 Joshua Bartlett
3 Tuesday PIR: July Series Category 1/2/3 Roman van Uden
11 Mst/Jr Track Race Series: July Series Masters Men Jamie Mikami
2 Mst/Jr Track Race Series: July Series Masters Women Darien Curl
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Roman van Uden
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joshua Bartlett
15 Monday PIR: July Series Masters Men 1/2/3 David Godfrey
31 Vancouver Courthouse Criterium Senior Men Carson Miller
9 Vancouver Courthouse Criterium Senior Men Joshua Bartlett
5 Vancouver Courthouse Criterium Senior Men Roman van Uden
3 Vancouver Courthouse Criterium Senior Women Norrene Godfrey
6 Co-Motion Criterium Senior Men Joshua Bartlett
4 Fast Twitch Fridays: July Series Senior Women Heather VanValkenburg
30 Fast Twitch Fridays: July Series Sprinter Heather VanValkenburg
18 Fast Twitch Fridays: July Series Sprinter David Godfrey
11 Alpenrose Thursday Series Category 3 Men Norrene Godfrey
10 Alpenrose Thursday Series Category 3 Men Darien Curl
3 Alpenrose Thursday Series Category 3 Men Chauncey Curl
11 Alpenrose Thursday Series Senior Men David Godfrey
3 Alpenrose Thursday Series Senior Men Shaun Morris
2 Alpenrose Thursday Series Senior Men Roman van Uden
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joshua Bartlett
13 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Godfrey
10 Tuesday PIR Category 1/2/3 Shaun Morris
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Roman van Uden
6 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 50+ Jamie Mikami
12 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3 David Godfrey
2 Alpenrose Challenge: Flying Lap Senior Men Dean Tracy
9 Alpenrose Challenge: Keirin Masters Chauncey Curl
16 Alpenrose Challenge: Miss n Out Senior Men Dean Tracy
16 Alpenrose Challenge: Miss n Out Senior Women Darien Curl
19 Alpenrose Challenge: Scratch Races Masters Chauncey Curl
1 Alpenrose Challenge: Sprints Senior Men Dean Tracy
2 Alpenrose Challenge: Keirin Senior Men Dean Tracy
19 Alpenrose Challenge: Points Races Masters Men Chauncey Curl
1 Alpenrose Challenge: Team Sprints Men Dean Tracy
7 Alpenrose Challenge: Team Sprints Women Heather VanValkenburg
7 Alpenrose Challenge: Sprints Masters Men Chauncey Curl
8 Alpenrose Challenge: Sprints Women Heather VanValkenburg
14 Alpenrose Challenge: Scratch Races Senior Women Darien Curl
10 Alpenrose Challenge: 500 meter TT Women Heather VanValkenburg
13 Alpenrose Thursday Series Senior Men Darien Curl
43 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Godfrey
7 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 35+ Darien Curl
5 Mst/Jr Track Race Series Masters Men 35+ Jamie Mikami
28 Monday PIR Masters Men Norrene Godfrey
3 Monday PIR Masters Men David Godfrey
76 Cascade Classic: Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race Pro 1 Men Carson Miller
69 Cascade Classic: Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race Pro 1 Men Logan Hunn
61 Cascade Classic: Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race Pro 1 Men Joshua Bartlett
4 OBRA Track Championships: Points Races Senior Women Norrene Godfrey
108 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Pro 1 Men Christopher Teufel
104 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Pro 1 Men Roman van Uden
61 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Pro 1 Men Logan Hunn
60 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Pro 1 Men Carson Miller
57 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Pro 1 Men Joshua Bartlett
6 OBRA Track Championships: Keirin Senior Women Heather VanValkenburg
6 OBRA Track Championships: Sprints Senior Women Heather VanValkenburg
6 OBRA Track Championships: Sprints Men Category 3 Chauncey Curl
292 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Shaun Morris
271 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Roman van Uden
224 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Carson Miller
111 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Joshua Bartlett
79 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Christopher Teufel
31 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Logan Hunn
108 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Pro 1 Men Joshua Bartlett
85 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Pro 1 Men Carson Miller
80 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Pro 1 Men Christopher Teufel
60 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Pro 1 Men Logan Hunn
10 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Pro 1 Men Roman van Uden
135 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Pro 1 Men Shaun Morris
133 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Pro 1 Men Roman van Uden
126 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Pro 1 Men Carson Miller
