Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series

Bend, OR
July 16, 2015

Part of the Desert Orthopedics Bend Summer Crit Series

If you have questions or corrections, please email Chuck Kenlan.

Updated September 10, 2015 at 4:17 PM

Junior

Num Name Team
1 5653 Spencer Scott Bend Endurance Academy
2 5612 Anton Micek BendBroadband/WebCyclery.com
3 8030 Ian Brown Bend Endurance Academy
4 98 Jacob Olander Bend Endurance Academy
5 18 Hunter Craft Unattached
6 5793 Haydn Rupe Hutch's/Bend Dental
7 97 Liam Rupe Hutch's/Bend Dental

Men 1/2

Num Name Team
1 125 Dillon Caldwell Audi
2 784 Eric Martin BendBroadband/WebCyclery.com
3 783 Kirk Bjorling Hutch's/Bend Dental
4 23 Michael Larsen BendBroadband/WebCyclery.com
5 982 Kyle Wuepper BendBroadband/WebCyclery.com
6 954 Ben Thompson Thump Coffee
7 21 Emmanuel Gagné Airgas - Safeway
8 917 Brian Seguin BendBroadband/WebCyclery.com
9 24 Brig Brandt Training Peaks
10 20 Adam FARABAUGH ISA Genix/SeaSucker/Guttenplan
11 880 Edward Micek BendBroadband/WebCyclery.com
12 770 Andrew Boone TeamOregon
13 865 Scott Gray TeamOregon

Men 3

Num Name Team
1 675 Todd Berger StudioNINE30-Cascade Sotheby's International Race Team
2 3010 Brandon Groza Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
3 3008 Benjamin Farver River City Bicycles
4 579 Rob Angelo Evolution Racing Team/River City Bicycles
5 683 Paul Hynes TAI bend
6 3016 Brandon Gallagher Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
DNF 964 Matt Engel StudioNINE30-Cascade Sotheby's International Race Team
DNF 22 John Frey Hutch's/Bend Dental
DNF 674 Sean Haidet BendBroadband/WebCyclery.com
DNF 3040 Darren Smith StudioNINE30-Cascade Sotheby's International Race Team
DNF 597 Mike Brown Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team

Men 4/5

Num Name Team
1 4348 Eric Birky Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
2 5822 Andrew Young Bend
3 5699 Jeff Johnston Boneyard Cycling
4 4098 Nick Gibb Natural Grocers Cycling Team
5 5441 Justin Lair The Hub Cyclery
6 9015 Justin Guidroz Audi
7 5461 David Krause Trusty Switchblade
8 9136 Jay Battleson Unattached
9 4266 Daniel Caldwell Sunnyside Sports
10 5714 Alan Thomason Deschutes Brewery
11 92 Dan Broyles Unattached
12 5207 Gabriel Linn Trusty Switchblade
13 4434 Henry Abel Bend
14 4081 Eric Newman Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
15 4178 Ryan Altman Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team
16 88 Sophie Andrews Laurelwood

Women 1/2/3

Num Name Team
1 213 Julie Cutts Monster Media Racing p/b Fight Meso
2 211 Brenna Lopez-Otero Monster Media Racing p/b Fight Meso
3 88 Sophie Andrews Laurelwood

Women 4/5

Num Name Team
1 7211 Tracey March Bowen Sports Performance Cycling Team
2 7256 Patricia Strange Bowen Sports Performance/Deschutes Brewery
3 7127 Lisa Bowerman Bowen Sports Performance Cycling Team
4 5842 Katie Ryan Murder of Crows
5 5990 Sophie Russenberger Bend Endurance Academy