92 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Pro 1 Men Joshua Bartlett
72 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Pro 1 Men Christopher Teufel
31 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Pro 1 Men Logan Hunn
3 OBRA Track Championships: 500 meter TT Senior Women Heather VanValkenburg
13 Alpenrose Thursday Series Men Category 3 Darien Curl
12 Alpenrose Thursday Series Men Category 3 Jamie Mikami
10 Alpenrose Thursday Series Men Category 3 Jamie Mikami
6 Alpenrose Thursday Series Men Category 3 Norrene Godfrey
3 Alpenrose Thursday Series Men Category 3 Chauncey Curl
123 Cascade Classic: Bend Bike N Sport - Three Creeks Road Race Pro 1 Men Shaun Morris
102 Cascade Classic: Bend Bike N Sport - Three Creeks Road Race Pro 1 Men Christopher Teufel
82 Cascade Classic: Bend Bike N Sport - Three Creeks Road Race Pro 1 Men Carson Miller
68 Cascade Classic: Bend Bike N Sport - Three Creeks Road Race Pro 1 Men Roman van Uden
67 Cascade Classic: Bend Bike N Sport - Three Creeks Road Race Pro 1 Men Joshua Bartlett
65 Cascade Classic: Bend Bike N Sport - Three Creeks Road Race Pro 1 Men Logan Hunn
76 Cascade Classic Pro 1 Men Carson Miller
69 Cascade Classic Pro 1 Men Logan Hunn
61 Cascade Classic Pro 1 Men Joshua Bartlett
124 Cascade Classic: Robberson Ford - Prineville Road Race Pro 1 Men Christopher Teufel
90 Cascade Classic: Robberson Ford - Prineville Road Race Pro 1 Men Shaun Morris
82 Cascade Classic: Robberson Ford - Prineville Road Race Pro 1 Men Joshua Bartlett
72 Cascade Classic: Robberson Ford - Prineville Road Race Pro 1 Men Carson Miller
64 Cascade Classic: Robberson Ford - Prineville Road Race Pro 1 Men Roman van Uden
46 Cascade Classic: Robberson Ford - Prineville Road Race Pro 1 Men Logan Hunn
26 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Joshua Bartlett
10 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Roman van Uden
9 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Chauncey Curl
3 Tuesday PIR Category 3/4 Chauncey Curl
5 State Games Track Senior Women Norrene Godfrey
4 State Games Track Senior Women Heather VanValkenburg
4 State Games Track Senior Men David Godfrey
5 Fast Twitch Fridays Keirin Women Heather VanValkenburg
4 Fast Twitch Fridays Scratch Women Heather VanValkenburg
6 Fast Twitch Fridays C Sprint Heather VanValkenburg
4 Fast Twitch Fridays B Sprint David Godfrey
10 Alpenrose Thursday Series Senior Men David Godfrey
10 Alpenrose Thursday Series Category 3 Men Norrene Godfrey
7 Alpenrose Thursday Series Category 3 Men Chauncey Curl
3 Mt Tabor Series Senior Men Roman van Uden
55 Tuesday PIR Category 1/2/3 Logan Hunn
34 Tuesday PIR Category 1/2/3 Norrene Godfrey
18 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joshua Bartlett
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Roman van Uden
18 Salem Fairview Circuit Race Pro/1/2 Joshua Bartlett
8 Salem Fairview Circuit Race Pro/1/2 Roman van Uden
6 Alpenrose Sixday: Final Overall Six-day Men B Norrene Godfrey
6 Alpenrose Sixday: Final Overall Six-day Men B David Godfrey
6 Alpenrose Sixday: Final Overall Six-day Women Darien Curl
7 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Men B Norrene Godfrey
7 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Men B David Godfrey
6 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Women Darien Curl
7 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Women Heather VanValkenburg
13 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Men B Norrene Godfrey
12 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Men B David Godfrey
14 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Women Heather VanValkenburg
2 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Women Darien Curl
4 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Men B Norrene Godfrey
4 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Men B David Godfrey
6 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Women Darien Curl
6 Alpenrose Sixday: Overall Six-day Men B Norrene Godfrey
6 Alpenrose Sixday: Overall Six-day Men B David Godfrey
5 Alpenrose Sixday: Overall Six-day Women Darien Curl
5 Alpenrose Sixday: Overall Six-day Women Heather VanValkenburg
5 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Men B Norrene Godfrey
5 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Men B David Godfrey
5 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Women Heather VanValkenburg
5 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Women Darien Curl
14 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Men B Norrene Godfrey
4 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Men B David Godfrey
13 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Women Heather VanValkenburg
7 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Women Darien Curl
5 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Men B Norrene Godfrey
5 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Men B David Godfrey
5 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Women Darien Curl
5 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Women Heather VanValkenburg
6 Alpenrose Sixday: Standings Six-day Men B Norrene Godfrey
6 Alpenrose Sixday: Standings Six-day Men B David Godfrey
5 Alpenrose Sixday: Standings Six-day Women Darien Curl
5 Alpenrose Sixday: Standings Six-day Women Heather VanValkenburg
5 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Men B Norrene Godfrey
5 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Men B David Godfrey
4 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Women Darien Curl
4 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Women Heather VanValkenburg
10 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Men B Norrene Godfrey
8 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Men B David Godfrey
12 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Women Heather VanValkenburg
6 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Women Darien Curl
3 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Men B Norrene Godfrey
3 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Men B David Godfrey
5 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Women Darien Curl
5 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Women Heather VanValkenburg
6 Alpenrose Sixday Six-day Men B Norrene Godfrey
6 Alpenrose Sixday Six-day Men B David Godfrey
5 Alpenrose Sixday Six-day Women Darien Curl
5 Alpenrose Sixday Six-day Women Heather VanValkenburg
6 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Men B Norrene Godfrey
6 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Men B David Godfrey
5 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Women Darien Curl
5 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Women Heather VanValkenburg
7 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Men B Norrene Godfrey
7 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Men B David Godfrey
5 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Women Darien Curl
5 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Women Heather VanValkenburg
6 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Men B Norrene Godfrey
6 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Men B David Godfrey
5 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Women Darien Curl
5 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Women Heather VanValkenburg
20 Tuesday PIR: June Series Category 1/2/3 Roman van Uden
12 Tuesday PIR: June Series Category 1/2/3 Shaun Morris
6 Alpenrose Sixday: Standings Six-day Men B Norrene Godfrey
6 Alpenrose Sixday: Standings Six-day Men B David Godfrey
5 Alpenrose Sixday: Standings Six-day Women Darien Curl
5 Alpenrose Sixday: Standings Six-day Women Heather VanValkenburg
6 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Men B Norrene Godfrey
6 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Men B David Godfrey
5 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Women Darien Curl
5 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Women Heather VanValkenburg
6 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Men B Norrene Godfrey
6 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Men B David Godfrey
5 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Women Darien Curl
5 Alpenrose Sixday: Omnium Six-day Women Heather VanValkenburg
5 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Men B Norrene Godfrey
5 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Men B David Godfrey
5 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Women Darien Curl
5 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Women Heather VanValkenburg
3 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Men B David Godfrey
5 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Women Darien Curl
5 Alpenrose Sixday: Daily Total Six-day Women Heather VanValkenburg
7 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Men B David Godfrey
5 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Women Darien Curl
5 Alpenrose Sixday: Madison Six-day Women Heather VanValkenburg
1 Alpenrose Sixday: 2 Mile Pursuit Six-day Men B David Godfrey
5 Alpenrose Sixday: 2 Mile Pursuit Six-day Women Darien Curl
5 Alpenrose Sixday: 2 Mile Pursuit Six-day Women Heather VanValkenburg
14 Alpenrose Thursday Series: June Series Men Category 3 Chauncey Curl
14 Alpenrose Thursday Series: June Series Senior Men David Godfrey
7 Alpenrose Thursday Series: June Series Women Darien Curl
6 Alpenrose Thursday Series: June Series Women Heather VanValkenburg
3 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 David Godfrey
23 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Godfrey
29 Mount Tabor Circuit Race Senior Men Carson Miller
12 Mount Tabor Circuit Race Senior Men Joshua Bartlett
25 OBRA Road Race Senior Men Shaun Morris
5 OBRA Road Race Senior Men Logan Hunn
3 OBRA Road Race Senior Men Joshua Bartlett
55 Cirque du Cycling Criterium Category 1/2/3 Norrene Godfrey
39 Cirque du Cycling Criterium Category 1/2/3 Logan Hunn
38 Cirque du Cycling Criterium Category 1/2/3 Shaun Morris
27 Cirque du Cycling Criterium Category 1/2/3 Joshua Bartlett
9 Cirque du Cycling Criterium Category 1/2/3 Roman van Uden
7 Cirque du Cycling Criterium Category 1/2/3 Carson Miller
8 Alpenrose Thursday Series Madison Darien Curl
8 Alpenrose Thursday Series Madison Heather VanValkenburg
6 Alpenrose Thursday Series Women Darien Curl
5 Alpenrose Thursday Series Women Heather VanValkenburg
9 Alpenrose Thursday Series Category 3 Chauncey Curl
38 Mt Tabor Series Senior Men Logan Hunn
29 Mt Tabor Series Senior Men Shaun Morris
11 Mt Tabor Series Senior Men Joshua Bartlett
6 Mt Tabor Series Senior Men Roman van Uden
22 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Godfrey
7 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joshua Bartlett
6 Tuesday PIR Category 1/2/3 Roman van Uden
18 Monday PIR Masters 1/2/3 David Godfrey
2 Alpenrose Heartbreaker '08: Omnium Results Senior Women Norrene Godfrey
5 Alpenrose Heartbreaker '08: Keirin Senior Women Norrene Godfrey
2 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Senior Women Norrene Godfrey
4 Alpenrose Thursday Series Madison Norrene Godfrey
4 Alpenrose Thursday Series Madison David Godfrey
41 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Godfrey
36 Tuesday PIR Category 1/2/3 Logan Hunn
35 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joshua Bartlett
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 Roman van Uden
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Shaun Morris
25 Fast Twitch Fridays Sprinter Heather VanValkenburg
14 Fast Twitch Fridays Sprinter Chauncey Curl
10 Alpenrose Thursday Series: May Series Senior Women Heather VanValkenburg
8 Alpenrose Thursday Series: May Series Senior Women Norrene Godfrey
5 Alpenrose Thursday Series: May Series Masters Women Darien Curl
9 Alpenrose Thursday Series Women Heather VanValkenburg
5 Alpenrose Thursday Series Women Norrene Godfrey
10 Tuesday PIR: May Series Category 1/2/3 Roman van Uden
73 Tuesday PIR Category 1/2/3 Norrene Godfrey
14 Tuesday PIR Category 1/2/3 Roman van Uden
8 Tuesday PIR Category 1/2/3 Shaun Morris
14 Monday PIR: May Series Open Women Heather VanValkenburg
4 Monday PIR Women Heather VanValkenburg
2 Albany Criterium: Women's Categories by Age (for BAR Points) Masters Women 1/2/3 Norrene Godfrey
5 Albany Criterium Women 1/2/3 Norrene Godfrey
26 Albany Criterium Pro/1/2 Joshua Bartlett
22 Rehearsal Road Race: Combined Women's Results for Oregon Cup Senior Women Norrene Godfrey
4 Rehearsal Road Race Pro/1/2 Roman van Uden
9 Rehearsal Road Race Women 1/2 Norrene Godfrey
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joshua Bartlett
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Shaun Morris
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Roman van Uden
26 Monday PIR Masters 1/2/3 Norrene Godfrey
7 Mt. Hood Stage Race: Final General Classification Category 2 Men Carson Miller
8 Mt. Hood Stage Race: Wy' East Road Race Category 2 Men Carson Miller
17 Mt. Hood Stage Race: Scenic Gorge Time Trial Category 2 Men Carson Miller
85 Mt. Hood Stage Race: Scenic Gorge Time Trial Pro/1 Men Roman van Uden
3 Fast Twitch Fridays B Sprint Heather VanValkenburg
2 Alpenrose Thursday Series Masters Women Darien Curl
2 Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race Category 2 Men Carson Miller
81 Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race Pro/1 Men Roman van Uden
136 Mt. Hood Stage Race: Mt. Tabor Criterium Pro/1 Men Logan Hunn
133 Mt. Hood Stage Race: Mt. Tabor Criterium Pro/1 Men Shaun Morris
95 Mt. Hood Stage Race: Mt. Tabor Criterium Pro/1 Men Joshua Bartlett
16 Mt. Hood Stage Race: Mt. Tabor Criterium Pro/1 Men Roman van Uden
127 Mt. Hood Stage Race: Portland Prologue: Combined Results by Time Combined Logan Hunn
124 Mt. Hood Stage Race: Portland Prologue: Combined Results by Time Combined Shaun Morris
117 Mt. Hood Stage Race: Portland Prologue: Combined Results by Time Combined Roman van Uden
93 Mt. Hood Stage Race: Portland Prologue: Combined Results by Time Combined Joshua Bartlett
126 Mt. Hood Stage Race: Portland Prologue Men Pro/1 Logan Hunn
124 Mt. Hood Stage Race: Portland Prologue Men Pro/1 Shaun Morris
116 Mt. Hood Stage Race: Portland Prologue Men Pro/1 Roman van Uden
93 Mt. Hood Stage Race: Portland Prologue Men Pro/1 Joshua Bartlett
63 Monday PIR Masters 1/2/3 Darien Curl
1 Fast Twitch Fridays B Sprint Chauncey Curl
52 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Godfrey
50 Monday PIR Masters 4/5 Chauncey Curl
5 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters Men 40-49 Chauncey Curl
6 Eric Kautzky Memorial Track Race Women 1/2/3 Darien Curl
3 Eric Kautzky Memorial Track Race Women 1/2/3 Heather VanValkenburg
1 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters Women Darien Curl
6 Alpenrose Thursday Series: 500 meter TT Women Senior Heather VanValkenburg
9 Tuesday PIR: April Series Category 1/2/3 Joshua Bartlett
1 Tuesday PIR: April Series Category 1/2/3 Roman van Uden
40 Tuesday PIR Category 1/2/3 Logan Hunn
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 Norrene Godfrey
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Roman van Uden
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joshua Bartlett
16 Tuesday PIR Category 1/2/3 Logan Hunn
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Roman van Uden
20 Icebreaker Criterium Pro/1/2 David Godfrey
16 Icebreaker Criterium Pro/1/2 Logan Hunn
15 Icebreaker Criterium Pro/1/2 Joshua Bartlett
11 Icebreaker Criterium Pro/1/2 Carson Miller
3 Icebreaker Criterium Pro/1/2 Roman van Uden
1 Icebreaker Criterium Pro/1/2 Shaun Morris
5 Icebreaker Criterium Women 1/2/3 Norrene Godfrey
28 Kings Valley Road Race Senior Women Norrene Godfrey
38 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Shaun Morris
36 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Roman van Uden
19 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Joshua Bartlett
7 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Logan Hunn
20 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joshua Bartlett
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 Logan Hunn
7 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joshua Bartlett
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Roman van Uden
12 Willamette: Final General Classification Pro/1/2 Men Joshua Bartlett
13 Willamette: Wolf Creek Stage Pro/1/2 Men Joshua Bartlett
61 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Shaun Morris
58 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Brad Payne
51 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Roman van Uden
44 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Logan Hunn
35 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Carson Miller
13 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Joshua Bartlett
70 Willamette: Planning Mill Criterium Pro/1/2 Men Logan Hunn
66 Willamette: Planning Mill Criterium Pro/1/2 Men Shaun Morris
57 Willamette: Planning Mill Criterium Pro/1/2 Men Carson Miller
50 Willamette: Planning Mill Criterium Pro/1/2 Men Brad Payne
16 Willamette: Planning Mill Criterium Pro/1/2 Men Roman van Uden
13 Willamette: Planning Mill Criterium Pro/1/2 Men Joshua Bartlett
62 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Shaun Morris
61 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Roman van Uden
58 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Brad Payne
31 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Carson Miller
24 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Logan Hunn
14 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Joshua Bartlett
62 Willamette: Alpine Road Race Pro/1/2 Men Roman van Uden
61 Willamette: Alpine Road Race Pro/1/2 Men Brad Payne
60 Willamette: Alpine Road Race Pro/1/2 Men Shaun Morris
24 Willamette: Alpine Road Race Pro/1/2 Men Carson Miller
23 Willamette: Alpine Road Race Pro/1/2 Men Joshua Bartlett
13 Willamette: Alpine Road Race Pro/1/2 Men Logan Hunn
60 Willamette: Coburg Prologue: Combined Results by Time Combined Carson Miller
56 Willamette: Coburg Prologue: Combined Results by Time Combined Shaun Morris
52 Willamette: Coburg Prologue: Combined Results by Time Combined Roman van Uden
46 Willamette: Coburg Prologue: Combined Results by Time Combined Brad Payne
36 Willamette: Coburg Prologue: Combined Results by Time Combined Logan Hunn
22 Willamette: Coburg Prologue: Combined Results by Time Combined Joshua Bartlett
60 Willamette: Coburg Prologue Pro/1/2 Men Carson Miller
56 Willamette: Coburg Prologue Pro/1/2 Men Shaun Morris
52 Willamette: Coburg Prologue Pro/1/2 Men Roman van Uden
46 Willamette: Coburg Prologue Pro/1/2 Men Brad Payne
36 Willamette: Coburg Prologue Pro/1/2 Men Logan Hunn
22 Willamette: Coburg Prologue Pro/1/2 Men Joshua Bartlett
21 Piece of Cake Road Race Women 1/2/3 Norrene Godfrey
62 Piece of Cake Road Race Pro/1/2 Logan Hunn
54 Piece of Cake Road Race Pro/1/2 Brad Payne
28 Banana Belt Road Race Series Women 1/2/3 Heather VanValkenburg
2 Banana Belt Road Race Series Women 1/2/3 Norrene Godfrey
13 Banana Belt Road Race Series Women 1/2/3 Norrene Godfrey
7 Banana Belt Road Race Series Category 1/2/3 Women Norrene Godfrey
13 Banana Belt Road Race Series Senior Women 1/2 and 3 Norrene Godfrey